Dodaj do ulubionych

Zycie wieczne potrzebne

08.12.19, 07:29
Rosja ma trudnosci z demokracja. System panstwowy jest zbyt slaby by kraj mogl stabilnie przetrwac slabszego prezydenta. I dlatego kraj potrzebuje silnego wladcy na dluzej. Problem jest z tym jak go demokratycznie wybierac? Jeden sposob juz zrealizowano: spolegliwy premier zmienia sie z prezydentem na funkcje. I po uplywie kadencji moze raz jeszcze stac sie prezydentem.

Obecnie probuje sie innego rozwiazania p.t. Rosja i Białoruś, państwo związkowe

Jeśli 8 grudnia Białoruś i Rosja podpiszą dokumenty o integracji w państwie związkowym, połączy je kodeks podatkowy i cywilny, system przetargów, prawo gospodarcze i rejestry sądowe. W kolejnych latach kraje mają wypracować wspólną politykę celną i energetyczną, a obowiązujący dziś roaming zostanie zlikwidowany. Zdaniem ekonomistów z obu państw podpisanie tych zobowiązań będzie jednoznaczne z przejęciem przez Kreml kontroli nad polityką gospodarczą sąsiada i rozpoczęciem procesu „wchłaniania” przez Rosję znacznie mniejszej i słabszej Białorusi.

Idea stworzenia państwa związkowego jest niewątpliwie na rękę Putinowi, sprawującemu ostatnią legalną kadencję. Konfederacja państw byłaby idealnym rozwiązaniem problemu związanego z tranzytem władzy, znanego w Rosji jako „problem 2024”. W tym roku, zgodnie z konstytucją, Putin będzie musiał opuścić fotel prezydenta. Model „białoruski”, opierający się na integracji dwóch państw z jedną konstytucją, umożliwiłby mu dalsze sprawowanie rządów. On sam podkreślałby, że realizuje postanowienia pierwszego prezydenta Rosji Borysa Jelcyna, który 20 lat temu podpisał umowę o państwie związkowym.

Mozna i tak. Ale co bedzie za 10 czy 15 lat? Putin sie postarzeje. I fizycznie i mentalnie. I co wtedy? Zycia wiecznego nie ma. Chociaz, jak czytalem w przedostatnim Spieglu zycie bedzie coraz dluzsze i ludzie coraz dluzej beda w dobrej formie. Postep naukowy w tej dziedzinie bedzie chyba realizowany glownie w Rosji:)

Tylko co bedzie jak nastepna prezydencka kadencja kraju zwiazkowego Bialorusi i Rosji uplynie? Zaproponuja Polska unifikacje?

Tylko nie to!

PF
Obserwuj wątek
    • eva15 Re: Zycie wieczne potrzebne 08.12.19, 08:30
      Masz niezłą obsesję. Pewnie nocami śnisz o Putinie, budzisz się spocony o brzasku, siadasz do kompa i wyszukujesz artykuły o nim. I nawet w weekend, zamiast się wyspać i odprężyć, tkwisz od wczesnego rana przed monitorem i klecisz pierwszego posta o Putinie.
      • polski_francuz Re: Zycie wieczne potrzebne 08.12.19, 08:35
        Czy mam obsesje n/t Putina? Pewnie nie mam. Raczej staram sie animowac forum wpisami, ktore moga zainteresowac kolezanki i kolegow. Jak widac, na Twoim przykladzie, to mi sie udalo.

A ze wiem, ze sprawy Rosji Cie interesuja i sie na nich znasz to bylbym ciekaw Twojej opinii: co bedzie po Putinie? Masz jakies rozsadny scenariusz?

PF
            • 1.melord Re: Zycie wieczne potrzebne 08.12.19, 09:37
              ewa ma racje p-f...masz obsesje na punkcie Putina i Kaczynskiego raczej nie uleczalna ,choc mieszkasz i pracujesz we Francji,ktorej ani jeden ani drugi nie zagraza.
              Znacznie wieksze zagrozenie istnieje od tych za ocenem (cla,sankcje itp.)

Jesli chodzi o Bialorus...to bylo chyba jedyne sasiadujace z Polska panstwo z ktorym mozna bylo nawiazac dobre sasiedzkie stosunki.
              Niestety przez ostatnie 30 lat polska polityka zagraniczna robila wszystko by psuc wszystko co mozliwe w relacjach z Bialorusia.
              Rosja to jej naturalny i graniczacy z nia sojusznik i trudno sie dziwic kiedy z drugiej strony Bugu slysza ciagle "joby " (Lukaszeka dyktator itp)
              Nie poszli "polska" droga szukania/kupowania watpliwego sojusznika za wielka woda,wiec prasowa nagonka.

--
              Nie nalezy sadzic ludzi wedlug ich przekonan ,lecz wedlug tego,co przekonania te z nich czynia
              • polski_francuz Re: Zycie wieczne potrzebne 08.12.19, 10:21
                "ewa ma racje p-f...masz obsesje na punkcie Putina i Kaczynskiego raczej nie uleczalna ,choc mieszkasz i pracujesz we Francji,ktorej ani jeden ani drugi nie zagraza."

No coz, moge tylko powtorzyc co Ewie napisalem. Putin nie jest moja obsesja. Rosja jest waznym sasiadem Polski i jej system nie jest stabilny. Putin ja stabilizuje w lepszy czy gorszy sposob i stad i moje (i polskiej prasy) zainteresowanie.

Kaczynski to jest inna skala w moim zainteresowaniu. Uosobia on, dla mnie, te polskie cechy z ktorych dumny nie jestem. Dlatego o nim pisze. Staram sie znalezc w nim pozytywne cechy ale trudno mi to przychodzi.

PF
      • vvvvvvvvvv Re: Zycie wieczne potrzebne 08.12.19, 14:11
        Pefcia ma duzo wspolnego a Igorem
        Obaj maja nieograniczona fiksacje na temat Putina I Rosji.
        Pierwszy nie widzi nic duzo bo ma klapki na oczach a drugi ma znowu tendencje kolorystyczne.
        Prawda I obiekrywizm sa posrodku.
      • j-k mam gorsza obsesje, Evelein... 12.12.19, 14:27
        eva15 napisała:
        > Masz niezłą obsesję. Pewnie nocami śnisz o Putinie

kiedy w koncu Makrela zniknie mi z oczu, ale to nie koniec
        najgorsze ze zdaje sobie sprawe, ze jej potencjalna nastepczyni - to jeszcze gorsze NIC...
    • borrka Spójrz na to pozytywnie, PF 08.12.19, 10:21
      Doceń, że szukają takiego demokratycznego wytrycha, zamiast po prostu wprowadzić dożywotnią kadencję :)

Polacy, nie wiedzieć dlaczego, uważają Rosjan za podobnych sobie.
      A nie są, sam język nie wystarczy.
      To ciągle naród imperialny.

--
      Andrzej Duda nam się udał !
    • borrka Walkę o Ukrainę Rosja przegrała 08.12.19, 11:29
      Walczy jeszcze o Białoruś, a reelekcja Putina jest potrzebą chwili dla rządzących, ale nie celem strategicznym.
      Wielkość Rosji powstała poprzez aneksje Słowian Wschodnich i jeśli teraz ich zabraknie, może wielkości zabraknąć.

--
      Andrzej Duda nam się udał !
    • jorl Re: Zycie wieczne potrzebne 09.12.19, 11:03
      polski_francuz napisał:

> Mozna i tak. Ale co bedzie za 10 czy 15 lat? Putin sie postarzeje. I fizycznie
      > i mentalnie. I co wtedy? Zycia wiecznego nie ma. Chociaz, jak czytalem w przedo
      > statnim Spieglu zycie bedzie coraz dluzsze i ludzie coraz dluzej beda w dobrej
      > formie. Postep naukowy w tej dziedzinie bedzie chyba realizowany glownie w Rosj
      > i:)

A Ty PF jak zwykle liczyc nie umiesz.

Putin- wiek teraz 67lat
      Trump -wiek teraz 73 lata, stara sie o nastepna kadencje, 6 lat starszy od Putina
      Biden -wiek teraz 77lat, stara sie o prezydenture w USA, 10 lat starszy od Putina.

Jak widac Putin to mlodzik wsrod nich. Acha roznice wieku policzylem dla Ciebie drogi PF abys nie mialz tym problemow.

Ale fakt Merkel tylko 65 lat, 2 lata mlodsza od Putina. Z tym ze trzeba zdrowie brac jeszcze pod uwage. Merkel sie trzesia jak troche dluzej stoi, ostatnio w Oswiecimiu sie prawie przewrocila jak postala, jakas neurologiczna choroba. Gdyby nie to to by dalej chcialaby byc kanzlerzem. OK, ma slabe karty tez bo ten Blizkrieg Putina z przyslaniem tych kilkaset tys Syryjczykow do Niemiec w tym sierp/wrz 2015 ja niezle utopil u wyborcow.

A Putina zdrowie wyglada na calkiem dobre, sporty uprawia, co prawda brzuch mu troche urosl jak widze, gorszy odemnie. Trump gorszy, w koncu golf to slaby sport, Biden mysle ze sportowiec to fakt. No i zaden z nich sie nie trzesie jak Merkel.

--
      Pozdrowienia

czizus dnia 12.12.17, 13:17 napisał:
      > Czy Polak zawsze musi udowadniać że jest kompletnym idiotą???
      • boomerang Re: Zycie wieczne potrzebne 09.12.19, 22:05
        > A Putina zdrowie wyglada na calkiem dobre, sporty uprawia, co prawda brzuch mu troche urosl jak widze, gorszy odemnie.

Dobrze ze się porównujesz z Putinem, bo tak sobie właśnie ciebie wyobrażam: niski, łysawy, gimnastyk i dżudoka. Z jedna różnicą że ty nie masz swojego Niedźwiedzkiego (Miedwiediewa).
        • jorl Re: Zycie wieczne potrzebne 10.12.19, 10:51
          boomerang napisał:

> > A Putina zdrowie wyglada na calkiem dobre, sporty uprawia, co prawda b
          > rzuch mu troche urosl jak widze, gorszy odemnie.

>
          > Dobrze ze się porównujesz z Putinem,

Porownuje bo on mlodszy odemnie a juz ma problem ze zaczyna tyc. Ja zawsze sport uprawialem, ok, jak bylem juz dorosly, i wiem ze na stare lata trzeba sportu coraz wiecej uprawiac chodzby dlatego zeby utrzymac stan fizyczny. Jakos tak jest parszywie. On uprawia sporty ale malo intensywnie. Samo to ze uprawia jakies hokeje itp to zawracanie glowy. Bo nalezy uprawiac sport wymierny, gdzie sie wie ile sie zrobilo. A w takim hokeju czy np. tenisie mozna niby sport uprawiac ale wysilek w czasie tego moze byc bardzo rozny i tez idzie. Jak sie biega na tasmie z ustalona szybkoscia i na konkrety czas nie da sie oszukiwac siebie. Jak w hokeju wolniej pojezdzic. Tez jak sie masyzny z obciazeniami obrabia jest pole manewru samooszukiwania sie tez bardzo male. Bo ilosc ruchow, obciazenie w kg jest wiadome.
          Efekt takiego sport jak Putin czyli hokej judo itp widac. Buzia jego coraz bardziej okragla, spodnie coraz bardziej ciasne, tak to jest. Widzialem jakies nowe zdjecie jego jak byl bez koszulki. Ale chytrze bylo zrobione tak powyzej jego brzucha. Aby zaczatki jego ukryc.

> bo tak sobie właśnie ciebie wyobrażam: nis
          > ki,

176cm/70kg. Ja bym powiedzial sredni wzrost. Putin jest sporo nizszy

> łysawy,

Zgadza sie, ale obcinam reszte wlosow na 1,5mm co 2 tygodnie. Jak mawiam swoim dziewczynom, wlosy krociutkie i malo a wszystko od nadmiaru testosteronu.

>gimnastyk i dżudoka.

Ja nie, wyzej napisalem dlaczeg to nie ma sensu.

Teraz od paru miesiecy na emeryturze, pracowalem i tak sporo dluzej jak te przepisowe w Niemczech 65+ lat, teraz 5 dni w tygodniu chodze do fitnesstudia, a jest sporo dni ze ide tam jeszcze wieczore. Wieczorem 1h stepper, rano bieg + maszyny, musze plywanie jeszcze wcisnac gdzies. I zwiekszam w koncu obciazenie na maszynach, nie tylko utrzymywac poziom a go podnosic. I idzie nawet na stare lata.
          Weekend dziewczyna.
          Zime chce tak przetrenowac aby latem wybrac sie rowerem na tygodnie narazie po Polsce. Wedrowka, dzien w dzien duzo pedalowac. Robilem wyprawy kajakowe 7-8h dziennie wioslowanie ale to za duze powiazanie z wodami ktorych jest malo. I nog sie nie cwiczy a nogi sa wazne.

--
          Pozdrowienia

• jorl Re: Zycie wieczne potrzebne 10.12.19, 19:56
            vermieter napisał(a):

> widzisz boomerang, jorl bierze wszystko na poważnie.

Jak ja cos robie to robie to dobrze. Wszystko jedno co.
            Wiedzalem ze wmieszales sie drogi verm w to zadanko jabba. Ale jakos nie widzialem zebys je rozwiazal. A to liceum tylko, zadne calki, pochodne itd.
            Za krotki umysl?

> Czego można się spodziewać po kimś, kto nad Brockhausa przedkłada pamiętniki ja
            > kiegoś Bohlena ;)

Tak, brockhausa nie czytalem, za to czytalem tez:

1. Dziela Stalina, juz 4 tomy z nich. Takie:
            www.amazon.de/J-Stalin-Werke-Band-1901-1907/dp/B00AQ9ABXG/ref=sr_1_2?__mk_de_DE=ÅMÅŽÕÑ&crid=D4XHKHC9FHH0&keywords=stalin+werke&qid=1576003588&sprefix=stalin%2Caps%2C153&sr=8-2
            2. Kriegstagesbuch Oberkomando der Wehrmacht przeczytalem praktycznie wszystkie tomy:
            www.amazon.de/Kriegstagebuch-1945-Dokumentation-Teilbänden-komplett/dp/3828905250/ref=sr_1_5?__mk_de_DE=ÅMÅŽÕÑ&crid=316BTUOWOR5KL&keywords=kriegstagebuch+des+oberkommandos+der+wehrmacht&qid=1576003710&sprefix=Kriegstagesbuch+%2Caps%2C149&sr=8-5
            3. Mein Kampf Hitlera. Przeczytalem z netu po polsku, jest po niemiecku, moze poczytam i to czy dobrze przetlumaczone.

I inne podobne trudne do czytania ksiazki

Ciekawe jakbys Ty mial to przeczytac, czy starczyloby cierpliowsci? Mi starczylo jej. Dzieki temu mam wiedze od zrodla a nie ze ktos mi cos do wierzenie podal.
            Po prostu sie przykladam.

--
            Pozdrowienia

• boomerang Re: Zycie wieczne potrzebne 11.12.19, 22:54
              Oczytany jesteś, no i w ambitnej literaturze, a to bardzo musi pomagać w rozmowach z konkubiną. Tylko czy ta twoja konkubina to nie jest przypadkiem facet? Taki twój Niedźwiedzki, na wzór Miedwiediewa Putina?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka