Dodaj do ulubionych

Idź na wybory!

11.10.19, 20:35
Dość chamstwa, buractwa, ignorancji, insynuacji, pomówień, burdeli, głupków na stanowiskach ministerialnych.
wyborcza.pl/7,162657,25295307,jacek-braciak-wystapil-w-oddolnym-spocie-wyborczym-film-zaskakuje.html?disableRedirects=true#s=BoxOpImg9
--
www.youtube.com/watch?v=S07XJA7VaVA
Obserwuj wątek
        • amg10 Re: Idź na wybory! 11.10.19, 20:59
          szwampuch58 napisał:

> zero pojecia jak funkcjonuje prawo wyborcze Polakow na emigracji

Polonia kanadyjska majaca polski paszport moze glosowac.

Polonia amerykanska - nie wiem czy nawet jesli ma polski paszport czy moze glosowac ??

Ot, i roznica miedzy tymi Poloniami.
          • felusiak1 Re: Idź na wybory! 11.10.19, 21:16
            Obywatele Polski mogą głosować za granica ale wszyscy głosują w Warszawie, do Semu w okregu 19 i do Senatu w okregu 44.

USA nie honoruje podwójnego obywatelstwa ale tez nie egzekwuje pozbycia się obcego obywatelstwa. Toleruje ale sa wyjatki. Na przykład obywatel amerykański, który jest tez obywatelem polskim może zostać pozbawiony obywatelstwa USA jesli głosuje w polskich wyborach. Jest nawet odpowiedni paragraf ale nie spotkałem się z przypadkami wykonania.
          • malkontent6 Re: Idź na wybory! 11.10.19, 21:43
            amg10 napisał:

> Polonia kanadyjska majaca polski paszport moze glosowac.

Polonia amerykańska tez może ale nie wszyscy uważają, że powinni.

--
            "Life doesn't imitate art, it imitates bad television" - Woody Allen
        • malkontent6 Re: Idź na wybory! 11.10.19, 21:42
          szwampuch58 napisał:

> zero pojecia jak funkcjonuje prawo wyborcze Polakow na emigracji

Nic nie rozumiesz. Mieszkam poza Polską ponad 3 dekady więc uznałem, że nie powienienem już wybierać prezydenta i posłów. Głosuję na prezydenta i kongresmanów w USA.

--
    • felusiak1 Nie mam polskiego paszportu 11.10.19, 21:22
      ale gdybym miał to nie głosowałbym. Nie wybierałbym posłów warszawiakom mieszkajac na stałe w USA i nie ponoszac konsekwencji swojego wyboru.
      Gdybym przebywał w USA turystycznie to też nie wybierałbym posłów warszawiakom jako żem nie z Warszawy.
      Wybory za granicą to jest poroniony pomysł. Wiesiek z Wałbrzycha wybiera posła warszawiakom.
      Mówią, ze Jackowo i Greenpoint głosują na PiS. Takim sposobem PiS ma dodatkowego posła i być moze senatora.
        • felusiak1 Re: Nie mam polskiego paszportu 11.10.19, 22:46
          Wojtuś, doczytaj sobie i zacznij mysleć.
          W 2015 za granicą głosowało prawie 175 tysiecy ludzi. Wszyscy głosowali w Warszawie. A to oznacza, ze 16% głosów warszawiaków pochodzi od polaków za granicą. PiS zdobył w Warszawie o 25 tysiecy głosów wiecej niż PO. Jackowo dało 58 tysiecy głosów na PiS. PiS wprowadził 8 a PO 7 posłów. Chcesz powiedzieć, ze głosowanie na Jackowie o niczym nie decyduje? Bez tych głosów Kaczyński nie miałby 8 stołków, może 5 albo 6.
          Teraz wyobraź sobie, że ci za granicą decydują czy PiS ma w Sejmie 306 czy 307 krzeseł. Rozumiesz teraz?
      • malkontent6 Re: Nie mam polskiego paszportu 11.10.19, 21:45
        felusiak1 napisał:

> Nie wybierałbym posłów warszawiakom mieszkajac na stałe w USA i nie ponoszac
        > konsekwencji swojego wyboru.

Taki jest dokładnie mój punkt widzenia.

A w Warszawie i tak wygrywa PO.

--
      • monalisa2016 Re: Nie mam polskiego paszportu 11.10.19, 22:00
        felusiak1 napisał:

> ale gdybym miał to nie głosowałbym. Nie wybierałbym posłów warszawiakom mieszka
        > jac na stałe w USA i nie ponoszac konsekwencji swojego wyboru.
        > Gdybym przebywał w USA turystycznie to też nie wybierałbym posłów warszawiakom
        > jako żem nie z Warszawy.
        > Wybory za granicą to jest poroniony pomysł. Wiesiek z Wałbrzycha wybiera posła
        > warszawiakom.
        > Mówią, ze Jackowo i Greenpoint głosują na PiS. Takim sposobem PiS ma dodatkoweg
        > o posła i być moze senatora.

Popieram jestem tego samego zdania, to jest sprawa charakteru, zdrowego pogladu, zdrowego podejscie do czegos jak i moralnosci. Choc bym miala polski paszport nie brala bym udzialu w wyborach czy to do Sejmu, czy prezydenskich skoro nie mieszkam na stale w panstwa gdzie odbywaja sie wybory, nie mamlabym moralnego prawa, podkresle MORALNEGO prawa by decydowac o losach innych w tym wypadku polskiego spoleczenstwa. A tu ktos bierze sobie prawo wplywu na polskiego wyborce zakladajac ten watek mimo ze nie mieszka na stale w Polsce, jest to moralnosc, odpowiedzialnosc za innych mieszkajacych w Polsce? O Polsce powinni decydowac sami mieszkancy Polski a nie ..........

--
        ......................................
        www.youtube.com/watch?v=Et8n9I4YLNY
        • monalisa2016 Re: Nie mam polskiego paszportu 11.10.19, 22:08
          monalisa2016 napisał(a):
          A tu ktos bierze sobie prawo wplywu na polskiego wyborce z
          > akladajac ten watek mimo ze nie mieszka na stale w Polsce, jest to moralnosc, o
          > dpowiedzialnosc za innych mieszkajacych w Polsce?
          O Polsce powinni decydowac sa
          > mi mieszkancy Polski a nie ..........
          >
          Zeby nie byc goloslowna:

forum.gazeta.pl/forum/w,50,168813324,168813324,Elity_ideologii_naszystowskiej.html

--
          ......................................
          www.youtube.com/watch?v=Et8n9I4YLNY
    • jerry1989 Re: Idź na wybory! 11.10.19, 21:43
      Hej

szwampuch58 napisał:

> Dość chamstwa, buractwa, ignorancji, insynuacji, pomówień, burdeli, głupków

-dlatego nie głosuję na szechterowców.

aaale zabawny wątek boki zrywać

--
      hitlerjugend-
      www.youtube.com/watch?v=7kpd74vcmUoputinjugend-
      www.youtube.com/watch?v=K_YWjHNTpoo

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka