Dodaj do ulubionych

Jesli TO zrozumiem kiedykolwiek,zrozumiem Zydow

11.12.04, 14:25
Obejrzalem dzis na Planete dluzszy fragment filmu Lanzmana Szoah.
Uciekinier z Oswiecimia -Brzezinki opowiadal o obozie,ze szczegolnym opisem historii transportow z Terezina.Grupy te trzymane byly osobno,calymi rodzinami,nie bylo zadnej selekcji,nie ostrzyzono ich,chodzili we wlasnych ubraniach,dzieci dostawaly bialy chleb i mleko,funkcjonowala szkola i nawet teatr.
Wiezniowie,majacy dostep do dokumentow wiedzieli,ze sa oni tak jak inni skazani na exterminacje,jednak w ich papierach napisano-polroczna kwarantanna.Nikt nie znal celu tej kwarantanny,ale nie o to tu chodzi.
Nawiazano kontakt z ta grupa,przekonujac ich ,zeby tez czeka ich ten sam los,probowano zawiazac komorke ruchu oporu,na 4000osob zglosilo sie 40 mezczyzn
Zydzi z Teresina NIE UWIERZYLI ostrzezeniom.
Kiedy nadszedl termin zaglady,wydane byly rozkazy,przygotowano krematoria ,dowieziono swieze dostawy wegla ludzie z Sonderkomando jeszcze raz skontaktowali sie z osoba cieszaca sie wsrod czeskich Zydow szczegolnym autorytetem,namawiajac na wszczecie buntu i obiecujac,ze wrazie jego wybuchu Sonderkomando podpali komory.
Mezczyzna ten zadal pytanie-"co sie stanie z naszymi dziecmi wrazie buntu?"
Jakby nie rozumial,ze i doroslych i dzieci I TAK czeka okrutna smierc w komorze gazowej.
Poprosil o godzine na zastanowienie i w czasie tej godziny popelnil samobojstwo.
Zdradzil swoich i swoje dzieci wybierajac latwiejsza smierc.
Teresinscy Zydzi do konca wierzyli essmanom,zrozumieli co ich czeka dopiero u wrot komory gazowej.I dali sie do niej zapedzic ,bo zmusili ich do tego straznicy z automatami.
Czy smierc od kuli nie jest latwiejsza niz w komorze gazowej?
Czy wizja rozszarpania,chocby golymi rekami,chocby jednego essmana nie czyni tej smierci sensowniejszą?
Dlaczego woleli samobojstwo,lub szli na druty?
Dlaczego nie wierzyli ostrzezeniom?Dlaczego nie walczyli,chocby w ostatniej chwili?
Wiele zarzuca sie Niemcom i nie wierzy im,gdy twierdza,ze nie znali prawdziwego charakteru tych obozow.
Przeciez ci ludzie,Zydzi ,juz w srodku tego piekla,48 godzin przed Shoah tez NIE CHCIELI uwierzyc.
Czyzby sadzili,ze Bog ocali wlasnie ich?
Jak mozna zarzucac innym obojetnosc a samemu nie kiwnac palcem w obronie wlasnej i wlasnych rodzin?
Naprawde tego nie rozumiem.
Edytor zaawansowany
  • Gość: Gucio IP: *.bmts.com / 63.105.65.* 11.12.04, 15:17
    > zydy pogodzily sie z wola boza i uznaly ze ich Mesjasz, Adolf Hitler
    doskonale wie co robi jako wyslannik samego Pana Boga!

> No i swiety, bo zginal meczenska smiercia...

> Coz w tym trudnego dla zrozumienia?
  • krystian71 11.12.04, 16:14
    eee tam,zamiast mi rozjasnic w glowie dolozyles nowych dylematow.
    Hitler tez zginal tchorzowska samobojcza smiercia,bojac sie konsekwencji i innej smierci,zostawil swoj lud na lasce losu i na lasce konsekwencji,ktore musial poniesc za jego czyny i jego mrzonki.
    Ladnego swietego im wybrales!
    Zapewne,czekali na Mesjasza,widzieli ZNAKI.
    Ale wierzyc w to,ze Mesjasz przyjdzie akurat w odpowiedniej chwili,by wlasnie ich,te grupe, uratowac?
    Przeciez w innej czesci obozu gineli ich inni wspolplemiency ,ktorzy szli do komor prosto z rampy.

• dana33 11.12.04, 16:18
    padlina.
  • krystian71 11.12.04, 16:36
    Ja,Lanzman,jego rozmowca,"starszy"grupy terezinskiej?
    To,ze tak wlasnie traktowali czy nazywli syjonisci ocalalych z Holokaustu nie jest zadna tajemnica.Kataw Zar tez o tym pisze .
  • Gość: perry IP: *.dyn.optonline.net 12.12.04, 06:01
    ty
    i gucio
  • Gość: *** IP: *.home1.cgocable.net 11.12.04, 16:57
    Ja mam maly problem z tym "tchorzowskimi" samobojstwami albowiem w kodeksie
    honorowym w wielu armiach swiata sa wzmianki o wyborze samobojstwa w sytuacjach
    nie dajacych zadnych szans.
    Taka podstawa byla szeroko rozpowszechniona w Armii Niemieckiej nie wspominajac
    juz o Japonczykach.
  • krystian71 11.12.04, 17:13
    Wlasnie!!!Cieplo,cieplo .O to mi chodzi.
    Nie wiem jak to bylo u Niemcow,motywacje Japonczykow znamy z wielu filmow,to dziwna dla nas,orientalna i obca kultura.Ale swe priorytety wylozyla jasno.Z samobojstwem jako najwyzszym dowodem patriotyzmu i posluszenstwa.
    W polskiej armii tez sie takie przypadki zdazaly,vide gen.Dąbek ,ktory najdluzej sie bronil w kampani wrzesniowej,nie widzac juz celu i sensu walki,po ogloszeniu kapitulacji i wynegocjowaniu jej honorowych warunkow zabespieczajacych los jego ludzi tez popelnil samobojstwo nie chcac isc do niewoli.W sumie chyba zalamanie nerwowe.
    Ale zwaz,te wszystkie przypadki w Japonii i w Polsce mialy miejsce po przegranej walce a nie WZAMIAN.
  • dana33 11.12.04, 17:21
    krystian, okazujesz sie coraz wiekszym glupcem: hitler popelnij samobojstwo
    PRZED przegrana wojna????? ten czeski zyd popelnil samobojstwo ZANIM zrozumial,
    ze nie ma ratunku, czyli ze przegrali, przegrali zycie????
    taaak, ja rozumiem, najpierw cos rzucic, sprobowac sprowokowac, a potem proba
    wycofania sie....
    powiedz mi, bo interesuje mnie to bardzo, jaka satysfakcje masz z tych
    prowokacji, manipulacji, oskarzen, prob ponizenia innych? co ty jestes za
    czlowiek, ktory nawet przez kominem gazowym nie zatrzymuje sie?
  • krystian71 11.12.04, 17:40
    Nie mow mi Dano o delikatnosci uczuc,bo takie pojecie na tym forum nie istnieje.Tu ja,moj kraj moja religia jest systematycznie opluwana i wyszydzana.Podobnie traktuje sie tych NIEOBECNYCH,wyznawcow innej religii,ktorzy nie maja szans za soba sie wstawic.
    W zwiazku z tym skora mi stwardniala,i toby bylo na tyle na ten temat.
    Wracajac do meritum-gdzies ty wyczytala,ze wycofuje sie?
    Czy ktokolwiek z was dal mi wytlumaczenie tajnikow zydowskiej duszy,ktore wyjasnialoby moje dylematy?
    Ja naprawde widzialem dzis ten fragment filmu i od rana bije sie z myslami...
    Zreszta sklamalbym,nie od rana,to byl tylko katalizator i przypomnienie pytan z dziecinstwa.
    Nie bylo jeszcze filmow,nie bylo tylu publikacji,nie bylo internetu i nie bylo juz Zydow w Polsce.I pytanie to moglem zadac tylko mojemu dziadkowi,wsluchany w jego opowiesci jak calymi dniami i nocami przechodzily pod jego domem kolumny Zydow idacych do Oswiecimia.
    Piechota,bo to bylo "zaledwie"kilkadziesiat kilometrow.
    Dlaczego nie uciekali,dlaczego sie nie bronili,dlaczego poslusznie prowadzili swe wlasne dzieci za raczke.
    Nie tylko TY Dano wychowalas sie w cieniu tych kominow,nie tylko na Zydow te krematoria rzucily cien.
    Kazde dziecko slyszac takie opowiesci musialo,chocby w mysli zadac swoim bliskim takie pytanie.
    "Czy ty dziadku,gdyby do tego przyszlo,tez wzialbys mnie za raczke i poprowadzil na rzez?"
  • Gość: J.K. IP: *.arcor-ip.net 11.12.04, 17:51
    (chodzi o Zydow).
    Bronic sie mozesz kosa, motyka, Kalaszem.
    Samymi rencami - to marny efekt. to raz.
    Dwa. nikt nie wierzyl, Zydzi tez nie, ze Niemcy szykuja im ZAGLADE.
    To sie ludziom nie miescilo w glowach.

Tam, gdzie Zydzi zrozumieli, o co Niemcom chodzi
    - czyli w Powstaniu w Ghetcie Warszawskim 1943 - tam bronili swojej godnosci
    jak wszyscy inni.

J.K.
    Syn powstanca warszawskiego 1944.
  • krystian71 11.12.04, 18:13
    To nie tak jotka,nie ogladales filmu?
    Rzecz miala miejsce w polowie 43 ,nawet juz po powstaniu w gettcie.
    Nie mowiac o tym,ze machina smierci krecila sie od 41 a ci ludzie ogladali to od srodka.
    Nie mogli twierdzic,ze nie wiedzieli jaki los spotyka ich wspolplemiencow.
    Oni jakby liczyli na WLASNE ocalenie.
    A bronic sie mozna kazdym narzedziem,nawet zwierze uzywa do tego celu wlasnych zebow i pazurow.
    Jest cos jeszcze takiego jak bierny opor.
    Gdyby musieli ich wlec do ciezarowek,gdyby odmawiali dobrowolnego rozbierania sie,to wszystko musialo by spowolnic tryby maszyny smierci.
  • Gość: J.K. IP: *.arcor-ip.net 11.12.04, 18:27
    Wiedzeli, ze nie maja szans.

chociaz fakt ich calkowitej pasywnosci pozostaje POZA sfera naszego
    zrozumienia...

PS.
    Proslibym nie uzywac do mnie okreslen typu:
    jotka, lub jasiu...

Chyba, ze chcesz na dole widziec dopisek:

- Twoj, jak zawsze, Dr. J.K.

comprende?
  • Gość: Gucio IP: *.bmts.com / 63.105.65.* 11.12.04, 19:14
    > Takich jak ty doktorkow spotykalem wielu.

> Jedyna ich umiejetnoscia bylo naukowe klepanie gowna mlotkiem!

> Zalaczam moje szczere wyznanie glebokiej pogardy doktorze jotka!
  • Gość: J.K. IP: *.arcor-ip.net 11.12.04, 19:19
  • Gość: J.K. IP: *.arcor-ip.net 11.12.04, 19:23
    (post wcielo)
    widzisz, Gucio.
    nie ma lepszych i bardziej otwartych Uniwersytetow, niz amerykanskie.

zawsze marzylem o San Diego i tylko moje lenistwo stanelo mi na przeszkodzie..

Powiedz Guciu, z czym Ci ta Ameryka dokuczyla?.
    A pracowac trzeba wszedzie...
  • krystian71 11.12.04, 19:27
  • Gość: J.K. IP: *.arcor-ip.net 11.12.04, 19:58
    (ze jezeli sie wchodzi miedzy wodke i zakaske)

to mowi sie - przepraszam
    (nie dotyczy to naturalnie oszusta - goldbauma).

wez to pod uwage.
  • Gość: arap IP: *.red.bezeqint.net 11.12.04, 17:55
  • Gość: Cep IP: *.aster.pl 11.12.04, 18:01
    Jak masz coś do powiedzenia, to postaraj się, spróbuj to coś wyartykułować. A jeśli nie --- to raczej zniknij. Typków potrafiących tylko rzucać inwektywami mamy tu dosyć. Twoja obecność na Forum nie wnosi jak dotąd nic produktywnego.
  • Gość: arap IP: *.red.bezeqint.net 11.12.04, 18:10
    mozna wybudowac zamek z guwna ,zasrany filozof
  • krystian71 11.12.04, 18:15
    na mozliwosci twojej percepcji umyslowej
  • Gość: arap IP: *.red.bezeqint.net 11.12.04, 18:28
    zydzi jednak podjeli walke ,ty ofermo nie bedac w takiej setuacji masz
    czelnosc,wypisywac glupstwa forumowy pajacu ,deskusja na temat zagladu naszego
    narodu,z toba strata czasu......co mozna to tylko napluc w twoja wertualna morde
  • Gość: Cep IP: *.aster.pl 11.12.04, 18:28
    Gratuluję jasności myśli.
  • Gość: perry IP: *.dyn.optonline.net 12.12.04, 06:04
    o ty podly pijaku komuszy!
    na temat krysianka nic nie znalazles odpowiedziec, a jak go ktos prawidlowo
    okresla to twojemu ograniczonemu alkoholem mozgu nie podoba sie?

poszel k czertu wodku pic!
    Chamie niedorozwiniety!
    Kach kach Kach kach Kach kach Kach kach Kach kach Kach kach Kach kach Kach kach
    Kach kach
  • Gość: Cep IP: *.aster.pl 11.12.04, 17:45
    Dano,

To jest element, bez którego nie da się nawet podejść do prób zrozumienia Holokaustu. Ja osobiście też mam z tym problem. Mówiono mi, że w Czechach pełni Żydzi i tzw. mieszańcy, mieli na pół roku wcześniej wyznaczone terminy stawienia się na stację kolejową, określoną trasę, ew. przesiadki --- na przejazd do Terezina. I ci ludzie, podobno właściwie bez wyjątków, tak robili. I kończyli później w Birkenau. Wszystko cywilizowane, posłuszne biurokratycznemu nakazowi. (Ale może też i jakiemuś innemu nakazowi, wypływającemu gdzieś z głębi żydowskiej - chasydzkiej? - kultury?)

To już wolę polską niesubordynację, antybiurokratyczny, niecywilizowany prymitywizm, dzięki któremu ludzie nie tylko potrafili ratować własne, ale i cudze zycie. A jak nadarzyła się okazja, to jeszcze i dowalić komu trzeba.
  • dana33 11.12.04, 19:15
    sluchaj cep, nie raz i nie dwa pisalo sie na tym forum o psychicznym stanie,
    jaki ogarnial tych ludzi, juz w pociagach, juz na umschlagplatzu. nie raz
    pisalam o tym, co powiedziala mi moja matka, ktora stala w kolejce do selekcji
    w oswiecimiu. to ciagle wracanie i walkowanie tych samych tematow, to jest wg
    mnie jedno z dwoja: albo prowokacja, ale jestescie kompletne durnie, ze po
    wielu objasnieniach i tlumaczeniach i cytatach ciagle jeszcze "nie rozumiecie".
    nu, ja wytlumaczylam pare razy, wiecej nie musze. jak nie rozumiecie, to macie
    problem.
    aaa, moze ty mi wytlumaczysz, jako ze nie tylko mnie wiadomo, ze w obozach
    zaglady gineli rowniez francuzi, czesi i.... polacy. jak to sie stalo, ze tacy
    dzielni, bojowi polacy szli do komor gazowych jak barany? dlaczego nikt z nich
    nie podniosl reki na ssmana? przeciez lepiej byloby umrzec rozerwawszy najpierw
    jakiego hitlerowskiego bydlaka na kawalki, nie cepie? musze ci powiedziec, ze
    to element, ktorego ja nie moge zrozumiec i mam z tym problem. wiec moze ty mi
    to wytlumaczysz????
  • Gość: Cep IP: *.aster.pl 11.12.04, 21:16
    Przyznaję. Ja jestem kompletny dureń.
  • Gość: Gucio IP: *.bmts.com / 63.105.65.* 11.12.04, 19:07
    > zydowska filozofia 'bycia ofiarami' byla w znacznej czesci odpowiedzialna za
    to ich bydlece poddazanie na swoja egzekucje.

> Sadze ze Twoje pytanie wiaze sie z przezyciami, jakie doznawales sluchajac
    swojego Dziadka. Bramini zamiataja przed soba droge, aby czasem nie nadepnac na
    takie chocby boskie stworzenie, jakim jest...wesz!

> Aluzju panial?

> Litowac sie nad wszami moze tylko ten, na ktorym wszy nie pasozytowaly, czy
    tez nie wywolaly jakiejs choroby. Niestety historia wskazuje wyraznie ze zaden
    czlowiek nie istnial, ktory mniej lub wiecej, nie zapoznalby sie na swojej
    wlasnej skorze z jakas gangrena, lub z innymi potomkami Chazarow w
    szczegolnosci...

> Moze rzucisz okiem na to: www.jewishtribalreview.org/18holo2.htm
  • krystian71 11.12.04, 19:26
    Dobra,ale do diabla ze starym antyjudaizmem naszych przodkow.
    Wyobraz sobie taka sytuacje,ze pod twoim domem przechodza ludzie idacy na smierc.Kobiety,dzieci,starcy.W takiej sytuacji nawret najbardziej zatwardziali antysemici oglaszali chwilowe zawieszenie broni.
    Przeciez nie w polskiej tradycji lezalo dokopywanie lezacemu.
    A Zofia Kossak,a ojciec Kolbe
    Wczuj sie w doznania nie ich lecz NASZYCH dziadkow,wtedy i w tamtym miejscu.
    Ja nie m\yslalem o zamiataniu przed soba drogi,z kumplami szukalismy w lesie miejsca,by wykopac ziemianke
  • dana33 11.12.04, 20:01
    nu, kolbe i jeszcze paru innych, to wajatki, krystianku, ilu takich naliczysz?
    ooo, a tych co dokopywali, tych byla masa, krystianku. a ty i twoji kolezcy tu
    na forum, wy wlasnie potomkowie tej masy. to, co sie zmienilo, krystianku, ze
    my we wlasnym kraju i juz wiecej jak barany na wlasna zaglade nie pojdziemy.
    dzisiaj kazda proba zgladzenia nas, zakonczy sie zgladzeniem wroga. ty teraz
    farsztejst? git.
  • krystian71 11.12.04, 20:08
    jako reakcje na historie i zaglade.
    Ale ja nie o to pytam i nie musisz mi tu palka w tarcze walic jak jakies ZOMO.
    Ja chce farszteist tamtych ludzi co jak barany na zaglade poszli.
  • Gość: Gucio IP: *.bmts.com / 63.105.65.* 11.12.04, 22:07
    > Mamy teraz Chazara w kupie, wiec zadnych marszow i eleganckich bydlecych
    wagonow nie trzeba bedzie marnowac!

> Teraz wystarczy aby nacisnac jeden czerowny guziczek( czego daj Nam Panie!)i
    odkazi sie cala Palestyne.

> Niech to Morze Martwe na nowo ozyje!

> Kto mi zrobi ten z najmilszych prezent gwiazdkowy?
  • Gość: Gucio IP: *.bmts.com / 63.105.65.* 11.12.04, 22:01
    > Moj dziadek, jak przedwojenna prasa donosila ( wycinek z gazety - relikwia
    rodzinna!) byl prawdziwym Polskim Patriota i w kontuszu, na koniu zyda szabla
    plazowal, gdy ta gangrena zwalala sie do dziadka miasta na owe jarmarki, na
    ktorych to zydostwo zywcem zjadalo polskiego rzemieslnika i handlarza.

> Wielu zblakanych 'czuciowo' Polakow ratowalo tego i owego zyda, za co Polska
    placi do dzisiaj, bo zyd tysiacami publikacji szkaluje Polakow za to, ze szli
    na rzez wysylany Juden-szczurami ( ratami, jak kto woli...) przeswiadczony ze
    to z woli ich Adonaja i ze przyczynia sie swoja( nic nie znaczaca) smiercia, do
    syjonistycznej wizji powstania panstwa zydowskiego, ktore nota bene powstalo
    nie tam, skad Chazarowie dali noge przed ruskimi, ale w Palestynie, gdzie
    prawdziwi Zydzi przetrwali dwa tysiace lat, w wiekszosci z ...wyprostowana
    religia i ktorzy to teraz przez Chazarow sa mordowani jako Palestynczycy.

> Sadze ze wielu z tych, ktorzy ratowali tego zyda, dzisiaj, gdyby byli w pelni
    swiadomi ze ratowali przetrwalniki gangreny, ktora degeneruje i powoli dlawi
    caly Swiat, nie kiwneliby palcem i opusciliby verdunkle aby tej zarazy nie
    ogladac. Maszerujacej, lub ciaganej do obozow, na ktore sobie zarabiali przez
    wieki, a w szczegolnosci po wydaniu wojny ekonomicznej Niemcom.

> Poza tym wez pod uwage ze te zydy, ktore posiadaly kapital i sfinansowaly ich
    Mesjasza, sw.Adolfa Hitlera, nie chcialy wybulic $1000 za rodzine zyda, bo taka
    cene ustalil Hitler chcacy sie pozbyc tej zarazy. To sa fakty, jak i faktem
    jest ze wowczas zyd zdecydowal ze ..."jedna krowa w Palestynie jest wazniejsza
    od wszystkich zydow Europy...'. Wiec nad czym sie tu litowac?

> Mam tez problemy z Twoim okresleniem zyda jako raptem czlowieka, ale to juz
    kwestia zoologii, prawda?!

> Kiedy to nadejdzie wreszcie ten czas, gdy Polak rzeczywiscie bedzie
    madrzejszy po szkodzie i przestanie sie plaszczyc przed wszami, ktore go zywcem
    zjadaja od wiekow?
  • krystian71 11.12.04, 22:10
    kiedy bylem zmuszony ogladac prasowe konferencje Jerzego Urbana czesto zastanawialem sie co mysli ta rodzina , ktora ocalila jego i jego rodzine od holokaustu
  • Gość: J.K. IP: *.arcor-ip.net 11.12.04, 17:44
    w Niemczech za taki tekst mialbys juz prokurature na karku.

Ciesz sie, ze piszesz z wolnosciowej, Ameryki, ktora , GLUPOLU, tak zwalczasz.
  • Gość: jarek IP: *.fastres.net 11.12.04, 17:58
    zostawcie w domu.
  • krystian71 11.12.04, 18:05
    gotowy bylbym umyc twoj eden kibel,jesli obserwacja twoich odchodow pozwolilaby zrozumiec meandry mysli twego plemienia.
    To i tak mala cena i ofiara poniesiona na oltarzu WIEDZY I POZNANIA :)))
  • Gość: jarek IP: *.fastres.net 11.12.04, 18:33
    Jadwigi i Jagielly, tak dalej ...
  • Gość: *** IP: *.home1.cgocable.net 11.12.04, 18:05
    A wiec znowuz zaczyna sie Sabat Czarownic
  • Gość: up IP: *.home1.cgocable.net 11.12.04, 18:23
    up
  • Gość: jarek IP: *.fastres.net 11.12.04, 18:33
    nic nie jest warty.
  • Gość: jarek IP: *.home1.cgocable.net 11.12.04, 18:47
    >zostawcie w domu
  • a.adas 11.12.04, 18:21
    Dlaczego Polacy wywozeni na Syberię nie wybijali drzwi pociągów? Przecież
    wiedzieli, ze jadą na śmierć... Tak samo "polskie" transporty do Oświęcimia,
    Dachau czy innego Gusen.
    I bardzo ładnie, zmarłym żałujesz białego chleba, do którego mieli takie prawo
    jak ty, a dokładnie - mieli takie same prawo do zarobienia na niego...
    A dlczego nie wszyscy chcieli walczyc w Powstaniu Warszawskim?

PS padlina, i by było na tyle...
    choć nie..
    PS 2 aha, jesteś idiotą, jeżeli nie wiesz, ze właśnie w Terezinie
    urządzono "pokazowe" getto (brzmi strasznie, prawda?) dla takich ludzi jak ty,
    dzięki temu mogli mieć czyste sumienie... bo MCK nie stwierdziło większych
    nieprawidłowości
    PS3 Krystianku, mam nadzieję, ze będziesz mógł wybrać rodzaj swojej śmierci, i
    ze ktoś bedzie stać nad tobą ze sznurem i pistoletem
    --
    Proszę Państwa!!!
    Taniec zjadaniec. Panie zjadają Panów!
  • Gość: jarek IP: *.fastres.net 11.12.04, 18:35
    naprewno pèo tej slusznej stronie, moze mamy jemu obrazki poslac, nie mowiac juz
    o tych islamskich kalmukach w Warszawie z ktorych po wojnie w imie
    islamsko-komunistycznego braterstwa broni Ukraincow zrobiono.
  • krystian71 11.12.04, 18:37
    nic chlopie nie zrozumiales,na sile szukasz argumentow.
    Jadacy na Sybir jechali do obozow pracy a nie do obozow zaglady.
    Hitlerowcy,tez takie mieli,rzecz w tym,ze dla Zydow Brzezinka byla obozem zaglady
    Ty tez tego filmu nie ogladales,inaczej nie twierdzil bys,ze DZIECIOM zaluje bialego chleba i mleka,to chamstwo i glupota takie cos napisac,Adasiu,nie poznaje ciebie...
    Juz lepsze sa twoje dobre zyczenia nt sznura i pistoletu.Bo one tylko mnie dotycza a nie dzieci moich czy cudzych.
    PS.Oczywiscie wiem o statusie Terezina,ale nie bardzo zrozumialem z filmu,dlaczego ta fikcja byla utrzymywana jeszcze pol roku w czasie pobytu w Brzezince.
    Podobno namawiano tych ludzi do jaknajszerszej korespondencji z bliskimi,gdzie mieli opisywac swe niezle warunki,ze nie sa rozdzieleni z rodzinami,ze ciagle po polroku zyja.
    Ich podlagier spelnial byc moze dalej swa dezinformujaca opinie swiatowa czy zydowska, role
  • Gość: . IP: *.dip.t-dialin.net 11.12.04, 18:41
    Nigdy nie slyszales o czeskim ruchu oporu? O udanym zamachu na Haydricha?
    O czeskich pilotach RAF-u?

Czesi zachowali sie racjonalnie. Byli krajem okupowanym ale nie skazanym na
    natychmiastowa zaglade.
  • Gość: Cep IP: *.aster.pl 11.12.04, 18:55
    Trzeba tu też dodać, że po Anschlussie Austrii i odejściu Słowacji Czechy znalazły się w okrążeniu. To nie wszystko - na ok. 9 mil. ludności ok. 2.5 mil stanowili Niemcy. Byli wszędzie, w większych czy mniejszych skupiskach. Zbrojny ruch oporu był w tej sytuacji niemożliwy - podobnie jak w Wielkopolsce. Rozwijał się natomiast na wielką skalę sabotaż. Co nie oznacza jednak, że wszyscy jednoczyli się w oporze.

Podobnie jak w Polsce, również w Czechach pojawiły się masowo donosy do władz motywowane zadawnionymi konfliktami. Jeden z moich dalekich krewnych, pocztowiec, działał w podziemnej komórce, której zadaniem było przechwytywanie anonimów kierowanych do Gestapo i ich wstepna analiza. Mówił mi z dumą, że przesyłano na ogół do adresata listy, w których oskarżenia padały na osoby o znanych sympatiach proniemieckich. W maju 45 archiwum zawierajace dane o ok. 80 tys. czeskich konfidentów przechwycili Amerykanie.
  • krystian71 11.12.04, 18:56
    adzs na sile szuka analogi,choc o nie trudno w naszej czesci swiata.To przeciez nie chodzi o Polakow,Czechow czy Zydow,ale p RODZICOW-choc nie ma takiej narodowosci
  • Gość: . IP: *.dip.t-dialin.net 11.12.04, 18:30
    A moze taka byla po prostu juz ich kultura? Dlaczego wymagasz od nich, ze maja
    byc tacy jak my? Jesli Japonczycy mieli w swojej kulturze trudny do zrozumienia
    przez nas kanon kamikadze to moze Zydzi mogli miec cos na ksztalt kanonu
    biernosci wobec losu?

To duzy blad, oceniac innych wobec wlasnych norm i wyobrazen.

Kazda kultura ma swoje recepty, ktore z czasem zmieniaja sie. Chrzescijanstwo,
    ktore w decydujacy sposob okresla nasza kulture przeciez podobnie neguje
    przemoc i zabijanie. Jako chrzescijanie mamy obowiazek nadtsawiania "drugiego
    policzka" i wielu ludzi tak robilo i robi.

Kompletna pasywnosc i poddanie sie swojemu losowi cechowalo kulture zydowska
    przez cale tysiaclecia. W Europie regularnie miejsce mialy pogromy ale o
    powstanich zydow nikt raczej nie slyszal.

Utworzenie panstwa Izrael to zupelne zwrot. Zydzi zmienili sie. Mysle, ze
    najbardziej nienawidza wlasnie swojej slabosci dlatego tak wazne dla nich jest
    udowodnienie wszystkim jak strasznie sa twardzi. Nienawidza Arabow nie tylko za
    to, ze walcza z nimi o terytorium. Nienawidza ich przede wszystkim za to, ze sa
    i zawsze byli tak odmienni od nich. Arabowie to urodzeni wojownicy, szaleni i
    gotowi na wszystko. Sa tym, czym Zydzi nigdy nie byli ale bardzo (obecnie)
    chcieliby byc.
    Ciagle maltretowanie Arabow stalo sie dla wspolczesnych zydow czyms w rodzaju
    religii. dysponuja technika i know how, ktore umozliwiaja im zwycistwa nad tymi
    urodzonymi wojownikami! To najsilniejszy narkotyk dla Zydow i najlepsze
    antidodum na nienawisc wobec samych siebie.
  • Gość: arap IP: *.red.bezeqint.net 11.12.04, 18:36
    my bylismy bierni[bez broni] no nie slugusy i sprzedawczyki jak wielu zwas
  • Gość: jarek IP: *.fastres.net 11.12.04, 18:37
    zrozumiec sie nie wysilamy bo to za latwe jest.
  • veiga 11.12.04, 18:41
    kompleks arabski siedzi, ze wszedzie tych Arabow widzicie. Bo jak odpowiedziec
    na rzeczowy post, ktory jest "proba zrozumienia" (sic!)? Ano "Bronimy sie przed
    wami Arabami".
  • Gość: jarek IP: *.fastres.net 11.12.04, 18:47
    przez 25 lat przed islamem w Afryce broniac( Berbery) jako ostatnioe jego
    zrozumienie, samobojstwo wybrali, mozna tez tych z Sudanu pod uwage wziasc, im
    nie dano mozliwosci Islam dobrze poznac( po smierci), a pozatym arabku nie
    nazywaj mnie Drogi, bo z toba nic wspolnego nie mam, arabski zasrancu.
  • veiga 11.12.04, 18:50
    I jak to dyskutowac z taka mizeria umyslowa?
  • Gość: jarek IP: *.fastres.net 11.12.04, 18:59
    jak ci w darfurze skonczyc.
  • Gość: . IP: *.dip.t-dialin.net 11.12.04, 19:00
    masz oczywiscie racje. Inwektywy tego indywiduum to pasujace potwierdzenie
    mojej tezy. Slepa nienawisc, demonizowanie Islamu, muzulmanie to wedlug niego
    synonim zla, okreslenie na kazdego, kogo uwaza za wroga.
  • Gość: jarek IP: *.fastres.net 11.12.04, 19:21
    Podaj jakies pozytywne przyklady.....
  • rattler 11.12.04, 19:00
    He he , dawno sie tak nie usmialem - Kilkutysieczne wyprawy Krzyzowcow ,
    radzily sobie z 'potega' Islamu , pod Wiedniem pulk Husarow rozwalil glowne
    sily Imperium Ottomanskiego , dzis maly Izrael trzyma w szachu caly Bliski
    Wschod . Ci 'urodzeni wojownicy, szaleni i gotowi na wszystko' to nieliczna
    garstka stracencow , podobnych do powstancow getta - Niestety zbyt mala zeby
    cos konkretnego wywalczyc i porwac reszte za soba .

narazie

-------------------------------------

Arabowie to urodzeni wojownicy, szaleni i gotowi na wszystko.
  • Gość: . IP: *.dip.t-dialin.net 11.12.04, 19:06
    Tez tak dawno sie nie usmialem, zwlaszcza z tego "pulku Husarow",
    ktory "rozwalil glowne sily Imperium Otomanskiego"... pewnie jeszcze lewa
    reka :-)

Postrach Rzeczpospolitej i Europy, ktory przez stulecia zagrazal jej
    egzystencji nie byl wcale postrachem jak sie okazuje.

> - Kilkutysieczne wyprawy Krzyzowcow ,
    > radzily sobie z 'potega' Islamu , pod Wiedniem pulk Husarow rozwalil glowne
    > sily Imperium Ottomanskiego ,
  • rattler 11.12.04, 19:56
    Zagrazal i nic nie wskoral mimo olbrzymiej przewagi liczebnej i skloconych
    mini-republik/ksiestw w Austrii i Niemczech .

Jak wytlumaczysz to ze trzonem Armii Imperium Ottomanskiego byly wyborowe
    jednoski skladajace sie glownie ze Slowian ? (Janczarow) .

Przy okazji , my friend , wyolbrzymiajac walecznosc Muzulmanomw niechcacy
    wyolbrzymiasz walecznosc IDF , a to powinno cie sklonic do przemyslenia tego co
    piszesz :)

narazie
  • Gość: . IP: *.dip.t-dialin.net 11.12.04, 20:31
    No to juz calkiem oryginalne podejscie do historii: Imperium Ottomonaskie
    niczego "nie wskoralo" w Europie :-). Az trudno uwierzyc, ze istnieja ludzie
    nie wiedzacy do tej pory, ze cale polacie Europy przez cale stulecia znajdowaly
    sie w rekach muzulmanow.

No i oczywiscie ta "olbrzymia przewaga liczebna" jak "olbrzymia" byla ta
    przewaga? Moze tak "olbrzymia" jak pod Mohaczem, gdy inteligentnym manewrem
    armia turecka roznisla w proch kwiat rycerstwa wegierskiego?

Na czym ma polegac ta "walcznosc" wojska izraelskiego (bo o to chyba chodzi)?
    Nie zyjemy w XV i XVI wieku, gdy o zwyciestwie decydowala walcznosc. Zyjemy w
    czasach, gdy o zwyciestwie decyduje wylacznie wsparcie i sprzet MADE IN USA.
  • krystian71 11.12.04, 19:05
    Dzieki,to napewno jest proba wytlumaczenia,fatalizmem wyplywajacym z religii.
    Czy to znaczy,ze Polacy,biarac pod uwage powstania,bierny i czynny opor , "Solidarnosc" za malo byli chrzescianami.
    Chyba nie,obok doktryny o drugim policzku sa tez pisma ojcow Kosciola o slusznym oporze i SPRAWIEDLIWEJ wojnie
    I wychowani bylismy na roznych lekturach.
    Pamietasz co w koncowce w"W pustyni i w puszczy "powiedzial ojciec do zaklopotanego Stasia.
    "Jesli ktos zagrozi twojej Ojczyznie,rodzinie,kobiecie,ktora twej opiece jest powierzona,to pal mu w leb i o nic nie pytaj"-cyt.z pamieci
    Pod cala reszta twojego postu,po zastanowieniu sie,moge sie tylko podpisac
  • Gość: . IP: *.dip.t-dialin.net 11.12.04, 19:16
    Nie chcialbym sie z toba zaglebiac w dyskusje co jest wlasciwe a co nie, co
    jest dobre a co zle: czynny opor czy nadstawianie policzka. To inna dyskusja.

Chodzi mi glownie o to, ze pasywnosc Zydow byla elementem ich kultury, ktory
    rowniez jak najbardziej zasluguje na respekt. To po prostu jej przejaw, ktorego
    NIE WOLNO OCENIAC bo takie porownania prowadza zawsze tylko na manowce.

Za kogo uwazano by wspolczesnie kulture w ktorej ludzie zdzieraliby zywcem
    skore, niewolili innych, kazali umierac jencom godzinami na palu? Takich indian
    polnocnoamerykanskich, w ktorych przeciez kazdy z nas jako dziecko sie bawil?
  • krystian71 11.12.04, 19:31
    az tak tolerancyjny nie jestem.Czyzbys wpadl w szpony ideologii gloszacej rownosc i rowna wartosc wszelkich kultur?
    Optuje za wyzszoscia mojej,nie tylko dlatego,ze jest MOJA
  • Gość: . IP: *.dip.t-dialin.net 11.12.04, 19:39
    To bardzo zle i archaiczne podejscie do sprawy ale to temat rzeka.
    Kultura zachodnia WLASNIE dlatego mogla tak rozprzestrzenic sie na swiecie bo
    mimo okropienstw i zbrodni, jakie ma na sumieniu posiada u swoich podstaw tak
    wiele tolerancji i milosci wobec innych NAWET TYCH WYSTEPNYCH.

Inkwizycja i konkwistadorzy palili i mordowali ale przez wszystkie te stulecia
    co niedziele w kazdym kosciele - nawet wbrew zdegenerowanym klechom - grzmialy
    i grzmia slowa o milosci blizniego swego (niezaleznie od jego narodowosci,
    przykrycia glowy i nawykow) JAK DO SIEBIE SAMEGO, o przebaczaniu a nie o
    ZEMSCIE I ODWECIE i o wspolczuciu do wszystkiego co zywe.
  • krystian71 11.12.04, 19:53
    kropko dip dialin,to temat na nowy watek,strasznie ciekawy i do poklocenia sie,bo wcale nie uwazam,ze to bylo podstawa zwyciestwa kultury zachodniej-raczej przekonanie o swojej wyzszosci-moze Imperium Rzymskiego _TAK,ale wszak one upadlo,miedzy innymi z powodu prob zasymilowania zbyt wielu barbarzyncow w swoim lonie,
    Ale to naprawde nastepny temat
    pozdrawiam
  • dana33 11.12.04, 19:22
    nu, krystianku, my jak powiedzial sienkiewicz. arabowie zagrazaja naszej
    ojczyznie, naszej rodzinie i naszym kobietom. ladny cytacik.
  • krystian71 11.12.04, 19:34
    tak,ladny,tez to pamietasz?Odmawial ci ktos kiedys prawa do obrony.
    Stas ustrzelil Mahdystow w obronie powierzonej jego opiece dziewczynki.
    A nie odwrotnie :)))))
  • dana33 11.12.04, 20:03
    no i co znow manipulujesz????
  • krystian71 11.12.04, 20:12
    Dana,zmiluj sie ,mozna i NALEZY sie bronic-takie jest moje zdanie i przeslane tego WATKU.O IDF-ach,dziewczynkach pod egzekucja i Arabach jest tyle innych,daruj chwilowo sobie:)
  • dana33 11.12.04, 19:20
    nastepny kretyn.
  • Gość: . IP: *.dip.t-dialin.net 11.12.04, 19:32
    Inwektywy dowodza nie tylko braku kultury ale i argumentow.
    Wynika z tego, ze jednak mam racje.

P.S. Zamiast osmieszac sie usilnymi staraniami stylizowanie Zydow jako nacji w
    niczym nie rozniacej sie kulturowo i mentalnie od Europejczykow powinnas moze
    po prostu zaakceptowac oczywiste roznice miedzy wami i nami.
    Zyliscie obok nas przez stulecia ale nigdy nie cechowala was przeciez kultura
    walki zbrojnej. Czy ktos slyszal o powstaniach zydowskich w Europie? O
    zydowskim rycerstwie, oddzialach zbrojnych? Nie bo ich nie bylo! Byliscie tylko
    calkowicie biernymi ofiarami pogromow.

Czy chcesz zaprzeczyc wlasnej historii?

Czy chcesz moze powiedziec, ze nie uwazasz muzulmanow za bestie a ich kulture
    za niezrozumiala i barbarzynska?
  • dana33 11.12.04, 20:16
    osmieszasz to sie ty, twoim idiotycznym prymitywnym "rozumowaniem".
    zydzi byli w europie zawsze mniejszoscia, nawsze przesladowana i rzeczywiscie
    nie walczyli w swojej sprawie, chociaz owszem walczyli w sprawach wolnosci tych
    krajow, ktore uwazali sa swoje. dzisiaj zydzi maja swoje panstwo, nie musza
    liczyc ani na francuski, ani na niemiecki ani na polski rzad, ze ich bedzie
    bronil, tak jak liczyli na to kiedys, kiedy uwazali sie za obywateli danego
    panstwa. dane panstwa nauczyly tych zydow, ze sa mniejszoscia nie warta obrony.
    dzisiaj zydzi bronia swojego panstwa sami tak, jak uwazaja za najlepsze. dosc
    skutecznie, powiedzialabym.
    nie uwazam muzulmanow za bestie. uwazam natomiast muzulmanskich terrorystow za
    bestie. i owszem, ich kultura jest mi obca i uwazam ja za barbarzynska.
    dokladnie tak samo mysle o kulturze japonskiej.
    natomiast rozumiem, ze zabijanie wlasnej corki za "zhanbienie honoru rodziny"
    czy tez skazanie na smierc przez ukamieniowanie 13letniej dziewczynki wg ciebie
    nie jest barbarzynstwem i spotyka sie z twoja pelna aprobata..... bogu dzieki,
    ze nie jestem twoja corka.
  • krystian71 11.12.04, 20:24
    zaluz lancuchy na opony,strasznie latwo i z uporem maniaka zeslizgujesz sie ze spraw historycznych i ogolnych na terazniejsza sytuacje i problemy panstwa Israel.
    To panstwo wtedy nie istnialo a Arabowie ani wtedy ani teraz nie grozili wam holokaustem
  • dana33 11.12.04, 20:45
    aha, nie grozili i nie groza.... to jak wyjasnisz ten okrzyk w 1967 "zepchniemy
    zydow do morza? to jak mam zrozumiec oswiadczenie hamasu, ze nie zaprzestana
    walki z israelem az do calkowitego zlikwidowania kraju? jako zaproszenie na
    kawe? co tu krecisz, idioto, znow i komu chcesz co wmowic?
  • krystian71 11.12.04, 20:57
    nie ladnie z twojej strony,ze uzywasz slow powszechnie uznanych za obrazliwe i do tego klamliwych,bo sama dobrze wiesz,ze idiota nie jestem.
    Nikt wam komorami gazowymi nie grozi.
    Wojna i zepchniecie do morza to nie to samo.
    I tak czujecie wlasna sile i z takich grozb mozecie tylko kpic.
    Czyzbym nie mial racji,czy ty bierzesz te grozby za dobra monete?
    Natomiast twoj powyzszy wpis nasunal mi wiele watpliwosci

i rzeczywiscie
    krajow, ktore uwazali sa swoje.

Mozesz cos wievcej na ten temat napisac,chociaz pare zdan,bo przyznam sie,nie wiem o czym mowisz.
    Chyba,ze masz na mysli ZSRR i jego walke o export rewolucji na cala Europe
  • dana33 11.12.04, 21:12
    krystianku, masz racje, powinnismy czekac i sprawdzic, czy oni tylko groza czy
    mysla na serio. ostatecznie spacer na smierc "jak barany" mamy juz wycwiczony,
    nie? no i ty tak jak i cepek, odpowiedzi na moje pytanie, co z polakami
    zamordowanymi w oswiecimiu idacymi "jak barany" nie dajecie. nie macie? nie
    wygodnie wam? podwaza wasze teorie? nu, nie ma takiego znaczenia dla mnie. juz
    dlugo za dlugo dyskutowalam tu z toba, idz i dyskutuj z zerowcem, on na twoim
    poziomie dyskusji.
  • Gość: . IP: *.dip.t-dialin.net 11.12.04, 21:40
    dana juz kilka razy otrzymalas odpowiedz ale chaba udajesz ze jestes slepa.
    Polscy zolnierze w Katyniu do ostatniego momentu nie wiedzieli, co z nimi
    zrobia Rosjanie. Zydzi wiedzieli to doskonale i to nie dopiero w Oswiecimiu.
    Czesc Polakow zginela w Oswiecimiu ale druga czesc WALCZYLA przez cala wojne,
    organizowala sie, atakowala nieustannie Niemcow a nie pomagala im swoja
    biernoscia i posluszenstwem w szybkim i sprawnym wkonaniu "planu".

• krystian71 11.12.04, 22:05
    O do diabla,ile chcesz jeszcze wypowiedzi na ten sam temat?
    Kto szedl jak "barany" w Oswiecimiu i Katyniu
    Czy naprawde jeszcze chcesz tu kogos bronic?
  • Gość: . IP: *.dip.t-dialin.net 11.12.04, 20:46
    smieszne sa te twoje usilowania zaprzeczenia temu, co kazdy doskonale wie, tego
    mianowicie, ze kultura zydoska byla zupelnie odmienna od kultury ludow
    Europejskich.

Masz z tym jakis problem? Wstydzisz sie swego pochodzenia?

Europa miala i ma wiele mniejszosci i te mniejszosci niejednokrotnie chwytaly
    za bron - Zydzi jako mniejszosc NIGDY. Zydzi byli tylko mordowani.
    Walczyc "w sprawie tych krajow, ktore uwazali za swoje" zaczeli Zydzi bardzo
    bardzo pozno, dopiero po okresie wiosny ludow a wiec dopiero w okresie
    nowozytnym, gdy w skutek utworzenia spoleczenstw obywatelskich, wszyscy
    obywatele nizaleznie od narodowosci i wyznania mieli te same obowiazki! Jednym
    z nich byla wlasnie sluzba wojskowa.
    Przymus nowoczesnego panstwa, czy nawet obyczajowosc tego panstwa przejeta
    przez niektrych Zydow BARDZO POZNO to nie przejaw kultury zydowskiej ale
    kultury krajow, ktore Zydow goscily!

Ukamieniowanie 13-letniej dziewczynki nie spotyka sie z moja aprobata tak samo,
    jak nie spotyka sie z nia zamordowanie takiej dziewczynki Z ZIMNA KRWIA przez
    zolnierzy kraju uwazajacego sie za nowczesna demokracje.
    Mozna zadac sobie co jest wiekszym BARBARZYNSTWEM: mord wynikajacy z
    dlugoletniej tradycji w obrebie jednej kultury czy mord ZAPRZECZAJACY
    elementarnym wyobrazeniom i normom w obrebie tej kultury.

Dzieciobojstwo zaprzecza wszelkim normom etycznym kultury zachodniej, do ktorej
    bardzo chcielibyscie byc zaliczani.
  • dana33 11.12.04, 21:06
    taaaaak, zydzi, ktorzy zbudowali ten kraj, to byli zydzi europejscy, od setek,
    setek lat w europie, zyjacy kultura europejska, nie rozniacy sie niczym,
    absolutnie niczym o nie zydow europejskich. nie tylko nie rozniacy sie, ale
    jeszcze dokladajacy do tej kultury i w muzyce, i w literaturze, i w malarstwie,
    i w lecznictwie, nie ma wlasciwie dziedziny, w ktorej nie znajdziesz
    zydowskiego wkladu i wplywu. wiec cos na sile probujesz znalezc te "ogromne"
    roznice.
    wlasnie, wlasnie, o to "goszczenie" nam chodzi, o to, ze po setkach lat nie
    byliscie gotowi nas uznac, za pelnoprawnych obywateli waszych krajow.

ty zdaje sie nalezysz rowniez do tych, ktorzy potepiaja polityke israela,
    nadawanie automatycznie obywatelstwa tylko zydom, co? musze troche to
    przemyslec.... moze nie powinnismy wogole dawac obywatelstwa nie zydom, nie
    automatycznie i nie nie automatycznie. mneijszoscia juz bylismy. we wlasnym
    kraju chcialabym byc wiekszoscia.
  • Gość: . IP: *.dip.t-dialin.net 11.12.04, 21:25
    Czy ty kobieto nie przestaniesz sie osmieszac?
    Jak bardzo zydzi europejscy "niczym" nie roznili sie od niezydowwidac chocby ze
    zdjec przedwojennych zydow z galicji - wypisz wymaluj typowy Europejczyk :-)

Nikt nie neguje wkladu wybitnych osobowosci wywodzacych sie z diaspory
    zydowskiej, ktore PRZYSWOILY sobie kulture europejska ale ze "niczym" sie nie
    roznili....? Wybacz.

Gdyby "niczym" sie nie roznili to byliby jednymi z nas ale nie byli. Nie zyli
    wsrod nas ale przez cale stulecia OBOK nas. Wielu Zydow w 39 roku nie potrafilo
    nawet poprawnie poslugiwac sie jezykiem polskim!

Nie narzekaj na Polske bo zaden kraj europejski nie obdarzyl was taka
    goscinnoscia jak ten. Problem polega na tym, ze jesli jako gosc calymi wiekami
    demonstracyjnie podkresla i praktykuje sie swoja odmiennosc i innosc to tym
    innym i obcym sie zostaje do diaska! Ze wszystkimi konsekwencjami! Nie mozna
    miec jednego i drugiego na raz.

Caly twoj problem polega na tym, ze z nieznanych mi przyczyn nie chcesz
    przyznac prostego i oczywistego FAKTU ze byliscie i jestescie INNI! Dlaczego
    masz z tym taki problem? Dlaczego na sile i wbrew zdrowemu rozsadkowi chcesz
    wmowic oczywisty nonsens, ze zydzi zyjacy w Europie NICZYM nie roznili sie od
    od innych Europejczykow, skoro te roznice widoczne sa golym okiem?

Macie niepowtarzalna, prastara kulture, ktora jest tylko INNA od europejskiej!

Moze polega to na tym, ze chcielibyscie miec WSZYSTKO NA RAZ?
    Prastara oryginalna wlasna kulture ale ROWNOCZESNIE identyfikowac sie bez
    zastrzezen z odmienna kultura europejska? Podkreslac swoja odrebnosc i
    wyjatkowosc ale ROWNOCZESNIE oczekiwac, ze bedziecie traktowani bez zadnych
    zastrzezen jako jedni z nas? To nie jest mozliwe! To jest chore!

• Gość: werw IP: *.delfnet.pl 12.12.04, 12:14
    To nie tyle chore, co raczej po prostu rodzaj strategii ewolucyjnej. Z tym, że
    twoja dyskutantka zdaje się stosować ją bezwiednie.
  • Gość: mirex IP: *.abhsia.telus.net 12.12.04, 09:37
    tak mi przykro danusiu, nie ma watpliwosci ze tylko mozesz czuc sie
    konkwistadorem, ani ty zydowka ani izraelka :)
  • Gość: sp;lit IP: *.ipt.aol.com 11.12.04, 23:44
    On ? Czy ty , dana ?

W '39-tym , 75 % Zydow w Polsce ledwo sie moglo dogadac po polsku , preferowali
    niemiecki na ziemiach bylych austro-niemieckich zaborow , 90 % nie znala w
    mowie i pismie jezyka polskiego ,... To whom do you think you're talking to ,
    do palantow z Widzewa ?

===============================================================================
    osmieszasz to sie ty, twoim idiotycznym prymitywnym "rozumowaniem".
    zydzi byli w europie zawsze mniejszoscia, nawsze przesladowana i rzeczywiscie
    krajow, ktore uwazali sa swoje. dzisiaj zydzi maja swoje panstwo, nie musza
    liczyc ani na francuski, ani na niemiecki ani na polski rzad, ze ich bedzie
    bronil, tak jak liczyli na to kiedys, kiedy uwazali sie za obywateli danego
    panstwa.
    ==============================================================================

"Tak krawiec kraje jak mu material staje" Wy macie F-16 , 17 , Apachees , drony
    i nie przebieracie w targets , bez wzgledu na dzieci , kobiety ,... Oni maja
    dynamit , "martyrs" i tez nie przebieraja w targets ,... Co was rozni , to ze
    wy okupujecie , a oni sie bronia ,... A tak na marginesie , dla ciebie ci co
    walcza z IDF , to tez terrorysci :)

uklony

nie uwazam muzulmanow za bestie. uwazam natomiast muzulmanskich terrorystow za
    bestie.
  • Gość: ABE IP: *.dialup.xtra.co.nz 11.12.04, 21:13
    Wydaje mi sie, ze to bardo celna intepretacja. Pomaga zrozumiec. Mnie tez.
  • Gość: . IP: *.dip.t-dialin.net 11.12.04, 21:37
    Dziekuje. Sprobowalem oddac to, w jaki sposob mozna byloby pojac to, co czasami
    jest tak trudne do pojecia.
    Jedno jest pewne, ze Holocaust i utworzenie Izraela bylo punktem zwrotnym w
    historii Zydow. Zydzi - co sami czesto podkreslaja - wytworzyli zupelnie nowy
    rodzaj swiadomosci zbiorowej.
    Dazenie do zmiany roli z ofiary w sprawce ma w tym chyba kluczowe znaczenie.
    Nigdy wiecej i za nic w swiecie nie chca byc ofiara. Holocaust i Pogromy to
    traumata kazdego Zyda. Gotowi sa do najstraszliwszych rzeczy, byleby tylko znow
    nie znalezc sie w roli odwiecznej ofiary.
    Konflikt z pozbawionymi w skutek zacofania cywilizacyjnego jakichkolwiek szans
    i konstelacji politycznej arabami dostarcza im codziennego potwierdzenia swojej
    nowej roli, czegos czego bardzo potrzebuja.

To tlumaczyloby, dlaczego z takim uporem podsycaja ciagle na nowo nienawisc
    Palestynczykow godzac sie na ciagle nowe ofiary. Zaciekly ale niemal bezbronny
    wrog jest dla nich tak samo wazny jak powietrze do oddychania.
  • Gość: ABE IP: *.dialup.xtra.co.nz 11.12.04, 21:49
    Nie chce sie tu posuwac za daleko ale chcialabym zrobic bardzo luzne porownanie
    tutaj do tzw syndromu helsinskiego (to ten gdzie zakladnicy w pewnym momencie
    zaczynaja sie utozsamiac i wrecz pomagac wlasnym porywaczom). Bycmoze w
    przypadku ofiar holocaust (ofiar w sensie zbiorowym jako narod zydowski w
    calosci) nastapil tez jakis moment, w ktorym zaczeli utozsamiac sie z oprawca.
    Bo to daje poczucie wladzy i kontroli.
  • Gość: . IP: *.dip.t-dialin.net 11.12.04, 22:01
    Niewykluczone. Niemcy do czasow wojny i Hitlera byly krajem wywierajacym
    kolosalny wplyw swoja kultura w calej Europie wschodniej. Rowniez Polska
    wiekszosc wzorcow kulturowych przejela nie z Francji Anglii czy nawet z Wloch
    ale wlasnie z Niemiec.
    Z obecnej perpektywy trudno czasami w to uwierzyc ale dzieki Hitlerowi&Co.
    Niemcy jako "Grosse Kulturnation" przestaly istniec w swiadomosci europejskiej.

Spolecznosc zydowska darzyla Niemcy i kulture niemiecka podziwem i zaufaniem.
    Dialekt zydowski "jiddisch" wywodzi sie przeciez wprost z niemieckiego. To
    slepe zaufanie i podziw stanowi tez pewnie jakis klucz do te swoistej symbiozy.

Nastepny wazny aspekt to brak jakiejkolwiek tradycji aktywnego oporu! Bo gdzie
    i kiedy w Europie Zydzi przeciwstawili sie swojemu losowi wczesniej? Nigdy!
    Pasywnosc i przyjmowanie uderzen bylo chyba czyms w rodzaju swoistej strategii
    przezycia. Podobnie jak techniki przetrwania u zwierzat - jedne szczerza kly i
    rzucaja sie na wroga, inne udaja ze sa martwe lub jak pajaki godza sie z utrata
    nogi za cene uratowania reszty. Cos musialo lezec u podstaw takiej "strategii".

Dlaczego zydzi w okresie Holocaustu mieliby stac sie z dnia na dzien
    wojownikami skoro nigdy jako wspolnota nimi nie byli?
  • Gość: ABE IP: *.dialup.xtra.co.nz 11.12.04, 22:17
    Tak. Bylo przeciez to przekonanie szczegolnie wsrod niemieckich zydow, ze
    stanowili oni integralna czesc spoleczenstwa niemieckiego, ktore
    odzwierciedlalo ich interesy tak samo jak swoje. To bylo dla nich nie do
    uwierzenia,ze za propozycje pelnej wspolpracy, zorganizowanego spakowania sie i
    zameldownia na punkcie zbiorki, zamiast tymczasowej izolacji na czas wojny (w
    celu ochrony wlasnego zycia i mienia), zostaliby zamordowani. Juz w obozach
    koncentracyjnych wielu Zydow aktywnie kolaborowala z adminstracja obozu. Cos w
    rodzaju mentalnosci dziecka, ktore mysli ze za wzorowe zachowanie mama go
    przeciez nie skarci.
  • krystian71 11.12.04, 22:28
    Moja rodzina wspomina,ze w 39 i 40 r sasiedzi Zydzi pluli na nich i mieli do nich pretensje,ze Polacy zadarli z Hitlerem,wywolali swoja nieustepliwoscia wojne na ktorej tylko straca.Tak bardzo czuli sie pewni siebie,ze az strach co by to bylo,gdyby Hitler nie wymyslil "ostatecznego rozwiazania sprawy polskiej "jako pierwszej
  • Gość: sp;lit IP: *.ipt.aol.com 11.12.04, 18:32
    Obejrzyj caly , jak zobaczysz plutony egzekucyjne polskich policjantow
    ochotnikow rozstrzeliwujace Zydow pod sciana w getto , to cie krew zaleje ,...

Inny zalosny fragment to Zyd gluchy na przestrogi i drwiny czekajacych
    pasazerow (Polakow) , goniacy odjezdzajacy z peronu pociag do obozu
    zaglady ,... Zasiedzial sie w bufecie na przystanku :)

uklony

Obejrzalem dzis na Planete dluzszy fragment filmu Lanzmana Szoah.
  • Gość: z daleka IP: 5.5R* / *.inter.net.il 11.12.04, 18:33
    ze ty musisz nas, Zydow zrozumiec? Nawet jesli nie zrozumiesz, czy to taka
    wielka dla nas strata?
  • Gość: jarek IP: *.fastres.net 11.12.04, 18:49
    bo cos z tym olbrzymie problemy macie.
  • krystian71 11.12.04, 18:52
    A coz ci przyszlo do glowy,egocentryku,ze moja chec zrozumienia ma na celu TWOJ zysk lub TWOJA strate.
    To moja sprawa,moja ochota i moja chec poznania prawdy.
    Nie chcesz lub nie potrafisz udzielic mi podpowiedzi-to nie,obejdzie sie
    Twoje uwagi natomiastmi daruj.Sa jednorodne-takie same od wielu miesiecy.
    Napisze zatem,ze sie nie rozwijasz i to jest > wielka dla nas strata.
  • Gość: Gucio IP: *.bmts.com / 63.105.65.* 11.12.04, 18:55
    > Ten z daleka urodzil sie juz niedorozwiniety...

> Nie egocentryk, ale jude-cent-ryk.
  • krystian71 11.12.04, 19:08
  • Gość: z daleka IP: 5.5R* / *.inter.net.il 11.12.04, 18:58
    Krystanku. Przemawia przez ciebie zupelnie nieuzasadniona zlosc. Twoje
    zrozumienie Zydow jest dla mnie i dla nich tak samo istotne jak zrozumienie
    rachunku rozniczkowego przez dwugarbnego wielblada.
  • Gość: jarek IP: *.fastres.net 11.12.04, 19:01
    zrozumieli, jakby nas to interesowalo.
  • Gość: Cep IP: *.aster.pl 11.12.04, 19:12
    Gość portalu: jarek napisał(a):

> zrozumieli, jakby nas to interesowalo.

Jeśli ciebie to nie interesuje, to po jakiego czorta pętasz się po tym Forum? Twoje propagandowe wykrzyki dawno wyczerpały swój sens, nic z nich nie wynika. Gadasz człowieku z wytworami jakichś swoich chorych fantazji, z jakimiś Arabami, których tu na Forum ze świeczką się nie znajdzie. Nie pojmujesz, że prezentujesz tu tylko płaskie monologi?
  • Gość: jarek IP: *.fastres.net 11.12.04, 20:25
    dalej.
  • krystian71 11.12.04, 19:38
    czytaj ze zrozumieniem biedna sieroto,wyraznie napisalem,ze to JA chce zrozumiec.I nie debili tego forum,tylko nieszczesliwych LUDZI z historycznej przeszlosci.Przypadkowo Zydow.
  • Gość: jarek IP: *.fastres.net 11.12.04, 20:26
    interpletowac, bogaty islamsko sierodko.
  • krystian71 11.12.04, 20:27
  • Gość: Cep IP: *.aster.pl 11.12.04, 19:06
    Chcesz, żeby darzono Cię respektem na wyrost? Bo ty mówisz, że jesteś OK? Kiedy kupuję towar (wybacz mi porównanie), mam zwyczaj go rozpakować i obejrzeć. Podobnie robię z ideami. Podobnie odnoszę się do ludzi. W skrócie - nie kupuję kota w worku. Jeśli nie zależy Ci na tym, by rozumiano Twoje motywacje i twój sposób widzenia świata, to po jaką cholerę próbujesz nieustannie nie tylko korygować czyjeś nie-rozumienie, ale i potępiać fakt, że ono trwa?
  • Gość: z daleka IP: *.inter.net.il 11.12.04, 19:14
    nie handluje z wielbladami. I co ty na to?
  • Gość: Cep IP: *.aster.pl 11.12.04, 21:30
    Po kiego diabła usiłujesz mi wyjaśnić, że nie handlujesz z wielbłądami? Jeśli masz w nosie, czy Ciebie rozumiem, czy nie? Odwdzięczę Ci się. Ja ten fakt Twojego nie-handlowania mam gdzieś. OK?
  • krystian71 11.12.04, 19:17
    Gucio zupelnie slusznie nazwal cie judecent-rykiem,pozwol,ze jeszcze raz wkleje ci moja powyzsza odpowiedz
    "A coz ci przyszlo do glowy,egocentryku,ze moja chec zrozumienia ma na celu TWOJ zysk lub TWOJA strate.
    To moja sprawa,moja ochota i moja chec poznania prawdy."
    I nie rozumiem jak proste slowa nie moga do ciebie dotrzec.
    A coz mnie moze obchodzic,ze ty i INNI Zydzi nie potrzebujecie mego zrozumienia problemu

Qrcze ,wroc,znowu zlapalem sie na mysli,ze TY nie rozumiesz znaczenia niektorych slow.
    Czyzby dla ciebie MOJE zrozumienie Zydow rownalo sie empatii i przyjecia ich sposobu myslenia za swoj?
    NIE,gosciu z daleka,jesli chce cos zrozumiec,to tylko po to by ulozyc sobie jakis swiatopoglad,dla szeroko rozumianej WIEDZY
    Czy teraz jest jasne,czy ci narysowac?
  • Gość: z daleka IP: 5.5R* / *.inter.net.il 11.12.04, 19:33
    Zebys to nawet namalowal Krystianku w technokolorze, to nic to nie zmieni.
    Czytam twoje swiatle wypowiedzi od dawna i wiem doskonale, ze ty niczego nie
    chcesz sie dowiedziec, niczego nie chcesz zrozumiec, ani niczego ulozyc. Ty juz
    wszystko wiesz, wszystko rozumiesz i masz bardzo wyraznie ulozony swiatopoglad.
    Powolywanie sie przez ciebie na WIEDZE jest rownie cyniczne jak jak twoje
    pytanie. Zakladam, moze nieslusznie, ze nie jestes az takim idiota, zeby nie
    znac tej odpowiedzi. Skoro nie jestes, wiec prowokujesz do jeszcze jednej
    beznadziejnej dyskusji, w ktorej rozne Gucie moga dac upust swojej inteligencji.
  • krystian71 11.12.04, 19:48
    Twoich i Dany wypowiedzi jest tu wiecej i oprocz krotkiego i tresciwego okreslenia "padlina" -nic z nich nie wynika.
    Nie masz racji,ze moj swiatopoglad jest okreslony,czlowiek uczy sie cale zycie a film Lanzmana przypomnial mi dylematy dziecinstwa.
    Czasami przychodzi mi do glowy,ze to tylko MY,w kazdym razie nie obecni Izraelici naprawde kultywujemy pamiec tych pomordowanych ludzi.
    WAS denerwuje jakiekolwiek wspominanie ich losu,jakbyscie chcieli o nich jaknajpredzej zapomniec,burzy WAM to jakas wizje waszej historii i traktujecie ich utylitarnie.Zadnych refleksji,zero wspolczucia,zero prob wytlumaczenia.
    To tylko kamienie na szaniec,martwy,kamienny fundament dzieki ktoremu wasze panstwo powstalo
  • Gość: z daleka IP: 5.5R* / *.inter.net.il 11.12.04, 20:01
    naiwny nie jestem. Poza tym za stary kon jestem, zeby nie pojac intencji
    widocznej jak na dloni. Powtarzam wiec, ze uwazam iz nie checia zdobycia wiedzy
    sie kierujesz i checia zrozumienia, bo takiej checi NIE MASZ. Twoje zamiary nie
    sa czyste. JK udzielil ci krotkiej i przejrzystej odpowiedzi juz na samym
    poczatku. Zbyles ja milczeniem, podobnie kilka innych, wartych dyskusji.
    Czego wiec oczekujesz? Poklasku guciowych i totle. To cie rajcuje?
  • krystian71 11.12.04, 20:20
    gdze JK udzielil mi wyczerpujacej odpowiedzi,ktora zbylem milczeniem?
    Pokaz,jesli cos przeoczylem inaczej uznam cie za klamce
    Ciagle nie moger zrozumiec po co ci psychologiczne rozpracowywanie przeciwnika,ktorego nie cenisz i ktory ci nie moze zagrozic,
    Chcesz wchodzic w ten watek,to pisz nie o mnie lecz o twych braciach idacych na zaglade.Jako LUDZIE sa to takze i moi bracia i mam prawo sie ich losem i motywacjami zajmowac,chocbys nie wiem co tu napisal.
    Albo zajmij sie innym.
  • Gość: jarek IP: *.fastres.net 11.12.04, 20:29
    Z Jagielly pedofila, tak samo jak u was w Arabii jak ktos pass mowi przy brydzu,
    to od stola sie oddala.
  • krystian71 11.12.04, 20:49
    Tak biedoto israelska,poniewaz gram w brydza to ci odpowiem.
    Jak mowie pass to jest tylko pass,jak wykladam karty na stol,ide zrobic kanapki,bo takie sa reguly tej szlachetnej gry i nie nalezy zagladac przez ramie i pomagac nawet swojemu partnerowi.
    Pograj w oczko.
    Pozdrawiam
  • Gość: J.K. IP: *.arcor-ip.net 11.12.04, 19:00

Krystian (w przeciwienstwie do IDIOTY - Gucia)

nie jest glupolem i prosi o rozmowe.
  • Gość: jarek IP: *.fastres.net 11.12.04, 19:02
  • Gość: z daleka IP: *.inter.net.il 11.12.04, 19:02
    Ty mu odpowiedziales. I co ztego? On nie szuka odpowiedzi, on je rozdaje.
  • Gość: totyle IP: *.176.6.65.Dial1.Phoenix1.Level3.net 11.12.04, 19:16
    Krystian-przeczytalem cale wpisy.Jak widzisz czesc narodu wybranego wszystko
    robi aby ich nie zrozumiec bo wiesz co to znaczy dla nich?-wiedze o ich
    intencjach,celach ktore sa jota w jote uosobieniem hitlerowskiego
    dzialania.
    Zamiast Hitlera wstaw tam np.Sharona.dane.jarka.J.K.i cala te zgraje tutaj
    a bedziesz mial obraz zydowskiej filozofi na zycie.Ich celem bylo zawsze to do
    czego Hitler dazyl-wiec byl to dla nich szok ze ich uprzedzil ktos inny
    a oni to mieli zrobic.Robia wiec teraz to neohitlerowskie pomysly mniej wiecej
    droga polityczna i roznymi hucpami jak wymysl tak zwanego terroryzmu.Robia to
    rekami innych ale cel i korzysc z tego jest zawsze dla zyda.
    Gucio to po czesci wylozyl jak to jest z nimi ale jeszcze nie dodal ze
    bylo tak poniewaz dotarlo w koncu do nich ze ktos ich w koncu
    rozszyfrowal,zrozumial ze sa narodem wyzyskiwaczy,hucpiarzy.
    krwiopijcow.
    Bronic na smierc i zycie w ostatecznym momencie potrafi sie tylko ten kto ma
    czyste sumienie.Zydzi jak wiesz pojecie sumienia nie znaja.
  • dana33 11.12.04, 19:25
    zerowiec, znow sie petasz na forum wypisujac glupoty zamiast sie douczac!!!
    marsz do ksiazek!!!!
  • Gość: z daleka IP: 5.5R* / *.inter.net.il 11.12.04, 19:38
    Nieslusznie sie go czepiasz Dana. On chce ZROZUMIEC. On robi wysilek, jeden i
    drugi, ale zrozumienie nie wychodzi. Trzba mu pomoc. Moze lewatywa?
  • Gość: totyle IP: *.176.6.65.Dial1.Phoenix1.Level3.net 11.12.04, 19:45
    Jareczku-sprawa sie rypla.Zostala ci tylko hucpa.
  • dana33 11.12.04, 20:04
    hmm, lewatywa to niezla rzecz na rozum.... :)
  • Gość: totyle IP: *.176.6.65.Dial1.Phoenix1.Level3.net 11.12.04, 19:44
    A wiec Herszt(zydowskie grupy przestepcze z bylej PZPR w Polsce) dano juz
    uwazasz temat za rozwodniony-co?.Rozwaliliscie wateg swymi syjonistycznymi
    hucpami-co.
    Nu ja ci powiem ze nie.temat istnieje dalej a ja napewno odpowiedzi od ciebie
    nie oczekuje w celu mojego rozumienia kto wy jestescie.Jak juz mnie znasz z
    forum ja was zrosumialem.
  • krystian71 11.12.04, 20:03
    bo w przesmiewczy i lapidarny sposob oddajesz prawdziwe znaczenie i cel tej calej hucpy.
    Ale teraz chyba -nie
    Bo ja powaznie pytam i szukam powaznej odpowiedzi
    Nie widze korelacji miedzy planami zydowskimi zawladniecia swiatem,jesli takie byly i sa,a upiornym poddaniem sie zagladzie zorganizowanej przez kogo innego wobec ich plemienia.
    Bronic sie potrafi nawet zwierze,ktore nie studiowalo Herzla czy innych filozofow
  • dana33 11.12.04, 20:25
    krystianku, jak to dobrze, ze dowartosciwales zerowca. ciut sie przy tym sam
    opusciles, ale nicha.
    wiec widzisz, cepus nasz cosik sie opoznia z odpowiedzia, wiec nie rozumiejac
    problemu zydow idacych na smierc w kompletnym poddaniu, roznych takich zydkow
    starych, chorych, matki z dziecmi na rekach, wiesz, taki sztetlowe zydy, wiec
    jak mozesz mi wytlumaczyc polakow idacych jak barany na smierc, co z oficerami
    zamordowanymi w katyniu, tez nie ruszyli palcem i dali sie zabic ot tak, bez
    zadnego wiekszego protestu.... rozumiem, ze chcesz zrozumiec zydow i tylko
    zydow, wiec tych pomordowanych oficerow wojskowych, wycwiczonych w walkach, w
    uzyciu broni i sily mozesz zrozumiec, tak? wiec wytlumacz mi to, moze na ich
    przykladzie zrozumiemy tez zydow idacych na smierc "jak barany".
  • krystian71 11.12.04, 20:38
    chyba potrafilbym ci to wytlumaczyc.
    Polscy oficerowie.Hmmm,to byla tak niezwykla sprawa w swietle konwencji haskich ,ze zapewne nie spodziewali sie swego losu nawet w najgorzych snach
    To byl taki pierwszy i ostatni przypadek w historii II Wojny Swiatowej.
    Tymczasem zaglada Zydow trwala latami i nie mow mi ,ze dotyczyla tylko dzieci,kobiet i starcow,Mezczyzn w sile wieku ," taki sztetlowe zydy",tez.
  • dana33 11.12.04, 20:50
    aha, oficerowie w katyniu, to jednorazowo i sie nie spodziewali, ok, to byla
    odpowiedz na druga czesc pytania, bo pierwsza brzmiala, co z polakami
    zamordowanymi w obozach zaglady, bo przeciez byli i polacy, nie tylko zydzi,
    wiec co z tymi polakami, ktorzy szli do komor gazowych jak barany, przez cale
    lata, nie jednorazowo i tak samo jak zydzi wiedzieli dobrze co ich czeka, w
    odroznieniu od oficerow w katyniu, ktorzy stojac nad otwartymi grobami
    oczywiscie mysleli ze to bedzie dla rur kanalizacyjnych a nie dla nich, wiec
    sie niczego nie spodziewali. nu, ale ci poacy w oswiecimiu, majdanku i reszcie
    tych luksusowych miejsc, co z nimi? jak to zrozumiec, krystianku?
  • Gość: . IP: *.dip.t-dialin.net 11.12.04, 21:08
    Polscy zolnierze zamordowani w Katyniu mieli rece zwiazane drutem. Jak napisal
    Krystian, ich los byl wyjatkowy. Sowieci dokonali zbrodni jedynej w swoim
    rodzaju. Oni nie wiedzieli, ze ida na smierc.

Byli tez inni Polacy, ktorzy zgineli w Oswiecimiu ALE POLACY JAKO NAROD BRONILI
    SIE! PODCZAS GDY JEDNI SZLI NA SMIERC INNI WALCZYLI, ORGANIZOWALI SIE,
    ATAKOWALI NIEMCOW! Zydzi tylko potulnie czekali na swoja smierc i kooperowali z
    Niemcami, zeby wszystko poszlo glafdko i bez problemow.

Po jaka cholere ty tak krecisz kobieto?
  • dana33 11.12.04, 21:19
    widzisz, zydzi polscy idiotycznie uwazali sie za polskich obywateli. jako narod
    walczyli razem z polakami i w partyzantce i w powstaniu i w regularnym polskim
    wojsku, jak dlugo sie utrzymalo. zydzi polscy walczyli tez przeciwko niemcom w
    powstaniu getta warszawskiego i niewielu polakow im tam pomoglo.
    tak ze tak calkiem potulnie na smierc nie szli.
    natomiast do komor gazowych w oswiecimiu i polacy i zydzi polscy szli dokladnie
    tak samo, jak cala reszta wymordowanych w obozach zaglady, bez wzgledu na
    religie, narodowosc i wiek: wszyscy szli "jak barany" nikt sie nie buntowal.
    nikt nie podniosl reki. nie ja tu krece. to wy krecicie, to wy chcecie dokazac,
    ze to zydzi i tylko zydzi szli na smierc jak barany (ladne wyrazenie, musze
    powiedziec), ale nie idzie, nie idzie wam. polacy tez szli jak barany.
    farsztejst endlich? git.
  • krystian71 11.12.04, 21:38
    chcialabys aby tak bylo.Byc moze i ja bym chcial,ale to nie jest prawda
    -oni nie uwazali sie idiotycznie za polskich obywateli
    Ciagle zapominasz o tej czesci Panstwa Polskiego przez ZSRR zajetego.
    Kazdy wie jakie byly postawy tych tzw. polskich obywateli i kto kogo tam mordowal,na smierc i do gulagow wysylal
    Dlatego strasznie mie zdziwilo podjecie przez ciebie tematu Katynia,jakbys nie wiedziala ,ze w tym momencie ofiary staly sie oprawcami

A co do hitlerowskich obozow-nigdy i nigdzie,bo nie zdazyli-Niemcy nie wprowadzili idei "ostatecznego rozwiazania kwestii polskiej"
    Choc ci to moze sprawi przykrosc nie bylo sprawy unicestwiania natrodu polskiego w obozach zaglady.
    Ich smierc w Oswiecimiu ma zatem inny wymiar-chyba ,ze sama znasz przyklady,ze do gazowych komor,prosto z rampy kierpwano cale polskie rodziny i one nic nie zrobily by ocalic swoje zycie lub zycie swoich dzieci
  • Gość: . IP: *.dip.t-dialin.net 11.12.04, 21:47
    I po co te bajki? Z pewnoscia byli Zydzi dzialajacy w oporze ale sama
    podkreslasz, ze dzialo sie to w ramach partyzantki polskiej wzglednie
    sowieckiej!

Powstanie w Getcie Warszawskim to jeden jedyny wyjatek, gdy Zydzi zdecydowali
    sie walczyc. Gdyby nie pomoc Polakow, to powstanie to nie mogloby dosjc wcale
    do skutku! Ciekawe skad zydzi zorganizowali by bron. Twierdzenie, ze "niewielu
    Polakow" tam pomoglo to zwykla potwarz i kpina z ludzi, ktorzy oddali wtedy
    swoje zycie pomagajac Zydom.

Zrozum tez w koncu jedna roznice: bedac w Oswiecimiu mozna juz tylko isc jak
    przyslowiowy "baran". Kopanie i wierzganie tam, nie na wiele by sie zdalo.
    Ale poddawanie sie swojemu losowi juz wtedy, gdy jest sie na wolnosci i gdy wie
    sie jaki czeka cie los - to jest pojscie jak "barany"!
    Zydzi tak robili. Polacy nie.
  • rattler 12.12.04, 15:43
    Swiadkowie z obozow twierdza ze wyprowadzano ich pojedynczo pod pretekstem
    transpostu do obozu przeznaczonego dla oficerow i zanim znalezli sie na
    ciezarowkach byli zwiazani , (jak piszesz drutem) . Slady na zwlokach ubraniach
    sa dowodem ze strzelano do nich z broni automatycznej , kat pod jakim do nich
    strzelano (slady na ubraniach) wskazuje na to ze strzelano z karabinow
    maszynowych umieszczonych prawdopodobnie na ciezarowkach prawdopodobnie pod
    plandeka z kompletnego zaskoczenia , kiedy stali w grupach . Slady na czaszkach
    swiadcza ze dobijano ich strzalem w glowe z roznych pozycji . Gdyby stali
    dobrowolnie nad grobem slady po kulach bylyby szablonowo z tylu czaszki .

Dana piepszy i naciaga swoja wersje , bo tak jej wygodnie i ma cos na obrone
    swoich . Nikt Katynia nie przezyl zeby opowiedziec jak to sie odbywalo i trzeba
    wierzyc namacalnym dowodom , a nie bajkom i domyslom .

Masz racje , 'Sowieci dokonali zbrodni jedynej w swoim rodzaju' i po raz
    pierwszy w nowozytnej historii . Ofiary zbrodni katynskiej pradopodobnie do
    konca nie wiedzialy co ich czeka .

narazie

------------------------------------

Polscy zolnierze zamordowani w Katyniu mieli rece zwiazane drutem. Jak napisal
    Krystian, ich los byl wyjatkowy. Sowieci dokonali zbrodni jedynej w swoim
    rodzaju. Oni nie wiedzieli, ze ida na smierc.
  • Gość: Cep IP: *.aster.pl 11.12.04, 21:53
    Dana,

Gdybyś cokolwiek wiedziała, nie pisałabyś głupstw. Oficerowie mieli nie tylko powiązane drutem ręce. Wielu z nich zarzucono na glowę worki wypełnione trocinami, żeby nie mogli oddychać, nawet krzyczeć. Wyprowadzano ich nad te doły pojedynczo.

Twoja ironia, z tymi tam kanałami kanalizacyjnymi, jest całkowicie nie na miejscu. Ja jak na razie ironii tu nie używałem. Weź to łaskawie pod uwagę.

A kwestia pozostaje - dlaczego? Bo to ma być 6 milionów ludzi.

Więc ja Ci powiem, co ja myślę o tym, że - być może - dlatego.

1. Bo większość młodych, silnych, wojskowo wyszkolonych ludzi już a) wyjechała w ramch kolejnych aliji do Palestyny, b) bo większość takich ludzi uciekła wraz z ustępującymi wojskami sowieckim na wschód. Pozostałe na miejscu społeczności były bezbronne.

2. Bo nad pozostałymi na miejscu społecznościami pieczę przejęły tradycyjne elity - głównie ludzie starzy, sklonni do kompromisów i postaw zachowawczych. Ale cieszący się wielkim autorytetem.

3. Bo w światopoglądzie mieszkańców sztetłów istnialo przekonanie o nieodwołalności jakiejś kary za sprzeniewierzenie się boskim nakazom. Na smierć szły nie barany, a ludzie wewnętrznie przekonani o nieodwołalności Bożego wyroku.

Wszystkie te motywy pojawiały się w różnych kombinacjach w znanej mi literaturze wspomnieniowej.
  • Gość: . IP: *.dip.t-dialin.net 11.12.04, 22:21
    Problem tego dziewczecia polega chyba glownie na tym, ze bedac
    przedstawicielka "nowego" typu Zydow nie moze zaakceptowac prostej prawdy tak
    bardzo sprzecznej ze swiatopgladem, jaki jej wpojono.

Kultura zydowska do holocaustu nie posiadala chyba czegos takiego jak etos
    wojownika. Gdyby takowy posiadala, to wiedzielibysmy cos o buntach, powstaniach
    Zydow lub chocby aktywnej zorganizowanej walce zbrojnej podczas pogromow.
    O niczym takim jednak - przeznaje - nic mi nie wiadomo.
    Trudno mi powiedziec, czy bylo w jakis sposob uwarunkowane religia ale tak
    zapewne musialo byc.

Ale czy to w ogole ma byc powodem do wstydu? Dlaczego? Co w tym takiego
    strasznego, ze Zydzi negowali przemoc, walke jako sposob na prztrwanie?

Czy dlatego, ze za tak trudno pogodzic to z "image" nowego zyda, ktory nigdy
    nie chce byc juz ofiara i podkresla to na kazdym kroku gdzie moze? Czy dlatego,
    zeby Bron Boze nie roznic sie czyms od swoich zachodnich wzorcow?

• Gość: Cep IP: *.aster.pl 11.12.04, 23:09
    Myślę, że się mylisz.

Ludzi żyjących z przemocy nigdy w środowisku żydowskiej diaspory nie brakowało. Nie twierdzę, że w wiekszym procencie, niż w grupach większościowych, ale na pewno w podobnym. Nad tym aspektem zycia społeczności zydowskich prowadzi się w Izraelu badania, por. artykuł w Haaretzu:

www.google.pl/search?q=cache:xZZVn0MFsJsJ:www.haaretz.com/hasen/spages/491810.html+Haaretz+research+Jewish+criminals&hl=pl
    Nawiasowo - szkoda, że autor artykułu nie zna opracowań poświęconych polskiemu żargonowi kryminalno-więziennemu, ogromna ilość używanych w nim wyrażeń wywodzi się z hebrajskiego i jidysz.

Wystarczy zresztą przeczytać opowiadania odeskie Babla czy anonimowego "Urke Nachalnika", żeby się przekonać, że nie było to zjawisko nieznane. Czytałem kiedyś (ale teraz nie potrafię podać źródła), że podczas wojny żydowscy kryminaliści i bandyci korzystali z ochrony polskich chrześcijańskich kamratów, z ich melin i ich dawnych kontaktów z policją; wraz z nimi tworzyli bandy trudniące się rozbojem. Niestety, także oni, walcząc na swój sposób o przetrwanie, nie dali ochrony społecznościom, z których się wywodzili.
  • Gość: . IP: *.dip.t-dialin.net 11.12.04, 23:27
    Chyba sie nie calkiem zrozumielismy. W moich wywodach nie odnosze sie do
    anomalii kazdej spolecznosci jaka sa kryminalisci a do mechanizmow, w ktorych
    spolecznosci tworza struktury obronne w postaci wojska, oddzialow zbrojnych,
    wystepujacych w obronie lub w interesie grupy narodowosciowej, z ktora sie
    identyfikuja.

To diametralna roznica. Nie mylmy zolnierzy lub powstancow broniacych swego
    narodu z pospolitymi przestepcami.
  • dana33 12.12.04, 01:15
    gadasz brednie, cep. wez listy zamordowanych w oswiecimiu z muzeum
    oswiecimskiego, wez listy zamordowanych z yad vashem, ginely cale rodziny, CALE
    RODZINY, wraz z mlodymi mezczyznami, silnymi i zdrowymi. nu, ilu przed wojna
    wyjechalo do palestyny?????? w polsce bylo ponad 3 miliony zydow. ilu cep
    wyjechalo do palestyny??? 10? 100? 1000? 10000?????????
    wiesz co, lepiej przestan pisac na ten temat twoje bzdury bo zapomne sie w
    stosunku do ciebie i walne ci jak trzeba i przestaniemy ze soba rozmawiac!!
    daj, genug, wystarczy!!
  • Gość: Cep IP: *.aster.pl 12.12.04, 08:04
    Ty mi wreszcie powiedz, ilu wyjechało do Palestyny. Ty wiesz lepiej, to weź i napisz. Sięgnij wreszcie w swojej czytelni do jakiejś źródłowej pracy i napisz coś, co będzie mialo ręce i nogi. Nawiasem: niedawno napisałaś, że wśród pędzonych do transportu nie było silnych i zdrowych mężczyzn. Teraz piszesz, że przeciwnie - że byli. Ale nie o to chodzi. Ilu z tych mężczyzn przeszło przez służbę wojskową jako podoficerowie i oficerowie? Ilu miało dodatkowe przeszkolenie wojskowe? A ilu z przeszkolonych trafilo w międzywojniu do Palestyny? Napisz mi, w oparciu o jakieś solidne źródło - może się dowiem, że wyjechało dziesięciu - albo stu. I to będzie dla mnie ciekawa informacja. Jak się to mówi - będzie o czym pomysleć. Ja oczywiście mogę zajrzeć do encyklopedii, ale pewnie uznasz polskie dane za niewiarygodne. Wynika z nich, że w 15-leciu 1922-1937 w Palestynie przybyło ok. 300 tys. żydowskich osadników. Wracając do liczb. Nawet jeśli z Polski wyjechało 10 tys. zdrowych, silnych, energicznych, to prosty rachunek wykazuje, że wyjechał jeden na 300. To bardzo wiele. To samo dotyczy ucieczki młodych aktywistów komunistycznych na wschód. I były jeszcze wywózki. Środowiska żydowskie zostały ogołocone z elementu przywódczego, i dlatego niezdolne do podjęcia walki we własnej obronie. Moim zdaniem. Fakt, że nazwiesz to bzdurą, niczego nie zmieni. Musisz postarać się trochę lepiej, żeby udokumentować swoje twierdzenie.

Jest jeszcze jedna sprawa. Ja tu piszę o fragmencie historii Polski. Nie mam na nią wyłączności, ale nie masz jej i Ty.

A co do tej drugiej sprawy. Wal - nie krępuj się.
  • krystian71 12.12.04, 09:42
    to na pewno jest jakies wytlumaczenie tego fenomenu.
    W scisle religijne nie bardzo wierze,przxeciez wojny w swojej obronie israelczycy toczyli zarowno przed jak i po holokauscie.Ich religia nie mogla sie az tak bardzo zmienic.
    Chociaz tez nie zabardzo orientuje sie w jej chasydzkiej specyfice przewazajacej na ziemiach polskich.
    Na pewno nie kazdy mlody mezczyzna jest w stanie podjac wlke,vide nasze Powstanie.Ale prowadzony na pewena rzez?Chocby w ostatniej chwili ,juz u bram krematotium?Chyba duzy procent.
    Caly czas tez zastanawiam sie nad slowami tego starszego."co sie stanie z naszymi dziecmi ,jesli my wzniecimy bunt?"
    Przeciez wiadomo co sie stanie i co sie stalo,gdy tego buntu nie bylo.
    On musial cos innego miec na mysli...
    Tak jakby sie obawial chwilowego pyrrusowego zwyciestwa,buntownicy zgina =a dzieci ocaleja...Przestana byc Zydami?
  • Gość: totyle IP: *.176.6.65.Dial1.Phoenix1.Level3.net 11.12.04, 20:47
    Kristian-sedno sprawy tej tkwi w ich religi.Oni jak wiesz sa indoktrynowani od
    oseska ze sa swiatlem swiatla wiec jaki to musi miec w ich mniemaniu ciezar
    winy na ciemnosciach tego swiata-czyli nie zydach?Wiesz oni nas tak postrzegaja
    ze my jestesmy tak ciemni ze nie widzimy nawet ich swietlanej swiatlosci.Talmud-
    czyli prawo cywilne im mowi nawet ze sa nadludzmi.
    Wiesz tez ze wszedzie podkreslaja ze ich gnebiono tylko dlatego ze sa zydami.
    To powinno wystarczyc i ten kto sie rozdrabnia,analizuje,chce ich zrozumiec
    chce dociec coz takiego ten zyd robil ze byl gnebiony-jest juz
    rasista,antysemita.Bo w tych dociekaniach mozesz sie nadziac na szczegoly ich
    zydostwa.Masz ich reakcje tutaj-torpedowanie tematu nie mowiac juz o tym ze ci
    ublizaja a to aby ci napisali co w tych zydach tkwilo co na rzez szli jak
    barany to zapomnij.Wszak to twoja wina zes ich nie odbil od Niemcow a nie ich
    ze sie nie bronili.Tylko oni czyli swiatlo swiatla maja prawo
    analizowac,ekspertyzowac,nauczac.To jest ich religia.
    Jest tez w Talmudzie powiedziane ze czesc ich narodu musi ginac aby reszta
    mogla przezyc.Z tego przeslania dzialaly Judenraty-napewno.

Poza tym musisz tez zrozumiec ze IIWS byla potrzebna Zydom a nie
    Niemcom.Wykreowali wiec faszystowskie Niemcy tylko po to aby swa ofiare zlozyc
    pod budowe syjonistycznego Izraela.Herzl tego doslownie nie napisal ze taka
    ofiara ma byc lecz w ich religii ta idea jest.Jezeli przesledzisz historie ich
    wojen,buntow to zobaczysz ze za kazdym razem szukali innej drogi do osiagniecia
    swej supremacji.Masz wiec roznego rodzaju przewroty spoleczne zeby tylko
    wspomniec o Rewolucji Francuskiej czy Bolszewickiej.Kazda z nich glosila rownosc
    i sprawiedliwosc a ze nierownych bylo mnostwo nie tylko Zydzi wiec takie chucpy
    im sie udawaly.
    Solidarnosc byla jedna z takich chucp.Teraz jest Irak i Ukraina.
    Oni nie sa zwierzetami wiec po zwierzecemu bronic sie nie beda.Takie jest tez
    napewno ich wlasne poczucie wyzszosci.Tez musisz wiedziec ze tylko biedota
    zydowska ktora wyzszym sferom splendoru nie przynosila ginela w obozach.
    To tez ci cos powinno mowic.
    Wreszcie na koniec,chociaz otworzyles bardzo frapujacy temat od zydow nie
    oczekuj jakiejkolwiek sensownej rozmowy poniewaz jak juz raz dales do
    zrozumienia ze cos kwestionujesz co ma inne znaczenie dla ciebie niz dla nich
    to juz w ich oczach przepadles.
    Staraj sie wiec zrozumiec raczej siebie i swoj cel i interes a dojdziesz do
    wniosku ze sie musisz przed nimi bronic aby cos w zyciu zdobyc.

• dana33 11.12.04, 20:57
    zerowiec, to zaczyna mi sie nudzic, to nawolywanie ciebie do douczenia sie.
    zaczynasz byc posmiewiskiem nie tylko forum, zerowiec.
    a ta twoja teorie, ze zydzi sobie "wykreowali faszystowskie niemcy", to podaj
    australijskiemu zafajdancu, zaraz to posle do swojej gazety. nie zapomnij tylko
    upomniec sie o honorarium, zdaje sie ze ci potrzebny basen w tym slicznym
    ogrodku w ktorym stoi twoj sliczny domek, sam samiusienko przez ciebie
    zaprojektowany. basem oczywiscie tez zaprojektuj sam. i nie zapomnij zawiadomic
    forum, w jakim ksztalcie. i pilnuj zafajdanca, zeby ci dobrze zaplacil za ta
    idee, bo ona warta zloto.
  • Gość: totyle IP: *.176.6.65.Dial1.Phoenix1.Level3.net 11.12.04, 21:02
    Ilu Zydow bylo w hitlerowskiej administracji?
    Wiesz cos moze na ten temat?.
    Jak ci wiadomo napewno byli tam tylko Niemcy tak samo jak tylko Polacy w PZPR-
    prawda?.
    Ale ci udawani polacy czy udawani niemcy mieli najswietlejsze pomysly-godne
    tylko zydowskiego nadludzkiego pochodzenia-prawda?.
    A poza tym cos sie denerwujesz jakos niebezpiecznie.
  • krystian71 11.12.04, 21:41
    i myslisz,ze cos tym zmienisz,co tu ma do rzeczy piekny domek z basenem?
  • krystian71 11.12.04, 21:22
    Dzieki,o tym,ze czesc powodow dla ktorych poddawali sie zlu tkwi w ich religii wiedzialem,lub sie domyslalem
    A przeciez w ich historii sa calkiem chlubne czyny w postaci sprzeciwu rzymskiej okupacji,Masady i buntow Machabeuszow.
    Dlaczego akurat o tym zapomnieli w polowie dwudziestego wieku.
    Nie moge przyjac za swoja tak pokretna i sztuczna koncepcje

> Poza tym musisz tez zrozumiec ze IIWS byla potrzebna Zydom a nie
    > Niemcom.Wykreowali wiec faszystowskie Niemcy tylko po to aby swa ofiare zlozyc
    > pod budowe syjonistycznego Izraela.

To jest nieludzkie i zaden czlowiek nie zgodzilby sie z ta koncepcja by wiesc swe dzieci na zaglade tylko dlatego,by kiedys na ich trupach panstwo (Israel)powstalo.
    Dlaczego idea walki o swoje interesy miala u Zydow tak dluga 2000 lat liczaca przerwe.
    Czy to jest ten sam narod?
    Cala reszta twego postu przemawia mi do rozsadfku i moze byc przyjeta za wlasna
  • Gość: totyle IP: *.176.6.65.Dial1.Phoenix1.Level3.net 11.12.04, 22:16
    krystian71 napisała:

> Dzieki,o tym,ze czesc powodow dla ktorych poddawali sie zlu tkwi w ich
    religii
    > wiedzialem,lub sie domyslalem
    > A przeciez w ich historii sa calkiem chlubne czyny w postaci sprzeciwu
    rzymskie
    > j okupacji,Masady i buntow Machabeuszow.

-Judea z rzymska okupacja to byl taki PRL w tamtejszych czasach Gdzie duzym
    bratem byl Rzym a Sanhendryn-czyli czesc zydostwa wspolpracujacego z rzymem to
    taka PZPR.Tak sa chlubne ale bardziej dla ciebie niz dla nich.Przypomnij im o
    tym ze urzad podatkowy(czyli sanchedrynowska nomenklatura)gnebila reszte
    biedoty zydowskiej aby sciagnac prawie polowe z nich daniny dla rzymian to cie
    znowu za to znienawidza.Chrystus sie wtedy wykreowal na przywodce spolecznego
    i byla to zwykla rewolucja ludowa podparta fanatycznym religijnym spenieniem o
    mesjanstwie.Odrzucili go z powodu jego kosmopolityzmu.
    Nie popieraja tez absolutnie samobojstwa jako ostatecznej konfrontacji z
    wrogiem.Wypracowali w to miejsce idee poswiecenia swej czesci dla wroga aby na
    100% jakas grupa mogla przezyc i to jest wazniejsze od wsystkiego innego-
    pewnosc ze kilku moze napewno przezyc.

-A pamietasz co zrobil Korczak?Wiodl dziecina zaglade jak ostatni
    pomylony,zamiast powiedziec-dzieci rozleccie sie po terenie i robcie wszystko
    wby was jak najwiecej przetrwalo.Tak by zrobil kazdy zdrowo myslacy.Czy trzeba
    to rozumiec inaczej niz tylko w poczuciu dzialania wynikajacego z glupoty albo
    z przekonan fanatyzmu religijnego?.Chyba tak.Religia sie tu ich klania i ona
    jest wlasciwie wiekszym ich wrogiem niz wszyscy inni naokolo ich.

> Dlaczego akurat o tym zapomnieli w polowie dwudziestego wieku.
    > Nie moge przyjac za swoja tak pokretna i sztuczna koncepcje
    >
    > > Poza tym musisz tez zrozumiec ze IIWS byla potrzebna Zydom a nie
    > > Niemcom.Wykreowali wiec faszystowskie Niemcy tylko po to aby swa ofiare z
    > lozyc
    > > pod budowe syjonistycznego Izraela.

-W tym swiecie jest mnustwo wydarzen nie mieszczacych sie przecietnemu
    smiertelnikowi w glowie.Jak przesledzisz wydarzenia po IIWS to dojdziesz do
    wniosku ze najbardziej zkapitalizowali na niej Zydzi.Tak jak obecnie
    kapitalizuja na 9/11.Chucpy i jeszcze raz chucpy.Wiem ze to tak rozumiesz ale
    czasem z przekory czlowiek rzuci jakis temat dla wybrancow aby wiedzieli ze
    goje sobie radza w rozwiazywaniu zydowskich rebusow.

>
    > To jest nieludzkie i zaden czlowiek nie zgodzilby sie z ta koncepcja by wiesc
    s
    > we dzieci na zaglade tylko dlatego,by kiedys na ich trupach panstwo (Israel)
    pow
    > stalo.
    > Dlaczego idea walki o swoje interesy miala u Zydow tak dluga 2000 lat liczaca
    p
    > rzerwe.

-Oni zawsze walczyli.Wszystkie niemalze wazniejsze rewolucje w krajach Europy
    byly inicjowane przez nich aby dac sobie prawa a w szczegolnosci wladze.Wladza
    to juz wiecej niz polowa zwyciestwa.

> Czy to jest ten sam narod?
    -Tak to ten sam narod.(chociaz Dana to taki mieszaniec chazarsko-azjatycki z
    domieszka germanskiej krwi napewno ci to tez powie).Przynajmniej z religijnego
    punktu.Syjonizm to jest tez forma adaptacji judaizmu dla obecnej sytuacji.

> Cala reszta twego postu przemawia mi do rozsadfku i moze byc przyjeta za
    wlasna

• krystian71 11.12.04, 22:45
    Tak,masz racje z tym Korczakiem.Przeciez jeszcze w szkole meczyli nas lektura np.Bankructwo malego Dzeka.
    Lektura byla idiotyczna,ale los dr.Korczaka znany.I tez o tym wsrod chlopakow (wlasciwie dzici)dyskutowalismy.Czy chcielibysmy,by nasz wychowawca taka odegral role.
    Ukryl przed nami nasz los i sam nas do niego poprowadzil za raczke.
    I jeszcze raz z tymi dziecmi
    za nich terezinski Zyd glupio(dla mnie) pyta sie co sie stanie z naszymi dziecmi wrazie buntu.

Rano myslalem,ze glupio,a teraz mam watpliwosci.
    Moze on mial na mysli cos zupelnie innego.
    Przeciez wszyscy wiedzieli ,ze czy bedzie bunt czy nie i tak pojda do gazu.
    Jak bedzie bunt,zawsze maja jakas szanse.
    Co mial na mysli ten czlowiek?
    Ze jezeli przegraja,dzieci przestana byc Zydami i umra jako nie-Zydzi?
    Jesli wygraja a czesc ich zginie -straca kontrole nad zydowskoscia dzieci?
    Co za idiotyczne dylematy z jego strony i pytania z mojej...
  • kosel_maruwi 11.12.04, 19:58
    krystian71 napisała:

...

Wnioskujac z reakcji polonii izraelskiej- rozdrapujesz stare rany.

• dana33 11.12.04, 20:25
    aaa, maruwi, a ty wytlumaczysz mi poddanie sie oficerow katynskich, czy moze ja
    rozdrapuje polskie rany????
  • kosel_maruwi 11.12.04, 20:32
    dana33 napisała:

> aaa, maruwi, a ty wytlumaczysz mi poddanie sie oficerow katynskich, czy moze
    ja
    >
    > rozdrapuje polskie rany????

Przetestuj temat.

Kazdy temat mozna uznac za
    1. niegodny podjecia- wtedy wogole nie odpowiadam
    2. Interesujacy- wtedy mozna podyskutowac

Ani w jednym ani w drugim wypadku nie zaczynalbym od "padliny"
    Wygladac to moze na probe rozbicia watku i kneblowania ust autorowi a tego nie
    robi sie bez powodu.
    Masz jakis powod ?
  • krystian71 11.12.04, 20:41
    eee tam,to zwykle Danowskie podszczypywanie,ona od dawna wie,ze mnie nie mozna zakneblowac,ale tym niemniej probuje :)))
  • dana33 11.12.04, 20:52
    ja nic nie probuje, krystianku, ja tylko wyrazam swoje zdanie o kims, kto smie
    wyrazac taka opinie o tym temacie.
  • krystian71 11.12.04, 21:45
    i wedlug ciebie,twoja opinia winna wyrazic sie w krotkim slowie-padlina?
    Gdybym nie znal,jak mala wartosc na tym forum przedstawiacie-zakonczyl bym z toba dyskusje juz po twoim pierwszym wpisie.
    Ale wiem,ze WY inaczej nie potraficie,indoktrynowani latami i odpowiednio.
    Wiec MOZE nie jestescie tu zbyt wiele winni
  • dana33 11.12.04, 20:52
    akurat maruwi nie uwazam cie za idiote. wiec mysle, ze jak sie tylko ciut
    wysilisz, nie duzo, to bedziesz wiedzial.
  • kosel_maruwi 11.12.04, 21:47
    dana33 napisała:

> akurat maruwi nie uwazam cie za idiote. wiec mysle, ze jak sie tylko ciut
    > wysilisz, nie duzo, to bedziesz wiedzial.

Moze wynika to z faktu, ze jestem czlowiekiem bardzo malo skomplikowanym i obce
    jest mi sieganie prawa reka do lewej kieszeni, sprobowalbym inaczej.
    Gdybym uznal, ze ludzi paralizowal strach lub poczucie bezsilnosci czy braku
    nadziei i bylbym przekonany, ze bylo tak nie tylko z Zydami to powiedzialbym to
    zwyczajnie.
    To moim zdaniem mogloby byc bardziej przekonywujace niz "padlina" ale jest to
    tylko odczucie prostolinijnego czlowieka, ktory nie upiera sie przy tym, za ma
    racje.
  • dana33 12.12.04, 01:08
    dokladnie o tym uczuciu pisalam juz kilkakrotnie. ale sa tacy, ktorym to nigdy
    nie wystarczy, ktorzy beda to walkowac i przypominac i zadawac to sameo pytanie
    co pare tygodni. dokladnie tak samo, jak teraz. to wlasnie padlina. innego
    okreslenia na tych ludzi nie ma. bo jak chcesz nazwac kogos, kto pisze bzdury w
    rodzaju: "ze czesc powodow dla ktorych poddawali sie zlu tkwi w ich religii
    wiedzialem,lub sie domyslalem", obiektywny, znajacy prawde? ile ten facet ma
    lat? 30? 40? ilu zydow spotkal w swoim zyciu, biorac pod uwage, ze od 68 w
    polsce nie ma praktycznie zydow? nu, ja ciebie pardon, maruwi, ale to padlina,
    nawet nie mam juz najmniejszych zludzen.
  • kosel_maruwi 12.12.04, 19:35
    dana33 napisała:

> dokladnie o tym uczuciu pisalam juz kilkakrotnie.

To daj link i po "ptokach"

jak chcesz nazwac kogos, kto pisze bzdury w rodzaju: "ze czesc powodow dla
    ktorych poddawali sie zlu tkwi w ich religii

To nawet ciekawy temat do przedyskutowania.
    Nie ograniczalbym go do "ich religii" a religii wogole.
    Nie zabijaj to jedno z dziesieciu przykazan na ktorych stoi rowniez kosciol
    katolicki.
    Jak podejsc do tego w obliczu zagrozenia wlasnego zycia ?

Co sam zrobilbym w takiej sytuacji nie mam zielonego pojecia.
    Chyba lepiej sie w niej nie znalezc.

• superspec 11.12.04, 20:19
    Ofiar 9/11/2001. Widziałem to w telewizji i jak te smoloty normalnie leciały to
    oni moglli przecież na nie splunąc i wtedy by nie doszło do tragedii. Przecież
    nawet zwierze się broni.

------------------------------------------------------------------
    Teraz rozumiesz.
  • krystian71 11.12.04, 20:43
    twoj post superspecu,to tak jak ta Danusi padlina,taki sam ma sens , taka sama wage i tak samo powaznie mozna go traktowac.
    Znizasz swoj poziom,podobnie jak te samoloty...
  • lechu1 11.12.04, 20:53
    islamska
    tygodnikforum.onet.pl/1206753,0,8020,924,1,artykul.html

Pewnego dnia jego brat zgwałcił ją. Wyrok jej Boga: sto uderzeń bata z powodu
    małżeńskiej niewierności. Teraz leży na ziemi naga i bezwładna, złamana także
    psychicznie. Wersety Koranu na jej skórze poprzecinane są otwartymi,
    krwawiącymi pręgami
  • Gość: totyle IP: *.176.6.65.Dial1.Phoenix1.Level3.net 11.12.04, 21:06
    padline buszowicka w Aby Graib.To jest chluba tez demokraycznego wyzwalania
    irakijczykow.Ponoc to jest cywilizowana zachodzia kultura-podobna do
    izraelskiej.
    Jak jeden tak i drugi przypadek jest swiatlem swiatla-prawda?.Cymbale.
  • Gość: aki IP: *.protonet.pl / 80.51.161.* 11.12.04, 21:12
    byli bierni-żle.
    rozdają kuksańce na lewo i prawo-też żle.
    i jak tu ludziom dogodzić ???????
  • Gość: aki IP: *.protonet.pl / 80.51.161.* 11.12.04, 21:18
    jesteś żydem z pochodzenia?
  • lechu1 11.12.04, 21:51
    Gość portalu: aki napisał(a):

> jesteś żydem z pochodzenia?

a ch..cie to arabku obchodzi
  • krystian71 11.12.04, 21:55
    bezplciowym i bez narodowym jestestwem.
    ERGO,ciebie nie ma
  • Gość: aki IP: *.protonet.pl / 80.51.161.* 11.12.04, 22:23
    <ergo> bo nasz złotousty lechu nie zrozumie.jak widzisz woli bardziej potoczne okreslenia
  • krystian71 11.12.04, 22:46
  • cebulowy 11.12.04, 22:45
  • Gość: aki IP: *.protonet.pl / 80.51.161.* 11.12.04, 22:58
    nt
  • Gość: aki IP: *.protonet.pl / 80.51.161.* 11.12.04, 22:01
    wstydzisz sie odpowiedziec na moje pytanie?
  • krystian71 11.12.04, 21:52
    a po co to pytanie,wiadomo,ze tak.
    Wszedles w ten link,widzisz,ze nie na temat?
    Ktoz inny cos takiego by ci podrzucil?
    Kiedy mowa jest o bezprzykladnym pojsciu na rzez jego wspolplemiencow
  • Gość: ABE IP: *.dialup.xtra.co.nz 11.12.04, 21:45
    wlasnego narodu.
    Czytam ich "wypowiedzi" a raczej "odpieprz sie pan"-odzywki i mysle tak: Nie
    chca, zebysmy zrozumieli ich bierna akceptacje holocaustu, no to niech nie
    prosza o kompensate moralna czy finansowa. Jesli to ich "wewnetrzna" sprawa,
    jesli to ich wlasny demon i wara nam od niego, to pal to licho, niech nam
    wkolko tego nie wypominaja. To tak jak z tym palestynskim skrzypkiem -
    przypomnial im krzywdy, ktorych sami doznali, ale i tak twierdza, ze sam sobie
    byl winien. A zatem oceniaja go wedlug siebie?
  • Gość: totyle IP: *.176.168.221.Dial1.Phoenix1.Level3.net 12.12.04, 01:15
    I o to wlasnie chodzi.Gdyby walczyli jak inni ich interes by sie rozmyl w calej
    tej wojnie o przetrwanie.Chcieli byc inni w swoim dzialaniu wiec wybrali brak
    dzialania bo przeciez nie robiac nic nie jest przestepstwem zas wszyscy wiedza
    ze zabijanie jest.Teraz juz wiemy dlaczego tak zrobili.Bedzie jak wiadomo latwo
    oskarzyc o holokaust nie tylko tych co zabijali ale i takze tych co widzieli i
    nie reagowali-czyli wszystkich.
    Ze sie powstanie w Getcie Warszawskim nie powiodlo obwinaja za to Polakow.Jak
    sie Powstanie Warszawskie nie powiodlo to sie z Polakow smieja ze sie rzucili
    na wroga uzbrojonego po zeby z piesciami.
    Wredne to nasienie znajdzie zawsze wytlumaczenie dla swego samozadowolenia.
  • Gość: OSKAR IP: *.cablep.bezeqint.net 12.12.04, 08:55
    NA TYM FOPRUM ISTNIEJE PRAWO CIAGLOSCI: RAZ ZYD JEST TCHORZEM; RAZ MORDERCA
    SAMEGO SIEBIE; RAZ DENUNCJANTEM; RAZ PATALOGICZNYM ZDRAJCA; RAZ SPISKOWCEM; RAZ
    MORDERCA DZIECI; RAZ... WIDAC, ZE OGNISKO ZYDOWSKIE NUSI SIE ZAWSZE PALIC I
    WIELU Z WAS DOKLADA SWOJE DREWNO ZEBY OGNISKO, BRON BOZE, NIE ZGASLO. JA, NA
    PRZYKLAD, TEGO NIE MOGE ZROZUMIEC. CZY JEST KTOS, KTORY MOZE?
  • Gość: Cep IP: *.aster.pl 12.12.04, 09:03
    Oskarze, wybacz, że się wtrącę.

To prosta reakcja na twierdzenia, że pewnych spraw i pewnych ludzi nie można zrozumieć. Polacy lubią rozumieć. Zapomniałeś?
  • Gość: werw IP: *.delfnet.pl 12.12.04, 12:38
    Cep, kopę lat.
    (Po)rozumieć się z Twoimi dyskutantami nie udało się, z tego co wiem, nigdy i
    nikomu (powiem wiecej: mnie również się to nie udało). A ty myślisz, ze Tobie
    się uda?:)
  • schlagbaum 12.12.04, 17:33
    Gość portalu: werw napisał(a):

> Cep, kopę lat.
    > (Po)rozumieć się z Twoimi dyskutantami nie udało się, z tego co wiem, nigdy i
    > nikomu (powiem wiecej: mnie również się to nie udało). A ty myślisz, ze Tobie
    > się uda?:)

Starales sie buchhalter a tylko to sie liczy.
    Takie jest zycie.
    Raz z tarczą, raz na tarczy.

• Gość: werw IP: *.delfnet.pl 12.12.04, 17:53
    Witaj Schlagbaumie,

Widzę ze niewiele się zmieniło: Twoja wypowiedź jest (o dziwo:) wewnętrznie
    sprzeczna.

PS. Sam jesteś buchhalter.
  • schlagbaum 12.12.04, 21:28
    Gość portalu: werw napisał(a):

> Witaj Schlagbaumie,

Siemanko

>
    > Widzę ze niewiele się zmieniło:

Po co zmieniac cos co sie sprawdzilo ?

Twoja wypowiedź jest (o dziwo:) wewnętrznie
    > sprzeczna.`

Nie wydaje mi sie ale kto wie

>
    > PS. Sam jesteś buchhalter.

No, sam napewno nie.

Miedzy nami buchhalterami : czy to wstyd byc buchhalterem ?
  • Gość: werw IP: 212.180.161.* 12.12.04, 23:38
    Na pewno - osobno (piszę się). Pedanteria buchhaltera, rozumiesz.
  • Gość: Cep IP: *.aster.pl 13.12.04, 01:07
    Werw, bądź tak dobry i zastąp mnie tutaj w służbie prawdy i ludzkości. Ja już dzisiaj pękłem. Nie wytrzymuję jazgotu i pieprzenia w bambus. Wszystko, co człowiek chce przekazać, to prowokacja. Co to, cholera, za świat? Jakieś stalinowskie popłuczyny czy co? Zadekretowana wiara, cenzorzy z własnego nadania, no cały komplet. A do dupy z tym wszystkim.

C.
  • Gość: Cep IP: *.aster.pl 13.12.04, 01:08
    Nie ceniłem nigdy specjalnie Łysiaka, ale po doświadczeniu tego Forum czytam jego ostatnią książkę - "Salon" - z dużym zrozumieniem.
  • Gość: ABE IP: *.directories.co.nz / *.directories.co.nz 13.12.04, 01:13
  • Gość: Cep IP: *.aster.pl 13.12.04, 01:33
    CHŁOPA, to jeszcze rozumiem. Ale BABY?
  • Gość: ABE IP: *.directories.co.nz / *.directories.co.nz 13.12.04, 01:40
    mi sie odechciewa ;)
  • Gość: werw IP: 212.180.161.* 13.12.04, 22:02
    CCCP, nic z tego :) Nie zastąpię, bo nie jestem przy nadziei - to na nic.

A Łysiaka przeczytam. Kiedyś - ku własnemu niegdysiejszemu zaskoczeniu -
    lubiłem czytać jego książki.
  • Gość: Cep IP: *.aster.pl 12.12.04, 17:50
    Co za niespodzianka!

Co do pytania. Jest zawsze jakaś nadzieja. Ale niektórzy twierdzą, że jej główną rolą jest macierzyństwo.
  • Gość: OSKAR IP: *.cablep.bezeqint.net 12.12.04, 13:48
    POLACY LUBIA ROZUMIEC? NIE MA WTYM NIC ZLEGO GDY TA CIEKAWOSC JEST Z CZYSTEJ
    NAIWNOSCI...
  • Gość: Cep IP: *.aster.pl 12.12.04, 18:06
    to uważasz, że Polacy mogą chcieć rozumieć tylko z naiwnej ciekawości? Każda inna ciekawość jest grzeszna? Ja, bracie, chcę wiedzieć wtedy, kiedy nie wiem, a wiedza o tym, czego jeszcze nie wiem, może być z różnych względów dla mnie ważna.
  • Gość: OSKAR IP: *.cablep.bezeqint.net 12.12.04, 22:52
    MALE NIEPORUZOMIENIE. W SZEROKIM TEGO ZNACZENIU TO JEST POZYTYWNE U KAZDEGO
    CZLOWIEKA. BEZ WIEDZY I CIAGLEJ CIEKAWOSCI, NASZE ZYCIE BYLOBY SUCHE I UBOGIE.
    W TYM WYPADKU BYLA JEDNAK MOWA O DOMNIEMANYM TCHORZOWSTWIE PEWNEGO NARODU W
    NIEMOZLIWEJ SYTUACJI I MOIM ZDANIEM BRAKOWALO TU TEJ NAIWNEJ CIEKAWOSCI...
  • krystian71 12.12.04, 10:09
    Oskarku,to jest Forum Polsko-Zydowskie,wiec nic dziwnego,ze takie tematy sa poruszane,byly(twoje)watki o polskim antysemityzmie,byly takie -dlaczego Zydzi nienawidza Polakow.Ja sie nie obrazam,ze wiekszosc ich tytulow jest bloednie sformulowana,bo powinny brzmiec przede wszystkim nie DLACZEGO ale CZY.
    Patologicznym klamca bylby czlowiek,ktory staralby sie wlozyc w moje usta wypowiedzi,ktore tu zawarles.
    Klocilismy sie tu wielokrotnie,ale nad jednostkowymi przypadkami,chocby nie wiem jak czesto mialy miejsce.
    Czy Dreyfuss byl zdrajca,czy Rozenbergowie...?
    I moj watek takiej sytuacji dotyczy-likwidacji jednego podobozu,samobojstwa jednego 30-letniego "starszego"
    Bo juz np.przypadek starego doktora wydaje mi sie inny-i o tym pisalem wczesniej.Korczak poszedl ze swoimi dziecmi,choc mial realne szanse swego wlasnego ocalenia.Poszedl,bo nie chcial ich opuscic.
    Czy sadzisz,ze taka postawa nie budzi we mnie szacunku i zrozumienia?
    Podobnie Marek Edelman i wielu innych.
    Ale sam wiesz(a moze nie?),ze takie postawy byly strasznie rzadkie i to mnie wlasnie dziwi i szukam dla tego jakiegos racjonalnego wytlumaczenia.
    Dana nazwala mnie krotko i lapidarnie,nie chcialo jej sie zastanawiac nad MOIMI motywacjami.
    Klamliwie tez twierdzi,ze sprawa ta byla walkowana miesiacami.
    Ja takich watkow nie pamietam,byc moze mnie wtedy nie bylo na tym forum,byc moze byly to pojedynce wypowiedzi,ktore omsknely sie mojej uwadze...
  • Gość: OSKAR IP: *.cablep.bezeqint.net 12.12.04, 16:50
    WIDZISZ KRYSTIANKU, NIE MYSLALEM SZCZEGOLNIE O TOBIE. TY DORZUCASZ DO "OGNISKA"
    TROCHE MNIEJ PALENIONOSNYCH MATERIALOW OD PARU INNYCH FORUMOWICZOW - TWOJE
    WYPOWIEDZI CZY REAKCJE NIE SA AZ ZA DUZO KRANCOWE - ALE TY, CO ZROBIC, TEZ SIE
    STARASZ ZEBY JAKOS TEN PLOMIEN NIE GASNAL. CZY TEMAT HOLOCASTU - NASZA WIECZNA
    KRWAWIACA RANA - POTRZEBUJE SIE SKONCENTROWAC NA ZACHOWANIU TEJ CZY INNEJ
    OFIARY NAJWIEKSZEGO ZLA W DZIEJACH LUDZKOSCI? TO ZNACZY PRZECIEZ ZNECAC SIE
    POSMIERTNIE NAD MILCZACYMI PROCHAMI. CZY KTOS W OGOLE MA PRAWO COS POWIEDZIEC W
    ICH IMIENIU? CZY ZAPOMNIALES TE MADRE SLOWA: "NIE SADZ CZLOWIEKA POKI NIE
    JESTES NA JEGO MIEJSCU?" NIE KAZDY MOGL SIE ZACHOWAC JAK JANUSZ KORCZAK I JAK
    POWSTANCY WARSZAWSKIEGO GETTA. TO NIE BYLA TYLKO INDUSTRIA ZABIJANIA
    WIELOMILONOWEJ MASY; TO BYLO OSZUWSTWO BEZ ZADNEGO PRECEDENSU. PARE PRZYKLADOW:
    PRZED SAMYM GAZOWANIEM JESZCZE GOLILI GLOWY OFIAROM W MAJDANKU, I NIE TYLKO W
    TYM OBOZIE, ROZBIERALI ICH DO GOLA MOWIAC IM, ZE TO DLA DEZYNFEKCJI PRZED
    PRYSZNICEM, PO KTORYM DOSTANA SPOWROTEM SWOJA ODZIEZ I BEDA ROZDZIELENI DO
    PRACY WEDLUG ICH ZDOLNOSCI. CHWILE PO TYM WIDZIELI DZIESIATKI PRYSZNIC I
    JESZCZE WIERZYLI, ZE IDA NA KAPIEL AZ Z TYCH PRYSZNIC ZAMIAST WODY ZACZAL SIE
    WDZIERAC TRUJACY GAZ. W BELZCU, TAM WPROWADZALI LUDZI PROSTO Z RAMPY DO KOMOR
    GAZOWYCH, TEZ MOWILI, ZE IDA DO KAPIELI I POZNIEJ DO PRACY. OSZUWSTWO BYLO TU
    TEZ W INNY SPOSOB: HOLENDERSKICH ZYDOW PRZYWOZILI W PULMANOWYCH WAGONACH I
    LUDZIE WYCHODZILI Z POCIAGU W ELEGANCKICH UBRANIACH I Z WALIZKA W REKU.
    POZOSTALY BAGAZ MIAL BYC DOSTAWIONY POZNIEJ DO DOMOW "PRZESIEDLENCOW". MOJ
    SZWAGIER, KTORY BYL SCIGANY W "MARSZU ZYWYCH" OPOWIADA: "JUZ SLYSZELISMY
    SOWIECKIE ARMATY I NIEMCY WIEDZIELI, ZE ICH WOJNA JEST PRZEGRANA I JESZCZE NIE
    MOGLI SIE POGODZIC MYSLA, ZE JAKAS CZESC ZYDOW ZOSTANIE PRZY ZYCIU. W NASZYM
    OBOZIE BYLO WIECEJ ZYDOW NIZ MOZNOSC PELNEJ ICH ZAGLADY. WYGNALI NAS WIEC AZ DO
    CHWILI GDY DOSTANA ROZKAZ GDZIE I KIEDY NAS WYKONCZYC. BYLA CIEZKA ZIMA, LUDZIE
    PADALI Z GLODU - NIE DALI NAM NIC DO JEDZENIA - I Z WYCIECZENIA. KTO SIADAL
    NA CHWILE ZOSTAL ROZTRZELONY NA MIEJSCU. W ZAMGLONYCH UCZUCIACH SZLISMY DWA
    TYGODNIE JAK ROBOTY. WOJSKOWY KONWOJ NIE BYL ZA GESTY, ALE ZADNEMU Z NAS NIE
    STARCZYLO SIL DO ZMAGANIA Z JAKIMS NIEMCEM. GDY ROSJANIE NAS WYSWOBODZILI BYLEM
    NIEPRZYTOMNY I PRAWIE W AGONII. OBUDZILEM SIE DOPIERO W POLNYM SZPITALU KILKA
    DNI POZNIEJ. MALO Z NAS PRZETRWALO TEN MARSZ ZYWYCH, KTOREGO BYM NAZWAL MARSZ
    POLZYWYCH". CZY PO TYM CO PISALEM JESZCZE BEDZIESZ MOWIL O ZACHOWANIU ZYDOW W
    CZASIE HOLOCAUSTU? JESLI TAK, TO W TYM TEMACIE PRZYNAJMNIEJ NIE BEDZIESZ MNIE
    MIAL ZA DYSKUTANTA.
  • Gość: mirex IP: *.abhsia.telus.net 12.12.04, 11:45
    ciociu oskarko :) ogien sie pali bo tate narabal ci drewna.... leniuchu :)
  • Gość: OSKAR IP: *.cablep.bezeqint.net 12.12.04, 16:58
    MIREX JAK MIREXS. "TRAFNA" ODPOWIEDZ "FILOSEMITA". A DODATEK LENIWSTWA TO SAM
    SMAKOLYK..
  • 100krotki 12.12.04, 11:32
    krystian71 napisała:

> Naprawde tego nie rozumiem.

no to i Chrześcijaństwa też nie rozumiesz
    i wiary też nie masz
    i kogo w w czym chcesz pouczać?
    kogo i w czym chcesz zrozumieć?
    Jezusa jak w pogardzie dźwigał swój krzyż do końca?
    tobie sie po prostu w głowie nie mieści, że cały Naród mógłby też ten krzyż
    udźwignąć az do końca.
    to za trudne do zrozumienia
    tego nie da się zrozumieć
    bo trzeba by cały Naród uznać za Synów Bożych, którzy poszli w milczeniu drogą
    krzyża do samego końca
    nienawidzicie Żydów, bo sami nie byliście do tego NIGDY GOTOWI jako Naród
    do wywalczania wolności na ziemi od wrogów to tak, byliście nie raz gotowi z
    bronią w ręku
    ale stanąć jako Naród BEZBRONNI wobec wszechogarniającej zewszad pogardy
    zdolnej do zagłady tych, którymi się pogardza, to już NIKT poza Żydami nie był
    zdolny uczynić
    i to jest też tajemnica dla was
    i pozostanie tajemnicą tak jak tajemnica Zmartwychwstania i Trójcy Świetej i
    Niepokalanego poczęcia
    i będziecie tworzyć nowe tajemnice, aby bronić się przed PRAWDĄ
    a prawda jest oczywista
    NIENAWIDZICIE mieniąc się jednocześnie wyznawcami Jezusa
    tego nie da się pogodzić
    i Żydzi o tym wiedzą
    i Żydzi są waszym wyrzutem sumienia
    i óki choć jeden Żyd będzie żywy chodził po ziemi, tak długo będziecie
    nienawidzili swojej nienawiści w obrazie Żyda
    bo Żyd dla was, antysemitów, jest obrazem nienawiści-WASZEJ NIENAWIŚCI
  • krystian71 12.12.04, 12:26
    Dzieki,pani Danek za post pozbawiony wyrazow powszechnie uznawanych za obelzywe.
    Druga czesc zrozumialem doskonale,geneze naszej rzekomej nienawisci z ,ktora to geneza sie nie zgadzam,alo wolno ci miec swoje zdanie i przy nim obstawac.
    Clou lezy w tej pierwszej czesci -porownaniu ginacego narodu do losow Chrystusa,bo to bardzo naciagana analogia.
    Chrystus poszedl na krzyz dobrowolnie,jakby prowokujac swoich sedziow i oprawcow do wydania wlasnie takiego wyroku,by spelnily sie slowa pisma,by swoim cierpieniem odkupic grzechy ludzkosci.Tak ja to rozumiem i dla mnie prostaka nie ma tu zadnej niewyjasnionej tajemnicy.
    Nie kazdy idacy na krzyz ,nawet nieslusznie skazany byl Chrystusem...
    Jesli widzisz tu jakies podobienstwo ,musialabys mnie lub sobie odpowiedziec na pare pytan.
    Jaki sens miala ta ofiara,czy skladano ja dobrowolnie,czy gdzies w zydowskich madrych ksiegach zapisano,ze zaglada taka nastapi i nie nalezy sie przed nia bronic,i jakie korzysci mial odniesc ten narod za cene swojej hekatomby?
    Jeszcze jedno Da-nutko,Jezus mowil o nadstawianiu drugiego policzka,ja ci tego nie wytlumacze,przynajmniej na tym forum,pogadaj z jakims madrym ksiedzem,czemu Kosciol blogoslawil oddzialy wyruszajace na wojne,czemu ,jak Lenin,mowil o wojnie sprawiedliwej,czemu ustanowil kapelanow przy armii a ksiedza Skorupke asystujacego z wzniesionym krzyzem przy radzyminskiej bitwie 1920 uwaza za bohatera.
    pozdr
  • 100krotki 12.12.04, 13:05
    krystian71 napisała:

> Dzieki,pani Danek za post pozbawiony wyrazow powszechnie uznawanych za
    obelzywe
    > .
    > Druga czesc zrozumialem doskonale,geneze naszej rzekomej nienawisci z ,ktora
    to
    > geneza sie nie zgadzam,alo wolno ci miec swoje zdanie i przy nim obstawac.

oczywiście że ci wolno!
    ale nie wymagaj wtedy , także od siebie, zrozumienia tego o co pytasz
    ty umiesz tylko zrozumieć to co przysłania ci pole widzenia twojej nienawiści
    i w tym miejscu nasze pola rozumienia rozchodzą się
    twoje- do granicy twojej nienawiści
    moje- do koniecznosci życia w twoim polu nienawiści
    to chyba zrozumiałeś?
    bardzo prosto i obrazowo ci napisałam-powinieneś to zrozumieć
    wszelkie twoje próby udawania czy zaciemniania to już tylko potwierdzenie
    twojej chęci trwania w nienawiści
    dla mnie tu już jest koniec wszelkiej dyskusji
    z nienawiścią nie ma mozliwosci dyskutować
    nienawiść to emacje-złe emocje
    a dyskusja to przede wszystkim panowanie rozumu nad emocjami
    tobie się wydaje, że jak sobie założysz kaganiec na wypowiadanie obraźliwych
    stwierdzeń, to znak, że nienawiści w tobie nie ma
    przecież wiesz, tak jak i ja, że kaganiec zakłada się po coś
    nikt nie trzyma psa w kagańcu w swoim własnym domu za zamkniętymi drzwiami
    nie mam zamiaru tobie publicznie udowadniać, że tę nienawiść do Żydów w sobie
    nosisz
    gdybyś jej nie nosił, to jako człowiek rozumny nie zadawałbyś tak naiwnego i
    prowokującego pytania
    jeszcze raz tylko powtórzę
    TWOJA NIENAWIŚĆ OŚLEPIA TWÓJ ROZUM i dlatego nie możesz zrozumieć coś tak
    oczywistego dla ludzi, którzy na ziemi przeszli piekło stworzone im przez
    innych ludzi
    i ma znaczenie, że to piekło uczyniono akurat Żydom a nie innym Narodom też,
    bo....Jezus właśnie swoje nauki i swoje posłannictwo, i swoje Synostwo od Boga
    nie otrzymał z innego Narodu, ale właśnie od tego, czyli od Żydów.
    chciałbyś odciąć korzeń wiary od wiary Abrahama Izaaka Jakuba?
    odciąć, bo tobie się ten korzeń nie podoba?
    no to rób tak dalej
    odcinaj
    ale nie ględź przy tym zajęciu, że robisz to dla dobra kogokolwiek
    oprócz "swojego korzenia" o którym tak naprawdę to możesz wiedzieć tylko tyle,
    że był pogański i bezbożny i wiara Jezusa nie została weń wszczepiona z
    miłością jej należną.
    ty nie tylko nie rozumiesz Żydów
    ty nie rozumiesz nawet wiary Chrześcijańskiej
    pewnie jej nie znasz tak jak powinieneś
    pewnie nie modlisz się tak jak powinieneś
    pewnie nie ma w tobie prawdziwej wiary, bo być nie może
    nie ma prawdziwej wiary w kimś, kto kazdego dnia karmi się nienawiścią tak jak
    ty , chowając tę swoją nienawiść pod płaszczem "uzasadnianego" samemu sobie -i
    innym-niezrozumienia podstaw wiary zasłaniając się dogmatem, że wiara nie
    wymaga zrozumienia
    jak ktoś od urodzenia kocha, to jemu rzeczywiście nie potrzeba podręczników o
    miłosci, gdyż sam może takie podręczniki pisać
    ty nie kochasz i czytać podręczników pisanych przez innych też ci się nie chce
    wolisz krzyczeć gdzie tylko się da, że te podręczniki do takiej a takiej strony
    są kłamliwe i nawet to, że Jezus WYRAŹNIE uprzedził takie działania, ty jednak
    wiesz, ze w społeczeństwie gdzie mało kto sięga sam do czytania, twoje
    działania napędzające nienawiść mają szansę powodzenia.
    przecież przez 2000 lat się udawało, to niby dlaczego i teraz miałoby się nie
    udać.
  • Gość: Cep IP: *.aster.pl 12.12.04, 13:51
    100krotki napisała:

> i ma znaczenie, że to piekło uczyniono akurat Żydom a nie innym Narodom też,
    > bo....Jezus właśnie swoje nauki i swoje posłannictwo, i swoje Synostwo od Boga
    > nie otrzymał z innego Narodu, ale właśnie od tego, czyli od Żydów.oby się nie
    > udać.

W sumie ciekawy post. Niemal poetycki. Ale mam dwie drobne uwagi. Pierwsza: jednak <innym narodom też>. Bo trzeba pamiętać o Cyganach. I to trochę zaciemnia ten jakże klarowny obraz. Druga: za dużo w tym krótkim tekście słowa <nienawiść>. Policzyłem - jeśli się nie mylę użyto go 12 razy. Odnosi się wrażenie, że to uczucie, wręcz wylewające się z tekstu, jest problemem autora, nie adresata.
  • 100krotki 12.12.04, 14:21
    Gość portalu: Cep napisał(a):

> 100krotki napisała:
    >
    > > i ma znaczenie, że to piekło uczyniono akurat Żydom a nie innym Narodom t
    > eż,
    > > bo....Jezus właśnie swoje nauki i swoje posłannictwo, i swoje Synostwo od
    > Boga
    > > nie otrzymał z innego Narodu, ale właśnie od tego, czyli od Żydów.oby się
    > nie
    > > udać.
    >
    > W sumie ciekawy post. Niemal poetycki. Ale mam dwie drobne uwagi. Pierwsza:
    jed
    > nak <innym narodom też>. Bo trzeba pamiętać o Cyganach. I to trochę zac
    > iemnia ten jakże klarowny obraz. Druga: za dużo w tym krótkim tekście słowa 
    > 0;nienawiść>. Policzyłem - jeśli się nie mylę użyto go 12 razy. Odnosi się
    > wrażenie, że to uczucie, wręcz wylewające się z tekstu, jest problemem
    autora,
    > nie adresata.

prawie jestem skłonna zgodzić się z tymi uwagami, ale nie ze wszystkimi w
    jednakowym stopniu
    1) nie mozna stawiać mi zarzutu, ze nie wymieniłam innych Naródów z imienia w
    kwestii ZAGŁADA
    wątek WYRAŹNIE był adresowany co do kwestii niezrozumienia odnośnie JEDNEGO
    NARODU i to NAZWANEGO z imienia

2) słowo "nienawiść" naliczyłeś Cepie 12 razy tylko?
    jeśli by uwzględnić kazdego Żyda UNICESTWIONEGO Z NIENAWIŚCI, to i tak 12 razy
    użycie słowa "nienawiść" jest bardzo skromną liczbą. nie uważasz?
    czyżbyś kazdemu UNICESTWIONEMU z nienawiści odbierał prawo do nazwania jego
    UNICESTWIENIA słowem nienawisć zamiennie zamiast wymieniać za każdym razem imię
    OPRAWCY?

a poza tym nie udawaj Cepie, że chcesz zminimalizować WINĘ
    ja nie szukam OPRAWCÓW konkretnych
    tak jak nie szukano KONKRETNEGO ŻYDA do UNICESTWIENIA
    wyrok wydano na wszystkich, tu, w Europie, w CENTRUM CHRZEŚCIJAŃSTWA
    wprowadzanego najdłużej na świecie.
    jakieś przyczyny tego na pewno były
    a jakie?
    widać je wyraźnie po 60 latach od Shoach
    widać je w poście otwierającym ten wątek i wiele wątków na FŚ, które w tytule
    swoim mają słowo-pojęcie ŻYD
    i w tym słowie-pojęcou-osobie- ŻYD widać całą nienawiść do....przede wszystkim
    własnej grzeszności, którą chce się obarczyć innych
    a od 2000 lat najłatwiej było obarczyć swoimi grzechami ŻYDÓW jako
    sprawców...no czego?

nieprzestrzegania 10 przykazań?
    nieprzestrzegania miłości bliźniego?

tak
    Schoach był ponoć wyrazem "miłości bliźniego"
    tak chcieliby ci "miłujący bliźniego" przenieść jako swoją wiarę w teraźniejsze
    i przyszłe pokolonia udowadniając sobie i innym, że przecież ŻYDZI SIĘ NIE
    BRONILI SAMI
    widać taki to głupi naród
    nie tak jak my, Polacy, którzy swoją wolność zawsze wywalczaliśmy sobie sami i
    to często właśnie musząc z ŻYDAMI walczyć jako z tymi, którzy...itd.
    przecież znasz Cepie te wszystkie "USPRAWIEDLIWIENIA" albo głupoty, albo
    nienawiści
    chyba ze ty w tym USPRAWIEDLIWIENIU ZBRODNI znajdujesz rozum
    ja znajduję w tym usprawiedliwianiu co najwyżej rozum tchórza , głupca i
    zbrodniarza
    ale jak ty znajdujesz w tym USPRAWIEDLIWIANIU coś pozytywnego, to już kwestia
    twojego sumienia i twojego rozumu
  • Gość: aki IP: *.protonet.pl / 80.51.161.* 12.12.04, 15:47
    jakies metne pseudofilozoficzno-religijne dywagacje
  • Gość: Cep IP: *.aster.pl 12.12.04, 16:31
    Napisałaś: <to piekło uczyniono akurat Żydom a nie innym Narodom też>. To dokładny cytat z Twojego postu. Wyciągnij sama wnioski.

Nie, nie mam zamiaru odbierać Ci prawa nazywania oprawców zbiorczo terminem <nienawiść>. Tyle tylko, że wstępny wpis był o czymś innym. Jego autor prosił o wyjaśnienie niezwykłej postawy wielkiej ludzkiej zbiorowości, połączonej poczuciem wspólnoty losu, wobec zagrożenia unicestwieniem. W odpowiedzi nie otrzymał od osób, które mogłyby coś na ten temat powiedzieć (zaliczam do nich i Ciebie), żadnej rzeczowej odpowiedzi, otrzymał natomiast inwektywy - oraz zachęty, by zamiast usiłować zrozumieć, zajął się lepiej czyszczeniem <nam> kibli.

W poprzednim poście skonstatowałaś coś ważnego. Że to tajemnica - niedostępna nikomu, kto patrzy z zewnątrz. Tylko i Ty powinnaś w takim razie przyjąć, że przy takim podejściu cały wysiłek edukacyjny ośrodków nauczania o Holokauście idzie właściwie na marne, bo nie-Żydzi i tak nie przenikną tajemnicy. Nie tylko - nie mają prawa odsłaniać tej tajemnicy. Zapytam otwarcie - po co mi wiedza, która umożliwia mi jedynie szybkie dotarcie do swojego krańca? Po co mi historia zdarzenia, z której nie mogę wyciągnąć żadnych wniosków - bo niedefiniowalne nie poddaje się żadnej analizie?

Co można zrobić, żeby jakaś następna konfiguracja regionalnie czy globalnie sprzecznych motywów działania i sił nie przybrała ostatecznie charakteru wojny, w której ramach można realizować plany ludobójstwa? Trzeba wszystkie aspekty już zaistniałych konfiguracji rozpoznać, ze wszystkimi szczegółami. Żeby to zrobić, trzeba sięgnąć do wnętrza Twojej tajemnicy. Holokaust jest elementem II wojny światowej i - w moim najgłębszym przekonaniu - da się rozpoznać tylko w jej kontekście. Podobnie jak totalna wojna, także zaplanowane i wykonywane przez Niemców ludobójstwo wynika z panującego w epoce industrialnej przekonania, że można efektywnie załatwić wszelkie kwestie, w tym także społeczne, przy użyciu metod naukowych, pod warunkiem zastosowania odpowiednich metod zarządzania i technologii. Ty możesz oskarżać o Holokaust chrześcijaństwo. Ja upatruję winę w światopoglądzie, który właśnie uwolnił się od ograniczeń chrześcijaństwa, w światopoglądzie, w którym człowiek uznał się za Boga.

Twoje końcowe dywagacje na temat mojego sumienia pozostawiam bez komentarza.

C.
  • 100krotki 12.12.04, 18:26
    Gość portalu: Cep napisał(a):

> Napisałaś: <to piekło uczyniono akurat Żydom a nie innym Narodom też>.
    > To dokładny cytat z Twojego postu. Wyciągnij sama wnioski.

jaki wniosek mam wyciągnąć?
    wyobraź sobie, że też czegoś nie rozumiem w tym "też"
    że "też" Cyganom?
    bo "też" Cyganie byli Narodem wędrownym?
    a inne Narody niewędrowne?
    ich "też" dotyczy czy nie dotyczy?
    może wspomożesz rozwinięcie tematu tego watku o niezrozumienie ZAGŁADY "też"
    przez inne Narody przewidziane do ZAGŁADY
    może "też" wypowie się jakiś Rom jako też co przeżył ZAGŁADĘ "też"

>
    > Nie, nie mam zamiaru odbierać Ci prawa nazywania oprawców zbiorczo terminem 
    > 0;nienawiść>. Tyle tylko, że wstępny wpis był o czymś innym. Jego autor pro
    > sił o wyjaśnienie niezwykłej postawy wielkiej ludzkiej zbiorowości,
    połączonej
    > poczuciem wspólnoty losu, wobec zagrożenia unicestwieniem.

autor wątku opisał na podstawie pewnej społecznosci Żydów w Teresinie jako jego
    NIEZROZUMIENIE POSTAWY CAŁEGO NARODU wobec tego co im naziści przygotowali na
    zakończenie
    i ani przez chwilę nie zatrzymał się nad tym, że ZROZUMIEĆ taką zbrodnię przed
    jej dokonaniem jest naprawdę NIEMOŻLIWOŚCIĄ dla kogoś, kto zbrodniczych planów
    zagłady CAŁEGO NARODU nigdy wcześniejcoś tak nie doświadczył.
    były wcześniej wojny, były wcześniej morderstwa, były wcześniej pogromy,
    wszystkie zbrodnie były wcześniej dokonane, ale takiej wcześniej na taką skalę
    Europa nie znała.może jeszcze wcześniej,może 1000lat wcześniej, może 2000lat
    wcześniej tego tybu zbrodnie miały w Europie miejsce, ale czy zwyczajny
    człowiek o tym mógł wiedzieć?
    a nawet jak wiedział, to jak miał się przed taką zbrodnią obronić nie
    dysponując armią ani żadnymi środkami wojennymi do obrony?
    przecież Państwa powstawały miedzy innymi , jak nie głównie, po to aby bronić
    swoich obywateli przed najeźdźcą i przemocą, a jeśli Państwo tej obrony
    zapewnić nie mogło to jak mieli tacy zwyczajni ludzie się obronić?
    i Krystian to poczytuje za słabość?
    za głupotę?
    nie może tego zrozumieć?
    to niech zapyta się Aborygenów w Australii albo Indian w Ameryce albo
    porywanych Murzynów w Afryce dlaczego się nie obronili
    czy on rżnie głupa, czy liczy na to, że inni rżnąć głupa będą z nim razem, bo
    tak jest wygodniej
    widzę Cepie, ze tobie też jest wygodniej rżnąć tego głupa, ale czy liczysz na
    to, że Bóg w ostateczności też będzie rżnąl głupa?
    chyba, ze nie wierzysz w "Czas Apokalipsy" bo to nie twoja bajka
    chyba, ze nie wierzysz w Bożą Sprawiedliwość, bo to też nie twoja bajka
    chyba, że nie wierzysz w jakąkolwiek sprawiedliwość, bo to też nie twoja bajka

> W odpowiedzi nie otr
    > zymał od osób, które mogłyby coś na ten temat powiedzieć (zaliczam do nich i
    Ci
    > ebie), żadnej rzeczowej odpowiedzi, otrzymał natomiast inwektywy -

ja pisałam o czymś innym i ty dobrze o tym wiesz
    nawet policzyłeś ile razy użyłam słowa "nienawiść" jako przyczynę Shoach
    słowo "nienawiść" jest określeniem pewnej emocji a nie inwektywą
    może się pomyliłam
    może to nie "nienawiść" jest podłożem , które doprowadziło do ZAGŁADY z użyciem
    całej machiny przemysłowo-biurokratycznej jaką stworzyła cywilizacja europejska
    proszę bardzo
    nazwij tą biurokratyczno-techniczną machinę inaczej
    czekam na twoje propozycje
    a inwektyw nie wkładaj w moje usta, bo tak się nie godzi, chyba ze ty już i o
    godności rozmawiać nie potrafisz (oprócz swojej oczywiście)
    bo mnie to już te prawa odbierasz
    na jakiej podstawie?
    bo moja wypowiedź jest nie po twojej myśli?
    bo chyba nie masz zamiaru udawać, jak niektórzy, ze jej nie zrozumiałeś

oraz zachęty
    > , by zamiast usiłować zrozumieć, zajął się lepiej czyszczeniem <nam> ki
    > bli.
    >
    > W poprzednim poście skonstatowałaś coś ważnego. Że to tajemnica - niedostępna
    n
    > ikomu, kto patrzy z zewnątrz.

nie wyrywaj z całości tego co ci wygodne
    o tajemnicy pisałam w KONKRETNYM kontekście
    nic nie pisałam o jej niedostępności
    chcesz ją poznać?
    weź krzyż, który ci w pogardzie kładą na twoje barki i idź wyszydzany i
    opluwany na miejsce "trupią czaszką zwane" i poznasz tajemnicę
    tylko dojdź do końca i prawdziwie, a nie odgrywaną "drogą krzyżową" co roku bez
    rzeczywistej krwi
    wolisz podniecać się na "Psji" i napędzać swoje USPRAWIEDLIWIENIE?
    możesz
    ja ci tego nie bronię
    ale ci powiem
    Bóg widzi
    Bóg widzi krew Abla wsiąkaną w ziemię
    i będzie nadal wołał
    "Gdzie jest twój brat Abel Kainie"?
    i tego się boisz ty i Krystian i inni
    i dlatego wolisz UDAWAĆ, że krwi Abla nie widzisz
    tak jak Kain
    >Tylko i Ty powinnaś w takim razie przyjąć, że prz
    > y takim podejściu cały wysiłek edukacyjny ośrodków nauczania o Holokauście
    idzi
    > e właściwie na marne, bo nie-Żydzi i tak nie przenikną tajemnicy. Nie tylko -
    n
    > ie mają prawa odsłaniać tej tajemnicy. Zapytam otwarcie - po co mi wiedza,
    któr
    > a umożliwia mi jedynie szybkie dotarcie do swojego krańca? Po co mi historia
    zd
    > arzenia, z której nie mogę wyciągnąć żadnych wniosków - bo niedefiniowalne
    nie
    > poddaje się żadnej analizie?
    >
    > Co można zrobić, żeby jakaś następna konfiguracja regionalnie czy globalnie
    spr
    > zecznych motywów działania i sił nie przybrała ostatecznie charakteru wojny,
    w
    > której ramach można realizować plany ludobójstwa? Trzeba wszystkie aspekty
    już
    > zaistniałych konfiguracji rozpoznać, ze wszystkimi szczegółami. Żeby to
    zrobić,
    > trzeba sięgnąć do wnętrza Twojej tajemnicy. Holokaust jest elementem II
    wojny
    > światowej i - w moim najgłębszym przekonaniu - da się rozpoznać tylko w jej
    kon
    > tekście. Podobnie jak totalna wojna, także zaplanowane i wykonywane przez
    Niemc
    > ów ludobójstwo wynika z panującego w epoce industrialnej przekonania, że
    można
    > efektywnie załatwić wszelkie kwestie, w tym także społeczne, przy użyciu
    metod
    > naukowych, pod warunkiem zastosowania odpowiednich metod zarządzania i
    technolo
    > gii. Ty możesz oskarżać o Holokaust chrześcijaństwo. Ja upatruję winę w
    świato
    > poglądzie, który właśnie uwolnił się od ograniczeń chrześcijaństwa, w
    światopog
    > lądzie, w którym człowiek uznał się za Boga.
    >
    > Twoje końcowe dywagacje na temat mojego sumienia pozostawiam bez komentarza.
    >
    > C.
  • krystian71 12.12.04, 21:15
    Straszliwie mistyczne teksty sadzisz a ja z takimi argumentami,nie potrafie polemizowac.Z fanatykami i mistykami.
    Doszukujesz sie na sile motywacji i podtekstow w mych dzialaniach.
    Tak jakby potrzeba bylo jakiegos specjalnego immunitetu aby zadac proste pytanie DLACZEGO.
    Wiem,ze cie moje deklaracje nigdy nie przekonaja,ale powtorze jeszcze raz,moze nie dla CIEBIE.
    Nie ma we mnie nienawisci,a juz napewno najmniej do bezbronnych osob,ktore spotkal tak straszny los.Niby czemu mialbym nienawidzic wlasnie ich.
    Ta nienawisc emanuje natomiast z kazdego twojego slowa-nie do rzeczywistych sprawcow zbrodni,w zadnej z twoich wypowiedzi nie bylo bezposredniego do niej odniesienia.
    Po co mi ta wiedza?Cep na to pytanie wyraznie odpowiedzial,bo zrozumienie daje wiedze,jak nie dopuszczac do ZLA i jak sie jemu opierac.

" Krystian to poczytuje za słabość?
    za głupotę?
    nie może tego zrozumieć?
    to niech zapyta się Aborygenów w Australii albo Indian w Ameryce albo
    porywanych Murzynów w Afryce dlaczego się nie obronili"

Glupio przekrecasz moje slowa.Ja nikogo nie zapytuje czemu sie nie obronil.
    Ja tylko pytalem-czemu wogole nie probowal sie BRONIC.
    Indianie walczyli,Murzyni wszczynali bunty,o Aborygenach nic nie wiem
    Zmeczylas mnie
  • 100krotki 13.12.04, 10:51
    krystian71 napisała:

> Glupio przekrecasz moje slowa.Ja nikogo nie zapytuje czemu sie nie obronil.
    > Ja tylko pytalem-czemu wogole nie probowal sie BRONIC.
    > Indianie walczyli,Murzyni wszczynali bunty,o Aborygenach nic nie wiem
    > Zmeczylas mnie

a o powstaniu w getcie warszawskim nigdy nie słyszałeś
  • antek_cukierman 13.12.04, 11:50
    To z niewiedzy, 100krotko. I z niecheci do TEJ wiedzy, która może umniejszyc martyrologie Narodu Polskiego, jakby polscy Zydzi nie byli czescia tego narodu od 1000 lat....
    Wiedza o zydowskim oporze jest powszechnie dostepna. W opracowaniach Kieniewicza, Tomaszewskiego, Holzera, gdzie podane sa dane, ze tysiace Zydow toczylo partyzancka wojne (15-25tys.), "ze w niektórych regionach kresowych Polski udzial Zydow w konspiracji i partyzantce był – w proporcji do dzialu Zydow w ogole ludnosci – wyzszy niż w przypadku ludnosci niezydowskiej". (Holokaust, historiografia – Wiedza Powszechna, W-wa 1993). Z niecheci do TEJ wiedzy nie chca wiedziec o powstaniach w gettach Bilgoraja, Bialegostoku czy Czestochowy, powstaniach w Sobiborze, Treblince, Chelmnie. O zaglodzonych Zydowkach z Oswiecimia, które kradly dynamit, a ich pobratymcy jesienia 1944 wysadzili tym dynamitem w powietrze krematorium. O zydowskich oddzialach partyzanckich Samuela Jegiera , Chila Lipy, Chila Grynszpana czy Dawida Wajnsztajna – obszernie opisywanych w monografiach.
    O zydowskiej partyzantce w okolicach Bilgoraja, Zamoscia, Wlodawy, Janowa Lubelskiego. O tej dzialajacej w regionie warszawskim i kieleckim.
    O uciekinierach ze stalagu dla Zydow w Lublinie przy ul. Lipowej, o oddziale im. Anielewicza utworzonym z niedobitkow powstancow z getta, o grupie Izaaka Cukiermana walczacej w Powstaniu Warszawskim, ktory pisze: "...dni Powstania to byl, wydaje mi sie najpiekniejszy czas dla Zydow, ktorzy przebywali wsrod Polakow. Mam wrazeenie, ze Polacy zrozumieli wowczas znaczenie powstania w getcie, co wywarlo wplyw na ich stosunek do nas... Nasz odzial stanal ze sztandarem zydowskim w reku. Od pierwszych chwil walczylismy jako Zydzi. Nasz oddzial byl jedynym zorganizowanym oddzialem zydowskim...Gdy szlismy z barykady na zaplecze i z powrotem, wszyscy "goje" wiedzieli, ze to zydowski oddzial.... Polacy w bunkrach salutowali nam....Nie czulismy ani cienia antysemityzmu.Moze po raz pierwszy w moim zyciu w Polsce, od dni dziecinstwa, odczywalem prawdziwy szacunek dla nas.."
    Moze to zachwiac MONOPOLEM martyrologii. Bo to, co tu sie dzieje to licytacja z narodowo-diabolicznym usmieszkiem w podtekscie - "znowu dolozylismy zydom".
    A to sobie dokladamy, we wlasna historie fajdamy.
  • krystian71 13.12.04, 12:18
    Pierwszy konkretny post.
    Nie mogles tego napisac dwa dni temu,zarzucic mi klamstwo czy niewiedze,podac zrodla bym mogl sie doksztalcic.
    Tymczasem prawie 200 postow i kazdy z was pisze to samo,nie bylo oporu,bo nie moglo byc,bo nie mieli szans.
    Ja swoj watek stworzylem na kanwie refleksji po Lanzmanie i jakichs powszechnych opini.
    Jesli je burzysz to dobrze,bo odbudowujesz moja wiare w ludzi
    Bo powiem ci szczerze-masowe morderstwo,jest dla mnie czyms strasznym,ale-
    Czyms prawie tak samo strasznym jest dla mnie bezwolne poddanie sie takiej przemocy.
    I mysl sobie o mnie CO CHCESZ.
    PS.watek Cukiermana bardzo mnie zainteresowal,mozna prosic o tytul i gdzie to jest dostepne.
    Jest psychologocznie prawdziwy i wierze mu bez zastrzezen,sam bym sie tak zachowal,nie zaleznie po jakiej stronie bym byl.
    Rozwinal sztandar lub bil szczerze brawo.
  • krystian71 13.12.04, 14:03
    Re: co robili zydzi w Powstaniu Warszawskim...?
    Autor: fredzio54
    Data: 11.08.2004 06:48
    + dodaj do ulubionych wątków

skasujcie post

+ odpowiedz cytując + odpowiedz
    W gettcie wojowali a polki siedzili w kawiarni z SSmnow a wnocy sluzyli jako
    matracy, niemcy spiewali "ja mam dziewczyne w polsce.."
    w Powastaniu Wa-wskim zydy wojowali do ostaniengo bo niemogli isc do niewoli
    jako polacy i nawet takie co uddali sie do niewoli polacy denansowali ich u
    niemcow
    Terza sie pytacie dlaczego mamy taka zla opinie o was i dlaczego komuna wasz
    sie wstydzilka ?
  • Gość: Cep IP: *.aster.pl 13.12.04, 12:52
    Nie zapominaj o oddziale braci Bielskich z Puszczy Nalibockiej. Oraz Prennera z Puszczy Rudnickiej. Piszę to bez zadnego sarkazmu czy ironii. Po prostu warto zobaczyć cały obraz.

Obraz wspólnej walki w Powstaniu potwierdza głęboką wspólnotę losów. Ale działanie obu wymienionych oddziałów może świadczyć o czymś innym. Że trajektorie obu wspólnot narodowych już wtedy zdecydowanie się rozeszły.
  • antek_cukierman 13.12.04, 13:16
    JA znam cały obraz. Specjalnie to mojego postrzegania historii nie burzy jak i tez nie wplywa na moje dzisiejsze relacje polsko-zydowskie. Tak jak szmalcownicy, delatorzy czy granatowi policjanci. Nie pisze o tym celowo, gdyz na obu forach, od ich powstania, Koniuchy i Naliboki sa walkowane na wszystkie mozliwe strony. Bynajmniej nie w kontekscie ulomnosci natury ludzkiej.

Co do punktu drugiego - nie mialo co sie JUZ rozchodzic, jednej wspolnoty nie bylo. A ze jakas szczatkowa forma wspolnoty dalej istnieje? - vide FS.
  • Gość: Cep IP: *.aster.pl 13.12.04, 13:29
    antek_cukierman napisał:

>
    > Co do punktu drugiego - nie mialo co sie JUZ rozchodzic, jednej wspolnoty nie b
    > ylo. A ze jakas szczatkowa forma wspolnoty dalej istnieje? - vide FS.

Przypominam, co z podobną myślą jakiś czas temu wy-tworzyłem:

Re: Kupa mięci IP: *.acn.pl
    Gość: Cep 09.09.2004 17:16 + odpowiedz

Co to takiego,
    Te niby "mięcie"?
    Skupisko dziwnych kumpli ---
    W to wierzę święcie.

Wchodzą tu codziennie
    Polski Żyd z polskim Gojem
    Z myślą, by choć przez chwilkę
    Pobyć tu we dwoje.

Wymienić stare klątwy,
    I nowe inwektywy,
    W atmosferze kojącej,
    Braterskiej komitywy.
  • goldbaum 13.12.04, 12:13
    strasznie zawile i pompatycznie piszesz ale w jednym musze przyznac ci racje.
    Zbrodnia, jakiej podjeli sie Niemcy byla tak niewyobrazalna, ze wielu Zydow (i
    nie tylko) do konca nie moglo w nia uwierzyc, nawet gdy (z pewnoscia) docieraly
    do nich plotki, informacje, ktore jak to jest i dzisiaj jedni potwierdzaja a
    inni dementuja.

Z cala pewnoscia mozna powiedziec, ze ludzie sporo wiedzieli ale tak do konca
    nie chcieli tego przyjac za prawde - bo bylo to niewyobrazalne.

W przypadku wielu deportacji Niemcy bardzo uwazali na ich forme. Rozpuszczano
    bujdy o rzekomych deportacjach lub przesiedleniach, zeby dac ludziom nadzieje,
    chocby cien, ze im moze akurat sie udac!
    Niemcy w takich przypadkych chyba dopiero w ostatecznosci uciekali sie do
    brutalnej przemocy starajac sie tak dlugo jak top mozliwe robic "na
    kulturalnie" w sposob uporzadkowany, spokojny i biurokratyczny.
    Wielu Zydow do konca pewnie dalo sie nabrac na to niepozorne opakowanie piekla.

Z drugiej jednak strony nie brak doniesien o Zydach prowadzonych na miejsce
    kazni i eskortowanych przez dwoch, trzech policjantow z karabinami na ramieniu..

Trudno osadzac takie zachowanie bo sam nie wiem, jak bym sie zachowal, gdyby
    przyszlo mi znalezsc sie w sytuacji, w jakiej znalezli sie wtedy Zydzi. Moze
    perspektywa szybkiej bezbolesnej smierci byla dla tych umeczonych, zaszczutych
    i wyizolowanych ludzi jedna z lepszych alternatyw?
  • dana33 13.12.04, 13:37
    "Moze perspektywa szybkiej bezbolesnej smierci byla dla tych umeczonych,
    zaszczutych i wyizolowanych ludzi jedna z lepszych alternatyw?"

pierwszy raz, goldbaum, piszesz normalnie. wiec moge to zdanie twoje potwierdzic
    na przykladzie, jak zwykle, mojej mamy:
    mama cala wojne spedzila maja w glowie jedna mysl, ratowac mojego ojca. w
    pewnym okresie, na falszywych oczywiscie papierach, "podrozowala" miedzy polska
    a austria, grajac role szmuglerki, i w ten sposob poszukujac ojca. oczywiscie
    gestapo zlapalo ja we wiedniu, oskarzajac ja o szpiegowanie na rzecz armii
    czerwonej. miala wtedy 23 lata. stala 3 dni pod sciana pokoju na gestapo i byla
    bita, od czasu do czasu wylewali na nia wiadro wody i bili dalej. powiedziala
    mi, ze gdyby rzeczywiscie wiedziala cokolwiek o czerwonej armii to by im to
    dawno juz wyspiewala, bo nie mogla wiecej zniesc tego bicia. trzeciego dnia
    wprowadzili do tego pokoju grupe zydow. wtedy mama wpadla na pomysl przyznania
    sie ze jest zydowka, bo wtedy "zabija mnie od razu i to bicie sie skonczy".
    nie zabili od razu. poslali do oswiecimia.

nie wiem, czy wszyscy tak reagowali, najprawdopodobniej nie wszyscy. ale wielu.
    to tez powinno dac nam wszystkim do myslenia, dlaczego ci ludzie tak absolutnie
    stracili nadzieje na przezycie.
  • goldbaum 14.12.04, 09:58
    I na tym wlasnie polega roznica miedzy mna i toba.

Jak wiesz nie przapadam za toba bo poglady jakie tu prezentujesz (nie tylko ty)
    napawaja mnie odraza. Niezaleznie od tego respektuje, jestem w stanie zrozumiec
    i wspolczuc ludziom, ktorzy byli waszymi rodzicami i wychowali was na to, czym
    jestescie obecnie. Staram sie zrozumiec to, co nimi powodowalo.

Ty do podobnych odruchow nigdy nie bedziesz zdolna bo potrafisz rozumiec tylko
    jeden rodzaj cierpienia - waszego. Inne cierpienie, a wszczegolnosci cierpienie
    twoich wrogow nie jest dla ciebie cierpieniem a jesli juz to zasluzona "kara".

W przeciwienstwie do ciebie tak samo jak cierpienie twoich rodzicow i dziadkow,
    potrafie zrozumiec cierpienie, rozpacz i determinacje upodlonych przez was
    Palestynczykow. Potrafie zrozumiec to, ze ten dumny narod o tak odmiennej
    kulturze, w swojej rozpaczy i bezsilnosci gotow jest niestety rowniez do
    najpotworniejszych rzeczy.

Ich zachowanie jest inne od zachowania twoich rodzicow. Nie jestes w stanie
    zaakceptowac ich odmiennosci. Nie potrafisz zaakceptowac tego, ze zycie w
    hanbie, jakiej doswiadczaja dzien w dzien od Zydow jest dla nich byc moze
    gorsze od smierci. Dlatego pewnie z taka latwoscia godza sie na smierc, zeby
    tylko w jakikolwiek sposob uderzyc w znienawidzonego wroga.

Ty wzorce zachowan odmienne od waszych czy europejskich potrafisz
    zakwalifikowac tylko jako "barbarzynstwo" i podobnie jak hitlerowcy wobec was,
    interpreujesz je tak, zeby jeszcze bardziej ich wyizolowac, uprzedmiotowic jako
    cos zupelnie odmiennego, strasznego, nie przystajacego od reszty ludzkosci.
    Szczytem tego rodzaju perwersji byly twoje wyklady na temat "5-letnich masowych
    mordercow". Niemal identycznymi obrazami nazisci pozbawiali Zydow
    czlowieczenstwa, konstruowali jego wizerunek, jako grozne, nieludzkie
    indywiduum tylko zewnetrznie podobne do czlowieka.

• Gość: sp;lit IP: *.ipt.aol.com 12.12.04, 17:49
    A szkoda bo bys musiala zaczac od Zydow i zionistow ,... Konkretnie , od
    Rothchildow , Warburgow , Lazarow , bankierow i spekulantow , ktorzy robili
    fortuny , kiedy narod przymieral glodem ,... Oni doili Niemcow do maxu i
    stworzyli urodzajny grunt pod Narodowy Socjalizm - Bez ich pieniedzy fircyk z
    wasikiem , pozostal by fircykiem a nie przywodca poniewieranego , glodnego
    narodu , ktory otumanil .

uklony

===============================================================================

ja nie szukam OPRAWCÓW konkretnych tak jak nie szukano KONKRETNEGO ŻYDA do
    UNICESTWIENIA
  • dana33 12.12.04, 16:29
    amen, 100krotko.
  • krystian71 12.12.04, 23:27
    przypisywali osmieszanie ofiar jakies podteksty i wogole podwojne dno moich dylematow.
    Mam zatem jeszcze jedno pytanie .
    Jak w Izraelu i wsrod diaspory zwlaszcza amerykanskiej traktowano pamiec pomordowanych ,ich biernosc w pierwszych latach po wojnie.
    Z jakim przyjeciem spotkali sie w Israelu ci,cudem ocaleni.
    Czy byli dla nich bohaterami,czy byli godni wspolczucia,szczegolnej pomocy a moze specjalnych rent.Czy ich przezycia byly warte studiowania,a moze klocily sie z nowa idea ,nowego narodu,ktory tamta traume jak najszybciej chcial wyrzucic z pamieci.
    Przykro mi,ze wlazlem na zastrzezone tylko dla was poletko.
    Co wolno wojewodzie...
  • Gość: OSKAR IP: *.cablep.bezeqint.net 13.12.04, 10:46
    WLAZLES (NIECHCACO?) NA PODMINOWANE POLE. TY WYCHODZISZ Z NIEGO CALY, I NIE
    TYLKO TY, A MY ZOSTAWIAMY TAM CZESCI NASZEGO CIALA. CZY BYS MOGL TEGO ZROZUMIEC?
    O, MY FRIEND, NIE BARDZO FORTUNNIE WYCIAGASZ TU "WOJEWODE". GDYBYS BYL W TAMTYM
    PIEKLE - A MOJ SZWAGIER BYL - TWOJE REFLEKSJE BYLYBY PRZYJETE Z ZROZUMIENIEM,
    NAWET GDY NIE NALEZYSZ DO "WYBRANEGO" NARODU. WYBRANEGO WTEDY DO TOTALNEJ
    ZAGLADY.
  • 100krotki 13.12.04, 10:56
    Gość portalu: OSKAR napisał(a):

> WLAZLES (NIECHCACO?) NA PODMINOWANE POLE. TY WYCHODZISZ Z NIEGO CALY, I NIE
    > TYLKO TY, A MY ZOSTAWIAMY TAM CZESCI NASZEGO CIALA.

i to jest cała mistyka jaką mi Krystian zarzucił w moich postach

Krystianie
    masz dwie wersje odpowiedzi na twoje dlaczego?
    Oskara-jak najbardziej współczesną i osobowo0cielesną
    oraz moją, którą nazwałeś....

trzeciej wersji nie ma
  • krystian71 13.12.04, 11:34
    OSKAR,jestem pewny,ze film Lanzmana znasz na pamiec.
    Przypomnij sobie ten fragment,ktory ja opisuje i ktory stal sie pretekstem do mojego watku.
    Pisalem w oparciu o opowiesci Zydow i TYLKO Zydow.
    Ten czlowiek,ktory ich ostrzegal o zblizajacej sie zagladzie,sam byl zdumiony ich reakcja,pytaniem "co sie stanie z naszymi dziecmi w razie buntu",samobojstwem starszego.
    Sam sie uratowal,uciekl z kolega z obozu.
    On byl dla mnie tym "wojewoda",ktoremu wolno miec watpliwosci.
    Jak moglem pomyslec,ze zacytowanie jego slow i zapytanie sie co WY na ten temat myslicie wywola taka burze i takie oskarzenia.Zwlaszcza z TWOICH ust
  • 100krotki 13.12.04, 11:50
    krystian71 napisała:

> OSKAR,jestem pewny,ze film Lanzmana znasz na pamiec.

ty chciałeś dyskutować o filmie?
    to zadam ja tobie pytanie

ilu Żydów można UNICESTWIĆ w czasie jednej projekcji filmu Shoach?
    jeśli wszystkich, których UNICESTWIONO, to ile czasu przypada na UNICESTWIENIE
    JEDNEGO FILMOWEGO ŻYDA?

jest też inny film o zabiciu JEDNEGO ŻYDA
    trwa ponad 3 godz i "Pasja" się nazywa

no to teraz porównaj sam jak trzeba było rozwinąć cywilizację i ile czasu ten
    rozwój cywilizacyjny był potrzebny, żeby tempo UNICESTWIANIA ŻYDÓW przyspieszyć
    do wymiarów przesuwania się taśmy filmowej na ekranie
    ot, technika!
    ot, cywilizacja!

zamiast 3godz. męczarni na krzyżu szybki gaz i dubel w piecu
  • krystian71 13.12.04, 12:23
    Kazda wypowiedz ma jakis swoj sens i cel ,ktoremu sluzy.
    Zakladam,uprzejmie,ze twoja TEZ.
    Poniewaz prostak gruboskorny ze mnie,bede wdzieczny jesli PROSTYMI slowami cel i sens swej wypowiedzi mi wyjasnisz.
  • Gość: OSKAR IP: *.cablep.bezeqint.net 13.12.04, 18:05
    Z TWOICH POSTOW - A CZYTALEM WSZYSTKIE - WYNIKA, ZE JESTES CZRZESCIJANKA.
    DOBRZE POZNAC TAKA STRONE CHRZESCIJANSTWA. ZNAM JESZCZE PARU TAKICH W POLSCE.
    TO BUDZI WIARE W LUDZI. DZIEKUJE ZA TWOJE OTWARTE, DOBRE SLOWA. W TYCH CZASACH,
    GDY SIE ODRADZAJA STARE TENDENCJE NIETOLERANCJI (DELIKATNIE POWIEDZIANE...) TO
    NIE MALA ODWAGA PLYWAC PRZECIW PRADU. JESTEM PEWNY, ZE MOWIE TEZ W IMIENIU
    WSZYSTKICH MOICH RODAKOW.

POZDROWIENIA
  • 100krotki 13.12.04, 19:12
    Gość portalu: OSKAR napisał(a):

> Z TWOICH POSTOW - A CZYTALEM WSZYSTKIE - WYNIKA, ZE JESTES CZRZESCIJANKA.
    > DOBRZE POZNAC TAKA STRONE CHRZESCIJANSTWA.
    >
    > POZDROWIENIA

Tak jak nie wypieram się rodziny w Izraelu, nie wypieram się też chęcią bycia
    Chrześcijanką. Być Chrześcijaninem we współczesnym świecie, wbrew pozorom,
    wcale nie jest łatwo. Zwłaszcza być Chrześcijaninem poza strukturą
    jakiegokolwiek kościoła chrześcijańskiego.
    Człowiek w ten sposób sam siebie skazuje na pewien rodzaj odosobnienia, ale też
    zyskuje wyjątkową wolność w pisaniu tego co naprawdę czuje i myśli bez
    konieczności przypodobania się komukolwiek.
    I wierz mi Oskarze!
    Naród Izraelski ma WIELKIE POWODY DO DUMY, ŻE BÓG ABRAHAMA IZAAKA I JAKUBA ORAZ
    MOJŻESZA WŁAŚNIE ŻYDÓW WYBRAŁ JAKO RODZINNO-SPOŁECZNE ŚRODOWISKO DLA NARODZIN
    SWOJEGO SYNA Z MATKI ŻYDÓWKI

mało kto z polskich katolików rozumie ten doniosły dla obu Narodów fakt.
    i napiszę ci jeszcze więcej
    antysemici, zwłaszcza ci katoliccy,czynią współcześnie jeszcze większe zło niż
    zdarzyło się 2000 lat temu w Jerozolimie.
    ostatnie słowa Jezusa do zebranych pod jego krzyżem były "Wybacz im Panie, bo
    nie wiedzą co czynią".
    polscy antysemici WIEDZĄ CO CZYNIĄ, bo im była głoszona DOBRA NOWINA od 1000lat
    i dlatego tak bardzo boją się kary.
    dopuszczą się każdej zbrodni,każdego kłamstwa, aby tylko prawda nie ujrzała
    światła dziennego.
    a ci co milczą?
    podobno milczenie też jest odpowiedzią.
    ciekawe jak Bóg słyszy to ich milczenie.
  • Gość: staszek IP: 209.101.135.* 13.12.04, 19:27
    Amen 100krotko to naprawde najmadrzejsze slowa jakie czytalem na tych forach od
    lat. Dokladnie, wiedza co czynia a ciagle brna w bloto. Szkoda ze tak malo jest
    w Polsce ludzi ktorzy rozumieja przeslanie chrzescijanstwa tak dobrze jak Ty.
    Bylby to zupelnie inny kraj. Podrowienia
  • Gość: OSKAR IP: *.cablep.bezeqint.net 13.12.04, 21:54
    OCH GDYBY BYLO DUZO TAKICH POLAKOW JAK TY I 100KROTKA...
  • Gość: OSKAR IP: *.cablep.bezeqint.net 13.12.04, 16:57
    KRYSTIANKU, TA WYWOLANA BURZA SWIADCZY DOBITNIE O TYM CO DLA NAS ZNACZY
    HOLOKAUST. CZY WIDZIALEM FILM LANZMANA? WIDZIALEM. CZY SLYSZALEM WSZYSTKIE
    SLOWA ZAWARTE W TYM FILMIE? NIE. BO ILEKROC OGLADAM FILMY TEGO RODZAJU - A
    OGLADAM I CIERPIE, OGLADAM I JESZCZE WIECEJ CIERPIE - WCISKA SIE DO MOJEJ
    WYOBRAZNI INNA SCENA (TEZ Z JAKIEGOS DOKUMENTALNEGO FILMU; WIDOCZNIE NAKRECANIE
    AMATORSKIE JAKIEGOS NIEMCA ): BYDLECY, NATLOCZONY POCIAG, W DRODZE DO UBOJU,
    TEGO LUDZKIEGO, STOI NA UBOCZNYM TORZE STACJI KOLEJOWEJ. Z MALEGO OKIENKA
    ZAKRATOWANEGO DRUTEM KULCZASTYM, WYGLADAJA ROZSZERZONE ZRENICE DZIEWCZYNKI.
    DZIEWCZYNKA, OKOLO LAT 7, Z RACZKA WYCIAGNIETA MIEDZY DRUTAMI, BLAGA "WODY,
    WODY!" A WACHMANN Z BUDKI WYCIAGA SWOJA MENAZKE I PODAJE JA... DO SWOICH UST.
    JAK CHCESZ, TO BYL JEDEN Z NIEDOSZLYCH ZYDOWSKICH BUNTOW...
    POZDR.
  • rattler 13.12.04, 23:31
    Oskar na litosc boska - Totalnej ???

Wiec jak do cholery wytlumaczysz swap ponad 1500 krewnych i znajomkow zio-
    nazioli za okolo 600 tys wegierskich Zydow , Kastnera z rzeznikiem Zydow ,
    Eichmanem .

Jak wytlumaczysz ponad milion Holokaust survivers na liscie JDL roszczacych do
    majatkow w Europie (ponad polowa w Polsce) , ktorzy znalezli ocalkenie za szmal

Jak wytlumaczysz to , ze nikt z was nie wiedzial , ze kazdy kto dotarl do
    Hiszpanii czy do ambasady faszysty Franko , dostawal paszport hiszpanskiego
    obywatela (Shepardic) , dyplomatyczny bilet do Hiszpanii i zbawienie .

Dlaczego czlonkowie rodzin (ok 20 tys) syjonistow ocalilo sie w ten sposob na
    dokumentach falszowanych w warszawskim i lodzkim gettach , a wy nawet nie
    wiedzieliscie o tym ?

Dlaczego was , survivers Holokaustu nazywano 'mydlem' - Mnie nie interesuje
    wasz potulnosc z jaka szliscie do komor i psychika as a Jew-homo-sapiens z tego
    okresu , to jest osobny Kristiana temat - Mnie natomiast interesuje , dlaczego
    bronicie tych , ktorzy was bzykneli , kiedy potrzebowaliscie ich wsparcia ,
    ktorzy po przyjezdzie do syjonistycznego raju , pokornie przyjeliscie epitet
    materialu - Dobrego tylko na mydlo , od wlasnych ziomcow .

Nigdy nie zrozumie , czym sie kierujecie przemilczajac udzial Zydow w Holokaust

narazie

---------------------------------------

TWOJE REFLEKSJE BYLYBY PRZYJETE Z ZROZUMIENIEM, NAWET GDY NIE NALEZYSZ
    DO "WYBRANEGO" NARODU. WYBRANEGO WTEDY DO TOTALNEJ ZAGLADY.

• Gość: OSKAR IP: *.cablep.bezeqint.net 14.12.04, 09:12
    NIE MA U CIEBIE NIESPODZIANEK. SELEKTYWNY Z CIEBIE CZLOWIEK; SELEKTYWNY NA
    TWOJA USTAWIONA SPREZYNE. CZY ZYDZI NIE BYLI WYBRANI PRZEZ NIEMCOW DO TOTALNEJ
    ZAGLADY? TO ZE NIE ZDAZYLI - A ZDAZYLI ZA DUZO - WSZYSTKICH WYKONCZYC, NIE
    SPRZECZY WCALE TEGO STRASZNEGO (MOZE NIE DLA CIEBIE) FAKTU. JA SIE MAM LITAC
    BOGA? PATRZ W SWOJE WIERCIADLO I ZOBACZYS NA KOGO SIE MA BOG LITOWAC...
  • rattler 14.12.04, 16:43
    Nie na temat , Oskar ! You can do it better than that :)

narazie
  • 100krotki 14.12.04, 09:55
    rattler napisał:

> Nigdy nie zrozumie , czym sie kierujecie przemilczajac udzial Zydow w
    Holokaust
    >
    > narazie
    >
    > ---------------------------------------

no widzisz jak ciebie nienawiść ogłupia i zaślepia?

przeczytaj jeszcze raz własne zdania

powtórzę je jako dowód kuriozalnego rozumowania na skróty i dowodzenia
    wszelkich bredni w wykonaniu antysemitów

" Nigdy nie zrozumie , czym sie kierujecie przemilczajac udzial Zydow w
    Holokaust"

to twoje zdanie Rattler?
    poznajesz je?

no i jak ci się podoba "przemilczając udział Żydów w Holocaust"?

logicznie wnioskując na podstwie tego skrótu wyciągamy wniosek, że HOLOCAUST
    ODBYŁ SIĘ BEZ UDZIAŁU ŻYDÓW

masz Rattler w zanadrzu już gotowe następne skróty antysemickie?
  • rattler 14.12.04, 16:09
    A kim byl Kastner , nie Zydem ? A kim byli zio-naziole ktorzy podjeli decyzje
    swapu 1600 za 600 000 , nie Zydzi ? Kto ukryl przed wegierskimi Zydami
    prawdziwy cel "przeprowadzki" ? Kto chronil Kastnera przed sprawiedliwoscia po
    wojnie , nie Zydzi?

Na koniec , kto , za co i w czyim imieniu wykonal wyrok w ciemnym zaulku na
    sku..synie ? Tu ci podpowiem - Wegierscy Zydzi ! Za kolaboracje ! W imieniu
    tych 600-set tys , ktorych czesc napewno by probowala i mogla sie uratowac ,
    gdyby wiedzieli co ich czeka .

To co robili , zio-naziole , Kastner i jemu podobni nazywa sie kolaboracja -
    Zajrzyj do slownika pod ten termin i przetlumacz na polski jak nie rozumiesz ,
    co oznacza ?

narazie

-----------------------------------

• Gość: wiedzarattlera IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.12.04, 17:35
    A kim byl Kastner , nie Zydem ? A kim byli zio-naziole ktorzy podjeli decyzje
    swapu 1600 za 600 000 , nie Zydzi ? Kto ukryl przed wegierskimi Zydami
    prawdziwy cel "przeprowadzki" ? Kto chronil Kastnera przed sprawiedliwoscia po
    wojnie , nie Zydzi?

Na koniec , kto , za co i w czyim imieniu wykonal wyrok w ciemnym zaulku na
    sku..synie ? Tu ci podpowiem - Wegierscy Zydzi ! Za kolaboracje ! W imieniu
    tych 600-set tys , ktorych czesc napewno by probowala i mogla sie uratowac ,
    gdyby wiedzieli co ich czeka .

To co robili , zio-naziole , Kastner i jemu podobni nazywa sie kolaboracja -
    Zajrzyj do slownika pod ten termin i przetlumacz na polski jak nie rozumiesz ,
    co oznacza ?

narazie

-----------------------------------

==================================

to są pytania jakie dręczą rattlera o udziale Żydów w Holocaust
  • goldbaum 13.12.04, 10:57
    Ofiary Holocaustu sa dla Zydow swietoscia - przynajmniej dopoty dopoki stracili
    zycie. Ci, ktorzy przezyli zyja na krawedzi spoleczenstwa izraelskiego z
    ogromnym poczuciem winy, ktore ciagle daje im odczuc ich otoczenie.

Co najmniej dwa razy widzialem programy na ten temat. Podczas gdy z wielka
    pompa swietuje sie abstrakcyjne ofiary Holocaustu, realne ofiary nekane
    depresjami i izolacja spedzaja swoje dni w domach starcow. Wielu z nich
    popelnia samobojstwa lub cierpi na schorzenia psychiczne.

Nowi Zydzi "muskeljuden" (Zydzi muskularni) jak nazywaj ich pieszczotliwie
    Niemcy wstydza sie Zydow, ktorym udalo sie przezyc Holocaust bo za nic w
    swiecie nie chca sie z nimi identyfikowac.
  • krystian71 13.12.04, 11:23
    Wbrew temu co tu Dana i inni chca zasugerowac,ja tymi tematami nie zylem,nie drapale,szczegolami zainteresowalem sie dopiero po wejsciu na to forum.
    Latem,w sierpniowym nr.Najwyzszego Czasu wyczytalem felieton Katawa Zara o Danku Szylicie,absolwencie Wydz.Rezyserii w Lodzi,asystencie Wajdy,autorze wstrasajacego filmu o getcie lodzkim(Dana powinna o nim slyszec)
    Niedobitek z getta i obozu,wyjechal w 68 bo musial ,znalazl sie w telewizji panstwowej w Jerozolimie i tam do lez bawily jego nowych kolegow obozowe nawyki Szylita.Jego zagubienie,samotnosc nawet wyglad zewnetrzny ,kpili z fryzurki,ktora jakoby mial mu zaaplikowac obozowy fryzjer.
    Celowal w tym niejaki Tom Lewi ,brylujacy w telewizji i na Uniwersytecie,posiadacz drugiego stopnia naukowego.
    Skonczylo sie zle,Kataw obil Lewiemu morde,ale Szylit zmarl przedwczesnie zaszczuty.
    To wydawalo mi sie wtedy jakims jednostkowym przypadkiem,ale okazalo sie ,ze nie byl tak bardzo odosobniony.
    pozdrawiam
  • antek_cukierman 22.12.04, 18:32
    i w nawiazaniu do mojego postu:
    forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=50&w=18490366&a=18535572
    na temat Waszych ubolewan nad moralna podloscia Zydow, ktorzy szli "jak barany na rzez". Wypisy z "Atlasu historii Holocaustu". Nie przypuszczam, by ktorykolwiek z Was to kupil. Glosy "fachowcow" bedziecie dalej wydawac:
    www.ksiegarnia-odkrywcy.pl/opis.php?IDK=639&IDKA=I

1941

Wrzesien/pazdziernik 1941
    - Swieciany – 2609.41 – bunt grupy 8.000 pedzonych na smierc w lasach przy miejscowosci Poligon. Ucieka kilkaset osob.
    – bunt pedzonych na smierc w Zagarach. (wilenskie) 150 zastrzelonych.
    – Tatarsk – walka z niemieckim Einsatzgruppe 25.10.41
    – Starodub – jw. 270 zastrzelonych

1942
    -luty okolice Tomaszowa Lubelskiego. Grupa uciekinierów z getta pod dowodztwem Mendela Helera i Meira Lalimachera organizuje oddzial partyzancki. Po kilku miesiacach walk z Niemcami, oddzial zostaje wydany przez okolicznych chlopow,
    - luty 42 grupa partyzancka w lasach kolo Wlodawy (miejscowosc Marjanki)
    - marzec 42 – Minsk (Bialorus) 2 marca – walka z Niemcami pod dowodztwem Hersha Smolara i R. Bromberga, 17 marca – akcja zbrojna kierowanego przez Josefa Rodblata i Davida Rubina.
    - 8 maja 1942 – Lida, po krotkiej walce ze strazami, ucieczka do lasu mlodych z getta
    - jak wyzej w miejscowosci Stolbce
    - 29 maja – Radziwillow (Lubelskie) – bunt przeciw wysiedleniu, walka pod kierunkiem Aszera Czekiskiego
    - 9 maja okolice Pulaw, bunt Zydow w Michowie, Kamionce, Markuszowie. Oddzial partyzancki kierowany przez Efraima Bleichmanna.
    - 18 maja Berlin – protest publiczny Zydow, kierowany przez Herberta Bauma.
    152 osoby rozstrzelane
    - maj-pazdziernik bunty przeciw deportacjom w gettach Zamoscia, Janowa Lubelskiego i Hrubieszowa. Spora czesc ucieka do lasow. Ucieczka z Treblinki 50 Zydow.
    - czerwiec bunt w transporcie zaglady do Belzca 3000 Zydow z Olkusza. Kilkuset ucieka do lasow. Bunt w getcie w Slonimie. Luck – opor kierowany przez Joela Szczerbata. Bunty w transportach smierci w miejscowosciach Dzisna, Glebokie, Braslaw, Druja (wilenskie)
    - lipiec bunty Zydow w transportach z Pilicy, Czetsochowy, Bedzina, Bochni, Krakowa. Zbrojny opor w miejscowosci Brody. Bunty zbrojne w gettach w Bialymstoku, Szarkowszczyznie, Nieswiezu (Shalom Cholawski) i Klecku. (dzis Bialorus)
    - sierpień - Mir, opor, 200 ucieka do lasu, Zdzieciol opor zbrojny Hirscha Kaplinksi. 300 ucieka do lasu, formuje oddzial partyzancki.Wolyn – bunty i ucieczki w Ratnie, Kamieniu Kaszyrskim, Turzysku, Torczynie, Lucku, Stiepanie, Dabrowicy, Sarnach (opor prowadzony przez Mendela Tendlera), Zofiowce (Chaim Wodchin, Gad Rosenblatt), Kostopolu, Bereznach, Rokitnie. Z tygodniowej rzezi na Wolyniu 87.000 osob, ucieklo ok. 15.000. Przetrwalo ok. 1000.
    - wrzesien bunty i ucieczki z transportow z Sernik, Maniewicz, Wlodzimierza Wolynskiego, Horochowa. Dzialoszyce k/Bochni – zbrojny ruch oporu kierowany przez Mosze Skoczylasa i Michala Majtka. Ten drugi organizowal pozniej partyzantke w okolicach Pinczowa.
    - 11 wrzesnia, Treblinka. Argentynski Zyd, Meir Berliner zaskoczony przez wojne w Warszawie, tuz przed wejsciem do komory gazowej smiertelnie zarzyna scyzorykiem oficera SS
    - Wolyn wrzesien, ponownie Serniki, 150 ucieka do lasu, tworza oddzial partyzancki. 10 przezylo wojne. 23 wrzesnia Tuczyn. Bunt pod d-dztwem Gecela Schwarzman, Meira Himmelfarba i Tuwii Czuwaka. 2000 ucieklo do lasu, 15 przezylo.
    - pazdziernik , Opoczno. Grupa partyzancka „Loins” Juliana Ajzenmana. Wysadzenie w powietrze lini kolejowej. Brzesc Litewski – opor prowadzony przez Hana Ginsberga. Pinczow – ruch oporu kierowany przez Michaela Majtka i Zalmana Fajsztata. Sokal, Radziwillow, Zbaraz – bunty.
    - listopad Krasnik Lubelski – zbrojny opor Abrahama Brauna i Edwarda Forsta. Tarnow – powstaje aktywna grupa oporu "Amsterdam" dziala do listopada 1944. Wlodzimierz Wolynski – ruch oporu.
    - grudzień , Krakow, Adolf Liebeskind i jego grupa - ataki na oficerow gestapo. Czestochowa – powstanie w getcie, bunt w obozach pracy w Kruszynie i Stalowej Woli. Bunt w getcie w Kielcach. Lasy parczewskie – aktywny ruch oporu. Oboz smierci w Sobiborze – ucieczka 4, zdradzonych w pobliskiej wiosce. Slonim, Baranowicze, Luck – bunty, ucieczki do partyzantki. Brody – aktywny ruch oporu kierowany przez Jakuba Lindera i Samuela Weilera.

1943
    - styczeń pierwsze powstanie w getcie w-wskim, bunt w obozie pracy w Minsku Maz. Radomsko, ucieczka z transportu ok.500 zydow. Chaim Sabatkowski i jego 2 braci. Pruzany – bunt w transporcie.
    - luty. Bunt w getcie bialostockim, zorganizowany przez org. mlodziezy zyd. 8 ssmanow zabitych. Pozostali, po przywiezieniu do Treblinki zaatakowali straznikow. Po krotkiej walce zgineli wszyscy. Znany przypadek mlodej kobiety, ktora przed komora gazowa, wyrwala Ukraincowi karabin, zabijajac zabijajac jego, 2 esesmanow raniac trzeciego. Bunt w Stanislawowie- Oskar Friedlender i Anda Luft.
    - marzec. Opor zbrojny podczas likwidacji getta w Braclawiu.
    - kwiecien, Ponary. 4000 Zydow przywiezionych na egzekucje stawia czynny opor przy uzyciu nozy, piesci, rewolwerow. Ucieklo kilkadziesiat osb, reszta wybita. Jaworow – Wolyn. Bunt podczas likwidacji getta. Artur Henner, Henryk Gleich.
    - Sobibor. Zydzi z transportu z Wlodawy zaatakowali po przyjedzie obsluge SS. Caly transport wraz przemieszany w walce z obsluga niemiecka wybity granatami i ogniem karabinow maszynowych.
    - maj – drugie powstanie w getcie w-wskim. 17 maja. Powstanie w getcie w Brodach.
    - czerwiec – Czestochowa. Drugie powstanie w getcie. Zbrojny opor w getcie lwowskim. Bunt przy likwidacji getta w Drohobyczu. Zbrojny opor w getcie w Sosnowcu - Zev Dunski. Sobibor – bunt oddzialu kremacyjnego z Belzca, przeznaczonego do zaglady.

Wiele podobnych sytuacji, do zakonczenia wojny, w Polsce, w Europie – można przytaczac.

• Gość: rachelka IP: *.twcny.rr.com 22.12.04, 18:40
    sorry,ze spoznione,ale rownie serdeczne jak twoje zyczenia na Hannukach
    atheism.about.com/b/a/057831.htm

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.