Dodaj do ulubionych

Kijowski link

07.01.20, 12:52
Dość dawno nie czytałem Ukraińskiej Prawdy - mniej mam ostatnio kontaktów z Ukrainą
Ale sięgnąłem, głównie ze względów językowych, by "z wprawy" nie wyjść.

Co widać?
1. Ukraina przestawiła się na orientację amerykańską, wyraźnie widać mniejsze zainteresowanie Unią.
2. Jest nowy dyrektor ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej i powiało polubownym tonem wobec Polski.
3. Dla Ukrainy niezwykle ważny jest los Białorusi i sprawa jej "integracji" z Matuszką. Dodam, że nie mają cienia wątpliwości, iż Bat;ce grozi wysiadka.

--
Jarek, myśmy ran twych całować niegodni !
Obserwuj wątek
    • buldog2 Re: Kijowski link 07.01.20, 17:19
      Nie zaglądałem tam 2-3 miesiące albo lepiej. Wcześniej, za każdym razem, poziom - zjazd w dół.
      Amerykanie rządzą tam od lat, może tylko teraz w sposób bardziej rzucający się w oczy.
      Nie chce mi się pisać, znajomi stamtąd mówią, że to już failed state.

--
      Ellerhein Girls Choir - Lauliku Lapsepõli
      Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
      Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
      • borrka Tak samo mówili o Polsce w 80-tych 07.01.20, 18:36
        Failed state, to zwykle przesada, bo jak śpiewał Gintrowski w Zmiennikach "Coś tam musi być za zakrętem".

Jest w tym wszystkim jeden plus - Ukraina staje się mniej "banderowska".
        Denerwowało oddanie sfery ideologicznej w ręce jednej orientacji, orientacji praktycznie zaimportowanej z Kanady, która nie tak znowu dawno miała poparcie poniżej 2%.
        Żaden średniej wielkości kraj nie pożyje w otoczeniu wrogów, a wrogami powoli stawali się wszyscy: Polska, Węgry, Rumunia, Słowacja, Bat'ko, o Matuszce nawet nie wspominam.
        Było i śmiesznie, i straszno.

--
        Jarek, myśmy ran twych całować niegodni !

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka