Dodaj do ulubionych

AfD postawiła pomnik nazistom z SS na... Śląsku

25.11.19, 20:50
Ta tablica to hołd dla prawicowych terrorystów i narodowych socjalistów oraz afront wobec Polski - piszą historycy w udostępnionym przez Deutsche Welle liście. Stephan Protschka z Alternatywy dla Niemiec (AfD) był jednym z fundatorów tablicy poświęconej Niemcom poległym w walce o Górny Śląsk.

W liście wskazano, że formacje Selbstschutzu, które podlegały w 1939 i 1940 roku dowódcom SS i policji, „były odpowiedzialne za mordy na tysiącach Polaków i Żydów”. „Na Górnym Śląsku Selbstschutz podlegał pod Oberfuehrera SS Fritza Katzmanna, który był jednym z największych masowych morderców podczas II wojny światowej” - piszą autorzy listu. Wskazują, że również w 1921 roku „Selbstschutz Oberschlesien”, razem ze skrajnie prawicowymi bandami Freikorpsów, prowadził brutalna walkę z polskimi powstańcami śląskimi. Należał do nich Freikorps Oberland, który w 1923 roku brał udział w puczu Hitlera w Monachium i częściowo wywodził się z bawarskiego SA - dodają.


I znów wybryki neonazistów z AfD. Ciekawe gdzie są teraz ruskie trolle, które tak gardłują za neonazistami z AfD?
Proponuje, żeby teraz postawili pomnik w Rosji, w Moskwie dzielnym wojakom z Werhmachtu oraz z SS, botoxman z pewnością się ucieszy.


--
sowieci dawali z siebie wszystko, żeby wesprzeć Hitlera:
pl.wikipedia.org/wiki/Radziecko-niemiecka_umowa_handlowa_(1939)
potem sowieci uznali, że mogą dać Hitlerowi jeszcze więcej, więc zawarli kolejną umowę:
pl.wikipedia.org/wiki/Radziecko-niemiecka_umowa_handlowa_(1940)
Obserwuj wątek
  • monalisa2016 Re: AfD postawiła pomnik nazistom z SS na... Śląs 26.11.19, 00:33
   Należałoby tu zacytować Williama Shakespeare z The Tragedy of King Lear zanim zacznie się czlowiek z takim wątkiem rozprawiać.

   „Das ist die Seuche unserer Zeit - Verrückte führen Blinde!“ / „To jest plagą naszych czasów - szaloni prowadzą ślepych!”

   Ale on (wk) nie jest tu osamotnionym.


   --
   ......................................
   www.youtube.com/watch?v=Et8n9I4YLNY
  • aby Re: AfD postawiła pomnik nazistom z SS na... Śląs 26.11.19, 06:42
   >> AfD postawiła pomnik nazistom z SS na... Śląsku

   Tytuł - co słowo to kłamstwo!
   1/ "AfD postawiła" - kłamstwo. Wśród fundatorów jest Stephan Protschka, poseł AfD, działający na własny rachunek.
   2/ "pomnik" - kłamstwo. Pomnik to dzieło rzeźbiarskie (lub rzeźbiarsko-architektoniczne), tutaj ewidentnie mamy tablicę nagrobną.
   3/ "nazistom" - kłamstwo. Tablica upamiętnia kilka kategorii zmarłych. Spośród nich na pewno nie byli - nie mogli być narodowymi socjalistami - żołnierze niemieccy polegli w I wojnie światowej oraz członkowie Freikorpsów czy Selbstschutzu. Tablica została odsłonięta w Bytomiu i odnosi się do historii lokalnej i historii regionu.
   "Freikorpsy" (Selbstschutz) to oddziały powstańców-ochotników, które, biorąc pod uwagę ogólnikowa nazwę, występują w historii - nie tylko Niemiec - w wielu wcieleniach. Najbardziej znaczące jest powstanie studenckiego Freikorpsu pod dowództwem majora Lützowa we Wrocławiu w 1813 roku, które było zapalnikiem powszechnego ruchu oporu przeciwko okupacji napoleońskiej. Do tej tradycji nawiązywały Freikorpsy - luźne, samorzutnie powstające grupy - w Niemczech ogarniętych chaosem po (podwójnym) zamachu stanu 9 listopada 1918 roku. Ich uczestnicy stawiali sobie za cel zbrojny opór przeciwko przekształceniu Niemiec w komunistyczną republikę na wzór leninowskiej Rosji (rewolucyjne Rady Robotników i Zołnierzy powstawały we wszystkich zakątkach Niemiec). To dzięki Freikorpsom udało się obalić Bawarską Republikę Rad w maju 1919 roku. Kiedy na agendzie stanęła sprawa Górnego Sląska Freikorpsy, już lepiej zorganizowane, jednoczyły lokalnych woluntariuszy i sympatyzantów z innych części Niemiec, głównie Bawarii, tworząc ruch oporu przeciw zbrojnej konspiracji polskiej (POW GS). Ideologicznie Freikorpsy 1918-1920 spajała lojalność wobec monarchii i państwa; nie inspirowały się ideologią rasistowską ani nie stawiały sobie za cel czystek etnicznych; nie były antysemickie (cf. Michael Mann, Fascists, NY 2004). Wrogiem Freikorpsów był "bolszewizm", co w praktyce oznaczało również odrzucenie socjalizmu. Dlatego po 1920 roku, choć Hitlerowi udało się skaptować cześć ludzi Freikorpsu, jego kierownictwo (Hermann Ehrhardt) nigdy Hitlera nie poparło. Freikorps został delegalizowany w 1922 roku, po nieudanej próbie przewrotu monarchistycznego Kappa-Lüttwitza. Hitler uważał Freikorps za przeciwnika politycznego, ruch reakcyjny i nieprzystający do narodowego socjalizmu. Taki pogląd jest przyjęty w poważnej historiografii anglosaskiej. Robert GL Waite pisze, powołując się na przemówienie Hitlera w Reichstagu 13 lipca 1934 ("Röhm Purge" speech), że "the Freikorps were one of the groups of 'pathological enemies of the state'" (tzn. państwa narodowo-socjalistycznego), choć jednocześnie uznaje Freikorpsy za ruch torujący drogę Hitlerowi (tytuł książki Waite'a Vanguard of Nazism: The Free Corps Movement).
   Selbstschutz o który zapewne chodzi autorom napisu na tablicy to zapewne Selbstschutz-Kompanie Beuthen OS Freikorps z 1920-21 roku; nie mający nic wspólnego z organizacjami o podobnych nazwach, utworzonymi z pod patronatem czy z udziałem narodowych socjalistów w 1939 roku.
   Jedyny problematyczny element napisu dotyczy żołnierzy niemieckich poległych "w II wojnie światowej". Prawo polskie na pewno nie pozwala na wymienianie jakichkolwiek nazw, np. Wehrmachtu; czy jest równie restryktywne w odniesieniu do określenia przymiotnikowego nie dowiadujemy się ani z artykułu ani z głosów czytelników w wersji internetowej.

   Opinie historyków RFNowskich na ten i inne tematy, upubliczniane poza wąskim kręgiem specjalistycznych periodyków, są tyle warte co oceny i etykietki historyków radzieckich tłumaczących co wydarzyło się w XX wieku. W RFN, jak w b. ZSRR, obowiązuje "zaangażowanie", a dla "zaagażowanych" nazistami są zarówno Hitler jak i Gauland, Farage i Salvini, populiści, homofoby i eurofoby, Pegida i AfD, uczestnicy Marszu Niepodległości w Warszawie i wszyscy, którzy nie płaczą nad upadkiem Bawarskiej Republiki Rad czy nie wielbią wielkich dzieł George'a Sorosa.
    • wykrywacz_klamcow ty lepiej siedź cicho za atlantykiem 26.11.19, 08:05
     bo zza wielkie wody to ty widzisz tylko zarys tematu i nacjonalistyczne i neonazistowskie wybryki są dla ciebie tylko nowomową.


     --
     sowieci dawali z siebie wszystko, żeby wesprzeć Hitlera:
     pl.wikipedia.org/wiki/Radziecko-niemiecka_umowa_handlowa_(1939)
     potem sowieci uznali, że mogą dać Hitlerowi jeszcze więcej, więc zawarli kolejną umowę:
     pl.wikipedia.org/wiki/Radziecko-niemiecka_umowa_handlowa_(1940)
   • wykrywacz_klamcow da, da swietłana ;) 26.11.19, 08:01
    aby napisał:

    > W RFN, jak w b. ZSRR, obowiązuje "zaangażowanie", a dla "zaagażowanych" nazistami są zarówno Hitler j
    > ak i Gauland, Farage i Salvini, populiści, homofoby i eurofoby, Pegida i AfD,
    > uczestnicy Marszu Niepodległości w Warszawie i wszyscy, którzy nie płaczą nad u
    > padkiem Bawarskiej Republiki Rad czy nie wielbią wielkich dzieł George'a Sorosa
    > .

    jak zwykle dużo słów i dużo bzdur, ale ruskie trolle mają za zadanie zaciemniać obraz

    nadal tablica poświęcona jest nazistom, choćbyś swietłana stawała na głowie to faktów nie zmienisz. Takie bzdury możesz opowiadać u siebie w rosji, gdzie właśnie zezwolono na posługiwanie się nazistowskimi symbolami :p

    Wskazują, że również w 1921 roku „Selbstschutz Oberschlesien”, razem ze skrajnie prawicowymi bandami Freikorpsów, prowadził brutalna walkę z polskimi powstańcami śląskimi. Należał do nich Freikorps Oberland, który w 1923 roku brał udział w puczu Hitlera w Monachium i częściowo wywodził się z bawarskiego SA - dodają.

    Wskazują, że obok nazwiska posła AfD na tablicy widnieją nazwy organizacji: Junge Alternative Berlin (Młoda Alternatywa) oraz korporacja „Markomannia Wien zu Deggendorf”, która jest pod obserwacją niemieckiego Urzędu Ochrony Konstytucji. Początkowo na tablicy widniała tez nazwa organizacji Junge Nationalisten (Młodzi Nacjonaliści), młodzieżówki skrajnie prawicowej partii NPD, ale została usunięta.

    i kolejne kłamstwo swietłany z ekipy ruskich trolli:
    Na tablicy wyraźnie jest napisane, że chodzi o Zołnierzy niemieckich z I i II wojny światowej, którzy walczyli we Selbstschutz i Freikorps, więc nie pitol swietłana, że to dotyczy tylko tych z I :P
    [img]https://kresy.pl/wp-content/uploads/2019/11/Tablica-pami%C4%85tkowa-m.in_.-ku-czci-Freikorpsu-i-Seblstschutzu-na-cmentarzu-w-Bytomiu.-Fot.-Facebook-Stephan-Protschka-970x542.jpg[/img]

    --
    sowieci dawali z siebie wszystko, żeby wesprzeć Hitlera:
    pl.wikipedia.org/wiki/Radziecko-niemiecka_umowa_handlowa_(1939)
    potem sowieci uznali, że mogą dać Hitlerowi jeszcze więcej, więc zawarli kolejną umowę:
    pl.wikipedia.org/wiki/Radziecko-niemiecka_umowa_handlowa_(1940)
     • monalisa2016 Re: da, da swietłana ;) 26.11.19, 17:53
      Skrajna lewica jest oplacana przewaznie przez wielkie partie systemu przeciez jest ona im potrzebna do zwalczania opozycji, do zwalczania odmiennego zdania bo przeciez musza wszyscy cwierkac jak im sie przykazuje.

      --
      ......................................
      Ciekawe Info.
      www.youtube.com/watch?v=UtIWBU6lL8Y
      • wykrywacz_klamcow da, da swietłana ;) 27.11.19, 12:23
       monalisa2016 napisał(a):

       > Skrajna lewica jest oplacana przewaznie przez wielkie partie systemu przeciez j
       > est ona im potrzebna do zwalczania opozycji, do zwalczania odmiennego zdania bo
       > przeciez musza wszyscy cwierkac jak im sie przykazuje.

       a skrajna prawica jest przez kogo finansowana? powiedz nam Klaudia vel Swietłana, skąd płyną pieniądze dla neonazistów w Europie?

       --
       sowieci dawali z siebie wszystko, żeby wesprzeć Hitlera:
       pl.wikipedia.org/wiki/Radziecko-niemiecka_umowa_handlowa_(1939)
       potem sowieci uznali, że mogą dać Hitlerowi jeszcze więcej, więc zawarli kolejną umowę:
       pl.wikipedia.org/wiki/Radziecko-niemiecka_umowa_handlowa_(1940)
    • aby Re: da, da swietłana ;) 07.12.19, 11:36
     "tablica poświęcona jest nazistom".
     Nieprawda. Tablica nie była poświęcona nazistom, co wykazałem wyżej.
     "Ta tablica to hołd". Nieprawda. Napis na tablicy rozpoczynał się od słów ZUM GEDENKEN, a nie "Zu Ehren"
     (ku czci). Na tej podstawie twierdzę, że opis tej tablicy w oświadczeniu IPNu ("tablica pamiątkowa gloryfikująca ..." ) jest w najlepszym wypadku półprawdą ("pamiątkowa" - prawda, "gloryfikująca" - nieprawda).
     "Prawicowe bandy". Określenie "prawicowe bandy" pochodzi ze słownika, który "zaangażowani" RFNowcy dzielą z komunistami i komunistyczną wizją historii, która, przynajmniej w Polsce, została odesłana do lamusa po upadku PRLu.
     Co do Freikorpsów, j.w. "Zaangażowani" RFNowcy historycy naciągną fakty i napiszą wszystko; dlatego Polacy powinni być ostrożni w powoływaniu się na nich i budowaniu ich autorytetu (cf. spór o przedstawienie partyzantów AK w serialu historycznym Unsere Mütter, unsere Väter, w którym głos
     zabierali również RFNowscy historycy, podpierający się pracami Jana Tomasza Grossa).

     w_k ewidentnie tablicy nie widział, skoro twierdzi, że "chodzi o Zołnierzy niemieckich z I i II wojny światowej, którzy [moje podkreślenie] walczyli we Selbstschutz i Freikorps". Nieprawda. Napis wymienia żołnierzy obu wojen w jednej linijce (+ przecinek), a w następnej linijce, osobno, co podkreśla powtórzenie frazy AN DIE - członków Selbstschutzu i Freikorpsu.
  • j-k Klamstwo Wolodymyra - czyli tfoje 06.12.19, 01:07
   sam jestem zwolennikiem AfD - chociaz nie jestem "Slunzokiem" - lecz zwyklym warszawiakiem...

   AfD uznaje rezultaty II. WS i do granicy na Odrze i Nysie nie zglasza zadnych uwag.

   - nie chce tylko "islamuskow" w Niemczech.

   a ten pomnik postawil jakis czlonek AfD - ale nie ma to nic wspolnego ze stanowiskiem tej partii

   i zreszta dobrze, ze maluja go na czerwono. bo jest do usuniecia.
  • caesar_pl Re: AfD postawiła pomnik nazistom z SS na... Śląs 07.12.19, 12:31
   A co Polacy zrobia z tymi z Plawniowic za Gliwicami?
   abload.de/image.php?img=plawniowice05eokji.jpg
   Tez zasmaruja nazwiska farba?
   Polaki to smieszna rasa - jak Plawniowicki palac w 1945 znalazl se na zyczenie Stalina w Polsce,Polaki zaraz zrobili z niego polski palac.Po prostu na pomniku niermieckiego Ksiecia wlasciciela skuli jego nazwisko i opowiadali Slazakom,ze to Polak tylko Niemcy zabrali mu palac..ha,ha,ha........
   abload.de/image.php?img=plawniowice27jokoz.jpg

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka