Dodaj do ulubionych

Iran nie blefuje ...

05.11.19, 16:15
Jak podaja agncje prasowe minister Ali Akbar Salehi wlasnie oznajmil, ze uruchomiona zostala kolejna seria 30 zaawansowanych wirowek IR-6 do wzbogacania uranu....

No coz, sytuacja na BW jest coraz bardziej skomplikowana.

Pytania: Czy i kiedy Izrael dokona wyprzedzajacego ataku na Iran? Czy droga mediacji doprowadzi strony do racjonalnych zachowan?

Obserwuj wątek
        • senioryta13 Re: Iran nie blefuje ... 07.11.19, 12:43
          engine8 napisał(a):

> No mnie ten rozkrok akurat z czyms innym sie skojarzyl :)

no, wiadomo, mezczyzna, glodnemu zawsze 'chleb' na mysli ( (tak to bylo ? )

Iran, postawil wczoraj Europe pod murem, ma mu zwrocic koszta poniesione przez wprowadzenie amerykanskich sankcji.
          Macron wyrazil wczoraj, po powrocie z Chin, ze obecne zachowanie Iranu jest niedopuszczalne. Ciekawa jestem, co powie dzisiaj, jak wypocznie i wroci do normy po zmianie czasu. Nie dotarla do mnie zadna reakcja A. Merkel, innych nie wymieniam, po prostu nie licza sie. ( Boris usprawiedliwiony ).

• amg10 Watpliwe 05.11.19, 23:49
      pure.blue napisał:

> Pytania: Czy i kiedy Izrael dokona wyprzedzajacego ataku na Iran?

Nie. Nie dokona. Iran tez moze sie odpowiednio odgryzc. A poza tym .... Iran jest w dobrych relacjach z Rosja.
      • monalisa2016 Re: Watpliwe 06.11.19, 00:29
        amg10 napisał:

> Nie. Nie dokona. Iran tez moze sie odpowiednio odgryzc. A poza tym .... Iran je
        > st w dobrych relacjach z Rosja.

A z Chinami jeszcze w lepszych. Uderzenie w Iran to oslabianie Chin (taktyka Trumpa) czyli wojna handlowa z "smokiem".

--
        ......................................
        www.youtube.com/watch?v=Et8n9I4YLNY
        • monalisa2016 Re: Watpliwe 06.11.19, 00:35
          Tramp jest prostolinijny i przejrzysty, jego taktyke latwo rozpoznac, za to dostal pochwale nawet od Assada.

--
          • amunicyjny1 Re: Watpliwe 06.11.19, 10:52
            monalisa2016 napisał(a):

> Tramp jest prostolinijny i przejrzysty, jego taktyke latwo rozpoznac, za to dos
            > tal pochwale nawet od Assada.
            >

W kwestii zajumania Syryjskiej ropy..

--
            borrka napisał:

> Ty nie znasz historii Polski w "polskiej" wersi i to jest najbardziej znamienne
        • monalisa2016 Re: Nie jestem tego taki pewny... 06.11.19, 00:46
          blueelvic2 napisał(a):

> Iran zbroi sie i straszy Izrael ... Jak dlugo tak mozna?
          >
          > Juz raz Izrael pokazal swoja determinacje, wiec dlaczego by nie mial zrobic te
          > go po raz drugi?

Blu, nie jestem anty-Izraelska, nie jestem anty ale powiedzmy prawde on (Izrael) nie jest tez w tym regionie swietym. Dzis czytalam pare artykulow z iraelskich mediow w zwiazku z 24 rocznica smierci Rabina i mnie to oslupilo. Tam zanosi sie tez na wielkie zmiany, Bibi odchodzi, przyjda inni o to, znaczy o zmiany zadbaja Stany.

--
                • blueelvic2 Spojrzmy chociazby na Turcje ... 06.11.19, 03:26
                  Wystarczylo ca 17 lat, aby islamistyczny dyktator kraju Erdogan ukradkiem zmienil pro-zachodnia Turcje Ataturka w zbojeckie panstwo. Nie dosc na tym, to jeszcze z pretensjami do broni jadrowej.

Pytanie zatem jest takie: jezeli Turcja jawnie lub po kryjomu rozpocznie program broni jadrowej, a w kolejce jest juz Iran, to jakie perspektywy ma calyregion bliskowschodni?

Efekt domina?
                        • boavista4 Re: Izrael, to najbardziej demokratyczny kraj na 06.11.19, 16:30
                          jak widac nikt oprocz izraela nie chce wojny, Izrael az sie pali zeby cudzymi rekami zrownac z ziemia Iran, Kazdy jednak wie ze to oznaczaloby wojne swiatowa. Tymczasem potega Iranu rosnire, jak rowniez wspolpraca Iranu z Rosja i Chinami. Bez tego Iran podzielilby los Iraku, A gdzie demokracja jest najgorsza? Z mediow dowiaduje sie ze najwieksza tyrania jest Iran , a zaraz potem Polska. Przyjdzie wiec kolej na Polske, uwazajacie jak beda nas straszyc atomem.
                      • monalisa2016 Re: Izrael, to najbardziej demokratyczny kraj na 06.11.19, 20:06
                        monalisa2016 napisał(a):

> blueelvic2 napisał(a):
                        >
                        > > Zaprzeczasz sam sobie...
                        > >
                        > > Wiesz jakie sa kryteria demokracji?!
                        >
                        > Jakie?
                        >
                        >
                        Minelo troche czasu od mojego pytania "Jakie?" nie ma odpowiedzi na konkretne pytanie a tak chcialam uslyszec na czym polega demokracja.

Przewodnim motem demokracji jest, Demokratie heißt auch, andere Meinungen zu respektieren / Demokracja oznacza takze poszanowanie innych opinii!

Przekladajac powyzsze twierdzenie na panstwa "nalezy szanowac, respektowac je, znaczy inne panstwa", celowo nie poruszylam demokracji wewnatrz-panstwowej poniewaz sa rozne interpretacje, inne zrozumienia zalezne od mentalnosci jak i panstwowego systemu.

Co do Bliskiego Wschodu, trudno mowic o panujacej tam demokracji miedzypanstwowej, kazdy chce pelnic role przewodnia regionu, niektorzy nie szanuja suwerennosci innych narodow i to powoduje konflikty, czyli totalny brak demokracji miedzypanstwowej w tym regionie (nie tylko :-)) blu.

--
                              • monalisa2016 Re: Izrael, to najbardziej demokratyczny kraj na 07.11.19, 20:17
                                blueelvic2 napisał(a):

> U mnie nie ma nerwowowosci... Ona jest u ciebie o czym poinformowalas wyzej na
                                > mawiajac do pospiechu.

>
                                Skoro tak twierdzisz ze w moich wpisach jest nerwowosc, prosze o przyklad jej.

> Nie wszyscy waruja przy kompie czekajac kto i co napisze. Musisz zrozumiec inny
                                > ch, ze moga byc zwyczajnie zajeci lub maja inne i pilniejsze obowiazki.

Jak ktos dwa razy domaga sie od drugiego przyklady demokracji (miedzynarodowej) na Bliskim Wschodzie a pozniej cytuje z Wikipedii demokracje wewnatrz-panstwowa ktora kazdy kraj interpretuje wedlug wlasnych mentalnosci jak i panujacego systemu, tja. Wyraznie napisalam, co che jeszcze raz powtorzyc, wiec cytuje moja wlasna wypowiedz.

Przewodnim motem demokracji jest, Demokratie heißt auch, andere Meinungen zu respektieren / Demokracja oznacza takze poszanowanie innych opinii!

Przekladajac powyzsze twierdzenie na panstwa "nalezy szanowac, respektowac je, znaczy inne panstwa", celowo nie poruszylam demokracji wewnatrz-panstwowej poniewaz sa rozne interpretacje, inne zrozumienia zalezne od mentalnosci jak i panstwowego systemu.

Co do Bliskiego Wschodu, trudno mowic o panujacej tam demokracji miedzypanstwowej, kazdy chce pelnic role przewodnia regionu, niektorzy nie szanuja suwerennosci innych narodow i to powoduje konflikty, czyli totalny brak demokracji miedzypanstwowej w tym regionie (nie tylko :-)) blu.

Wlasnie tego oczekiwalam od ciebie a nie cytytu z Wikipedii. :-)
                                --
                            • blueelvic2 Re: Izrael, to najbardziej demokratyczny kraj na 07.11.19, 01:13
                              Wracajac do problemu z demokracja po prostu wkleje definicje za Encyklopedia PWN.

Oto ona:

Obecnie termin demokracja jest używany w 4 znaczeniach: 1) władza ludu, narodu, społeczeństwa; 2) forma ustroju politycznego państwa, w którym uznaje się wolę większości obywateli jako źródło władzy i przyznaje się im prawa i wolności polityczne gwarantujące sprawowanie tej władzy; 3) synonim samych praw i wolności politycznych, których podstawą jest równość obywateli wobec prawa oraz równość ich szans i możliwości; 4) ustrój społeczno-gospodarczy zapewniający powszechny równy udział obywateli we własności i zarządzaniu narodowym majątkiem produkcyjnym, dostęp do dóbr kultury, oświaty i ochrony zdrowia; jest to tzw. demokracja społeczna i ekonomiczna, na której znaczenie kładą nacisk różne odmiany ruchów i ideologii lewicowych, np. socjalistyczne. Stosując kryterium zakresu udziału obywateli w wykonywaniu władzy, rozróżnia się demokrację pośrednią i demokrację bezpośrednią. Demokracja pośrednia (demokracja przedstawicielska) jest dominującym systemem władzy w państwie współczesnym, opiera się na periodycznej wymianie przynajmniej części członków politycznego aparatu państwowego, głównie w formie wyborów powszechnych do parlamentu; system ten polega raczej na kontroli działania aparatu państwowego przez obywateli niż na faktycznym i stałym braniu przez nich udziału w podejmowaniu decyzji państwowych; w większości państw jest to zdeterminowane wielkością ich obszaru i liczbą ludności; uzupełniająco występują w nich instytucje demokracji bezpośredniej, np. referendum. Demokracja bezpośrednia polega na bezpośrednim podejmowaniu decyzji państwowych przez ogół obywateli; do aparatu państwowego należy przygotowanie projektów decyzji o znaczeniu zasadniczym i podejmowanie decyzji wykonawczych lub o charakterze technicznym; demokracja bezpośrednia jest swoistym ideałem demokracji, trudnym do zrealizowania w państwach większych, toteż występuje w ograniczonym zakresie (np. w Szwajcarii); jest także znana w innych krajach, głównie w formie referendum. Zarówno w demokracji pośredniej, jak i bezpośredniej, władze są powoływane na określony czas, decyduje większość głosów, ale prawa mniejszości muszą być przestrzegane i opozycja polityczna może legalnie działać; najwyższym organem władzy ustawodawczej jest parlament, który ma prawo do krytyki rządu, a w systemie parlamentarno-gabinetowym może rząd odwołać; w demokracji ważnym czynnikiem jest niezależne od rządu sądownictwo, istnienie partii politycznych, które zmieniają się u władzy. We współczesnej teorii demokracji pojawia się koncepcja demokracji jako współzawodnictwa i wymiany elit władzy; obywatele wpływają na politykę przez wybór określonej elity (przywódców i programu). W kategoriach teorii suwerenności demokracja odpowiada zasada suwerenności ludu lub narodu, określa ona lud czy naród jako jedyny podmiot władzy państwowej sprawowanej bezpośrednio lub przez przedstawicieli.
    • jorl Re: Iran nie blefuje ... 06.11.19, 20:52
      blueelvic2 napisał(a):

> Wystarczylo ca 17 lat, aby islamistyczny dyktator kraju Erdogan

Naprawde dyktator?
      Hm byly jakies wybory w Turcji przeciez.
      To dlaczego nazywasz Erdogana dyktatorem a nie prezydentem?

Ale jak nazywasz jego dyktatorem juz to uwazam ze:
      krol Arabi Saudyjskiej jest dyktatorem. Wybrany nie byl przeciez i do tego wladza z ojca na syna

krol Jordani dyktator
      sultany w Emiratach, Katarach, Omanach tez dyktatorzy.

Mam nadzieje ze tak jak prezydenta Turcji nazywasz dyktatorem to zamiast mowic krole, sultany po prostu tez bedziesz mowil dyktatorzy. Juz zawsze.

Acha, Assada nazywasz dyktatorem przeciez. U niego z ojca na syna byli prezydentami. To i krole, sultany u Arabow itd dyktatorzy prawda? Czym sie rozni Assad od dziedzicznego krola np. w A.S czy Jordanii? Bo nie ma krwi krolewskiej? Moze powinien sie ojciec Assada kiedys koronowac i wtedy bys go nie nazywal juz dykatorem a krolem? A jego syn krolem znowu? Dozywotnim naturalnie.

No jak drogi blu?

--
      Pozdrowienia

czizus dnia 12.12.17, 13:17 napisał:
      > Czy Polak zawsze musi udowadniać że jest kompletnym idiotą???
      • monalisa2016 Re: Iran nie blefuje ... 06.11.19, 21:17
        jorl napisał:
        > Acha, Assada nazywasz dyktatorem przeciez. U niego z ojca na syna byli prezyden
        > tami.
        >

Uzupelnienie jorlna wiedzy, tak przjal Assad wladze od ojca w roku 2000 ale:

- 5. marca 2003 roku odbyly sie wybory
        - 22. kwietnia 2007 roku odbyly sie takze wybory
        - 07. maja 2012 roku odbyly sie tez wybory
        - 13. kwietnia 2016 roku takze

--
        • jorl Re: Iran nie blefuje ... 06.11.19, 21:25
          monalisa2016 napisał(a):

> Uzupelnienie jorlna wiedzy, tak przjal Assad wladze od ojca w roku 2000 ale:

Za ciemna jestes abys mogla moja wiedze uzupelniac mona.

Nie o to chodzilo mi.

Ja chce aby blu wszystkich arabskich krolikow i sultanow od zaraz dyktatorami nazywal. Jak nazywa Erdogana Assda Kadafiego dyktatorami.
          Szkoda tylko ze dotad na to nie wpadl. No ale poziom umyslowy za niski. U niego. Widze ze i u Ciebie mona tez.

--
          Pozdrowienia

• monalisa2016 Re: Iran nie blefuje ... 06.11.19, 21:28
            Naturalnie jorl, wszyscy sa ciemni oprocz ciebie, no coz nie posiadamy takiej bujnej biografii jak i wiedzy o wszystkim, ty wiesz wszystko lepiej. :-), :-)

--
            • jorl Re: Iran nie blefuje ... 06.11.19, 21:59
              monalisa2016 napisał(a):

> Naturalnie jorl, wszyscy sa ciemni oprocz ciebie, no coz nie posiadamy takiej
              > bujnej biografii jak i wiedzy o wszystkim, ty wiesz wszystko lepiej. :-), :-)
              >

Wlasnie

--
              Pozdrowienia

• engine8 Re: Iran nie blefuje ... 06.11.19, 23:36
              Jorl ma za duzy poziom testasteronu a to hormon powodujacy agresje, wahania nastroju, urojenia, zahamowanie wzrostu w okresie dojrzewania a takze zmniejszenie rozmiaru jąder i:)
              impotencje.
              • jorl Re: Iran nie blefuje ... 07.11.19, 10:19
                engine8 napisał(a):

> Jorl ma za duzy poziom testasteronu a to hormon powodujacy agresje,

Ja bym to nazwal kocham walczyc i kocham konkurencje. tez dlatego kocham kapitalizm. I tacy lubia wrogow, patrz i to forum. Fakt, maja ograniczone socjalne kompetencje, nie maja przyjaciol, nie przesiaduja w knajpach na pogawedkach o niczym.

Przeciwienstwem sa tacy z za malo testosteronu, tu na forum jest taki przedstawiciel jak PF czy de_o.
                Moja mama mawiala o takich du.y z uszami.

>wahania nas
                > troju,

Szybciej jak inni sie wkur.iam, to fakt. Dlatego trzeba uwazac i stosowac sie do wskazan kardiologow. I sport, prawidlowe odzywianie, to konieczne. Moi 2 mlodsi bracia juz dlatego nie zyja, bo za tez duzo, moze mniej jak ja testosteronu, ale zadnego sportu i obzeranie sie.

>urojenia,

A to sobie juz z wlasnego nosa wydlubales drogi e8.
                Tacy z wiecej testosteronem maja bardziej umysl analityczny. Z takich biora sie wlasnie ci co sa dobrzy w naukach scislych. Matematyka, fizyka, my potrafimy sie bardzo koncentrowac umyslowo na tym co robimy. I przykladamy sie do tego.
                Wlasnie dlatego kobiety sa gorsze w naukach scislych, one potrafia zato multitasking. Robic duzo jednoczesnie ale po lebkach. Ta cecha byla przydatna dla kobiet jak jednoczesnie musiala sie zajmowac sfora dzieciakow. Biologia.

Te kobiety co sa tez dobre w naukach scislych maja gwarantowanie wiecej jak normalnie u kobiet testosteronu. Dlatego mawiam, dziewczyny w szkole testosteron zbadc i wtedy jak wyzszy profil mat-fiz. Jak normalny, babski, wszystko inne.
                Ja juz dawno proponowalem wlascicielowi firmy gdzie pracowalem zeby przy CV byl wynik badania testosteronu u takiego delikwenta. Bralbym tych z wyzszym. Ale niestety tak sie nie daje. Prawnie.
                Mialem dwoch z gwarantowanie wyzszym poziomem testosteronu u mnie w pracy, na nich moglem zawsze liczyc jak byly problemy i trzeba bylo napewno zrobic cos. Inni? Zaraz sie pod stresem rozkraczali. Jak baby, prawie placz.

>zahamowanie wzrostu w okresie dojrzewania

Hm.. 176cm uroslem, nie za duzo, wiem, ale bym zwalil na za malo bialka w dziecienstwie. Bieda byla chociaz rodzice niezle zarabiali wtedy, jak sie okazalo potem, dlatego bo moj ojciec placil alimenty na inna trojke dzieci. Te z poprzedniego miotu.

>a takze zmniejszenie
                > rozmiaru jąder i:)

Co takiego? Swoich nie mierzylem ale jakos sperme produkuja jak trza, napewno wiecej jak srednio. Zreszta dlatego tacy z za duzo testosteronem musza miec wiecej sexu jak ci inni bo prostata zaraz zrakowacieje od niewydalonej spermy. I tez dlatego mam zalecane dziewczyny. Do czego sie i stosuje.
                Moj ojciec umarl na prostate np. Mimo 4 zon, moj model zycia lepszy.

Cos zadna dziewczyna mi nie powiedziala ze mam male jadra, a dziesiatki je dokladnie ogladaly. W koncu francuz nalezy zawsze do repertualu, widzaly z bliska.

> impotencje.

Ha..ha.. To sie Tobie udalo!

--
                Pozdrowienia

• jorl e8 08.11.19, 09:28
                    engine8 napisał(a):

> Jakie urojenia..
                    > portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-testosteron

Nastepny do pogawedek w kawiarni. Czemu jestescie tak masowo tacy powierzchowni?
                    Ten Twoj opis jest dla tych co sie szpricuja testosteronem. Tymi metodami mozna sobie niezle i zaszkodzic. Ale dla sportowcow potrafi byc przydatne. Dlatego to i robia. A jak robia bez opieki lekarzy to mozna latwo niezle sobie zaszkodzic.
                    Ja mowie o ludziach co maja tylko z natury testosteron, wplyw jego poziomu na osobowosc jak i cialo.
                    Jacy sa jak maja wiecej jak przecietni, mniej itd.

--
                    Pozdrowienia

• blueelvic2 Re: Iran nie blefuje ... 07.11.19, 00:48
        No coz, dla ciebie moze on byc silnym prezydentem, dla kogos innego prezydentem o zapedach dyktatorskich (wiekszych lub mniejszych), ... a dla nie jest on dyktatorem, ktory przeksztalcil Turcje Ataturka w zbojecki kraj. To tylko kwestia wrazliwosc spojrzenia na sprawe.

Skupienie wladzy wykonawczej i legislacyjnej w jednym reku jest sprawa smierdzaca... Kontrola mediow i tlumienie krytyki rowniez smierdzi. Sady? Smiechu warte - o wspolprace z Gulenem sa oskarzani praktycznie wszyscy przeciwnicy prezydenta, bez względu na ich polityczna orientacje, w tym przywodcy grup politycznych i opozycyjni dziennikarze. Fajnie tam jest...

No nic, tak jak powiedzialem juz wczesniej, to sprawa wrazliwosci.
    • amunicyjny1 Re: Iran nie blefuje ... 06.11.19, 22:50
      pure.blue napisał:

> Jak podaja agncje prasowe minister Ali Akbar Salehi wlasnie oznajmil, ze uru
      > chomiona zostala kolejna seria 30 zaawansowanych wirowek IR-6 do wzbogacania ur
      > anu....

>
      > No coz, sytuacja na BW jest coraz bardziej skomplikowana.
      >
      > Pytania: Czy i kiedy Izrael dokona wyprzedzajacego ataku na Iran? Czy droga me
      > diacji doprowadzi strony do racjonalnych zachowan?
      >

Racjonalnym krokiem było pewne porozumienie które ktoś złamał. Zaryzykują drugie?
      A w pory nie masz co robić, przed porozumieniem Iran miał
      10 tys kg i do 20% czystości.
      Teraz ma po wielkim halo
      500 kg do 5 %

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka