Dodaj do ulubionych

Protokoły mędrców Kremla

14.01.20, 17:59
Swego czasu Rosjanie źródło wszelkiego zła widzieli w Żydach a teraz, w czasach poprawności politycznej, zaczęli Polaków uznawać za współwinnych Holokaustu. Sobie chyba nic nie mają do zarzucenia.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,25598142,przewodniczacy-rosyjskiej-dumy-o-zagladzie-zydow-w-polsce-podsycano.html#a=66&c=159&s=BoxNewsLink

--
"Life doesn't imitate art, it imitates bad television" - Woody Allen
Obserwuj wątek
      • malkontent6 Re: Protokoły mędrców Kremla 14.01.20, 18:38
        Pojawił się pod tym artykułem komentarz znaszego dawnego przyjaciela komsomolca lubata, który udaje tam Polaka i napisał:

"Gawno mnie obchodzi, jak traktowano Żydów w Rosji i ZSRR. Ale chyba nie było tak źle, skoro "prawdziwi" Polacy oskarżają Żydów, że działali z sowietami łapka w łapkę."

--
      • eva15 Re: Protokoły mędrców Kremla 14.01.20, 22:18
        felusiak1 napisał:

> Rosjanie to narod niewinnych ludzi osaczonych przez wrogów.
        > Oni mówia na polaków "pszeki" (пшеки) i nazywaja ich bandytami i zdrajcami a na
        > wet chrystopradawcami.

No tak, a Polacy wypowiadają się o Rosji kulturalnie.
        • malkontent6 Re: Protokoły mędrców Kremla 14.01.20, 23:46
          Cześć Ewciu, co słychać? Widzę, że nadal regularnie sprawdzasz co się dzieje na FŚ i w razie potrzeby bronisz honoru ojczyzny. Lubat też odpowiednio wpisał się pod tym artykułem.

--
    • boavista4 Re: Protokoły mędrców Kremla 14.01.20, 18:39
      Co do zydow to ani Polacy, ani Rosjanie nie moga ponosic zadnej winy. A co do rosyjskich oskarzen - polskie mediui a u rzad tworza taka rusofobie ze Putin walbal mocno i bolesnie popierajac zydowskie oskarzenua przeciwko Polsce. CIOS w sana dziesiatke. I to tylko pomoze Polsce wojowac z Sjonistyczna propaganda.
      • bywszy2 Re: Protokoły mędrców Kremla 14.01.20, 20:17
        Pan powtarza,swoj wpis z Rosji i Swiata.
        A ja dolaczam kopie odpowiedzi.:

2.
        Co do zydow to ani Polacy, ani Rosjanie nie moga ponosic zadnej winy. - panie,
        z pana prawdziwy Speedy Gonzales.Pan szybko sprawe zalatwil.
        No atych 200 000 -300 000 zydow i Zydow polskich kto zalatwil(szmalcowniki i inne sk...synstwo)?
        To tak samo jakbym twierdzil,ze za zniszczenie warszawy,Powstancow itp.Niemcy nie ponosza odpowiedzialnosci.A kto?Duch swiety?
        3.
        oskarzenua przeciwko Polsce. CIOS w sama dziesiatke. I to tylko pomoze Polsce wojowac z Sjonistczna propaganda.. - panskie karkolomne oswiadczenie,sugeruje,ze tylko kopniecie pana i panskich bliskich kopniecie w cztery litery spowoduje rozjasnienie w panskich polowkach mozgowych.Wiec nalezaloby te recepte w stosunku do pana uzywac coraz czesciej.

--
        Да здравствует мир во всем мире!Niech zyje pokoj na calym swiecie!
        Да здравствует дужба между народами!Niech zyje przyjazmiedzynarodami!
        I oby mnie zona katolicka zawsze kochala!
        Radziecki Jewriej.Polski Zyd(niezyd),Szwed bez przymiotnikow - Bywszy.
    • czizus Re: Protokoły mędrców Kremla 14.01.20, 18:53
      To co prawda tylko kremlowska reakcja na zaangażowanie Polski w pokazywanie Europie i światu prawdy o początkach II w.ś. i roli ZSRR w wywołaniu tej wojny co burzy jego mit wielkiego bohatera II w.ś. Rosjanie nie chcą nic wiedzieć o okresie - 01.09.1939 - 22.06.1941, kiedy to intensywnie współpracowali z Hitlerem w napaści na Polskę i eksterminacji narodu polskiego, ale skoro Polska tak uparcie przypomina światu tę zaszczytną rolę ZSRR, więc jest reakcja - polski antysemityzm i współpraca z Hitlerem przed wybuchem wojny. A że nie mają zbyt wielu mocnych argumentów, więc kłamią siarczyście, mataczą, wyrywają jakieś pojedyncze zdania z czyjejś wypowiedzi które mają niby to o czymś świadczyć, . . . etc. Ale wygląda na to,że świat nie dał się nabrać na te rosyjskie kłamstwa. A Polska ma szansę pokazać, jak było naprawdę w czym już dość mocno sekundują jej różni historycy, poważne instytuty ale i politycy, ambasady, . . . etc.
      Jak to mówią - ni ma tego złego, co by na dobre nie wyszło!!
      • bywszy2 Re: Protokoły mędrców Kremla 14.01.20, 20:29
        Pan uporczywie powtarza jak ta ... co Rosjanie chca wiedziec,a co nie.
        czyta i slucha pan po russki?
        1.
        Sa rosjanie,ktorzy sa Za i Przeciw.Sa rzetelni historycy i klamcy(wyglada,ze w Polsce sami,z malymi wyjatkami,sami klamczuszki.
        Nawet w historii najnowszej,ktorej jestemi swiadkami na zywo:
        wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25596709,wiadomosci-w-materiale-o-solidarnosci-pominely-walese-ohydny.html#s=BoxOpImg42.
        - A że nie mają zbyt wielu mocnych argumentów, więc kłamią siarczyście, mataczą, wyrywają jakieś pojedyncze zdania z czyjejś wypowiedzi które mają niby to o czymś świadczyć, . . - maja,oj maja.
        Maja!I o swojej roli nie zapominaja.
        3.
        Ale wygląda na to,że świat nie dał się nabrać na te rosyjskie kłamstwa. A Polska ma szansę pokazać, jak było naprawdę w czym już dość mocno sekundują jej różni historycy, poważne instytuty ale i politycy, ambasady, . . . etc. - nie badz pan taki optymistyczny.Wielu wie o co tu biega.
        4.
        Jak to mówią - ni ma tego złego, co by na dobre nie wyszło!! - trzeba wziac przyklad z Niemiec.

--
        • czizus Re: Protokoły mędrców Kremla 15.01.20, 13:23
          bywszy2 napisał:

> Pan uporczywie powtarza jak ta ... co Rosjanie chca wiedziec,a co nie.
          > czyta i slucha pan po russki?

Ja tylko reaguję na te znane wypowiedzi ale generalnie bywszy zgadzam się z tym co piszesz w tym poście.
          • bywszy2 Re: znane wypowiedzie?+ 17.01.20, 01:55
            czizus napisał:

> Ja tylko reaguję na te znane wypowiedzi ale generalnie bywszy zgadzam się z tym
            > co piszesz w tym poście.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
            a kto to te znanne wypowiedzie wymawia?
            a czy nie zdaje pan sprawe,ze pan malo wie?
            I powtarza pan jak ta papupuga tylko te znane wypowiedzie.
            Zainteresuj sie pan wiecej wtym temacie,w ktorym pan sam sie wypowiada.

--
      • bywszy2 Re: Protokoły mędrców Kremla 14.01.20, 20:35
        Pisarz i oficer tow.
        солженицын
        Pozatym bzdury pisze.
        Nie 200 lat.A od czasu kiedy Chazarzy ich z drzew posciagali.Podobnie,jak Abram ben Jakub przyszlych Polakow na ziemie sprowadzil.

--
          • bywszy2 Re: czego was w szkole uczyli?+ 14.01.20, 22:12
            eva15 napisała:

> O? A to jednak nie byli Mongołowie, którzy przynieśli cywilizację?

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
            Chazarowie byli przed Tataro-Mongolami.

--
                • bywszy2 Re:nieprawda+ 14.01.20, 22:44
                  eva15 napisała:

> Dobrze, że Ukraińcy są od tego wolni! Tam była cywilizacja zachodnia!

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
                  wlasnie nie slyszalem by tam 100000 czarownic spalili,czy Tatarom w tylek galazki wciskali.

--
              • bywszy2 Re: no,a przed tym Awarowie z ukrainskich Polan,+ 14.01.20, 22:40
                boomerang napisał:

> Mylisz pojęcia. Chazarowie cywilizowali Rusinów a nie Rosjan. Rosjanie to potom
                > kowie Złotej Ordy mongolskiej.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
                ktorzy jako dzicz azjatycka osiedlili sie na terenach przyszlego Kijowa,
                stworzyli przyszlych Lachow,ktorzy do pomocy wezwali Satrmatow.
                A przewodniczyl im Piast nieznanego pochodzenia Chazar Moska-Mieszko I.

--
    • jk2007 75 rocznica wyzwolenia Warszawy 14.01.20, 21:17
      Pierwszy pokaz sztucznych ogni w 2020 roku w Moskwie odbędzie się z okazji 75. rocznicy wyzwolenia Warszawy spod niemieckiej okupacji. W ramach pokazu zostanie wystrzelonych około trzech tysięcy fajerwerków.
      Pokazowi sztucznych ogni będą towarzyszyć efekty dźwiękowe salw armat ZiS-3 z czasów II wojny światowej.
      Warszawa została wyzwolona 17 stycznia przez wojska radzieckie podczas operacji warszawsko-poznańskiej (14-17 stycznia 1945 r.).
      • czizus Re: 75 rocznica wyzwolenia Warszawy 15.01.20, 13:30
        jk2007 napisał:

> Pierwszy pokaz sztucznych ogni w 2020 roku w Moskwie odbędzie się z okazji 75.
        > rocznicy wyzwolenia Warszawy spod niemieckiej okupacji. W ramach pokazu zostani
        > e wystrzelonych około trzech tysięcy fajerwerków.
        > Pokazowi sztucznych ogni będą towarzyszyć efekty dźwiękowe salw armat ZiS-3 z c
        > zasów II wojny światowej.
        > Warszawa została wyzwolona 17 stycznia przez wojska radzieckie podczas operacji
        > warszawsko-poznańskiej (14-17 stycznia 1945 r.).

Na drzewo z tymi fajerwerkami. Najpierw przyglądali się bezczynnie jak hitlerowcy mordują powstańców i Warszawiaków a już po wszystkim coś wyzwalali. Taki chłam to może dla Rosjan ale nie dla nas. Wiemy dobrze jak było, moja matka w czasie powstania mieszkała na Bródnie a w czasie tego tzw. "wyzwalania" była z rodziną przesiedlona za Sulejówek.
    • borrka Objawy słabości reżimu Putina 14.01.20, 21:17
      Słabości gospodarczej i politycznej.
      Rosja jest wyczerpana sankcjami, Krymu oddać nie chce, co robić z Ukrainą nie wie, a jedyna " ścieżka wzrostu gospodarczego", to gra na podwyżki cen ropy.

Polski antysemityzm, ten prawdziwy i ten wyimaginowany mało obchodzi Rosjan - niejeden "prawdziwy Ruski" pomyśli "wot mołodcy Pszeki".
      Po drugiej flaszce na troich powie to głośno.
      A Pszek, to od naszej szeleszczącej mowy ojczystej:)

Opinię publiczną drażni jedno: brak szacunku do ruskich pomników, co jest w Polsce dość głupie, bo niczemu nie służy.

.

--
      Jarek, myśmy ran twych całować niegodni !
      • bywszy2 Re: Objawy słabości reżimu Putina 14.01.20, 22:10
        co tam prawdziwy russkij pomysli czy nie pomysli - skad pan wie?
        Idac za slowami senatora Zaryna(a jakzez z zawodu historyka),ktory obrugal Dawida Warszawskiego,za to ze skomentowal bicie zyda w Prochniku,ze jako nie katolik nie ma prawa mieszac sie w tradycje katolickie.
        Rozsmieszyl mnie przy tym do rozpuku:jakim prawem ten ... nieobrzezany wtraca sie w sprzawy "konnfliktu" miedzyzydowskiego?A mianowicie miedzy Chrystusem a Judaszem?
        Wiec zapytuje,Czemu wtraca sie pan w sprawy miedzy russko-zydowskie?
        Mam kontakty z Rosjanami.
        Pozatym co ma slabosc do tematu tego watka?
        Oni maja swoje problemy.Polska swoje.A miala by jeszcze wiecej gdyby nie byla na utrzymaniu UE.I jeszcze sie stawia.
        "Polski antysemityzm, ten prawdziwy i ten wyimaginowany mało obchodzi Rosjan - niejeden "prawdziwy Ruski" pomyśli "wot mołodcy Pszeki"." - Obchodza czy nie obchodza,ale to nie zamazuje polskich niecnych poczynan przed wojna.
        Byly podobne sprawy i w stosunku do Ukraincow.Co sie zemscilo na Wolyniu.
        Pozatym nuruje mnie jeszcze jedna sprawa.
        Stwierdzil pan(cytuje z pamieci),zerozbior Czech z udzialem Niemiec,Polski i Wegrow odbyl sie mala krwia.
        Czy mogl pan stwierdzic jaka iloscia krwi odznaczyly sie I,II i III rozbiory Polski?I kto je przelal?

--
        • borrka Mam codzienne kontakty z Rosjanami 14.01.20, 22:27
          I doskonale wiem, co myślą, a nie tylko co mówią publicznie.

PS. W procesie rozbiorów Polski zginęły zapewne dziesiątki tysięcy Polaków, ale nikt nie liczył.

--
            • borrka To nie tylko Kościuszko 14.01.20, 22:40
              To ogólnopolska Konfederacja Barska, to wojna polsko-rosyjska, to wspomniane Powstanie Kościuszkowskie.
              Sama tylko Rzeź Pragi to kilka - kilkanaście tysiecy zabitych.
              --
              • bywszy2 Re: borka,nie zamydlaj+ 14.01.20, 22:54
                borrka napisał:

> To ogólnopolska Konfederacja Barska, to wojna polsko-rosyjska, to wspomniane Po
                > wstanie Kościuszkowskie.
                > Sama tylko Rzeź Pragi to kilka - kilkanaście tysiecy zabitych.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
                to bylo potem.
                Polacy nie zdazyli Zaolziem sie nacieszyc.
                Wiec dlatego i malo krwi bylo.

--
                  • bywszy2 Re: postawilem powazne pytanie+ 14.01.20, 23:02
                    borrka napisał:

> Istotne są litry, a nie probabilistyka.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
                    czemu pan struga szarmanckiego ...?

--
                      • bywszy2 Re: a co bylo?+ 14.01.20, 23:30
                        borrka napisał:

> Tak się określa pytania typu "coby było gdyby?"
                        > To podstawowy błąd metodologiczny w nauce historii.

> zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
                        postawilem pytanie,ile krwi rozlano w Czasie ogloszenia I,II i III rozbiorow i kto ja przelal?

--
            • bywszy2 Re: ale to bylo juz potem.+ 14.01.20, 22:52
              boomerang napisał:

> Kościuszko został ranny i dostał się do niewoli rosyjskiej, z której wyciągnął
              > go Tomasz Jefferson.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
              Jakby Polacy mieli wiecej czasu do rzadzenia Zaolziem,to by tez duzo krwi bylo.
              A tak nie zdazyli.

--
          • bywszy2 Re: zrodlo?+ 14.01.20, 22:50
            borrka napisał:

> I doskonale wiem, co myślą, a nie tylko co mówią publicznie.
            >

--
            Да здра
            > PS. W procesie rozbiorów Polski zginęły zapewne dziesiątki tysięcy Polaków, ale
            > nikt nie liczył.

> zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
            pytalem sie,kto zginal?
            To co pan wie doskonale nie musi byc prawda.
            ---------------------------
            Jaвствует мир во всем мире!Niech zyje pokoj na calym swiecie!
    • eva15 Zraz mnie znów wywalą! 14.01.20, 22:42
      malkontent6 napisał:

> Swego czasu Rosjanie źródło wszelkiego zła widzieli w Żydach a teraz, w czasach
      > poprawności politycznej, zaczęli Polaków uznawać za współwinnych Holokaustu.
      > Sobie chyba nic nie mają do zarzucenia.

Dla otrzeźwienia przeczytaj sobie artykuł kanadyjskiego historyka (profesora z Montrealu) :

pl.sputniknews.com/pisza-dla-nas/2020011411648922-co-polska-musi-ukryc-o-poczatkach-ii-wojny-swiatowej-sputnik/

Sputnik tego artykułu nie zamówił a tylko przedrukował. Art. ukazał się m.in. w "Sieci Voltaire", którą doprawdy trudno oskarżać o zajadłą prorosyjskość.
      • malkontent6 Re: Zraz mnie znów wywalą! 15.01.20, 01:43
        eva15 napisała:

> Sputnik tego artykułu nie zamówił a tylko przedrukował.

Mam wrażenie, że ten artykuł został napisany przez dziennikarza a nie przez historyka.

"Radzieccy dyplomaci robili wszystko, co w ich mocy, aby przeciągnąć Polskę na swoją stronę..."

Co konkretnie robili?

"Polacy podpisali deklarację o nieagresji z nazistowskimi Niemcami."

To dobrze czy źle?

"Polska nie była również zainteresowana współpracą z radzieckim rządem w celu zagwarantowania bezpieczeństwa państw bałtyckich..."

Krótko mówiąc Polska nie chciała dokonać razem z ZSRR inwazji państw bałtyckich.

"Żaden rząd w Europie nie chciał sprzymierzyć się ze Związkiem Radzieckim przeciwko nazistowskiej groźbie..."

To znaczy, że nie tylko Polacy nie ufali władzom ZSRR. Dlaczego? Być może istnienie Gułagu, procesy moskiewskie, katastrofalny głód na sowieckiej Ukrainie były przyczynami tego braku zaufania.

A co było później? Masowe wywożenie polskiej ludności Kresów, inwazja krajów bałtyckich, próba zajęcia Finlandii, zamordowanie kilkunastu tysięcy polskich oficerów, którzy walczyli przecież przeciwko Niemcom... O tym ten kanadyjski profesor chyna nie słyszał. A szkoda, bo to potwierdziło obawy o brak wiarygodności sowieckiego kierownictwa.

--
        • felusiak1 Re: Zraz mnie znów wywalą! 15.01.20, 19:08
          Ten profesor napisal o tym ksiazke w ktorej wybiela ZSSR i Stalina. On chcial sprzymierzyć się z Anglią i Francja przeciwko Hitlerowi ale wredna Polska do tego nie dopuściła. Stalin został postawiony pod scianą i zmuszony do zgody na pakt z Hitlerem. Rzecz jasna była to obrona przed zakusami Rzeszy. Tym sposobem Stalin obronil Litwę, Lotwę i Estonię, polowę Polski, calą Bessarabię i wkrotce zaczął bronic Finlandię.
      • pijatyka Re: Zaraz mnie znów wywalą! 17.01.20, 20:45

Taki już twój los, Syfcia - kacapskiej (bo nawet nie rosyjskiej) szczekaczki na polskim forum.

Gwarancja prawdy i obiektywizmu - bo "profesor z Kanady"; jakby na świecie nie dość było różnych sprzedajnych szmat, zadaniowanych agentów - czy po prostu pospolitych (aczkolwiek użytecznych) idiotów ;-D

"Hej, suczki - my znamy wasze sztuczki"

• monalisa2016 Re: dla otrzezwienia+ 15.01.20, 00:34
      Tja, wykorzystanie do tego najwyzszego organu wladzy w Polsce jaki jest Sejm mowi samo za siebie, wiadomosc poszla w swiat > vide Twitter. Polacy powinni zapytac za co biora ciezkie pieniadze podatnika historyczni doradccy prezydenta jak i rzadu ze dopuszczono do takiego blamazu i miedzypanstwowego eklatu.

--
      ......................................
      Ciekawe Info.
      www.youtube.com/watch?v=UtIWBU6lL8Y
    • czizus Re: Protokoły mędrców Kremla 15.01.20, 13:46
      Ta wojna historyczna to blamaż, głównie dla strony rosyjskiej. Ale PIS-nieudacznicy też nie są bez winy. A sprawa jest dość prosta. Rosja powinna w końcu zaakceptować swoją rolę w początkowym okresie II w.ś. tj. w okresie 01.09.1939 - 22.06.1941, nazwać sprawy po imieniu i nie mataczyć, nie kłamać bo to jest tchórzostwo i jak określił jeden z brytyjskich historyków - "to wandalizm historyczny".
      Ale Polska powinna w końcu przyjąć do wiadomości, że Auschwitz został wyzwolony przez Armię Czerwoną i uszanować to, że po 22.06.1941 zaczyna się nowy okres w historii Armii Czerwonej i po mimo wielu kontrowersji, należy jednak uszanować jej olbrzymi wkład w pokonanie Niemiec i poniesione ofiary, łącznie z większym dystansem do burzenia pomników czerwonoarmistów(chyba że dana osoba jednoznacznie prześladowała polskich patriotów, AK, etc.) , bo cmentarze poległych czerwonoarmistów są zadbane i tutaj jest wszystko w porządku.
      Czy to takie trudne????
    • szwampuch58 Re: Protokoły mędrców Kremla 15.01.20, 15:46
      nie wtracajac sie w te "wielce powazna" pyskowke(kolejna) ulankow nadwislanskich o....hmmmm dupie marynie chyba
      chcialem zauwarzyc ze na Kremlu wre
      wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,25602295,rzad-rosji-podal-sie-do-dymisji-wczesniej-putin-zaproponowal.html#a=66&c=159&s=BoxNewsLink
      --
      www.youtube.com/watch?v=S07XJA7VaVA
    • varken Re: dodam tylko 17.01.20, 11:04
      jk2007 napisał:

> Powstancy spowodowali zniszczenie Warszawy. Armia Czerwona wyzwolila.

Najciekawsze jest to, że nie znam żadnej oficjalnej prośby polskich władz na emigracji do ZSRR o wyzwalanie. Kto zaprosił Armię Czerwoną do wyzwalania?? Jezeli znasz taki niezależny polski organ, to napisz. Oczywiście komunistyczne marionetki Stalina udające Polaków i polskich patriotów nie wchodzą w grę bo to raczej byli zdrajcy.

Ps. A tak na marginesie - to co Rosjanie nazywają wyzwalaniem, było zwyczajnym marszem na Berlin a Polska była tylko po drodze i w końcu okupacja niemiecka została zamieniona na zależność od ZSRR z narzuconym niechcianym, absurdalnym ustrojem i zacofaniem cywilizacyjnym. A może Polacy czekali na to prawdziwe wyzwolenie przez zachodnich aliantów???
      • amunicyjny1 Re: dodam tylko 19.01.20, 12:43
        varken napisał(a):

A może Polacy czekali na to prawdziwe wyzwol> enie przez zachodnich aliantów???

Albo 0,5 milionową Armie krajową?

--
        borrka napisał:

> Ty nie znasz historii Polski w "polskiej" wersi i to jest najbardziej znamienne
    • boomerang Re: Wszystkiego najlepszego 17.01.20, 20:22
      Wyzwolenie było nieuchronne, tak czy siak.
      ZSRR nie uczestniczył w II WŚ, tylko prowadził Wielką Wojnę Ojczyźnianą, przyłączając podbite kraje do jednej wspólnej ojczyzny, jaką on sam był.
      • szwampuch58 Re: Wszystkiego najlepszego 17.01.20, 20:53
        teraz niespodziewanie te wyzwolenie okazalo sie byc bez wolnosci,bo ponad 4 dekady 98% Polakow wybieralo jedynie sluszna partie PZPR....te wstretne "komuchy rosyjskie" zostale uznane przez wszystkie panstwa swiata.....dopiero syropian solidarciuchow obalajacych komunizm przynius te wolnosc prawdziwa i nagle okazalo sie ze PZPR nikt nie popieral i wszyscy walczyli jak lwy o wolnosc....i kurdupel dalej walczy

--
        www.youtube.com/watch?v=S07XJA7VaVA
          • amunicyjny1 Re: Wszystkiego najlepszego 19.01.20, 22:22
            boomerang napisał:

> to była dyktatura klasy robotniczej, chyba nie zaprzeczysz'

Ta ta zwana klasa robotnicza, ma z zasady jedną rzecz do zaoferowania władzy, własną dupę do bicia
            To tak jak w kawale

Dzwoni Mojsze do KC, i pyta, Czy to prawda że my żydzi sprzedaliśmy Polskę?
            Prawda parchu, sprzedaliście
            A gdzie wypłacają udziały ???

--
            borrka napisał:

> Ty nie znasz historii Polski w "polskiej" wersi i to jest najbardziej znamienne
    • caesar_pl Re: Protokoły mędrców Kremla 19.01.20, 22:51
      Działalność Brygady Swietokrzyskiej została scharakteryzowana w meldunku dowódcy okręgu AK Radom z 2 stycznia 1945 roku następująco: „Działalność NSZ bez zmian. Wyraźna współpraca z Niemcami i plaga społeczeństwa na skutek stosowania rekwizycji. 22 listopada w czasie przemarszu NSZ przez miejscowość Oleszno Niemcy ściągnęli posterunki. Notowane są kontakty z Gestapo”[29].

Do ostrego sporu między oddziałem AK a patrolem rekwizycyjnym Brygady Świętokrzyskiej doszło w nocy z 21 na 22 grudnia 1944 w majątku Pierocice. Pomimo sprzeciwu akowców patrol rekwizycyjny z majątku zabrał konie, 2 krowy i 2 świnie oraz 500 kg zboża. Podobne zdarzenie miało miejsce we dworze Janoszów należącym do Białkowskich. Tam zarekwirowano 1 świnię[30].

Oprócz rekwizycji kluczowym czynnikiem niechęci popierającego NSZ ziemiaństwa było grubiaństwo, brak karności i brak poszanowania dla zasad moralnych wśród jego członków[31].

Delegatura Rządu meldowała: „Brygada Świętokrzyska NSZ pod komendą Bohuna przegrupowuje się obecnie ku zachodowi w myśl dyrektyw ONR pozostania po niemieckiej stronie frontu. Zarówno ze strony AK jak NSZ-SN wreszcie od dezerterów AL z powiatu radomszczańskiego stwierdzono, że przy przeprawie części oddziałów (m.in. słynny oddział Żbika który współpracował z Niemcami również na terenie Miechowskiego) przez Pilicę Niemcy wycofali uprzednio posterunki mostowe. Gestapo wypuściło na wolność jak to już niejednokrotnie miało miejsce dowódcę bojówki ONR Pługa ujętego na robocie z bronią w ręku”[32].

Wie Putin wiecej na ten temat niz polskojezyczna Wikipedia?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka