Dodaj do ulubionych

Podpucha na uzytek zewnetrzny

01.01.20, 11:03
Rozmawiajac z kolega, ktory jest zwolennikiem dzisiejszej polskiej wladzy i ktory dosc ostro sie wypowiadal n/t tzw zachodu i jego opinii o polskich reformach sadownictwa przyszlo mi na mysl, ze moze to do niego i do jemu podobnym zaadresowane byly ataki Putina.

Pokazujac w bardzo negatywnym swietle uklady polskich wladz przedwojennych z Niemcami, Putin zagral umiejetnie na polskich emocjach. Tzw zachod swych umow nie dotrzymuje a Niemcy sa tradycyjnie mordercami masowymi i nie ma co z nimi sie ukladac.

Obecne polskie wladze niezbyt wiedza co z tym atakiem poczac. Zabrnely bowiem daleko, zbyt daleko w odrzucanie zachodnich reakcji wobec reform sadownictwa w Polsce.

Rosjanie bowiem znaja rownie dobrze Polakow jak Polacy Rosjan.

PF
Obserwuj wątek
  • jabbaryt Re: Podpucha na uzytek zewnetrzny 01.01.20, 11:14
   Widzisz kolego. Atak Putina na Polskę to raczej jego bezsilna reakcja na rezolucję EP która wskazała że pakt Ribbentrop Mołotow był bezpośrednią przyczyną wybuchu Ił WS. Wypowiedź Putina poszła głównie do Rosjan. Przy okazji wywołała niepotrzebne reakcje w Polsce. Putin w tej chwili niewiele moze Polsce zrobić. To nie czasy ZSSR o których Putin tęskni, a ja nie tęsknię bo wtedy my Polacy nie mogliście decydować samodzielnie o naszych polskich sprawach. Ponial aluzju?
  • blueelvic2 Felusiak w poprzednim watku w tym temacie... 01.01.20, 18:44
   wyjasnial:

   Więc zainteresowałem się i wychodzi, ze Putinowi chodzi o uchwałę Parlamentu Europejskiego potepiajaca Pakt Ribbentropp-Mołotow i wzywajacą Rosje do rozlicznia się z tego. Zatem to proste, pakt dotyczyl rozbioru Polski i dał poczatek IIWŚ. Uchwała czyni Bolszewię wspólodpowiedzialną. No to Putin wybiela. I tak polacy to antysemici wspólpracujacy z Niemcami a Rosja jest niewinna gdyz broniła sie przed niemiecka agresją. Ale powstaje pytanie, dlaczego napadla na Litwę, Lotwę i Estonię a potem na Finlandię i Besarabię skoro tylko broniła sie?
   Innymi slowy to nie jest antypolska kampania lecz proba wybielenia brzydkiej przeszłosci i zwalenia winy na innych. A Polska jest bo była obiektem sowiecko-niemieckiej zmowy.


   ***


   Czy sadzisz, ze to nie jest zadawalajaca odpowiedz dlaczego Putin zaatakowal Polske?

   Osobiscie zgadzam sie z felusiakiem w 100%
   • j-k to nie calkiem tak. 02.01.20, 09:09
    boomerang napisał:
    > Bryła lodu stopnieje a poziom wody pozostanie ten sam.


    to nie calkiem tak.

    - tak jest, gdy jest zanurzona w wodzie/ocenianie

    - gdy topnieje na ladzie - poziom wody oczywiscie wzrasta.
     • j-k nadal nie 02.01.20, 16:12
      boomerang napisał:
      > czy ty wagarowałeś gdy ta sprawa była dyskutowana w zeszłym roku?


      przeciwnie.

      przypominam ironicznie rezultaty te j (tamtejszej) nudnej dyskusji.

      Dr. J.K
      chemik
       • j-k no to... 03.01.20, 00:06
        boomerang napisał:
        > a mine się zdawało że to ja ironicznie przypomniałem


        no to odplacilem pieknym z nadobne...
         • j-k no nie to... 03.01.20, 00:25
          boomerang napisał:
          > czyżbym trafił na asystenta profesora?


          trafiles.

          znamy sie z Profesorem osobiscie.

          co nie znaczy, ze podzielamy te same poglady

          P_F jest za zjednoczona Europa/UNia

          a ja jedynie za jej poprzedniczka - EWG :)


          Tfu(j), jak zawsze, Dr. J.K.
          chemik i ekonomista.
          • jorl Re: no nie to... 03.01.20, 14:09
           j-k napisał:

           > co nie znaczy, ze podzielamy te same poglady
           >
           > P_F jest za zjednoczona Europa/UNia
           >
           > a ja jedynie za jej poprzedniczka - EWG :)


           Macie widze rozne poglady nie tylko o EU a tez i z lodem. PF sadzi ze lod plywajacy na wodzie, np. ten w Arktyce, jak sie stopi to tez sie poziom oceanow podniesie. I juz pare razy nie dal sie od tego idiotyzmu odwiesc.
           A Ty widze uwazasz nie jak on, no prosze.
           Moze wypada z przyjacielem sie spotkac i mu to naprawde wytlumaczyc?
           Bo wstyd jak cholere.


           --
           Pozdrowienia

           czizus dnia 12.12.17, 13:17 napisał:
           > Czy Polak zawsze musi udowadniać że jest kompletnym idiotą???
  • czizus Re: Podpucha na uzytek zewnetrzny 02.01.20, 14:57
   Ja patrzę na te kłamstwa Putina zupełnie inaczej. To bez znaczenia co go skłoniło do bredzenia tych kłamstw ale to dobrze że poruszył publicznie kwestie przyczyn wybuchu II w.ś. Fakty są oczywiste i nie ma sensu kolejny raz ich powtarzać a to że Rosja chce wyprzeć się okresu początku wojny - 01.09.1939 - 22.06.1941, chce o tym zapomnieć to już kłopot Rosji a nie Polski i Europy. Mamy kłamać tak samo jak Putin, bo tego chce i wręcz się domaga???? Ale jak powiemy czy napiszemy trochę prawdy to jest to rusofobia? Pęknę ze śmiechu!
   Jeden z brytyjskich historyków określił kłamstwa Putina " wandalizmem historycznym" i taka z grubsza jest reakcja świata cywilizowanego. Korzyść ewidentna jest taka, że świat lepiej pozna kulisy wybuchu II w.ś. bo do tej pory obarczano za to głównie Hitlera i Niemcy ale okazuje się że drugim uczestnikiem i jednocześnie sojusznikiem Hitlera był ZSRR. A wiedza o tym była co prawda oczywista w instytutach historycznych ale już mniej wśród samych społeczeństw. Zachód nie chwalił się zbytnio, że zawarł pakt z jednym bandytą żeby pokonać drugiego. Ale obecnie można już swobodnie mówić n/t temat i to właśnie pięknie umożliwił ten wybitny strateg z Kremla!!! Wielki dzięki Prezydencie Putin.
  • mara571 Re: Podpucha na uzytek zewnetrzny 02.01.20, 19:28
   Falszywa diagnoza.
   W polskiej publicystyce istnieje termin "przejechac pretem po klatce z malpami".
   To pojawilo sie jako termin okreslajacy reakcje opozycji na szereg wystapien J. Kaczynskiego.
   Identycznie bylo teraz, tylko pretem przejechal tym razem Putin.
   I sprowokowal totalna opozycje do atakow na polski rzad. Nawet D. Tusk musial puscic twitta z apelem, zeby sie opamietali. Niewiele pomoglo, bo wszyscy rzucili sie do ataku na PAD, ze nie reaguje.I jezdzi na nartach w Wisle.
   Gazety publikowaly nawet zdjecia z wyjazdu rodziny Dudow na swieta w Wisle. Kilka zdjec bylo z lata 2015.
   Poruszanie sie w Krakowie w Wigilie zostalo detalicznie opisane.
   Dziwnym trafem zadna z tych gazet nie zauwazyla, ze w piatek PAD urzedowal w duzym palacu. I nikt nie obserowal przyjazdu kilku osob na wieczorna narade. Po publikacji odpowiedzi PMM nie ustaja ataki na prezydenta, ze milczy.
   Wszyscy udaja, ze nie wiedza o rosyjskiej taktyce. Tymczasem zarzut antysemityzmu Polski i Polakow przed 1939 byl przygrywka do styczniowych obchodow 75 rocznicy wyzwolenia Auschwitz. A te beda podwojne: 23.01.2020 w Yadwashem i 27.01.2020 na terenia bylego KL. A. Duda musi byc bardzo dobrze przygotowany. Nie wiem czy jedzie do Izraela.
   Jesli ktos ma konto na TT, prosze zajrzec tutaj
   twitter.com/LukaszAdamskiPL/status/1212399553669947397
   Przed odjazdem widzialam jeszcze w TVP info w niedziele 2 dyskusje. Polscy parlamentarzysci z opozycji to po prostu katastrofa. Z wyjatkiem Bartoszewskiego jr, ktory jest czlonkiem PSL i rozumie pojecie polska racja stanu.
   Reszta nie rozumie, ze atakow rosyjskich nie wolno uzywac do wewnetrzej walki w kolejnej kampanii wyborczej.


   --
   Postprawda to stwierdzenie, że nie liczą się żadne obiektywne argumenty i uczciwe dążenie do prawdy. Ważne są tylko narracje, budowane przez mistrzów współczesnej mistyfikacji i kłamstwa, odwołujące się do emocji, uprzedzeń ludzkich, lęków. Mistyfikacje, których skutek jest osiągany przez media dążące do tego, abyśmy znaleźli się w świecie ogromnego zagubienia i bezradności. Taki jest dzisiejszy świat
   Abp M. Jedraszewski
   • mara571 Re: Podpucha na uzytek zewnetrzny 02.01.20, 19:45
    Do Felusiaka z prosba o komentarz: czy to juz kolejny trend w walce z "rasizmem"?
    dailycaller.com/2019/12/23/virginia-house-zoning-environment/
    --
    Postprawda to stwierdzenie, że nie liczą się żadne obiektywne argumenty i uczciwe dążenie do prawdy. Ważne są tylko narracje, budowane przez mistrzów współczesnej mistyfikacji i kłamstwa, odwołujące się do emocji, uprzedzeń ludzkich, lęków. Mistyfikacje, których skutek jest osiągany przez media dążące do tego, abyśmy znaleźli się w świecie ogromnego zagubienia i bezradności. Taki jest dzisiejszy świat
    Abp M. Jedraszewski
   • jk2007 temat znany 02.01.20, 19:48
    renomowany historyk, dyrektor niemieckiego Wojskowego Biura Badań Historycznych, prof.Rolf - Dieter Mueller w książce "Wspólny wróg. Hitlerowskie Niemcy i Polska przeciw Związkowi Radzieckiemu" cytuje w książce m.in. słowa polskiego ambasadora w Berlinie Józefa Lipskiego, który za rozwiązanie kwestii żydowskiej miał obiecywać Hitlerowi pomnik w Warszawie.
    wiadomosci.dziennik.pl/historia/ksiazki/artykuly/424844,rolf-dieter-mueller-wspolny-wrog-hitlerowskie-niemcy-i-polska-przeciw-zwiazkowi.html
    • boomerang Re: temat znany 02.01.20, 20:04
     Czy Józef Lipski nie powiedział tego ironicznie? Ironia albo sarkazm to sposób wypowiadania się wypracowany w kulturze europejskiej, który może być niezrozumiały dla ludzi ze wschodu, a im dalej na wschód tym mniej jest zrozumiały. U Chińczyków coś takiego jak ironia zupełnie nie istnieje. Pałkownik Putin jest jak najbardziej, mentalnie i częściowo fizycznie, człowiekiem wschodu i wypowiedzi ironicznych ma prawo nie rozumieć, jak to u Kałmukow.
   • herr7 w tle jest 447 03.01.20, 08:34
    mara571 napisała:

    > Wszyscy udaja, ze nie wiedza o rosyjskiej taktyce. Tymczasem zarzut antysemityz
    > mu Polski i Polakow przed 1939 byl przygrywka do styczniowych obchodow 75 roczn
    > icy wyzwolenia Auschwitz. A te beda podwojne: 23.01.2020 w Yadwashem i 27.01.20
    > 20 na terenia bylego KL. A. Duda musi byc bardzo dobrze przygotowany. Nie wiem
    > czy jedzie do Izraela.

    W tle jest 447 i to co z tej ustawy wynika dla Polski. A wprowadzenie jej w życie oznacza katastrofę dla rządzącej Polską elity. To taka "szosa zaleszczycka". W Warszawie więc kombinują co z tym zrobić? Podnieść podatki? Po części to mogą. Uzyskać reparacje wojenne od Niemców? Niemcy posłali nas na drzewo i nie zapłacą nawet euro. Pozostaje więc Rosja. I tu mamy uchwałę Parlamentu Europejskiego, która zrównuje ZSRR z Niemcami Hitlera, jako sprawców II wojny światowej. Taka jest przecież wersja historii wg. IPN, na którą nawet najbardziej marny rosyjski lider musi zareagować. I mamy pierwszą odsłonę. Druga będzie zapewne w Jerozolimie, a że Rosjanie mają i niemieckie i polskie archiwa to wiele dokumentów może wypłynąć. Pewne jest jedno, Żydzi mogą liczyć na pełną solidarność Kremla w realizacji 447.

    Ponieważ politycy dyskutują o historii, to pomimo tego że w Polsce, liderzy studiowali historię (Komorowski, Tusk, Morawiecki) to jak widać niewiele się na studiach nauczyli. Warto jednak pamiętać, że relacje Polski z Niemcami Hitlera do końca 38 r były poprawne. Polska uczestniczyła w rozbiorze Czechosłowacji, licząc na to że przejmiemy kontrolę nad Słowacją i będziemy mieć wspólną granicę z Węgrami. Minister Beck był rozczarowany, że nie został zaproszony na konferencję w Monachium, gdzie dokonano podziału tego kraju, a w istocie uczyniono go bezbronnym. Czechosłowacja miała zawarty sojusz obronny z Francją i ZSRR. Polska odmówiła zgody na przemarsz radzieckich wojsk przez swoje terytorium, do czego miała prawo, ale namówiła przy tym Rumunię, żeby ta postąpiła tak samo. A to oznacza, że miała swój udział w zniszczeniu tego kraju. Nasza postawa nie była neutralna. Jest w tym jeszcze jeden moment. Niemcy zajmując w 39 r Czechosłowację otoczyli Polskę z trzech stron. Nie sposób jest założyć, że w Warszawie nie zdawano sobie sprawy z tego, że skuteczna obrona w przypadku niemieckiej agresji będzie niemożliwa. Po prostu na jesieni 38 r nie zakładano, że do wojny z Niemcami dojdzie. Kiedy w listopadzie 38 r Ribbentrop przedstawił Lipskiemu postulaty dotyczące "korytarza" i Gdańska był to prawdziwy zimny prysznic. Beck nie wiedział jak na to zareagować i przez jakiś czas nie informował o tym prezydenta i Rydza Śmigłego. Zasadnicza zmiana kursu nastąpiła dopiero pod koniec marca 39 r, kiedy Chamberlain udzielił Polsce tzw. gwarancji. W istocie sprytni Brytowie wyłowili w ten sposób Polskę spod niemieckich wpływów, co było ich głównym celem, ale jak pokazał rozwój wypadków, nie zamierzali z Niemcami walczyć. Był to rodzaj pokera, w którym Polska stała się jedynie kartą przetargową.

    Jakie znaczenie miało podpisanie Paktu Stalin-Hitler? Pakt ten ułatwił zajęcie Polski w 39 r, ale nie był czynnikiem bez którego do wybuchu wojny by nie doszło. Hitler miał neutralność ZSRR zapewnioną bez tego paktu, a to wystarczało do rozprawy z Polską. Inaczej mówiąc, Hitler i tak zaatakowałby Polskę, tyle że kampania wojenna zajęłaby mu dwa miesiące dłużej. Z drugiej strony, atakując w 41 r ZSRR z dawnej granicy pomiędzy Polską a ZSRR Wermacht miałby dużo większe szanse zajęcia Moskwy na jesieni, a może i wcześniej. Tym samym Hitler uzyskałby swoje cele na Wschodzie i Brytania nie miałaby innego wyboru jak skapitulować.
    • mara571 Re: w tle jest 447 03.01.20, 13:58
     zapomniales dodac, ze Stalin mial swiadomosc, ze bedzie jednym z nastepnych celow Hitlera. Liczyl na wiecej czasu.
     W pakcie Ribbentrop-Molotow nie chodzilo tylko o Polske. W listopadzie 39 Stalin zaatakowal Finlandie, w polowie 1940 zaanektowal kraje baltyckie.
     Z odtajnionych archiwow brytyjskich wynika, ze juz w drugiej polowie 1941 strona rosyjska podkreslala, ze jej celem bedzie odzyskanie po wojnie odzyskanie terytoriow imperium Romanowych sprzed 1914.
     Z dobrymi stosunkami to bym nie przesadzala. Wszyscy wiedzieli, ze wczesniej czy pozniej dojdzie do wojny. Tylko nie wszyscy byli na nia przygotowani.

     --
     Postprawda to stwierdzenie, że nie liczą się żadne obiektywne argumenty i uczciwe dążenie do prawdy. Ważne są tylko narracje, budowane przez mistrzów współczesnej mistyfikacji i kłamstwa, odwołujące się do emocji, uprzedzeń ludzkich, lęków. Mistyfikacje, których skutek jest osiągany przez media dążące do tego, abyśmy znaleźli się w świecie ogromnego zagubienia i bezradności. Taki jest dzisiejszy świat
     Abp M. Jedraszewski
     • jorl Re: w tle jest 447 03.01.20, 14:05
      mara571 napisała:

      > Z odtajnionych archiwow brytyjskich wynika, ze juz w drugiej polowie 1941 stron
      > a rosyjska podkreslala, ze jej celem bedzie odzyskanie po wojnie odzyskanie ter
      > ytoriow imperium Romanowych sprzed 1914.

      No popatrz, tajne ale naturalnie najprawdziwsze archiwa brytyjskie cos tam mowia.
      Typowe klamstwa i to do tego mysle ze to Twoi droga maro PiSowcy itp sobie o tych archiwach wymyslili.
      IPN lze jak buze otworzy.

      Zreszta w drugiej polowie 1941r ZSRR walczyl o przezycie.

      Ale jak juz archiwa brytyjskie to moze by wkoncu odtajnili swoje z rozwazan politykow angielskich w latach przed 1 Wojna Swiatowa. Te akurat beda tajne do Konca Swiata mysle. No i jeden dzien dluzej.
      --
      Pozdrowienia

      czizus dnia 12.12.17, 13:17 napisał:
      > Czy Polak zawsze musi udowadniać że jest kompletnym idiotą???
      • mara571 Re: w tle jest 447 03.01.20, 14:42
       Masz teraz wiecej czasu, wiec poczytaj troche.
       Owszem walczyli o przezycie i chcieli pomocy, ktora dostali. Pierwszy konwoj wyslany droga polnocna to byla katastrofa.
       Gen Sikorski pojawil sie w Moskwie w listopadzie 1941.
       Gdzies w sieci mozna znalezc film J. Clarksona PQ-17 An Arctic Convoy Disaster.
       de.wikipedia.org/wiki/Geleitzug_PQ_17
       --
       Postprawda to stwierdzenie, że nie liczą się żadne obiektywne argumenty i uczciwe dążenie do prawdy. Ważne są tylko narracje, budowane przez mistrzów współczesnej mistyfikacji i kłamstwa, odwołujące się do emocji, uprzedzeń ludzkich, lęków. Mistyfikacje, których skutek jest osiągany przez media dążące do tego, abyśmy znaleźli się w świecie ogromnego zagubienia i bezradności. Taki jest dzisiejszy świat
       Abp M. Jedraszewski
    • karbat Re: w tle jest 447 03.01.20, 15:12
     herr7 napisał:
     > W tle jest 447 i to co z tej ustawy wynika dla Polski. A wprowadzenie jej w życ
     > ie oznacza katastrofę dla rządzącej Polską elity. ( .... )
     >Pewne jest jedno, Żydzi mogą liczyć na pełną solidarność Kreml
     > a w realizacji 447.

     > Polska uczestniczyła w rozbiorze Czechosłowacji, lic ząc na to że przejmiemy kontrolę nad Słowacją
     >i będziemy mieć wspólną granicę z Węgrami. Minister Beck był rozczarowany, że nie został zaproszony
     >na konferenc ję w Monachium, gdzie dokonano podziału tego kraju, a w istocie uczyniono go be
     > zbronnym. Czechosłowacja miała zawarty sojusz obronny z Francją i ZSRR. Polska
     > odmówiła zgody na przemarsz radzieckich wojsk przez swoje terytorium, do czego
     > miała prawo, ale namówiła przy tym Rumunię, żeby ta postąpiła tak samo. A to oz
     > nacza, że miała swój udział w zniszczeniu tego kraju. Nasza postawa nie była ne
     > utralna. Jest w tym jeszcze jeden moment. Niemcy zajmując w 39 r Czechosłowację
     > otoczyli Polskę z trzech stron. Nie sposób jest założyć, że w Warszawie nie zd
     > awano sobie sprawy z tego, że skuteczna obrona w przypadku niemieckiej agresji
     > będzie niemożliwa. Po prostu na jesieni 38 r nie zakładano, że do wojny z Niemc
     > ami dojdzie. Kiedy w listopadzie 38 r Ribbentrop przedstawił Lipskiemu postulat
     > y dotyczące "korytarza" i Gdańska był to prawdziwy zimny prysznic. Beck nie wie
     > dział jak na to zareagować i przez jakiś czas nie informował o tym prezydenta i
     > Rydza Śmigłego. Zasadnicza zmiana kursu nastąpiła dopiero pod koniec marca 39
     > r, kiedy Chamberlain udzielił Polsce tzw. gwarancji. W istocie sprytni Brytowie
     > wyłowili w ten sposób Polskę spod niemieckich wpływów, co było ich głównym cel
     > em, ale jak pokazał rozwój wypadków, nie zamierzali z Niemcami walczyć. Był to
     > rodzaj pokera, w którym Polska stała się jedynie kartą przetargową.

     > Jakie znaczenie miało podpisanie Paktu Stalin-Hitler? Pakt ten ułatwił zajęcie
     > Polski w 39 r, ale nie był czynnikiem bez którego do wybuchu wojny by nie doszł
     > o. Hitler miał neutralność ZSRR zapewnioną bez tego paktu, a to wystarczało do
     > rozprawy z Polską. Inaczej mówiąc,

     podobnie rozumujac , argumentujac na ten temat , w taki sam sposob , - bylo kilka moich wpisow , -
     Wszystkie wyladowaly na oslej lawce .

     >Hitler i tak zaatakowałby Polskę, tyle że kampania wojenna zajęłaby mu dwa miesiące dłużej.

     ? . dwa miesiace …. ? , Warszawa by walczyla jeszcze dwa miesiace ,nie byloby wczesniej kapitulacji …
     bardzo watpie w te twoje dwa miesiace , byloby wiecej trupow i Nic by nie osiagnieto .
     myslisz , ze rzad polski ucieklby z kraju dwa miesiace pozniej , czekalby dwa miesiace ….
  • karbat Re: Podpucha na uzytek zewnetrzny 02.01.20, 19:57
   jabbaryt napisał:

   > Widzisz kolego. Atak Putina na Polskę to raczej jego bezsilna reakcja na rezolu
   > cję EP która wskazała że pakt Ribbentrop Mołotow był bezpośrednią przyczyną wyb
   > uchu Ił WS.

   a na co jest ta …. bezsilna reakcja

   burzę w stosunkach izraelsko-polskich wywołał p.o. szefa MSZ Izraela Israel Katz, który stwierdził, że "Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki". Przywołał tym samym stwierdzenie, które padło już przed laty z ust Icchaka Szamira - byłego premiera Izraela.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka