Dodaj do ulubionych

Kuracja w klasztorze

21.09.19, 07:57
Emerytowany profesor medycyny, Henri Joyeaux, zastosowal nowe, niedozwolone jeszcze lekarstwo, podczas kuracji na 350 pacjentach chorych na chorobe Parkinsona i Alzheimera. Dziwnym trafem, kuracje odbywaly sie w klasztorze kolo Poitiers. Jak sie praktyki wydaly, policja sanitarna i ministerka zdrowia wstapili na droge sadowa przeciwko eksperymentatorowi.

Przyznam sie, ze sie rzadko czyta podobne wiesci. Moze dlatego, ze profesorowie, takze emerytowani, sa czlonkami establishmentu. A tu taki szarlatanizm w klasztorze. Byc moze kuracja jest skuteczna ale zanim sie ja stosuje w/s ludzi trzeba podjac wiele posrednich krokow.

Dlaczego wiec to robil? Pewnie tesknil za chwala. Tyle ze moze skonczyc w wiezieniu otoczony nieslawa zamiast chwaly.

PF
Edytor zaawansowany
  • 1.melord 21.09.19, 09:06
    tja uratowal ilus z 350...1350 ++ poszlo do piachu
    naprawde wierzysz w cuda?

Ps zakladajac..jeden na 1000 wyjdzie calo, co z 999 innymi?
    liczysz ,ze bedziesz tym promilem?

--
    Nie nalezy sadzic ludzi wedlug ich przekonan ,lecz wedlug tego,co przekonania te z nich czynia
  • engine8 21.09.19, 17:49
    "Byc moze kuracja jest skuteczna ale zanim sie ja stosuje w/s ludzi trzeba podjac wiele posrednich krokow."

I tu wlasnie jest caly problem ze te posrednie kroki zwykle sa bardzo kontrolowane przez Farme i ta zatrzymuje caly ten proces dosc szybko i skutecznie... bo jak oni na tym nie moga zrobic kasy to nikt inny nie moze.
  • polski_francuz 21.09.19, 18:04
    No coz, zgadzam sie ze przemysl farmaceutyczny tresie medycyna. I ze rezultaty tego "trzesienia" sa niekoniecznie pozytywne. Ale robienie testow na ludziach przez Joyeaux przypomina troche znakomitych lekarzy niemieckich, ktorzy walczyli o postep naukowy eksperymentujac na ludziach w Oswiecimiu. A przeciez chorzy na chorobe Parkinson i Alzheimera nie walcza praca o wolnosc a i klasztor nie jest obozem koncentracyjnym.

Wiec cos tu nie gra. I staram sie zrozumic co.

PF
  • engine8 21.09.19, 20:12
    Wlasnie to ze medycyna nie robi praktycznie zadnych badan glownie bo nie ma czasu ani kasy... Oni w 100% polegaja na farmie ktora robi tylko takie barania i oglasza tylko takie wyniki gdzie moze sprzedawac leki... I do tego maja wglad co ktory lekarz przpeisuje i jak przepisuje to co im lezy to mu sponsoruja wyjazdy w aktrakcyjne miejsca na konferencje gdzie im przedstawija co i jak maja leczy i jekie ichne leki sprzedawac...
    Byl kiedys taki lekarz z Australii co sam siebie zarazil i wyleczyl aby pokazac farmie ze jest prosta metoda na wrzody i raka zoladka.... Farma tego nie badala bo im si enie oplacalo...\
    discovermagazine.com/2010/mar/07-dr-drank-broth-gave-ulcer-solved-medical-mystery

Calej afery na skale swaitow ze statynami nie wspomne..
    Pomimoi ze jest prosty spozob anby sprawdzic kto naprawde potrzebuje statyn a kot nie to tych badan sie nie robi bo lobby farmy blokuja jak moga - twierdza ze to za drogie, za szkodliwe bo pacjent jest napromieniowany (mniej wiecej tyle co u dentysty) No i najwazniejsze ze ponad polowa tych co terazx boroa statyny by ich nie potrzebowali...
    No i medycyna konwencjonalna abso;lutnie stroni od tradycyjnej np chinskiej ktora ma ziola na obnizenie cholsterolu... i jest chinski czerwony fermentowany ryz ktory ma w sobie troszke statyn i jesli ludzi by to jedli to nie musili by brac lekow ktore im niszcza miesnie i watrobe...Wiec lobby wymusil aby ten ryz "sterylizowac" ze wzgledu na to ze tam jest niekontrolowana ilosc statyn...
    Moj lekarz odchadzc na emryture powiedzila mi ze w sumie to z jego obserwacji nie widzi rozniucy z caleej kariery ze statyny rzeczywosci ecos porawija u pacjenotw ktorzy naprzwde tego nie potrzebuja...a potrzebuje jedynie ci co maja zdiagnozowane problemy zylne i krazeniowe (a tych jest maly procent posrod tych co bora statyny) Ale to taki biznes ze farma poswieci wszytko aby utrzymac famer ze im mniej cholesterolu zbitego ich pigulkami tym lepiej..
    A cal aferea z Opioids to co ? LEegalny, swiadomy handel i wpuszcznie ludzi celowo w nalog narkotykowy...
    Tak ze czasami ludzi mosz siegac wlasnie to takich metod ze sami robi eksperymenty aby pokazac czarno na bialym ze farma niec nie robi co sie im nie oplaca... A farma robi z nich szamanow i bandytow...

Jakoc nikt nie wini ani nie kontroluje ile i jakie experymenty prowadzi Farma? Oni oglaszaj jedynie wynikiu pozytywne . a na wszytko reszte maj wolna reke.. Pachjent podpisuje ze wie i zgadz sie z ryzykiem i moga sobie robic co chca.. No a konkurencje oczywiscie trzeba tepic...
  • polski_francuz 21.09.19, 21:10
    Kontrolowac przemysl farmaceutyczny...big task. Chyba tylko pastwo moze sie za to zabrac. A i tak przekupia public servants bo maja funduszy od cholery i troche.

Ale zeby robic doswiadczenia na ludziach? Smak stanowi sie naprzeciw.

Pozdro

PF
  • engine8 22.09.19, 06:28
    Doswiadzczenia na ludziach robia wszyscy - farma najwiecej..
    A masz racje Farma ma za duzo kasy i to im daje kontrole. Ich kontrolwoac sie nie da
  • felusiak1 21.09.19, 20:33
    Pośrednio ale nie bezpośrednio. Wszystkie badania nowych lekow sa kontrolowane przez państwo poprzez szczególowe przepisy. Nikt poza Farmą nie ma na to pieniedzy. Wprowadzenie leku na rynek to koszt 800 milionow dolarów.

Przyznam, ze mierzi mnie wasze bolszewickie podejście do pieniedzy. Wszyscy pracujemy za pieniadze i raptem Farma jest be bo tez chce pieniedzy. Korporacje naftowe sa be bo chca pieniedzy i na dodatek zatruwają matkę Ziemię. Ale kiedy jedziemy zatankować to interesuje na cena a nie czy benzyna jest na stacji. Czy lek jest w aptece, czy żywność jest w supermarkecie, czy prad jest w gniazdku. To wszystko samo magicznie sie dzieje, zawsze jest.
  • polski_francuz 21.09.19, 21:07
    "Wprowadzenie leku na rynek to koszt 800 milionow dolarów."

W wykladzie n/t chemii przemyslowej ktory mialem do 2010 roku mowilem o rozwinieciu leku, ktorego R&D kosztuje 70 mln by wejsc na rynek.

Cytuje z wykladu:

"Production de médicaments. Chimie fine avec un effort R&D (développement d’un médicament R&D 75 M €, 5-10 ans, 1 sur 10 000 molécules synthétisées se transforme en médicament, 3 sur 10 médicaments sont profitables financièrement)

Cytowalem ze zrodel prasowych glownie. Wiec albo przez ostatnie 10 lata podrozalo 10x albo troche przesadzasz.

Pozdro

PF
  • felusiak1 21.09.19, 22:51
    Sam napisaleś, że 750 milionów euro za trzy leki czyli 250 za lek.
    Być może w USA normy FDA są ostrzejsze albo wymagaja wiecej badań i prob.
  • engine8 22.09.19, 06:32
    Farma powinna miec inne cele niz robienie pieniedzy... a u nich czesto cel uswieca srodki.

Panstwo kontroluje tyle na ile im farma pozwoli... i manumupuje tyle ile trzeba aby robic kase. Pacjenci i ich zdrowie sa niestety nie celem ale srodkiem do celu.

Oczywisci eorbi duzo dobrego ale za duzop przy tym maj mozliwosci robic duzo zlego w imie robienia pieniedzy...
  • felusiak1 22.09.19, 11:20
    coraz bardzej mnie zaskakujesz engine.
    może przemyśl i napisz na nowo bo rency mnie opdli do podłogi a nie chcę sobie po paluchach deptać
  • engine8 22.09.19, 18:02
    Panie Kolega, czyzbys mial w rodzinie kogos zwaizanegoz farma czy medycyna? JA mam i widze jak oni bronia farmy bo maja ku temu powody. .
    No spojrzyj prawdzie w oczy.... Jak ten nasz rzad kontoluje farme - poprzez FDA? a pozwolil im robic co chccieli i nikt nie sprawdzal co sie dzije z Opioids? No to co zrobili co zrobili i kiedy w koncy orzesadzili okazalo sie ze FDA podpisywalo aprobowalo tak jakj FAA,,, teraz co niektorzy - kiedy wywiezli kase do Szwajcarii, dostana po lapkach.. A to tylko jedna sprawa... o reszcie nikt nie mowi.
    Co sie dzije dobrego u nas to sie dzije ale jest kilka maffi sponsorowanych przez rzad... Farma jest jedna z nich neistety.
    Rzad nie kotroluje farmy wogole..... Farma ma w AMA swoich ludzi - wiekszosc z nich ma akcje farmy i robia to co potrzeba.
    finance.yahoo.com/news/congress-big-pharma-money-123757664.html
    "Despite many politicians, particularly declared presidential candidates, beginning to speak out against big pharma, Brown does not think that anything will come out of it “because Congress is owned by pharma.”
  • felusiak1 22.09.19, 18:55
    Widzę, ze napadła cię awersja do myślenia. Szkoda. Może za jakiś czas, kiedy twoje emocje opadną, wrocisz na ziemię.
  • boomerang 22.09.19, 22:10
    Co do Farmy, to wiem tylko tyle że w Ameryce sprawy mają się gorzej niż w Australii. Moja X gdy była na psychotropach to płaciła za miesięczne opakowanie $5, podczas gdy za to samo w USA pacjenci płacili $3000. Rząd australijski sponsoruje z mojej kieszeni takie pastylki, bo lekami tego nazwać nie mogę. Inna sprawa że te psychotropy były jej wciskane na siłę i nic dobrego jej nie robiły.
  • engine8 22.09.19, 23:13
    A Polsce zapisano mi lek Astry Zeneki (UK) ktory nie jest w Polsce refundowany.... i wPolskiej aptece zaplacilem tyle samo - liczac w US$ co w Stanach.. gdzie tez nie jest na liscie lekow oferowanych przez moje ubezpieczenie wiec teoretycznie place 100% (Czyli W PL Anglicy sprzedaj ze tyle samo $ co u nas wiec de facto sa prawie 4x drozsze )
    Akurat podejscie rzadu Australiskiego co do lekow mi sie podoba...
    Mowia Farmie - chcecie sprzedawc na naszym rynku? Prosze bardzo ale za xy $AZ albo wcale... i sprzedaja... i sie oplaca bo na pewni nei dokaldaja do tego biznesu.
    A potem mowia ze przeciez gdzies musza zarobic na "swoje koszty" (ich profity siegaja bilionow $ rocznie) wiec podbijaja ceny w USA bo tu moga sobie robic co chca..
  • boomerang 22.09.19, 23:26
    Akurat podejscie rzadu Australiskiego co do lekow mi sie podoba...

mnie też bo i biznes można ukręcić... dać ogłoszenie w internecie oferując sprzedaż opakowania takiego psychotropu, kupionego za $5, po $1500, a więc za połowę ceny amerykańskiej...
  • felusiak1 22.09.19, 23:50
    Apelowałem o myślenie ale wyglada na to, ze trafilem kulą w plot.
    AstraZeneca w 2018 zarobiła 1.75 mld profitu. Margines wyniosl 8%
    W tym samym czasie Apple zarobił 71 mld i margines wyniosł niemal 27%
    ExxonMobil - 21 mld i margines wyniosł 8%
    I tak AstraZeneca i Exxon to wstretne korporacje. Big Farma i Big Oil. A Apple czyni dobro na Ziemi.

PS. Rząd Australii negocjuje ceny z AstraZeneca i nastepnie dopłaca do każdej tabletki a nie wyznacza cenę za którą producent może sprzedawać na australijskim rynku.
  • engine8 23.09.19, 17:57
    Tylko ze nalezaloby zauwazyc roznice powmidzy Farma i Apple... Jak sie tego nei widzi to sie ma co sie ma..
    Ja osobiscie mam to w D ba mam i ubezpiecznei i nie narzkam na brak kasy... A reszta - niech sobie radza...
    Tylko K zal tych beiednych ze ich nie sta cna leki bo ludzi si etraktuje przedmiotowo.
    Ja nie mowi ze Farma ma byc non- profit i wiem ze musz zarabiac aby sie rozwijac ale ... bez iPhona nie tylko sie mozna obejsc ale nie posiadanie go jest dobre dla zdrowia... ale to ze nasze leki w Kanadzie i nie tylko sa tansze to juz jakos mi nie pasuje...
    Jakos moja "firma ubezpieczeniowo/ medyczna" robi podobnie... Oficjalna cena leku ktorego nie pokrywa i jest na liscie 100% palten w aptece miejskije $300, w naszej $140 ...

O tak AZN ma 8% Profit margin? Skad to wziales? Moze 38% ale nie 8

www.andruswagstaff.com/blog/big-pharma-has-higher-profit-margins-than-any-other-industry/
    ycharts.com/companies/PFE/profit_margin
    ycharts.com/companies/AZN
  • felusiak1 23.09.19, 20:02
    To ogloszenie od prawników nie ma żadnej merytorycznej wartości.
    Z income statement.
    Podałem roczne wartości. To proste do obliczenia. Wystarczy podzielić Income Before Tax przez Total Revenue i pomnożyć przez 100.
    Licząc tym sposobem Pfizer ma 22%.
    W wykresie podanym przez ciebie te 38% w II kwartale wynosilo 29% w I kwartale i minuc 2.8 w IV kw 2018.
    Tu masz ExxonMobil: ycharts.com/companies/XOM/profit_margin
    i Apple: ycharts.com/companies/AAPL/profit_margin
  • engine8 23.09.19, 20:22
    Wogole porownywanie firm produkujacych leki z firmami produkujacymi paliwo czy smartfony to takie podejscie jak mial Martin Shkreli - Who F cares... I need to make money.
    www.huffpost.com/entry/the-pharma-industry-tried-to-justify-drug-prices-we-fact-checked-them_b_59ce9149e4b06791bb107e19
  • felusiak1 23.09.19, 20:49
    Naprawdę? Artykuł z Paffington Host?
    I teraz jak ci nie pasuje to porównywanie jest zle?
    Zabładzileś w haszczach. The only reason someone engages in business is to make money. Period.
    Apple nie robi ipadów i iphonów żeby ci zycie ulatwić. Robi to, zeby zarobić pieniadze. Pfizer nie robi leków zeby ci ratować zycie lecz żeby zarobić pieniadze. Jeszcze nie rozumiesz? Zbyt drogo. Zgadzam się. Faktycznie drogo. Ale to nie zwalnia z myslenia.
  • engine8 23.09.19, 21:35
    Rzeczywiscie
    Nigdzie nie wspominaja ze ich celem jest ratowanie zycia...
    www.pfizer.com/careers/en/mission-purpose
  • engine8 23.09.19, 21:45
    Tu sie nawet zastanawiaja czy to wogole mozliwe aby Farma byla "patien centric"...
    journals.sagepub.com/doi/full/10.1177/2168479017696268
    www.pharmatimes.com/magazine/2018/may_2018/walking_the_patient_centric_talk

“Adopting a patient centric approach means a total overhaul of how different functions operate and this can only happen through effective engagement with patients and their families,” Redmond says. “This requires a change of culture where the primary focus becomes what’s important for patients and families rather than the business and health professionals.”
    ......................
    But, as Walsby notes, being truly patient centric is uncharted territory. While many companies make claims, and some have even introduced an approach of sorts, the patchy and varied application of patient centricity across the industry is still just tickling the edges. Indeed, notes Redmond, “there is still a lot of scepticism within industry about the value of patient centricity"

Sie, po prostu Farmie nie oplaca..
  • caesar_pl 21.09.19, 22:37
    A moze tak Alzheimer to klamstwo?
    www.youtube.com/watch?v=-iEkiQUdLIE
  • boomerang 22.09.19, 03:53
    i ja też w klasztorze swojego domu zażywam lekarstwa niedozwolone, które mi dobrze robią, dzięki czemu jestem zdrowy jak ryba... całe szczęście że establiszmęt o tym nie wie bo pewnie by mnie aresztował
  • engine8 22.09.19, 06:34
    Moja zona od 20 lat nie chodzi do lekarzy sponsorwanych przez farme i jest duzo zdrowsza niz ja ktory ich odwiedz czesciej...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka