Re: krem bambino za zimę

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • wtam!czy krem bambino jest dobry na zimę?czy zdecydowanie nie?
    • 15.11.05, 09:45 Odpowiedz
      Osobiście nie polecam. Bambino zawiera wodę i w kontakcie z zimnym powietrzem
      lub mrozem moja córcia zmiała całą buzię speżchniętą. W chłodne dni stosujemy
      krem Nivea - na każdą pogodę, fajnie nawilża a zarazem natłuszcza.
      • 15.11.05, 09:48 Odpowiedz

Jedynym dobrym kremem na zimę dla maluszków jest Nivea na każdą pogodę -
        jedyny, który nie zawiera wody. Ja stosowałam przez jakiś czas Bambino,
        wszystko byłok OK, dopóki mały (miał wtedy ok. 1 roku)nie spadł z sanek buzią w
        śnieg. Na następny dzień miał purpurowy policzek z przemrożenia - lekarka wtedy
        powiedziała mi, że na zimę tylko Nivea.
    • 15.11.05, 11:00 Odpowiedz
      Nie zgadzam się z Ikaes.
      Owszem, krem Nivea na każdą pogodę jest bardzo dobry, ale na pewno nie jest to
      jedyny krem z cold cream - nie wiem skąd ten pomysł!
      Kremik musi być taki, żeby stworzył na buzi warstwę ochronną (nie można na
      mrozy smarować kremem nawilżającym - czyli też i Bambino, bo woda pod wpływem
      mrozu zwiększa swą objętość i skóra może pękać!). Osobiście polecam: Krem na
      każdą pogodę Nivea baby, Krem ochronny Nivea baby. Ale z pewnością każdy
      ochronny kremik też będzie dobry (może być lipobaza, klorane, ziajka, j&j - i
      wszystkie inne na mróz, a wybór jest ogromny!)

Temat kremików na zimę poruszono wczoraj wieczorem, proszę poczytać (podałam
      linki do opinii eksperta, pani kierownik Zakładu Farmakologii, Oceny Receptur i
      Badań Aplikacyjnych w Instytucie Matki i Dziecka, Ewy Kamińskiej):
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=572&w=31969281
      Pozdrawiam.

P.S. Nie smarujcie buzi na mróz oliwką, bo zatyka ona pory (stosowana na suchą
      skórę).

--
      Bądź dobry - każdy, kogo spotykasz,
      prowadzi ciężki bój.
      /J.Watson/
      • 04.12.05, 19:17 Odpowiedz
        Mogę się tylko podpisać pod tym, co napisała Driadea. Jeśli temperatura wynosi
        około kilka stopni poniżej zera, trzeba przejść na kremy tłuste, wymienione
        przez Driadeę. Dobra jest też maść Aquastop lub maść Linomag.
    • 05.12.05, 20:03 Odpowiedz
      Pani Ewo, a co Pani myśli o produkcie:
      "wazelina dla niemowląt i dzieci; OEPAROL BV", firmy Agropharm s.a.
      Wcześniej w żadnym poście nie natrafiłam na ten specyfik, a używam go dla mojej
      córki i jestem zadowolona. Na opakowaniu jest informacja o pozytywnej opinii
      Instytutu Matki i Dziecka, zawiera olej z nasion wiesiołka. Jest dosyć tani, ja
      zapłaciłam 3,50 zł za małe ale bardzo wydajne opakowanie. Jeśli uważa Pani, że
      jest warty polecenia, to taka informacja może się przydać innym mamom. Podaję
      skład: petrolatum, isopropylmyristate, paraffinum liquidum, oenothera paradoxa,
      paraffin, tocopherol, parfum.
      Serdecznie pozdrawiam.
      Serdecznie pozdrawiam

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.