14.11.19, 07:47
Zaczelo sie od Alfreda Dreyfusa, Zyda z Alzacji ktorego oskarzono o szpiegowanie na rzecz Niemiec, ktore przejely Alzacje po wojnie w 1871 roku. I za zdrade skazano mimo dowodow niezbyt pewnych. Po kilku latach uznano go, w koncu, za niewinnego. M.in. dzieki wstawiennictwu Emila Zoli, ktory napisal slynny list do prezydenta "Oskarzam", opublikowany w gazecie.

Innym oskarzonym jest Roman Polanski, polski Zyd urodzony we Francji, rezyser i realizator filmowy z najwyzszej polki, ktorego kiedys oskarzono o pedofilie w Stanach, ale ktory sie wymigal od realizacji kary. Oskarzenie ponowila ostatnio Valentine Monnier, ktora twierdzi ze zostala zgwalcona przez niego w 1975 roku jak miala 18 lat. Wazny jest timing tego oskarzenia, ktore pojawilo sie w momencie, kiedy film Polanskiego o aferze Drefusa p.t. Oskarzam wszedl na ekrany francuskich kin.

Polanski jest bardzo dobrym (moze nawet najlepszym) absolwentem Lodzkiej Szkoly Filmowej i jego polskie nazwisko pozostanie na zawsze w historii kina. Jego gusty seksualne byly przypuszczalnie dosc podobne do tych Jeffrey'a Epsteina i pociagaly go mlodki. Czasy sie bardzo zmienily i kobiety dochodza do wladzy i szukaja, po latach, zemsty za seksualne naduzycia, ktorych doznaly.

I, obawiam sie, ze dobre nazwisko niewiele pomoze.

PF
Obserwuj wątek
  • the-great-inuk Re: Oskarzeni 14.11.19, 09:30
   polski_francuz napisał:

   > Zaczelo sie od Alfreda Dreyfusa,
   =========================================
   Dwóch dalszych skazanych niewinnie...

   I żywcem zagrilowanych na śmierć...

   --
   www.youtube.com/watch?v=7nesCqHSvGM&feature=youtu.be W związku z II amokiem rządu polskiego, rząd niemiecki wypłaca natychmiastowe premie dla Rodaków którzy natychmiast spakują walizki.[Dotyczy także Potomków Plemienia Osmanów]
   wpolityce.pl/polityka/364767-nasz-wywiad-mec-obara-jezeli-niemieckie-trybunaly-nie-beda-realizowac-orzeczen-polskich-sadow-nalezy-podjac-egzekucje-mienia-niemieckiego-w-polsce
  • czizus Re: Oskarzeni 14.11.19, 09:36
   Żenujące jest to przypominanie sobie po latach o jakimś "gwałcie". Bezczelność niektórych kobiet i żądza kasy jest porażająca. Bo tylko o kasę tu chodzi. Dno!
  • boomerang Re: Oskarzeni 14.11.19, 11:08
   Polanski jest bardzo dobrym (moze nawet najlepszym) absolwentem Lodzkiej Szkoly Filmowej

   Nie jest absolwentem Łódzkiej Szkoły Filmowej, bo studiów nie ukończył.
   • czizus Re: Oskarzeni 14.11.19, 11:34
    boomerang napisał:

    > Polanski jest bardzo dobrym (moze nawet najlepszym) absolwentem Lodzkiej Szk
    > oly Filmowej

    >
    > Nie jest absolwentem Łódzkiej Szkoły Filmowej, bo studiów nie ukończył.

    To jest bez znaczenia. Generalnie jest utożsamiany podobnie jak Wajda z dobrą polską szkołą filmową lat 50-tych i 60-tych.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka