Dodaj do ulubionych

Zadyma na czeskim techno-party

30.07.05, 21:50
Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
Edytor zaawansowany
  • hevi.hevi 30.07.05, 21:55
    Od techno można zdechnąć :-)
  • cham_i_prostak 31.07.05, 00:55
    mara-but, ale zabawa ci się podobała?
    --
    www.rumburak.friko.pl/
  • 3gr 31.07.05, 05:15
    Zadyma - to slowo pochodzi z mlodziezowego slangu, watpie zeby bylo w slowniku
    jez.polskiego. Czy w GW pracuja jakies zbuntowane nastolatki, wnuczki
    Pomaranczowej Alternatywy czy dojrzali dziennikarze po studiach? Albo moze
    podtatusiali"zgredzi" usilujacy sie odmlodnic?
  • bohrek 31.07.05, 07:47
    zadyma ż IV, CMs. ~mie; lm D. ~ym
    1. zgr. od zadymka.
    2. pot. «zamieszki uliczne (wszczynane zwykle przez młodzież), demonstracje, w
    których dochodzi do starć z policją; rozruchy»
  • rsrh 31.07.05, 10:44
  • zuluseq 31.07.05, 10:30
    1. dlaczego sądzisz, ze nie wolno używać słów potocznych ?
    2. co ma język dziennikarski wspólnego z poprawną polszczyzną ?
  • krakowiak47 31.07.05, 12:38
    Niestety, język wielu dziennikarzy piszących w wychodzących w Polsce gazetach
    nie ma nic wspólnego z poprawną polszczyzną.
  • dzenko 31.07.05, 11:04
    Słowniki PWN:
    zadyma ż IV, CMs. ~mie; lm D. ~ym
    1. zgr. od zadymka.
    2. pot. «zamieszki uliczne (wszczynane zwykle przez młodzież), demonstracje, w
    których dochodzi do starć z policją; rozruchy»
    Zadyma polityczna.
    Zadyma skinów.
    Brać udział w zadymie.

sjp.pwn.pl/haslo.php?id=69603
  • liss.ek 31.07.05, 12:05
    No to grypsera czy slang? Różnica jest zasadnicza. A jeśli grypsera, to raczej
    recydywa, a nie zbuntowane nastolatki.
  • el_bigos 31.07.05, 10:49
    podejrzewam, że śrenio na każdym technoparty jest ok 40-50% ludzi na extasy,
    amfie, kokainie, a trawkę pali się jak fajki, niech mi nawet tutaj nikt nie
    zaprzecza, bo nałaziłem się w życiu na tego typu imprezki i dokładnie wiem co
    sie na nich dzieje, dlatego się nie dziwię, że mogło dojśc do starć agresywnej
    młodzieży z polcją.
  • mlodygniewny1 31.07.05, 12:13
    i coz tego.że na technoparty są narkotyki=są wszędzie w szkołach,klubach,pubach,
    wszelkiej maści prywatnych klubach-imprezach etc.
    nie wszyscy uczestnicy tych imprez-spotkań biorą,bo sam napisałeś,że 40-50%
    ludzi bierze.a zatem 40-50% ludzi=uczestników nie bierze.
    każdy decyduje sam,czy bierze czy nie bierze.ja przez ostatni rok byłem prawie
    we wszystkich "znanych" miejscach,gdzie bawią sie ludzie i potwierdzam,że część
    ludzi bierze.żle,że bierze.ale to ich wybór.ja nie chcę i nie biorę.kupuję mini
    drinki-jak idę tańczyć,to nie zostawiam niedopitych trunków,gdyż zawsze ktoś dla
    "zabawy"może coś dosypać etc.niestety taki jest ten wspólczesny świat,że część
    ludzi bierze.martwi mnie to.ale to jest skutek "wyścigu szczurów"itp."pędów"=
    =trzeba chcieć umieć się cieszyć każdą chwilą życia,każdą rzeczą,trzeba siebie
    akceptować.trzeba ...
    niech się ludzie bawią na wszelkich party,w tym techno party.
  • kedar1981 31.07.05, 12:00
    Niegdyś PLUR wyrażał ideologie fanów muzyki RAVE. Spotykali się na imprezach,
    aby zjednoczyć się i przeżyć niesamowitą ocierającą się o mistycyzm duchową
    jedność. Nieważne kim byłeś, co robiłeś, czy miałeś pieniądze czy nie. Na
    imprezie spotykałem narkomanów i lekarzy. Ludzi zwykłych i wybitne jednostki.
    Wszystkich jednoczył klimat imprez RAVE. Od początku powstawania kultury
    alternatywnej, ambitnej muzyki elektronicznej w Polsce nigdy nie widziałem "zadymy"
    Dziś nie ma juz undergroundowych imprez, które przyciągały niesamowicie
    pozytywne istoty, kochające świat i ludzi. Kochające wolność i tolerancje.
    Szanujące odmienność. Te czasy minęły. Nastały nowe... Naćpanych sfrustrowanych
    miernot, które przychodzą na imprezy po to, aby się rozładować. To smutne ze
    ideologia PLUR zapoczątkowana na rockowych festiwalach w Woodstock, a później
    kultywowana przez fanów RAVE znowu przegrywa...
  • mg2005 31.07.05, 13:05
    narkotyki+łomot=mistycyzm? Jeżeli,to jakiś zdegenerowany...
  • bvczv 31.07.05, 22:18
    Jak slysze i widze kiedy ludzie mowiac technoparty czy ogolnie techno odwoluja
    sie do imprez typu CZECHTEK to mnie skreca. Zapamietajcie ze to jest TEKKNO. Te
    imprezy to nie technoparty tylko TEKNIVALE,spotkania ludzi ktorzy naprawde
    kochaja ta muzyke i kulture z nia zwiazana. A zapewniam ze nie ma w tym
    srodowisku nikogo kto od raveow by nie zaczynal.Freetekki to efekt naturalnej
    evolucji muzycznej i kulturowej raveow. Zjawisko nie jest wcale takie nowe, na
    zachodzie Europy czy po drugiej stronie oceanu jest juz silnie zakożenione,
    tyle ze jest AKCEPTOWANE przez spoleczenstwo i incydenty kiedy policja czy inne
    podobne formacje doprowadzaja do takich sytuacji sa skrajnie zadkie. A tu jak
    widac, w srodkowowschodniej czesci starego kontynentu ktory tak usilnie sie
    jednoczy freeteki to ciagle zlo. W roku ubieglym sytuacja byla taka sama,
    policja interweniwala w taki sam sposob. CZECHTEK 2004 rowniez zostal zaklocony
    przez strozow prawa. Dlaczego wszystko co inne traktowane jest z gory za zle i
    inne...
    kedar1981 RAVE nie przegral on ewoluowal
  • armand 01.08.05, 10:00
    >>>>>

GOD SAVE THE RAVE

>>>>>>>
  • ubu_roy 31.07.05, 15:26
    Techno i caly ten zdegenerowany trend zostal przeniesiony z Detroit i
    zmodyfikowany przez odpady ze STASI w celu biologicznej degradacji zachodnich
    slowian. W najblizszych latach mozemy sie spodziewac zwiekszenia sie nieznanych
    chorob ukladu nerwowego zwiazanych z uzywaniem roznego rodzaju neurodopalaczy.
    To jest bomba z opozninym zaplonem i bedzie plaga za jakies 8-15 lat.
  • bvczv 31.07.05, 22:22
    ubu_roy napisała:

> Techno i caly ten zdegenerowany trend zostal przeniesiony z Detroit i
    > zmodyfikowany przez odpady ze STASI w celu biologicznej degradacji zachodnich
    > slowian.

Bylbym wdzieczny gdybys podal zrodla tych danych. Jestem ciekaw podobnych
    absurdalnych teorii
  • garethvan 01.08.05, 12:37
    Brutalny atak policji na rozkaz ze strony członków żadu jest jawnym atakiem na
    prawa człowieka w czechach. Wysyłają policje by zlikwidować LEGALNA i
    niezagrazajacą nikomu impreze (łąka zdala od miasta). Policja nie MIALA ZADNEGO
    PRAWA interweniować całym oddzialem prewencji!!
    Druga kwestia to wypowiedzi na formu. Czytam i niemoge sie nadziwić gdzie ci
    wszyscy ludzie zyją? Czy niepotraficie zakceptować odmiennej kultury niz wasza
    własna? Czemu stereotypy Techno przewazają nad normalnym myśleniem? Kim wy
    wogule jetescie skoro wiecie tak duzo o kwesti tak wam obcej!

Peace4all - pozd. Bass&Beat Music Comunity
  • papyr 05.08.05, 11:26
    100% sie zgadzam.

Dlaczego to wsyzstko?
    Dlaczego placenie 1000 policjantow, armatek wodnych, gazu, psow?
    Kto zliczy te klopoty {tez ekonomiczne), co zwykli ludzie mieli dzieki
    calodniowemu zablokowaniu przez policje jedynej czeskiej autostrady do Niemiec,
    i to w dniu, kiedy temperatura w zachodnich Czechach byla blisko temperatury
    ludzkiego ciala, dla kogo szcescia bito tych ludzi, ktorzy moze uzyli narkotyk
    innych niz nasze zwykle piwo, ale lamiac im za to rece...?

Dla ochrony obywateli wsi Mlynec? Jest ich moze 200-300 a wiem, ze 4 dni techna
    by na pewno przeszkadzali spokojnemu spaniu mieszkancow wsi... ale kto ochroni
    np. ludzi, ktorzy mieszkaja przy przystankach praskich linii nocnych? Gdzie co
    nocnie tworza sie grupy pijanych czekajacych na nocny tramwaj, ktorzy spiewaja,
    rycza i zanieczyscaja sciane domu, i to nie tylko 4 dni w sierpniu, ale 365 dni
    w roce? Przeciez nie uzywamy armatek wodnych i gazu nawet ani przeciw hooligans
    jadacym na pilke nozna!

Dla ochrony srodowiska? Premier Paroubek mowi, ze laki byli bardzo znisczone,
    Krajowa instytut fytomediciny Czeskiej republiky mowi przeciwnie, ze dla
    przyrody to nic strasznego nie bylo...

Nie wiem dla kogo to bylo, ale cos takiego moze w stanie, gdzie koniec komunizmu
    rozpoczel sie dopiero w momencie bicia dzieci-studentow, rozkazac tylko bardzo
    krotkowidny polityk.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.