Dodaj do ulubionych

Bez wizy do USA

04.10.19, 19:13
Udaję, że nie wiem, że podobny wątek już był ale wyleciał więc zakładam nowy.

Wygląda na to, że już niedługo Polacy nie będa mogli podróżowac do USA bez wiz. To dobra wiadomość, bo ludzie nie będa musieli tracić czasu i pieniędzy w konulatach.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,25272254,koniec-wiz-do-usa-donald-trump-oglosil-ze-podpisal-dokument.html#s=BoxOpImg1

--
"Life doesn't imitate art, it imitates bad television" - Woody Allen
Edytor zaawansowany
  • polski_francuz 04.10.19, 19:17
    Brawo!

PF
  • czizus 04.10.19, 19:23
    Ja powtórzę. Dla mnie to głównie aspekt wizerunkowy, jako jedni z ostatnich w UE nie musimy się starać o wizy do USA. Brawo!
    Ja się starałem i to nie był żaden kłopot, również ten finansowy. A wiza była na 10 lat i bardzo sprawna i spokojna odprawa na lotnisku w USA, łącznie ze spotkaniem z pracownikiem imigracyjnym bo to on był najtrudniejszą zaporą do przebycia, . . . . w moim przypadku bez najmniejszych problemów.
    Ale oczywiście dobrze, że tych wiz już nie ma!
  • marbor1 04.10.19, 19:28
    > Wygląda na to, że już niedługo Polacy nie będa mogli podróżowac do USA bez wiz.

To znaczy, że co? Będą musieli mieć wizy?

• malkontent6 04.10.19, 19:30
    Masz rację, zdanie bez sensu. Dziękuję za zwrócenie uwagi. Powinno być:

...Polacy będa mogli podróżowac do USA bez wiz.

--
  • engine8 04.10.19, 19:33
    Dla nas to więcej kłopotów niestety
  • malkontent6 04.10.19, 19:39
    Dlaczego?

--
  • felusiak1 04.10.19, 19:43
    No tak, polskim zwyczajem bedą chcieli abyś ich przenocował i nakarmil i zawiózł tu i tam. No co? Nie możesz, skąpiradlo, dusigrosz, rodakom nie chcesz pomoc? Skad ja to znam?
  • malkontent6 04.10.19, 19:52
    Ja akurat nie miałem takich problemów. Na szczęście odwiedzali mnie ludzi raczej samodzielni. Nie liczę tu rodziców i teściów, bo to inna bajka. Słyszałem natomiast opowieści o szwagrach, którzy mieszkali u kogoś 6 miesięcy i wymagali pełnej opieki. Trzeba im było znalaźć pracę, wyżywić, oprać i dostarczyć rozrywek a po powrocie do Polski narzekali, że robota była marna, pokój ciasny...

--
  • a74-7 04.10.19, 19:57
    Trump bardzo madry czlowiek - bedzie zatrudnial polskiego hydraulika za friko:-)
    Ameryke trzeba odbudowac .A PIS i tak na tym wygra .
  • senioryta13 04.10.19, 19:59
    malkontent6 napisał:

> Słyszałem
    > natomiast opowieści o szwagrach, którzy mieszkali u kogoś 6 miesięcy i wymagali
    > pełnej opieki. Trzeba im było znalaźć pracę, wyżywić, oprać i dostarczyć rozr
    > ywek a po powrocie do Polski narzekali, że robota była marna, pokój ciasny...

znajomy musial robic na drugi ' etat' jako kierowca, przewodnik itp. aby rodzinke zaproszona przez zonke wozic , karmic, niestety, malzenstwo nie wytrzymalo proby czasu.
  • the-great-inuk 04.10.19, 23:05
    malkontent6 napisał:

Słyszałem
    > natomiast opowieści o szwagrach, którzy mieszkali u kogoś 6 miesięcy i wymagali
    > pełnej opieki. Trzeba im było znalaźć pracę, wyżywić, oprać i dostarczyć rozr
    > ywek a po powrocie do Polski narzekali, że robota była marna, pokój ciasny...
    =====================================>
    W dawnych czasach, aby odwiedzić rodaków w NRF trza było zaproszenie i zobowiązanie, że zapraszający pokryje wszystkie koszty związane z pobytem gości. W tym także koszty leczenia i ewentualnego pobytu w szpitalu.
    Słyszałem o takim przypadku: Serbowie mieszkający w NRF wysłali takie zobowiązanie z ewentualnymi kosztami. Myśleli, że to zobowiązanie to taki papierek proforma.
    I stało się, gość z Jugosławii musiał na kilka tygodni do szpitala. Okazało się, że papierek nie był proformą. Szpital procesował się z Jugolami o kilka tysięcy DM!

Przypomniał mi się mój były szef, i kilku szwagrów z bliskimi kolegami, którzy chcieli popracować w NRF ...

--
    www.youtube.com/watch?v=7nesCqHSvGM&feature=youtu.be W związku z II amokiem rządu polskiego, rząd niemiecki wypłaca natychmiastowe premie dla Rodaków którzy natychmiast spakują walizki.[Dotyczy także Potomków Plemienia Osmanów]
    wpolityce.pl/polityka/364767-nasz-wywiad-mec-obara-jezeli-niemieckie-trybunaly-nie-beda-realizowac-orzeczen-polskich-sadow-nalezy-podjac-egzekucje-mienia-niemieckiego-w-polsce
  • engine8 04.10.19, 23:43
    No właśnie. Tacy co zachowują się normalnie zwykle maja czy mieli na wizę ale juz słyszę że jak zniosa to wielu się już wybiera..Tylko że ich tu po przyjeździe na nic nie stac. A reszta jak Felusiak pisze.
  • engine8 04.10.19, 23:46
    Mogę, ale tych co chce i nie przez 3 miesiące kilka osób pod rząd.
  • szwampuch58 04.10.19, 19:59
    Gazecie sie jednak przypomnialo ze podpisany swistek papieru przez debila nie ma mocy prawnej:
    www.tokfm.pl/Tokfm/7,103087,25272391,donald-trump-zgodzil-sie-na-ruch-bezwizowy-z-polska-schenpf.html#s=BoxOpImg2
    --
    www.youtube.com/watch?v=S07XJA7VaVA
  • felusiak1 04.10.19, 21:01
    Dalej idziesz w zaparte? Chcesz udowodnić, ze woda jestmokra?
    Sznepf nie wie o czym mowi. Podpis otwiera drogę. Bez niego Polska bylaby jak Argentyna, ktora od dawna spelnia warunki ale, zeden prezydent nie podpisał tego papieru ktory wedlug szwampuchowej glowy nie ma mocy prawnej.
    To co Trump podpisał pozwala Departamentowi Stanu na opracowanie wspolnie z Polską szczególowych porozumień wykonawczych.
  • polski_francuz 04.10.19, 21:15
    Decyzja prezydenta Trumpa sluzy PiSowi w nastepnych wyborach.

PF
  • malkontent6 04.10.19, 21:21
    W jaki sposób służy PiSowi?

--
  • polski_francuz 04.10.19, 21:47
    Ta partia moze sobie przyPiSac te decyzje, ktora zapadla na krotko przed wyborami.

PF
  • malkontent6 04.10.19, 21:50
    Ta partia już sobie przyPiSuje ten sukces.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25272384,rzad-zalatwil-zniesienie-wiz-najwieksze-zaslugi-maja-po-prostu.html#s=BoxOpImg1
    --
  • polski_francuz 04.10.19, 21:55
    Co za zycie, juz mi nawet nie wypada krytykowac. Wypada sie cieszyc a wiec sie ciesze.

PF
  • a74-7 04.10.19, 21:57
    oczywista, wreszcie Szanowny Prezydent Duda nie pie...lil o jak Komoroski o bigosowaniu .
  • malkontent6 04.10.19, 22:03
    A co ma Duda do tego?

--
  • a74-7 04.10.19, 22:24
    zmus sie do kumania, nikt ci na talerzu nie poda.
  • magna20000 04.10.19, 22:46
    Dam wam rade, jak do US to w lakierkach. Zadne obowie co by przypominalo robocze bo was zawroca. Tak tu sie dzieje w Kanadzie. Nie tylko ze zawracaja ale daja bana na wjazd do US przez 5 lat. Ciekawe bo nikt tam nie jezdzi do pracy aby konkurowac z Meksykanami. Cos z tym USA nie tak…..
  • engine8 04.10.19, 23:49
    Z meksykanami konkurować nie mogą bo nie znają języka, nie mają kosiarek, pił motorowych, nie potrafią się na palmy wspinać i nie chcą pracować za tyle samo.
  • felusiak1 04.10.19, 23:37
    malkontent rozumuje prawidlowo a ty popychasz fikcję. Może sam zacznij kumać
    Ani PiS, ani Duda nie maja nic wspolnego ze zniesieniem wiz. To, ze PiS i Duda mogą przypisywać sobie to jako swoją zaslugę nie zmienia faktu, ze propagandziliby.
  • magna20000 04.10.19, 23:44
    Starych nie szykanuja chyba ze powie ze ma zamiar zebrac…...
  • magna20000 05.10.19, 05:09
    Jak widać, nie da się uświadomić infantylnym dziennikarzom i zidiociałym polskim politykom, że od dawna absolutnie NIKT normalny nie ma problemu z uzyskaniem 10-letniej wizy wjazdowej do USA. Jedyne co się zmieni, to że pisowscy wyborcy z Podlasia i podkarpacia pragnący pracy "na czarno" będą zawracani przez urzędników Immigration dopiero na lotnisku w Nowym Jorku lub Chicago, a zamiast zezwolenia na pobyt 6-miesięczny (jak teraz), będzie raptem 3-miesięczny. Cała ta histeria wokół wiz do USA jest od początku idiotyczna, najwidoczniej polskim politykom, dziennikarzom i suwerenowi wydaje się że będzie tak samo jak w UE - brak obowiązku wizowego do USA będzie oznaczać prawo do pracy, edukacji, osiedlania się, opieki zdrowotnej itd. Otóż... NIE ;)))
  • magna20000 05.10.19, 06:00
    Z wizami bylo lepiej. Wiza wystawiona przez ambasade US powodowala ze goryl na granicy mial male przebicie aby cie nie wpuscic. Teraz bez wizy bedzie mogl cie odeslac za nic, bo nie spodobasz mu sie….
  • engine8 05.10.19, 17:39
    I tu niestety masz rację. Wielu ludzi myślało że to będzie tak jak wyjazd do EU.
    Teraz też trzeba będzie zapłacić $15 i wypełnić formę przez internet. I wolno będzie przebywać max 90dni jako turysta. Tak ze to oszczędza 500 zł i wizytę w konsula ie co 10 lat. No i właśnie urzędnik w USA zdecyduje z czym nie będzie problemu ale większe ryzyko.
  • amunicyjny1 05.10.19, 17:58
    magna20000 napisał:

> Jak widać, nie da się uświadomić infantylnym dziennikarzom i zidiociałym polski
    > m politykom, że od dawna absolutnie NIKT normalny nie ma problemu z uzyskaniem
    > 10-letniej wizy wjazdowej do USA. Jedyne co się zmieni, to że pisowscy wyborcy
    > z Podlasia i podkarpacia pragnący pracy "na czarno" będą zawracani przez urzędn
    > ików Immigration dopiero na lotnisku w Nowym Jorku lub Chicago, a zamiast zezwo
    > lenia na pobyt 6-miesięczny (jak teraz), będzie raptem 3-miesięczny. Cała ta hi
    > steria wokół wiz do USA jest od początku idiotyczna, najwidoczniej polskim poli
    > tykom, dziennikarzom i suwerenowi wydaje się że będzie tak samo jak w UE - brak
    > obowiązku wizowego do USA będzie oznaczać prawo do pracy, edukacji, osiedlania
    > się, opieki zdrowotnej itd. Otóż... NIE ;)))

A co tam można robić 6 miesięcy?

--
    getyarn.io/yarn-clip/67588714-0425-4292-814d-62d0e030fd2e
  • karbat 05.10.19, 12:39
    suweren z Polski chcacy udac sie do USA, bedzie teraz musial obowiazkowo ,
    do 30 dni po przybyciu do tego kraju, wykupic ubezpieczenie zdrowotne.

nie wykupi ubezpieczenia na zdrowie ….
    to bedzie raczej jego ostatni pobyt w tym kraju.

• magna20000 05.10.19, 17:27
    -Nie beda kupowac. Moze odejdzie im chec odwiedzin USA
  • malkontent6 05.10.19, 17:44
    Na czas podróży poza Unię warto mieć ubezboeczenie zdrowotne.

--
  • magna20000 05.10.19, 18:09
    Ma byc wykupione w USA. Polskie nie zaplaci chorendalnych oplat szpitalnych w Ameryce
  • malkontent6 05.10.19, 18:26
    magna20000 napisał:

> Ma byc wykupione w USA. Polskie nie zaplaci chorendalnych oplat szpitalnych w Ameryce

Nie wypowiadaj się w sprawach, o których nic nie wiesz. Ktoś z mojej rodziny spędził 10 dni w tutejszym szpitalu. Polskie ubezpieczenie Warta Travel za wszystko zapłaciło.

--
  • felusiak1 05.10.19, 20:08
    Oni tak mają. Nie wiedzą a chlapią jęzorami aż mokro.
    Kiedy jadę do Polski zawsze kupuję ubezpieczenie. Extra 100 dolarów i spokojna głowa.
    Nie tylko zapłacą za szpital ale też przewiozą do USA żywego albo w trumnie.
  • engine8 05.10.19, 20:44
    A ja nie kupuje ponieważ moje pokrywa wszystko poza rutynowymi rzeczami. Nawet ból gardła. Traktują te usługi tak ze płacą nie więcej niż mnie kosztowało minus moja cześć. Np kiedy w Polsce za wizytę prywatna zapłaciłem 150 zł to mi odliczyli $5 bo tyle bym tu zapłacił I oddali $38..
  • malkontent6 05.10.19, 22:51
    Moje ubezpieczenie też pokrywa wszystko w Polsce. Żona kiedyś miała problemy medyczne, córka chyba też ale szczegółów nie pamiętam.

--
  • pijatyka 05.10.19, 18:22

...trzeciorzędna dla zwykłych ludzi.

Prawdopodobnie za ten symboliczny gest zapłacimy słono, w twardej walucie.

• malkontent6 05.10.19, 18:26
    pijatyka napisała:

> ...trzeciorzędna dla zwykłych ludzi.

To prawda.

> Prawdopodobnie za ten symboliczny gest zapłacimy słono, w twardej walucie.

Dlaczego i w jaki sposób?

--
  • amunicyjny1 05.10.19, 18:34
    Rożnica jest taka.że kiedyś do ameryki jechały młode zdrowe byki, więc pomijając jakieś nieszczęśliwe przypadki których nie można było wyleczyć ''uchem'' ubezpieczenie było ''średnio potrzebne. Dziś sytuacja jest inna, jadą tam, stali podopieczni geriatry, co by wnuczka poznać

--
  • magna20000 05.10.19, 20:08
    Moja corka byla 3 dni w szpitalu, w zasadzie nic powaznego. Szpital byl dobry I opieka 1 klasy ale rachunek wyszedl $34000. CT scan $4000 dodatkowo follow up.Maja dobre ubezpieczenie z meza pracy….Ci co nie maja ubezpieczenia to ich pakuja do miastowych szpitali bo I tak nic nie pokryja….
  • felusiak1 05.10.19, 20:37
    Pie*dolisz jak pokrecony.
    To że szpital wystawil rachunek na 34 tysiace nie oznacza, że tyle dostanie z najlepszego ubezpieczenia.
    Szpital musi udzielić pomocy w nagłych przypadkach wszystkim, nawet tym którzy nie maja ubezpieczenia niezależnie od tego czy szpital jest prywatny czy "miastowy".
    CT scan kosztuje 400 dolarów. Tyle płaci ubezpieczenie.
  • engine8 05.10.19, 20:48
    Mnie tutaj szpital za 3 dni wystawił rachunek na $65k...A ubezpieczenie wypłacił im cenę na jaką mają kontrakt czyli $12k, ja zapłaciłem swoje deductible.
  • amunicyjny1 05.10.19, 20:49
    Na 90 dni, maksymalne refundowanie pół milion pln koszt 1684 pln. Dokładką od aktów terrorystycznych, to wydaje się roztropne

--
  • pijatyka 05.10.19, 20:08

Bo to Trump (tłumaczyć dalej?)

> i w jaki sposób?

W najróżniejszy, Z tego co już wiadomo oficjalnie - kupując niepotrzebne (za to drogie) typy broni, rezygnując z "podatku cyfrowego" dla (akurat tak się składa - amerykańskich) megakorporacji...itd.

• felusiak1 05.10.19, 20:30
    bzdurzysz. Ta niepotrzebna broń (bo za droga) jest kupowana niezapeżnie od wiz. Podobnie podatek cyfrowy.

"Bo to Trump (tłumaczyć dalej?)"

Tak, Tak, Tak. Tłumacz dalej.....
  • magna20000 05.10.19, 22:43
    To jeszcze nic.…

www.msn.com/en-ca/news/world/a-man-who-traveled-from-norway-to-florida-to-surprise-his-father-in-law-was-accidentally-shot-dead-by-him-instead/ar-AAIiMlo?ocid=spartandhp
  • kylax4 06.10.19, 14:12
    Obecnie i tak kto ma bilet powrotny, pieniądze na podróż i konkretny cel, wizę dostaje bez problemu.

Janusze z Podkarpacia, które i tak nie wiedzą po co tam jadą, bez wizy (a dokładniej promesy wizy) też będą zawracane do Polski.

--
    1. Polski tzw. kościół katolicki, to nic innego jak banda faszystów.
    2. Democracy such as America needs an adversary or a conflict as George Orwell said, “To keep the fabric of society intact.”
  • magna20000 06.10.19, 19:16
    To sa swiry. Tu jak wracasz do Kanady to pytaja sie gdzie byles I gdzie spales. Chca rachunki z motelu. Warici po tej stronie tak jak I po amerykanskiej…..
  • felusiak1 06.10.19, 20:04
    Widzę, że żywisz pogardę wobec swoich rodakow bo są z Podkarpacia. Czy podobną pogardę zywisz dla tych ze Śląska i Mazowsza, z Malopolski lub Podlasia. A ci z Mazur albo Pomorza? Czy lubisz tych z Kielc?
  • magna20000 06.10.19, 20:18
    Diabli wiedza kto jest tu na granicy. czasami zachowuja sie jak ci z DDR. Bylo duzo zarzalen tak ze jest teraz troche lepiej ale daleko do "welcome back home Sir"
  • 1.melord 07.10.19, 09:29
    Na wiadomosc,ze Rosja zezwala Polakom na ruch praktycznie bezwizowy do Obwodu Kaliningradzkiego,namiestnika musial szlag trafic i szybko zadzwonila do Bialego Domu by przynajmniej przyjacielskie pozory zachowac.
    Jesli biega o dojenie(ustawa 447),namiestnik nie poczynil zadnych zmian czy ustepstw.
    www.forbes.pl/gospodarka/e-wizy-do-kaliningradu-bezplatne-i-wydawane-bez-problemow/dwsskb2

--
    Nie nalezy sadzic ludzi wedlug ich przekonan ,lecz wedlug tego,co przekonania te z nich czynia
  • amunicyjny1 07.10.19, 10:15
    To bardzo możliwe, do Petersburga też elektroniczna, można jechać samochodem przez łotwe. Od 2021 ponoć cała federacja. Utrzymanie wiz do USA, zalatywało już groteską .

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka