Dodaj do ulubionych

Wschod Niemiec komunizuje i faszyzuje

28.10.19, 18:03
Niedzielne wybory do lokalnego parlemantu w Turyngii daly najwiecej glosow Lewicy (Linke) szczegolnie w miastach jak Jena czy Weimar co mozna bylo przypisac dobrym rzadom Bodo Ramelowa z tej partii.

Na drugim miejscu sie uplasowala AfD z ich lokalnym Göbbelsem, 47-letnim emigrantem za faszystowskim wyborca z zachodu Niemiec, Björnem Höcke (ktory sam nie dostal mandatu o parlamentu). Analiza wieku wyborcow pokazala, ze jedynie w kategorii wiekowej 60+ neofaszysci nie byli wybierani. Inne kategorie wiekowe glosowaly chetnie na nich.

Niedawne morderstwa na tle antysemickim z Halle ma, niestety, baze polityczna wsrod mieszkancow wschodnich Niemiec.

PF
Obserwuj wątek
  • borrka Faszyzm, faszyzmem 28.10.19, 19:07
   Gdy obserwuję ewolucję mojej germańskiej, berlińskiej rodziny od lewactwa, do (jeszcze nie AfD) prawackiej frustracji, daje to do myślenia.
   Na czterosobową, cywilizowaną rodzinę, 3 wypadki agresji ze strony uchodźców z ostatniego transferu Anieli, to jest niepokojące:
   1. oplucie na ulicy za zbyt krótką spodniczkę przez obywateli bratniego Magrebu
   2. rabunek smartfona (j.w.)
   3. pobicie w szkole

   To nie jest zabawne.


   --
   Andrzej Duda nam się udał !
  • monalisa2016 Re: Wschod Niemiec komunizuje i faszyzuje 28.10.19, 20:32
   Zrozumienie AfD jest takie same jak tytul watka pod tytulem "Nigdy nie opuscisz Europy!" tego samego autora. Od kiedy panstwo znajdujace sie na europejskim kontynencie ma opuscic Europe, pefcia powinien wytlumaczyc ten fenomen w jaki sposob ma to nastapic? Cos niezbyt poprawnie zaslyszane, powielane przez niezbyt logiczny sposob, bez wiedzy, bez sensu, ot tak bo jakis zlosliwy populista to powiedzial. Partia dopuszczona do wyborow przez komisje w Bundestagu jest demokratyczna partia a nie zadna pod butki z piwem, ale co wymagac od pismaka? Porownywanie kogos do (vide zalozycielski post) to jest juz utrata azymutu dobrej kindersztuby jak jakiejkolwiek ludziej logiki i wiedzy!!! Wybory w wschodnich Landach dowiodly nam ze wielkie partie oddalily sie bardzo od wyborcow i tu wyborcy szczegolnie mlodzi mowia im "z wami jest nam nie po drodze", taki fenomen wydarzyl sie tez wczoraj w Wloszech podczas komunalnych wyborow w okregu/landzie Umbrien gdzie wyborcy pokazali rzadzacym srodkowy palec i teraz obecna wladza tak samo i unia ma problem.

   Jak na razie to tyle, przerwalam prace nad odpowiedzia dla Felusia ktory rzucil mi wyzwanie w watku 90 rocznicy crashu z roku 1929. Felus musi sie uzbroic z jego ciekawoscia troche w cierpliwosc. :-)

   --
   ......................................
   www.youtube.com/watch?v=Et8n9I4YLNY
   • aby Re: Wschod Niemiec komunizuje i faszyzuje 29.10.19, 01:10
    pf nie nadąża za linią RFNowskiej 'Centrali'.
    Mainstreamowy przekaz jest wyraźny: Lewica jest OK, Ramelow mógł by śmiało być w SPD, i to w 'konserwatywnym' skrzydle, o czym świadczy zarówno jego polityka przez ostatnie 5 lat jak i jego światopogląd (jest osobą wierzącą, praktykującą).
    Prawie 25% wyborców nie należy wyzywać od faszystów. Obowiązuje interpretacja psychologiczna: to ludzie niezadowoleni, sfrustrowani ("abgehaengt"), zagubieni. To 'dzieci' - typowe traktowanie całej reszty przez RFNowskie elity - dla których trzeba znaleźć dla nich czas, wysłuchać ich żalów, dać im zajęcie (np. 'zaangażować' w pożyteczne inicjatywy jak budowa stadionu czy przyjmowanie uchodźców - 'pozytywny' przykład z dzisiejszego talkshowu hart aber fair w ARD) a wtedy przestaną się dąsać i zrozumieją swój błąd.
    Owszem, Hoecke to "faszysta", bo sąd pozwolił go tak nazywać i to nie ze względu na wolność słowa. Gorzej, że również w kwestii tak niesamowitych pomówień jak to że, "niedawne morderstwa na tle antysemickim z Halle ma[ją], niestety, baze polityczna wsrod mieszkancow wschodnich Niemiec" (jak wyżej) czy że istnieje związek przyczynowo-skutkowy między "nazistowską" AfD a zamachem w Halle (jak utrzymują niektórzy "badacze prawicowego ekstremizmu" i Zieloni politycy/czki) nie można liczyć na sądy, które są organem i narzędziem RFNowskiego państwa ideologicznego.
    Polecam diagnozę RFNowskiego 'domu wariatów' w videoblogach Tichy's Einblich i Achse des Guten Henryka Brodera.
    • polski_francuz Re: Wschod Niemiec komunizuje i faszyzuje 29.10.19, 09:36
     "pf nie nadąża za linią RFNowskiej 'Centrali'."

     Raczej pisze w interesie Polski a nie Rosji. Wzrost sily politycznej faszystow jest w interesie Rosji, ktora stara sie jak umie dzielic. Ale nie jest w interesie Polski, ktora moze pasc tego o ofiara.

     Capito? Oh pardon, panial?

     PF
     • obrotowy brak zgody... 29.10.19, 09:50
      polski_francuz napisał:
      Ale nie jest w interesie Polski, ktora moze pasc tego o ofiara.


      nie glosowalbym na AfD (razem z synem) gdybym tak uwazal.

      wczesniej rozmawialem w bylej DDR ze zwolennikami AfD..

      nie maja nic do Polski i Polakow i do granic.

      i chca zjednoczonej Europy.

      - dla "Bialych"

      ale nie dla imigrantow spoza europejskiego obszaru kulturowego

      • polski_francuz Re: brak zgody... 29.10.19, 10:40
       Wiem, ze tak myslisz i jestes konsekwentny w Twoich pogladach. W moich oczach, jak ruszy dynamika "rasowa" w Niemczech to nie da rady jej zatrzymac. I tu pani Merkel "dala ciala" bo nieprzemyslala konsekwencji otwarcia granic.

       PF
       • obrotowy tu zgoda... 29.10.19, 16:38
        polski_francuz napisał:
        W moich oczach, jak ruszy dynamika "rasowa" w Niemczech to nie da rady jej zatrzymac.


        nie ruszy, bo "Zachod" jest stracony.
        ale byla DDR pozostanie i pozostanie obronca niemieckiej tradycji...

        a ta jest nie tylko imperialistyczna ale i pozytywna...

        Luther byl z Witttembergi...

        J.K.
        .
        www.google.com/search?q=martin+luther&oq=martin+luttter&aqs=chrome.1.69i57j0l5.11703j0j8&sourceid=chrome&ie=UTF-8
       • felusiak1 Dała ciała..... 29.10.19, 16:55
        pf napisal, ze Merkel nie przemyślala i dala ciala.

        Bidulka chciała dobrze i teraz wszyscy placą za to. Merkel nie płaci. Ona jest w przeciwieństwie do zwyklych ludzi ochraniana 24 godziny na dobę.
     • caesar_pl Re: Wschod Niemiec komunizuje i faszyzuje 29.10.19, 16:51
      Niemieckie lügenmedien czyli niemiecka banda oszustow medialnych zrobila ci z muzgu Miosga (miazga)
      Karen Miosga to dziennikarka i moderatorka niemieckich mediow glownego scieku.Nie bez przyczyny najpopularniejsi goscie niemieckich talk showow sa przedstawiciele niemieckiej Lewicy,czyli partii poDDRowskiej Socjalistycznej Partii Jedności Niemiec (SPJN, niem. Sozialistische Einheitspartei Deutschlands, SED) – partia polityczna sprawująca rządy w Niemieckiej Republice Demokratycznej (NRD) czyli Wagenknecht,Kipping ,Zielonych - Baerbock i Habeck.Ich widac w TV od rana do wieczora.Mimo ze te partie sa w Bundestagu daleko za AfD,oni sa pytani o zdanie w sprawach politycznych i gospodarczych.Dupki malo wazne lecz niemieckie szambo medialne robi z nich ekspertow - wiadomo kogo ktytykuja - Trup zly,AfD zle,Putin zly,Boris zly,Kurz zly tylko oni dobrzy,transe dobre,szwule dobre itd,itp.
     • aby Re: Wschod Niemiec komunizuje i faszyzuje 29.10.19, 19:41
      W interesie - nie tylko Polski - nie leży powtarzanie frazesów i etykiet, którymi posługuje się wyrosła z Rewolucji 1968 i splotu pewnych rodzimych tradycji RFNowska klasa polityczna. Jest ona niebezpieczna dla Niemiec i dla innych z jednego prostego powodu. Stawia sobie za cel głęboką, rewolucyjną, transformację własnego i innych społeczeństw podług abstrakcyjnego, utopijnego, "postępowego" ideału; postępuje raz ostrożnie, raz śmiało, ale z wielką konsekwencją i tak na prawdę bez skrupułów, traktując wszelkie ustępstwa jako coś przejściowego, a dialog jako formę jednostronnego przekonania czy przymuszenia drugiej strony do swoich racji. Pod względem wiary w bezwzględną słuszność swoich racji i zaangażowania na rzecz społecznej inżynierii RFNowska elita polityczna jest bliską krewną konstruktorów i realizatorów wielkich projektów społeczno-politycznych, podpartych autorytetem nauki i doktryną konieczności historycznej, tj. sowieckiego komunizmu i narodowego socjalizmu.
      AfD jest przede wszystkim partią zdrowego rozsądku i naturalnego oporu, który uruchomiła i napędza nie Moskwa, lecz trzy polityki rządu w Berlinie: 1/ zgoda na nie mającą precedensu w historii pieniądza politykę ECB (negatywna stopa procentowa, której skutkiem jest destrukcja instytucji oszczędzania, filaru cywilizowanego rozwoju); 2/ zgoda na masową imigrację, skutkującej wymuszoną zmianą demografii i tożsamości kulturowej w ciągu dwu-trzech pokoleń (w największych miastach już dla ponad połowy uczniów w szkołach podstawowych niemiecki nie jest językiem 'domowym'); 3/ przyzwolenie na drastyczne regulacje prawne (pada określenie "stan wyjątkowy") ze względu na "ratowanie klimatu" (czego konsekwencją, już odczuwaną, będzie degeneracja środowiska naturalnego (megawiatraki), rosnące ceny prądu przy niestabilności jego podaży, a następnie redukcja bazy przemysłowej, stanowiącej o sile tego kraju).
      W Deutschlandfunk, w ostatniej edycji programu Andruck, gdzie omawiane sa nowe książki, ktoś przemycił recenzję książki Barbary Tuchman Die Torheit der Regierenden (oryg. The March of Folly, 1984). Niemieckie tlumaczenie ukazało się w 2001 roku, a więc wystarczająco dawno temu, by jej przypomnienie nie miało jakiegoś 'drugiego dna', nie niosło zachęty do odniesienia zawartej tam diagnozy i ostrzeżenia dla rządzących hic et nunc, tu i teraz. Słowo Merkel (RFN) nie padło, ale takie odczytanie alegorycznej konstrukcji wręcz się narzuca i skłania do refleksji.

      Podziały należą do natury rzeczy i ich akceptacja jest istotą demokracji. Tłumaczenie ich powstawania i dynamiki w oderwaniu od ich naturalnych kontekstów - w kategoriach walki dobra ze złem, w postaci Rosji psującej z czystej, szatańskiej złośliwości idylliczną harmonię i zgodę jest świadectwem pogardy dla realiów i sekciarskiego zapamiętania.
      Dlatego życzę opamiętania i uwolnienia się od rosyjskich obsesji przy każdym temacie.
  • j-k Mnie sie Wschod Niemiec podoba... :) 29.10.19, 07:54
   i od pewnego czasu rozmyslam o przeniesieniu sie do pieknej Saksonii (gdzies pod Drezno)

   blisko Polski, blisko Pragi czeskiej - gdyz Paryz etc... to juz dobrze zdarzylem poznac...

   Wschod Niemiec ma jedna zalete... nie jest multi-kulti....

   Ty zdaje sie to (multi-kulti) lubisz...

   ja - NIE.

   "Biali" (i tak sa przeciez roznych Nacji) - mi wystarczaja.
   • polski_francuz Re: Mnie sie Wschod Niemiec podoba... :) 29.10.19, 09:32
    Kolo Drezna? Niezle miejsce. Teraz jest dobra autostrada do Wroclawia. Mam "kolege" niemieckiego, ktory sie z Niedersachsen przeniosl do Görlitz. Pisze "kolege" bo ma ciagle glebokie przekonanie, ze Polacy to podludzie. Ale wykonywal ten sam zawod, ktory ja wykonuje.

    PF
    • obrotowy Re: Mnie sie Wschod Niemiec podoba... :) 29.10.19, 09:40
     myslalem i o Görlitz - piekne miasto (niedawno odnowione z funduszy federalnych)
     pracy w poblizu ZERO - wiec mieszkania tanie , zdoslownie za pol ceny do kupienia.

     jest tylko jeden mankament - na ulicach sporo pijanych i pijacych mieszkancow sasiedzkiego Zgorzelca
     - wiec Polacy maja tam fatalna opinie...

     J.K.
     .
     www.goerlitz.de/Tourismus.html
     • wykrywacz_klamcow wtopisz się w tłum, więc o co chodzi? ;) 29.10.19, 09:47
      obrotowy napisał:

      > jest tylko jeden mankament - na ulicach sporo pijanych i pijacych mieszkancow s
      > asiedzkiego Zgorzelca
      > - wiec Polacy maja tam fatalna opinie...
      >
      > J.K.

      --
      sowieci dawali z siebie wszystko, żeby wesprzeć Hitlera:
      pl.wikipedia.org/wiki/Radziecko-niemiecka_umowa_handlowa_(1939)
      potem sowieci uznali, że mogą dać Hitlerowi jeszcze więcej, więc zawarli kolejną umowę:
      pl.wikipedia.org/wiki/Radziecko-niemiecka_umowa_handlowa_(1940)
      • obrotowy o to chodzi, ze... 29.10.19, 09:53
       w przeciwienstwie do moich rodakow ze Zgorzelca - pijam tylko w knajpie, lub w domu
       - a nie na ulicach.

       bo to rzeczywicie zenada...

       a wiesz dlaczego rodacy ze Zgorzelca pijaja w Görlitz na ulicach ?
       - bo w Zgorzelcu jest to ZABRONIONE

       w Görlitz - NIE.
         • obrotowy nie 29.10.19, 16:49
          w Dreznie nie ma wielkiego bezrobocia, ale male jest.

          z Görlitz nikt do Drezna nie dojezdza - bo to za daleko.
          • amunicyjny1 Re: nie 29.10.19, 17:04
           obrotowy napisał:

           > w Dreznie nie ma wielkiego bezrobocia, ale male jest.
           >
           > z Görlitz nikt do Drezna nie dojezdza - bo to za daleko.

           Czyli nie jest źle z pracą, tak z 10? lat temu, musiałem jechać pociągiem do Warszawy,Wyjazd z Bialego 4,45, zapchany jak ta lala, większość jechała do pracy w Warszawie, po fajrancie na zet. Sam się zdziwilem
          • polski_francuz Re: nie 29.10.19, 18:05
           Drezno jest ladnym miastem. Bylem tam raz czy dwa we Fraunhoferinstitut mojej specjalnosci. Stare miasto jest ladne i tez jest rzeka Elba niedaleko. Mozna se zrobic jogging albo spacer nad jej brzegiem.

           PF
   • de_oakville Re: Mnie sie Wschod Niemiec podoba... :) 29.10.19, 11:05
    j-k napisał:

    > Ty zdaje sie to (multi-kulti) lubisz...

    Ja rowniez bardzo lubie multi-kulti.

    Przed kilkoma miesiacami przeczytalem w "Der Spiegel" artykul poswiecony rasizmowi, ktory
    w Niemczech jakoby dzis istnieje juz tylko w bardzo szczatkowej formie. Pelna zgoda, przyjezdny Polak-turysta go nie odczuwa. Czuje natomiast duzo sympatycznego traktowania - np. w restauracji sasiad Niemiec przy stoliku obok, powie mu, ze zapomnial przed wyjsciem zabrac swoja torbe zawieszona na krzesle, zamowia mu taksowke z restauracji do hotelu, kiedy pada deszcz itp. Wszedzie jest komfortowo i "pelna kultura". Ale wyjatki sie zdarzaja (zreszta w kazdym kraju) i mozna od czasu do czasu natknac sie na jakiegos "pogrobowca" z dawnych epok. Wedlug artykulu w "Der Spiegel" pewna mieszkanka Niemiec, pochodzaca
    z rodziny imigranckiej, z jakiegos odleglego kraju, poczula raz, ze miejscowi nie traktuja jej jak rowna sobie. Obruszyla sie i powiedziala - "przeciez ja urodzilam sie w Niemczech". I uslyszala w odpowiedzi - "Jesli osiol urodzi sie w stajni to jeszcze nie oznacza, ze jest koniem". Przyjemne? Nie bardzo. Z pewnoscia dla takiego jegomoscia, ktory to powiedzial, tacy jak ja, nie pochodzacy wprawdzie z polnocnej Afryki tylko z "dzikiego wschodu", sasiadujacego z Niemcami, nie sa moze "oslami", ale "konmi" rowniez nie sa. W najlepszym wypadku jakas "krzyzowka" czyli "mulami". I choc np. we Francji, w oczach niektorych jej rodowitych mieszkancow wygladamy podobnie ("pijany jak Polak"), to latwiej nam to "olac" poniewaz
    z Niemcami czujemy sie jednak bardziej zwiazani poprzez bliskosc geograficzna, zachwytami nad Dreznem czy Gdanskiem. Faszyzm w Niemczech nie wzial sie "z powietrza" tylko mial pewne podstawy mentalne, kulturowe i wychowawcze, ktore nie mogly nagle zniknac "jak kamfora", bo zbyt dlugo byly kultywowane w przeszlosci (hitleryzm, mentalnosc "pruska", przesadna "tresura" i dyscyplina). Niektore z tych cech "zarazily" rowniez wiele sasiadujacych narodow, szczegolnie tych na nizszym poziomie niz Niemcy (Polska, Ukraina itd). Dzis "faszystow" jest malo, ale trudno powiedziec u ilu z ludzi normalnych ich postawa jest naturalna, a u ilu jest tylko "maska" dopasowana do wymogow dnia dzisiejszego?
    Mentalnosc niemiecka, mentalnosc polska jest ciagle naznaczona "skaza" wydarzen sprzed lat i obarczona pewnymi "garbami", ktorych nie posiadaja zamorskie spoleczentwa w takich krajach "multi-kulti" jak Kanada, Australia czy USA. Depiero tam wielu moglo sie mentalnie narodzic "na nowo" i zrzucic srodkowo-europejski "garb", starajac sie jednak pielegnowac pozytywne aspekty wyniesione z rodzinnych stron, ktorych rowniez niemalo.
    • senioryta13 Re: Mnie sie Wschod Niemiec podoba... :) 29.10.19, 11:38
     de_oakville napisał:

     > "Jesli osiol urodzi sie
     > w stajni to jeszcze nie oznacza, ze jest koniem".[/b] Przyjemne? Nie bardzo......
     > Dzis "faszystow" jest malo, a
     > le trudno powiedziec u ilu z ludzi normalnych ich postawa jest naturalna, a u i
     > lu jest tylko "maska" dopasowana do wymogow dnia dzisiejszego?
     > Mentalnosc niemiecka, mentalnosc polska jest ciagle naznaczona "skaza" wydarzen
     > sprzed lat i obarczona pewnymi "garbami", ktorych nie posiadaja zamorskie spol
     > eczentwa w takich krajach "multi-kulti" jak Kanada, Australia czy USA. Depiero
     > tam wielu moglo sie mentalnie narodzic "na nowo" i zrzucic srodkowo-europejski
     > "garb", starajac sie jednak pielegnowac pozytywne aspekty wyniesione z rodzinny
     > ch stron, ktorych rowniez niemalo.


     swietnie to ujales.
     Dlaczego my, Polacy, zawsze mowiac o 'ruskich' (rosjanach) w podswiadomosci mamy zakodowany smiech, wyrastamy ponad nich, pojawia sie cicha nuta lekcewazenia i to z chwila, kiedy dowiadujemy sie skad ta osoba jest. Oczywiscie pozniej to znika, jesli danego osobnika poznamy blizej czy dluzej z nim obcujemy, ale ta pierwsza chwila mowi duzo za siebie.
     Nie wspominam juz o Albanczykach, czy Afryce.
     Tak samo, niestety, czuja inne narody w stosunku do Polakow.

     Pierwszy raz i ostatni, uslyszalam slowo 'niger' od mojego bosa. Pozwolilo mi to zrozumiec zawoalowana dwulicowosc multi-kulturalna.
  • czizus Re: Wschod Niemiec komunizuje i faszyzuje 29.10.19, 11:56
   Mnie się wydaje, że to nie jest faszyzacja czy komunizacja. To raczej bunt wobec obecnej polityki i obecnych skutków tej polityki a wpuszczenie imigrantów to chociaż jeden z ważniejszych powodów frustracji społeczności niemieckiej, to chyba jednak nie jedyny. Następuje w całym zachodnim świecie jakieś przewartościowanie, zmęczenie i znużenie obecnie rządzącymi, . . . . . etc. W UE chyba jakiś wpływ na te frustracje miało też rozszerzenie UE i napływ wielu tanich pracowników z dawnych demoludów, głównie z Polski. Chociaż w ogólnym bilansie ci pracownicy wnieśli dużo dobrego to odczucia zwykłych ludzi mogą być już zupełnie inne.
   Ale to samo dzieje się w społeczeństwie USA. Tak wielkich podziałów jak obecnie pomiędzy "demokratami" i "republikanami" nie było chyba jeszcze nigdy. W Polsce to samo - PIS i anty- PIS, . . . . podziały gigantyczne!!!!!
   Tak się porobiło, że dość łatwo przebija się populizm, różne oskarżenia, wszelkiej maści matactwa, półprawdy, perfidne szkalowanie przeciwników politycznych, . . . . etc. Ludzie gubią się w tym i chcą w końcu zmian!!!!
   Widocznie tak musi być. Ludzie sami muszą się przekonać, że Le Pen niczego nie zmieni na lepsze, AfD nie sprawi, że Niemcy będą szczęśliwsi i bezpieczniejsi a PIS jednak nie wykolei demokracji i nie wprowadzi dyktatury. Generalnie nie dzieje się dobrze a społeczeństwa zachodnie chyba przeżywają jakiś kryzys wartości, brak pewności jutra, marginalizowanie klasy średniej, pogłębiające się rozwarstwienie ale i skutki globalizacji, terroryzmu, rozprzestrzeniające się wojny i właśnie migracje na dużą skalę jak również pogłębiające różnice na bogatą Północ i na biedne Południe.
   Moim zdaniem, to wszystko zmierza do wojny, . . . . . . takiej dużej, światowej!


   • polski_francuz Re: Wschod Niemiec komunizuje i faszyzuje 29.10.19, 18:02
    "Następuje w całym zachodnim świecie jakieś przewartościowanie, zmęczenie i znużenie obecnie rządzącymi, . . . . . etc."

    Czestotliwosc przejmowania wladzy w roznych krajach swiata przez populistow rzeczywiscie jest zastanawiajaca. Juz kiedys Fukuyama pisal o koncu historii a ona, rechoczac zlowrogo, zamiast sie konczyc sie po prostu powtarza. Moze nasze pokolenie tyle przezylo, ze juz nie chce nowych wydarzen? A widac, ze one nadchodza czy sie chce czy nie.

    "Moim zdaniem, to wszystko zmierza do wojny, . . . . . . takiej dużej, światowej!"

    Miejsmy nadzieje, ze nie. Chociaz Bliski Wschod jest rzeczywiscie coraz blizszy wojny i coraz dalszy od demokracji. I to pewnie stamtad pojdzie iskra, ktora moze zapalic lont.

    PF
    • senioryta13 Re: Wschod Niemiec komunizuje i faszyzuje 29.10.19, 18:17
     polski_francuz napisał:

     > Miejsmy nadzieje, ze nie. Chociaz Bliski Wschod jest rzeczywiscie coraz blizszy
     > wojny i coraz dalszy od demokracji. I to pewnie stamtad pojdzie iskra, ktora m
     > oze zapalic lont.

     "Lebanon PM Saad Hariri to submit resignation after mass protests."
     Bardzo ladnie postapil.
     Maduro jednak siedzi dalej, jakby go ktos do stolka przywiazal.
     To samo Assad, zniszczyl swoj kraj, wymordowal mase swoich ludzi, ale nie ustapil.


     • kylax4 A dlaczego miał ustąpić? 31.10.19, 20:45
      Assada popierała i nadal popiera większość mieszkańców Syrii.


      --
      1. Polski tzw. kościół katolicki, to nic innego jak banda faszystów.
      2. Democracy such as America needs an adversary or a conflict as George Orwell said, “To keep the fabric of society intact.”
      • senioryta13 Re: A dlaczego miał ustąpić? 31.10.19, 21:47
       kylax4 napisał:

       > Assada popierała i nadal popiera większość mieszkańców Syrii.


       ... ta bogatsza z Damaszku, ktora nawet nie doswiadcza wojny.
       Biedni domagali sie 'chleba' , no i sie zaczelo, a w zasadzie zaczelo sie od dzieci.


       • kylax4 Nie żadni biedni, tylko finansowani 01.11.19, 01:23
        przez siły z zewnątrz.
        I nie domagali się chleba.


        --
        1. Polski tzw. kościół katolicki, to nic innego jak banda faszystów.
        2. Democracy such as America needs an adversary or a conflict as George Orwell said, “To keep the fabric of society intact.”
        • senioryta13 Re: Nie żadni biedni, tylko finansowani 01.11.19, 15:27
         kylax4 napisał:

         > przez siły z zewnątrz.
         > I nie domagali się chleba.

         tak ci napisala polska gazetka ?
         a wiesz chociaz jak sie w Syrii caly ten balagan zaczal ?
         aha, jesli mi ktos pisze, ze ludzie wychodza w protescie na ulice, tylko z powodu, ze sily z zewnatrz zorganizowaly, tzn., ze my Polacy bylismy zadowoleni z rzadzacych komunistow.
         Protesty w Boliwii, Ekwadorze, Chile, Iraku, Lebanon, Francja... nic ci nie mowia ?
         Ja uwazam, ze jesli lud wychodzi na ulice i domaga sie zmian w rzadzie, rzad powinien ustapic.
         Ciesz sie, ze przy przewrocie w Polsce nie polala sie krew.


        • senioryta13 Re: A dlaczego miał ustąpić? 01.11.19, 15:34
         polski_francuz napisał:

         > "ta bogatsza z Damaszku"
         >
         > Zgadza sie. Mam dawnego studenta, ktory pracuje w instytucie badan nuklearnych
         > w Damaszku wlasnie i publikuje ciagle jakby nigdy nic.

         Kilka lat temu widzialam reportaz z Damaszku, Ci ludzie nawet nie wiedzieli co sie w ich kraju dzieje, ze jest jakas wojna i kule gesto lataja. Budowano piekne resorty do wypoczynku , nad morzem. Nie chcialo mi sie wierzyc, Assad jak widac bardzo dba o swoich wyborcw.


    • monalisa2016 Re: Wschod Niemiec komunizuje i faszyzuje 29.10.19, 20:26
     polski_francuz napisał:


     > "Moim zdaniem, to wszystko zmierza do wojny, . . . . . . takiej dużej, światowe
     > j!"
     >
     > Miejsmy nadzieje, ze nie. Chociaz Bliski Wschod jest rzeczywiscie coraz blizszy
     > wojny i coraz dalszy od demokracji. I to pewnie stamtad pojdzie iskra, ktora m
     > oze zapalic lont.
     >
     > PF
     ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

     Nie bedzie zadnej wojny, o to postaraja dwaj prezydenci: Trump z Putinem!
     Ida zmiany na swiecie, scieraja sie dwa systemy i tu mam nadzieje ze dobro wygra, zmiany beda dotyczyc wszystkich takze Bliski Wschod, tak samo Europe jak i zaoceaniczne dwa wielkie kontyneny: polnocny jak i poludniowy.     --
     ......................................
     www.youtube.com/watch?v=Et8n9I4YLNY
   • kylax4 Podziały są normalne. 31.10.19, 20:47
    Choć faktem jest, że prawica na całym świecie oszalała.

    Na szczęście są też dobre oznaki. Ostatnio w Kanadzie, parlamencie UE, czy Argentynie wygrały partie liberalne i lewicowe.


    --
    1. Polski tzw. kościół katolicki, to nic innego jak banda faszystów.
    2. Democracy such as America needs an adversary or a conflict as George Orwell said, “To keep the fabric of society intact.”
    • senioryta13 Re: Podziały są normalne. 31.10.19, 21:50
     kylax4 napisał:

     > Choć faktem jest, że prawica na całym świecie oszalała.
     >
     > Na szczęście są też dobre oznaki. Ostatnio w Kanadzie, parlamencie UE, czy Arge
     > ntynie wygrały partie liberalne i lewicowe.

     tzn, nie ma gdzie juz uciekac, u nas tez wzieli sie powaznie za Trumpa.
     • kylax4 I dobrze. 01.11.19, 01:24
      Najważniejsze jest, żeby nie miał możliwości nominowania kolejnych konserwatywnych sędziów do sądu najwyższego USA.


      --
      1. Polski tzw. kościół katolicki, to nic innego jak banda faszystów.
      2. Democracy such as America needs an adversary or a conflict as George Orwell said, “To keep the fabric of society intact.”
      • senioryta13 Re: I dobrze. 01.11.19, 15:36
       kylax4 napisał:

       > Najważniejsze jest, żeby nie miał możliwości nominowania kolejnych konserwatywn
       > ych sędziów do sądu najwyższego USA.

       a dlaczego uwazasz, ze demokraci i tylko oni maja recepte na wszystko ? jak zwykle jest dobra przeciwwaga.
       Jak historia pokazuje, Brett Kavanaugh nie byl pierwszy, ktory zostal posadzony o zmyslony wstretny sexual harassment.
       w 1991 r. Clarence Thomas 1991. (czarny) zostal o to rowniez posadzony, ale przeszedl, pomogl mu tylko 'kolor'.
       Wczesniej Robert Bork, 1987, nominowany przez Regana, nie przeszedl z innych powodow, no ale demokraci juz tak maja, ze tylko oni, wiedza jak ukladac nam zycie.


        • krabat Re: I dobrze. 02.11.19, 21:03
         caesar_pl napisał:

         > Niemcy Wschodnie to Slowianie.
         >Oni sami nie wiedza, ale maja slowianski charakter
         > ,mimo ze mowia po niemiecku.

         skoro nie wiedza … idz i im to powiedz, uwiadom ich
         moze beda chcieli miec z toba cos wspolnego ;)         • caesar_pl Re: I dobrze. 02.11.19, 21:53
          Serboluzyczanie to Slowianie.Sama nazwa wskazuje.Rostok.Misnia - Meissnen,Budziszyn - Bauzen,Chociebuz itd...
          Ziemie od Wisly do Laby we wczesnym sredniowieczu zasiedlili Slowianie.W dzisiejszych Niemczech sa to Serbowie,nie Polacy.
  • krabat Re: Wschod Niemiec komunizuje i faszyzuje 29.10.19, 19:45
   Wschod Niemiec komunizuje i faszyzuje - profesor daje czadu . na poziomie ……

   polski_francuz napisał:

   > Niedzielne wybory do lokalnego parlemantu w Turyngii (… )

   a teraz .. natychmiast zapoznac sie z def. faszyzm, komunizm .

   po zapoznaniu sie z ww definicjami - Podac co AfD , die Linke maja wspolnego
   z faszyzmem, komunizmem ( zapoznac sie z ich oficjalnymi programami )
   to tak , aby powaznie rozmawiac na temat . Definicja - Programy partii .

   dla niedouczonych - komunisci maja swoja partie w Niemczech - DKP
   ( odpowiedni program patryjny ) . i co … ma z tego wynikac … . no, z 0,1 % w wyborach
  • krabat Re: Wschod Niemiec komunizuje i faszyzuje 29.10.19, 20:36
   AfD jest brzydka zabiera glosy CDU i innym
   die Linke brzydcy kradna glosy SPD

   oczywiscie, ze np wypowiedzi niektorych politykow z AfD sa …
   wielce niepoprawne politycznie , sa w tej partii faszyzujacy idioci, ale ..
   zeby zaraz mowic, Wschod Niemiec komunizuje i faszyzuje

   W Polsce ludzie glosuja na PIS, nie chca na innych. wolno im
   b. NRD - owcy w niemalym stopniu na Afd i lewice , i ..
   nie jest problemem, ze ludzie na nich glosuja , wolno im .

   problemem jest … i to niemalym, dlaczego nie chca, nie glosuja na CDU/ CSU i SPD


    • monalisa2016 Re: Wschod Niemiec komunizuje i faszyzuje 29.10.19, 21:02
     W niedziele byly wybory regionalne w Landzie: Umbria w Wloszech bylo lepsze wydanie jak w Turyngii, opozycja (znaczy Lega) zdobyla 37% a ile rzadzaca koalicja? Polityczne rozroby ida i tam, mozna powiedziec narzucony rzad przez 2xM jak i brukselska centrale po puczu by odsunac Salviniego od wladzy ma teraz powazne klopoty. Wloskie media pisza ze obecny rzad jest juz odliczany jak w ryngu po ciosie. Znaczy ida wielkie zmiany, zadne spoleczenstwo nie chce akceptowac zlewicowane rzady z dazeniami do wprowadzenia powszechnego socjalizmu.

     --
     ......................................
     www.youtube.com/watch?v=Et8n9I4YLNY
    • krabat Re: Wschod Niemiec komunizuje i faszyzuje 29.10.19, 21:18
     amunicyjny1 napisał(a):
     > krabat napisał(a):

     > > problemem jest … i to niemalym, dlaczego nie chca, nie glosuja na CDU/ CS
     > U i SPD

     > Bo lubią mesjaszy, pamiętasz początki Forza Italia?

     ;) . w niemalm stopniu tak .

     niemniej, nawet poprzez te regionalne wybory
     wyraznie mowia kanclerz & co . mamy cie, was dosc
     przejadja sie juz pani kanclerz Niemcom i nie tylko w b. NRD .

     jak juz dzis kopia sie o schede po niej . inny temat     • amunicyjny1 Re: Wschod Niemiec komunizuje i faszyzuje 29.10.19, 21:31
      Bywa, Bylem w Bundes gdy duży Helmut stracił władze,Zapytałem znajomego szwaba na kogo glosował . Powiedział że na Schroedera, zrobił to prawie z płaczem bo nie wiedział co będzie dalej, ale wiedział też że czasy dużego Helmuta się skończyły, tak samo jak okres 30 lat stabilizacji
   • monalisa2016 Re: Wschod Niemiec komunizuje i faszyzuje 29.10.19, 20:55
    Tez nie jestem zgodna z wszystkim w AfD, ale co mamy do wyboru poza frontem jednosci partyjnej (CDU/CSU, SPD, FDP, Bündnis 90/Die Grünen, die Linke) walczacych tylko o wladze i stolki a nie dobro panstwa? Pattex'u *) nie popieram!!!

    *) Pattex = nazwa kleju, znaczy chodzi mi tu o przyklejenie sie politykow do stolkow.

    --
    ......................................
    www.youtube.com/watch?v=Et8n9I4YLNY
    • amunicyjny1 Re: Wschod Niemiec komunizuje i faszyzuje 29.10.19, 21:09
     monalisa2016 napisał(a):

     > Tez nie jestem zgodna z wszystkim w AfD, ale co mamy do wyboru poza frontem jed
     > nosci partyjnej (CDU/CSU, SPD, FDP, Bündnis 90/Die Grünen, die Linke) walczacyc
     > h tylko o wladze i stolki a nie dobro panstwa? Pattex'u *) nie popieram!!!
     >
     > *) Pattex = nazwa kleju, znaczy chodzi mi tu o przyklejenie sie politykow do st
     > olkow.
     >
     Mesjasze potrzebują wyznawców. Ale z czasem ''stygną'' po objęciu jakiegoś urzędu, nagle okazuje się, że ich szuflada z receptami na wszystkie bolączki świata jest pusta
     • monalisa2016 Re: Wschod Niemiec komunizuje i faszyzuje 29.10.19, 21:53
      Zagladam tylko ukradkiem na forum poniewaz ogladam wideo dosc znanej malarki z Salzburg'a (dzis wyszlo) przez to zbieram doswiadczenia dla mojego hobby, czasami jest dobrze podejrzec innych z innymi technikami. Ale teraz do tematu, nasza pani jako byla FDJ Sekretärin für Agitation und Propaganda (wcale tego nie ukrywa, jest wszystko w necie) zahipnozowala narod na zachodzie Niemiec niesamowicie ale wschodni wyborcy znaja te niuansy z poprzednich czasow przez to przekazuja jej mowiac szczerze frontowi jednosci partyjnej: "z wami jest nam nie po drodze". I tak jest dobrze!

      --
      ......................................
      www.youtube.com/watch?v=Et8n9I4YLNY
   • obrotowy Wschod Niemiec komunizuje i faszyzuje - i dobrze. 30.10.19, 08:33
    krabat napisał(a):
    problemem jest … i to niemalym, dlaczego nie chca, nie glosuja na CDU/ CSU i SPD    nie widze w tym problemu - te partie rzadzac zamiennie (a ostatnio razem) przez 70 lat

    sie po prostu politycznie zuzyly.

    sam glosuje na AfD - ale nie mam nic przeciw tym, ktorzy glosuja na Die Linke.
   • boomerang Re: Wschod Niemiec komunizuje i faszyzuje 30.10.19, 20:36
    Jak by nie było to zarówno komunizm jak i nazizm (nie mylić z faszyzmem) wymyślili Niemcy. Autorzy Manifestu Komunistycznego, Marks i Engels byli Niemcami. Marks niby pochodzenia żydowskiego, ale Żydów nienawidził. Wynalazcy nazizmu, Adolfa Hitlera, nie trzeba bliżej przedstawiać. Co ciekawe u Adolfa był również ślad żydowski, chromosom Y bardzo mało niemiecki. Adolf o tym nie wiedział, bo nauka genetyki jeszcze wtedy nie istniała. Gdyby wiedział, to by się chyba pochlastał. Żadna z w/w osób nie pochodziła jednak ze Wschodnich Niemiec, w sensie terenu byłej NRD.
   • kylax4 Każdy polski katolik to idiota. 31.10.19, 20:50    --
    1. Polski tzw. kościół katolicki, to nic innego jak banda faszystów.
    2. Democracy such as America needs an adversary or a conflict as George Orwell said, “To keep the fabric of society intact.”
  • boomerang Re: Wschod Niemiec komunizuje i faszyzuje 30.10.19, 20:24
   Nie zapominajmy że to nasi genetyczni krewni - Słowianie i Prusacy. To oni zjednoczyli i zmilitaryzowali Niemcy. Otto Bismarck był jedynym politycznym liderem w historii zachodniej Europy, który znał język polski. Pomijam de Gaulle'a, którego język polski był jednak dość marny.
    • boomerang Re: Wschod Niemiec komunizuje i faszyzuje 01.11.19, 00:02
     Wśród Prusaków byli Słowianie. Dla przykładu Ladislaus Bortkiewicz, ekonomista i statystyk, który jako pierwszy znalazł praktyczne zastosowanie dystrybucji Poissona i dobrze się Prusom przysłużył, zyskując przydomek "papieża statystyki". Prusacy skrzętnie notowali przez 20 lat wszystkie przypadki śmierci swoich kawalerzystów wskutek kopnięcia przez konia. Bortkiewicz odkrył że te liczby rozkładają się na krzywej Poissona. Dzięki temu można było przewidzieć kolejne przypadki śmierci przez kopnięcie konia i zaplanować szkolenie nowych kawalerzystów, co by na czas zastąpili tych śmiertelnie kopniętych.
  • caesar_pl Re: Wschod Niemiec komunizuje i faszyzuje 31.10.19, 17:18
   Kogo cytuje:?Nawet kiedy niestety tracimy czesc Narodu,ktora slabsza jest i nie umie oprzec sie Afrykanizacji,Orientalizacji i Islamizacji,to mielismy po dramatycznych upadkach i kleskach zadziwiajaca sile odbudowy.
   Korwin Mikke,Kaczynski,Morawiecki,Trup,Putin?nie!!To powiedzial szef AfD z Turyngi,Björ Höcke.Jego rodzina pochodzi z Polski - z Ostpreussen..he,he...jak Merklowa....
   www.youtube.com/watch?v=gb-g48ZH3dQ
   obejrzyjcie sobie ta kurw....z niemieckiego nurtu sciekowego.Pierd...o wyborach w Turyngii,zaprosili wszystkich lewako-czerwono-kolorowych ale nie AfD.I starsznie dyskutowali o nieobecnych.
   • the-great-inuk Re: Wschod Niemiec komunizuje i faszyzuje 31.10.19, 18:32
    caesar_pl napisał:

    > Polska ,Wegry i Czechy zostaly dzis zaskarzone przez brytyjska jurystke za niep
    > rzyjmowanie Nachodzcow w 2015 roku.
    > To jest cos nowego.
    =====================================
    Pakujemy się do Europy i skubiemy sobie rodzynki z europejskiego placka.
    Skoro Europejczycy tak kochają Afrykanów, to niech sobie zapraszają!
    Nikt nas nie zmusi, abyśmy się bezczynnie przyglądali, jak Afrykanie gwałcą nasze córki i małżonki ślubne.
    Bóg, Honor, Ojczyzna!

    Lepiej Polexit, aniżeli taka hańba!

    Ot, co...

    BTW!

    Nie rzucim ziemi skąd nasz ród!
    Nie damy pogrześć mowy.
    Polski my naród, polski lud,
    Królewski szczep Piastowy.
    Nie damy, by nas zgnębił wróg!
    Tak nam dopomóż Bóg!
    Tak nam dopomóż Bóg!

    Do krwi ostatniej kropli z żył
    Bronić będziemy ducha,
    Aż się rozpadnie w proch i w pył
    Afrykańska zawierucha.
    Twierdzą nam będzie każdy próg!
    Tak nam dopomóż Bóg!
    Tak nam dopomóż Bóg!

    Nie będzie Afrykanin pluł nam w twarz
    Ni dzieci nam afrykanił,
    Orężny stanie hufiec nasz,
    Duch będzie nam hetmanił.
    Pójdziemy, gdy zabrzmi złoty róg!
    Tak nam dopomóż Bóg!
    Tak nam dopomóż Bóg!

    Nie damy miana Polski zgnieść
    Nie pójdziem żywo w trumnę
    Na Polski imię, na jej cześć
    Podnosi czoła dumne.
    Odzyska ziemi dziadów wnuk!
    Tak nam dopomóż Bóg!
    Tak nam dopomóż Bóg!

    --
    www.youtube.com/watch?v=7nesCqHSvGM&feature=youtu.be W związku z II amokiem rządu polskiego, rząd niemiecki wypłaca natychmiastowe premie dla Rodaków którzy natychmiast spakują walizki.[Dotyczy także Potomków Plemienia Osmanów]
    wpolityce.pl/polityka/364767-nasz-wywiad-mec-obara-jezeli-niemieckie-trybunaly-nie-beda-realizowac-orzeczen-polskich-sadow-nalezy-podjac-egzekucje-mienia-niemieckiego-w-polsce
    • amunicyjny1 Re: Wschod Niemiec komunizuje i faszyzuje 31.10.19, 18:49
     the-great-inuk napisała:

     > caesar_pl napisał:
     >
     > > Polska ,Wegry i Czechy zostaly dzis zaskarzone przez brytyjska jurystke z
     > a niep
     > > rzyjmowanie Nachodzcow w 2015 roku.
     > > To jest cos nowego.
     > =====================================
     > Pakujemy się do Europy i skubiemy sobie rodzynki z europejskiego placka.
     > Skoro Europejczycy tak kochają Afrykanów, to niech sobie zapraszają!
     > Nikt nas nie zmusi, abyśmy się bezczynnie przyglądali, jak Afrykanie gwałcą nas
     > ze córki i małżonki ślubne.
     > Bóg, Honor, Ojczyzna!

     Masz prawo tak napisać, ale tylko wtedy, gdy mieszkasz w Polsce. Jeżeli piszesz to z kraju x, jesteś po prostu hipokrytą
     • the-great-inuk Re: Wschod Niemiec komunizuje i faszyzuje 31.10.19, 19:00
      amunicyjny1 napisał(a):

      >
      > Masz prawo tak napisać, ale tylko wtedy, gdy mieszkasz w Polsce. Jeżeli piszesz
      > to z kraju x, jesteś po prostu hipokrytą
      ======================================

      Ja z kraju x walczę o lepszą Polskę.
      Jak większość pseudo patriotów na obcym żołdzie!

      BTW

      Powyższe należy rozumieć jako satyrę....

      --
      www.youtube.com/watch?v=7nesCqHSvGM&feature=youtu.be W związku z II amokiem rządu polskiego, rząd niemiecki wypłaca natychmiastowe premie dla Rodaków którzy natychmiast spakują walizki.[Dotyczy także Potomków Plemienia Osmanów]
      wpolityce.pl/polityka/364767-nasz-wywiad-mec-obara-jezeli-niemieckie-trybunaly-nie-beda-realizowac-orzeczen-polskich-sadow-nalezy-podjac-egzekucje-mienia-niemieckiego-w-polsce
      • amunicyjny1 Re: Wschod Niemiec komunizuje i faszyzuje 31.10.19, 19:06
       the-great-inuk napisała:

       > amunicyjny1 napisał(a):
       >
       > >
       > > Masz prawo tak napisać, ale tylko wtedy, gdy mieszkasz w Polsce. Jeżeli p
       > iszesz
       > > to z kraju x, jesteś po prostu hipokrytą
       > ======================================
       >
       > Ja z kraju x walczę o lepszą Polskę.
       > Jak większość pseudo patriotów na obcym żołdzie!
       >
       > BTW
       >
       > Powyższe należy rozumieć jako satyrę....
       >
       A to odszczekuje pretensje
     • monalisa2016 Re: Wschod Niemiec komunizuje i faszyzuje 31.10.19, 20:09
      amunicyjny1 napisał(a):

      > Masz prawo tak napisać, ale tylko wtedy, gdy mieszkasz w Polsce. Jeżeli piszesz
      > to z kraju x, jesteś po prostu hipokrytą

      Dlaczego hipokryta? Polska lezy w Europie, nalezy do unii, weszla do niej wtedy kiedy jako tako byla unia jeszcze "zdrowa" nie zaczadzona merkelizmem & Co.. Widac ze nie masz pojecia jak konserwatywne srodowiska na Zachodzie wspieraja Polske i jej patriotow. My chcemy unii ale nie takiej jaka nam obecnie stworzyli i chca dalej tworzyc w ich iluzji i utopii. Unia wolnych narodow, suwerennych panstw wspolpracujacych z soba na kazdej plaszczyznie z granicami jak i kontrola na nich > wlasnie taka jest w natarciu.


      --
      ......................................
      www.youtube.com/watch?v=Et8n9I4YLNY
      • amunicyjny1 Re: Wschod Niemiec komunizuje i faszyzuje 31.10.19, 20:18
       monalisa2016 napisał(a):

       > amunicyjny1 napisał(a):
       >
       > > Masz prawo tak napisać, ale tylko wtedy, gdy mieszkasz w Polsce. Jeżeli p
       > iszesz
       > > to z kraju x, jesteś po prostu hipokrytą
       >
       > Dlaczego hipokryta? Polska lezy w Europie, nalezy do unii, weszla do niej wtedy
       > kiedy jako tako byla unia jeszcze "zdrowa"

       To wyjdźmy z niej, stara unia podskoczy z radosći
       > idac ze nie masz pojecia jak konserwatywne srodowiska na Zachodzie wspieraja Po
       > lske i jej patriotow.

       No nie mam, mieszkam w Polsce i nie widzę tego wsparcia, wręcz przeciwnie

       My chcemy unii ale nie takiej jaka nam obecnie stworzyli
       > i chca dalej tworzyc w ich iluzji i utopii. Unia wolnych narodow, suwerennych p
       > anstw wspolpracujacych z soba na kazdej plaszczyznie z granicami jak i kontrola
       > na nich > wlasnie taka jest w natarciu.

       My, to znaczy kto, kogo reprezentujesz, bo ja gadam tylko za siebie
  • monalisa2016 Cosik dla Pefci 31.10.19, 18:25
   Zapytam sie polskiefo francuza, kto przyczynil sie do powstania AfD?
   Nie kto inny jak nasza wielebna ktora skrecila na lewo, zjednoczyla wszystkie dotychczasowe wielkie partie w jedna calosc w front jednosci politycznej czyli front jej klakierow.
   Na prawym skorzydle politycznego krajobrazu Niemiec powstala luka ktora wypelnilo AfD przejmujac dawne wartosci bylej CDU/CSU. Jak pefcia nie wierzy niech sie sam przekona, orginalne wypowiedzi CDU/CSU czyli tej partii ktora nasza wielebna zniszczyla.

   www.youtube.com/watch?v=Fcb8Lp5XOk0   --
   ......................................
   www.youtube.com/watch?v=Et8n9I4YLNY
   • the-great-inuk Re: Cosik dla Pefci 31.10.19, 18:54
    monalisa2016 napisał(a):

    >
    > www.youtube.com/watch?v=Fcb8Lp5XOk0
    >
    =====================================
    To jest satyra. Kto to zrozumie?
    --
    www.youtube.com/watch?v=7nesCqHSvGM&feature=youtu.be W związku z II amokiem rządu polskiego, rząd niemiecki wypłaca natychmiastowe premie dla Rodaków którzy natychmiast spakują walizki.[Dotyczy także Potomków Plemienia Osmanów]
    wpolityce.pl/polityka/364767-nasz-wywiad-mec-obara-jezeli-niemieckie-trybunaly-nie-beda-realizowac-orzeczen-polskich-sadow-nalezy-podjac-egzekucje-mienia-niemieckiego-w-polsce
    • monalisa2016 Re: Cosik dla Pefci 31.10.19, 20:04
     To nie jest satyra tylko mieniona rzeczywistosc, tu pefcia na pewno nie rozumie teraz swiata > Merkel byla przyczyna, mozna swobodnie nazwac matka powstania AfD.

     --
     ......................................
     www.youtube.com/watch?v=Et8n9I4YLNY

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka