Dodaj do ulubionych

Skok na kasę

16.09.19, 18:16
Niewiasta europejska komisarka Margrethe Vestager skoczyła na kasę Apple.
Według komisarki Apple jest winne 14 mld dolarów za niezapłacone komisariatowi podatki.
Rzecz jasna Apple nie ma zamiaru tego zaplacić i sprawa jest w sadzie.
Ale to nie koniec. Komisarka szykuje nowe pozwy. Na celowniku jest Amazon i Gugiel i Fejsbuk.
Wartość rynkowa Apple doszła do jednego tryliona (biliona) zatem 14 mld to mniej niż 1.5%. Niewiasta Vestager jest dobra z matematyki. Wydedukowala, ze amerykańcy zaplacą bez szemrania a jak zaszemraja to się ich udupi w sadach i zaplacą.
A co bedzie kiedy sady (niezależne) nie udupią? Kto manko pokryje?

Edytor zaawansowany
  • jorl 16.09.19, 18:21
    felusiak1 napisał:

> Niewiasta europejska komisarka Margrethe Vestager skoczyła na kasę Apple.
    > Według komisarki Apple jest winne 14 mld dolarów za niezapłacone komisariatowi
    > podatki.
    > Rzecz jasna Apple nie ma zamiaru tego zaplacić i sprawa jest w sadzie.
    > Ale to nie koniec. Komisarka szykuje nowe pozwy. Na celowniku jest Amazon i Gug
    > iel i Fejsbuk.
    > Wartość rynkowa Apple doszła do jednego tryliona (biliona) zatem 14 mld to mnie
    > j niż 1.5%. Niewiasta Vestager jest dobra z matematyki. Wydedukowala, ze ameryk
    > ańcy zaplacą bez szemrania a jak zaszemraja to się ich udupi w sadach i zaplacą
    > .
    > A co bedzie kiedy sady (niezależne) nie udupią? Kto manko pokryje?
    >

Wy ukradliscie VW, DB itd kase niedawno, oko za oko....

Mozecie Apple w Europie nie sprzedawac..

--
    Pozdrowienia

czizus dnia 12.12.17, 13:17 napisał:
    > Czy Polak zawsze musi udowadniać że jest kompletnym idiotą???
  • felusiak1 16.09.19, 18:30
    VW i DB to nie podatki. Nieporównywalne.
    Wy też mozecie nie sprzedawać VW, Audi, BMW a DB nie musi robic u nas interesow.
    Co jeszcze ciekawego dopiszesz?
  • amunicyjny1 16.09.19, 18:41
    To po co je kupujecie, a baba zrobiła dobrze

--
    getyarn.io/yarn-clip/67588714-0425-4292-814d-62d0e030fd2e
  • szwampuch58 16.09.19, 18:42
    Felus bulic nie pyskowac,to jest kapitalizm
    tvn24bis.pl/tech,80/google-zaplaci-prawie-1-mld-euro-w-ramach-ugody-za-nieplacenie-podatkow,969059.html
    --
    www.youtube.com/watch?v=S07XJA7VaVA
  • karbat 16.09.19, 18:47
    podatki placic tam gdzie sie robi interesy .

podatki, wyrownanie zaplaca. w jakiej wysokosci. zobaczymy .

• wojciech.2345 16.09.19, 18:55
    Niech Gugiel się obrazi i nie świadczy usług Europie.
    Druga możliwość, niech płaci.

Tertium non datur.
  • felusiak1 16.09.19, 19:48
    Ja bylem przeciwny wymierzaniu kar Volkswagenowi i Detsche Bank i innym. To byl tzw. money grab i to samo jest z Apple.
    O dziwo moi europejscy patrioci uwazaja, że to jest OK.
    Zatem nastepnym razem poprę kiedy moi skocza na wasza kase.

Apple zapłacił w Europie wszystkie podatki jakie musial zaplacic zgodnie z prawem. Ale niewiasta Vestager doszło do wniosku, ze prawo bylo niedobre bo Apple wykorzystal luki. Ale tu nie chodzi o luki a o zewnetrzne pieniądze. Od swoich nie da się wiecej wydusić to skaczemy na amerykańska kase. Teraz usacy powinni skoczyć na europejska kase. Żeby wesolo bylo.
  • wojciech.2345 16.09.19, 19:59
    Nie kupuj niemieckich produktów.
    My nie będziemy kupować Waszych.
  • amunicyjny1 16.09.19, 20:04
    felusiak1 napisał:

> Ja bylem przeciwny wymierzaniu kar Volkswagenowi i Detsche Bank i innym. To byl
    > tzw. money grab i to samo jest z Apple.
    > O dziwo moi europejscy patrioci uwazaja, że to jest OK.
    > Zatem nastepnym razem poprę kiedy moi skocza na wasza kase.

A co ty do gadania masz w temacie? Feluś był przeciw, więc został ostatnim sprawiedliwym.Jaja sobie robisz

> Apple zapłacił w Europie wszystkie podatki jakie musial zaplacic zgodnie z praw
    > em. Ale niewiasta Vestager doszło do wniosku, ze prawo bylo niedobre bo Apple w
    > ykorzystal luki. Ale tu nie chodzi o luki a o zewnetrzne pieniądze. Od swoich n
    > ie da się wiecej wydusić to skaczemy na amerykańska kase. Teraz usacy powinni s
    > koczyć na europejska kase. Żeby wesolo bylo.

To zabieraj swoje aple do siebie, albo płać jak wszyscy

Od każdego miliona euro zysków firma płaciła 500 euro podatków. Efektywna stawka podatkowa, którą od zysków wypracowywanych w Europie płaciło Apple, wynosiła 1 proc. w 2003 r., by spaść w 2014 do 0,005 proc.

--
  • magna20000 16.09.19, 20:10
    A ludzie placa po 60%
  • felusiak1 16.09.19, 21:16
    Apple ma swoje kwatery w Irlandii i tam placi podatki. Czyż nie jest interesujace, ze te 14 mld wpłynełoby do irlandzkiej kasy a Irlandia tych pieniedzy nie chce. W efekcie rzad Irlandii i Apple zaskarzyli niewiastę Vestager do sadu.

To co zrobil mój rzad w stosunku do VW i DB to zwykly shake down i to samo robi niewiasta Vestager. I to mnie glaska pod wlos.
  • wojciech.2345 16.09.19, 21:25
    A ja myślałem, że płaci podatki na wyspach Hula Gula.
  • amunicyjny1 16.09.19, 21:27
    Może opisz kontekst, bo ktoś uzna że to prawda co piszesz...

--
  • felusiak1 16.09.19, 22:02
    www.forbes.com/sites/isabeltogoh/2019/09/16/apple-and-ireland-challenge-eu-over-144-billion-tax-ruling/#471ae8613c2f
  • karbat 16.09.19, 20:18
    felusiak1 napisał:
    > Ja bylem przeciwny wymierzaniu kar Volkswagenowi i Detsche Bank i innym. To byl
    > tzw. money grab i to samo jest z Apple.

zawsze byles za kombinatorstwem, oszustwem, kanciarstwem -> zlodziejstwem
    czy ci to z wiekiem przyszlo …

lubisz jak cie sprzedaje G . w zlotym papierku . twoj problem .

ten kto oszukuje musi byc ukarany . punkt .
    wysokosc kar prawie zawsze bedzie dyskusyjna

> O dziwo moi europejscy patrioci uwazaja, że to jest OK.
    > Zatem nastepnym razem poprę kiedy moi skocza na wasza kase.

ty mozesz sobie popierac co chcesz i kogo chcesz i naprawde
    nikogo to nie interesuje, ani na nikim nie zrobi wrazenia

> Teraz usacy powinni skoczyć na europejska kase. Żeby wesolo bylo.

zapomniales kto wami rzadzi … sankcje USA wobec UE absolutnie nie sa wykluczone
  • wojciech.2345 16.09.19, 22:30
    Felusiak,
    nie oszukuj. Microsoft, Apple, Google mogą sobie kombinować jak chcą na Waszym rynku.
    Na innych rynkach muszą dostosować się do wymagań lokalnych.

Spójrz na Chiny i na uległość Google'a.
    Wyżej nerek nie podskoczysz.
  • felusiak1 16.09.19, 22:58
    Ja oszukuję? To raczej ty nie chcesz wiedzieć i sloganami sypiesz.

Otóż Apple porozumial się z rzadem Irlandi co do wymiaru podatkow i uiszczal skrupulatnie. Rzad Irlandii jest zadowolony.
    Niestety niewiasta Vestager uważa, ze rzad Irlandii dostał zbyt malo pieniedzy z czym ten rzad się nie zgadza i wespół z Apple zaskarzył niewiastę do sadu.
    Powiedzmy ty pozwalasz mi brać wodę z twojej studni a tu soltys przychodzi i mowi: felusiak masz zaplacić wojtkowi 100 zlotych. A wojtek mówi, ze nie chce pieniedzy.......
  • wojciech.2345 16.09.19, 23:15
    Porozumiał się z rządem Wysp Hula Gula.
    Przecież Irlandia wtedy była jak .... .
    Daruj sobie sofistykę.
  • kylax4 16.09.19, 22:51
    Z jednej strony działania Apple są zgodne z prawem.
    Z drugiej strony, Komisja Europejska słusznie uważa, że firmy powinny płacić ciupkę więcej, niż 0,005% podatków, a cały sukces gospodarczy Irlandii opiera się na umożliwianiu amerykańskim korporacjom unikania płacenia podatków w USA i UE.

O tym zdecyduje Trybunał Sprawiedliwości.

--
    1. Polski tzw. kościół katolicki, to nic innego jak banda faszystów.
    2. Democracy such as America needs an adversary or a conflict as George Orwell said, “To keep the fabric of society intact.”
  • felusiak1 16.09.19, 23:46
    Firmy nie placa podatkow. Ludzie je płacą. Pieniadze Apple pochodza od ludzi.
    Tu powstaje pytanie. Czy suwerenny czlonek Unii ma suwerenne prawo do ustalania wysokości podatku.
    Jesli niewiasta z komisji może interweniować i nakladać kary to znaczy, ze Irlandia nie jest suwerenna a o wszystkim decyduje politbiuro.
    W Europie Apple zatrudnia 629 tysiecy ludzi, którzy placa podatki. Do tego Apple jest najwiekszym podatnikiem tam.
    Jest kupa innych podatkow poza dochodowym.
  • magna20000 17.09.19, 02:41
    A ci gdzie placa podatki ?

www.investmentwatchblog.com/ship-seized-in-1-3-billion-cocaine-bust-is-owned-by-jp-morgan-chase/
  • felusiak1 17.09.19, 04:02
    Podajesz link w którym jest inny link do CBSNews: www.cbsnews.com/news/philadelphia-drug-bust-ship-feds-seized-billion-dollars-of-cocaine-could-have-30-tons-more-on-board/
    A tam nie ma slowa o JPMorgan. Z artykułu wynika, ze włascicielem statku jest Mediterranean Shipping Company.
    A to oznacza, ze pismak z investmentwatchblog kłamie a ty te kłamstwa bezkrytycznie polykasz.
  • amunicyjny1 17.09.19, 07:55
    felusiak1 napisał:

> Firmy nie placa podatkow.

Toś teraz dopierdolił. Chyba amerykańskie
  • felusiak1 17.09.19, 09:11
    Jesli nie rozumiesz to zapytaj. Firmy placą podatki tak samo jak rzad placi na przyklad za szkoły.
    Pieniądze firmy pochodzą od klientow i z tych pieniędzy placony jest podatek, który faktycznie jest wliczony w cenę.
    Rząd pobiera pieniadze od podatnika i placi za szkolę. W obu wypadkach placą ludzie.
  • kylax4 18.09.19, 18:17
    Czy też płaci sprzątaczka Ms. Smith?

--
    2. Democracy such as America needs an adversary or a conflict as George Orwell said, “To keep the fabric of society intact.”
  • felusiak1 19.09.19, 19:47
    Zawsze płaci osoba. Ale skoroś taki poschwytliwy to daj przykład kiedy indywidualna osoba nie płaci.
    Na przykład tartak tnie drzewo a jego klientem jest firma produkujaca zapałki. Wszystkie pieniadze zarobione przez obie firmy pochodzą od indywidualnych osob. Tu możesz zadać podchwytliwe pytanie. A jesli te zapalki kupil rzad? No to zaplacil pieniedzmi uzyskanymi od indywidualnych osób. Płatnikiem wszystkich podatkow są zawsze indywidualne osoby.
  • kylax4 20.09.19, 14:40
    Takim tokiem rozumowania, mogę napisać, że felusiak to małpa, to każdy pochodzi od małpy.

--
  • kylax4 20.09.19, 14:40

--
  • jorl 17.09.19, 09:06
    felusiak1 napisał:

> Czy suwerenny czlonek Unii ma suwerenne prawo do ustalani
    > a wysokości podatku.

Zaraz, zaraz, Irlandia jest w Unii. I jesli centrala Apple jest w Irlandii ale korzystajac z otwartych granic do wszystkich innych krajow unijnych wysyla stamtad swoje wyroby do innych krajow juz bez podatkow to tak nie idzie.

Niech Irlandia te applowskie wyroby sprzedje tylko w Irlandii, wtedy OK moze robic co chce. Ale tak nie jest wiec inne kraje unijne maja tu do gadania.
    I dobrze.
    Ale tak naprawde chodzi o to zebyscie dostali kopniaki za VW i DB. A to napewno jest sluszne.

> W Europie Apple zatrudnia 629 tysiecy ludzi,

Ty tak powaznie te tym ponad pol milian applowskich ludzi w Europie? A co robia?
    Ja widze applowskie produkty w moich sklepach. I tam sa sprzedawcy co to robia. Tych tez wliczyles do tego ponad pol miliona? Jesli tak to prptestuje. Ci sami ludzie w tych sklepach sprzedaja i Samsugi i mnostwo innych produktow. A apple to tylko ich np. 1/20 etatu. A tych ich calych wliczyles?
    Ciekaw jestem.

--
    Pozdrowienia

• felusiak1 17.09.19, 09:19
    Zaprzeczasz faktom jorel? Dane Apple na temat zatrudnienia w Europie są w internecie.

Nie masz pojecia o niczym a wrzeszczysz. Tu nie chodzi niezaplacony podatek w Niemczech czy w Polsce albo we Francji. Tu chodzi o rzekomo niezaplacony podatek w Irlandii. Doczytaj sobie, zapoznaj sie z tematem i wtedy pisz.

• jorl 17.09.19, 09:32
    felusiak1 napisał:

> Zaprzeczasz faktom jorel? Dane Apple na temat zatrudnienia w Europie są w inter
    > necie.

Nie zamierzam sprawdzac. Ale ja jestem stary praktyk i dlatego sie Ciebie zapytalem, znasz sie chyba na tym, prawda, czy do tego ponad pol miliona zatrudnionych przez Apple wliczany jest sprzedawca w moim sklepie ktory sprzedaje smartfony z parunastu firm rownolegle.
    Sproboj mi na to odpowiedziec, drogi f1.
    Umiem pytania zadawac prawda?

> Nie masz pojecia o niczym a wrzeszczysz. Tu nie chodzi niezaplacony podatek w N
    > iemczech czy w Polsce albo we Francji. Tu chodzi o rzekomo niezaplacony podatek
    > w Irlandii. Doczytaj sobie, zapoznaj sie z tematem i wtedy pisz.

Alez ja to rozumiem. Gdyby Apple z Irlandii sprzedawal applowskie produkty tylko w Irlandii to moze sobie podatki brac jakie chce. Suwerennie.
    Ale on korzystana z unijnych praw ze nie ma granicy pomiedzy Irlandia a reszta unii. A wtedy juz co innego.

--
    Pozdrowienia

• felusiak1 17.09.19, 18:40
    to nie na twoja glowę. zajmij sie panienkami..............
  • jorl 17.09.19, 19:44
    felusiak1 napisał:

> to nie na twoja glowę. zajmij sie panienkami..............

Pizdzisz drogi f1 jak zwykle kiedy masz pustke w glowie.
    Ja po prostu nie sadze aby Apple w Europie takie mnostwo ludzi zatrudnial. Zatrudnial na calym etacie tylko u siebie.
    Ma wlasne sklepy, wtedy ci ludzie sa na calym etacie u Appla ale mnostwo jest sprzedawane jego wyrobow w normalnych sklepach. I co? Jak tych wszystkich wlicza to moze ma te pol miliona. Ale wliczac nie powinien a jak juz to 1 czlowiek na 1/20 etatu. Czyli 20 ludzi jako jeden do statystyki.

bestes po prostu bezmyslny drogi f1. Podajesz dane znalezione w googlu ale co one znacza to juz za trudne dla Ciebie.

--
    Pozdrowienia

• jorl 17.09.19, 19:48
    jorl napisał:

> bestes po prostu bezmyslny drogi f1. Podajesz dane znalezione w googlu ale co o
    > ne znacza to juz za trudne dla Ciebie.
    Jestes mialo byc oczywiscie.

Dodam ze tez bym Tobie doradzil dziewczynki na te Twoje pustki w glowie. Bo samoobsluga sie potem pustkami w glowie objawia. Pisalem, psychiatra potrzebny przy samoobsludzie drogi f1...

--
    Pozdrowienia

• amunicyjny1 17.09.19, 09:37
    Nie ucz ojca dzieci robić, jak będziesz miał firmę, to się prędko naprostujesz co kto i za co płaci. Teraz bronisz kreatywnej księgowości, inaczej mówiąc złodziejów. Oj pozmieniało się w tej Ameryce

--
  • felusiak1 17.09.19, 19:01
    Czy ktoś zarzuca Apple kreatywną ksiegowość? Wysysasz zarzuty z palucha.
    Niewiasta Vestager chce aby Apple zapłacilo irlandzkiemu fiskusowi 14 mld. Nie oskarża o nieplacenie podatków w Niemczech albo we Francji. Irlandzki fiskus nie chce tych 14 mld i wraz z Apple zaskarzyl decyzję niewiasty.
    Firme już mialem i do tego wyksztalcono mnie w ekonomii. A kreatywna ksiegowość to termin z instytucji finansowych ale nie w celu oszukiwania w podatkach lecz w kwartalnych raportach aby lepiej wygladały.
  • magna20000 17.09.19, 20:13
    Jak by zarejestrowali na Cayman Island nie zaplacili by ani centa….
  • amunicyjny1 19.09.19, 11:17
    felusiak1 napisał:

> Czy ktoś zarzuca Apple kreatywną ksiegowość? Wysysasz zarzuty z palucha.
    > Niewiasta Vestager chce aby Apple zapłacilo irlandzkiemu fiskusowi 14 mld. Nie
    > oskarża o nieplacenie podatków w Niemczech albo we Francji. Irlandzki fiskus ni
    > e chce tych 14 mld i wraz z Apple zaskarzyl decyzję niewiasty.
    > Firme już mialem i do tego wyksztalcono mnie w ekonomii. A kreatywna ksiegowość
    > to termin z instytucji finansowych ale nie w celu oszukiwania w podatkach lecz
    > w kwartalnych raportach aby lepiej wygladały.

Nie ma problemu, niech Irlandia wystąpi z unii, i robi za raj podatkowy.Ale póki w jej jest, ma się dostosować
    --
  • senioryta13 19.09.19, 14:00
    amunicyjny1 napisał(a):

> Nie ma problemu, niech Irlandia wystąpi z unii, i robi za raj podatkowy. Ale póki
    > w jej jest, ma się dostosować .

mam nadzieje, ze z tym Panem tutaj rowniez zgadzasz sie :
    "Ale póki Polska jest w Unii, ma się dostosować ".

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,25209943,prezydent-francji-emmanuel-macron-chce-kar-dla-krajow-ktore.html
  • amunicyjny1 19.09.19, 14:07
    Oczywiście że się zgadzam. Wyeksportowaliśmy ciebie, więc możemy>powiniemy przyjąć jakąś np Syryjkę. W sumie i tak wyjdzie to nam na plus

--
  • senioryta13 19.09.19, 14:12
    amunicyjny1 napisał(a):

> Oczywiście że się zgadzam. Wyeksportowaliśmy ciebie, więc możemy>powiniemy
    > przyjąć jakąś np Syryjkę. W sumie i tak wyjdzie to nam na plus

w takim razie nie umiesz czytac ze zrozumieniem.

• amunicyjny1 19.09.19, 14:40
    Nie mam z tym problemów. Francja w ramach retorsji za takiego jednego pana, powinna nam przysłać [przeliczeniowio] pięciu obywateli Kongo.

--
  • senioryta13 19.09.19, 16:30
    amunicyjny1 napisał(a):

> Nie mam z tym problemów. Francja w ramach retorsji za takiego jednego pana, pow
    > inna nam przysłać [przeliczeniowio] pięciu obywateli Kongo.

mowa jest jednak o solidarności .
  • amunicyjny1 19.09.19, 17:00
    I o solidarność własnie chodzi, w naszym przypadku dochodzi także odwzajemnienie, Bo puki co uprawiamy Kalizm w czystej postaci

--
  • senioryta13 19.09.19, 19:12
    amunicyjny1 napisał(a):

> I o solidarność własnie chodzi, w naszym przypadku dochodzi także odwzajemnieni
    > e, Bo puki co uprawiamy Kalizm w czystej postaci

napisz wiecej co ci lezy na watrobie.
  • amunicyjny1 20.09.19, 10:35
    senioryta13 napisał:

> amunicyjny1 napisał(a):
    >
    > > I o solidarność własnie chodzi, w naszym przypadku dochodzi także odwzaje
    > mnieni
    > > e, Bo puki co uprawiamy Kalizm w czystej postaci
    >
    > napisz wiecej co ci lezy na watrobie.

Mi nic, zastanawiam się tylko co cie obchodzi kto jest moim sąsiadem

--
  • senioryta13 20.09.19, 14:19
    amunicyjny1 napisał(a):

> senioryta13 napisał:
    >
    > > amunicyjny1 napisał(a):
    > >
    > > > I o solidarność własnie chodzi, w naszym przypadku dochodzi także o
    > dwzaje mnieni
    > > > e, Bo puki co uprawiamy Kalizm w czystej postaci
    > >
    > > napisz wiecej co ci lezy na watrobie.
    >
    > Mi nic, zastanawiam się tylko co cie obchodzi kto jest moim sąsiadem

jak na razie glosisz szczytne hasla dla innych, wykluczajac oczywiscie z nich Polske.
    przypominam : "Ale póki w Unii jest, ma się dostosować "
    no i ten link :
    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,25209943,prezydent-francji-emmanuel-macron-chce-kar-dla-krajow-ktore.html

wiec jeszcze raz, co miales na mysli, nie sledze wydarzen w Polsce.
    mozesz nie odpowiadac, bo i tak zawsze odpowiedz jest wymijajaca,
    rada, nie czepiaj sie innych,

• kylax4 18.09.19, 18:21
    żeby płacić jak najmniejsze podatki. Kulą w płot.

--
  • kylax4 18.09.19, 18:18
    ludzi. Nie wiem skąd wytrzasnąłeś 600.000 w samej Europie?

--
  • felusiak1 18.09.19, 18:55
    Stąd: www.independent.ie/business/irish/25pc-of-apples-european-workforce-based-in-cork-30487720.html
  • kylax4 19.09.19, 19:16
    Tutaj chodzi o miejsca pracy stworzone w różnych firmach branży technologicznej, powiązanych z systemami i technologiami Apple, a nie miejsca pracy w samej firmie Apple.

--
  • felusiak1 19.09.19, 19:25
    Tak.
  • kylax4 19.09.19, 19:32
    Znasz angielski, czy potwierdzasz, że chodzi o różne firmy, a nie o same Apple?

--
  • felusiak1 19.09.19, 19:54
    Znam angielski
  • kylax4 19.09.19, 21:06

--
  • felusiak1 19.09.19, 21:24
    wolna wola
  • pijatyka 18.09.19, 22:59

...a "politbiuro" UE niewiele się różni od "politbiura" USA; różnice, co i tam i tu jest rozstrzygane na szczeblu centralnym, a co stanowym/krajowym to już rzecz drugorzędna.

Gołym okiem widać że pojedyncze państwa słabo radzą sobie z gigantami typu Apple czy Google - dlatego prędzej czy później rzecz będzie uregulowana na szczeblu unijnym; skończą się zarówno "rajopodatkowe" wyskoki a la Irlandia, jak i trochę partyzanckie indywidualne działania komisarzy - wystarczył(by) wspólny unijny poziom minimum podatkowego (a kto chce - suwerennie - nakładać u siebie wyższe, to proszę bardzo).
    Ale raczej nie będzie to 0,0005 % ;->

• kylax4 19.09.19, 19:18
    W USA Apple też nie płaci prawie nic, zatem szczebel unijny nic tu nie zmieni.

Powód jest prosty. Prawnicy korporacji zarabiają wielokrotnie więcej, niż prawnicy opłacani przez rządy. Ergo najlepsi pracują dla korporacji. Dlatego zawsze ograją gorszych kolegów z branży rządowej.

--
  • felusiak1 19.09.19, 19:32
    Apple w 2018 zaplacil w USA 13.3 mld dolarów podatku. Też prawie nic?
    Jeśli nie wiesz to zapytaj zamiast chlapać jęzorem.
  • kylax4 19.09.19, 19:37
    Pomyliło mi się z Amazonem.

Ale reszta stoi dalej.

--
  • felusiak1 19.09.19, 19:53
    Reszta też nie stoi. Jesli profit został uzyskany poza granicami USA to firma nie płaci tam podatku tak dlugo jak nie ściagnie tych pieniedzy do USA. Apple chce przywieźć 252 miliardy zza granicy i wynegocjował 38 miliardow podatku. To sa pieniądze od których podatki zostały zaplacone za granicą a ktorych Apple nie chcial sprowadzić bo podatek wynosil wtedy 35% czyli rachunek wynioslby nieco ponad 88 mld.
  • kylax4 19.09.19, 21:09
    Podwójny Irlandczyk plus holenderski sandwich.

--
  • pijatyka 08.10.19, 16:18

Kiedy reguły gry są jasne - i bezwzględnie przestrzegane - to i najlepszy prawnik nic nie wskóra...

• felusiak1 08.10.19, 18:42
    Reguły gry są nieustannie zmieniane i do tego bramka jest przesuwana i trudno strzelać gole.
  • jorl 19.09.19, 10:40
    felusiak1 napisał:

> Stąd: www.independent.ie/business/irish/25pc-of-apples-european-workforce-based-in-cork-30487720.html

Ladnie drogi f1. Podales zrodlo Twoje (nie) wiedzy.
    Wiec do Twojego zrodelka.

1. Tam pisza ze Apple w Europie zatrudnia 500tys piszacych software. To najpierw policzmy, tak po inzyniersku. A wiec na rok ile taki od software kosztuje. Wezmy 100tys $. Zeby bylo jasne to sa koszty na jednego czlowieka piszace software, na rok. Nie tylko jego pensja ale wplaty pracodawcy na rozne fundusze czy to zdrowotne czy rentowe, nawet podatek, w Niemczech chyba jest 15% od pensji, do tego dochodza koszty komputera, stolu dla takiego, czynszu za izbe gdzie siedzi. Te 100tys $/rok to tak naprawde malo, ale niech bedzie. Tam pisza ze takich Apple zatrudnia w Europie 500tys. Czyli 500tys*100tys= 50000milionow$ czyli 50 miliardow$. Na rok! Czyli Apple rocznie na te 500tys miejsc pracy w Europie wydaje wg. Ciebie drogi f1 50 mild$ na rok! Niezla sumka prawda?

2. W tym artykule stoi ze Apple wydal na software pisane w Europie 6,5mild $. "Przeliczylem" wasze amerykanskie biliony na miliardy, zgadzasz sie z tym drogi f1? Tam nie stoi ze rocznie wydaje te 6,5mild$ a brzmi ze dotad wydal. Czyli od powiedzmy 1980r w sumie. Teraz porownajmy te 6,5mild$ od poczatku Swiata z tymi z Pkt. 1 50mild$ na rok!. No jak drogi f1, nadazasz?

3. Ale to nie wszystko. Gwarantowanie i w Europie pisane sa te Appsy dla Apple. Ja mam Androida teraz, mialem Windows ale to nic. Mam u siebie na smartfonie np appsy do mojego banku. Niemieckiego naturalnie. One sa do Androida i do Appla dostepne, do Windowsa juz nie, dlatego zreszta przeszedlem z dobrego smartfona od HP Elite x3 na Androida bo sie z bankiem dogadac nie moglem. Te Apps pisze przeciez nie Apple a moj bank. Pisza najpierw do Androida bo jest popularniejszy, potem modyfikuja, tez sporo pracy, go do Appla. Czyli przez to ze istnieje Apple moj bank ma wiecej kosztow bo dla swoich klientow z iphone musi troche roboty dolozyc. Jakbyscie nie sprzedawali iphonow w Europie, np. bo sie obrazilisci na komisarke Unijna, moj bank mialby mniej roboty czyli mniej kosztow. Moze bym mial wiecej % na moich wkladach u niego? Bo by nie musial wersji do Appla robic, mialby tylko android, koszty wydane na ludzi do pisania software mniejsze. I tak jest z mnostwem innych appsow. Czy do Ubahnow czy pociagow, do mojego zegarka od fitbita, do moich lamp z Hue, robot do sprzatania od niemieckiej Miele itd. Apple tych ludzi od software nie oplaca ale oni musza jednak troche przez to ze istniejecie pracy wlozyc aby z wersji Androida zrobic na Appla. Czyli przez to ze istniejecie z Applem mamy wiecej niepotrzebnej roboty i to jest strata a nie zysk.

Ten Cook to niezla propagande uprawia a Irlandczycy mu sekunduje.
    No a Ty drogi f1 bezmyslnie powtarzasz idiotyzmy.

--
    Pozdrowienia

• felusiak1 19.09.19, 17:27
    kajlaks chcial żeby mu podać link to podałem. a ty idź do doopy.

Też pozdrowienia
  • jorl 19.09.19, 17:32
    felusiak1 napisał:

> kajlaks chcial żeby mu podać link to podałem. a ty idź do doopy.
    >
    Link jest do d... To znaczy klamstwa ale jako ze jested bezmyslny to dalej klepales

--
    Pozdrowienia

• kylax4 19.09.19, 19:22
    w różnych firmach technologicznych, związanych z systemami i technologiami Apple.

To nie jest liczba miejsc pracy w samym Apple, który na całym świecie zatrudnia circa 130.000 ludzi.

--
  • kylax4 19.09.19, 19:23
    Czyli 1/3 ze 130.000 tysięcy, to będzie jakieś 40.000 (zaokrąglając), czyli (ponownie zaokrąglając) jakieś 10% pierwotnej liczby, czyli rocznie daje to 10% z Twojej kwoty 50 mld USD, czyli jakieś 5 do 6 mld USD i to by się zgadzało z tym, co podaje Apple, że w Europie wydaje jakieś 6 mld USD.

--
  • jorl 22.09.19, 17:51
    kylax4 napisał:

> To nie jest liczba miejsc pracy w samym Apple, który na całym świecie zatrudnia
    > circa 130.000 ludzi.

Ten tzw ekonomista f1 napisal ze Apple zatrudnia 500tys piszacych software w Europie. I jego spiewka, zatrudnia, placi im pieniadze za robote, oni placa podatki a teraz jak ta komisarka dobierze sie do d.. Apple to moze Europa straci takie ogromne kwoty. Albo inaczej, dzieki Apple i tak ogromne podatki sa w Europie placone bo zatrudnieni przez Apple pisarze software w Europie je placa przeciez. Przy takiej ich ilosci to powinny byc ogromne kwoty. Wg f1, Europa cmok, cmok Apple w raczke i przepraszamy za komisarke.
    A to on nie umie liczyc wiec mu policzylem ile kasy kosztowaloby miec w Europie te 500tys ludzi. On na takie wyliczenie nie potrafi wpasc, po prostu ekonomista. No i robotnik budowlany bo swoj dom z ruiny jakos jako mieszkalny wyrychtowal.

Tak naprawde to przez tego Apple ze swoim systemem operacyjnym mamy w Europie wieksze, niepotrzebne koszty. Bo musimy pisac software nie tylko dla Androida ale i IOS Applowskiego. Glupiego robota. Mamy straty przez nich.
    Mam nadzieje ze pojda plajte i nie trzeba bedzie wiecej wersji pisac jak ta dla Androida.

A ty drogi kSS4 wcale nic od niego lepszy nie jestes bo:

kylax4 napisał:

> Czyli 1/3 ze 130.000 tysięcy, to będzie jakieś 40.000 (zaokrąglając), czyli (po
    > nownie zaokrąglając) jakieś 10% pierwotnej liczby, czyli rocznie daje to 10% z
    > Twojej kwoty 50 mld USD, czyli jakieś 5 do 6 mld USD i to by się zgadzało z tym
    > , co podaje Apple, że w Europie wydaje jakieś 6 mld USD.

Ty chyba angielskiego nie umesz albo myslec nie potrafisz. Ten propagandysta Apple powiedziel ze te 6,5mild$ nie sa wydane w jednym roku, i w kazdym nastepnym podobnie, tylko ze od poczatku Swiata Apple w Europie wydal te 6,5mild$. Dalej nie dotarlo drogi kSS4?

Ja nie wiem jak mozna byc tak ciemny aby tego nie rozumiec. Chlejecie przy pisaniu czy to juz takie wrodzone uposledzenie?

--
    Pozdrowienia

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka