Dodaj do ulubionych

Aleksander Kwaśniewski: rozmowy albo czołgi

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.11.04, 22:22
cos wygląda na to ze pan prezydent bardzo obawia sie Rosji
Obserwuj wątek
    • Gość: Pedro Asekuranctwo polityków IP: *.hist.uj.edu.pl 24.11.04, 22:24
      Jak można mieć wątpliwości, że wybory na Ukrainie były sfałszowane. Otrucie
      kandydata Juszczenki, wykluczenie go z obecności w mediach, wizyty Putina,
      obecność wojsk rosyjskich w przebraniu, praca rosyjskiego specnazu i
      ekspertów od socjotechniki i manipulacji, wożenie ludzi autobusami by
      wielokrotnie głosowali, wykluczanie setek tysięcy innych obywateli z
      możliwości głosowania, blokowanie liczenia głosów, nocne cuda nad urną etc.
      etc. Książkę już można o tym napisać.
      • Gość: Z. Re: Niekoniecznie IP: *.chello.pl 24.11.04, 23:15
        Nie widze, żeby prezydent miał wątpliwości w tym względzie. Podobnie zresztą
        jak Lech Wałęsa, który sie wybiera na Ukrainę jutro. Dyplomaci, negocjatorzy
        rozmawiają nieco innym językiem, niż demonstranci. I w jakiś sposób się
        uzupełniaja. Kiedy patrze na nasz podzielony sejm jak robi się coraz bardziej
        pomarańczowy to troszke mi cieplej w sercu. Atmosfera okrągłostołowa jest mi
        bliższa niż wieczne kłótnie. Rozmawiając można zrobic więcej dobrego. Wierzę,
        ze Ukraina wywalczy swoje, to są tysiace ludzi, i jeśli nie uda się pokojowo,
        bedą o swoje walczyć. Ale lepiej żeby przekazanie władzy odbyło się bez rozlewu
        krwi, prawda?
      • Gość: ix TOWARZYSZU, a pamietacie: WYBIERZMY PRZYSZLOSC??? IP: *.chello.pl 24.11.04, 23:25
        Kwasniewski rysuje taka oto wizje: Ukraina dzieli sie na Wschód i Zachód, sa
        dwa bloki, które albo beda ze soba rozmawiac albo dojdzie do konfrontacji, albo
        czolgi albo rozmowy. TO JEST TANDETNA WIZJA HISTORII i WYBÓR PRZESZLOSCI. To
        jest nonsens. Nie mozna mówic o podziale Ukrainy, skoro po jednej stronie sa
        sterowane przez wladze homosovieticusy a po drugiej ruch spoleczenstwa
        obywatelskiego. Ta wizja jest godna TYRANA, wywodzi legitymizacje do ROZMÓW z
        faktu ze duza czesc spoleczenstwa ma przemiany w nosie. Kwasniewski nie
        wyciagnal zadnych wniosków w mysleniu o tym KTO jest sila kazdego narodu, ze
        PRAWDA i RACJA sa ZAWSZE po stronie bezbronnych, ze Kuczma z Janukowyczem sa
        juz REZYMEM a nie LEGALNA WLADZA, ze to NARÓD jest zródlem wladzy a nie resorty
        silowe... Ten prezydent to nie maz stanu, to po prostu urzednik. To porazajace
        jak bardzo róznia sie te mialkie slowa prezydenta w porównaniu z tym co mówi
        np. Jerzy Buzek. Jestem przekonany ze mamy w Polsce polityków których stac na
        wieksze gesty.
        • Gość: Ter Re: TOWARZYSZU, a pamietacie: WYBIERZMY PRZYSZLOS IP: *.abhsia.telus.net 25.11.04, 01:41
          Cenie postawe Jerzego Buzka ale wez pod uwage, ze Jerzy Buzek jako prywatna
          osoba badz co najwyzej posel do parlamentu UE moze sobie pozwolic na swobodna
          ocene i wyrazenie wprost osobistej oceny sytuacji na Ukrainie. Prezydentowi
          Polski takiej opinii wyrazac nie wolno. Kazda jego wypowiedz jest odbierana
          jako stanowisko Polskie a to powinno byc wywazone tak aby nie spowodowac
          zadraznien, ktore zamiast pomoc moglyby przeszkodzic w pomocnym mediacyjnym
          udziale Polski.
        • Gość: Polka z Kanady Re: TOWARZYSZU, a pamietacie: WYBIERZMY PRZYSZLOS IP: *.bchsia.telus.net 25.11.04, 02:19
          Gościu ix, trochę się zaperzyłeś. Jeżeli Kwaśniewski ma odegrać pozytywną rolę
          w konflikcie ukraińskim, to nie może deklarować się całkowicie po jednej ze
          stron. Musi być dyplomatyczny, i to nie tylko wobec Ukraińców, ale i zachodniej
          Europy, bo w końcu tylko z ich poparciem Polska może skutecznie pomóc Ukraińcom
          w ich walce o demokrację. Myślę, że wywiad jest nieźle wyważony i dobrze
          ustawia Kwaśniewskiego w pozycji mediacyjnej, chociaż ja, np. nie ze wszystkim
          w tym wywiadzie bym się zgodziła.
    • Gość: Beryja Madre slowa Prezydenta IP: *.anon-online.org 24.11.04, 22:31
      bez wzgledu na to kto bedzie prezydentem, malo sie zieni na Ukrainie.
      Janukowycz jest przewidywalny, wiadomo jaki bedzie mial kurs, Juszczenko nie ma tych atutow, moze sie rozwinac do samozwanczeko watazki z ukrainskich stepow i bardzo swoja polityke zaskoczyc tak Polske jak i Rosje.
      Ciekawa sprawa te wybory, wykazaly jak male zrozumienie panuje jescze w cywilizowanym rozwiazywaniu problemow. Sila tlumu, czy sila armii stanowi w Europie Srodkowej ponownie argument zmutowanej demokarcji, ale coz przyklad idzie z UZA, przyjdzie tez z Rosji, gdy do wladzy dojdzie Zylinowski, a wtedy bedzie naprawde nieciekawie.
    • witaschek Brawo Kwachu 24.11.04, 22:53
      A ja uwazam, ze Kwas matolem nie jest jesli chodzi o Ukraine. Swiadcza o tym
      jego slowa z wywiadu:

Natomiast wśród zwolenników Juszczenki znajdę ludzi, którzy myślą w sposób
      nacjonalistyczny. Niech pan przypomni sobie sprawę Cmentarza Orląt Lwowskich.
      Jestem przekonany, że sabotujący otwarcie cmentarza radni Lwowa głosowali za
      Juszczenką. Nasze postulaty nie znajdowały wówczas w ekipie Juszczenki
      większego zrozumienia.

Lwów to polski kolec...

-...ale od ludzi Kuczmy dostaliśmy w tej sprawie poparcie!
      • Gość: ix WYBIERZMY PRZYSZLOSC IP: *.chello.pl 25.11.04, 00:01
        To ze nacjonalisci na Ukrainie sa, nie ulega watpliwosci. Ale nacjonalizm pod
        Kuczma sie ROZWIJAL, a w demokracji staje sie slabiutki... Ty mylisz skutki z
        przyczynami, w dodatku nie zauwazasz ze nic nie procentowaloby bardziej niz
        mocne wsparcie w najtrudniejszych chwilach. Po prostu sa relacje osobiste i
        jest przyzwoitosc. A juz dzis mozna byc pewnym ze Juszczenko zostanie albo
        prezydentem albo symbolem narodowego buntu. Juz dzis trzeba INWESTOWAC. A
        prezydent ledwie potrafi zarzadzac... Cóz jest trudnego w milych salonowych
        pogawedkach??? Kto zasluzyl juz dzis na wiekszy szacunek: Kwasniewski czy
        Powell??? Tak sie nie prowadzi dyplomacji, tak mozna ew. jesc podwieczorki.
        • witaschek Re: WYBIERZMY PRZYSZLOSC 25.11.04, 05:56
          Wcale nie myle skutkow z przyczynami. Nacjonalism o jakim mysle nie jest
          reakcja na rzeczywistosc. To choroba samonapedzajaca sie. Najwiekszym
          skupiskiem ukrainskich nacjonalistow jest dzis Kanada, a Kanada jest przeciez
          demokratycznym krajem.
          A teraz artykul dla ciebie o podpalaniu cerkwii prawoslawnych moskiewskiego
          patriarchatu na zachodniej Ukrainie. Moze przekonasz sie, ze zwolennicy
          Juszczenki, to tez nie anioly.
          http://www.strana.ru/stories/04/10/29/3567/233486.html
          На Западе Украины горят церкви и избиваются священники
          Настоятеля Иоанно-Богословского храма села Кохановка подвергли побоям за то,
          что он отказался агитировать паству за Ющенко

Глеб Борисов
          22 ноября 2004

Читайте сюжет: Нарушения и беспорядки в ходе выборов на Украине
          [версия для печати]

Ко дню выборов президента Украины буддийские монахи со всей страны съехались в
          Киев, чтобы молиться о недопущении кровопролития. Однако те, кто называет себя
          христианами, оказались настроены отнюдь не так мирно. Приходится
          констатировать, что в сезон президентских выборов участились "необъяснимые"
          случаи поджогов церквей и избиения священников, принадлежащих Украинской
          Православной Церкви Московского Патриархата. Оскверняются памятники. Со своей
          стороны Союз православных граждан Украины обещает, что в случае возникновения
          опасности "бархатной революции" готов "привести в Киев сто тысяч сторонников
          Виктора Януковича".

Шестого ноября в Свято-Покровский храм села Нестерварка Тульчинского округа
          ворвался человек, заявивший настоятелю, протоиерею Владимиру Корецкому,
          что "наступит 22 число, и мы тогда с вами разберемся". О том, что эти угрозы
          имеют реальную силу, свидетельствует инцидент в Липовецком округе, где группа
          людей остановила маши
          • witaschek dalej 25.11.04, 06:02
            Двенадцатого ноября в кафедральном соборе Сарны (Ровенская область) в связи с
            откровенными угрозами в адрес православных священнослужителей оказалось сорвано
            епархиальное собрание, в котором участвовало около 300 священников.
            Шестнадцатого ноября в Спасо-Преображенском кафедральном соборе города Сумы
            пришлось прервать богослужение, так как в храм ворвалась группа агрессивно
            настроенных людей, выкрикивавших угрозы в адрес "москальской церкви".

В ночь с 18 на 19 ноября был осквернен памятник архитектуры, самый древний храм
            Полтавы - Спасская церковь на улице Октябрьской. Храм был свидетелем
            героической обороны жителей и гарнизона Полтавы во время шведской осады. В нем
            совершался благодарственный молебен после Полтавской победы, неоднократно
            бывали православные государи и члены царской семьи Романовых. Возле стен храма
            были погребены жители города, замученные немецкими фашистами. Спасская церковь
            является визитной картой Полтавы, ее изображение размещено на многих товарах,
            изготавливаемых на предприятиях города.

Когда православные верующие пришли рано утром 19 ноября к своему храму, они
            увидели, что стены и двери исписаны желтой краской с угрозами в
            адрес "москалей" и предвыборными лозунгами. В эту же ночь были осквернены
            памятник полковнику Келлину, возглавлявшему военный гарнизон крепости Полтав&
            • Gość: ix Re: dalej IP: *.chello.pl 25.11.04, 15:42
              Witaszek, ja nie mówie KIM ONI SA, ja mówie o tym kim ONI BEDA, rozumiesz
              róznice??? I to kiedy BEDZIE wieksze zrozumienie polskich racji. I jak miec na
              nich wiekszy wplyw. Twoje argumenty sa mialkie, bo kiedy stana sie legalna
              wladza nie bedziesz mial juz nic przeciwko salonowym podwieczorkom.
      • Gość: kresowiak Re: Brawo Kwachu IP: 193.30.41.* 25.11.04, 09:50
        zgadzam sie ze dla Ppolski lepiej mec prezydentem ukrainy czlowieka ze
        wschodu , przynajmniej nie bedzie mec atawistycznej nienawisci do polakow w
        porownaniu do tych we Lvivie, juz nie mowie ze prawie caly przemysl ukrainy
        jest na wschodzie i korzysciach z tym zwiazanych.
        chociaz oboz wladzy oczywisci mogl znalezc i kandydata z lepsza biografja...
    • Gość: Aniut Re: Aleksander Kwaśniewski: rozmowy albo czołgi IP: *.client.comcast.net 24.11.04, 23:02
      nie moge czytac tej papki plynacej z ust naszego prezydenta. Dlaczego ten
      czlowiek nigdy nie powie nic jasno bez zamydlania obrazu - prosta odpowiedz, bo
      nie ma jaj. Co to znaczy, ze: "Kuczma chce pokazac swiatu Ukraine bardziej niz
      mniej demokratyczna". Od tej "taktownosci" Kwasniewskiego chce mi sie
      wymiotowac. Pokarz klase czlowieku, nie badz maly. Nikt ci nie zabrania lubic
      Kuczmy ale nazwij rzeczy po imieniu i pomoz do cholery w walce o niepodleglosc
      tej biednej Ukrainie. Historia ci tego nie zapomni.
    • Gość: marek do pana K. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.11.04, 23:03
      skoro jest tak jak mówisz to weź toboły i zamieszkaj w Doniecku. Jakie
      rozdarcie na wschód i zachód ? jakie sprawdzanie w praniu prezydenta ? jakie
      uwalnianie sie od mafijnych powiązań ? co za brednie co za brednie . CHODZI PO
      PROSTU o to że każdy ma prawo głosowac tak jak chce bez strachu i nacisków a tu
      takie brrrrednie o podziałach na wschod i zachód , o tym że czy tak czy tak to
      połowa i tak będzie nieusatysfakcjonowana. Jak połowa ??? jak połowa ?? co to
      za absurd czy ten człowiek w ogóle ma cos w głowie. szlag mnie trafia jak
      czytam te jego brednie, głosowałem na niego raz i teraz załuję. I to bardzo.
      Cholernie żałuję. Po prostu brak mi słów. Bez komentarza. żenada. co za żenada.
      przeciez ten człowiek de facto wspiera janukowycza, kuczme i tę cała bandę !!!
      całą tę mafijną bandę, która chce strzelac do ludzi i pewnie by strzelała gdyby
      nie to że sie boi. A kogo on znał na wschodzie że mówi o demokracji na
      wschodzie i że ją zna ten ... kogo znał ?? bande pijanych kacykowi i satrapów.
      co za żenada. co za żenada. co za żenada.
        • Gość: marek Re: do pana K. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.11.04, 23:41
          i tu ci przyznaję 100 % racji. głosowałem miałem swoje powody, miałem swoje
          poglądy, żałuję cholernie, naprawdę cholernie żałuję !!!(choć to akurat teraz
          to nie jest aż tak ważne) ważna jest sytuacja tamtych ludzi a to co wygaduje
          ten ...., jest ... szkoda gadać. żenada. żenada. żenada to mało. ten ........
          de facto popiera tę bande kuczmy etc . brak mi słow. brak mi słów. po prostu
          brak mi słow. brak mi słow. wychodzi z niego cała prawda, wychodzi że tak
          naprwde to ma w ........ ludzi, człowieka ... demokracje i wolność ! tam dzieją
          rzeczy wazne może dojść do tragedii, SFAŁSZOWANO wybory ODEBRANO LUDZIOM głos,
          po prostu BANDZIORSTWO, juszczenke truli pier....ą o tym że jadł arbuzy i od
          tego to sie stało. no nie, no nie ... a ten ........... sobie w najlepsze
          wygaduje takie ...... brak mi słow.

NIECH ŻYJE WOLNA UKRAINA !!! OBY IM SIĘ UDAŁO !
        • Gość: ix Re: do pana Marka. IP: *.chello.pl 24.11.04, 23:48
          Marku, podzielam Twoje spojrzenie. Nie przejmuj sie ze na niego glosowales.
          Madrze zrobliles. Na szczescie mezowie stanu w dostatnich, demokratycznych
          czasach potrzebni sa rzadziej niz zwykli, przecietni urzednicy. Naturalnie,
          prawdziwych mezów stanu kraj potrzebuje zawsze. niestety to w momentach
          trudnych wychodzi czy ktos mezem stanu jest czy nie. A Kwasniewski sens i
          wartosci jakie staly za ruchem Solidarnosci zaledwie zgrabnie zaadoptowal i
          dopisal do swojego zyciorysu.
          • Gość: Polka z Kanady Re: do pana Marka. IP: *.bchsia.telus.net 25.11.04, 03:17
            Naturalnie, panie Marku, niech żyje niepodległa i wolna Ukraina. Ale niech pan
            nie wymaga od prezydenta Polski, któremu być może przypadnie ważna rola
            mediacyjna, żeby się wypowiadał tak, jak Panu wolno. Że Kwaśniewski to nie
            Churchill czy de Gaulle, zgoda. I że rozumie się pewnie lepiej z Kuczmą niż z
            Juszczenką, to pewnie też prawda. Ale jego weypowiedzi w wywiadzie są ustawione
            tak jak trzeba. Chyba się pan zgodzi, że lepiej żeby Janukowycz oddał władzę
            nie pogrążając kraju w wojnę domową, czy paraliżując wielki ruch odnowy na
            ileś lat wprowadzeniem stanu wojennego, z poparciem Rosji ( a o ile lepiej
            byłoby dzisiaj w Polsce, gdyby stanu wojennego nie było!). Pokojowe
            postępowanie na Ukrainie daje dużą szansę, że Janukowycz władzę straci. W końcu
            Juszczenko też nie chce rozlewu krwi.
            • Gość: ix Re: do Polki z Kanady. IP: *.chello.pl 25.11.04, 15:59
              Gość portalu: Polka z Kanady napisał(a):
              Że Kwaśniewski to nie
              > Churchill czy de Gaulle, zgoda. I że rozumie się pewnie lepiej z Kuczmą niż z
              > Juszczenką, to pewnie też prawda.

Ty Polko z Kanady nie rozumiesz chyba jednego: uzurpatorowi potrzebna jest
              legitymizacja z Zachodu, nie tylko z Moskwy, ale od Zachodu tez. A wlasnie to
              ze do Kuczmy mu blizej niz do Juszczenki powoduje ze taka legitymizacje
              latwiej jest mu zdobyc od Kwasniewskiego. I wlasnie ta niejednoznaczna postawa,
              brak wyraznego sygnalu NIE WOLNO, oznacza przyzwolenie.

Chyba się pan zgodzi, że lepiej żeby Janukowycz oddał władzę
              > nie pogrążając kraju w wojnę domową, czy paraliżując wielki ruch odnowy na
              > ileś lat wprowadzeniem stanu wojennego, z poparciem Rosji

To jest oczywiste, tylko problem jest taki, ze Kwasniewski sie BOI. Pyta Kuczme
              czy nie wyprowadzi czolgów... Ja sie przyjaciela o takie sprawy nie pytam, ja
              mu mówie po przyjacielsku BRACIE, NIE WOLNO. Tymczasem dyplomacja
              Kwasniewskiego jest dyplomacja rodem z Ligi Narodów, a Kuczma jak juz dzis
              wiemy przyjal u siebie dwa samoloty SPECNAZU. Obudz sie !!!

> Pokojowe postępowanie na Ukrainie daje dużą szansę, że Janukowycz władzę
              straci.

To ja nie wiem gdzie Ty te szanse widzisz. Ja widze twarda i brutalna
              konfrontacje. Jakby od strony wladzy ktos pokoju chcial, to rozmowy by sie juz
              dawno rozpoczely, tymczasem ONI uwazaja ze ludzi sie da mrozem wziac za pysk.
              Gladkosc wypowiedzi prosze Pani i ladne slowa nie zastapia DZIALAN, podobnie
              jak ukladne rozmowy telefobniczne nie sa w stanie powstrzymac zdecydowanych na
              wszystko. Kuczma idzie w zaparte, i ma za soba brutalna sile.
    • Gość: bezprzezwiska Pzesad Jezykowy IP: 200.232.138.* 24.11.04, 23:06
      Powtarza sie tu jeden z popularnych przesadow
      jakoby rosyjskojezyczni Ukraincy nie mieli
      "wlasciwej" tozsamosci ukrainskiej.

Znam paru Ukraincow u ktorych w domu sie
      mowilo po rosyjsku ale znaja ukrainski i oni
      zawsze uwazali sie jedynie za Ukraincow i ze nie maja
      nic z Rosjanami,...

To jak w Irlandi, caly kraj, historia nie ma nic wspolnego
      z Anglia (poza okupacja), ale jezyk jest angielski (poza nacjonalistami z
      Belfastu ktorzy sie ucza celtyckiego) bo Anglia okupowala
      kraj przez wieki.

tego nie nalezy mieszac.
    • Gość: Richard Re: Aleksander Kwaśniewski: rozmowy albo czołgi IP: *.w80-11.abo.wanadoo.fr 24.11.04, 23:27
      Wstyd mi za pana, panie Prezydencie. 23 lata temu przypominam sobie pewnego
      Olka, ktory na wiesc o stanie wojennym i reakcji Zachodu byl bardzo szczesliwy
      z powodu, ze Zachod protestuje. Mieli oni wtedy troche wiecej do stracenia bo
      geopolityka byla inna, zagrozenie Sowietami tez inne. I protestowali. Dzisiaj
      dawniejszy Olek zostawszy Aleksandrem, ubabrany w bezsensowne popieranie Kuczmy
      nie jest w stanie zajac jednoznacznego stanowiska. A tego chyba Ukraincy by
      chcieli i czekaja. Tak jak kiedys czekali Polacy....
      R

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka