Dodaj do ulubionych

Przyszło mi do glowy

12.01.20, 22:02
że śmierć Soleimaniego nie dla wszystkich w Iranie jest tragedią. Mniemam, ze moze istnieć spora grupa osób na szczytach wladzy, którzy prywatnie sa zadowoleni. Soleimani mial dojście do Chamaneiego, można powiedzieć, ze mial jego ucho. Cholera wie co mu szeptał. Te szepty mogly nie podobać się wielu ludziom, ktorzy nie mieli dojscia do ucha.
Obserwuj wątek
    • borrka Felusiak 12.01.20, 22:07
      Doczekam się odpowiedzi na moje pytania z sąsiedniego wątku?
      Jakie to wspólne manewry prowadzi Ukraina i Rosja?
      I jaki to rosyjski samolot pasażerski zestrzelili Ukraińcy?
      To mnie intryguje.

--
      Jarek, myśmy ran twych całować niegodni !
      • felusiak1 Re: Felusiak 12.01.20, 23:23
        To bylo w październiku 2001 podczas wspolnych rosyjsko-ukraińskich manewrow. Rosjanie strzelali S-300 do drona a ukraińcy uzywali S-200. Tak sie stalo, ze dron zostal zestrzelony przez rakietę rosyjską i ukraińska zamiast dokonać samozniszczenia wyszukala sobie cel odległy o 250 kilometrów a byl nim lecacy z Tel Avivu do Nowosybirska samolot linii Siberia Airlines no i paszła. Wszyscy zgineli a resztki spadly do Morza Czarnego 190 km od Soczi.
    • blueelvic2 Z tym uchem Przywodcy jest cos na rzeczy... 12.01.20, 23:34
      i wcale nie bylbym zdziwiony faktem, iz ktos generala zwyczajnie wystawil na odstrzal.

Faktem jest, ze spekulacje na temat nastepcy 75-letniego Chameneiego trwaja juz od jakiegos czasu ( od udanej! operacji raka prostaty).

Ponad 80 -cio osobowe gremium duchownych prawnikow zostalo wybrane w 2016 roku, a kadencja tegoz Zgromadzenia obowiazuje do 2024 roku, ale ... Przywodca jest schorowany i byc moze rak ma nawroty.

Wiewiorki donosza, ze nijaki Ahmad Dżannati (bardzo wazna figura) jako twardoglowy konserwatysta sprzyjal odstrzelonemu w Iraku generalowi.

Byc moze to wnuk Chomeiniego Hasan, ktory w przeciwienstwie do dziadka zwiazal sie ze skrzydlem umiarkowanym?

Opcji jest wiele.
    • amunicyjny1 Re: Przyszło mi do glowy 13.01.20, 07:15
      felusiak1 napisał:

> że śmierć Soleimaniego nie dla wszystkich w Iranie jest tragedią. Mniemam, ze m
      > oze istnieć spora grupa osób na szczytach wladzy, którzy prywatnie sa zadowolen
      > i. Soleimani mial dojście do Chamaneiego, można powiedzieć, ze mial jego ucho.
      > Cholera wie co mu szeptał. Te szepty mogly nie podobać się wielu ludziom, ktorz
      > y nie mieli dojscia do ucha.

A śmierć Trumpa, dla wszystkich była by tragedią w USA? Nie trzeba być generałem czy prezydentem, by ucieszyć ludzi wyciągnięciem kopyt

--
      borrka napisał:

> Ty nie znasz historii Polski w "polskiej" wersi i to jest najbardziej znamienne
    • polski_francuz Kedy droga? 13.01.20, 07:58
      "...że śmierć Soleimaniego nie dla wszystkich w Iranie jest tragedią."

Mysle o Persach. To wielki narod, przyjaciel Polakow i ma bardzo wielu inteligentnych ludzi. Zycze mu z calego serca by znalezli swoja droge, mogli zyc w pokoju i moc byc dumnym z siebie. Bo na to zasluguja.

Jak znalezc te droge? Ano pewnie mullowie tak pomagaja narodowi w szukaniu przyszlosci Iranu jak Rydzyk w szukaniu przyszlosci Polski. Maja dobre uniwersytety, bardzo dobrych studentow, maja wielka historie. Moze sie wsrod studentow znajdzie jakis Churchill?

Podpowiem mu kedy droga: ano, trzeba porozumiec sie z Izraelem. Jak sie Iranowi to uda to sie i Stany uspokoja.

Jak to zrobic tego nie wiem. Ale trzeba to zrobic.

PF
        • amunicyjny1 Re: Kedy droga? 13.01.20, 12:04
          felusiak1 napisał:

> Może niech przestana mącić.

A w czym jak nie tajemnica, w interesach USA? Bo tak geograficznie, to z Waszyngtonu do zatoki Perskiej, to blisko nie jest

--
          borrka napisał:

> Ty nie znasz historii Polski w "polskiej" wersi i to jest najbardziej znamienne
        • szwampuch58 Re: Kedy droga? 13.01.20, 12:10
          Amerykanie?
          W piątek wieczorem Trump powiedział w Fox News, że ambasada w Bagdadzie, stolicy Iraku, „prawdopodobnie” zostanie zaatakowana. Następnie republikanin dodał: myślę, że prawdopodobnie byłyby to cztery ambasady"
          Sekretarz obrony Mark Esper powiedział CBS, gdy zapytano go o dowody rzekomych planów Trumpa na atak na cztery ambasady USA: „Nic mi nie wiadomo o atakach na cztery ambasady"

--
          www.youtube.com/watch?v=S07XJA7VaVA
          • polski_francuz Re: Kedy droga? 13.01.20, 15:03
            Wrcajac do problemu "jak poprawic stosunki Iranu z Izraelem" to pamietam, ze jeden z moich partnerow tenisowych sprzed lat, sfrancuzialy Pers, mowil mi ze w jego wiosce/miasteczku w Iranie Zydzi i Szyici zyli w zgodzie i pokoju. Sadze zatem, ze tubylcom sie moze udac dogadac.

PF
            • wojciech.2345 Re: Kedy droga? 13.01.20, 15:59
              Chyba na całym Wschodzie był między nimi pokój. Problem się pojawił jak spadły pieniądze z nieba. Jedni dostali je za ropę, a drudzy z dotacji. Zabrać obu stronom pieniądze.
              • polski_francuz Re: Kedy droga? 13.01.20, 16:14
                "Zabrać obu stronom pieniądze."

Tu parles:) Zydzi byli od historycznych czasow z forsa zwiazani. Jeszcze sie chyba taki nie urodzil co by umial im forse zabrac. O stosunku Persow do forsy niewiele wiem.

PF
    • wojciech.2345 Re: Przyszło mi do glowy 13.01.20, 12:38
      Odnoszę wrażenie, że odstrzelenie Solejmaniego było błędem.
      Lepiej było naiwnie ogłosić, że się będzie na niego polowało i czekać.

Teraz wykreowano bohatera na którego miejsce przyjdą następni.
      • boavista4 Re: Przyszło mi do glowy 13.01.20, 13:03
        Co za czasy. Dawniej Moron Bush z Dickiem weszli do iraku, kraj zamienili w pustynie, irakijczycy sami powiesili Saddama , a dzus Trump musi sam mirdowac na cudzym terytorium , a tymczasem wrog zbroi sie w Moskwie, a amerykanska armia zmienia seks.
      • senioryta13 Re: Przyszło mi do glowy 13.01.20, 13:13
        wojciech.2345 napisał:

> Odnoszę wrażenie, że odstrzelenie Solejmaniego było błędem.
        > Lepiej było naiwnie ogłosić, że się będzie na niego polowało i czekać.
        > Teraz wykreowano bohatera na którego miejsce przyjdą następni.

Osama bin Laden, al-Baghdadi rowniez maja zastepcow, rozumiesz juz teraz co piszesz ?
        Amerykanie doskonale o tym wiedza, ameryki nie odkryles.

---
        -caesar_pl: Polacy to zruszczeni Slowianie
        -boomerang: Póknij się w łeb, Cysorzu
        • wojciech.2345 Re: Przyszło mi do glowy 13.01.20, 13:21
          senioryta13 napisał:
          > Osama bin Laden, al-Baghdadi rowniez maja zastepcow, rozumiesz juz teraz co pis
          > zesz ?
          > Amerykanie doskonale o tym wiedza, ameryki nie odkryles.
          ----------------------------------------
          Mam poważne wątpliwości co do umiejętności amerykańskich analityków.
          Skasowali naturalnego wroga Persów.
          Saddama.

2 wojna z Irakiem była poważnym błędem.
          • senioryta13 Re: Przyszło mi do glowy 13.01.20, 16:01
            wojciech.2345 napisał:

> 2 wojna z Irakiem była poważnym błędem.

po swojej stronie masz nawet Tru.mpa, mnie rowniez.

---
            -caesar_pl: Polacy to zruszczeni Slowianie
            -boomerang: Póknij się w łeb, Cysorzu
    • najezyn Re: Przyszło mi do glowy 14.01.20, 15:07
      Myśl nie jest oryginalna, bo o każdym polityku (a może w ogóle o każdym człowieku) można śmiało powiedzieć, że jego śmierć jest komuś na rękę. W najlepszym razie: przedsiębiorcy pogrzebowemu. Bo zarobi. A już w przypadku polityka... Tłumy ludzi się pewnie ucieszyły. Gdy w takim wojsku ginie generał - to wielu niżej stojących awansuje. Pułkownik na generała, podpułkownik na pułkownika... I tak dalej :) Podobnie z dowolną inną instytucją i zgonem szefa. Tak że masz rację, na pewno, ale wielkiego odkrycia nie dokonałeś.
      • felusiak1 Re: Przyszło mi do glowy 14.01.20, 18:34
        Ciekawe czy teraz irańscy wodzowie obiorą bardziej pragmatyczny kurs. Soleimani to twardogłowy doktryner o niesamowitych wplywach i teraz go nie ma. Czy dopuszczasz mozliwość, ze to on mial wszystkie sznurki w swoim reku?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka