Dodaj do ulubionych

Wtedy i dzisiaj

01.10.19, 04:46
To jest fotografia jednego ze słynnych sportowców dzisiaj kiedy ma 69 lat.
www.cmsschicago.org/wp-content/uploads/2016/11/0-yLYLpNHVCKe_TRwOrgHIpMM0fhR9EQczH7AQfaVhY1Myn0_imV589fdvnBvDWx-WJHYj_blJ34wNDwtZA4DqEyesPpMi1yss5I9BMU1Gk9xCThpsvhIEx1KIerzpAc0L50Iibp.jpeg
Kto wie kto to jest.
Edytor zaawansowany
  • boomerang 01.10.19, 05:04
    Nadal ?
  • felusiak1 01.10.19, 06:58
    Za 36 lat bedzie tak wygladal.
    Jesli ma dziś 69 a kiedy był słynny mial powiedzmy 20 to znaczy, ze wtedy byl rok okolo 1970.
  • polski_francuz 01.10.19, 08:49
    Daj cos na zab. Poljak? Amerykaniec? Co on robi z flaga Brazylli za plecami? Btw, niezle wyglada w tym wieku:)

PF
  • jorl 01.10.19, 10:02
    polski_francuz napisał:

> Bt
    > w, niezle wyglada w tym wieku:)

Nedznie wyglada. OK, zawsze pytanie jakie sie ma wymagania, ja mam wysokie.
    Pierwsze patrze w takim przypadku na szyje. Jest pomarszczona.
    Jak sie jest straszym i sie miesni szyi nie trenuje, one zanikaja. I pojawiaja sie zmarszczki na szyii. Mozna sobie szyje tluszczem wypelnic, tez nie bedzie pomarszczona ale duzo lepiej jest trenowac jej miesnie. I nimi skore rozepchac do stanu jak sie bylo mlodszym.
    On tego nie robi. A ja sie do tego przykladam. Teraz od czasu jak jestem na pelny etat emeryt czyli od 3 miesiecy robie i to intensywnie. I sa efekty.

--
    Pozdrowienia

czizus dnia 12.12.17, 13:17 napisał:
    > Czy Polak zawsze musi udowadniać że jest kompletnym idiotą???
  • polski_francuz 01.10.19, 12:35
    Interesujace. Wielu dbajacych o wyglad zaklada szale by szyje ukryc. Mnie sie Twoja metoda bardziej podoba. Jak masz kilka wskazowek/obrazkow jak szyje trenowac, to chetnie zobacze.

PF
  • jorl 01.10.19, 19:14
    polski_francuz napisał:

> Interesujace. Wielu dbajacych o wyglad zaklada szale by szyje ukryc. Mnie sie T
    > woja metoda bardziej podoba. Jak masz kilka wskazowek/obrazkow jak szyje treno
    > wac, to chetnie zobacze.

Mozna brode sobie zapuscic, tez zmarszczki przykryje.
    Ja nie mam ani szalika ani brody.

Jak ja cwicze? W poprzednim moim fitnesstudio tutaj:

www.kieser-training.de
    mieli maszyny. Glowa oparta przeciw poduszcze maszyny z nastawionym oporem wg potrzeby i zginanie glowy w tym kierunku co poduszka. Polacali 15 razy, wolno. I w 4 kierunkach czyli praktycznie wszystkie miesznie dookola szyi.

W moim nowym fitnesstudio:
    elixia.de/studio/lichterfelde/start/
    akurat tych maszyn nie ma. Ale przerzucialem sie na cwiczenie miesni szyii za pomoca wlasnego ciala.
    Znowu 4 kierunki:
    1. Obie dlonie na czolo i cisnac z calych sil przeciw dloniam.
    2. Obie dlonie z tylu glowy i znowu przeciw tym dloniam cisnac.
    3. Jedna dlon z lewej strony glowy i cisnac
    4. Druga dlon z prawej strony i cisnac.

Kazde cwiczenie powinno byc 10 sekund, ja licze do 20 a wiec bedzie z 15 sekund. I kazde cwiczenie po 3 razy. Czsli 4*3 razy bo 4 kierunki.
    W tym wypadku glowa i szyja jest zawsze pionowo, szyii nie zginac. To inaczej jak przy tych maszynach ale fizykoterapouta, fachowiec, powiedzial mi ze tak jest nawet lepiej dla kregosluoa. Nie zginac. I to cwiczenie przeciw wlasnemu cialu ma zalete ze i rece i tulow sie trenuja. 2 w jednym.
    Robie to 5 razy w tygodniu teraz. Rzadko mniej czyli 4.

--
    Pozdrowienia

• felusiak1 01.10.19, 19:31
    Powiesić sie idzie.
  • jorl 01.10.19, 20:15
    felusiak1 napisał:

> Powiesić sie idzie.

Jak sie te cwiczenia porzadnie robi i dlugo to i sie powiesic trudno. Bo miesnie nie pozwola, beda stryczek trzymac z daleka od tchawicy.
    Byczy kar i bycza szyja to jest to...

--
    Pozdrowienia

• felusiak1 01.10.19, 20:46
    Baranie jorel. Kiedy sie powiesisz to śmierć nie nastepuje przez uduszenie lecz przez zerwanie nerwu kregowego.
    Jeszcze bardziej idzie sie powiesić czytając twoje wypracowania.
  • jorl 01.10.19, 20:55
    felusiak1 napisał:

> Baranie jorel. Kiedy sie powiesisz to śmierć nie nastepuje przez uduszenie lecz
    > przez zerwanie nerwu kregowego.
    > Jeszcze bardziej idzie sie powiesić czytając twoje wypracowania.

Ha.. ha.. jak ma sie silne miesnie to i one nie pozwola zerwac nerwow.

--
    Pozdrowienia

• felusiak1 01.10.19, 22:41
    > Ha.. ha.. jak ma sie silne miesnie to i one nie pozwola zerwac nerwow.

A czy te silne miesnie mogą uchronić przed zlamaniem?
  • polski_francuz 02.10.19, 07:24
    W kazdym razie, z wiekiem trzeba sie naprawde napracowac by widziec skutki cwiczen. I dobrze jest miec cwiczenia, ktore sie "chce" robic.

Goodday

PF
  • jorl 02.10.19, 10:50
    polski_francuz napisał:

> W kazdym razie, z wiekiem trzeba sie naprawde napracowac by widziec skutki cwic
    > zen.

Z wiekiem trzeba coraz wiecej cwiczyc aby stan utrzymac. A jak sie chce poprawic to dopiero trzeba zasuwac.
    Ja to mowie ze kiedys to i emerytura na caly etat jest konieczna aby miec czas na sporty. Bo musza byc rozlozone w czasie, czyli rano i wieczorem. Pause pomiedzy trzeba miec dla regeneracji.

--
    Pozdrowienia

• jorl 02.10.19, 10:45
    felusiak1 napisał:

> Baranie jorel. Kiedy sie powiesisz to śmierć nie nastepuje przez uduszenie lecz
    > Jeszcze bardziej idzie sie powiesić czytając twoje wypracowania.

A wiec spojrzalem jakie rodzaj smierci jest poprzez powieszenie sie.

de.wikipedia.org/wiki/Hängen
    Po hitlerowsku, wiem

Als Erhängen oder Hängen (veraltend auch: Henken[1]) wird die Tötung durch Zusammenschnüren des Halses oder Brechen des Genicks in einer – meistens laufenden – Schlinge unter Einfluss des Körpergewichts bezeichnet.

Przetlumacze:
    Powieszenie jest usmierceniem poprzez scisniecie szyii albo zlamanie karku, najczescie w przesuwajacej sie petli pod wplywem ciezaru ciala.

Tak f1 i udusic sie mozna.
    Naturalnie zalezy to od tego z jaka sila, a dokladnie przyspieszeniem cialo sie porusza wtedy. Jak duze, mozna kark zlamac tzn kregoslup przerwac, jak male sie udusic. I gwarantowanie zalezy to tez od tego ile sie ma miesn w karku/szyii.

Powiedz f1 czemu Ty ciagle taki powierzchowny jestes? Kongresowka sie klania czy jak?
    Co napiszesz to byle co.
    Ale morde od ucha do ucha zaraz masz. Znowu Kongresowka?

--
    Pozdrowienia

• jorl 02.10.19, 11:11
    Acha i mozna petla miec odciety doplyw krwi do mozgu i umrzec z niedokrwienia. Troche rodzajow smierci moze tu byc przez powieszenie drogi f1.
    A Ty naturalnie prosciutko tylko. Kongresowka to bylejakosc.

--
    Pozdrowienia

• amunicyjny1 02.10.19, 14:36
    Naturalnie zalezy to od tego z jaka sila, a dokladnie przyspieszeniem cialo sie porusza wtedy.

Przyspieszenie ciał swobodnie opadających jest stałe penerze

--
    getyarn.io/yarn-clip/67588714-0425-4292-814d-62d0e030fd2e
  • boomerang 02.10.19, 01:09
    niezle wyglada w tym wieku:)

jak na Żyda to nawet bardzo dobrze :)
  • polski_francuz 02.10.19, 07:26
    Aha, zadowolony bo zloto podrozalo. Doszlo do 1500 € za uncje:)

PF
  • boomerang 02.10.19, 23:32
    zadowolony bo starczyło mu na sztuczne zęby ;)
  • szwampuch58 01.10.19, 09:08
    7 x zloto w Monachium,swietnie sie trzyma

--
    www.youtube.com/watch?v=S07XJA7VaVA
  • polski_francuz 01.10.19, 09:13
    Juz widze: Amerykaniec, wasaty plywak i motywator Phelpsa:)

PF
  • bywszy2 01.10.19, 11:51

nawet pojedyncze rusycyzmy(dla dodania sobie splendoru) pan uzywa.
    Cos ze szkoly zostalo?A moze z Czterych Pancernych i Psa?
    A jeszcze wiecej splendoru pan sobie doda,jak do tych"wykrzykow" uzyje pan literki oryginalne.
    --
    Да здравствует мир во всем мире!Niech zyje pokoj na calym swiecie!
    Да здравствует дужба между народами!Niech zyje przyjazmiedzynarodami!
    I oby mnie zona katolicka zawsze kochala!
    Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przymiotnikow - Bywszy.
  • vermieter 01.10.19, 11:25
    www.google.com/search?q=mark+spitz+heute&client=ubuntu&hs=cvw&channel=fs&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=_faMdv1Kle4YJM%253A%252CClvXdzoX974RhM%252C%252Fm%252F0hjf2&vet=1&usg=AI4_-kSInR5oz7TNfMdoHkIAIRbO6TkqOg&sa=X&ved=2ahUKEwitoq_S3vrkAhVILVAKHUpiCbYQ_B0wCnoECAoQAw#imgrc=_faMdv1Kle4YJM:
  • pijatyka 01.10.19, 12:31

.
  • j-k 01.10.19, 19:26
    bo takie czasy - ze dzis pic i palic nie wypada...

ale po mordach mozna sie lac - jak najbardziej.
  • boavista4 02.10.19, 02:14
    a czy ten Spitz umie plywac?
  • jorl 02.10.19, 18:05
    jorl napisał:

> Tak f1 i udusic sie mozna.
    > Naturalnie zalezy to od tego z jaka sila, a dokladnie przyspieszeniem cialo sie
    > porusza wtedy. Jak duze, mozna kark zlamac tzn kregoslup przerwac, jak male si
    > e udusic. I gwarantowanie zalezy to tez od tego ile sie ma miesn w karku/szyii.

na to jeden z Kongresowki, wiadomo:

amunicyjny1 napisał(a):
    > Przyspieszenie ciał swobodnie opadających jest stałe penerze

Jedna linijka i juz glupota.

Sytuacja fizyczna powieszenia, cos jak na westernach, jest jak nastepuje:

Lina z petlami na szyi bandyty, wykopanie taborecika spod jego nog tak ze najpierw jest jego spadanie a potem nagle, jak lina sie napreza, ostre hamowania. I wlasnie przyspieszenie w tym hamowaniu moze ale nie musi f1 zerwania kregoslupa spowowac. Bo jesli to hamowanie zaczelo sie z podobna predkoscia, nabrana poprzez spadanie swobodne ciala te (niekoniecznie bo moze byc mniejsze jak opory petli sa ale zostawmy to) to droga hamowania moze byc od wielu czynnikow zalezny. Jak lina jest bardzo malo rozciagliwa bedzie przyspieszenie (ujemne naturalnie) wielkie i sila rozrywajaca kregoslup wielka, jak lina elastyczniejsze duzo mniejsze. I to moga byc wielokrotne roznice w tym przyspieszeniu. A sila jest do obliczenia z F=m*a. Do tego to przyspieszenie (ujemne) nie jest stale, od wielu czynnikow zalezy jego przebieg wiec i sily sa rozne. Dlatego nie musi, choc moze, sie kregoslup zerwac (f1), jak przyspieszenie sporo mniejsze moze byc uduszenie albo nawet odciecie krwi od mozgu. Zawsze smierc ale rozna.

I o tym stoi w moim poprzednim poscie z tym przyspieszeniem. Ale aby to zrozumiec trzeba skonczyc szkole srednia, i sie na fizyce wtedy nie obijac.

Co Ty drogi amu1 jak f1 robiliscie gwarantowanie. Obijaliscie sie. Albo zab tepi z urodzenia.

Fakt, oboje z Kongresowki, nic dziwnego wlasciwie.

Tak drogi amu1, nie skorzystales znowu z okazji aby siedziec cicho. I po co Ci to bylo? Glupio? Czy tak naprawde dalej nie dotarlo bos za tepy?

Proponuje Tobie do mnie pisac jedna linijke i tylko:
    pener, pener, pener....pener.

Najbezpieczniej bedzie.

--
    Pozdrowienia

• felusiak1 02.10.19, 18:38
    jorel sam reklamuje swoją głupotę. Nawet pomagać nie trzeba.
  • amunicyjny1 02.10.19, 20:03
    Tupaj, ale fizyki nie zmienisz
  • boomerang 02.10.19, 23:34
    Hej Johrl, a jak tam u ciebie z mięśniami klatki piersiowej? kula przebije?
  • 1.melord 03.10.19, 00:48
    Lata 70-te ub.wieku to okres triumfu i dominacji w swiatowym sporcie koncernow farmaceutycznych (np. potega malej liczebnie ludnosciowo NRD)
    Trwa to niestety do dzisiaj z ta tylko roznica,ze sa lepsi "cpacze" tolerowani przez WADA i gorsi.

btw.gdy oglada sie np. Tour de France(lub podobne) w ktorym kolarz,majacy"w nogach" przejechane 150-200km, pedzi na kilkudziesiecio-kilometrowym ostrym podjezdzie(8-12%) pod gore szybciej niz przecietny rowerzysta na plaskim terenie ,to zamiast kolarza widzi sie "apteke" siedzaca na rowerze....czy tez w tenisie braci Williams.

--
    Nie nalezy sadzic ludzi wedlug ich przekonan ,lecz wedlug tego,co przekonania te z nich czynia
  • jorl 03.10.19, 09:21
    amunicyjny1 napisał(a):

> Tupaj, ale fizyki nie zmienisz

Hm, ja zmieniam fizyke drogi amu1? Gdzie?

P.S. nie dodales pener. Dlaczego?

--
    Pozdrowienia

• amunicyjny1 03.10.19, 10:29
    jorl napisał:

> amunicyjny1 napisał(a):
    >
    > > Tupaj, ale fizyki nie zmienisz
    >
    > Hm, ja zmieniam fizyke drogi amu1? Gdzie?

Było w podstawówce uważać, bo to jest poziom 7 klasy
    > P.S. nie dodales pener. Dlaczego?
    >
    >

Bo to oczywistość

--
  • jorl 03.10.19, 09:25
    felusiak1 napisał:

> jorel sam reklamuje swoją głupotę. Nawet pomagać nie trzeba.

Zauwazyles drogi f1 ze w odpowiedziach do mnie przyjales strategie amu1? 1-2 linijki.
    I do tego w tych paru linijkach gwarantowanie rzucasz na mnie jakies przeklenstwa.
    I to zawsze jakos tak jest. Dlaczego wlasciwie?
    Nie masz nic sensowanego do powiedzenia jak chcesz mi odpowiedziec? Tak jak amu1? No jak?

--
    Pozdrowienia

• jorl 04.10.19, 15:18
    amunicyjny1 napisał(a):

> Było w podstawówce uważać, bo to jest poziom 7 klasy

No dobra drogi amu1, napisales o tej fizyca ktorej ja mam nie wiedziec:

amunicyjny1 napisał(a):
    > Przyspieszenie ciał swobodnie opadających jest stałe

Mysle ze chodzi o to co jedna linijka wyzej jest, prawda?

To teraz prosze o cytat z mojej wypowiedzi gdzie jak temu zaprzeczylem. Ale cytat, nie przekrecaj, nie przeklamuj tylko wierny cytat z moja wypowiedzia.

Wtedy zobaczy dalej.

--
    Pozdrowienia

• amunicyjny1 04.10.19, 15:47
    Jóź zdążyłeś się odnieść.
    amunicyjny1 napisał(a):

Jedna linijka i juz glupota.

Nie znasz podstawowych pojęć fizycznych i tyle

--
  • jorl 04.10.19, 15:31
    felusiak1 napisał:

Bylem wczoraj, przyjechalem dzisiaj na spotkaniu z moja kochanka. W Polsce naturalnie. I jej brat, duzo starszy od niej, tak chyba parenascie lat, przed kilku laty popelnil samobojstwo. I wlasnie przez powieszenie sie. Klasyczny sposob, hak w suficie lina, petla na szyi, taboret pod nogami, kopnal go i po paru godzinach znaleziono go niezywego. Policja, bo trzeba sprawe wyjasnic czy nie morderstwo, sekcja zwlok, 7 dni zwloki trzymali u medykow sadowych. I jednoznaczna medyczna opinia, smierc przez uduszenie. Nie zerwanie kregow itp.
    Juz poprzednio staral sie zabic, probowal sie wieszac na klamce ale to nie bylo skuteczne, ten ostatni raz juz tak.
    Mija hitlerowska WiKi tez o takiej smierci pisze przez wieszanie, przez uduszenie mozliwe tez a u Ciebie tylko przez zerwanie kregoslupa i nerwowo w nim.

No widzisz drogi f1 jak pizdzisz?
    Tak jak z CO2 ktore nie moze byc ciezsze wg. Ciebie drogi f1 jak paliwo zuzyte w aucie, dlugach i oszczednoscich np w Niemczech itd, itp.
    Czemu ci z Kongresowki sa tacy powierzchowni?
    Coz, taki niski poziom cywilizycyjny jednoznacznie.

--
    Pozdrowienia

• amunicyjny1 04.10.19, 15:53
    I jednoznaczna medyczna opinia, smierc przez uduszenie. Nie zerwanie kregow itp.

Tak to napisze fachowiec twego pokroju. Jeżeli już to zagardlenie

--
  • szwampuch58 05.10.19, 15:06
    piekienie trudne:Kto jest tym sportowcem ,30 lat pozniej?
    www.toledoblade.com/image/2002/09/02/1140x_a10-7_cTC/A-tip-of-the-cap-30-years-later-3.jpg
    --
  • szwampuch58 05.10.19, 22:16
    Wiedzialem, piekielnie trudna zagadka
    Ulatwiam:inspiruje Lewadowskiego....tego biegacza nie pilkarza

--
  • felusiak1 06.10.19, 21:48
    Złoto w Monachium na 800 metrów.
  • szwampuch58 07.10.19, 10:43
    1:1,twoja kolej
    www.youtube.com/watch?v=cZut7MFZ-i8
    --
  • jorl 06.10.19, 15:26
    amunicyjny1 napisał(a):

> jorl napisał:
    >
    > > amunicyjny1 napisał(a):
    > >
    > > > Tupaj, ale fizyki nie zmienisz
    > >
    > > Hm, ja zmieniam fizyke drogi amu1? Gdzie?
    >
    > Było w podstawówce uważać, bo to jest poziom 7 klasy

OK drogi amu1. A wiec Ty znasz fizyke.
    To jeszcze raz proces wieszania sie. Sklada sie z dwoch faz, tak uwazam:

1. Faza 1. najpierw cialo spada w dol z (prawie bo niekoniecznie dokladnie ) przyspieszeniem ziemskim. W tej fazie cialo przyspiesza.
    2. Faza 2. Od momentu jak juz petla zaczyna sie zaciskac. Po szybkosci tego wisielca widac bo zaczyna sie zmniejszac. Az do zera, jak sie sznur naturalnie nie urwie.

Przejscie z fazy 1 do fazy 2 wisielec ma maksymalna swoje szybkosc w stosunku do Ziemi.

Najpierw drogi amu1 chcialbym abys mi, och jak niedouczonego z fizyki, odpowiedzial czy ja ten proces wieszania sie prawidlowo widze.

No jak? Moze najpierw prosta odpowiedz:

1. TAK

albo:

2. NIE

Dla Ciebie, takiego specjalisty od fizyki z Kongresowki, to pestka mysle, myle sie?

--
    Pozdrowienia

• boomerang 06.10.19, 20:44
    Marnotrawstwem byłoby poprzestać na teorii. Sztuką jest wcielenie teorii w życie. Do dzieła hardy panie yohrl, pokaż co potrafi łomonosow.
  • jorl 06.10.19, 15:36
    amunicyjny1 napisał(a):

ja napisalem:
    > I jednoznaczna medyczna opinia, smierc przez uduszenie. Nie zerwanie kregow itp

amunicyjny1 napisał(a):
    > Tak to napisze fachowiec twego pokroju. Jeżeli już to zagardlenie

No widzisz drogi amu1, siedzisz juz w tym samym narozniku gdzie wielu forumowiczow przed Toba. Bo i oni, jak nie mieli merytorycznych argumentow czepiali sie okreslen, bledow ortograficznych u mnie itd.

Moja odpowiedz na cos takiego byla i jest co nastepuje:

Specjalnie robie takie bledy aby ten biedny dyskutant co merytorycznie glupoty pisal w dyskusji ze mna mogl sie jakosc odgryzc. Bo przeciez dla jego zdrowia psychicznego byloby nie do zniesienia, moze nawet z nieodwracalnymi skutkami, ze tak nie ma racji.
    A tak to slowka, bledy ortograficznie i jakos choc troche racji sobie wezmie.

Czesto dodawalem ze to taka sama argumentacja jaka miala moja Byla jak nie byla jeszcze byla Byla. Slowa wazne a tresc?

--
    Pozdrowienia

• felusiak1 06.10.19, 21:28
    szanowny ekspercie jorel. Kiedy człowiek się wiesza z petlą na szyi i jego cialo opada zgodnie z ziemskim przyspieszenie śmierć nastepuje w wyniku zerwania rdzenia kregowego.
    Kiedy czlowiek wieszą się bez opadania z ziemskim przyspieszeniem wtedy smierć nastepuje albo w wyniku zablokowania tetnicy szyjnej, albo żyly szyjnej wewnetrznej albo zablokowania dopływu powietrza. To jest opisane w ksiazkach, na przykład: Suicide and Attempted Suicide: Methods and Consequences
  • jorl 07.10.19, 08:45
    felusiak1 napisał:

> szanowny ekspercie jorel. Kiedy człowiek się wiesza z petlą na szyi i jego cial
    > o opada zgodnie z ziemskim przyspieszenie śmierć nastepuje w wyniku zerwania rd
    > zenia kregowego.

Ty drogi f1 fizyki nie w zab.
    Podczas opadania ciala wisielca z przyspieszeniem ziemskim czlowiek jeszcze doskonala zyje. Nic mi sie nie dzieje, ani sie nie dusi ani mu kregi sie nie zrywaja i to jest ta faza 1 jak wyzej napisalem. Zaczyna sie to robic wtedy jak zaczyna hamowac tzn jak sie lina napreza. Wtedy i to w zaleznosci od przyspieszenia, teraz negatywnego czyli po chlopsku hamowania powstaja sily. Ktore moga mu nawet kregi zerwac. Ale te sily sa zalezne od wielkosci tego przyspieszenia ktore moga byc bardzo rozne.

Moze inny przypadek bo latwiejszy do zrozumienia dla takiego z Kongresowki. Znowu samobojstwo ale powiedzmy rzuca sie taki przez okno z 5 pietra. I znowu mamy te dwie fazy. faza 1 gdzie leci z przyspieszeniem ziemskim (prawie). W tym czasie nic mu sie tak naprawde nie dzieje zlego. OK. moze sie zes.ac ze strachu, ale zyje. Teraz dolatuje na beton. Jako ze beton twardy, nie ugnie sie droga hamowania jest bardzo krotka czyli przyspieszenie (znowu ujemne) ogromne i kosci sie lamia. Trup. A teraz wezmy ze spada nie na beton a strazacy mu trampolinke zdazyli podlozyc. Wtedy ta szmata sie dobrze ugnie, droga hamowania w stosunku do betonu wielokrotnie dluzsza i wtedy przspieszenie (ujemmne) dosc male, sily wg F=m*a tez duzo mniejsze, moze wyjsc z tego.

I z samobojca wieszajacym sie i z takim co z okna co sie stanie to wlasnie zalezne od drogi hamowania (naturalnie tez od osiagnietej maxymalnej szybkosci do tego momentu), faza 2, jak dluga, przyspieszenie (ujemne) male moze sobie ten z okna nic albo niewiele zrobic, ten z petla sie udusic itp bo bedzie wisial dalej i sie nie uwolni, jak duze ten na beton bedzie mial np. 100g i sie roztrzska, temu z petla moze kregoslup sie zerwac. Z nerwami naturalnie.
    Dodam drogi f1 ze pisales o zlamaniu, nie czepialem sie tego bo zlamanie to sily poprzeczne bym zdefiniowal, tu podluzne wiec zerwania.

Acha Moja opowiadala o tym swoim bracie ze probowal sie na klamce przedtem powiesic. Nieudana proba. Bo mogl wstac potem petle poluzowac i zyl dalej. Jak spadl z tego taboretu i wisial to nie mogl sie sam uwolnic mimo ze kregi akurat mial cale i sie udusil. Znaleziony po paru godzinach.

Zawsze uwazalem ze daje dobrze korepetycje, nawet ciemniakow zdolalem nauczyc, ale Ty drogi f1 widze, amu1 tez, jestescie ponizej tego poziomu.
    OK, moze ten post do was dotrze.

--
    Pozdrowienia

• boomerang 07.10.19, 09:16
    Yohrl vel Łomonosow, cuś niecuś masz z t.zw. racji, bo twoi rodacy gdy wieszali Polaków na Wołyniu, to mieli problemy z małymi dziećmi, bo ci ważyli za mało i po powieszeniu dusili się, zamiast ginąć natychmiast :(
  • jorl 07.10.19, 09:27
    amunicyjny1 napisał(a):

> www.capitalpunishmentuk.org/hanging2.html
    >
    > Szczerze wszystkim polecam

Post do usuniecia. Zasady forum sa pisac samemu, link moze byc ale konieczne jest go skomentowac.

Skonczyla sie Twoja fizyka drogi amu1, prawda?
    Ta z Kongresowki.
    Jak tam Twoje prety do cudownej CNC obrabiarki? Majsterkujesz dalej?

--
    Pozdrowienia

• amunicyjny1 07.10.19, 11:17
    jorl napisał:

> amunicyjny1 napisał(a):
    >
    > > www.capitalpunishmentuk.org/hanging2.html
    > >
    > > Szczerze wszystkim polecam
    >
    >
    > Post do usuniecia. Zasady forum sa pisac samemu, link moze byc ale konieczne je
    > st go skomentowac.

To dla nauki, a przy okazji możesz zrobić przysługę ludzkości

> Skonczyla sie Twoja fizyka drogi amu1, prawda?
    > Ta z Kongresowki.

Co z tego jak ci podam jakiś wzór fizyczny, no pomysł sam panie jo. Tobie prędkość,przyśpieszenie, pęd, to to samo, są na jedną literkę

> Jak tam Twoje prety do cudownej CNC obrabiarki? Majsterkujesz dalej?
    >
    Bardzo dobrze, a jak zbieranie butelek?
  • jorl 07.10.19, 18:25
    amunicyjny1 napisał(a):

> Co z tego jak ci podam jakiś wzór fizyczny, no pomysł sam panie jo. Tobie pręd
    > kość,przyśpieszenie, pęd, to to samo, są na jedną literkę

Nie drogi amu1, jestes kretacz.
    Zaczela sie dyskusja od tego ze ja napisalem ze przy wieszaniu sie czy zerwanie kregow czy tylko uduszenie jest zalezne od przyspieszenia. Jak wyzej wyjasnialem jak krowie na rowie kiedy jest to przyspieszenie istotne, to w fazie 2.

ja napisalem:
    >Naturalnie zalezy to od tego z jaka sila, a dokladnie przyspieszeniem cialo sie porusza wtedy. Jak duze, mozna kark zlamac tzn kregoslup przerwac, jak male sie udusic.

Bezmyslnie, zapewne za trudne dla Ciebie, zwietrzyles okazje na mnie napasc ze ja fizyki nie umiem.

amunicyjny1 napisał(a):

To sie zgadza, fakt, ale to nie jest to przyspieszenie ktore powoduje zerwanie kregow czy tez nie. To "Twoje" jest z fazy 1.

I tak to wjechales nosem w sciane. Teraz krecisz jak chloptas, pedy itd wymyslasz, a odpowiedzialnosci za swoje poprzednie slowa wziasc juz nie chcesz.

Tak to juz jest jak ktos chce ze mna dyskutowac, jak ma inne zdanie jak ja, ma przerabane. A do tego w fizyce to juz gwarantowanie.

Trzeba byl skorzystac z okazji i siedziec cicho.

Teraz oczekuje:
    pener, zbieracz butelek, zagardlenie nie uduszenie, tylko to Tobie pozostalo drogi amu1.

--
    Pozdrowienia

• amunicyjny1 07.10.19, 19:12
    Tupot nóżek ci został, tego kwiatka nie przeskoczysz

''Naturalnie zalezy to od tego z jaka sila, a dokladnie przyspieszeniem cialo sie porusza wtedy''.

Ale twórz nową fizykę, nie krępuj się

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka