Dodaj do ulubionych

"Tranquility Base here. The Eagle has landed."

• polski_francuz Re: "Tranquility Base here. The Eagle has landed. 20.07.05, 15:29
      Widzialas w TV?

Ja juz nie pamietam, chyaba juz zesmy mieli telewizor. Ale nie pamietam za nic.

Pamietam jedno wielkie wydarzenie, kilka lat pozniej, ktore kazalo mi spedzic
      noc przed aparatem. Olimpiada w Montrealu w1974: mecz siatkowki Polska-ZSRR.
      Polacy wygrali jak bohaterzy. Czulem sie wtedy tak dumny Polak jak chyba tylko
      Rysiu Szurkowski pozwalal mi sie czuc.

Pozdr.

PF
      • dritte_dame Re: "Tranquility Base here. The Eagle has landed. 20.07.05, 16:12
        polski_francuz napisał:

> Widzialas w TV?
        >
        > Ja juz nie pamietam, chyaba juz zesmy mieli telewizor. Ale nie pamietam za
        nic.

Widzialam.
        Bylam z rodzicami chyba gdzies na mazurach i caly osrodek wczasowy siedzial w
        nocy przed telewizorem.
        Cos zapamietalam, ale nie jestem calkiem pewna co dokladnie: czy moment
        ladowania czy wyjscie Armstronga.
        Chyba to drugie.
        Obraz w tym osrodkowym TV byl bardzo zly.

> Olimpiada w Montrealu w1974: mecz siatkowki Polska-ZSRR.

Tego natomiast sluchalam przez radio :)

--
        d_d
      • gspnstr Re: "Tranquility Base here. The Eagle has landed. 20.07.05, 21:55
        > Pamietam jedno wielkie wydarzenie, kilka lat pozniej, ktore kazalo mi spedzic
        > noc przed aparatem. Olimpiada w Montrealu w1974: mecz siatkowki Polska-ZSRR.

To bylo w 1976 roku. Pamietam, w domu u mnie tez nikt nie spal cala noc. :o)
        I gdzies mniej wiecej w tym samym czasie Polska wygrala z nimi w hokeja na
        Mistrzostwach Swiata w Katowicach - to dopiero byla sensacja. Tym bardziej, ze
        wczesniej, na Olimpiadzie w Innsbrucku, Sowieci doslownie nas rozniesli - bylo
        bodajze 19-1.

Czy pamietasz Mistrzostwa Swiata w pilce noznej z 1974 roku? To dopiero byly
        mecze. Cala Polska stala jak nasi grali.

--
        "Od półtorej wieku, Ameryka i Japonia tworzą jedno z najbardziej trwałych
        przymierz czasów współczesnych."
        G.W. Bush, Tokio, 18 lutego 2002 r.
        • polski_francuz 1974 21.07.05, 08:29
          WM w Niemczech, jasne ze pamietam. Jak Kazio powalil Zoffa strzalem tuz przy
          slupku. To byly piekne bramki.

I piekna epoka: mlodosc.

PF
              • polski_francuz Re: OK 20.07.05, 20:50
                Jesli chodzi ci o Schlagbauma, to go nie widzialem. Ale dzisiaj malo na forum
                siedze. Nadrabiam zaleglosci pracowe.

Forum przeszlo w faze kurczenia sie po fazie wybuchu.

Niektorych ta ostatnia faza zniechecila (mnie tez troche).

PF
                • schlagbaum Re: OK 20.07.05, 21:30
                  polski_francuz napisał:

> Jesli chodzi ci o Schlagbauma, to go nie widzialem. Ale dzisiaj malo na forum
                  > siedze. Nadrabiam zaleglosci pracowe.
                  >
                  > Forum przeszlo w faze kurczenia sie po fazie wybuchu.
                  >
                  > Niektorych ta ostatnia faza zniechecila (mnie tez troche).
                  >
                  > PF

Siedzialem wtedy z zapartym tchem przed telewizorem w Krynicy Morskiej.
                  Do tego czasu najwazniejszymtematem byl pozar lasu, z ktorym nie potrafiono
                  sobie poradzic i splonal nawet woz strazacki kidy wiatr sie odwrocil.
                  Kiedy zaczela sie transmisja pozar przestal sie liczyc.
                  Wtedy jeszcze nie wiedzialem, ze to wszystko Hollywood :-)))))))))

--
                  www.dubyasays.com/
                  www.smirkingchimp.com/
                  www.buckfush.com/
                      • dritte_dame Re: OK 20.07.05, 22:52
                        schlagbaum napisał:

> Sam sobie wykombinowalem.

"Z glowy, czyli z niczego"?
                        (jak mawiali moi belfrowie)

Czy tez na podstawie jakichs informacji?

--
                        d_d
                              • dritte_dame Re: OK 21.07.05, 00:23
                                schlagbaum napisał:

> dritte_dame napisała:
                                >
                                > > schlagbaum napisał:
                                > >
                                > > > Ty teraz powaznie ?
                                > >
                                > > Teraz powaznie.
                                >
                                > No to jak powaznie to jak uwazasz ile czasu bedzie potrzeba, ...

To nie jest na temat.

--
                                d_d
                                  • dritte_dame Re: OK 21.07.05, 01:02
                                    schlagbaum napisał:

> Ale na powaznie

Na powaznie to napisz czy uwazasz ze tytulowy cytat wypowiedziano w tych
                                    wspolrzednych:

1969-07-20 20:17:40 UTC
                                    0°40'26.69"N, 23°28'22.69"E, Mare Tranquillitatis, Luna

--
                                    d_d
                                      • schlagbaum Re: pas? 21.07.05, 09:25
                                        Jak juz Kyle sugerowal.
                                        Sprawa przynajmniej w moim przypadku przypomina troche religie.
                                        Albo wierzysz, albo nie.
                                        Ja osobiscie wierze ale chyba nie potrafilbym przekonac tych, ktorzy nie wierza.
                                        Ty zapewne potrafilabys ale ja nigdy nie probowalem gromadzic materialow
                                        przemawiajacych za ani przeciw i nigdy ich nie analizowalem.
                                        Dziwi mnie troche, ze skoro ta pierwsza proba przebiegla tak gladko, dlaczego
                                        juz nigdy jej nie powtorzono.
                                        Nie przekona mnie argument, ze szlo tylko o wyscig i ten zostal rozstrzygniety,
                                        bo i na Mount Everest juz nieraz bywano a wciaz jest on wyzwaniem dla
                                        nastepnych wspinaczy. Wiec dlaczego ?
                                        --
                                        www.dubyasays.com/
                                        www.smirkingchimp.com/
                                        www.buckfush.com/
                                        • dritte_dame Re: pas? 21.07.05, 16:30
                                          schlagbaum napisał:

> Ja osobiscie wierze

No to w porzadku :)

> ale chyba nie potrafilbym przekonac tych, ktorzy nie wierza

Jestem przekonana ze takze potrafilbys.
                                          Uzywajac powszechnie dostepnych informacji, prostej logiki
                                          i odrobiny bezstronnosci.

> Dziwi mnie troche, ze skoro ta pierwsza proba przebiegla tak gladko, dlaczego
                                          > juz nigdy jej nie powtorzono.

Przestan sie dziwic.
                                          Powtorzono ladowania jeszcze piec razy w latach 1969-72

--
                                          d_d
                                        • polski_francuz Ty 21.07.05, 09:57
                                          naprawde serio o tym Hollywood?

Posredni dowod: gdyby to byl Hollywood, to Rosjanie (ktorzy mieli mozlowosci
                                          technologiczne obserwacj Kosmosu) by to rozpropagowali na caly Wszechswiat.

Odpowiedz na twoje pytanie. Program Apollo byl bardzo drogi i skonczyl sie a
                                          potem przyszedl program prom kosmiczny.

Tak to NASA funkcjonuje.

PF
                                              • schlagbaum Re: Ty 21.07.05, 10:17
                                                polski_francuz napisał:

> Mnie przekonuje. Ale jestem inzynierem z zawodu i wierze w ludzi.

To sie roznimy.

Ja nie jestem inzynierem i nie wierze amerykanom.

Przynajmniej nie zawsze i nie bezkrytycznie.

A masz jakies wytlumaczenie na watpliwosci, ktore wielu powaznych ludzi
                                                zglasza ?

Podobno ma wyjsc czy juz wyszla ksiazka, ktora punkt po punkcie ma te
                                                watpliwosci wyjasnic a nazbieralo ich sie podobno sporo.

--
                                                www.dubyasays.com/
                                                www.smirkingchimp.com/
                                                www.buckfush.com/
                                                • polski_francuz Re: Ty 21.07.05, 10:23
                                                  Wiesz byl taki powazny niemiecki autor co pisal ze 9/11 to bujda na resorach.
                                                  Mam nawet, kolege, nadetego niemieckiego profesora , co mi to calkowicie serio
                                                  powtarzal.

Ksiazki to jeszcze nie prawda. Duzo pisze je dla pieniedzy. Im bardziej
                                                  prowokacyjny temat tym lepszy Umsatz.

Co do wiary czy nie wiary, to mam podejscie naukowe: jak rozne zrodla podaja +/-
                                                  to samo to znaczy prawda. Jak nie to nieprawda i czesc.

Ale ja jestem prosty inzynier jak pisze i szukam zawsze prostych metod.

Przyszla mi jedna mysl do glowy: czy ty przypadkiem nie ciagniesz ze mnie lacha?

Zaniepokojony

PF
                                                  • schlagbaum Re: Ty 21.07.05, 10:40
                                                    polski_francuz napisał:

> Co do wiary czy nie wiary, to mam podejscie naukowe: jak rozne zrodla podaja
                                                    +/
                                                    > -
                                                    > to samo to znaczy prawda. Jak nie to nieprawda i czesc.

Czyli klamstwo dostatecznie czesto powtarzane staje sie prawda ale czy to na
                                                    pewno jest podejscie naukowe ?

>

>
                                                    > Przyszla mi jedna mysl do glowy: czy ty przypadkiem nie ciagniesz ze mnie
                                                    lacha ?
                                                    >

Alez skad ci cos podobnego przyszlo do glowy ?
                                                    To jest dzialka Pani D_D.

PS

Blizszy D_D jest jak przypuszczam Zweiter Knaba ni Dritter Mann ale to tylko
                                                    moje przypuszczenie :-)))

--
                                                    www.dubyasays.com/
                                                    www.smirkingchimp.com/
                                                    www.buckfush.com/
                                                  • schlagbaum oj, te bledy wpedza mnie do grobu 21.07.05, 10:49
                                                    schlagbaum napisał:

> polski_francuz napisał:
                                                    >
                                                    > > Co do wiary czy nie wiary, to mam podejscie naukowe: jak rozne zrodla pod
                                                    > aja
                                                    > +/
                                                    > > -
                                                    > > to samo to znaczy prawda. Jak nie to nieprawda i czesc.
                                                    >
                                                    >
                                                    > Czyli klamstwo dostatecznie czesto powtarzane staje sie prawda ale czy to na
                                                    > pewno jest podejscie naukowe ?
                                                    >
                                                    > >
                                                    >
                                                    > >
                                                    > > Przyszla mi jedna mysl do glowy: czy ty przypadkiem nie ciagniesz ze mnie
                                                    >
                                                    > lacha ?
                                                    > >
                                                    >
                                                    > Alez skad ci cos podobnego przyszlo do glowy ?
                                                    > To jest dzialka Pani D_D.
                                                    >
                                                    > PS
                                                    >
                                                    > Blizszy D_D jest jak przypuszczam Zweiter KnabE niZ Dritter Mann ale to tylko
                                                    > moje przypuszczenie :-)))
                                                    >
                                                    >
                                                    >

--
                                                    www.dubyasays.com/
                                                    www.smirkingchimp.com/
                                                    www.buckfush.com/
                                                  • polski_francuz Re: oj, te bledy wpedza mnie do grobu 21.07.05, 11:04
                                                    Ich meine: rozne zrodla. Rozne zrodla maja rozne interesy i prawdopodobienstwa
                                                    jest niewielkie ze sie beda popierac. I zrodel trzeba tez troche poszukac zanim
                                                    sie im wierzy. Poza tym niektore zrodla sa przegiete w jedna strone inne w
                                                    inna.

Np. moj Der Spiegel (pisze moj bo go lubie, znam, cytuje i sznuje) jest
                                                    przegiety przeciw chadekom. Nigdy nie zapomne, jak nie podal nawet zwycieswta
                                                    Kohla (po jego ostatnim zwyciestwie).

Acha,i trzeba miec dobra i dluga pamiec. U nas to sie nazywa pamiec slonia.

OK, dzieki, ze nie ciagniesz lacha. Bo sie potem czlowiek glupio czuje
                                                    wystrychniety na dudka.

Co do DD, to ty wygladasz mi raczej na Zweiter Mann:) Ale nie jestem zazdrosny,
                                                    chociaz babka wyglada na inteligentna. A mnie takie sie podobaja.

O meska glupoto:)

PF
                                                  • schlagbaum Re: oj, te bledy wpedza mnie do grobu 21.07.05, 11:20
                                                    polski_francuz napisał:

> Ich meine: rozne zrodla. Rozne zrodla maja rozne interesy i
                                                    prawdopodobienstwa
                                                    > jest niewielkie ze sie beda popierac. I zrodel trzeba tez troche poszukac
                                                    zanim
                                                    >
                                                    > sie im wierzy. Poza tym niektore zrodla sa przegiete w jedna strone inne w
                                                    > inna.
                                                    >

Z tym sie zgadzam a poniewaz tego nie zrobilem w przypadku "ladowania" na
                                                    ksiezycu moge polegac tylko na swojej wierzeczy intuicji.

> OK, dzieki, ze nie ciagniesz lacha. Bo sie potem czlowiek glupio czuje
                                                    > wystrychniety na dudka.
                                                    >
                                                    > Co do DD, to ty wygladasz mi raczej na Zweiter Mann:) Ale nie jestem
                                                    zazdrosny,

Lubisz Opere ?
                                                    Czesto bywasz ?

>
                                                    > chociaz babka wyglada na inteligentna. A mnie takie sie podobaja.

Nie tylko wyglada ale zdecydowanie jest. Ja sie takich boje.
                                                    Jak taka jest przy tym jeszcze ladna to juz calkiem kapota.

>
                                                    --
                                                    www.dubyasays.com/
                                                    www.smirkingchimp.com/
                                                    www.buckfush.com/
                                                  • polski_francuz Re: oj, te bledy wpedza mnie do grobu 21.07.05, 11:34
                                                    Nie chodze do opery. Przestalem jeszcze we Wroclawiu (z 25 lat temu).
                                                    Pracowalem troche w polnocnych Wloszech i myslalem pojsc do La Scali w
                                                    Mediolanie. Ale bilety z kilkomiesiecznym wyprzedzeniem trzeba bylo kupowac.

Ty, jak sadze lubisz opere? Gdzie chodzisz?

Ladna i inteligentna to koniec swiata. Przez jedna taka ciepialem jak Werter.
                                                    Pelna zgoda.

PF

PF
                                                  • schlagbaum Re: oj, te bledy wpedza mnie do grobu 21.07.05, 11:44
                                                    polski_francuz napisał:

> Ty, jak sadze lubisz opere? Gdzie chodzisz?

Bylem juz w kilku ale pisze o tym z innego wzgledu.
                                                    Wiem, ze Dama jest milosniczka opery.

Rzuc okiem
                                                    www.impresario.ch/libretto/libmozzau.htm

>
                                                    > Ladna i inteligentna to koniec swiata. Przez jedna taka ciepialem jak Werter.
                                                    > Pelna zgoda.

Mozna miec tylko nadzieje, ze nasza Dama jest chociarz brzydka a moze nawet z
                                                    nadwaga. To byloby pocieszajace.

--
                                                    www.dubyasays.com/
                                                    www.smirkingchimp.com/
                                                    www.buckfush.com/
                                                  • polski_francuz Re: oj, te bledy wpedza mnie do grobu 21.07.05, 11:54
                                                    W Ottawie pewnie jest opera. Niewykluczone, ze masz racje. Tekst jest z ladnym
                                                    wiedenskim akcentem albo niemieckim z XVII wieku (Drey Damen).

Jak sie w duzym miescie mieszka to sie chyba w koncu chodzi do opery.

Co do wygladu, to nalezy do realu a nie do wirtualu. Niewazny zatem.

Czyta sie ciagle jakies smutne historie o ludziach, ktorzy sie spotkali po
                                                    chata na internecie. I na ogol to nie wychodzi.

Idziemy zaraz na steka z kalifornijskim winem. 2 tygodnie minely.

Trzym sie dobrze

PF
                                                  • dritte_dame Pocieszenie 21.07.05, 17:34
                                                    schlagbaum napisał:

> Mozna miec tylko nadzieje, ze nasza Dama jest chociarz brzydka a moze nawet z
                                                    > nadwaga. To byloby pocieszajace.

Mam nadwage.
                                                    Jeszcze 4kg, ale zmniejszam.

i-love-2-swim-skate-bike-and-walk.

--
                                                    d_d
                                                  • dritte_dame Re: acha, i jeszcze ... 21.07.05, 19:38
                                                    polski_francuz napisał:

> To jest sekret dobrej wagi...robic zamiast pic.

Wina nie sa zbyt tuczace :)

> Z czego robisz? moze namowie zone.

Wino z winogron kalifornijskich.

A miod z miodow z okolicznych pasiek.
                                                    Do tego - drozdze szampanskie + minimum 2 lata cierpliwosci.

> Ona wierzy ze bedzie wojna i ze bedziemy
                                                    > musieli sie wkrotce z owocow naszego ogrodka wyzywiac.

Jesli bedzie porzadna wojna to owoce waszego ogrodka beda w nocy same swiecic
                                                    wiec raczej nie beda sie nadawaly do spozycia. Nawet gdyby bylo komu je
                                                    spozywac :(

--
                                                    d_d
                                                  • polski_francuz Re: acha, i jeszcze ... 21.07.05, 20:28
                                                    Slaby punkt: nie jestesmy z zona cierpliwi.

Myslisz, ze wojna bedzie nuklearna? Moze Europe ominie. Mam kolege, Niemca
                                                    ktory pracowal w Kanadzie i teraz pracuje w Niemczech. Cieszyl sie kiedys, ze
                                                    ma tez kanadyjski paszport. Bo,jak mowi, kiedy swiatla zgasna w Europie, bedzie
                                                    mogl tam pojechac.

Ale bylo przed 9/11.

Dzisiaj nie wiem sam. Raczej centrum swiata, konflikty, praca i pieniadze sie
                                                    przesunely na Daleki Wschod. I tam sie historia zacznie dziac. Miedzy Waszymi
                                                    poludniowymi sasiadami i Azja.

Europa zaczyna powoli odchodzic w historie. W kazdym razie kraj w ktorym zyje.

PF
                                                  • polski_francuz Re: acha, i jeszcze ... 22.07.05, 07:52
                                                    Kropka nie jest logiczna. Wojna jest, a przynajmniej na poczatku. Dlatego tez
                                                    nie widze wojny w Europie.

Niemcy walcza o pokoj, Polacy handluja a Zydzi stali sie bojowi, swiat sie
                                                    bardzo zmienil jak widac.

PF
                                                  • kyle_broflovski Re: Ty 21.07.05, 17:32
                                                    wszystko jest analizowane w obowiazujacym paradygmacie (ladowanie jest
                                                    faktem).

ile to jest " over long periods of time. "

skad problemy w locie na marsa? nie rozwiazano ich lata temu gdy leciano na
                                                    ksiezyc przelatujac przez ten sam Van Alen belt?
                                                  • dritte_dame Re: Ty 21.07.05, 17:37
                                                    kyle_broflovski napisał:

> skad problemy w locie na marsa? nie rozwiazano ich lata temu gdy leciano na
                                                    > ksiezyc przelatujac przez ten sam Van Alen belt?

Twoj link wspomina o problemach jake promieniowanie pasow moze sprawiac
                                                    silnikom jonowym.

Ktory czlon zespolu Saturn V + LLM byl wyposazony w silnik jonowy?

--
                                                    d_d
                                                  • kyle_broflovski Re: Ty 21.07.05, 20:47
                                                    dritte_dame napisała:

> kyle_broflovski napisał:
                                                    >
                                                    > > skad problemy w locie na marsa? nie rozwiazano ich lata temu gdy leciano
                                                    > na
                                                    > > ksiezyc przelatujac przez ten sam Van Alen belt?
                                                    >
                                                    > Twoj link wspomina o problemach jake promieniowanie pasow moze sprawiac
                                                    > silnikom jonowym.
                                                    >
                                                    > Ktory czlon zespolu Saturn V + LLM byl wyposazony w silnik jonowy?
                                                    >
                                                    >

a co z ludzmi? czy sa odporni na promieniowanie?
                                                  • dritte_dame Re: Ty 21.07.05, 19:27
                                                    kyle_broflovski napisał:

> wszystko jest analizowane w obowiazujacym paradygmacie (ladowanie jest
                                                    > faktem).

Nie w tym watku.

Tu przyjmujemy taki paradygmat: "Pozwolmy sobie w to watpic".
                                                    I przedyskutujmy wysuwane watpliwosci.

--
                                                    d_d
                                        • dritte_dame Re: pas? 21.07.05, 16:36
                                          schlagbaum napisał:

> Niewierzacy chyba wspominali cos o lopoczacej fladze ale to juz zapewne
                                          zostalo
                                          >
                                          > wyjasnione tylko nie wiem jak.

Po pierwsze: niewierzacy widza lopoczaca flage na nieruchomym zdjeciu, co samo
                                          przez sie jest ciekawe :)

Ale w rzeczywistosci ona faktycznie "lopotala"!
                                          W wyniku wibracj aluminiowego preta, na ktorym wisiala.
                                          Wibracji wzbudzonych podczas wbijania w grunt i dlugotrwalych w wyniku braku
                                          tlumienia przez atmosfere.

--
                                          d_d
                                          • schlagbaum Re: pas? 22.07.05, 00:10
                                            dritte_dame napisała:

> schlagbaum napisał:
                                            >
                                            > > Niewierzacy chyba wspominali cos o lopoczacej fladze ale to juz zapewne
                                            > zostalo
                                            > >
                                            > > wyjasnione tylko nie wiem jak.
                                            >
                                            > Po pierwsze: niewierzacy widza lopoczaca flage na nieruchomym zdjeciu, co
                                            samo
                                            > przez sie jest ciekawe :)
                                            >
                                            > Ale w rzeczywistosci ona faktycznie "lopotala"!
                                            > W wyniku wibracj aluminiowego preta, na ktorym wisiala.
                                            > Wibracji wzbudzonych podczas wbijania w grunt i dlugotrwalych w wyniku braku
                                            > tlumienia przez atmosfere.
                                            >

Calkiem niezle.
                                            Ja raczej tlumaczylbym to dzialaniem przyspieszenia coriolisa.
                                            Brzmi lepiej.

Czy widzac flagi na nieruchomych zdjeciach jest niemozliwe stwierdzenie czy
                                            wieje wiatr czy nie ?

Nigdy sie tymi Hollywoodskimi teoriami nie zajmowalem wiec nawet nie bardzo
                                            wiem co poddawano w watpliwosc ale w wolnej chwili zobacze.
                                            Z tego co pamietam byly tam jakies problemy z cieniami i nawet w wizjerze
                                            ktoregos z astronautow widac odbicie wiekszej ilosci osob nie bralo udzial w
                                            wyprawie.
                                            Wiesz rowniez cos o tym ?

--
                                            www.dubyasays.com/
                                            www.smirkingchimp.com/
                                            www.buckfush.com/
                                            • dritte_dame zdjecia 22.07.05, 00:29
                                              schlagbaum napisał:

> Calkiem niezle.
                                              > Ja raczej tlumaczylbym to dzialaniem przyspieszenia coriolisa.
                                              > Brzmi lepiej.

Moze i brzmi bardziej "uczenie" ale zupelnie nie pasuje.
                                              Czy wiesz w jakich warunkach i dlaczego dziala przyspieszenie Coriolisa?

> Czy widzac flagi na nieruchomych zdjeciach jest niemozliwe stwierdzenie czy
                                              > wieje wiatr czy nie ?

Na podstawie nieruchomego zdjecia niemozliwe jest stwierdzenie (lub
                                              wykluczenie) obecnosci wiatru.

> Z tego co pamietam byly tam jakies problemy z cieniami i nawet w wizjerze
                                              > ktoregos z astronautow widac odbicie wiekszej ilosci osob nie bralo udzial w
                                              > wyprawie.
                                              > Wiesz rowniez cos o tym ?

Wiem.
                                              Wszystkie te "problemy" ze zdjeciami sa pozorne i maja proste wyjasnienia.

--
                                              d_d
                                              • schlagbaum Re: zdjecia 22.07.05, 00:36
                                                dritte_dame napisała:

>> Wszystkie te "problemy" ze zdjeciami sa pozorne i maja proste wyjasnienia.
                                                >
                                                Tak tez myslalem.
                                                Calkiem niedawno mielismy rowniez do czynienia ze specjalistami, ktorzy
                                                wyjasniali naukowo jakiej broni masowego razenia mozna sie spodziewac w Iraku,
                                                przedstawiali zdjecia satelitarne z ktorych jasno wynikalo, gdzie sie co
                                                produkuje i jak przewozi.
                                                Inni na podstawie podobnych analiz udawadniali, ze nosze to rakiety.

Ja takie wyjasnienia przyjmuje do wiadomosci ale im nie ufam bo juz
                                                wielokrotnie sie okazalo, ze ufac nie wolno.

--
                                                www.dubyasays.com/
                                                www.smirkingchimp.com/
                                                www.buckfush.com/
                                                • dritte_dame Re: zdjecia 22.07.05, 00:43
                                                  schlagbaum napisał:

> Ja takie wyjasnienia przyjmuje do wiadomosci ale im nie ufam

Nikt Ci nie kaze ufac.
                                                  Jestes tu proszony o krytyczna i bezstronna analize argumentow za i przeciw.

Przy wyjasnianiu zjawisk, sposrod wielu mozliwych, przyjac nalezy teorie
                                                  najbardziej wewnetrznie spojna logicznie i przy tym najprostsza wsrod takich.

--
                                                  d_d
                                                  • schlagbaum Re: zdjecia 22.07.05, 00:48
                                                    dritte_dame napisała:

> schlagbaum napisał:
                                                    >
                                                    > > Ja takie wyjasnienia przyjmuje do wiadomosci ale im nie ufam
                                                    >
                                                    > Nikt Ci nie kaze ufac.
                                                    > Jestes tu proszony o krytyczna i bezstronna analize argumentow za i przeciw.
                                                    >
                                                    > Przy wyjasnianiu zjawisk, sposrod wielu mozliwych, przyjac nalezy teorie
                                                    > najbardziej wewnetrznie spojna logicznie i przy tym najprostsza wsrod takich.
                                                    >
                                                    Wiec to drzenie preta mnie zupelnie nie przekonuje.
                                                    Jak oceniasz, jaka amplitude i czestotliwosc drzenia moglby osiagnac taki
                                                    pret ?

--
                                                    www.dubyasays.com/
                                                    www.smirkingchimp.com/
                                                    www.buckfush.com/
                                                  • dritte_dame flaga 22.07.05, 01:05
                                                    schlagbaum napisał:

> Wiec to drzenie preta mnie zupelnie nie przekonuje.

Zrob eksperyment.
                                                    Wez sprezysty metalowy dosc lekki plaskownik, nadziej na jeden koniec jablko a
                                                    drugi koniec wbij w ziemie.
                                                    I obserwuj czy jablko jest natychmiast nieruchome.

> Jak oceniasz, jaka amplitude i czestotliwosc drzenia moglby osiagnac taki
                                                    > pret ?

Wystarczajaca do wywolania wyraznego ruchu flagi.

Dokladniej moge policzyc znajac mase preta pionowego i poziomego, mase flagi i
                                                    wspolczynnik sprezystosci preta pionowego.

--
                                                    d_d
                                                  • dritte_dame Re: flaga 22.07.05, 01:07
                                                    dritte_dame napisała:

> Dokladniej moge policzyc znajac mase preta pionowego i poziomego, mase flagi
                                                    i
                                                    > wspolczynnik sprezystosci preta pionowego.

No i oczywiscie wymiary wszystkich tych elementow.

--
                                                    d_d
                                                  • schlagbaum Re: flaga 22.07.05, 01:18
                                                    dritte_dame napisała:

> dritte_dame napisała:
                                                    >
                                                    > > Dokladniej moge policzyc znajac mase preta pionowego i poziomego, mase fl
                                                    > agi
                                                    > i
                                                    > > wspolczynnik sprezystosci preta pionowego.
                                                    >
                                                    > No i oczywiscie wymiary wszystkich tych elementow.
                                                    >
                                                    >
                                                    I tu sie z Toba nie zgadzam.
                                                    Nie mamy do czynienia z plaskownikiem lecz pretem okraglym i zeby moc
                                                    spowodowac krotkotrwale jego drzenie trzebyby z premedytacja po wbiciu go w
                                                    grunt odgiac gorny koniec.
                                                    Normanle wbicie w ziemie nie moze spowodowac drzenia o takiej amplitudzie by
                                                    byla widoczna dla obserwatora nie mowiac juz o przeniesieniu na flage, ktora
                                                    mialaby z tego powodu lopotac.
                                                    To bardzo grubymi nicmi szyte wytlumaczenie.

--
                                                    www.dubyasays.com/
                                                    www.smirkingchimp.com/
                                                    www.buckfush.com/
                                                  • dritte_dame Re: flaga 22.07.05, 02:26
                                                    schlagbaum napisał:

> Nie mamy do czynienia z plaskownikiem lecz pretem okraglym

1) Skad wiesz, ze okraglym? Moze mial przekroj prostokatny?

2) Roznica miedzy pretem okraglym a takim o innym przekroju jest tylko taka ze
                                                    te nie-okragle sa w niektorych kierunkach sztywniejsze niz w innych.

> Normanle wbicie w ziemie nie moze spowodowac drzenia o takiej amplitudzie by
                                                    > byla widoczna dla obserwatora

Wniosek nieuprawniony.
                                                    Wysnuty w wyniku nadmiaru spekulacji nad obserwacja.

Drgania zawsze beda. A jak duze, to zalezy wylacznie od wlasciwosci fizycznych
                                                    ukladu: rozmiarow i sztywnosci elementow oraz rozkladu masy.

Oprocz tego: w przypadku tej flagi oprocz drgan zginajacych pret pionowy mamy
                                                    (zapewne jeszcze wyrazniejsze) drgania go skrecajace.
                                                    W jaki sposob odruchowo wbijamy kije w grunt?

Flaga to dla niewierzacych jest "lost cause".
                                                    Czep sie czegos ciekawszego.

--
                                                    d_d
                                              • polski_francuz Coriolis 22.07.05, 07:48
                                                Mimo, ze nie mam ze soba podrecznikow mechaniki, przypominam sobie ze to
                                                przyspiesznie jest produktem wektorowm predkosci liniowej i obrotowej.

O jakie by tu chodzilo: predkosc wbijania preta? i predkosc obrotowa ksiezyca?

Produkt bylby bardzo maly.

PF
                                                • schlagbaum Re: Coriolis 22.07.05, 08:16
                                                  polski_francuz napisał:

> Mimo, ze nie mam ze soba podrecznikow mechaniki, przypominam sobie ze to
                                                  > przyspiesznie jest produktem wektorowm predkosci liniowej i obrotowej.
                                                  >
                                                  > O jakie by tu chodzilo: predkosc wbijania preta? i predkosc obrotowa ksiezyca?
                                                  >
                                                  > Produkt bylby bardzo maly.

Czyli taki jak amplituda dran wetknieteko w grunt preta.
                                                  Zwykle mydlenie oczu.

Nie wiem czy to tlumaczenie powiewania flagi to wersja Damy czy "oficjalna"
                                                  akcji "Hollywood" ale jezeli to ta oficjalna to czuje ze trace wiare.

--
                                                  www.dubyasays.com/
                                                  www.smirkingchimp.com/
                                                  www.buckfush.com/
                                                  • polski_francuz Re: Coriolis 22.07.05, 09:13
                                                    25 lat temu Stany byly jeszcze bardziej niewinne niz teraz. Byl nawet taki
                                                    prezydent Carter, ktory wierzyl innym. Punkt za tym bym im wierzyc.

Chociaz Reagan wyrolowal Ruskich poprzez Star Wars z laserami ktore
                                                    zestrzeliwuja rakiety. Otoz, jest niezwkle trudno wyjustowac laser i w ruchu i
                                                    na obiekt w ruchu. Ruscy sie poddali po bluffie starego aktora. Punkt za tym by
                                                    im nie wierzyc.

Ale Apollo XI i XIII i jakies jeszcze wyladowaly na ksiezycu.

Zmienmy temat, bo staniemy sie jak niektorzy Amerykanie. Zaczniemy wierzyc w to
                                                    ze nie bylo ewolucji, ze swiat byl stworzony w przeciagu 7 dni, ze Biblia jest
                                                    ksiazka naukowa.

Ujme to tak: zaufaj mi prosze Amerykanie wyladowali na Ksiezycu. Jako dowod
                                                    powiem ci, ze ci jeszcze nie sklamalem.

Pozdr.

PF

• schlagbaum Re: Coriolis 22.07.05, 09:49
                                                    polski_francuz napisał:
                                                    > Ujme to tak: zaufaj mi prosze Amerykanie wyladowali na Ksiezycu. Jako dowod
                                                    > powiem ci, ze ci jeszcze nie sklamalem.
                                                    >
                                                    Przeciez juz na samym poczatku stwierdzilem, ze wierze.
                                                    Dama chciala jednak, bym sprobowal wziac strone "niewierzacych" i bronic ich
                                                    watpliwosci.

Faktycznie musze z tym skonczyc, bo jak widze te wyjasnienia z drzacym pretem
                                                    to sam zaczynam tracic wiare.

--
                                                    www.dubyasays.com/
                                                    www.smirkingchimp.com/
                                                    www.buckfush.com/
                                                  • dritte_dame Apollo XIII 22.07.05, 15:37
                                                    polski_francuz napisał:

> Ale Apollo .. XIII ... wyladowaly na ksiezycu.

Jesli widziales to akurat ladowanie,
                                                    to w tym przypadku byl to rzeczywiscie produkt Holiłud.

--
                                                    d_d
                                                  • polski_francuz Re: Apollo XIII 22.07.05, 19:18
                                                    Meine Dame, meine liebe Dame, nic nie widzialem, ale wiem ze byl taki film z
                                                    Tomem Hanksem i innymi.

Czy my naprawde ze starej Europy mamy wyglad takich polglowkow?

Takie czasami wrazenie odnosze...

PF
                                        • dritte_dame zadanko 21.07.05, 16:39
                                          schlagbaum napisał:

> Niewierzacy chyba wspominali cos o lopoczacej fladze

Niewierzacy czesto gesto wspominaja tez o braku widoku gwiazd na zdjeciach.

To oczywiscie tez potrafisz sam wyjasnic, czyz nie?

--
                                          d_d

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka