Dodaj do ulubionych

Upadek Rajchu

01.11.19, 13:51
Smutne, ale prawdziwe.
Obserwuję od 35 lat, jak maleje rola Niemiec na korzyść USA, w R&D i w przemyśle.
Miarą depresji w technologii jest rosnąca przewaga USA w ilości zgłoszeń patentowych, ale chyba w jeszcze większym stopniu słaba pozycja w informatyce.
No i żółci bracia nacierają, a jakby przyszło powiedzieć w czym Rajch ciągle przoduje, byłoby łycho.

Gdzie czasy, gdy w odnośnikach w mojej branży 90% pozycji było z Alemanii, bądź co pikantniejsze, z tzw. ziem odzyskanych?

Alemania ciągle pojawia się na bardzo wysokich pozycjach różnych rankingów inowacyjności, to fakt.
Ale nie tam, gdzie ja szukam.
To też fakt.

Naiwni obywatele wskażą na motorozację.
Skuli czego?
Od 5 lat jeżdże hybrydą Toyoty (żona kazała), by wreszcie doczekać sie technologicznego miauknięcia VW na prąd.

--
Andrzej Duda nam się udał !
Obserwuj wątek
            • amunicyjny1 Re: Nic złego w pieleniu buraków 01.11.19, 15:31
              borrka napisał:

> Nota bene jeździmy raczej do pielęgnacji szparagów.
              >
              >
              A czy pisze że jest, żadna praca nie hańbi, co najwyżej wyplata. Choć taki niuans technologiczny jak pielenie a pielęgnacja , mnie z lekka rozbawił ......
              • borrka Prawidlowe słownictwo niemieckie 01.11.19, 16:48
                www.baldur-garten.ch/onion/content/pflege-tipps/gemüse-und-kräuter/spargel
                Spargel Pflege (Asparagus officinalis)
                Spargel benötigt Wärme und lockeren, nicht zu feuchten Boden. Zur Anlage der Spargelbeete hebt
                man im März/April einen Pflanzgraben von ca. 50 cm Breite und 40 cm Tiefe aus. Die Grabensohle
                einen Spatenstich tief umgraben, eine etwa 10 cm hohe Schicht Kompost oder anderen humosen
                Dünger aufbringen und untermischen. Jetzt die Spargelpflanzen in einem Abstand von ca. 30 cm
                setzen und 5 cm hoch mit Erde bedecken. Im Laufe der nächsten Monate wird der Graben dann völlig
                mit Erde aufgefüllt. Im Juni düngen und bei Bedarf wässern. Im November/Dezember die
                vertrockne-ten Triebe abschneiden.

--
    • polski_francuz Re: Upadek Rajchu 01.11.19, 14:19
      Zaczalem Ci odpowiadac, ale cos sie komputer zbuntowal. Sytuacja jest powazna bo Spiegel poswiecil upadkowi przemyslu samochodowego tytulowy artykul "Motorschaden" a sytuacje opisal slowem "disruption". W grze jest praca dla okolo 400 tys. ludzi czyli pieniadze dla kilku milionow ludzi z ich rodzin.

Na pocieche, juz raz upadli i sie podniesli. Tyle, ze trzeba uznac kleske. I z tym bedzie duzy problem.

Wystarczy poczytac Dipl. Ing. FH Jorla:)

PF
      • borrka Samochodówka, nie mój cyrk, nie moje małpy 01.11.19, 14:53

Ale Niemcy byli kreatorami mojej branży.
        Już nie są.
        Oczywiście, wojna stanowiła też punkt zwrotny, ale spektakularny upadek zacząl sie w późnych latach osiemdziesiątych:
        z pozycji najlepszego Rajch spadł na "jednego z wielu".
        Zabraklo motywacji HJ-Pimpfów, jak mawiał ironicznie mój przyjaciel z Rajchu.

--
      • monalisa2016 Re: Upadek Rajchu 01.11.19, 15:15
        Czy tylko 400 tysiecy miejsc pracy pefcia? Pare milionow miejsc pracy jest zagrozonych wraz z kooperantami!!! Ale bezrobocie w statystykach maleje jak nam glosi telewizornia mimo ze sa bardzo duze zwolnienia.
        Pefcia wsluchaj sie uwaznie w slowa, polecam:
        www.youtube.com/watch?v=94IqpSTXDS4

Niemiecki przemysl to motor napedowy unii, reszte nie musze pisac sadze, ze na tyle jestescie inteligentni ze wiecie co nas wszystkich (bez uwagi na punkt siedzenia) bez wyjatku czaka.

--
        ......................................
        www.youtube.com/watch?v=Et8n9I4YLNY
        • polski_francuz Re: Upadek Rajchu 01.11.19, 16:27
          Po lekturze calego artykulu: 1.75 mln zatrudnionych, w tym 0.88 mln w byznesie a 0.87 mln u dostawcow. Czyli (PF estymacja) blisko 7 mln ludzi zyjacych z tego przemyslu. Inne dane to 5.1 mln samochodow/rok i 50 % udzialu w nadwyzce eksportowej.

PF
          • monalisa2016 Re: Upadek Rajchu 01.11.19, 17:07
            Bardzo zle przeliczenie pefcia to tylko (liczba jest wieksza) stanowi sam czysty przemysl samochodowy pracujacy przy budowie auta, a gdzie kooperanci, gdzie przemysl metalowy, gdzie przemysl budowy maszyn, gdzie banki, gdzie handel? Przeciez to wszystko jest zwiazane z tym przemyslem, nie tylko w Niemczech ale na calym swiecie, najbardziej w Europie. Sam niemiecki (tylko niemiecki) przemysl samochodowy to 25% budzetu unii, co bedzie z unii jak on runie nie wspominajac tu o przemysle samochodowym innych panstw np. Francji, Wloch?
            Ale nie o to mi chodzilo slowami "wsluchaj sie w slowa", czy nie mial Gregor Gysi racji, patrz cytowane w wideo jego slowa?

--
    • senioryta13 Re: Upadek Rajchu 01.11.19, 15:14
      borrka napisał:

> Obserwuję od 35 lat, jak maleje rola Niemiec na korzyść USA, w R&D i w przemyśle.

L. Kudlow w tej chwili powiedzial, ze Europa jest w recesji i to nie jest dobre dla naszej gospodarki.
      L. Kudlow (1947 r.) Jest amerykańskim analitykiem finansowym i byłym gospodarzem telewizji, pełniącym funkcję dyrektora National Economic Council pod przewodnictwem Donalda Trumpa od 2018 r. . Prowadzi negocjacje z Chinami, Mexykiem, Kanada, S. Korea.

• monalisa2016 Re: Upadek Rajchu 01.11.19, 15:39
            Prawde? Daj sobie przetlumaczyc, kto rozwala unie?
            www.ilgiornale.it/news/politica/trump-adesso-tifa-litalexit-si-sta-molto-meglio-senza-lue-1777686.html

--
              • monalisa2016 Re: Upadek Rajchu 01.11.19, 16:19
                Czlowieku jak nie posiadasz ani minimum elementarnej wiedzy przynajmniej wstrzymaj sie w tym wypadku od ublizania ludziom na forum.

--
                • amunicyjny1 Re: Upadek Rajchu 01.11.19, 16:30
                  monalisa2016 napisał(a):

> Czlowieku jak nie posiadasz ani minimum elementarnej wiedzy przynajmniej wstrzy
                  > maj sie w tym wypadku od ublizania ludziom na forum.
                  >

A gdzie ja ci ubliżam? Mylisz złociutka wiedzę ze swoim światopoglądem, i wciskasz go wszystkim jako prawdę objawioną Poza tym, czekam na odpowiedz w pewnym temacie
            • senioryta13 Re: Upadek Rajchu 01.11.19, 16:22
              monalisa2016 napisał(a):

> Prawde? Daj sobie przetlumaczyc, kto rozwala unie?
              > www.ilgiornale.it/news/politica/trump-adesso-tifa-litalexit-si-sta-molto-meglio-senza-lue-1777686.html

na koncu artykulu jest wyraznie powiedziane :
              "...z powodu sytuacji kryzysowej ze strony migrantów" .
              uwazasz, ze Brexit jest dzieki Trumpowi ? On wyrazil tylko swoja opinie jako bznesman, wolno mui uwaza tak juz od dawna i nie tylko on. Powiem ci nawet wiecej, bylo o tym wczoraj w tv. jest nawet posadzony , ze manipuluje u was wyborami.

• monalisa2016 Re: Upadek Rajchu 01.11.19, 16:45
                Wiesz co senioryta13 podziwiam Trumpa, jego walke o miejsca pracy, o wielkosc czyli wiodaca role Stanow w swiecie mimo ze wielkich szans na to nie ma, natomiast nie pochwalam go za to ze nieczysta walka niszczy innych ktora przejrzal swiat i stawia mu porzadny opor. Zamienie chetnie Angele, Ursule, Emmanuela i wielu innych na dodatek za jednego Trumpa.:-)

--
                • senioryta13 Re: Upadek Rajchu 05.11.19, 18:28
                  monalisa2016 napisał(a):

> Wiesz co senioryta13 podziwiam Trumpa, jego walke o miejsca pracy, o wielkosc c
                  > zyli wiodaca role Stanow w swiecie mimo ze wielkich szans na to nie ma, ...

wiec widzisz jakiego mamy swiatowego przywodce, wszyscy juz przed nim sie trzesa, china sie lamie, ale naszym demokratom ciagle malo, malo, malo, a co chca , jeszcze nie sprecyzowali. Co z tego , ze sila zatrzymaja demokracje, jak wszystko niedlugo bedzie na kartki, reglamentowane, bo nie ma cudow, aby wszystko dla wszystkich starczylo, za darmo, oczywiscie. Inny czy inna dawno by sie poddal.

>natomiast nie pochwalam go za to ze nieczysta walka niszczy innych ktora przejrzal swi
                  > at i stawia mu porzadny opor.

tzn. o co ci chodzi ?
                  jak na razie to go niszcza wlasni ludzie.

• monalisa2016 Re: Upadek Rajchu 05.11.19, 18:37
                    senioryta13 nie przesadzaj, Trump ma jak kazdy czlowiek dobre i niezbyt pozytywne strony, chwale te dobre o niegatywnych nie wspominam.

--
                    • senioryta13 Re: Upadek Rajchu 05.11.19, 19:37
                      monalisa2016 napisał(a):

> senioryta13 nie przesadzaj, Trump ma jak kazdy czlowiek dobre i niezbyt pozytyw
                      > ne strony,

oczywiscie jak ty i ja i kazdy z nas.
                      'brudna polityka' zawsze wychodzi.
                      Ogladam jego wyborcze Rally i coraz bardziej jestem przekonana, ze zaden przywodca na swiecie mu nie doruwnuje, tym bardziej, ze Trump nigdy nie byl politykiem, tylko znanym biznesmanem, co dalo mu szkole w przebywaniu z roznego rodzaju ludzmi , tam na 'gorce' .
                      Mysle, ze to jest bardzo wazne znac tego czy owego, a nie byc zoltodziobem, jak to demokratom/ prezydentom sie zdarza, a potem podpisuje sie glupoty w Paryzu czy z Iranem. za China nikt nie mial odwagi sie zabrac, a noz by sie obrazili, za NAFTA rowniez.

• monalisa2016 Re: Upadek Rajchu 05.11.19, 19:52
                        Sadze ze wybor Trumpa byl najlepszym wyborem w Stanach dla Stanow w czasie kiedy bardzo, bardzo potrzebowano takiej osoby. To co pewne media o nim (czy innych) pisza po prostu nie czytam bo przeciez pisza to samo o rosyjskim prezydencie czy o Kaczynskim, czy o Orbanie, czy Salvinim etc., tych ktorzy nie pasuja do ich (wiadomo o co chodzi) systemu. Dla mnie jest wiadome ze prezydenci: Stanow, Rosji, Chin (nie oceniam tu k-partii), Indien maja najwiecej w swiecie do powiedzenia, co najwazniejsze wspolpracuja z soba mozna nazwac w imie pokoju.

--
    • jorl Re: Upadek Rajchu 01.11.19, 17:40
      borrka napisał:
      Re: Upadek Rajchu

pizdzisz jak zwykle borrka. Tak jak na qrwach sie nie znasz tak i na przemysle i gospodarce. Zero, Null...

Nie masz i nie mozesz miec pojecia o gospodarce nowoczesnego kraju.

A pizdzisz wlasciwie z jednego powodu. Mnie, jorla.
      To nasza juz chyba 10cio letnia wojna.
      Poczytales co ostatnio napisalem, chcialbys sie jakos mi odgryzsc, a wlasciwie mi dogryzsc, nie znalazles metody w tamtym watku jak to zrobic bo argumentow brak, wiec zalozyles nowy.

Re: Upadek Rajchu

PS widze ze verm zalaczyl link o zgloszeniach patentowych w Swiecie. Odszczekujesz o patentach? Nie, oczywiscie nie, drogi borrka.
      Jestes z Kongresowki, poziom cywilizacyjny Pkt.2 czyli klamac to dla Ciebie tak samo jak mowic prawde. Co wygodniejsze to wybierasz.

--
      Pozdrowienia

czizus dnia 12.12.17, 13:17 napisał:
      > Czy Polak zawsze musi udowadniać że jest kompletnym idiotą???
      • borrka Rozwieje złudzenia 01.11.19, 17:47
        Dotychczas mnie bawiłeś.
        Od czasu, gdy próbowałes obrazić moja Rodzine, uważam cie za prostackiego ch..a.
        Więc пнх.

--
        • j-k i ja tesz Rozwieje złudzenia :) 02.11.19, 13:30
          borrka napisał:
          uważam cie za prostackiego ch..a

bo takim jorl jest.
          ale wracajac do tematu.
          od wielu lat liczba patentow w Reichu nie przeklada sie na innowacje w przemysle.
          tyle tylko, ze nauka jeszcze dobrze sie tu trzyma.

Dr. J.K.

• boomerang Re: Upadek Rajchu 05.11.19, 21:12
        Najlepszym dowodem na to że Niemcy wyprzedzają technologicznie USA jest fakt że wciąż sięgają po inżyniera Johrla, bardzo doświadczonego konstruktora z PRLu.
    • jabbaryt Re: Upadek Rajchu 01.11.19, 22:22
      Bayer kupił Monsanto,
      General Motors praktycznie odpuścił Europę po sprzedaży Opla. Ale BWM i Marcedes kwitną w USA.
      Chemturę z branży chemicznej kupił Lanxess.
      Patrzę na duże akwizycje i widzę że Amerykanie się cofają na całej linii być może z wyjątkiem IT.
        • boavista4 Re: Upadek Rajchu z dnia na dzien! 02.11.19, 06:19
          Dowod: jak chcesz sie wysikac w Krakowie , czy Warszawie, to musisz znalezc McDonaldsa, a czy znacie jakas dobra komedie niemiecka? Ni ma jak z takich amerykanskich wszyscy sie smieja do rozpuku, Czy Niemcy probowaly wyzwolic Syrie albo Wnezuele, Caly swiat chcialby byc wyzwolonuy przez Ameryke, czego najlepszym przykladem jest Polska, Wszyscy Polacy bardzo sie ciesza z ustawy 447!
          Ameryka wyprzedza Reich pod kazdym wzgledem.
      • polski_francuz Horyzont 02.11.19, 08:50
        Samochody i caly przemysl z tym zwiazany staje sie skoncentrowany wlasnie wokol IT. Liczba czesci silnika maleje z ponad 1000 na 200 a takze ich konstrukcja i uzytecznosc zaczyna przypominac smartfona. Takze w produkcji jest coraz mniej ludzi (maszyny produkuja maszyna za Elonem Muskiem) Tesla miala po raz pierwszy od lat zyski kwartalne zamiast zwyczajowych strat (za ostatnim Spieglem).

Bayer dal sie raczej wpuscic w maliny z Monsanto i groza im wielomiliardowe straty w procesach tych, ktorych podtruly glyphosaty.

I moze zacznijmy od tego jaki bedzie przemysl przyszlosci. Bedzie na pewno zwiazany z bazami danych, informatyka i sztuczna inteligencja. Pewnie tez przemysl farmaceutyczny bedzie kwitnal (by utrzymywac przy zyciu starszym obywateli, ktorych coraz wiecej). Na pewno przebije sie troska o klimat i pewne przemysly zacznac zanikac (polimery) badz zmaleja (ropa, wegiel...).

W koncu, ja bym Amerykanow tak nie skreslal. Trump jest kontrowersyjny ale to jest byznesman i wie co jest grane. Powiedzmy raczej, ze Stany zaczynaja znow patrzec sie glownie na swoje poletko a zaczyna mniej interweniowac na calym swiecie. Ale to cofanie ma raczej strategiczny charakter i nie jest kleska ale przegrupowywaniem sil.

Moim zdaniem, rzecz jasna.

PF
        • amunicyjny1 Re: Horyzont 02.11.19, 09:06
          Samochody i caly przemysl z tym zwiazany staje sie skoncentrowany wlasnie wokol IT. Liczba czesci silnika maleje z ponad 1000 na 200 a takze ich konstrukcja i uzytecznosc zaczyna przypominac smartfona.

Silniki to w większości stare kible z lat 60, z dołożonym wtryskiem.A dokładane bajery do samochodu, są równie użyteczne, lub bezużyteczne, jak te w telefonach A w temacie awaryjności, nawet nie ma o czym gadać
    • buldog2 Re: Upadek Rajchu 02.11.19, 10:16
      Nie powiem, żebym się znał, ale to samo słyszę od Niemców (znaczy czytam w przekladach). Odnoszę wrażenie, że w Niemczech bardzo wyraźnie (przez kontrast ze stanem wcześniejszym) widać chorobę, która toczy całą UE: przeznaczanie jak największej części zasobów na konserwację, konsumpcję i tylko modernizację tego co jest.
      Kolega, który zajmuje się spektrofotometrami (ich ilość daje pojęcie o nowoczesności i rozwoju gospodarki), powiedział, że tych najbardziej zaawansowanych cała wielka Unia importuje z Japonii mniej, niż Korea Południowa. Kiedy pewien polski instytut z Warszawy chciał taki kupić, sprzedawca odmówił, bo dla jednej sztuki nie chciało mu się robić homologacji.

Jeszcze gorzej wygląda sytuacja w Rosji. Dość podobne, w skutkach, uwarunkowania społeczne. Jeden z moich znajomych, obecnie z Obwodu Leningradzkiego, prowadził badania z biologii, do dokończenia zabrakło mu kilkuset (zdaje się mówił o 300) tysięcy dolarów. A kto inny za takie same badania wykonane później dostał Nobla.

--
      Ellerhein Girls Choir - Lauliku Lapsepõli
      Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
      Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
      Zło większym złem zwyciężaj!! - © KC PIS i e_PIS_kopat
      • borrka Moja ocena Rajchu 02.11.19, 11:02
        Niemcy znalazły się w trudnej sytuacji po upadku muru.
        Działali prawidlowo, ale zadanie przerosło potężną, dobrze zarządzaną gospodarkę - rekultywacja Dedeeru i rekultywacja Ostblocku.
        Do kosztów dołączyły się straty - gospodarka Polski, Czech, Węgier nagle zaczęła produkować i powoli stawać się konkurencją, nie tylko rynkiem zbytu, jak za komuny.

Jednocześnie powojenny proces dominacji naukowej i technologicznej USA trwał, a R&D niemieckie okopało się na pozycjach z czasów Adenauera - coraz rzadziej sięgało po zadania dla "duzych chlopców".

Polska i inne byłe demoludy mogą Niemcom w dalszym ciągu zazdrościć, ale moim zdaniem, to stagnacja, ślepy zaułek.

--
        • polski_francuz Re: Moja ocena Rajchu 02.11.19, 11:17
          "Polska i inne byłe demoludy mogą Niemcom w dalszym ciągu zazdrościć, ale moim zdaniem, to stagnacja, ślepy zaułek."

Zdaja sobie z tego sprawe. Duzo bedzie zalezec od przyszlego kanclerz(a/yny). Chyba pani AKK jest zbyt malego formatu, moze bedzie Söder (ale watpie w CSU) a moze ktos zupelnie nowy.

Dodam, ze MTU jest bardzo dobre i poprawilo sie na liscie szanghajskiej. Co trzeba to duzo odwagi na zaczecie nowej strategii. I nie dac sie nabrac na populistow. Ci, znajac zdyscyplinowanie Niemcow, sa o wiele niebezpieczniejszy niz Orban czy Kaczynski.

PF
          • borrka Dodam jeszcze 02.11.19, 11:38
            Przed 30 laty zajmowałem się w niemieckim oddziale amerykańskiego koncernu transferem technologii z "centrali".
            I nie było nic do roboty, bo strona niemiecka, niedawno kupiona przez firmę-matkę, była na wyższym poziomie technologicznym.
            Starałem się i doopa, więc ruszyłem na pierwsza linię frontu za Odrą.

Dawno tam nie pracuję, ale to w pewnym sensie i konkurencja, i punkt odniesienia dla moich zleceniodawców, wiec wiem: amerykańskie (świetne) R&D dominuje obecnie.

--
            • polski_francuz Re: Dodam jeszcze 02.11.19, 11:44
              Ja zrobilem podobnie, tyle ze (jak juz tu pisalem) Elwro bylo zabytkiem z przeszlosci a start-up, ktory zalozylem z kolegami byl troche zbyt wczesny. I przyjelem zaproszenie i wrocilem na zachod Europy.

PF
        • buldog2 Re: Moja ocena Rajchu 02.11.19, 11:27
          Ale to samo czytałem jeszcze wiele lat wcześniej. Fakt, mnóstwo zasobów pochłonęła restauracja DDR, całe gałęzie przemysłu odpłynęły do Azji, a częściowo do byłych demoludów. Ale kluczowe wydaje mi się to, o czym napisałem wyżej: utrzymywanie porządku w tym, co jest, i brak podejmowania wyzwań. Japonia w końcówce panowania rodu Tokugawa, sprzed epoki Meidzi.

--
          Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
          • buldog2 Re: Moja ocena Rajchu 02.11.19, 12:50
            Choćby, wersja robocza, ilość najbardziej zaawansowanego sprzętu dla R&D. Np. tytułem próby, wspomnianych wyżej spektrofotometrów. Albo co innego.

--
              • buldog2 Re: Moja ocena Rajchu 02.11.19, 20:07
                Mam znajomych, którzy są zorientowani odnośnie tego wskaźnika, chyba co do sztuki. Tym bardziej, że tych sztuk mniej w Unii, niż małej Korei. Już nie mówię o Japonii.

--
                • caesar_pl Re: Moja ocena Rajchu 02.11.19, 20:35
                  Pojedz sobie do Hiszpanii.Bylem ostatnio na urlopie Cordoba,Sewilla,Cadiz,Gibraltar,Marabella.Jechalem autem po wsiach,malych miastach.Niemcy to bieda w porownaniu.Jak mozna bylo do tego dopuscic?Merkel.
        • buldog2 Re: Moja ocena Rajchu 02.11.19, 13:06
          Dziś już po zakończeniu inkorporacji DDRu i nadwyżka budżetowa jest. A wielkiego skoku brak.

--
            • buldog2 Re: Moja ocena Rajchu 02.11.19, 20:16
              Nie taki mały, ze swoim zapleczem gospodarczym (Austria, Czechy, Polska) już całkiem całkiem. A wespół z potencjałem Francji, to już gracz światowy.

--
    • j-k Upadek Rajchu - niestety... 02.11.19, 12:28
      jestem w Reichu lat 36 - wiec to obserwuje... z bliska.

ale... niestety... masz racje

wprawdzie Wiedervereinigung (ponowne zjednoczenie) - to byly gigantyczne koszty
      - ale nie musiano likwidowac calego przemyslu NRD/DDR.

pazerny Zachod zrobil to.

kosztem calych Niemiec.

dzis byla DDR / NRD - to podobnie jak Polska - "kraj rolniczo-przenyslowy"

J.K.

ekonomista.

• de_oakville "Uderzenie za uderzeniem" 02.11.19, 12:43
        Pamietam taki tytul ksiazki, chyba marszalka Koniewa, ktora widzialem kiedys na wystawie ksiegarni w PRL-u. A teraz moznaby powiedziec "upadek za upadkiem" - "upadek Boeinga", "upadek Rajchu". Z tym, ze ja podrozuje troche po swiecie i tych "upadkow" jakos nie widze. Taki mam widac przycmiony wzrok. Ani upadku "Rajchu" ani upadku "Öster Rajchu". Jechalem dosyc niedawno pociagiem z Trento (Wlochy) do Innsbrucku. W Trento wszystko piekne,
        ale na dworcu przechowalnia bagazu nieczynna, i ta tradycyjna i ta automatyczna. W Innsbrucku ledwie wyjdziesz z pociagu, a skrzynki do przechowania bagazu sa juz w scianie tunelu, zaraz po zejsciu na dol z peronu. I czynne! A w dyskusjach na forum niektorzy przedstawiciele narodu, ktory dorobil sie w sumie niewielu nagrod Nobla nieraz pisza, ze narod, ktory ma 150 nagrod Nobla jest "glupszy" on narodu, ktory ma 70 nagrod, ale 4 razy mniej ludnosci. Ja bym nie uzywal tego typu okreslen, piszac, ktory jest "glupszy", tylko bym zastanawial sie raczej, ktory jest bardziej genialny, w porownaniu na przyklad z....
        Bo ja patrze na Giewont i na Kasprowy Wierch z poziomu Krupowek, zadzierajac glowe do gory, a ci widac "bujaja w oblokach", gdzies na Rysach, i spogladaja na wszystko i na wszystkich w dol. Pewien upadek owszem widzie, w mentalnosci, w pewnym sporym kraju europejskim, po roku 2015.
    • borrka Jeszcze raz podkreślę 02.11.19, 15:30
      Uważam, iż Niemcy mają potencjał lidera Europy w R&D, mają to zacięcie, którego brak wielu innym.
      Czy raczej miała powojenna generacja HJ-Pimpf.
      Wśród nich zaczynałem pracę zawodową i masę się nauczyłem, a przede wszystkim: nie odpuszczać.
      Tylko, że ich następcy już nie są tacy i nie potrafię wyjaśnić, skąd ten brak siły dopięcia.

--
      • monalisa2016 Re: Jeszcze raz podkreślę 02.11.19, 15:47
        Niemcy maja potecjal bycia liderem swiata ale nie z ta pania, nie z tymi upadajacymi wielkimi partiami przyklajonymi do stolkow zniewazajacymi wszystkich i wszystko co nie jest zgodne z ich frontem jednosci partyjnej. Czas to skonczyc!

--
      • polski_francuz Post coitus 02.11.19, 15:48
        "skąd ten brak siły dopięcia."

Ambicja powojenna byla reunifikacja i polubienie przez innych z zapomnieniem mordow masowych. Cel zostal osiagniety. Trzeba sie za nowe zabrac.

Znam ten bol bo mam nastepna ksiazke w glowie ale lenie sie za nia zabrac.

PF
        • monalisa2016 Re: Post coitus 02.11.19, 15:55
          Pefcia czym sie rozni w dzialaniach wojennych Francja i Niemcy? Francja jest w czolowce prowadzenia wojen na swiecie wyprzedza daleko Niemcy i Polske (kazdy po 26 wojen) a takze Rosje (w sumie 22 wojny) wiec kto ma bardziej nieczyste sumienie? Nie czas przypomiec Francuzom o tym? Wiec chwyc sie za wlasny nos zanim zaczniej malowac sumienie na cudzych nosach!

--
        • monalisa2016 Re: Post coitus 02.11.19, 16:10
          Do dzis tlumi sie wolnosciowe rozruchy w francuskich koloniach przez kolonizatora i pefcia chcialby wieszac nudle Niemcom na nosach?

--
          • boavista4 Re: Post coitus 02.11.19, 16:45
            Niemcy juz przypominaja Ukraine, a upadna jescze bardziej niz Haiti. Dzieki temu Polska wyrosnie na wielka potege Europejska, ba nawet globalna, Polska podbije Rosje , a potem z wielka latwoscia wchlonie Chiny. Wszystko to Polska moze osiagnac dzieki przyjazni z USA.
        • buldog2 Re: Post coitus 02.11.19, 20:48
          Pełna zgoda. Do tego wytrzebienie idei uniwersalistycznych, nie ma o co się starać.

--
    • caesar_pl Re: Upadek Rajchu 02.11.19, 18:11
      www.dw.com/pl/ranking-jako%C5%9Bci-%C5%BCycia-niemcy-na-12-miejscu-polska-na-31/a-51007631
      Niemcy spadly o 1 miejsce.35 lat temu Niemcy byly zawsze pod prawie kazdym wzgledem w pierwszej 5 ce na Swiecie.
      W porownaniu ze Szwajcaria produkt narodowy na osobe byl 10% nizszy.Dzis Niemcy maja polowe tego co Szwajcaria.
      Ze Niemcy trzymaja pozycje to chyba dzieki temu,ze inne kraje tez upadaja.
    • krabat Re: Upadek Rajchu 02.11.19, 20:57
      borrka napisał:

> Smutne, ale prawdziwe.

tutaj masz jak te Niemcy upadaja ;

PKB , - 2018
      Niemcy , - 3 386 mld Euro
      Anglia ,- 2 290 mld Euro
      Polska ,- 490mld Euro
      Szwecja ,- 467 mld Euro

Export ,- 2018
      Chiny , - 2 484 mld Euro
      USA , - 1 664 mld Euro
      Niemcy ,- 1 560 mld Euro
      Japonia ,- 760 mld Euro
      Polska ,- 260 mld Euro

to tyle, co do upadku tego kraju . i … by mowic o upadku ….
      najpierw trzeba miec wyniki takie jak Niemcy - relatywnie maly kraj bez surowcow .

dlugo sie mozesz modlic o ten upadek

• krabat Re: Upadek Rajchu 02.11.19, 22:46
      borrka 01.11.19, 13:51
      Smutne, ale prawdziwe.
      Obserwuję od 35 lat, jak maleje rola Niemiec na korzyść USA,

wiec trzymac , tak dalej

USA zadluzenie bije rekordy , - pobilo w ostatnich kilku miesiacach nowy rekord, 23 bilionow dolarow
      to kolejny kamien milowy dla amerykanskiej gospodarki i przyszlych pokolen .
      Tylko w tym roku USA przeznaczyly tylko na obsluge swojego dlugu ca 380 miliardow dolarow
      tyle kosztuje procenty od dlugu . - amerykanska gospodarka ma na co pracowac .

sankcjonuja innych by … miec coraz wieksze zadluzenie …

• monalisa2016 Re: Upadek Rajchu 02.11.19, 22:58
        Karbat napisz o naszym zadluzeniu czy nie bije ono rekordy?
        Napisz co czeka Stuttgart, Monachium, Ingolstadt, Wolfsburg, ... czy nie podziela one losu Detroit?

--
        • krabat Re: Upadek Rajchu 02.11.19, 23:10
          monalisa2016 napisał(a):

> Karbat napisz o naszym zadluzeniu czy nie bije ono rekordy?
          > Napisz co czeka Stuttgart, Monachium, Ingolstadt, Wolfsburg, ... czy nie podzie
          > la one losu Detroit?

tylko nie mow, ze nie znasz tematu , - napisz cos nt Schwarze Null,
          przybliz ten temat innym na fs , nie wstydz sie
          • monalisa2016 Re: Upadek Rajchu 02.11.19, 23:18
            Znam temat dosc dobrze jak te schwarze Null wyglada. Radze ci poszlapac w poniedzialek do sklepu i kupic wystarczajaca ilosc swieczek poki sa one jeszcze w sklepie po przystepnej cenie, moga byc niedlugo bardzo ci potrzebne zamiast pisania nonsensow na forum. Obudz sie wreszcie z letargu czlowieku!

--
            • krabat Re: Upadek Rajchu 02.11.19, 23:34
              monalisa2016 napisał(a):

> Znam temat dosc dobrze jak te schwarze Null wyglada.

wiec … przybliz ten temat innym

>Radze ci poszlapac w poniedzialek do sklepu i kupic wystarczajaca ilosc swieczek
              >poki sa one jeszcze w sklepie po przystepnej cenie, moga byc niedlugo bardzo ci potrzebne >zamiast pisania nonsensow na forum. Obudz sie wreszcie z letargu czlowieku!

swieczki mowisz … , jak dla mnie moga byc drozsze
              przykro mi , ze masz takie problemy. i swieczki spedzaja ci sen z powiek

swieczki zaczna drozec, to zawsze mozesz je kupowac tam
              gdzie sa tanie i sprzedawac , tam gdzie sa drogie

• monalisa2016 Re: Upadek Rajchu 02.11.19, 23:41
                Plec pleciugo poki dlugo, otworz oczeta i zacznij zauwazac co sie w okolo ciebie dzieje. Z jakiej racji ja mam przyblizac temat skoro ty go zakroiles i chciales mnie pouczac w tej sprawie, wiec do roboty chloptasiu!

--
                • krabat Re: Upadek Rajchu 03.11.19, 00:44
                  monalisa2016 napisał(a):

> Karbat napisz o naszym zadluzeniu czy nie bije ono rekordy?
                  > Napisz co czeka Stuttgart, Monachium, Ingolstadt, Wolfsburg, ... czy nie podzie
                  > la one losu Detroit?

napisalem ci Schwarze Null . wiec … jak te Niemcy sie zadluzaja , bijac rekordy -.

monalisa2016 napisał(a):

> Plec pleciugo poki dlugo, otworz oczeta i zacznij zauwazac co sie w okolo ciebi
                  > e dzieje.

a co sie dzieje .. ? … swieczki drozeja …

>Z jakiej racji ja mam przyblizac temat skoro ty go zakroiles i chcial
                  > es mnie pouczac w tej sprawie, wiec do roboty chloptasiu!

nie . to ty zaczelas o zadluzeniu bijacym rekordy . napisalem ci Schwarze Null
                  znaczy sie , ze pieprzysz bez sensu o zadluzaniu sie Niemiec .

• monalisa2016 Re: Upadek Rajchu 02.11.19, 23:26
            Owoce polityki naszej pani:

www.faz.net/aktuell/wirtschaft/der-abriss-alter-windraeder-wird-zum-problem-16463542.html?GEPC=s3

Upsala, "Sondermüll" (odpady niebezpieczne) a miala byc Energiewende (rewolucja energetyczna) bardzo ekologiczna a tu lubu dubu "Sondermüll" (do czego przyznaja sie wreszcie merkelowskie klakiery) ktory trzeba przechowywac jak odpady z A-elektrowni? Dlaczego, o tym sie milczy w mediach.

--
    • jorl Re: Upadek Rajchu 03.11.19, 15:39
      borrka napisał:

> Od czasu, gdy próbowałes obrazić moja Rodzine, uważam cie za prostackiego ch..a

Rodzine? Od kiedy to zona jest rodzina? Dzieci wlasne, rodzice, tak, zona? Moj ojciec mial 4 zony i co? Wszystkie byly jednoczesnie jego rodzina? Nawet jak juz nie byly jego zonami?
      Pizdisz borrka a dlatego ze Ciebie przylapalem na to jakie kobiety sa qrwami. Chciales sie do moich przyczepic, odpowiedzialem rozwazaniami o zonach bedacych z znienawidzonym juz mezem, dajacymi jemu mimo to d.., a to z powodow materialnych tylko. To wypelnia dokladnie klasyczna definicje qrestwa. Nieprawda?

I jak twierdze ze ilosc % qrew w populacji, polskiej napewno, jest najwieksza wlasnie u zon.

> Więc пнх.

Co nix to nix, ja bede Ciebie kopal jak bedzie sie mi chcialo. A jest za co.
      Do tego, zadne nix, bo ten watek wlasnie zalozyles aby sie za to odgryzsc. A ze sie na niczym nie znasz, siedzisz w kraju zadupiu Europy, glupoty napisales. Poza tym twierze ze i klamales. Coz, mentalnosc z Kongresowki.
      O patentach juz wyszlo ze glupoty, zaraz nastepne opisze.

--
      Pozdrowienia

• jorl Re: Upadek Rajchu 03.11.19, 17:57
      buldog2 napisał:

> Kolega, który zajmuje się spektrofotometrami (ich ilość daje pojęcie o nowoczes
      > ności i rozwoju gospodarki), powiedział, że tych najbardziej zaawansowanych cał
      > a wielka Unia importuje z Japonii mniej, niż Korea Południowa.

Cywilizacja techniczna opiera sie na spektrometrach??? Bez tego epoka jaskiniowa?

Moze Unia importuje mniej niz Kore Pd bo ma wlasne, unijne? A Korea Pd nie ma zadnych?

Wrzucilem w googla i sie pokazalo:

www.witec.de/de/unternehmen/
      Niemiecka firma konstruuje i produkuje cos takiego jak widze. Moze niedokladnie to co Twoj kolega szuka, moze za skaplikowane dla niego i za drogie? Bo ma i inne funkcje? Nie wiem, ale Twoja wypowiedz jest prymitywna drogi bul2.

>
      > Jeszcze gorzej wygląda sytuacja w Rosji. Dość podobne, w skutkach, uwarunkowani
      > a społeczne. Jeden z moich znajomych, obecnie z Obwodu Leningradzkiego, prowadz
      > ił badania z biologii, do dokończenia zabrakło mu kilkuset (zdaje się mówił o 3
      > 00) tysięcy dolarów. A kto inny za takie same badania wykonane później dostał N
      > obla.

Jak rozumiem ten Rosjanin robil te badania nie w ostatnich latach a moze nawet w komunie w Rosji? No bo Noble dostaje sie za osiagniecia sprzed kilku, bardziej kilkunastu lat. Czyli jak w tej dziedzinie dostal ktos juz Nobla, a byl pozniej w tych odkryciach jak ten Twoj Rosjanin to musialo byc juz naprawde dawno.

A ten Twoj Rosjanin drogi bul2 jak juz jest kapitalizm w Rosji moze i powinien sie wziasc do roboty aby takie urzadzenia skonstruowac i produkowac. A nie kombinowac aby kilkaset tys $ wydawac aby on Nobla dostal.
      Przeciez madrala, zna sie na tym chyba.

Jak ja kocham tych placzacych bylych komunistow jacy byli madrza a teraz siedzacych pod piecem na malej emeryturze i opowiadajacy o swoich przewagach. Zamiast wziasc sie do roboty. Kopa w d... i do roboty.

--
      Pozdrowienia

• jorl Re: Upadek Rajchu 03.11.19, 18:14
      borrka napisał:

> Do kosztów dołączyły się straty - gospodarka Polski, Czech, Węgier nagle zaczę
      > ła produkować i powoli stawać się konkurencją, nie tylko rynkiem zbytu, jak za
      > komuny.

I co, Polska itd sa konkurentami na rynkach miedzynarodowych i wypycha Niemcy z nich, prawda borrka?

To napisales.

Ano to powinny Niemcy nie miec nadwyzki handlowej a te nadwyzki powinny miec Polska itd. Inaczej nie mozna tej "konkurencji" zdefiniowac.

A wiec nadwyzki handlowe Niemiec:

de.statista.com/statistik/daten/studie/37793/umfrage/exportueberschuss-in-deutschland-seit-1999/
      Niemcy maja aktualnie nadwyzke handlowa jak pol PKB Polski.

A popatrzymy Polske:

de.statista.com/statistik/daten/studie/15627/umfrage/handelsbilanz-von-polen/
      Ciagle deficyt handlowy, przed paru laty malutka nadwyzka, teraz znowu w deficyt.

Dodam bo to wazne polski export do Niemiec to samochody, czesci do nich wykonywane w Polsce wg dokumentacji opracowanej w Niemczech, wyprodukowane na maszynach glownie z Niemiec a napewno nie wykonane w Osteuropie. Zadne R&D w Polsce, polski export ma R&D nie w Polsce, ma na Zachodzie.

Nie zauwazasz borrka jak beznadziejny jestes? Piszesz glupoty ale z pewna mina. Mentalnosc Kongresowki oczywiscie, Pkt.2 ze znanego Tobie napewno postu, klamac, trzaskac dziobem, prawde przeinaczac, moze ktos uwierzy.

A te Twoje opowiesci o pracy w R&D w Niemczech to nastepne klamstwa. Woziles samochody do Polski albo meble z smieci. Takie bylo Twoje beznadziejne zycie. Potem z jakiegos przedsiebiorstwa z Zachodu cos sprzedawales w Polsce. To jedyna Twoja znajomosc z korporacja zachodnia. Byc sprzedawca w Twoim kraiku.

Ale sie troche dorobiles w stosunku do swoich wspolplemiencow tylko ze pojecia o doroslej gospodarce dalej nie masz. Bo skad?

--
      Pozdrowienia

• jabbaryt Re: Upadek Rajchu 05.11.19, 21:34
        "A te Twoje opowiesci o pracy w R&D w Niemczech to nastepne klamstwa. Woziles samochody do Polski albo meble z smieci. Takie bylo Twoje beznadziejne zycie. Potem z jakiegos przedsiebiorstwa z Zachodu cos sprzedawales w Polsce. To jedyna Twoja znajomosc z korporacja zachodnia. Byc sprzedawca w Twoim kraiku."

Podajesz się tutaj na podporę R&D swojej firmy ale tak naprawdę to robisz z siebie wiejskiego głupka i pośmiewisko.
        Ja znam dużo ludzi z branży R&D, którzy mieli duże sukcesy ale jeżeli chodzi o styl myślenia to ty do nich nie pasujesz. Ludzi z branży R&D cechuje pewna dyscyplina myślenia i wyciągania wniosków. Nie twierdzą czegoś na pewno kiedy nie mają podstaw. Ty zaś z całą pewnością siebie piszesz największe kretynizmy nawet nie próbując ich udowadniać. Kiedyś mi napisałeś, że ja nie mogę pracować w amerykańskim R&D w Polsce bo w Polsce nie ma żadnego amerykańskiego R&D. A ja ten Twój post czytałem siedząc własnie w takim laboratorium. Przez chwilę zastanawiałem się wtedy kto tu zwariował. Teraz piszesz o tym co robił borrka jakbyś go znał, jakbyś wiedział jakie ma wykształcenie i w jakich firmach pracował. Nic w tym temacie nie wiesz, ale wygłaszasz sądy na temat innych z taka pewnością siebie, że ja bym cię wysłał na badania do psychiatry. Tak więc te twoje opowieści o twoich sukcesach zawodowych są tak samo wiarygodne jak sądy. które wydajesz o forumowiczach których nigdy na oczy nie widziałeś.
    • jorl Re: Upadek Rajchu 03.11.19, 18:34
      caesar_pl napisał:

> Pojedz sobie do Hiszpanii.Bylem ostatnio na urlopie Cordoba,Sewilla,Cadiz,Gibra
      > ltar,Marabella.Jechalem autem po wsiach,malych miastach.Niemcy to bieda w porow
      > naniu.Jak mozna bylo do tego dopuscic?Merkel.

Zgadza sie, Merkel. Ona powtarza ze Niemcy beda mialy zawsze ogromne nadwyzki handlowe. A to przeciez nic innego ze Niemcy duzo wiecej produkuja jak konsumuja. I to znaczy ze Niemcy zyja biedniej jak wynika z produktywnosci.
      Cel jest miec ogromny przemysl, podrzucac innym krajom darowizny aby je zwiazac z Niemcami.
      Dlatego wlasnie euro jest slabe w stosunku jakby Niemcy mialy DM dalej.
      Taka jest polityka niemiecka.

Zreszta podobnie bylo po 1 Wojnie Swiatowej. Ogromne kontrybucje glownie dla Francji. A co znacza kontrybucje? Nic innego jak wiecej produkowac jak samemu sie konsumuje, ta roznica dla Francuzow. Skutek? Po 20 latach przemysl niemiecki byl ogromny i jak doszlo do wojny Francja przegrala ja blyskawicznie. Bo Niemcy mialy wiecej sprzetu. I lepszego. A przemysl francuski nie potrzebowal produkowac wagonow, lokomotyw, wegla czyli tez maszyn do kopalni bo dostawali te towary za darmo od Niemiec w ramach kontrybucji.

Ale Niemcy zyja biedniej, zgadza sie. I wtedy, po 1 WS, i teraz.
      Ale maja ogromna produktywnosc.

--
      Pozdrowienia

• borrka I jeszcze jeden poważny problem 03.11.19, 19:12
      Zaledwie kilkanaście procent akcji niemieckich koncernów znajduje się w rękach niemieckich, natomiast około 1/3 przypada na fundusze amerykańskie.
      Rady nadzorcze kierują się w większym stopniu interesami inwestorów w USA, niż interesem gospodarki niemieckiej.
      Ten interes może być tożsamy, ale już w sytuacji rozmieszczenia produkcji i w Ameryce, i w Europie, ośrodki badawcze powstają raczej za Wielkim Stawem i jest to zasadnicza różnica wobec lat minionych.
      Dziś R&D z prawdziwego zdarzenia jest potwornie drogie i tylko najwięksi mogą prowadzić pionierskie badania.
      Dla reszty zostaje dłubanina skoncentrowana wokół kontroli jakości i technik aplikacyjnych.

--
      • borrka Po kikunastu latach 03.11.19, 19:23
        To w Ameryce znajduje się sprzęt najwyższej klasy i, co nie dziwi, najlepsi europejscy specjaliści - znam to z autopsji, sam byłem szkolony za Atlantykiem, mimo deklarowanej chęci pracy w Rajchu, a potem w Ostblocku (po upadku muru).
        Na szczęscie wkrótce przestałem być "młodym zdolnym" i personalni amerykańscy stracili zainteresowanie.

--
        • jorl Re: Po kikunastu latach 03.11.19, 19:28
          borrka napisał:

> To w Ameryce znajduje się sprzęt najwyższej klasy i, co nie dziwi, najlepsi eur
          > opejscy specjaliści - znam to z autopsji, sam byłem szkolony za Atlantykiem, mi
          > mo deklarowanej chęci pracy w Rajchu, a potem w Ostblocku (po upadku muru).
          > Na szczęscie wkrótce przestałem być "młodym zdolnym" i personalni amerykańscy
          > stracili zainteresowanie.
          >

Klamiesz borrka. Typowo jak taki z Kongresowki. Nic nie wiesz, pojecia nie masz.

--
          Pozdrowienia

• borrka Przeciwnie 03.11.19, 19:46
            Wierzę w pruski zdrowy rozsądek i talenty.
            Rajch się bez wątpienia podniesie z tego kryzysu, ale może już jako Europa?
            Trudno powiedzieć.

--
            • amunicyjny1 Re: Przeciwnie 03.11.19, 20:01
              borrka napisał:

> Wierzę w pruski zdrowy rozsądek i talenty.
              > Rajch się bez wątpienia podniesie z tego kryzysu, ale może już jako Europa?
              > Trudno powiedzieć.
              >
              >
              Nie rozumiem cię, najpierw wieszczysz upadek[ poparty mniej lub bardziej udanymi dowodami] a teraz się wycofujesz
              Co to wogole znaczy upadek? Że Niemcy sie zmieniły? Ano zmieniły się, kiedyś gadałem z takim jednym niemiaszkiem, i mowie mu ,że pierwszy raz bylem w bundes prawie 30 lat temu, i nie poznaje ich. Niemiec. starszy facet, z kwaśną miną mówi że on też już ich nie poznaje. Ale czy to świadczy o upadku
                • amunicyjny1 Re: Niech będzie kryzys 03.11.19, 20:17
                  A ja myślę [tak z obserwacji niemiaszków] że nauczyli się od nas za dożo cwaniactwa, kiedyś jak była śrubka to i był podkładka, dzisiaj różnie z tym bywa. Co nam pasuje, to niekoniecznie im, bo my się jego uczyliśmy przez stulecia, cwaniactwo to też nauka. Oni to chcieli opanować w 20 lat, nie da się
            • polski_francuz Re: Przeciwnie 03.11.19, 20:05
              Niemcom brakuje energii w efekcie "post coitus" o ktorym pisalem. Widac to np. w futbolu gdzie duch ekipy niemieckiej upada i energie w grach ligowych daja polscy gracze. W nauce, pani Sklodowska miala tez te energie, ktorej brakowalo jej mezowi. Moze wlasnie o te energie chodzi, ktora Polacy maja i zachodnioeuropejczycy duzo mniej. Trzeba tylko ja umiejetnie posterowac. Wlasnie w kadrze europejskim.

PF
              • borrka Takie pokolenie 03.11.19, 20:13
                Po raz n-ty powtórzę:
                Pimpfy (takie zuchy wg naszej nomenklatury) Hitler Jugend, nie nasiąkneły nazizmem, ale dobrze wiedziały, co to powojenna bieda.
                I dlatego miały power.
                Dzisiejszym tego brak, ale zdolności, kasę i rozeznanie mają.

--
                • monalisa2016 Re: Takie pokolenie 03.11.19, 21:38
                  borrka napisał:

> Po raz n-ty powtórzę:
                  > Pimpfy (takie zuchy wg naszej nomenklatury) Hitler Jugend, nie nasiąkneły naziz
                  > mem, ale dobrze wiedziały, co to powojenna bieda.

Nazizmu nie ma w Niemczech mimo ze media nam wmawiaja usilnie w walce z opozycja z racji protestow wyrazajacych niezadowolenie z obecnych rzadow. Jak wycofa sie ukrytych szpiegow (V-Mann'ow) np w NPD, ile ich zostanie w koncu? Nieznaczaca garstka ktora nie ma nic do powiedzenia w panstwie, natomiast jest liczna grupa lewicowcow wrecz komunistow pod nazwa ANTIFA ktora jest finansowana przez front jednosci partyjnej szczegolnie przez Die Linken, SPD, Bündnis 90/Die Grünen, CDU/CSU tez tu z finansowaniem i akceptacja ich nie grzeszy.

> I dlatego miały power.

> Dzisiejszym tego brak, ale zdolności, kasę i rozeznanie mają.
                  >
                  >

Niemcy mialy i maja power, taka jest prawda, kto jest tu hamulocowym i dlaczego? W ponizszym wideo w wypowiedzi szefa Bundestagu Wolfgang Schäuble znajdziecie na to odpowiedz: dlaczego jest tak a nie inaczej, dlaczego doprowadza sie Niemcy bledna polityka do kryzysu.

www.youtube.com/watch?v=PH5DQ3uFDJE&feature=share
                  Sadze w wchodzimy w koncowa fase scierania sie pogladow, media nerwowe politycy frontu jednosci partyjnej takze sztrzelaja sami sobie gol za golem do wlasnej bramki, spoleczenstwo przyglada sie temu i reaguje adekwatnie do sytuacji i tak, wybory w Turyngii z wynikami:

- wyborcy do lat 30 ktora partia byla u nich na pierwszym miejscu? AfD!
                  - wyborcy do lat 40 ktora partia byla u nich na pierwszym miejscu? AfD!
                  - wyborcy do lat 50 ktora partia byla u nich na pierwszym miejscu? AfD!
                  - wyborcy do lat 60 ktora partia byla u nich na pierwszym miejscu? AfD!
                  - wyborcy dpowyzej lat 60 ktora partia byla u nich na pierwszym miejscu? Die Linken czyli dawna SED!

Tesknota za dawnymi czasami czy co? Czy protest wobec rzadzacemu frontu jednosci partyjnej?

Greta otworzyla tez mlodym ludziom oczy (nie ma nic zlego co by na dobre nie wyszlo) o co politykom i ich mocodawcom biega, tja! Mlodzi ludzie zaczeli pytac i doszukiwac sie wlasciwej prawdy.
            • polski_francuz Re: Przeciwnie 03.11.19, 20:09
              Szajbuje. Zdarza sie. Powinien pewnie poszukac sobie kobiety do zycia. Niemki za forsa leca, wiec znajdzie sobie. W jego wlasnym interesie, gdyz adrenalina zaczyna juz sikac. I trzeba jej poziom obnizyc.

BTW, zerknij na priva.

PF
    • borrka Podsumowując 04.11.19, 14:40
      Żebym nie był błędnie odebrany.

Bundesrepublika jest na zakręcie, ale wyjdzie z tego bez dwóch zdań.
      Może i (paradoksalnie) dobrze, że rola Anglii w Europie maleje, bo to nigdy nie byli prawdziwi Europejczycy i nie jest to ocena pejoratywna.
      Tak mają.
      Niemcy są do bólu europejscy, a że łapy bolą po ww2, więc mało groźni.
      Próby jakiejś reaktywacji niemieckiego szowinizmu "zawsze się kończą wstydem
      i są wekslem bez pokrycia,
      mój ty Niprzypiąłniprzyłatał!"

Cytat poetycki!

--
      • monalisa2016 Re: Podsumowując 04.11.19, 15:29
        borrka napisał:

> Żebym nie był błędnie odebrany.
        >
        > Bundesrepublika jest na zakręcie, ale wyjdzie z tego bez dwóch zdań.
        > Może i (paradoksalnie) dobrze, że rola Anglii w Europie maleje, bo to nigdy nie
        > byli prawdziwi Europejczycy i nie jest to ocena pejoratywna.
        > Tak mają.

Budowanie unii (nie Europy jak tu wiele myli, unia to nie cala Europa!) pod dyktando 2xM i v. L. nie wyjdzie nikomu na zdrowie, zawsze beda kontrowersje ktore moga prowadzic do konfliktow. To widzi sie dosc dobrze na przykladzie budowania komisji unijnej (nie europejskiej jak to chca sie nieslusznie nazywac) ktora w bolach sie rodzi i kto wie czy sie urodzi jeszcze w tym roku. Termin zostal przesuniety na 1 grudnia ale i ten jak sie okazuje nie jest pewny.

> Niemcy są do bólu europejscy, a że łapy bolą po ww2, więc mało groźni.
        > Próby jakiejś reaktywacji niemieckiego szowinizmu "zawsze się kończą wstydem
        > i są wekslem bez pokrycia,
        > mój ty Niprzypiąłniprzyłatał!"
        >
        > Cytat poetycki!
        >
        Spoleczenstwa w Unii chca wspolnej unii (wyczytuje sie to w wielu portalach spolecznosciowych) ale nie takiej unii jaka tworza nam obecne rzady dwoch panstw z centara w Brukseli. Unia TAK, unia suwerennych, odpowiedzialnych za siebie panstw z kontrola na granicach wspolpracujacych z soba na kazdej plaszczyznie.

--
        • monalisa2016 Re: Podsumowując 04.11.19, 16:09
          Unii, gdzie na pierwszym miejscu stoi dobro (Wohlstand) unijnego spoleczenstwa bo przeciez jak powiedzial Llewellyn H. Rockwell Jr. (co mozna przelozyc tez na unie), wiec po co ten rozbuchany do absurdu aparat w Brukseli i Srasburgu ktory pochlania wielkie miliardy z kieszeni podatnikow?

Cytat z Llewellyn H. Rockwell Jr.

"Der Staat selbst produziert nichts. Er überlebt nur wegen der produktiven Arbeit derer, die er enteignet"/ Same panstwo nie produkuje nic. Istnieje tylko dzięki produktywnej pracy tych, których wywłaszcza.

--
    • jabbaryt Re: Upadek Rajchu 05.11.19, 17:58
      Trudno aby Niemcy byli innowacyjni w każdej dziedzinie techniki. Niemców jest 80 mln a Amerykanów ponad 320 mln. Mamy jeszcze Chińczyków, Hindusów, Japończyków i każdy z tych narodów ma jakieś R&D. Nie można być wszędzie najlepszym i lepiej skupiać się na wybranych branżach. I Niemcy tak robią.
      Natomiast mam chyba inną wizję przyszłości. Niemcy to potęga technologiczna, ale powoli dopada je kryzys demograficzny. Mniej dzieci to mniej inżynierów niemieckich. Tak więc jest bardzo dobrze ale lepiej już nie będzie. Oczywiście czołowe firmy niemieckie będą jeszcze potęga przez wiele lat ale będą podgryzane przez konkurencję. R&D niemieckie będzie raczej coraz bardziej 'bizantyjskie' tzn żyjące chwała minionych dni, siła tradycji, zdobytej wcześniej wiedzy technologicznej ale coraz słabsze i mniej konkurencyjne. A to otwiera dla Polski pewne okienko możliwości. Oczywiście my też mamy problemy demograficzne ale istnieje szansa na zasypanie przepaści technologicznej między nami.
      Myślę, że dla Niemców największym problemem w przyszłości, generującym wiele konfliktów społecznych jest multi kulti. Multi kulti jest dobre jak kraj jest ekspansywnym mocarstwem, ale jak dopada go słabość wewnętrzna czy problemy na arenie międzynarodowej to wtedy jest masakra. Akurat my Polacy ćwiczyliśmy to w czasie I RP a Niemcy z uporem lepszej sprawy idą naszym śladem.
      • monalisa2016 Re: Upadek Rajchu 05.11.19, 18:34
        @jabbaryt Anglosasi chcieli zniszczyc na poczatku ubieglego stulecia niemiecki duch inowacji, jakie byly tego astepstwa w historii nie musze ci najprawdopodobniej pisac. I co wyniklo z tego? Niemcy stali sie jeszcze wieksza potega w swiecie, co to teraz sie przezywa w tym kraju jest zalezne od paru rzeczy ktore przemijaja i nie maja dlugiej przyszlosci. Kazdy kryzys ma dwie strony, pozytywna i negatywna i tu widze szanse na lepsze. Jak dobiora sie do powszechnej kieszeni ludziska wybiegna na ulice konczac ten koszmar ktory czasowo ogarnal Niemcy a tym Unie.

--
      • amunicyjny1 Re: Upadek Rajchu 06.11.19, 11:09
        jabbaryt napisał:

> Myślę, że dla Niemców największym problemem w przyszłości, generującym wiele ko
        > nfliktów społecznych jest multi kulti. Multi kulti jest dobre jak kraj jest eks
        > pansywnym mocarstwem,
        --
        To przyjmą model społeczeństwa anglosaskiego, 95 procent debili, plus bardzo dobrze wykształcona elita. Starczy swobodnie do rządzenia tłumem roboli

> Ty nie znasz historii Polski w "polskiej" wersi i to jest najbardziej znamienne
    • jorl hurtem. j-k, pf 05.11.19, 20:33
      j-k napisał:
      >Re: Jorla szajba na punkcie Kongresowki....

Prawda w oczy kole?

> i belkot pro-berlinski ?

Pro berlinski fakt, a dlaczego belkot? Bo sie Tobie, takiemu z Kongresowki nie podoba?

>
      > bo nowy port lotniczy CPL (pod Warszawa) z pewnoscia nie bedzie budowany 15 la
      > t
      > - jak ten pod Berlinem - ktorego budowy konca nie widac.

Napewno, fakt. Ale nie bedzie tak ze w porcie Wwa beda urzadzenia i systemy tylko niepolskie? I duzo z Niemiec?

Na lotnisku u mnie polskich gwarantowanie nie bylo i nie bedzie. Jak co polskiego to polscy robotnicy na budowie.

Roznica, prawda?

> Tfu(j), jak zawsze, Dr. J.K.
      > warszawiak.

Nie widzisz po swoim zyciu ze wlasnie Twoje cechy klasyczne z Kongresowki, nie daly Tobie cos solidnego osiagnac w Niemczech? Nie zaslaniaj sie praca doktorska, z roboty na uczelni Ciebie i tak wywalono w Niemczech. Dlaczego? Jak pisalem, praca zrywami, mentalnosc chlopska nie przemyslowa. Z mojego postu Pkt.2 nie Pkt.3

polski_francuz napisał:

> Szajbuje. Zdarza sie. Powinien pewnie poszukac sobie kobiety do zycia. Niemki z
      > a forsa leca, wiec znajdzie sobie.

A takiego wala. Ja lubie co w refrenie w tej piosence:

www.youtube.com/watch?v=jO3DvsPzMww

Niech zyje wolnosc, wolnosc i swoboda, niech zyje zabawa i dziewczyna mloda

>W jego wlasnym interesie, gdyz adrenalina za
      > czyna juz sikac. I trzeba jej poziom obnizyc.

Nie adrenalna, PF, a ten hormon co Ty masz mniej jak przecietna u mezczyzny. Czyli testosteron.

Adrenaline to Ty masz po uszy jak Ciebie nastrasza. Kazdy ma tak.

Ciagle pizdzisz z adrenalina, wiem ze sie Tobie to nie podoba ze chodzi o testosteron, ale takie zycie.

--
      Pozdrowienia

• polski_francuz Re: hurtem. j-k, pf 05.11.19, 20:54
        "Nie adrenalna, PF, a ten hormon co Ty masz mniej jak przecietna u mezczyzny. Czyli testosteron."

Da sie laboratoryjnie ocenic? To daj se sprawdzic, powiedz jaki test uzyles to porownamy. Przyczyna Twojego zachowania jest, moim zdaniem, inna. Miales porachunki z zona na rozwodzie. Dobrze Ci przylozyla. Tak dobrze, ze sie ciagle jeszcze na niej mscisz. A to wymachujac maczuga na forum. A to podrywajac mlodki.

Trzeba skonczyc rozdzial i przesc do nastepnego. Czy raczej do nastepnej...partnerki. Tedy droga towarzyszu.

PF
        • jorl Re: hurtem. j-k, pf 05.11.19, 21:54
          polski_francuz napisał:

> Da sie laboratoryjnie ocenic?

Oczywiscie poziom testosteronu jest mierzalny w dzisiejszych czasach.
          Dotarlo ze chodzi o teststeron a nie adrenaline w koncu? Bo pizdzisz o adrenalinie od lat.

>Przyczyna Twojego zachowania jest, moim zdaniem, inna. Miales porach
          > unki z zona na rozwodzie. Dobrze Ci przylozyla. Tak dobrze, ze sie ciagle jeszc
          > ze na niej mscisz. A to wymachujac maczuga na forum. A to podrywajac mlodki.

Przeciez moja Byla nie wie ze pisze na forum, z nia juz lata nie rozmawialem, przyznam ze dla mnie ona nie jest inna jak wiele innych kochanek. Stara kobieta, nie mam nic przeciw niej.
          Nawet jak lecialem ostatnio do Egiptu to, pisalem, z moja corka i wnuczka. I nagle wpadlo mi do glowy ze jak samolot spadnie to spadek odemnie nie beda mogli dostac ci co powinni. A by dostala siostra w Polsce, br... wdowy po braciach, br.... Trzeba, pomyslalem, napisac testament i na taki wypadek. I pomyslalem wole Bylej zapisac jak ma siostra dostac. No i kochance tez.
          Na szczescie wrocilismy cali, corka odziedziczy jak co, potem jak co wnuczka.
          Zreszta wnuczka bedzie i tak milionerka jak dorosnie. Od strony jej ojca a dokladnie jego ojca i dziadka.

Acha, ja mlodek nie podrywam PF, ja je kupuje. To roznica, zapytaj borrke.

Moj ojciec mial 4 zony, z 3ma mial dzieci, uwazal ze, takie mial porownanie, ze taki jelen ma dobrze, pobzyka lanie, potem pojdzie i nastepna. Wtedy nie bylo tabletek no i nie mial kasy. Ja mam lepiej.
          Trzeba sie tylko wyrwac z tego tradycyjnego modelu czyli zona. OK, aby miec dziecko, to wazne, jakis czas trzeba miec i zone. Ta robote trzeba odrobic.
          Zreszta taki model jak moj jest coraz bardziej popularny. Prosze.

de.wikipedia.org/wiki/Altersunterschiede_in_Partnerschaften

Moj wynalazek sprzed ponad 15 lat. Nie opatentowalem niestety.

> Trzeba skonczyc rozdzial i przesc do nastepnego. Czy raczej do nastepnej...part
          > nerki. Tedy droga towarzyszu.

A takiego wala.

--
          Pozdrowienia

• jorl Re: hurtem. j-k, pf 06.11.19, 11:15
              engine8 napisał(a):

> "Acha, ja mlodek nie podrywam PF, ja je kupuje."
              >
              > Aha, Jak sie to mowi - dostajesz zwykle tyle ile za to zaplacisz...?

Oczywiscie ze nawet nie rzadko dostalem gorszy towar jak oczekiwalem. Dlatego mialem w tych 15+ latach mojej takiej dzialalnosci 80+ takich dziewczyn.
              Takie co mialy mala wartosc, te pare godzin co prawda wybzykalem, ale juz wiecej sie z taka nie spotkalem.
              Nawet mi sie zdazylo, jak taka zobaczylem, podziekowalem, dalem 50zl w garsc jako odszkodowanie za SMSy, i nie bralem. Ale to pare razy tylko bylo.
              No i co? Koszta dzialalnosci, jak sie tak zyje sknera byc nie wolno. No i trzeba miec kase na wydanie.

--
              Pozdrowienia

• amunicyjny1 Re: hurtem. j-k, pf 06.11.19, 11:32
                dalem 50zl w garsc

Za 50 pln, to wiele bym się nie spodziewał.Te dziewczęta mają taki kalkulatorek we łbie,ze ich nauczyciel matematyki z gimnazjum, nigdy o to ich nie posądzał..
                Takie promocje to nad ranem .

--
                borrka napisał:

> Ty nie znasz historii Polski w "polskiej" wersi i to jest najbardziej znamienne
                • jorl Re: hurtem. j-k, pf 06.11.19, 12:18
                  amunicyjny1 napisał(a):

> dalem 50zl w garsc
                  >
                  > Za 50 pln, to wiele bym się nie spodziewał.Te dziewczęta mają taki kalkulatorek
                  > we łbie,ze ich nauczyciel matematyki z gimnazjum, nigdy o to ich nie posądzał

Czy Ty czytasz najpierw na co odpowiadasz drogi amu1???

te 50 zl dostala za to tylko ze przyszla. I zostala odeslana, bo byla duzo gorsza jak sie przedstawiala w SMSach. Nie skorzystalem z jej uslug przeciez. Kosztow zadnych nie poniosla bo mieszkala w tym miasteczku gdzie sie spotkalismy, tylko troche zelowki zdarla bo przyszla na piechote.
                  Powinna nic nie dostac. Ale dalem.

--
                  Pozdrowienia

• amunicyjny1 Re: hurtem. j-k, pf 06.11.19, 12:54
                    jorl napisał:

> Powinna nic nie dostac. Ale dalem.
                    >
                    >
                    >
                    >
                    E tam....
                    Pracownikowi, który był gotów do wykonywania pracy, a doznał przeszkód w jej wykonywaniu przysługuje odpowiednie wynagrodzenie za czas niewykonywania pracy.

W przypadku, kiedy taki składnik wynagrodzenia nie został wyodrębniony pracownikowi przysługuje 60 % wynagrodzenia. Wynagrodzenie nie może być jednak niższe nić wysokość minimalnego wynagrodzenia za wykonaną pracę pracę.

To że nie spełniła twoich wymagań estetycznych .. nic nie zmienia...
                    Obiecałeś na buty dla męża.. albo co..pacta sunt servanda
                    --
                    borrka napisał:

• jorl Re: hurtem. j-k, pf 06.11.19, 18:31
                      amunicyjny1 napisał(a):

> Pracownikowi, który był gotów do wykonywania pracy, a doznał przeszkód w jej wy
                      > konywaniu przysługuje odpowiednie wynagrodzenie za czas niewykonywania pracy.
                      >
                      > W przypadku, kiedy taki składnik wynagrodzenia nie został wyodrębniony pracowni
                      > kowi przysługuje 60 % wynagrodzenia. Wynagrodzenie nie może być jednak niższe n
                      > ić wysokość minimalnego wynagrodzenia za wykonaną pracę pracę.

Niezle cholera, nie wiedzialem...

>
                      > To że nie spełniła twoich wymagań estetycznych .. nic nie zmienia...

Ale na moje wytlumaczenie to nie byly wzgledy tak naprawde estetyczne. O gustach sie nie dyskutuje.
                      Ja zawsze pytalem najpierw, SMS potem maile, wiek/waga/wzrost czyli konkretne liczby. Z odpowiedzi na te pytania ukladalem oferte podkreslajac jesli te dane sa prawdziwe to oferta wazna. Albo zadnej.
                      I ta z 50zl naklamala z waga. Co prawda wagi nie mialem ze soba (ha..ha..) ale bylo jednoznaczne duzo wyzsza.

Co do wrazen estetycznych, jak zle, to mialem z takimi metode. Zdejmowalem zaraz okulary, do wyra i je zakladalem na koniec jak odliczalem jej pieniadze. No i zaslony jak sie dawalo zasuwalem w pokoju.

--
                      Pozdrowienia