Dodaj do ulubionych

Gdzie kupić tanio używane/nowe części?

IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 05.11.12, 20:30
Witam,

jak wyżej, potrzebuję tylne koło 28 cali z kasetą, albo bez (mogę przełożyć ze starego). Albo chociaż jakiś tani sklep, gdzie można tanio kupić jakieś "niefirmówki".

Dzięki, pozdrawiam
Edytor zaawansowany
  • Gość: benek IP: *.e-wro.net.pl 06.11.12, 06:46
    > jak wyżej, potrzebuję tylne koło 28 cali z kasetą, albo bez (mogę przełożyć ze
    > starego). Albo chociaż jakiś tani sklep, gdzie można tanio kupić jakieś "niefir
    > mówki".
    Tani sklep z typowymi częściami jest na Rejtana.
    Tylne koła 28 cali z piastą do wilelotrybu wkręcanego najłatwiej w sklepach kopic i cena oscyluje ok 60 zł za obręcz wzmocniona (komorową) .

Niewzmocnione sa troche tańsze.
    Możesz kupic używke we Młynie na Sołtysowi cach n niedzielnej giełdzie za ok 25 zł bez szpilki mocujacej.
    Kólka 26 cali w niezłym stanie widywałem u drobnych handlarzy na zewnątrz giełdy po 5 zł za koło. Pewnie szemrane ale ludzie maja rożne źródła zaopatrzenia i sprzedają tm np pracownicy serwisów rowerowych dętki używki po 5 zł więc nie opłaca się kleić jak niektórzy mało jedzą a dętki zmieniają w serwisie co sezon podczas przeglądu.
    Są tam tez ludzie co sprzedają markowe używane koła w dużych ilościach średnio po ok 250 zł ale trzeba się znać.

Kupisz tez koła na Świebodzkim (przy wiadukcie) za 15-25 zł ale trzeba chyba z rańca bo potem straszne mizeroty wożą ci najbiedniejsi złomiarze bo nędznego koła nikt nie kupi.
    jak ci się nie śpieszy to zaglądaj na swój złom jak gdzieś masz po drodze.
    Ja tak kiedyś wypatrywałem niegorszenie rowery (chciałem odkupować) z ktorych praktycznie za cenę złomu można odkręcić osprzęt, manetki,hamulce, przerzutki.
    Miałem kiedyś niezły zestaw zapasowych części jak stery, dźwignie hamulcowe , koła.
    Musze zrobić sobie nowy zapasik jak znajdę jakiś w miarę nowy nowy rower.
    Ostatnio znalazłem podczas przejeżdzki złom który odkłada rowery na bok. Nie przyglądałem się czy są tam wartościowe części ale np cenę rowerku dziecinnego podali 3 razy mneijsza niz na allegro i widzisz co kupujesz wiec chyba kupie małej bo za roku będzie potrzebowała większy.
    Okazuje się że na targowiskach można kupić rzeczy których w sklepach nie dostaniesz.
    No ale chyba trzeba tam często jeździć albo z rańca więc nie reklamuje.
    Ja nie mogłem kupić opon 14-tek a te co z łaski sprowadzili do sklepu to była nędzą .
    Młyn odkryłem niedawno a już go chcą likwidować i budować galerie .

Kiedyś kupowałem używane części w serwisach rowerowych (czy nówki magazynowe) .
    Miało to te zaletę że serwisant użyczał np klucza do demontażu np wielotrybu .
    Jednemu chodzi o cenę a drugiemu o czas jak am rower unieruchomiony a serwis jest o rzut beretem.
    Kiedyś sprzed sklepu na Wyścigowej wziąłem niezłe kolko 26 cali.
    Niczego mu nie brakowało .Żadnych oporów na ośce, wieloryb jak nowy .Kolo nie poharatane klockami
    Zatem opłaca się zbierać części na zapas .
    Wczoraj pytałem zony czy chce zapasowe kompletne koła jakby złapała gumę to szybko sama przeżuci.
    Inne oponki na zimę , inne na miasto a inne na górki.
    Kółka zawsze da się gdzieś upchnąć pod sufitem a często brakuje tych 20 minut na klejenie.
    .
  • Gość: Błażej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.07.13, 16:13
    Możesz też kupić przez neta i z pewnością będzie jeszcze taniej :D
    Do wyboru masz albo bazar (allegro) albo jakiś sensowny większy sklep co nie nakłąda ekstremalnej marży np. ten sklep rowerowy
  • Gość: Roman IP: *.play-internet.pl 16.07.13, 13:25
    Popieram przedmówcę. Jeżeli nie potrzebuję czegoś na gwałt (lub jakiegoś drobiazgu którego nie opłaca się kupować zdalnie ze względu na koszt przesyłki) to z reguły kupuję w sklepach internetowych, których zresztą sporo wystawia towar na Allegro. Można połączyć zakupy kilku części by koszty przesyłki stały się znikome. Sklepy stacjonarne mają horrendalne marże na części. Podam kilka przykładów:
    1. Używałem przez kilka sezonów łańcuchy KMC, które polecono mi w pewnym sklepie. Na początku kosztowały 30 zł, w ciągu kilku lat doszła do 45, kiedy zorientowałem się, że sa za miękkie do mojej jazdy (roczne przebiegi po 10 i więcej tys. km, sporo w górach i ciężkim terenie) sięgnąłem po Shimano HG. Przeglądając oferty na Allegro natknąłem się na KMC - za 17 zł.... A rok wcześniej kupiłem za 45.
    2. Rok temu musiałem wymienić prawa klamkomanetkę, kupiłem w pobliskim sklepie za 60 zł.
    W tym roku zakupiłem w sklepie internetowym lewą, identyczną, za 27 zł (z przesyłką 35). Prawe też były po 27.
    3. Kilka lat temu kupowaliśmy rower dla żony. Znaleźliśmy w sklepie niezły Kellys Omega za 1450 zł, ale (jak się okazuje na szczęście) ktoś inny go wcześniej oglądał i miał prawo pierwokupu (był tylko jeden egzemplarz). Coś mnie tknęło i poszukałem w internecie i znalazłem identyczny w Lublinie za 1200 zł (przesyłka w cenie). To nie wszystko - znajomy, który pracował w sklepie rowerowym, gdy mu opowiedziałem o zakupie powiedział, że się dowie za ile sprzedaliby taki rower "dla niego" czyli może z minimalna marżą. Za 980 zł.
  • Gość: Artur IP: *.e-wro.net.pl 17.07.13, 00:42
    Na jakich rowerach obecnie pomykasz Roman?
  • Gość: Roman IP: *.play-internet.pl 17.07.13, 10:32
    Nadal jeżdżę 7-letnią obecnie crossówką Wheelera. No, z oryginału została rama, przednie koło i kierownica. Większość podzespołów wielokrotnie wymieniana - kończę na tym rowerze drugie okrążenie równika. Dobrze mi się nim jeździ zarówno w górach jak i na szosie, więc póki rama cała będzie mi służył.
  • Gość: Artur IP: *.e-wro.net.pl 18.07.13, 15:51
    > Nadal jeżdżę 7-letnią obecnie crossówką Wheelera. No, z oryginału została rama,
    > przednie koło i kierownica. Większość podzespołów wielokrotnie wymieniana - ko
    > ńczę na tym rowerze drugie okrążenie równika. Dobrze mi się nim jeździ zarówno
    > w górach jak i na szosie, więc póki rama cała będzie mi służył.

Jeździsz nim po mieście czy to typowy wycieczkowiec którego nie spuszczasz z oka? A jeśli tak (miasto) to czy zostawiasz swój rower i przypinasz (nie boisz się kradzieży?)
    Tak się przymierzam do kupna jakiegoś drugiego roweru "na co dzień", czegoś co będzie wykorzystywane jako środek lokomocji w mieście podczas sezonu - alternatywnie do samochodu czy komunikacji zbiorowej.
    Generalnie chodzi o to abym nie bał się przypiąć go i pójść załatwiać swoje sprawy. I tu pojawia się problem. Zbyt tani "złom" raczej średnio nada się do w miarę szybkiego i co ważne - bezpiecznego! pomykania po mieście z kolei droższy rower kusi złodzieja. Znajomy który próbował przerzucić się na rower stracił już 3! pojazdy (ostatni kupiony jako używka z poobijaną ramą i widocznymi śladami rdzy a i tak został skradziony!) i odpuścił sobie jazdę po Wrocławiu na rowerze.

Na chwilę obecną niby mam rower ale na dobrą sprawę tak jak bym go niemiał (jeśli chodzi o funkcję komunikacyjną w mieście) - bo sprzętu w okolicy 10tys nie będę przecież nawet na chwile spuszczał z oka o przypinaniu nawet na 4 u-locki nie wspominając.

Tak więc dojrzałem do drugiego roweru z przeznaczeniem na-co-dzień. Jakieś porady? Przemyślenia w tej kwestii?

• Gość: Roman IP: *.play-internet.pl 19.07.13, 12:13
    Wspomniany rower, choć dużo mniej cenny niż Twój, służy mi jako wycieczkowiec. Nie mam do niego zapięcia i staram się nie spuszczać go z oka. Na trasie czasami trzeba wejść do sklepu, ale na wsiach gdzie wszyscy się znają, jest mniejsze prawdopodobieństwo, że pojazd zniknie.
    Po mieście w celach użytkowych jeżdżę starym rowerem, który przypinam. Miałem kilka takich złomów i jakoś nikt się nie połakomił (odpukać).
  • Gość: Cienki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.07.13, 12:09
    Koła tylne możesz kupić np. tutaj

pozdrawiam
  • Gość: Roman IP: *.static.korbank.pl 13.12.13, 15:48
    Astra to model roweru ;-)
  • Gość: Karol IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 10.01.14, 10:17
    w Oleśnicy na Cieśla jest seriws. Dobrze wyposażony, szybko robią i co najważniejsze - porządnie!
  • 01.09.16, 15:44
    moim zdaniem lepiej odłożyc pieniądze i jak kupować częśći do roweru to nowe i markowe. To dla naszego bezpieczeństwa przecież. Zobacz sobie w Bikershop, ja tam zamawiam wszystko co mi potrzeba www.bikershop.pl/

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.