Dodaj do ulubionych

Lot do Feniks, czyli uczmy się od innych

17.11.19, 13:31
Taki film właśnie obejrzałem produkcji USA.
Amerykany zbudowały samolot z kawałków wraku poprzedniego, rozbitego na Gobi i w ostatniej chwili uciekły z rąk Mongołów.
I myślicie, że się nabijam ?

Nie, bo ten typowo amerykański przekaz jest OK.
NIGDY nie rezygnować
Nigdy, a ja się chętnie uczę od innych.

Od Niemców nauczyłem sie dążenia do perfekcji - mieli tę cechę w większym stopniu, niż inni Europejczycy.
Stracili chyba, ale mnie została !
Brawo ja!

Od Radzieckich ... hmm ... cieszenia się chwilą, są w tym mistrzami.

A co my oferujemy, jako niewatpliwa hybryda Wschoduj i Zachodu ?
A mentalnie kombinacja żydowsko-watykańska, co tylko pozornie jest bez sensu .
Bo proszę inaczej określić produkt wychowania na Tuwimie, o którym katechetka mówiła "swiete dziecko" :)
O mnie znaczy mówiła, nie o autorze Lokomotywy:)

--
Andrzej Duda nam się udał !
Obserwuj wątek
    • de_oakville "Von den Japanern lernen" 17.11.19, 17:13
      Niemcy tez lubia sie uczyc od innych. Po wojnie uczyli sie na przyklad demokracji od Amerykanow. Pamietam, ze jak przebywalem w RFN-ie pod koniec lat 80-tych lubilem chodzic po ksiegarniach i podziwiac ogromny wybor ksiazek, w tym "kieszonkowych" z serii "HT" (Humboldt-Taschenbuchverlag). Tytul jednej z tych ksiazeczek brzmial "Uczyc sie od Japonczykow" ("Von den Japanern lernen"). Tak sie zlozylo, ze co niedziele chodzilem wtedy rowniez na wyklad w Wolnej Gminie Ewangelickiej (nazwa "kazanie" mi jakos nie pasuje, pasuje bardziej do KK), gdzie pastor, rodowity Niemiec, opowiadal czesto o swojej pracy misjonarskiej przed laty w Japonii. Mowil, ze nigdy nie mial zdolnosci do jezykow, a pomimo tego z pomoca Opatrznosci nauczyl sie niezle japonskiego, ktory, jak twierdzil, jest jezykiem chyba najtrudniejszym ze wszystkich. Powiedzial na ten temat cos, co wzbudzilo smiech wszystkich sluchaczy na sali, przypominajacej bardziej wnetrze szkoly niz swiatyni.

"Mowi sie, ze zeby opanowac japonski trzeba miec wiare Abrahama, wiek Metuzalema i cierpliwosc Hioba."

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka