Dodaj do ulubionych

Bella Italia

22.11.19, 07:02
Wloch to kraj pieknych kobiet, znakomitych win i cudownych krajobrazow. I do tego tu i owdzie sa domy za 10000-€ a nawet: nawet dostaje sie miesiecznie 700,-€ tylko by tam zamieszkac!

Co wy na to?

PF
Obserwuj wątek
    • wykrywacz_klamcow Re: Bella Italia 22.11.19, 10:53
      Nie przekonałeś mnie ;) Zostaje w Polsce, na razie przynajmniej...
      Ostatnio bardziej przekonuje mnie Afryka niż Europa ;)

--
      sowieci dawali z siebie wszystko, żeby wesprzeć Hitlera:
      pl.wikipedia.org/wiki/Radziecko-niemiecka_umowa_handlowa_(1939)
      potem sowieci uznali, że mogą dać Hitlerowi jeszcze więcej, więc zawarli kolejną umowę:
      pl.wikipedia.org/wiki/Radziecko-niemiecka_umowa_handlowa_(1940)
    • de_oakville Re: Bella Italia 22.11.19, 12:19
      polski_francuz napisał:

> Wloch to kraj pieknych kobiet, znakomitych win i cudownych krajobrazow.
      > Co wy na to?

Wlochy to bardzo piekny i przyjemny kraj. Bardzo lubie "alici marinate" (nie jestem pewny czy to poprawny "spelling", przepraszam), male marynowane rybki, ktore podaja jako przystawke do potraw.
      Kobiety - kwestia gustu. Mialem przed laty starszego kolege w pracy, 100%-towego Anglosasa, ktory twierdzil, ze najpiekniejsze kobiety na swiecie to Turczynki. Widac prawda jest, ze "przeciwienstwa sie przyciagaja". Tymczasem na mnie Turczynki prawie wcale nie dzialaja. Wloszki jako tako. Najbardziej podobaja mi sie Brazylijki, Argentynki, Chinki (np. z Singapuru). Ale to tylko cos "dla oka". Bezkonkurencyjne sa Polki (nie wszystkie oczywiscie), bo wazne sa te same "korzenie kulturalne". I na mlode lata, i na stare lata jest co wspominac z okresu przezytego w PRL-u. Ci sami "idole" muzyki big-beatowej, te same miejsca, gdzie sie spedzalo wakacje w dziecinstwie i wczesnej mlodosci itp.
      • polski_francuz Re: Bella Italia 22.11.19, 18:50
        "Alici marinate" nie znam. Zylem prawie 2 lata we Wloszech, ale pamietam glownie pizze i te moja ulubiona tzn. calabrese. Kobiety sa piekne i moim tlumaczeniem jest "mieszanka ras" bo Wloch to dawne cesarstwo rzymskie obejmujace wiele krajow wokol morza Srodziemnego.

Masz racje, ze trzeba miec temat do rozmow. I trudno byloby z Wloszka ponarzekac na Kaczynskiego bo ona mialaby swoje problemy i swoje zmartwienia, ktore malo nas interesuja. Ale, jesli popatrzysz w jej piekne blekitne oczy przychodzi do glowy od razu azzuro i swiat sie blekitniejszy wydaje i juz sie nie chce wziac pociagu, do ktorego sie juz prawie, prawie wsiadlo...

PF
        • monalisa2016 Re: Bella Italia 22.11.19, 20:48
          Pefcia skoro w Wloszech jest wszystko za darmo i jeszcze nasypia ci do kieszeni dlaczego nie przeprowadzisz sie do niej?
          Zobacz Miroslav Klose mieszka w Bella Italia, dlaczego ty nie?

--
          ......................................
          www.youtube.com/watch?v=Et8n9I4YLNY
      • polski_francuz Re: Bella Italia 22.11.19, 21:41
        Wioski pustoszeja. Stad takie oferty. I we Wloszech i we Francji i w Niemczech. Dlaczego pustoszeja? Ano ekonomia lokalna kuleje i ludzie ida do miast. Demografia spada i stad m.in. imigranci w Niemczech.

Jak widac dobre wino, piekne kobiety i piekne widoki nie wystarcza do zycia.

PF
        • monalisa2016 Re: Bella Italia 22.11.19, 22:13
          polski_francuz napisał:

> Wioski pustoszeja. Stad takie oferty. I we Wloszech i we Francji i w Niemczech.
          > Dlaczego pustoszeja? Ano ekonomia lokalna kuleje i ludzie ida do miast. Demogr
          > afia spada i stad m.in. imigranci w Niemczech.
          >
          > Jak widac dobre wino, piekne kobiety i piekne widoki nie wystarcza do zycia.
          >
          > PF

Skoro pustoszeja pefcia wiec masz wielka szanse przeprowadzki do poludnie do Wloch, krotka zima, krajobraz takze ladny dziwie sie ze jeszcze w Francji siedzisz.

--
          ......................................
          www.youtube.com/watch?v=Et8n9I4YLNY

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka