Dodaj do ulubionych

W Nowym Jorku trwają tajne targi USA - NIemcy i...

IP: *.mui130.chgc.cgcil02r18.dsl.att.net 05.09.03, 19:15
uSA to agresor...busz i inne oszolomy wpakowali sie tam bo
chcieli ukrasc iracka rope..chce mi sie smiac gdy slysze te
brednie o demokracji..fuj.
Zycze Irackim powstanca celnych strzalow
Obserwuj wątek
    • Gość: MM Re: W Nowym Jorku trwają tajne targi USA - NIemcy IP: *.z64-154-67.customer.algx.net 05.09.03, 20:19
      Gość portalu: dR.EviL napisał(a):

> uSA to agresor...busz i inne oszolomy wpakowali sie tam bo
      > chcieli ukrasc iracka rope..chce mi sie smiac gdy slysze te
      > brednie o demokracji..fuj.
      > Zycze Irackim powstanca celnych strzalow

"Biały Dom broni się, że złożenie projektu rezolucji nie oznacza zmiany
      amerykańskiej polityki. Nawet w Waszyngtonie mało kto wierzy jednak w
      zapewnienia zastępcy sekretarza obrony Paula Wolfowitza, według którego to
      niedawny zamach bombowy na misję ONZ w Bagdadzie był punktem zwrotnym. Zdaniem
      Wolfowitza po tym ataku zmieniły się nastroje w Radzie Bezpieczeństwa. Główny
      strateg Pentagonu powiedział reporterom, że Amerykanie od kilku miesięcy
      zabiegali w ONZ o taką rezolucję, jednak dopiero śmierć pracowników Narodów
      Zjednoczonych miała zmienić niechętne nastawienie wielu krajów. Wolfowitz
      ujawnił przy okazji, że sekretarz generalny ONZ Kofi Annan podczas wstępnych
      negocjacji z Amerykanami zgodził się, by to oni dowodzili siłami
      stabilizacyjnymi po przejęciu ich przez Narody Zjednoczone"

Widze, ze panowie neoconi przescigaja sie w robieniu dobrej twarzy do zlej gry.
      Oczywiscie, wszystko bylo zgory zaplanowane, jak sie dowiadujemy, a ONZ na
      wszystko sie zgodzi. Pare dni temu jakis republikanski palant wypowiedzial sie
      nawet, ze ONZ "musza" pomoc USA w Iraku bo zobowiazuje ich do tego rezolucja
      1441. Zdaje sie ze nadal beda probowac wszystko zalatwiac 'na bezczelnego'.
    • gabrielacasey Jacy iraccy "powstancy"? Upiles sie, czy co? 05.09.03, 20:26
      Strzelaja szabrownicy i bandyci. Klany zaczynaja podkladac sobie bombki. Od
      czasu do czasu wystrzeli niedobitek gwardii Husseina, bo gdzie mu rownie dobrze
      bedzie. Byc moze strzelaja tez czuby z ochotniczych brygad miedzynarodowki
      fanatyczno-islamskiej. Ostatnie powstanie to w tym kraju bylo ponad 10 lat
      temu - w Basrze, przeciwko Saddamowi. Nie ma jak komusza optyka: z powstan
      robia "miatiez", z przypadkowych strzelanin czy wojen plemienno-religijnych -
      "powstanie"!
              • Gość: . Z tego, co wiem, to już paru z Sokółki dzięki niej IP: *.nott.cable.ntl.com 05.09.03, 23:09
                przymusowo z Anglii do kraju powróciło - jest w zespole badającym przestępczość
                w różnych grupach etnicznych, z grantu Home Office. A więc istotnie wychodzi na
                to, że prowadzi badania nad "polaczkami", bo Polaków nikt do kraju w kajdankach
                nie odsyła! Sprawa zresztą w Anglii znana - Home Office idzie po "polaczków"
                jak po swoje. Pamiętacie artykuł w Wyborczej o tym polskim Cyganie,
                wynajmującym Polakom swe kwaterunkowe chałupy w Londynie? To też ta sama bajka.
                Uczciwym ni te badania, ni Home Office krzywdy nie robi, a że paru złodziei i
                cwaniaków zostanie do Polski odstawionych, to dla Polaków i lepiej - nikt im
                opinii nie będzie psuł na Wyspach. Chyba, że wam samym - panowie - blisko do
                tych złodziejaszków? I stąd te pretensje do Gaby?
                • Gość: PiotrM Taaak. No, ladnie. W moim jezyku - kagebistka, IP: 216.40.249.* 05.09.03, 23:26
                  na ludzi donosi.

Nawet trudno dziwic sie.

Gość portalu: . napisał(a):

> przymusowo z Anglii do kraju powróciło - jest w zespole badającym
                  przestępczość
                  >
                  > w różnych grupach etnicznych, z grantu Home Office. A więc istotnie wychodzi
                  na
                  >
                  > to, że prowadzi badania nad "polaczkami", bo Polaków nikt do kraju w
                  kajdankach
                  >
                  > nie odsyła! Sprawa zresztą w Anglii znana - Home Office idzie po "polaczków"
                  > jak po swoje. Pamiętacie artykuł w Wyborczej o tym polskim Cyganie,
                  > wynajmującym Polakom swe kwaterunkowe chałupy w Londynie? To też ta sama
                  bajka.
                  >
                  > Uczciwym ni te badania, ni Home Office krzywdy nie robi, a że paru złodziei i
                  > cwaniaków zostanie do Polski odstawionych, to dla Polaków i lepiej - nikt im
                  > opinii nie będzie psuł na Wyspach. Chyba, że wam samym - panowie - blisko do
                  > tych złodziejaszków? I stąd te pretensje do Gaby?
                      • Gość: . Uchodźca bez dokumentów? Misiu, nie wciskaj kitu, IP: *.nott.cable.ntl.com 06.09.03, 03:39
                        żeś ty z powstania się uchował! Wszyscy inni paszporty PRL z sobą mieli - i ci,
                        co przy okazji wyjazdu służbowego prosili o azyl, i ci z Solidarności, którym
                        dawano wybów: wyjazd lub ciupa! O dokumentach "zapominali" tacy jak Grobelny -
                        z aktami w INTERPOLU. Amerykanom mogłeś kit wciskać, by się w latach 80-tych
                        załapać na uchoźcę, ale nie mnie, bo...to UBecją mi śmierdzi!
                        A poza tym, to JAKICH uchodźców masz od 10 lat w Wielkiej Brytanii? Hołota,
                        panie, hołota "z Sokółki" (nieuwłaczając miastu, takie miano noszą w londyńskim
                        POSKi - Sokółka na dusco, to ratuj się kto może!): roszczeniowo nastawione
                        nieroby, którym komuna we łbach poprzestawiała!
                        Sąsiadem, Piotrze, nie jesteś, nadając z zaoceanicznego serwera. Wiedziałbyś
                        także, ile uniwersytetów jest w Nottingham i najbliższej okolicy. A wynika mi,
                        że na ten temat guzik wiesz. A więc: NIE RÓB Z SIEBIE IDIOTY!
                        • Gość: PiotrM No, nie calkiem tak bylo. Te papiery KGB juz nie IP: 216.127.82.* 06.09.03, 06:04
                          tak dokladne, jak kiedys. Wyjezdzalem z wycieczka w 1966, na paszport zbiorowy -
                          wpisywali nas dwudziestu na jedna liste. Potem we Wiedniu mysmy o azyl prosili,
                          z dwudziestu do Polski wracalo tylko dwoch. Twoi ludzie, mysle, kagebisty.

A uchodzcy, ktorych ja przez te lata znalem, to ani holota, ani nieroby. Po
                          wiekszosci ludzie porzadni, do pracy chetni. Zdarzalo mnie sie im pieniadze
                          pozyczac i wiekszosc oddawala uczciwie i rzetelnie.

I ja nie Misza - ja Pietia.

Sasiad Piotr

> żeś ty z powstania się uchował! Wszyscy inni paszporty PRL z sobą mieli - i
                          ci,
                          >
                          > co przy okazji wyjazdu służbowego prosili o azyl, i ci z Solidarności, którym
                          > dawano wybów: wyjazd lub ciupa! O dokumentach "zapominali" tacy jak Grobelny -

> z aktami w INTERPOLU. Amerykanom mogłeś kit wciskać, by się w latach 80-tych
                          > załapać na uchoźcę, ale nie mnie, bo...to UBecją mi śmierdzi!
                          > A poza tym, to JAKICH uchodźców masz od 10 lat w Wielkiej Brytanii? Hołota,
                          > panie, hołota "z Sokółki" (nieuwłaczając miastu, takie miano noszą w
                          londyńskim
                          >
                          > POSKi - Sokółka na dusco, to ratuj się kto może!): roszczeniowo nastawione
                          > nieroby, którym komuna we łbach poprzestawiała!
                          > Sąsiadem, Piotrze, nie jesteś, nadając z zaoceanicznego serwera. Wiedziałbyś
                          > także, ile uniwersytetów jest w Nottingham i najbliższej okolicy. A wynika
                          mi,
                          > że na ten temat guzik wiesz. A więc: NIE RÓB Z SIEBIE IDIOTY!
                • Gość: pies-polaczek Re: Z tego, co wiem, to już paru z Sokółki dzięki IP: *.ma.charter.com 06.09.03, 02:20

> przymusowo z Anglii do kraju powróciło - jest w zespole
                  badającym przestępczość
                  >
                  > w różnych grupach etnicznych, z grantu Home Office. A więc
                  istotnie wychodzi na
                  >
                  > to, że prowadzi badania nad "polaczkami", bo Polaków nikt do
                  kraju w kajdankach
                  >
                  > nie odsyła! Sprawa zresztą w Anglii znana - Home Office idzie
                  po "polaczków"
                  > jak po swoje. Pamiętacie artykuł w Wyborczej o tym polskim
                  Cyganie,
                  > wynajmującym Polakom swe kwaterunkowe chałupy w Londynie? To
                  też ta sama bajka.
                  >
                  > Uczciwym ni te badania, ni Home Office krzywdy nie robi, a że
                  paru złodziei i
                  > cwaniaków zostanie do Polski odstawionych, to dla Polaków i
                  lepiej - nikt im
                  > opinii nie będzie psuł na Wyspach. Chyba, że wam samym -
                  panowie - blisko do
                  > tych złodziejaszków? I stąd te pretensje do Gaby?

Jako polaczek azbesciarz mam kilka pytan:
                  Co to jest Home Office
                  Jakie Granty Daje
                  Jezeli nasza prze ... gabrysia, ma grant, to jakie tego efekty
                  oprocz dpniesien na policje i do immigration?
                  Mowiac o efektach-cos co zostanie dla pokolen, np. w slowie
                  pisanym; publikacje, prezentacje ...
                  Kiedy i na jakim wydziale na Harvard University nasza prze ...
                  GC byla i studiowala? JAkie sa tego efekty? Praca doktorska?
                  Recenzent ...
                  Pytam duzo, ale jak widze te frustratke, megalomanke, ktora ma w
                  dupie gniazdo-Polske z ktorego wyszla, to bede drazyc
                  A teraz czekam na odpowiedz
                  polaczek
                  • Gość: . Doktorat ma, bo brytyjskie instytucje państwowe tu IP: *.nott.cable.ntl.com 06.09.03, 03:49
                    na słowo nie wierzą - papier trzeba pokazać! A skąd wiem? Z tego samego
                    ogłoszenia także i w GW online - podała nazwę spółki, sprawdziłem w rejestrze
                    online i "Dr" stoi przed nazwiskiem (nb.double barrow)jak należy. Z tego, co
                    wiem, tytuł raczej niepolski: umowy dwustronne z Polska o równoważności
                    dyplomów są bardzi świeżej daty, Min. Gospodarki (a to prowadzi rejestr spółek
                    prawa handlowego)pewnie jeszcze o tym nie wie.
                    A mówiąc między nami, to skurwiel pan jesteś. Aż tak cię zazdrość zżera, że
                    ktoś potrafił się lepiej ustawić?
                    I jeszcze jedno: skontaktuj się z Harvardem. Sam pamiętam, że Gaby podała tu
                    nawet maila do recenzenta-Chomsky'ego - zadziałaj, UBolu, a nie insynuuj! Masz
                    bardzo podły i bardzo niski charakterek, człowieku! I intelekt MIERNY - żadnej
                    twej sensownej wypowiedzi na ŻADEN temat jeszcze tu NIKT nie widział!
                    • Gość: pies Re: Doktorat ma, bo brytyjskie instytucje państwo IP: *.ma.charter.com 06.09.03, 04:42

> na słowo nie wierzą - papier trzeba pokazać! A skąd wiem? Z
                      tego samego
                      > ogłoszenia także i w GW online - podała nazwę spółki,
                      sprawdziłem w rejestrze
                      > online i "Dr" stoi przed nazwiskiem (nb.double barrow)jak
                      należy. Z tego, co
                      > wiem, tytuł raczej niepolski: umowy dwustronne z Polska o
                      równoważności
                      > dyplomów są bardzi świeżej daty, Min. Gospodarki (a to
                      prowadzi rejestr spółek
                      > prawa handlowego)pewnie jeszcze o tym nie wie.
                      > A mówiąc między nami, to skurwiel pan jesteś. Aż tak cię
                      zazdrość zżera, że
                      > ktoś potrafił się lepiej ustawić?
                      > I jeszcze jedno: skontaktuj się z Harvardem. Sam pamiętam, że
                      Gaby podała tu
                      > nawet maila do recenzenta-Chomsky'ego - zadziałaj, UBolu, a
                      nie insynuuj! Masz
                      > bardzo podły i bardzo niski charakterek, człowieku! I intelekt
                      MIERNY - żadnej
                      > twej sensownej wypowiedzi na ŻADEN temat jeszcze tu NIKT nie
                      widział!

Sluchaj idiot!!!
                      Nie wiesz z kim rozmawiasz to za duzo nie mow. Czy ja
                      zazdroszcze GC doktoratu i ze lepiej sie nie potrafilem ustawic?
                      A skad Ty to wiesz IDIOT?
                      Skad wiesz kto ja jestem, gdzie ja jestem i co mam? Widziales
                      moje zeznanie podatkowe?
                      Pewnie nie, to czemu gulgoczesz jak pies, ktory udlawil sie
                      koscia?
                      Ja pytalem, kiedy rzeczona GC dostala dyplom z HArvardu, A co do
                      kontaktu z Prof. Chomsky, on jest na MIT nie Harvardzie (po..sie
                      cos babie w tym internecie)tego sie nie ma czego wstydzic,
                      baaardzo dobra uczelnia.
                      Ale zamiast odpowiedzi widze stek przeklenstw i napasc.
                      Najlepsza obrona jest atak?
                      COs mi sie wydaje, ze jak co i juz to ty jestes ten polaczek.
                      Bo widzisz IDIOT! przynaleznosc do grupy narodowej to nie
                      wyksztalcenie i posiadlosci ale jak kto sie z nia identyfikuje.
                      Ja widzialem duzo, ale nigdy mi na mysl nwet nie przeszlo, ze
                      ten trzesacy sie na deszczu biedak to "polaczek".
                      Widzisz IDIOT, jest takie prawo natury, ze tacy jak ty sa
                      eliminowani ze spolecznosci. Polakiem ty juz nie jestes,
                      brytyjczykiem nigdy nie bedziesz
                      JESTES ZWYKLE GOWNO
                      Z powazaniem

ciezko pracujacy asbesciarz polaczek-pies
                    • Gość: pies Re: Doktorat ma, bo brytyjskie instytucje państwo IP: *.ma.charter.com 06.09.03, 04:47

> na słowo nie wierzą - papier trzeba pokazać! A skąd wiem? Z
                      tego samego
                      > ogłoszenia także i w GW online - podała nazwę spółki,
                      sprawdziłem w rejestrze
                      > online i "Dr" stoi przed nazwiskiem (nb.double barrow)jak
                      należy. Z tego, co
                      > wiem, tytuł raczej niepolski: umowy dwustronne z Polska o
                      równoważności
                      > dyplomów są bardzi świeżej daty, Min. Gospodarki (a to
                      prowadzi rejestr spółek
                      > prawa handlowego)pewnie jeszcze o tym nie wie.
                      > A mówiąc między nami, to skurwiel pan jesteś. Aż tak cię
                      zazdrość zżera, że
                      > ktoś potrafił się lepiej ustawić?
                      > I jeszcze jedno: skontaktuj się z Harvardem. Sam pamiętam, że
                      Gaby podała tu
                      > nawet maila do recenzenta-Chomsky'ego - zadziałaj, UBolu, a
                      nie insynuuj! Masz
                      > bardzo podły i bardzo niski charakterek, człowieku! I intelekt
                      MIERNY - żadnej
                      > twej sensownej wypowiedzi na ŻADEN temat jeszcze tu NIKT nie
                      widział!

Sluchaj idiot!!!
                      Nie wiesz z kim rozmawiasz to za duzo nie mow. Czy ja
                      zazdroszcze GC doktoratu i ze lepiej sie nie potrafilem ustawic?
                      A skad Ty to wiesz IDIOT?
                      Skad wiesz kto ja jestem, gdzie ja jestem i co mam? Widziales
                      moje zeznanie podatkowe?
                      Pewnie nie, to czemu gulgoczesz jak pies, ktory udlawil sie
                      koscia?
                      Ja pytalem, kiedy rzeczona GC dostala dyplom z Harvardu, A co do
                      kontaktu z Prof. Chomsky, on jest na MIT nie Harvardzie (po..sie
                      cos babie w tym internecie)tego sie nie ma czego wstydzic,
                      baaardzo dobra uczelnia.
                      Ale zamiast odpowiedzi widze stek przeklenstw i napasc.
                      Najlepsza obrona jest atak?
                      COs mi sie wydaje, ze jak co i juz to ty jestes ten polaczek.
                      Bo widzisz IDIOT! przynaleznosc do grupy narodowej to nie
                      wyksztalcenie i posiadlosci ale jak kto sie z nia identyfikuje.
                      Ja widzialem duzo, ale nigdy mi na mysl nwet nie przeszlo, ze
                      ten trzesacy sie na deszczu biedak to "polaczek".
                      Widzisz IDIOT, jest takie prawo natury, ze tacy jak ty sa
                      eliminowani ze spolecznosci. Polakiem ty juz nie jestes,
                      brytyjczykiem nigdy nie bedziesz
                      JESTES ZWYKLE LUDZKIE GOWNO
                      Z powazaniem

ciezko pracujacy asbesciarz polaczek-pies

P.S. Moze jeszcze podyskutujemy gnojku?
              • Gość: . A dlaczego socjolinwistka ma uczyć na POLIBUDZIE? IP: *.nott.cable.ntl.com 06.09.03, 00:01
                GDZIE i KIEDY mówiła, że wykłada w Trent? CO ty tu insynuujesz? Z jej ogłoszeń
                w prasie polskiej i online wynika, że jej szkółka językowa współpracuje i się
                mieści w centum językowym Tony'ego Norcrosa w INNYM, STARSZYM i LEPSZYM
                uniwersytecie w Nottingham, w którym mieszkam i który znam jak własną kieszeń.
                Nb. tenże uniwersytet jast w rankingu Tomesa PRZED Oxfordem i Cambridge. A
                jeśli już we wszystko wierzyć Gaby, to mieszka w Oxfordshire - szukaj, to
                znajdziesz! Ten adres z Lecs. jest od Oxfordu o rzut kamieniem.
                • Gość: PiotrM Ale i na Nottingham U. ciebie ani sladu, IP: 216.127.82.* 06.09.03, 00:49
                  ani pod nazwiskiem, ani pod imieniem. Ja juz tu kiedys napisalem, jak jest
                  naprawde.

Sasiad Piotr

> GDZIE i KIEDY mówiła, że wykłada w Trent? CO ty tu insynuujesz? Z jej
                  ogłoszeń
                  > w prasie polskiej i online wynika, że jej szkółka językowa współpracuje i się
                  > mieści w centum językowym Tony'ego Norcrosa w INNYM, STARSZYM i LEPSZYM
                  > uniwersytecie w Nottingham, w którym mieszkam i który znam jak własną
                  kieszeń.
                  > Nb. tenże uniwersytet jast w rankingu Tomesa PRZED Oxfordem i Cambridge. A
                  > jeśli już we wszystko wierzyć Gaby, to mieszka w Oxfordshire - szukaj, to
                  > znajdziesz! Ten adres z Lecs. jest od Oxfordu o rzut kamieniem.
                • Gość: pies - polaczek Re: A dlaczego socjolinwistka ma uczyć na POLIBUD IP: *.ma.charter.com 06.09.03, 05:48

> GDZIE i KIEDY mówiła, że wykłada w Trent? CO ty tu
                  insynuujesz? Z jej ogłoszeń
                  > w prasie polskiej i online wynika, że jej szkółka językowa
                  współpracuje i się
                  > mieści w centum językowym Tony'ego Norcrosa w INNYM, STARSZYM
                  i LEPSZYM
                  > uniwersytecie w Nottingham, w którym mieszkam i który znam jak
                  własną kieszeń.
                  > Nb. tenże uniwersytet jast w rankingu Tomesa PRZED Oxfordem i
                  Cambridge. A
                  > jeśli już we wszystko wierzyć Gaby, to mieszka w Oxfordshire -
                  szukaj, to
                  > znajdziesz! Ten adres z Lecs. jest od Oxfordu o rzut kamieniem.

looking for Casey in Oxfordshire:
                  MSN Home | My MSN | Hotmail | Search |
                  Shopping | Money | People & Chat

People Finder | Email Search | More... Reverse #
                  Lookup Area Code Search Reverse Email Search Near Address Search
                  Maps Directions MSN Terms of Use

Find a Person

Reverse # Lookup

Email Search

Yellow Pages
                  Other Searches
                  Near Address

-----------------------------------------------------------------
                  ---------------
                  Add to Outlook Help

Results 1 - 5 of 13 previous | next

Casey Anthony
                  Sint Niklaas Close 6
                  Oxfordshire, Abingdon OX145QF
                  Map | Nearby Businesses 1235/525753
                  update/remove

---------------

Casey David
                  The Garth 20
                  Yarnton, Oxfordshire, Kidlington OX5 1LZ
                  Map | Nearby Businesses 1865/379744
                  update/remove

---------------

Casey Duncan J
                  Bull Baulk 98
                  Oxfordshire, Middleton Cheney, Banbury OX172SR
                  Map | Nearby Businesses 1295/711804
                  update/remove

---------------

Casey Hazel
                  Orchard Way 4
                  Oxfordshire, Kidlington OX5 2JD
                  Map | Nearby Businesses 1865/374878
                  update/remove

---------------

Casey Helen G
                  Colne Close 27
                  Wantage, Oxfordshire, Grove OX120NN
                  Map | Nearby Businesses 1235/764279
                  update/remove

---------------

Results MSN Home | My MSN | Hotmail | Search |
                  Shopping | Money | People & Chat

People Finder | Email Search | More... Reverse #
                  Lookup Area Code Search Reverse Email Search Near Address Search
                  Maps Directions MSN Terms of Use

Find a Person

Reverse # Lookup

Email Search

Yellow Pages
                  Other Searches
                  Near Address

---------------
                  Add to Outlook Help
                  First names that start with
                  A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z ALL

Results 6 - 10 of 13 previous | next

Casey James
                  Otmoor View 6
                  Oxfordshire, Merton, Bicester OX6 0NL
                  Map | Nearby Businesses 1865/331326
                  update/remove

---------------

Casey Josephine
                  Rochford Gardens 11
                  Oxfordshire, Bicester OX6 7SB
                  Map | Nearby Businesses 1869/247472
                  update/remove

---------------

Casey Joyce Anthony
                  Longfields 18
                  Oxfordshire, Bicester OX6 7QH
                  Map | Nearby Businesses 1869/241392
                  update/remove

---------------

Casey Martyn
                  Deacon Way 51
                  Oxfordshire, Banbury OX160DY
                  Map | Nearby Businesses 1295/252196
                  update/remove

---------------

Casey Michael F
                  Penpont Water 2
                  Oxfordshire, Didcot OX117LR
                  Map | Nearby Businesses 1235/512300
                  update/remove

---------------

Results 6 - 10 of 13 previous | next

Jump to page #

Phone and address data provided by
                  * Asterisks designate user enhanced listings.
                  ---------------
                  Search Again First or Initial
                  Last (required)

---------------

City
                  State All
                  StatesAlabamaAlaskaArizonaArkansasCaliforniaColoradoConnecticutD.
                  C.DelawareFloridaGeorgiaHawaiiIdahoIllinoisIndianaIowaKansasKentu
                  ckyLouisianaMaineMarylandMassachusettsMichiganMinnesotaMississipp
                  iMissouriMontanaNebraskaNevadaNew HampshireNew JerseyNew
                  MexicoNew YorkNorth CarolinaNorth
                  DakotaOhioOklahomaOregonPennsylvaniaRhode IslandSouth
                  CarolinaSouth
                  DakotaTennesseeTexasUtahVermontVirginiaWashingtonWest
                  VirginiaWisconsinWyoming

© 2003 InfoSpace, Inc. InfoSpace, the InfoSpace logo, and
                  related marks are trademarks of InfoSpace, Inc.
                  All other marks are the property of their respective owners. All
                  rights reserved.
                  Frequently Asked Questions | Contact InfoSpace | Legal Notices

• Gość: Aker Re: W Nowym Jorku trwają tajne targi USA - NIemcy IP: *.ipt.aol.com 06.09.03, 07:23
          Gość portalu: pies napisał(a):

> gabrysia, na jakim uniwersytecie i co ty wakladasz?

Drogi "pies", Rysia "Gabrysia" (vide "Kiler") nie będzie chciala
          z Tobą rozmawiać nawet gdy obronisz profesurę. Kilka dni temu na
          jakimś forum wymsknęlo się jej, że wierzy w elity, których jest
          dumnnym przedstawicielem. Odseparowuje się od plebsu ponieważ
          kilka lat temu w Polsce poznala pseudo-angielskiego pisarza w
          slużbie Jej Królewskiej Mości, który z tej calej polskiej holoty
          ją wyrwal i w ciągu paru (niewątpliwie przyjemnych) chwil
          przemienil w elitę. Od tamtej pory Jej racje są niepodważalne,
          chyba ma to coś wspólnego z dogmatami To wszysko. Dziękuję,
          dobranoc.
    • Gość: ??? "Chodzi o prestiż i pieniądze" ??? IP: *.arcor-ip.net 05.09.03, 20:59
      Czy juz tak bardzo wam przezarlo mozgi, ze musicie wlasne
      parszywe myslenie insynuowac innym?
      A moze chodzi po prostu o proste, jasne zasady, ktore
      obowiazywaly dotad i powinny obowiazywac nadal?
      USA wraz z zasranymi muminkami sa agresorami wobec Iraku i
      panstwa, ktore mimo presji administracji Busha potrafily
      zachowac honor i respekt wobec prawa miedzynarodowego po prostu
      zachowuja sie konsekwentnie, nie chcac stac sie sprzemierzencem
      tej buszowej bandy Busza z Kwachem, Blairem, Millerem,
      Berlusconim czy Aznarem - czyli zgraja moralnych zer.

• Gość: pies Re: IP: 207.180.58.* 05.09.03, 21:03
        Gość portalu: ??? napisał(a):

> Czy juz tak bardzo wam przezarlo mozgi, ze musicie wlasne
        > parszywe myslenie insynuowac innym?
        > A moze chodzi po prostu o proste, jasne zasady, ktore
        > obowiazywaly dotad i powinny obowiazywac nadal?
        > USA wraz z zasranymi muminkami sa agresorami wobec Iraku i
        > panstwa, ktore mimo presji administracji Busha potrafily
        > zachowac honor i respekt wobec prawa miedzynarodowego po
        prostu
        > zachowuja sie konsekwentnie, nie chcac stac sie
        sprzemierzencem
        > tej buszowej bandy Busza z Kwachem, Blairem, Millerem,
        > Berlusconim czy Aznarem - czyli zgraja moralnych zer.
        >
        > A ty czego sie wyzwierzecasz?
        >
    • Gość: www.irak.pl Zołnierze wracajcie! To brudna wojna Exxonu Mobilu IP: *.tele2.pl 05.09.03, 22:42
      www.irak.pl
      Przy całym smutku i współczuciu dla rodzin 16 zmarłych
      pracowników ONZ - nie wolno zapomnieć o proporcjach dramatów,
      jakie się rozegrały oraz roli mediów przy komentowaniu tych
      zdarzeń.

10 000 zabitych cywili, do 60 000 zmasakrowanych żołnierzy
      irackich - najczęściej młodych chłopców, 20 000 krytycznie
      rannych cywili (także po bombach kasetonowych), pozostawionych
      w zdewastowanych szpitalach bez środków przeciwbólowych, bez
      wody, tysiące narażonych na nowotwory i śmierć w najbliższych
      latach od depleted uranium, 1,5 mln ofiar sankcji,
      300 000 ofiar cywilnych wojny w Zatoce Perskiej (masowe groby
      obecnie odkrywane pochodzą właśnie z 1991r. po prowokacji
      kuwejckiej ze strony USA - i po stłumieniu powstania 1991 pod
      egidą seniora Busha; sprawy mają się niemal 180 stopni
      odwrotnie od oficjalnej wersji US), 45 000 cywili w
      Afganistanie (do dzis notabene nie ma dowodów, kto stał za
      zamachami) - jakże daleko Husseinowi do tych liczb
      spowodowanych przez USA ofiar. Tych dramatów media nie tylko
      nie nagłaśniają, ale wręcz - je zatajają. Informacji nie
      znajdziemy ani w nagłówkach ani na ostatnich stronach gazet.

Wywołaniem bezprawnej wojny, w której ginie tylu ludzi dla
      uwolnienia ropy naftowej od dawnego współpracownika CIA - nie
      powstrzyma się terroryzmu - wrecz odwrotnie. Zob. foto: Ben
      Laden i Zbigniew Brzeziński, lata 80-te CYTAT
      TYGODNIA: "Pierwsza wojna w Z.Perskiej powołała al-Qaedę do
      życia. Druga wojna będzie dla niej prawdziwym zastrzykiem
      wzmacniającym." -
      S.Simon, b.ekspert Białego Domu do walki z terroryzmem.

Rola ONZ w opinii krajów arabskich (jak i wielu III świata)
      jest kontrowersyjna: często przekupywana i ulegająca szantażom
      gospodarczym ze strony USA (Kosowo, Timor, Ruanda, Kambodża,
      Chile i Pinochet, sankcje w Iraku) przychodzi po zniszczeniach
      spowodowanych przez imperialną politykę USA, by firmom i bankom
      ułatwiać maksymalny wyzysk. Ale i tak jest to jedyna istniejąca
      na razie organizacja mogąca potencjalnie przeciwstawić się
      unilateralnej, imperialistycznej polityce gangu
      psychopatycznych nafciarzy z Białego Domu. Do niedawna
      publicyści Gazety Wyborczej (głównie pan Unger i Warszawski), w
      TVP1 Zb.Lewicki, itd. domagali się niemal rozwiązania ONZ-u.
      Oficjalnie wypowiadała się tak CFR (w której Michnik jest w
      Advisory Board).

6.08.2003 Blix: inwazja na Irak pogwałceniem Karty NZ
      Były szef ONZ-owskich inspektorów rozbrojeniowych, Szwed Hans
      Blix skrytykował amerykański atak na Irak, uznając go za
      pogwałcenie prawa międzynarodowego. Zakwestionował też motywy
      Waszyngtonu. Interwencja wojskowa w Iraku, a zwłaszcza jej
      uzasadnienie, nie były zgodne z Kartą Narodów Zjednoczonych i
      osłabiły autorytet Rady Bezpieczeństwa ONZ - powiedział w
      szwedzkim radiu. Blix podał w wątpliwość, czy Saddam Husajn
      stanowił bezpośrednie zagrożenie dla sąsiadów i dla Stanów
      Zjednoczonych. Powiedział, że administracja USA musiała mieć
      inne motywy poza oficjalnie głoszoną misją znalezienia i
      zniszczenia broni masowego rażenia.

ONZ i Międzynarodowy Trybunał Karny powinny nałożyć sankcje
      karne na USA
      - za bezprawną wojnę, wspieranie i dozbrajanie przez dziesiątki
      lat Husseina, pomimo pełnej wiedzy o prześladowaniach szyickiej
      i kurdyjskiej opozycji
      - masakrę w Halabdży wspomaganą z amerykańskich helikopterów i
      urządzeń satelitarnych
      - sprzedaż gazów chemicznych przez firmę m.in. "Bechtel"
      i "Searle" Rumsfelda zarówno Irakowi, jak i Iranowi (poprzez
      CIA-Mossad w "Iran-contras")
      - sankcje, które spowodowały śmierć 1,5 mln osób
      - stosowanie depleted uranium, napalmu i bomb rozpryskowych
      - wywołanie przez Busha seniora powstania, krwawo następnie
      stłumionego wraz z Husseinem w 1991r., gdy wytworzyła się
      próżnia polityczna.

Odnajdywane teraz masowe groby pochodzą właśnie z 1991r. ! - z
      rzezi, którą sprowokował i za którą winien odpowiedzieć ojciec
      obecnego prezydenta, były szef CIA. Irakijczykom należy się
      odszkodowanie za nielegalną agresję (z budżetu USA, W.Brytanii
      i Polski, a nie ze sprzedaży ich własnej ropy) za zniszczenia,
      śmierc dziesiątek tysięcy mieszkańców i destabilizację kraju.
      Gen. Franks, Rumsfeld, Bush, Blair, Kwaśniewski i Miller
      powinni być sądzeni za zbrodnie wojenne. Takie obowiązuje
      prawo.

Putin podejmowany jest z honorami przez Blaira i królową
      (notabene Windsor wspierał onegdaj reżim Nazi), a żaden z
      polityków - autorów agresji na Irak - nie wspomina o dramacie
      czeczeńskim. W zamian za ugody w ramach "war on terrorism" -
      czyli w wojnie o złoża naturalne - Putin dostaje "wolna rękę" w
      Czeczenii. Do Hagi:Ateńscy adwokaci wnieśli skargę do
      Międzynarodowego Trybunału Karnego ONZ w Hadze przeciwko
      przywódcom brytyjskim o "zbrodnie przeciwko ludzkości"
      popełnione w czasie wojny w Iraku - Tony'emu Blairowi,
      ministrowi spraw zagranicznych Jackowi Straw, ministrowi obrony
      Geoffowi Hoonowi, sekretarzowi stanu ds. obronnych A.Ingramowi
      oraz wielu innym funkcjonariuszom rządowym. Wojska Wielkiej
      Brytanii i USA pogwałciły bardzo wiele artykułów statutu MTK.

Dokument wylicza 22 przypadki zbrodni i 110 przypadków
      pogwałcenia statutu MTK związanych ze zbrodniami wojennymi,
      zbrodniami przeciwko ludzkości i zbrodniami ludobójstwa. Nie
      złożono skargi przeciw G. W. Bushowi i Stanom Zjednoczonym,
      ponieważ Ameryka nie ratyfikowała układu w sprawie utworzenia
      MTK. Biuro głównego prokuratora MTK, Luisa Moreno-Ocampo
      potwierdziło przyjęcie skargi, zapowiadając zbadanie
      przesłanych materiałów.

ONZ stała się ofiarą swej własnej polityki. Kilka miesięcy temu
      US-UK pogwałciły Kartę ONZ inicjując napastniczą ofensywna
      wojne. ONZ straciła wiarygodność poprzez nie skorzystanie z
      okazji do potępienia inwazji.
      Gorzej, ONZ jeszcze bardziej stała się niewiarygodna poprzez
      uznanie (rezolucja 1500) garstki ludzi wybranych przez
      okupantow jako reprezentacyjngo rządu Iraku. Wreszcie ONZ
      zaakceptowała rolę doradcy okupantów w Iraku stając się tym
      samym kolaborantem najeźdzców. Nie może zatem dziwić, że jest
      postrzegana w Iraku jako narzedzie awanturniczej roli US-UK.

Jedynym cywilizowanym rozwiązaniem byłoby przyjęcie statusu ONZ
      jako obserwatora w wolnych wyborach i wycofanie sił
      okupacyjnych. Wybrany demokratycznie rząd sam zadecydowałby o
      tym czy wprowadzic miedzynarodowe siły pokojowe ONZ, arabskie
      lub inne respektowane przez rząd i społeczenstwo Iraku. A co do
      US-UK koalicji, to najeźdzcy powinni zaplacic kompensacje za
      najazd, utratę zycia, cierpienia i zniszczenie infrastruktury.

To właśnie ONZ rozbroiło Irak (Irak posłuchal ONZ i dał sie
      rozbroić agentom CIA do 1998 r., a potem zniszczył nawet Al
      Samudy), po czym ten bezbronny i suwerenny kraj ONZ oddało
      amerykańskiej superpotędze nafciarzom w makabrycznej rzezi -
      Dawida z Goliatem. ONZ ma tak samo skrwawione ręce. Ci co teraz
      zginęli wykonywali po prostu amerykanską robotę. USA nie chcą
      płacić składek w ONZ, ale D.Rockefeller hojną ręką zapewnia
      dotacje.

Urządzono rzeź podczas tej wojny, Irakijczycy "wyzwalania"
      sobie nie życzyli, 4 mln uchodźców przychodziły na demonstracje
      przeciw wojnie na całym świecie, nawet ci torturowani przez
      Husseina. Wielu z nich wie, że stłumienie powstania 1991 przez
      Husseina dokonało się pod egidą seniora Busha, który za to
      powinien odpowiadać na Trybunale Karnym. I wie o wspieraniu
      militarnym dyktatora aż po rok 1992 (Iraq-gate). W samym Iraku
      po 30 000 ludzi co tydzień w każdym miescie zbiera się na
      demonstracjach przeciw okupacji. Piszą o tym w e-mailach
      żołnierze USA � "Po co tu jesteśmy? Irakijczycy nie chcą żyć
      pod zaborami. Potrzebne jest im najbardziej samostanowienie, a
      w wojnie tej chodzi wyłącznie o grabież ropy. Pozwólcie nam
      wrócić (Organizacja weteranów i rodziców żołnierzy w USA "BRING
      THEM HOME NOW").

To ONZ zatwierdziło sankcje jako posłuszny wasal korporacji
      USA, i nikt in
      • Gość: mee Re: Zołnierze wracajcie! To brudna wojna Exxonu M IP: *.proxy.aol.com 06.09.03, 00:03
        Gość portalu: www.irak.pl napisał(a):

) www.irak.pl
        ) Przy całym smutku i współczuciu dla rodzin 16 zmarłych
        ) pracowników ONZ - nie wolno zapomnieć o proporcjach dramatów,
        ) jakie się rozegrały oraz roli mediów przy komentowaniu tych
        ) zdarzeń.
        )
        ) 10 000 zabitych cywili, do 60 000 zmasakrowanych żołnierzy
        ) irackich - najczęściej młodych chłopców, 20 000 krytycznie
        ) rannych cywili (także po bombach kasetonowych), pozostawionych
        ) w zdewastowanych szpitalach bez środków przeciwbólowych, bez
        ) wody, tysiące narażonych na nowotwory i śmierć w najbliższych
        ) latach od depleted uranium, 1,5 mln ofiar sankcji,
        ) 300 000 ofiar cywilnych wojny w Zatoce Perskiej (masowe groby
        ) obecnie odkrywane pochodzą właśnie z 1991r. po prowokacji
        ) kuwejckiej ze strony USA - i po stłumieniu powstania 1991 pod
        ) egidą seniora Busha; sprawy mają się niemal 180 stopni
        ) odwrotnie od oficjalnej wersji US), 45 000 cywili w
        ) Afganistanie (do dzis notabene nie ma dowodów, kto stał za
        ) zamachami) - jakże daleko Husseinowi do tych liczb
        ) spowodowanych przez USA ofiar. Tych dramatów media nie tylko
        ) nie nagłaśniają, ale wręcz - je zatajają. Informacji nie
        ) znajdziemy ani w nagłówkach ani na ostatnich stronach gazet.
        )
        ) Wywołaniem bezprawnej wojny, w której ginie tylu ludzi dla
        ) uwolnienia ropy naftowej od dawnego współpracownika CIA - nie
        ) powstrzyma się terroryzmu - wrecz odwrotnie. Zob. foto: Ben
        ) Laden i Zbigniew Brzeziński, lata 80-te CYTAT
        ) TYGODNIA: "Pierwsza wojna w Z.Perskiej powołała al-Qaedę do
        ) życia. Druga wojna będzie dla niej prawdziwym zastrzykiem
        ) wzmacniającym." -
        ) S.Simon, b.ekspert Białego Domu do walki z terroryzmem.
        )
        ) Rola ONZ w opinii krajów arabskich (jak i wielu III świata)
        ) jest kontrowersyjna: często przekupywana i ulegająca szantażom
        ) gospodarczym ze strony USA (Kosowo, Timor, Ruanda, Kambodża,
        ) Chile i Pinochet, sankcje w Iraku) przychodzi po zniszczeniach
        ) spowodowanych przez imperialną politykę USA, by firmom i bankom
        ) ułatwiać maksymalny wyzysk. Ale i tak jest to jedyna istniejąca
        ) na razie organizacja mogąca potencjalnie przeciwstawić się
        ) unilateralnej, imperialistycznej polityce gangu
        ) psychopatycznych nafciarzy z Białego Domu. Do niedawna
        ) publicyści Gazety Wyborczej (głównie pan Unger i Warszawski), w
        ) TVP1 Zb.Lewicki, itd. domagali się niemal rozwiązania ONZ-u.
        ) Oficjalnie wypowiadała się tak CFR (w której Michnik jest w
        ) Advisory Board).
        )
        ) 6.08.2003 Blix: inwazja na Irak pogwałceniem Karty NZ
        ) Były szef ONZ-owskich inspektorów rozbrojeniowych, Szwed Hans
        ) Blix skrytykował amerykański atak na Irak, uznając go za
        ) pogwałcenie prawa międzynarodowego. Zakwestionował też motywy
        ) Waszyngtonu. Interwencja wojskowa w Iraku, a zwłaszcza jej
        ) uzasadnienie, nie były zgodne z Kartą Narodów Zjednoczonych i
        ) osłabiły autorytet Rady Bezpieczeństwa ONZ - powiedział w
        ) szwedzkim radiu. Blix podał w wątpliwość, czy Saddam Husajn
        ) stanowił bezpośrednie zagrożenie dla sąsiadów i dla Stanów
        ) Zjednoczonych. Powiedział, że administracja USA musiała mieć
        ) inne motywy poza oficjalnie głoszoną misją znalezienia i
        ) zniszczenia broni masowego rażenia.
        )
        ) ONZ i Międzynarodowy Trybunał Karny powinny nałożyć sankcje
        ) karne na USA
        ) - za bezprawną wojnę, wspieranie i dozbrajanie przez dziesiątki
        ) lat Husseina, pomimo pełnej wiedzy o prześladowaniach szyickiej
        ) i kurdyjskiej opozycji
        ) - masakrę w Halabdży wspomaganą z amerykańskich helikopterów i
        ) urządzeń satelitarnych
        ) - sprzedaż gazów chemicznych przez firmę m.in. "Bechtel"
        ) i "Searle" Rumsfelda zarówno Irakowi, jak i Iranowi (poprzez
        ) CIA-Mossad w "Iran-contras")
        ) - sankcje, które spowodowały śmierć 1,5 mln osób
        ) - stosowanie depleted uranium, napalmu i bomb rozpryskowych
        ) - wywołanie przez Busha seniora powstania, krwawo następnie
        ) stłumionego wraz z Husseinem w 1991r., gdy wytworzyła się
        ) próżnia polityczna.
        )
        ) Odnajdywane teraz masowe groby pochodzą właśnie z 1991r. ! - z
        ) rzezi, którą sprowokował i za którą winien odpowiedzieć ojciec
        ) obecnego prezydenta, były szef CIA. Irakijczykom należy się
        ) odszkodowanie za nielegalną agresję (z budżetu USA, W.Brytanii
        ) i Polski, a nie ze sprzedaży ich własnej ropy) za zniszczenia,
        ) śmierc dziesiątek tysięcy mieszkańców i destabilizację kraju.
        ) Gen. Franks, Rumsfeld, Bush, Blair, Kwaśniewski i Miller
        ) powinni być sądzeni za zbrodnie wojenne. Takie obowiązuje
        ) prawo.
        )
        ) Putin podejmowany jest z honorami przez Blaira i królową
        ) (notabene Windsor wspierał onegdaj reżim Nazi), a żaden z
        ) polityków - autorów agresji na Irak - nie wspomina o dramacie
        ) czeczeńskim. W zamian za ugody w ramach "war on terrorism" -
        ) czyli w wojnie o złoża naturalne - Putin dostaje "wolna rękę" w
        ) Czeczenii. Do Hagi:Ateńscy adwokaci wnieśli skargę do
        ) Międzynarodowego Trybunału Karnego ONZ w Hadze przeciwko
        ) przywódcom brytyjskim o "zbrodnie przeciwko ludzkości"
        ) popełnione w czasie wojny w Iraku - Tony'emu Blairowi,
        ) ministrowi spraw zagranicznych Jackowi Straw, ministrowi obrony
        ) Geoffowi Hoonowi, sekretarzowi stanu ds. obronnych A.Ingramowi
        ) oraz wielu innym funkcjonariuszom rządowym. Wojska Wielkiej
        ) Brytanii i USA pogwałciły bardzo wiele artykułów statutu MTK.
        )
        ) Dokument wylicza 22 przypadki zbrodni i 110 przypadków
        ) pogwałcenia statutu MTK związanych ze zbrodniami wojennymi,
        ) zbrodniami przeciwko ludzkości i zbrodniami ludobójstwa. Nie
        ) złożono skargi przeciw G. W. Bushowi i Stanom Zjednoczonym,
        ) ponieważ Ameryka nie ratyfikowała układu w sprawie utworzenia
        ) MTK. Biuro głównego prokuratora MTK, Luisa Moreno-Ocampo
        ) potwierdziło przyjęcie skargi, zapowiadając zbadanie
        ) przesłanych materiałów.
        )
        ) ONZ stała się ofiarą swej własnej polityki. Kilka miesięcy temu
        ) US-UK pogwałciły Kartę ONZ inicjując napastniczą ofensywna
        ) wojne. ONZ straciła wiarygodność poprzez nie skorzystanie z
        ) okazji do potępienia inwazji.
        ) Gorzej, ONZ jeszcze bardziej stała się niewiarygodna poprzez
        ) uznanie (rezolucja 1500) garstki ludzi wybranych przez
        ) okupantow jako reprezentacyjngo rządu Iraku. Wreszcie ONZ
        ) zaakceptowała rolę doradcy okupantów w Iraku stając się tym
        ) samym kolaborantem najeźdzców. Nie może zatem dziwić, że jest
        ) postrzegana w Iraku jako narzedzie awanturniczej roli US-UK.
        )
        ) Jedynym cywilizowanym rozwiązaniem byłoby przyjęcie statusu ONZ
        ) jako obserwatora w wolnych wyborach i wycofanie sił
        ) okupacyjnych. Wybrany demokratycznie rząd sam zadecydowałby o
        ) tym czy wprowadzic miedzynarodowe siły pokojowe ONZ, arabskie
        ) lub inne respektowane przez rząd i społeczenstwo Iraku. A co do
        ) US-UK koalicji, to najeźdzcy powinni zaplacic kompensacje za
        ) najazd, utratę zycia, cierpienia i zniszczenie infrastruktury.
        )
        ) To właśnie ONZ rozbroiło Irak (Irak posłuchal ONZ i dał sie
        ) rozbroić agentom CIA do 1998 r., a potem zniszczył nawet Al
        ) Samudy), po czym ten bezbronny i suwerenny kraj ONZ oddało
        ) amerykańskiej superpotędze nafciarzom w makabrycznej rzezi -
        ) Dawida z Goliatem. ONZ ma tak samo skrwawione ręce. Ci co teraz
        ) zginęli wykonywali po prostu amerykanską robotę. USA nie chcą
        ) płacić składek w ONZ, ale D.Rockefeller hojną ręką zapewnia
        ) dotacje.
        )
        ) Urządzono rzeź podczas tej wojny, Irakijczycy "wyzwalania"
        ) sobie nie życzyli, 4 mln uchodźców przychodziły na demonstracje
        ) przeciw wojnie na całym świecie, nawet ci torturowani przez
        ) Husseina. Wielu z nich wie, że stłumienie powstania 1991 przez
        ) Husseina dokonało się pod egidą seniora Busha, który za to
        ) powinien odpowiadać na Trybunale Karnym. I wie o wspieraniu
        ) militarnym dyktatora aż po rok 1992 (Iraq-gate). W samym Iraku
        ) po 30 000 ludzi co tydzień w każdym miescie zbiera się na
        ) demonstracjach przeciw okupacji. Piszą o tym w e-mailach
        ) żołnierze USA � "P
      • Gość: maciek_us Re: PRAWDZIWE OBLICZA ZABOJADA I SZKOPA.... IP: 62.233.233.* 06.09.03, 00:06
        Jak to mowia "jak niewiesz o co chodzi , to chodzi o
        pieniadze...." tylko glupiec mogl uwierzyc ,ze francuzom i
        niemocom chodzi o pokoj na swiecie i biednych irakijczykow .W
        tej chwili jak dlamnie staja w gorszym swietle niz USA bo oni
        jawnie mowia ,ze chca pieniedzy :/ ,amerykanow jak narazie ten
        caly burdel kosztuje kupe zielonych i kilkuset zolnierzy.
        Ps. DO irak.pl nawiazujac do twojego postu ..zolnierz niemoze
        tak sobie wrocic do domu , to jest zolnierz i wykonuje
        rozkazy ,albo idzie pod sad wojenny za zdrade do ktorej ty ich
        nawolujesz .Szkoda ze ciebie niemozna rostrzelac za poglody bo
        jestes jeszcze gorszy od tych ktorych krytykujesz.
    • Gość: Tomson Re: W Nowym Jorku trwają tajne targi USA - NIemcy IP: *.slupsk.sdi.tpnet.pl 06.09.03, 00:42
      Gość portalu: dR.EviL napisał(a):

> uSA to agresor...busz i inne oszolomy wpakowali sie tam bo
      > chcieli ukrasc iracka rope..chce mi sie smiac gdy slysze te
      > brednie o demokracji..fuj.
      > Zycze Irackim powstanca celnych strzalow

Szkoda tylko że i nasi żołnierze będą ginąć za jankeską ropę. Mam nadzieję że
      ci co ich tam wysłali wkońcu zapłacą za ten haniebny postępek.
      • Gość: mee Re: W Nowym Jorku trwają tajne targi USA - NIemcy IP: *.proxy.aol.com 06.09.03, 00:48
        Gość portalu: Tomson napisał(a):

> Gość portalu: dR.EviL napisał(a):
        >
        > > uSA to agresor...busz i inne oszolomy wpakowali sie tam bo
        > > chcieli ukrasc iracka rope..chce mi sie smiac gdy slysze te
        > > brednie o demokracji..fuj.
        > > Zycze Irackim powstanca celnych strzalow
        >
        > Szkoda tylko że i nasi żołnierze będą ginąć za jankeską ropę. Mam nadzieję że
        > ci co ich tam wysłali wkońcu zapłacą za ten haniebny postępek.

- trafil swoj na swego ...co dwie glowy to nie jedna....definicja "szkody" ...z
        wielkiej encyklopedii "wiem" cytat...szkoda powstaje wowczas jak krowa wejdzie
        w pole....
    • Gość: Tomson Obłuda tego bydła z Białego Domu nie zna granic! IP: *.slupsk.sdi.tpnet.pl 06.09.03, 00:50
      "Chodzi im o prestiż i pieniądze"

"W zamian za zgodę na przejęcie odpowiedzialności za operację stabilizacyjną
      członkowie Rady Bezpieczeństwa żądają jednak od Amerykanów przekazania części
      kontraktów na odbudowę Iraku. - Niemcy i Francuzi traktują rozmowy o rezolucji
      jak negocjacje handlowe - usłyszeliśmy na Kapitolu od doradcy jednego z
      senatorów. - Paryż i Berlin chcą pokazać światu, że potrafią zmusić Waszyngton
      do ustępstw i przy okazji zarobić miliony dolarów."

A o co do kurwy nędzy chodzi tym jebanym neokonserwatystom(neonazistom) z
      Białego Domu! Cała ta wojna była tylko i wyłącznie o ropę i o zwiekszenie
      amerykańskiej dominacji nad resztą świata. Atak na Irak był nie tylko aktem
      bandytyzmu międzynarodowego, ale także pogwałceniem tak ukochanych przez
      jankesów zasad wolnego rynku. Czyli kradzież Francuskich i Rosyjskich
      kontraktów naftowych w Iraku poprzez zniszczenie Iraku i zabicie kilku tysięcy
      jego obywateli. Czy te neokonserwatywne ścierwa naprawdę nie mają za grosz
      godności że ośmielają się jeszcze wygłaszać takie teksty?
      • Gość: mee Re: W Nowym Jorku trwają tajne targi USA - NIemcy IP: *.proxy.aol.com 06.09.03, 01:53
        Gość portalu: jutu napisał(a):

> przyznam, ze naprawde daaaaaaaaaaaaaaawno nie czytalem tak
        > tragicznego lead,u w zadnej gazecie. niezwazne, ze weglarczyk
        > nie z formie, wazne, ze ,,gazeta,, ma cienkasow , co redaguja
        > teksty...
        > a fuj !
        >
        > ps, przebrnalem tylko przez lead, stad nie odnosze sie do reszty
        > tekstu.

-moze ...jakies szczegoly...lub wnioski po przebrnieciu przez usher... a nie
        piana...niedosc ...,ze ci dano konia ...to ty mu jeszcze w zeby zagladasz...sa
        pewne granice...cieniasow...
      • Gość: mee Re: Ambasada USA na Manhattanie?? IP: *.proxy.aol.com 06.09.03, 02:44
        Gość portalu: pete napisał(a):

> Pierwsze slysze by w USA byla jakas ambasada USA. To sie troche
        > mija z definicja tego slowa...

- wiec...,jak sie spotykaja...trzy nacje na manhattanie...a gosciem "imprezy"sa
        amerykanie... o to caly czasz mi chodzi...madrych krytykow nam nie brak...wiec
        pytanie do krytyka ...jak powinno brzmiec prawidlowe zdanie...
      • Gość: mee Re: W Nowym Jorku trwają tajne targi USA - NIemcy IP: *.proxy.aol.com 06.09.03, 03:00
        Gość portalu: shejk napisał(a):

> Ja mysle ze dopiero sie dogadaja jak zostanie wypite najpierw te
        > wino francuskie co zostalo wylane do oceanu.
        > Pozniej bedzie juz latwiej zmienic freedom fries na spowrotem na
        > french fries.

- ha,ha...sera, wina i szampana.. made in french...wiecej konsumuje sie w usa
        niz we francji...ja mysle...,ze bush powinien to troche...mowiac jezykiem
        dyplomatycznym...freedom frytki...tak latwo nie popuscic...bo tu chodzi o
        to ...,zeby... nie tak latwo pozbywac sie narodowych symboli..ha,ha...
        • Gość: shejk Re: W Nowym Jorku trwają tajne targi USA - NIemcy IP: 207.191.227.* 06.09.03, 03:31
          Gość portalu: mee napisał(a):

> Gość portalu: shejk napisał(a):
          >
          > > Ja mysle ze dopiero sie dogadaja jak zostanie wypite najpierw te
          > > wino francuskie co zostalo wylane do oceanu.
          > > Pozniej bedzie juz latwiej zmienic freedom fries na spowrotem na
          > > french fries.
          >
          > - ha,ha...sera, wina i szampana.. made in french...wiecej konsumuje sie w usa
          > niz we francji...ja mysle...,ze bush powinien to troche...mowiac jezykiem
          > dyplomatycznym...freedom frytki...tak latwo nie popuscic...bo tu chodzi o
          > to ...,zeby... nie tak latwo pozbywac sie narodowych symboli..ha,ha...

=============================================================================

Jak sie wypielo dupe na ONZ przed wojna to trzeba trzymac fason do konca
          i po wojnie.
          Nie prosic na kolanach o pomoc. Ile bedzie kosztowac to bedzie ale pokazac
          swiatu ze my nigdy sie nie poddamy tak jak sportowiec Mike Tyson.
          • Gość: mee Re: W Nowym Jorku trwają tajne targi USA - NIemcy IP: *.proxy.aol.com 06.09.03, 03:47

> Gość portalu: mee napisał(a):
            >
            > > Gość portalu: shejk napisał(a):
            > >
            > > > Ja mysle ze dopiero sie dogadaja jak zostanie wypite najpierw te
            > > > wino francuskie co zostalo wylane do oceanu.
            > > > Pozniej bedzie juz latwiej zmienic freedom fries na spowrotem na
            > > > french fries.
            > >
            > > - ha,ha...sera, wina i szampana.. made in french...wiecej konsumuje sie w
            > usa
            > > niz we francji...ja mysle...,ze bush powinien to troche...mowiac jezykiem
            > > dyplomatycznym...freedom frytki...tak latwo nie popuscic...bo tu chodzi o
            > > to ...,zeby... nie tak latwo pozbywac sie narodowych symboli..ha,ha...
            >
            >
            > =============================================================================
            >
            > Jak sie wypielo dupe na ONZ przed wojna to trzeba trzymac fason do konca
            > i po wojnie.
            > Nie prosic na kolanach o pomoc. Ile bedzie kosztowac to bedzie ale pokazac
            > swiatu ze my nigdy sie nie poddamy tak jak sportowiec Mike Tyson.

-mike..jest niezly ...cwir...tak przynajniej uwazaja media po...jego ostatnim
            tatuazu...a jezeli chodzi o UN...to niech zaczna placic skladki...bo jak na
            razie ...cala ta impreze pt. UN....utrzymuje rzad us...
            • Gość: s Re: W Nowym Jorku trwają tajne targi USA - NIemcy IP: 207.191.227.* 06.09.03, 04:04

>
              > > Gość portalu: mee napisał(a):
              > >
              > > > Gość portalu: shejk napisał(a):
              > > >
              > > > > Ja mysle ze dopiero sie dogadaja jak zostanie wypite najpierw te
              >
              > > > > wino francuskie co zostalo wylane do oceanu.
              > > > > Pozniej bedzie juz latwiej zmienic freedom fries na spowrotem na
              > > > > french fries.
              > > >
              > > > - ha,ha...sera, wina i szampana.. made in french...wiecej konsumuje s
              > ie w
              > > usa
              > > > niz we francji...ja mysle...,ze bush powinien to troche...mowiac jezy
              > kiem
              > > > dyplomatycznym...freedom frytki...tak latwo nie popuscic...bo tu chod
              > zi o
              > > > to ...,zeby... nie tak latwo pozbywac sie narodowych symboli..ha,ha..
              > .
              > >
              > >
              > > ==========================================================================
              > ===
              > >
              > > Jak sie wypielo dupe na ONZ przed wojna to trzeba trzymac fason do konca
              > > i po wojnie.
              > > Nie prosic na kolanach o pomoc. Ile bedzie kosztowac to bedzie ale pokazac
              >
              > > swiatu ze my nigdy sie nie poddamy tak jak sportowiec Mike Tyson.
              >
              >
              > -mike..jest niezly ...cwir...tak przynajniej uwazaja media po...jego ostatnim
              > tatuazu...a jezeli chodzi o UN...to niech zaczna placic skladki...bo jak na
              > razie ...cala ta impreze pt. UN....utrzymuje rzad us...

===============================================================================
              Jesli ONZ jest na terenie US to widocznie tak bylo ustalone przy zakladaniu
              ile kto ma placic i napewno wszyscy placili ile trzeba.
              Teraz jest niepotrzebne i lepiej te pieniadze wpompowac gdzie indziej.
              A jesli jest potrzebne no to Ci co podwazyli wiarygodnosc ONZ musza zaplacic
              wysoka cene.
              • Gość: mee Re: W Nowym Jorku trwają tajne targi USA - NIemcy IP: *.proxy.aol.com 06.09.03, 04:13
                Gość portalu: s napisał(a):

>
                > >
                > > > Gość portalu: mee napisał(a):
                > > >
                > > > > Gość portalu: shejk napisał(a):
                > > > >
                > > > > > Ja mysle ze dopiero sie dogadaja jak zostanie wypite najpie
                > rw te
                > >
                > > > > > wino francuskie co zostalo wylane do oceanu.
                > > > > > Pozniej bedzie juz latwiej zmienic freedom fries na spowrot
                > em na
                > > > > > french fries.
                > > > >
                > > > > - ha,ha...sera, wina i szampana.. made in french...wiecej konsum
                > uje s
                > > ie w
                > > > usa
                > > > > niz we francji...ja mysle...,ze bush powinien to troche...mowiac
                > jezy
                > > kiem
                > > > > dyplomatycznym...freedom frytki...tak latwo nie popuscic...bo tu
                > chod
                > > zi o
                > > > > to ...,zeby... nie tak latwo pozbywac sie narodowych symboli..ha
                > ,ha..
                > > .
                > > >
                > > >
                > > > =====================================================================
                > =====
                > > ===
                > > >
                > > > Jak sie wypielo dupe na ONZ przed wojna to trzeba trzymac fason do ko
                > nca
                > > > i po wojnie.
                > > > Nie prosic na kolanach o pomoc. Ile bedzie kosztowac to bedzie ale po
                > kazac
                > >
                > > > swiatu ze my nigdy sie nie poddamy tak jak sportowiec Mike Tyson.
                > >
                > >
                > > -mike..jest niezly ...cwir...tak przynajniej uwazaja media po...jego ostat
                > nim
                > > tatuazu...a jezeli chodzi o UN...to niech zaczna placic skladki...bo jak n
                > a
                > > razie ...cala ta impreze pt. UN....utrzymuje rzad us...
                >
                >
                >
                > Jesli ONZ jest na terenie US to widocznie tak bylo ustalone przy zakladaniu
                > ile kto ma placic i napewno wszyscy placili ile trzeba.
                > Teraz jest niepotrzebne i lepiej te pieniadze wpompowac gdzie indziej.
                > A jesli jest potrzebne no to Ci co podwazyli wiarygodnosc ONZ musza zaplacic
                > wysoka cene.

- ha,ha,..jak kali nie placic ...to wszystko jest ...ok...ale jak kalemu nie
                zaplacic...to jest zle...dziekujmy bogu...,ze mamy usa...
                • Gość: shejk Re: W Nowym Jorku trwają tajne targi USA - NIemcy IP: 207.191.227.* 06.09.03, 04:19

> Gość portalu: s napisał(a):
                  >
                  > >
                  > > >
                  > > > > Gość portalu: mee napisał(a):
                  > > > >
                  > > > > > Gość portalu: shejk napisał(a):
                  > > > > >
                  > > > > > > Ja mysle ze dopiero sie dogadaja jak zostanie wypite n
                  > ajpie
                  > > rw te
                  > > >
                  > > > > > > wino francuskie co zostalo wylane do oceanu.
                  > > > > > > Pozniej bedzie juz latwiej zmienic freedom fries na sp
                  > owrot
                  > > em na
                  > > > > > > french fries.
                  > > > > >
                  > > > > > - ha,ha...sera, wina i szampana.. made in french...wiecej k
                  > onsum
                  > > uje s
                  > > > ie w
                  > > > > usa
                  > > > > > niz we francji...ja mysle...,ze bush powinien to troche...m
                  > owiac
                  > > jezy
                  > > > kiem
                  > > > > > dyplomatycznym...freedom frytki...tak latwo nie popuscic...
                  > bo tu
                  > > chod
                  > > > zi o
                  > > > > > to ...,zeby... nie tak latwo pozbywac sie narodowych symbol
                  > i..ha
                  > > ,ha..
                  > > > .
                  > > > >
                  > > > >
                  > > > > ================================================================
                  > =====
                  > > =====
                  > > > ===
                  > > > >
                  > > > > Jak sie wypielo dupe na ONZ przed wojna to trzeba trzymac fason
                  > do ko
                  > > nca
                  > > > > i po wojnie.
                  > > > > Nie prosic na kolanach o pomoc. Ile bedzie kosztowac to bedzie a
                  > le po
                  > > kazac
                  > > >
                  > > > > swiatu ze my nigdy sie nie poddamy tak jak sportowiec Mike Tyson
                  > .
                  > > >
                  > > >
                  > > > -mike..jest niezly ...cwir...tak przynajniej uwazaja media po...jego
                  > ostat
                  > > nim
                  > > > tatuazu...a jezeli chodzi o UN...to niech zaczna placic skladki...bo
                  > jak n
                  > > a
                  > > > razie ...cala ta impreze pt. UN....utrzymuje rzad us...
                  > >
                  > >
                  > >
                  >
                  > > Jesli ONZ jest na terenie US to widocznie tak bylo ustalone przy zakladani
                  > u
                  > > ile kto ma placic i napewno wszyscy placili ile trzeba.
                  > > Teraz jest niepotrzebne i lepiej te pieniadze wpompowac gdzie indziej.
                  > > A jesli jest potrzebne no to Ci co podwazyli wiarygodnosc ONZ musza zaplac
                  > ic
                  > > wysoka cene.
                  >
                  > - ha,ha,..jak kali nie placic ...to wszystko jest ...ok...ale jak kalemu nie
                  > zaplacic...to jest zle...dziekujmy bogu...,ze mamy usa...

==============================================================================
                  Chyba mialo byc jak Kali ukrasc krowe to O.K. ale jak Kalemu ukrasc krowe
                  no to beeee.
          • Gość: mee Re: To ci Saudowie za ślepą wierność już tytuł sz IP: *.proxy.aol.com 06.09.03, 04:42
            > Nie nie przyznali tylko powiem Ci szczerze ze mam kolege biznesmena z
            > Bangladeszu. Jestesmy zaprzyjaznieni od lat i o wszystkim zesmy rozmawiali
            > takze wolalbym miec takich ludzi za sasiadow a nie takich co maja psy na
            okolo
            > i zachowuja sie jak psy.

- jestes tak zielony w swej szczerosci...jak arab bez jezyka...w zoltej (yellow
            taxi) taksowce na manhattanie...
            • Gość: shejk Re: To ci Saudowie za ślepą wierność już tytuł sz IP: 207.191.227.* 06.09.03, 04:51

> > Nie nie przyznali tylko powiem Ci szczerze ze mam kolege biznesmena z
              > > Bangladeszu. Jestesmy zaprzyjaznieni od lat i o wszystkim zesmy rozmawiali
              >
              > > takze wolalbym miec takich ludzi za sasiadow a nie takich co maja psy na
              > okolo
              > > i zachowuja sie jak psy.
              >
              > - jestes tak zielony w swej szczerosci...jak arab bez jezyka...w zoltej
              (yellow
              >
              > taxi) taksowce na manhattanie...

Moge byc zielonym ale ty napewno jestes czerwonym raczej czerwona swinia bylego
              PZPR.
              • Gość: mee Re: To ci Saudowie za ślepą wierność już tytuł sz IP: *.proxy.aol.com 06.09.03, 04:55

>
                > > > Nie nie przyznali tylko powiem Ci szczerze ze mam kolege biznesmena z
                >
                > > > Bangladeszu. Jestesmy zaprzyjaznieni od lat i o wszystkim zesmy rozma
                > wiali
                > >
                > > > takze wolalbym miec takich ludzi za sasiadow a nie takich co maja psy
                > na
                > > okolo
                > > > i zachowuja sie jak psy.
                > >
                > > - jestes tak zielony w swej szczerosci...jak arab bez jezyka...w zoltej
                > (yellow
                > >
                > > taxi) taksowce na manhattanie...
                >
                >
                > ==============================================================================
                > Moge byc zielonym ale ty napewno jestes czerwonym raczej czerwona swinia
                bylego
                > PZPR.

- he,he niedosc ...,ze zielony...to jeszcze niekumaty...a tak na marginesie od
                kiedy zbrodnicze pzpr ...katuje sie z durzej litery....
                • Gość: shejk Re: To ci Saudowie za ślepą wierność już tytuł sz IP: 207.191.227.* 06.09.03, 05:08

>
                  > >
                  > > > > Nie nie przyznali tylko powiem Ci szczerze ze mam kolege biznesm
                  > ena z
                  > >
                  > > > > Bangladeszu. Jestesmy zaprzyjaznieni od lat i o wszystkim zesmy
                  > rozma
                  > > wiali
                  > > >
                  > > > > takze wolalbym miec takich ludzi za sasiadow a nie takich co maj
                  > a psy
                  > > na
                  > > > okolo
                  > > > > i zachowuja sie jak psy.
                  > > >
                  > > > - jestes tak zielony w swej szczerosci...jak arab bez jezyka...w zolt
                  > ej
                  > > (yellow
                  > > >
                  > > > taxi) taksowce na manhattanie...
                  > >
                  > >
                  > > ==========================================================================
                  > ====
                  > > Moge byc zielonym ale ty napewno jestes czerwonym raczej czerwona swinia
                  > bylego
                  > > PZPR.
                  >
                  >
                  > - he,he niedosc ...,ze zielony...to jeszcze niekumaty...a tak na marginesie
                  od
                  > kiedy zbrodnicze pzpr ...katuje sie z durzej litery....

Ty to jestes na pewno wielki uczony.
                  Uczony uczony a gamon.
    • Gość: OLO Re: W Nowym Jorku trwają tajne targi USA - NIemcy IP: *.ols.vectranet.pl 06.09.03, 10:45
      Ci kłamcy w dalszym ciągu kłamią i chcą przerzucić
      odpowiedzialność na barki innych narodów i ONZ,a sami pozostać w
      cieniu i czerpac z tego korzyści.Rozpoczynając wojnę zapomnieli
      o tym czego uczą prostego żołnierza,że nie wystarczy zwyciężyć
      militarnie, trzeba jeszcze utrzymać teren dla osiągnięcia
      korzyści.ONZ i inne państwa nie powinny sie godzić na zadne
      rezolucje na warunkach amerykańsko-żydowskich, a powinni
      postawić warunki,aby odsunąć Amerykanów od decydowania o
      Iraku.Ten który burzy spokój w danym kraju nigdy nie będzie
      obiektywnym administratorem i powinien byc odsunięty.Latwo jest
      coś zburzyć,natomiast trudniej budować w waunkach okupacji i pod
      lufami karabinów i czołgów. Jeżeli byłoby to spełnione nie
      opłaciłaby się żadna wojna,których Amerykanie wywołali po 1945
      r, dziesiątki wcale się z tym nie kryjąc, a publikując różne
      audycje jak to CIA obala rządy ,morduje polityków itp.itd. Moim
      zdaniem gdyby socjalizm wytrzymał jeszcze kilka lat to wtedy
      oglądalibyśmy już upadek USA i Zachodu,bo widniała nad nimi fala
      bezrobocia i upadek.
      • Gość: Pete USA czy Europa? IP: *.ri.ri.cox.net 07.09.03, 02:58
        USA zrobily jak dotad kawal dobrej roboty w Iraku. Mysle ze
        Francja i Niemcy patrzyly na to z zazdroscia i rozpacza jak
        amerykanie radza sobie sami. Domek z kart Francja, Niemcy -
        Rosja rozpada sie. Rosja sklonna do wspolpracy, Niemcy i
        Francuzi bocza sie ale powoli widza ze profity z Iraku w postaci
        kontraktow topnieja z dnia na dzien. Mysle ze USA ma to
        wykalkulowane i obecnie zaprasza pozostalych do gry. Ale grac
        czy nie grac? Nie grac to pozbyc sie kontraktow na cale lata,
        pozostaje wiec wlaczyc sie ale jednoczesnie wytargowac od USA
        jak nawieksza gotowke. Tak wyglada ta demokratyczna niezaleznosc
        i Francji i Niemiec ze nie wspomne o Rosji - chodzilo im i
        chodzi o gotowke a szermowali slowem pokoj pod publike. Tak sie
        w polityce robi i kazdy mniejszy czy wiekszy polityk to wie. Z
        obecnej sytuacji widac jasno ze USA zrobilo dobry interes a
        resztowki tego przeznacza dla pozostalych. Jezeli nie przyjma
        zostana na lodzie, ale mysle ze przelkna gorzki owoc i beda
        wspolpracowac. Polska przylaczajac sie do listu popierajacego
        inwazje USA przyczynila sie do krachu wielkich interesow Francji
        Niemiec i Rosji z Husainem. Niech kazdy osobno oceni czy byl to
        dobry krok w polityce Polski czy nie. I niech nikt nie proboje
        mnie przekonac o szlachetnych wysilkach Francji, Niemiec czy
        Rosji - jeszcze raz, tam chodzilo o grube miliardy ich
        kontraktow. Francja - samoloty Mirge i druga co do wielkosci
        kompania naftowa na swiecie majaca udzialy w Iraku nie mowiac o
        innych lukratywnych kontraktach, Rosja - czolgi, i wiekszosc
        broni - w tym ten popularny Kalasznikow - rowniez kompanie
        naftowe. Niemcy o ktorych sie mowi ze nie bylo jednej fabryki w
        Iraku w ktorej by nie bylo niemieckich maszyn, - to tylko
        grubsze wzmianki. Dostawy czesci zamiennych dawaly dalsze
        kontrakty. To wszystko mialo sie zawalic w czasie inwazii bo
        wujek Sadam byl laskawy dla tych krajow, wiec walczyly one jak
        lwy o jego przetrwanie - mimo zbrodni jakie popelnial na wlasnym
        narodzie, mimo dwoch wojen - w moim pojeciu bylo to az
        obrzydliwe. Kazdy z tych krajow wiedzial ze po obaleniu Sadama
        kontrakty moga sie wymknac z rak, dlatego dla nich nawet bandyta
        Sdam byl lepszy niz jakikolwiek nowy rzad. Wiedzieli ze nowe
        wladze beda sie dobrze przygladac bylym "sojusznikom" Sadama
        prawdopodobnie nie beda chcieli z nimi robic handlu a jezeli juz
        to nie w takim stopniu. Tu jest cala kwintesencja tych zatargow
        i jezeli ktos tego nie widzi to trudno z czasem historia mu to
        powie - oby tego doczekal.
        • Gość: MM Re: USA czy Europa? IP: *.dyn.optonline.net 07.09.03, 18:43
          Gość portalu: Pete napisał(a):

> USA zrobily jak dotad kawal dobrej roboty w Iraku. Mysle ze
          > Francja i Niemcy patrzyly na to z zazdroscia i rozpacza jak
          > amerykanie radza sobie sami. Domek z kart Francja, Niemcy -
          > Rosja rozpada sie. Rosja sklonna do wspolpracy, Niemcy i
          > Francuzi bocza sie ale powoli widza ze profity z Iraku w postaci
          > kontraktow topnieja z dnia na dzien. Mysle ze USA ma to
          > wykalkulowane i obecnie zaprasza pozostalych do gry.

USA nie ma tego wkalkulowanego, bo nie kalkulowali nic. Po prostu, glupi
          neoconi zalozyli, ze najpierw wygraja wojne, a potem jakos juz bedzie.
          Tymczasem rzeczywistosc okazuje sie byc inna i Waszyngton nie daje rady.

> Ale grac
          > czy nie grac? Nie grac to pozbyc sie kontraktow na cale lata,
          > pozostaje wiec wlaczyc sie ale jednoczesnie wytargowac od USA
          > jak nawieksza gotowke.

Musze cie rozczarowac - jezeli chodzi o dostawy ropy, Francja i Niemcy juz maja
          podpisane kontrakty. Jezeli chodzi o odbudowe - coz, przed wojna nie bylo
          takich kontraktow, wiec i teraz nie beda plakac. Natomiast jesli USA chce aby
          obydwa kraje im pomogly (bo same nie daja rady) to niestety beda musialy tez
          dac troche kasy (kontraktow cywilnych) i tym samym obciac zarobki swoim firmom.
          Biznes to biznes, i za friko nikt tam nie pojedzie. To normalka.

> Tak wyglada ta demokratyczna niezaleznosc
          > i Francji i Niemiec ze nie wspomne o Rosji - chodzilo im i
          > chodzi o gotowke a szermowali slowem pokoj pod publike. Tak sie
          > w polityce robi i kazdy mniejszy czy wiekszy polityk to wie. Z
          > obecnej sytuacji widac jasno ze USA zrobilo dobry interes a
          > resztowki tego przeznacza dla pozostalych.

Czlowieku, w jakim swiecie zyjesz? Waszyngton byl pewien ze da sobie rade sam
          (z koalicja muminkow) i teraz jest ewidentne ze NIE DAJE SOBIE RADY. Nie ma na
          to pieniedzy w budzecie, a zyski z dostaw irackiej ropy do pokrycia kosztow sa
          prawie zadne. To desperacja, nie kalkulacja.

> Jezeli nie przyjma
          > zostana na lodzie, ale mysle ze przelkna gorzki owoc i beda
          > wspolpracowac. Polska przylaczajac sie do listu popierajacego
          > inwazje USA przyczynila sie do krachu wielkich interesow Francji
          > Niemiec i Rosji z Husainem. Niech kazdy osobno oceni czy byl to
          > dobry krok w polityce Polski czy nie. I niech nikt nie proboje
          > mnie przekonac o szlachetnych wysilkach Francji, Niemiec czy
          > Rosji - jeszcze raz, tam chodzilo o grube miliardy ich
          > kontraktow. Francja - samoloty Mirge i druga co do wielkosci
          > kompania naftowa na swiecie majaca udzialy w Iraku nie mowiac o
          > innych lukratywnych kontraktach, Rosja - czolgi, i wiekszosc
          > broni - w tym ten popularny Kalasznikow - rowniez kompanie
          > naftowe. Niemcy o ktorych sie mowi ze nie bylo jednej fabryki w
          > Iraku w ktorej by nie bylo niemieckich maszyn, - to tylko
          > grubsze wzmianki. Dostawy czesci zamiennych dawaly dalsze
          > kontrakty. To wszystko mialo sie zawalic w czasie inwazii bo
          > wujek Sadam byl laskawy dla tych krajow, wiec walczyly one jak
          > lwy o jego przetrwanie - mimo zbrodni jakie popelnial na wlasnym
          > narodzie, mimo dwoch wojen - w moim pojeciu bylo to az
          > obrzydliwe.

Wiec tak samo obrzydliwy powinien byc dla ciebie fakt, ze wszystkie te
          kontrakty i zyski Waszyngton planowal wziac dla siebie na drodze wojny. Chyba
          nie uwazasz, ze Busj dzialal tylko w dobrych intencjach dla narodu irackiego?

> Kazdy z tych krajow wiedzial ze po obaleniu Sadama
          > kontrakty moga sie wymknac z rak, dlatego dla nich nawet bandyta
          > Sdam byl lepszy niz jakikolwiek nowy rzad. Wiedzieli ze nowe
          > wladze beda sie dobrze przygladac bylym "sojusznikom" Sadama
          > prawdopodobnie nie beda chcieli z nimi robic handlu a jezeli juz
          > to nie w takim stopniu. Tu jest cala kwintesencja tych zatargow
          > i jezeli ktos tego nie widzi to trudno z czasem historia mu to
          > powie - oby tego doczekal.

Kolego, na razie doczekalismy niestety skutkow bezsensownych ingerencji i
          niekonsekwentnej polityki USA na Bliskim Wschodzie w latach 1950 - 1990.
          Efektem byl m.in. 11 wrzesnia. A skutki obecnych wojen tamze odczujemy za
          jakies 20-30 lat i wtedy nam sie bedzie wydawac, ze 11 wrzesnia to bulka z
          maslem w porownaniu.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka