01.09.14, 16:27
Mówiłeś że masz nadzieję /czy coś w tym rodzaju/ że Tusk jako unijny przewodniczący zrobi coś pozytywnego dla Polski - poniżej masz pierwszy przykład za jaką cenę ta menda walczyła o ten nie tyle unijny stołek ile o te sto patoli co miesiąc jakie będzie dostawał.
wpolityce.pl/polityka/211825-solidarna-polska-pyta-czy-tusk-obiecal-cameronowi-zgode-na-przyciecie-swiadczen-socjalnych-dla-polskich-imigrantow
W sumie to jestem za cięciem socjalu dla Polaków za granicą i tylko dla Polaków. Za te ich kilometrowe kolejki w Anglii do lokali wyborczych gdy głosowali na bandę ryżego smile
Edytor zaawansowany
  • darima_ka 01.09.14, 17:29
    W już o tym pisałam ,ze dostał stanowisko za konkretne zobowiązania?

"Reforma jednego z czterech filarów UE - swobodnego przemieszczania się siły roboczej - jest jednym z najważniejszych celów, które stawia sobie Cameron dążąc do oparcia stosunków W. Brytanii z UE na nowych zasadach i zmniejszenia migracji. Cameron chce m.in. ograniczyć zjawisko tzw. turystyki zasiłkowej. "

Czyli popierając Camerona będzie działał na szkodę Polaków?
    forum.gazeta.pl/forum/w,50394,153442396,153501375,Zagraniczne_media_o_wyborze_Tuska_.html

--
    Bez Granic
  • darima_ka 01.09.14, 17:30
    To też warto przeczytać:
    wgospodarce.pl/informacje/15773-i-juz-po-sukcesie-i-pozycji-tuska-i-polski-w-ue-minister-finansow-niemiec-domaga-sie-powolania-unii-europejskiej-dwoch-predkosci-w-ktorym-miejscu-polska
    --
    Bez Granic
  • czarek_sz 01.09.14, 18:12
    Tusk z pewnością poprze swych chlebodawców i będzie za tym aby Polska w Unii była krajem nie drugiej prędkości ale krajem drugiej kategorii a nawet trzeciej.
  • skuter46 02.09.14, 09:09
    Nie martwię się (na razie) tym co chce minister finansów Niemiec. To jest chciejstwo ministra a może i Niemiec. Ale wymagało by to zgody 28 członków UE.

A swoją drogą , po co dokonywać podziału formalnego na 2 prędkości , kiedy jest faktyczny - na państwa z euro i pozostałe.
  • skuter46 02.09.14, 15:50
    Darima_ko.
    Może nie warto z góry przesądzać jakie bariery dla imigrantów postawi WB.
    Przecież narzuca się w WB takie rozwiązanie:
    - nie blokować dopływu rąk do pracy w państw UE (a więc i z Polski),
    - utrzymać zatrudnienie w WB pracowników przygotowanych zawodowo i angielsko
    języcznych,
    - zablokować imigrację, niosących dla cywilizacji zachodniej różnorodne zagrożenia ,
    pracowników z Azji , Afryki i Ameryki Południowej

Brytyjczycy nie mają alarmującego bezrobocia, Polacy nie zabierają im miejsc pracy, Polacy są gruntownie wykształceni, mają poszukiwane zawody i cechy b.dobrych pracowników
  • tadeusz_ski.51 02.09.14, 07:35
    A nie mówiłem? Czarek kłóci się ze Skuterem.
    Powiem oględnie (żeby krawcowa nie wycięła). Skuter ma tak kontrowersyjne poglądy, że z nim każdy wcześniej czy później musi sie pokłócić.
    --
    http://emoty.blox.pl/resource/ok.gif
  • skuter46 02.09.14, 08:46
    Nie widzę co kto ostatnio pisał .... i nie chcę widzieć.
  • skuter46 02.09.14, 09:04
    Czarku . Tak, pisałem , że "mam nadzieję /czy coś w tym rodzaju/ że Tusk jako unijny przewodniczący zrobi coś pozytywnego dla Polski ."

Mam ją nadal. Nie ma na razie faktów , tj. zgody Tuska na przycięcie świadczeń socjalnych dla Polaków żyjących w WB. Tusk nie jest tym "przewodniczącym...."

Jest co innego .... sygnał Tuska (na pierwszej unijnej konferencji), że robił będzie wszystko by WB została w UE. M.in. dając wsparcie dla planów Camerona dotyczących ograniczenia turystyki zasiłkowej. Polski premier zapewnia o swoim pełnym poparciu dla „walki z wykorzystywaniem systemu socjalnego przez imigrantów z Europy Wschodniej”. Reformy dotyczące zredukowania swobodnego przepływu imigrantów oraz ich praw w korzystaniu z systemu świadczeń socjalnych są głównym celem torysów, dlatego też stanowisko Tuska w tej sprawie napełniło ich optymizmem.
    www.polishexpress.co.uk/tusk-popiera-camerona-w-sprawie-wprowadzenia-limitow-na-swiadczenia-socjalne-dla-imigrantow/
    To jeszcze nie znaczy, że wspierając Camerona ( w tym temacie) szkodzi Polakom w WB.
    Bo diabeł tkwi w szczegółach.

• czarek_sz 02.09.14, 09:13
    No to porzuć lepiej owe nadzieję a nie przeżyjesz bardzo bolesnej traumy smile
    wpolityce.pl/polityka/211846-donald-tusk-prezydencikiem-europy-bedzie-kims-w-rodzaju-notariusza
    "Narodowy punkt widzenia nie będzie mnie już obowiązywał w pracy
    — zapowiedział Donald Tusk po nominacji na szefa Rady Europejskiej.
    To zdanie najlepiej oddaje nastawienie premiera, który ucieka z tonącego okrętu z polską banderą.
    W związku z tą deklaracją nie dajmy się zwieść już rozpoczętemu przez polityków Platformy zamulaniu umysłów pod hasłem: ile to Polska zyska na tym, że Donald Tusk zostanie „prezydentem Europy”. Przede wszystkim – na co zwrócił uwagę sam zainteresowany – pełniąc nową funkcję ma reprezentować interes ogólnoeuropejski, a nie interes Polski."
    Miłego dnia smile
  • skuter46 02.09.14, 10:40
    Wybacz. Dla mnie "wsieci" , "wpolityce" i ich zawartość nie jest wiarygodna. Dziś są komentarze, że te media + Wprost to media rynsztokowe.

Przeczytaj dokładnie jak gazeta interpretuje na niekorzyść Tuska jego słowa. Nie wiemy nawet (trzeba by przesłuchać "słowa po nominacji") czy te słowa były wypowiedziane.
    To jest normalna podpucha.

Będzie przewodniczącym Komisji Europejskiej a więc oczywiste, że ma pracować na rzecz UE. Ale wcale nie znaczy, że ma automatycznie nie widzieć/ nie uwzględniać interesu Polski. Polska jest w UE i łatwo jest uzasadnić by interes Europy zgodny z interesem Polski, łatwiej będzie z tego stanowiska (niż ze strony rządu RP) uwzględnić rozwiązania unijne w interesie Polski.

A teraz mówić za wcześnie .... bo "jeszcze Kaśka w brzuchu a już jej kaszkę warzą".
  • skuter46 02.09.14, 11:07
    Ja nie dałem się zwieźć głosom polityków (częściej nachalnym mediom) . Przecież wiadomo, że nowa praca Tuska ma określony zakres obowiązków. Z tego zakresu wyraźnie wynika, że
    nie będzie on miał wielkich możliwości podejmowania decyzji w interesie Polski. Może prezentować / załatwiać / popychać sprawy polskie w trakcie organizacji funkcjonowania UE, rozmów i negocjacji, spotkań międzynarodowych.
  • czarek_sz 02.09.14, 13:54
    Znów jesteś w rozkroku Skuter ? raz masz nadzieję a nawet wiarę, teraz asekurujesz się że zakres obowiązków że to że śmo może uniemożliwić mu spełnienie Twojej nadziei. Zdecyduj się w końcu na albo albo.
    Mnie jedno cieszy - mianowicie że Tusk za dwa i pół roku bycia w Unii kapciowym Merkel od 62 roku życia będzie otrzymywał 80 tys zł emerytury miesięcznie - dożywotnio !! a jeśli Merkel da kapciowemu drugą kadencję /kolejne dwa i pół roku/ to gdy się skończy Tusk będzie miał akurat 62 lata big_grin i teraz popatrz : Tusk w Polsce podniósł wiek emerytalny do 67 lat załatwił Polakom umowy śmieciowe od których w ogóle nie będzie emerytur a sam w wieku 62 lat przejdzie na emeryturę i będzie pobierał 80 tys zł miesięcznie. Jak mnie to cieszy i nie to że będzie tyle pobierał tylko to że tak wydymał lemingów którzy nie wiedzieć czemu wciąż ślinią się do niego jak niemowlę do cycka big_grin
    www.fakt.pl/polityka/emerytura-donalda-tuska,artykuly,485443.html - pewnie kłamią bo to tabloid smile
    Bez obrazy Skuter ale zapytam jeszcze - Ty też byłeś w lisim programie na dwójce i na stojąco ze łzami w oczach śpiewałeś ryżemu sto lat wierząc we wszystko co tam mówił ? big_grin żartowałem smile
  • rena-ta49 02.09.14, 14:12
    Mnie tylko zastanawia dlaczego na to stanowisko nie zdecydowała sie sama Merkel,
    a premier Danii wręcz oświadczyła:
    "Premier Danii Helle Thorning-Schmidt powiedziała w Paryżu, że nie ubiega się o stanowisko przewodniczącej Rady Europejskiej. "Nie jestem kandydatką. Jestem premierem Danii. Od dawna to powtarzam" - oświadczyła."
    Widać dla niektórych polityków ważniejsze są sprawy własnego kraju ,niż brylowanie na salonach w Brukseli?
    www.rp.pl/artykul/1137134.html
  • skuter46 02.09.14, 15:28
    Czarku zarzucasz mi : " raz masz nadzieję a nawet wiarę (nadzieja nie różni się od wiary, obydwie są oczekiwaniem ), teraz asekurujesz się (bo powodujesz, że przechodzimy do konkretnych przewidywań, analizujemy przyszłą sytuację) że zakres obowiązków że to że śmo może uniemożliwić mu spełnienie Twojej nadziei (zawsze tak jest , że "to lub śmo", stoi na przeszkodzie spełnienia planów, zamierzeń i nadziei. Chodzę po ziemi , ostrożnie stąpam, nie widzę świata w jedynie dwóch kolorach. Nie jestem samobójcą i oszołomem .... zwolennikiem jednego pana. Nauczyło mnie to doświadczenie zawodowe - 4 lat powiatowego i 8 lat wojewódzkiego planisty, oczywiście za PRL).
  • skuter46 02.09.14, 15:34
    Nie miałem nawet myśli, że człowiek reprezentujący UE będzie w sposób władczy podejmował jakieś istotne decyzje gospodarcze, społeczne, prawne ,...
    W UE która ma "rząd i parlament", sądy, ..... wink

Nie oglądam programu Lisa. Nie lubię tego przemądrzalca.
  • czarek_sz 02.09.14, 17:30
    A dla mnie Skuter istnieją tylko dwa kolory - biały i czarny. Dla mnie 'odcienie' oznaczają furtki do kombinowania do omijania prawa a nawet do łamania go zgodnie z prawem które tworzy się pod siebie także wbrew woli i ze szkodą dla większości. W ocenie tego co mówią i robią ludzie, politycy, ja kieruję się ewangelicznym - Niech Wasza mowa będzie tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od złego pochodzi. (Mt 5:33-37 już wtedy uznawano że 'odcienie' są nieczyste i że oznaczają nic innego jak niecne zamiary smile
  • skuter46 02.09.14, 20:54
    Szkoda , że nie jestem ze Świadków Jehowy. Znalazł bym Ci w Biblii ewangeliczne słowa o o stosowaniu i potrzebie stosowania kolorów.
    Bez pomocy kieruję Cię po instruktaż do Biblii. I nie kieruj mnie na niewłaściwe strony Ewangelii. Wyczytałem takie wskazania :
    KOLORY
    Biblia nie zawiera takiej liczby precyzyjnych nazw kolorów, jak współczesne tabele barw. Pisarze biblijni określali kolory opisowo, np. przyrównywali rzeczy nieznane do dobrze znanych (Wj 16:31; Obj 1:14). Często odwoływali się do takich powszechnie spotykanych rzeczy, jak krew, śnieg, pewne ptaki, ogień, czy kamienie szlachetne (2Kl 3:22; Ps 51:7; PnP 5:11; Mt 16:2, 3; Obj 9:17). Kolory mogły mieć znaczenie symboliczne i być kojarzone z pewnymi pojęciami.

Biały. Najczęściej wymieniany kolor w Biblii. Oprócz określania barwy często symbolizuje prawość i czystość duchową (Obj 3:4; 7:9, 13, 14). Biały koń ukazany w Objawieniu 6:2 i 19:11 przedstawia sprawiedliwą wojnę prowadzoną pod wodzą Jezusa Chrystusa. Białe szaty nosili zarówno ludzie biedni, jak i piastujący wysokie stanowiska, a także większość wspomnianych w Biblii aniołów (Mk 16:5; Jn 20:12; Obj 19:14). Poza tym biel występuje również we wzmiankach o włosach (Kpł 13:3; Mt 5:36), ciele ludzkim (Kpł 13:16), polach gotowych do żniw (Jn 4:35) i Boskim tronie sędziowskim (Obj 20:11). Jezus przyrównał faryzeuszy i uczonych w piśmie do pobielanych grobów (Mt 23:27). Nawiązał w ten sposób do zwyczaju bielenia grobów w okolicy Jerozolimy przed Paschą, co chroniło podróżujących na to święto ludzi przed skalaniem się w wyniku ich dotknięcia. Biblia rozróżnia kilka odcieni bieli, m.in. mówi o barwie czerwonawobiałej (Kpł 13:19, 24) i matowobiałej (Kpł 13:39).

Brunatny. Występuje tylko w opisie owiec (Rdz 30:32, 33, 35, 40).

Cynober (Jer 22:14; Eze 23:14). W Biblii określenie to oznacza czerwonawy barwnik uzyskiwany z tlenków żelaza lub ołowiu. Wydaje się, że pierwsi użyli go Fenicjanie, którzy przywieźli ten surowiec z Afryki Północnej. Później jego złoża odkryto również na Bliskim Wschodzie.

Czarny. Kolor ten pojawia się w opisie włosów (Kpł 13:31; Mt 5:36), koni (Za 6:2, 6), skóry (Hi 30:30) i słońca (Obj 6:12). W Objawieniu 6:5, 6 czarny koń symbolizuje głód. W Biblii wspomniano również o „czarnym marmurze” i „czarnym tuszu” (Est 1:6; Jer 4:30).

Czerwony, ognistoczerwony i żółtawoczerwony. Kolorów tych użyto w odniesieniu do włosów (Rdz 25:25), farbowanych skór baranich (Wj 25:5), zwierząt (Lb 19:2; Sdz 5:10; Za 1:8), odzienia (Iz 63:2) i wieczornego nieba (Mt 16:2, 3). Hebrajski przymiotnik ʼadòm, „czerwony”, pochodzi od słowa dam, które znaczy „krew” (Rdz 9:6; 25:30).

Karmazyn. Jeden z kolorów, na jakie farbowano kosztowne tkaniny (2Kn 2:7, 14; 3:14; Nah 2:3). Tę intensywną barwę przenośnie przypisano grzechom (Iz 1:18).

Niebieski. Na taki kolor barwiono m.in. włókna, sznury, tkaniny i szaty (Wj 26:4, 31, 36; 39:22; Lb 4:7). Wszyscy Izraelici na skraju swych szat powyżej frędzli umieszczali niebieski sznur (Lb 15:38, 39). Jednym z kolorów zdobiących napierśniki opisane w Objawieniu 9:17 był hiacyntowoniebieski.

Ognisty. Barwa ta występuje w symbolicznym opisie wielkiego smoka, Szatana Diabła (Obj 12:3). W Objawieniu 6:4 koń maści ognistej przedstawia wojny między narodami.

Purpura i czerwonawa purpura. Pismo Święte często wspomina o tych kolorach, choć nie rozróżnia licznych odcieni purpury, które uzyskiwano dzięki rozmaitym barwnikom lub metodom barwienia (Wj 25:4; Lb 4:13; Eze 27:7, 16; Dn 5:7, 29; Mk 15:17, 20; Łk 16:19; Obj 17:4). Ze względu na wysoką cenę purpurę często kojarzono z bogactwem, chwałą i królewskim majestatem lub używano jako ich symbolu.

Siwy, szary. Zwykle używany w odniesieniu do włosów osób w podeszłym wieku (Rdz 42:38; Kpł 19:32; Prz 20:29). Droga wełna mogła mieć kolor czerwono szary (Eze 27:18).

Szkarłatny (intensywnie czerwony). Występuje we wzmiankach o sznurach i niciach, tkaninach i szatach, a także grzechach (Rdz 38:28, 30; Lb 4:8; Joz 2:18; Iz 1:18; Jer 4:30; Mt 27:28). Bestia opisana w 17 rozdz. Objawienia (w. 3) jest barwy szkarłatnej, co odróżnia ją od bestii z rozdz. 13. Tej szkarłatnej bestii dosiada nierządnica przyobleczona w purpurę i szkarłat (Obj 17:3-5). W ten sposób ukazano, że bestia rości sobie prawo do królewskiej władzy, a ujeżdżająca ją niewiasta żyje w zbytku i ma wysoką pozycję.

Zielony. Przymiotnik ten często występuje w Biblii, ale na ogół nie odnosi się jedynie do koloru, lecz przywodzi też na myśl żywą, bujną roślinność lub ogólnie pomyślny stan rzeczy (Rdz 1:30; 9:3; Wj 10:15; 2Kl 19:26; Obj 8:7). W opisie rafinowanego złota oraz plam trądu na ubraniu lub na ścianach domu Biblia wspomina o kolorze żółtawo zielonym (Kpł 13:49; 14:37; Ps 68:13).

Żółty i siarkowożółty. Kolejne kolory wymienione w Biblii (Kpł 13:30, 32, 36; Obj 9:17).

Kolory mieszane. Oprócz wzmianek o określonych kolorach Biblia zawiera też wiele przymiotników odnoszących się do przedmiotów różnokolorowych lub o nieokreślonej barwie, np.: łaciaty (Rdz 30:32, 33), jaskrawy (Iz 63:1), wielobarwny (Jer 12:9), srokaty (Za 6:3, 7), rumiany (1Sm 16:12; PnP 5:10), nakrapiany (Za 6:3, 6), cętkowany (Rdz 31:10, 12), pasiasty (Rdz 37:3; 2Sm 13:19), śniady (PnP 1:6), dwubarwny (Eze 27:24), różnobarwny (Eze 16:16; 17:3; 27:7, 16, 24) (zob. BARWNIKI, FARBOWANIE).
  • czarek_sz 02.09.14, 21:05
    Udajesz że nie zrozumiałeś co co miałem na myśli mówiąc o odcieniach kolorów czy faktycznie nie zrozumiałeś ? bo mi wydaje się że jasno się wyraziłem smile
  • skuter46 02.09.14, 21:37
    Nie udaję. Wyznaję inne zasady. Dlatego nie rozumiemy się. Odróżniam całą gamę kolorów a z tym wielość zdań i opinii , różniących się w zależności od posiadanej wiedzy i źródeł informacji.
    Nie musisz mi tłumaczyć - uznajesz stanowcze, jednoznaczne, jednorazowe, niezmienne w czasie określenie zjawisk, spraw , problemów i ludzi.
    Nie mam do Ciebie pretensji. Nie przekonywuję Cię do swoich poglądów. Prezentuję swoje zdanie i tyle. Pozostajemy przy swoich zdaniach.
  • skuter46 02.09.14, 21:24
    Interpretacja tego zapisu jest też taka:
    "Tak - tak, nie - nie" oznacza mówienie prawdy i odrzucenie kłamstwa. Oznacza usunięcie ze składanej przysięgi, ślubu, przyrzeczenia i obietnicy, przesady i nadmiaru słów.

A przy okazji - jeśli już powołujesz się na święte słowa - warto abyśmy stosowali się do zaleceń z księgi Mateusza (Mt 5:43-44) - Światło światła. :
    "43. Słyszeliście, że powiedziano: "Masz miłować swego bliźniego i nienawidzić swego nieprzyjaciela ".
    44. "Ja jednak wam mówię : "Miłujcie swych nieprzyjaciół i módlcie się za tych którzy was prześladują".
  • czarek_sz 02.09.14, 21:47
    Bóg kazał Żydom swych nieprzyjaciół zabijać. I co Ty na to ?
  • skuter46 02.09.14, 22:04
    Czyli kwestionujesz treści księgi Mateusza, przeze mnie zacytowane ?
  • czarek_sz 02.09.14, 22:23
    A kwestionujesz nieomylność słowa Bożego ? bo w dekalogu piąte przykazanie mówi nie zabijaj tymczasem w/g Biblii Bóg kazał Żydom zabijać i to wielokrotnie. Jak to pogodzić ?
  • skuter46 03.09.14, 03:11
    Godzą to ludzie (głównie kapłani) od wieków. Korzystają z Biblii wyrywkowo . Dobierają zalecenia Boga lub jego Apostołów do określonych sytuacji życiowych. Chyba wykazałem Ci, że na Twoją ewangeliczną zasadę 2 kolorów (będącą dowodem, że postępujesz ewangelicznie - wybierasz/masz/widzisz zjawiska tylko w kolorach czarnym i białym) można znaleźć w Biblii przykłady na stosowanie/zalecenie wielu kolorów.
    Nic nie kwestionuję. Gdzie bym śmiał kwestionować Słowo Boże.
    Pytasz - jak godzić dekalog z treścią Biblii, na przykładzie słowa "zabijaj" ?
    Stosować , jak stosujesz. Twoja sprawa. Tylko nie mówić, że określone zalecenia wiary
    są jedynymi ..... bo w Biblii znajdziesz też zalecenia zupełnie odwrotne.

Ja nie muszę godzić przykazań / Słowa Bożego w Biblii . Stosuję je dosłownie i wybiórczo, dodając do tego - swój rozum. Albowiem, nie zawsze wiem co mówi Biblia na temat moich słów i czynów. Skąd mogę znać na pamięć i stosować dosłownie Biblię ?
    Dlatego dziś kieruję się głownie etyką, zasadami współżycia społecznego, rachunkiem ekonomicznym, doświadczeniem życiowym,.... a także (niestety) sugestiami z zewnątrz -
    otoczenia, mediów, .... .... o potrzebach ducha i ciała .... już nie mówię.
    Pytasz , odpowiedziałem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka