Dodaj do ulubionych

Jak kraść to miliony!

09.02.16, 18:53
za ukradzione miliony się nie siedzi, taki wymiar niesprawiedliwości mieliśmy za PO!
Cały wymiar niesprawiedliwości jest do gruntownego "przewietrzenia"
Wydawałoby się ,że za komuny można było trzymać ludzi w zamknięciu bez wyroku,
a w IIIRP takich przypadków też jest sporo.
www.fakt.pl/polska/ukradl-kawe-za-337-90-zl,artykuly,603358.html
Edytor zaawansowany
 • rena-ta49 10.12.18, 15:28
  Nie ukradł batonika za 2 złote w supermarkecie, tylko przez kilka lat oszukiwał na potęgę! Jak pisała „Gazeta Wyborcza”, w latach 2008-2011 Grzegorz D. miał m.in. wystawić 190 lewych faktur na blisko 6,6 mln zł, m.in. za roboty budowlane na rzecz dewelopera ze Skarżyska-Kamiennej. Jak ustalili śledczy – przekręty, w których mąż posłanki brał udział, mogły doprowadzić do wyłudzenia nawet 1,4 mln zł. Sfałszowanie faktur, miało pomóc kilku firmom wyłudzić zwrot nienależnego podatku VAT.
  www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/maz-poslanki-po-skazany-za-lewe-faktury-lewe-faktury-meza-poslanki/n3r2kps

  niewygodne.info.pl


  Ukradł 1 batonik - musiał iść do więzienia. Sfałszował 190 faktur VAT na 6,6 mln zł - dostał karę w zawieszeniu

  poniedziałek, 10.12.2018 r.

  foto: AJEL (Pixabay.com / CC0)

  Cierpiący na schizofrenię Arkadiusz K. w 2011 roku ukradł ze sklepu czekoladowy batonik o wartości 99 groszy. Pierwotnie sąd skazał go zaocznie na grzywnę 100 zł. Kiedy jednak okazało się, że skazany nie ma z czego uregulować grzywny, sąd zamienił grzywnę na karę więzienia. Inaczej potoczyła się historia Grzegorza D., który w latach 2008-11 sfałszował 190 faktur VAT o wartości ok. 6,6 mln zł, czym przyczynił się do wyłudzenia od Skarbu Państwa nawet 1,4 mln zł. Sąd był dla niego łagodny - D. (prywatnie były mąż posłanki PO) dostał bowiem karę w zawieszeniu...  Inny przypadek surowego potraktowania w przypadku drobnej kradzieży to historia 46-letniej mieszkanki Słupska, która w styczniu 2016 r. w jednym z supermarketów w Ustce została przyłapana na kradzieży dwóch cukierków o łącznej wartości 60 groszy. O czynie tym została powiadomiona policja. 46-latce wysłano wezwanie na komisariat, ale nie stawiła się. Ostatecznie policja skierowała sprawę o wykroczenie do sądu. Sędzia sądu rejonowego w Słupsku okazał się być bezwzględny - skazał kobietę (upośledzoną umysłowo - jak się później okazało) na miesiąc ograniczenia wolności oraz 20 godzin prac społecznych.

  Powiadają, że jak kraść to miliony. Historie chorego na schizofrenię Arkadiusza K., który ukradł czekoladowy batonik czy mieszkanki Słupska od dwóch cukierków w zestawieniu z historią Grzegorza D., który sfałszował 190 faktur VAT o wartości ok. 6,6 mln zł, czym przyczynił się do wyłudzenia od Skarbu Państwa nawet 1,4 mln zł, wydają się to powiedzenie potwierdzać. Za kradzież drobnej rzeczy można finalnie trafić do więzienia. W przypadku kradzieży milionów można liczyć na pobłażliwość sądu i otrzymać karę w zawieszeniu.

  Grzegorz D. za udział w procederze fałszowania faktur VAT na dużą skalę został skazany na 2 lata więzienia w zawieszeniu na 5 lat i 25 tys. zł grzywny.

  Inny przykład łagodnego podejścia do przestępców to sprawa tzw. mafii lekowej. Zdaniem Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego na 95 wszczętych w tym zakresie postępowań (dane sprzed 2016 roku) aż 3/4 kończyła się umorzeniem lub warunkowym zawieszeniem. Najbardziej kuriozalne były jednak uzasadnienia dla wydawanych przez prokuratorów postanowień. Sprawę osoby, która nielegalnie wywiozła poza terytorium Polski leki o wartości 30 mln zł umorzono, bowiem oskarżona przeprosiła prokuratora i obiecała, że już nigdy więcej nie będzie wywoziła leków poza granice naszego kraju (!). W innym przypadku (wywóz leków o wartości 45 mln zł) prokurator umorzył postępowanie ze względu na niską szkodliwość społeczną czynu.

  Niskie wyroki za milionowe przekręty zachęcały innych do podobnej działalności. Pokusa robienia "wałków na VAT" była wielka, skoro nawet w przypadku wpadki sądy orzekały najczęściej kary w zawieszeniu. Co innego, gdy kradniesz batoniki lub cukierki. Wówczas musisz się liczyć z bezwzględnością wymiaru sprawiedliwości.

  niewygodne.info.pl/artykul9/04657-Za-skradziony-batonik-musial-isc-do-wiezienia.htm?fbclid=IwAR3mDcE69wpWHbCgOMezKSzEzBtUB27TXYymmrESmxU9ympYPoNJ6cV5Puw
 • czuk1 12.12.18, 09:25
  Oczekiwałem na konkretną reformę sądownictwa. Czekam na nią 3lata. Chodzi o zmianę kodeksu karnego. A w nim na dostosowanie okresu i wysokości kar do polityki karnej PiS. Reforma kadrowaw sądownictwie nie uprościła procedur i kodeksów

  --
  Zagrożenie wielkie - imgpdf.wip.pl/pdf/zg-ochro%C5%84-siebie-i-dzieci-przed-smogiem/smog-realne-zagrozenie.pdf --
  -- społeczna presja na władze konieczna.
 • czarek_sz 12.12.18, 15:47
  Polskie sądownictwo i kodeks karny powinny bazować na tych sprzed drugiej wojny. Bez kombinowania i ponownego wymyślania prochu.
 • czuk1 12.12.18, 16:46
  czarek_sz napisał:
  Polskie sądownictwo i kodeks karny powinny bazować na tych sprzed drugiej wojny.
  Bez kombinowania i ponownego wymyślania prochu.

  Chyba nie bardzo .... bo przez blisko 100 lat Polska zmieniła się , pod każdym względem.
  Teraz mamy rząd,nowy rząd który podjął się reformy wymiaru sprawiedliwości . I trzeba go tylko inspirować do tej reformy. Wiadomo, że trzeba upraszczać prawo. Nie może być tak, że
  ustawa o VAT liczy ponad 5 tys. stron. Trzeba uprościć kodeksy wykonawcze, procedury sądowe i w prokuraturze. Trzeba komputeryzować czynności wymiaru sprawiedliwości. Trzeba zastosować - jak już zaczęło Min.Spraw - wyższe, adekwatne do szkodliowości, kary za przestępstwa i wykroczenia. .......


  --
  Zagrożenie wielkie - imgpdf.wip.pl/pdf/zg-ochro%C5%84-siebie-i-dzieci-przed-smogiem/smog-realne-zagrozenie.pdf --
  -- społeczna presja na władze konieczna.
 • czarek_sz 12.12.18, 18:30
  Przewlekłość postępowania pomimo techniki i możliwości jakie dziś mają sądy urąga jakimkolwiek standardom. Przed wojną mordercę czy złodzieja urzędnika po przedstawieniu dowodów sądzona kilka dni i był wyrok. Jak sądzi się obecnie widzi każdy.
 • czuk1 12.12.18, 21:19
  O widzisz. Jestem Twojego zdania. Bagno w wymiarze sprawiedliwości widzi ten kto jest pozwanym lub powodem w sądzie bądź ma do czynienia z prokuratorami. Byłem kilkakrotnie klientem sądów.... jako powód, świadek - z firmy. Teraz obserwuję okradanie firmy, jej współwłaściciel 6 lat walczy bezskutecznie w prokuraturze i w sądach o ukaranie sprawców. Do dziś mamy indolencję, bezczynność , nietrafne decyzje - z powodu braku wiedzy prokuratorów i sędziów o funkcjonowaniu i finansach firmy oraz wiedzy praktycznej audytorów i biegłych (dot. rachunkowości kreatywnej, sposobach wyprowadzania środków,....).


  --
  Zagrożenie wielkie - imgpdf.wip.pl/pdf/zg-ochro%C5%84-siebie-i-dzieci-przed-smogiem/smog-realne-zagrozenie.pdf --
  -- społeczna presja na władze konieczna.
 • rena-ta49 12.12.18, 19:32
  czarek_sz napisał:

  > Polskie sądownictwo i kodeks karny powinny bazować na tych sprzed drugiej wojny
  > . Bez kombinowania i ponownego wymyślania prochu.

  Chociażbyś nie wiem jaki KK wprowadził,to nic nie zmieni.Tu chodzi o mentalność/przekupstwo sędziów.Ten co ukradnie batonik idzie siedzieć, ten co okrada Polaków na miliony dostaje zawiasy! Trzeba znać odpowiedniego sędziego? Nie wspomnę ,że sędziowie nie osądzą uczciwie kolegę złodzieja-sędziego.
 • czarek_sz 12.12.18, 19:56
  Dlatego obecna reforma którą próbuje wprowadzić PiS nie zmieni patologii która zżera polski wymiar nie/sprawiedliwości. Tu trzeba trzęsienia ziemi a tego PiS boi się jak ognia bo boi się reakcji UE.
 • czuk1 12.12.18, 21:43
  Uważam, że TAKIE POZAKONSTYTUCYJNE przejmowanie bezpośredniego zarządzania przez partię rządzącą (w osobie ministra sprawiedliwości, premiera, parlamentu) prowadzenia prokuratury , spraw kadrowych i dyscyplinarnych w wymiarze sprawiedliwości było błędem. Nie było potrzebne. To co jest teraz można było uzyskać , bez łamania konstytucji i narażania się w UE. Należało tylko wzmocnić procedury dyscyplinowania sędziów i prokuratorów oraz wzmocnić nadzór przy pomocy NIK .... ale zgodnie z konstytucją. Teraz odbija się to rykoszetem na opinii o Polsce. A problem niewydolności sądownictwa i prokuratury potężnieje. Podporządkowanie sędziów administracji rządowej przynosi więcej kłopotów niż korzyści. I opóźnia przeprowadzanie właściwej reformy - upraszczania prawa i procedur.


  --
  Zagrożenie wielkie - imgpdf.wip.pl/pdf/zg-ochro%C5%84-siebie-i-dzieci-przed-smogiem/smog-realne-zagrozenie.pdf --
  -- społeczna presja na władze konieczna.
 • czarek_sz 12.12.18, 22:01
  Póki co w Polsce sądy nie są podporządkowane władzy a dowodem na to są ich działania stricte polityczne które w Turcji skończyłyby się pierdlem albo kulką w łeb. U nas uchodzą za męczenników w walce z reżimem który morduje demokrację i wyprowadza Polskę z Europy.
 • czuk1 12.12.18, 22:27
  Do Turcji nas nie porównuj. Podporządkowane władzom są administracje sądów, sąd dyscyplinarny,KRS , TK, SN.

  --
  Zagrożenie wielkie - imgpdf.wip.pl/pdf/zg-ochro%C5%84-siebie-i-dzieci-przed-smogiem/smog-realne-zagrozenie.pdf --
  -- społeczna presja na władze konieczna.
 • czarek_sz 12.12.18, 22:56
  Za rządów PO nie były podporządkowane władzy ścigały złodziei warszawskich kamienic ścigały watowskie mafie ? Czuk puk puk tu ziemia smile
 • rena-ta49 13.12.18, 16:00
  czarek_sz napisał:

  > Za rządów PO nie były podporządkowane władzy ścigały złodziei warszawskich kami
  > enic ścigały watowskie mafie ? Czuk puk puk tu ziemia smile

  We wszystkich europejskich krajach wymiar sprawiedliwości jest podporządkowany władzy,
  politycy mianują sędziów,ale do tłumoków nie docierają te argumenty,bo TVN im powiedział ,że jest inaczej. Jak nie było za PO kontroli nad tą bandą to teraz się taki Seremet tłumaczy,że on nic nie mógł bo nie miał nad niczym kontroli!
  A jego coroczne sprawozdanie nie zatwierdzał Tusk(władza wykonawcza)i trzymał go w szachu.Gdyby nie zatwierdził- Seremet traciłby stanowisko.Tak na wszelki wypadek Seremet był wierny jak pies.
 • rena-ta49 13.12.18, 07:25
  Szok! Skandal! Pijany facet, z orzeczonym wcześniej zakazem prowadzenia aut, zabił dziecko na drodze. Sędzia uznał, że winne jest... dziecko. Nie mam słów. Granda!!!!!!!!
  www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-12-11/w-wypadku-zginal-11-latek-kierowca-prowadzil-pod-wplywem-alkoholu-ale-winny-nie-jest/

  Widzisz tych sqrwieli w togach?
 • czuk1 13.12.18, 08:23
  rena-ta49 napisała:
  > Szok! Skandal! Pijany facet, z orzeczonym wcześniej zakazem prowadzenia aut, zabił dziecko na drodze. Sędzia uznał, że winne jest... dziecko. Nie mam słów. Granda!!!!!!!!
  > Widzisz tych sqrwieli w togach?

  Orzekła jedna,niedoświadczona sędzina. Faktycznie postanowienie nietrafione. Już przełożony jej o tym mówi. A więc na pewno w drugiej instancji wyrok zostanie poprawiony.
  Dlatego szat bym tu nie rozrywał ...ani własnych, ani na sędziwej. I nie uogólniałbym.
  Jest to wypadek w pracy , tej sędzi . A swoja drogą rodzice powinni pilnować swoich dzieci.  Zagrożenie wielkie - imgpdf.wip.pl/pdf/zg-ochro%C5%84-siebie-i-dzieci-przed-smogiem/smog-realne-zagrozenie.pdf --
  -- społeczna presja na władze konieczna.
 • rena-ta49 13.12.18, 15:45
  czuk1 napisał:

  > rena-ta49 napisała:
  > > Szok! Skandal! Pijany facet, z orzeczonym wcześniej zakazem prowadzenia a
  > ut, zabił dziecko na drodze. Sędzia uznał, że winne jest... dziecko. Nie
  > mam słów. Granda!!!!!!!!
  > > Widzisz tych sqrwieli w togach?
  >
  > Orzekła jedna,niedoświadczona sędzina. Faktycznie postanowienie nietrafione.
  > Już przełożony jej o tym mówi. A więc na pewno w drugiej instancji wyrok zosta
  > nie poprawiony.
  > Dlatego szat bym tu nie rozrywał ...ani własnych, ani na sędziwej. I nie uogó
  > lniałbym.
  > Jest to wypadek w pracy , tej sędzi . A swoja drogą rodzice powinni pilnować s
  > woich dzieci.

  >
  >
  > Zagrożenie wielkie - imgpdf.wip.pl/pdf/zg-ochro%C5%84-siebie-i-dzieci-przed-smogiem/smog-realne-zagrozenie.pdf --


  Czy Ty czytasz sam siebie?
  11-latek nie powinien wychodzić z domu bez opieki?
  Według przepisów Kodeksu wykroczeń dziecko do 7 lat nie powinno przebywać samo na drogach powiatowych, gminnych, wojewódzkiej, krajowej. Chodniki między blokami w strefie zamieszkania do nich nie należą. Kierowca był nietrzeźwy i nie miał prawa jazdy,a ta idiotka orzeka że dziecko jest winne?
  A gdyby twojego wnuka taki kierowca zabił ,też byś pierdolił o wypadku przy pracy sędzi? • czuk1 14.12.18, 00:02
  rena-ta49 napisała:
  > Czy Ty czytasz sam siebie?
  Czytam i odpowiadam.

  rena-ta49 twierdzi, że napisałem:
  > 11-latek nie powinien wychodzić z domu bez opieki?
  Ja tak nie twierdziłem. Ja wyraziłem jedynie pogląd:
  A swoją drogą rodzice powinni pilnować swoich dzieci.
  Chyba jest różnica ?! Pogląd jest ogólny i dotyczy wszystkich dzieci,
  bez względu na wiek. I nie ma związku z opisywaną sprawą.
  Dla mnie oczywistym jest, że sędzi wydała niesprawiedliwy wyrok.
  Dlatego nadal twierdzę, że u niedoświadczonej sędzi był to "wypadek w pracy".
  Który będzie dla niej nauką na całe życie, by dokładnie badać sprawy
  a trudne postanowienia wydawać po jakiejś konsultacji z innymi sędziami,
  wewnątrz sądu.


  > A gdyby twojego wnuka taki kierowca zabił , też byś pierdolił o wypadku przy pracy sędzi?
  O.... myślałem, ze to czarek dopisał . Gdyby tak było dochodził bym sprawiedliwości
  w sądzie okręgowym (bo chodziło by o otrzymanie odszkodowania od ubezpieczyciela) .
  Tym bardziej, że przełożony sędzi już zasygnalizował , ze postanowienie zostanie zmienione.
  A zdania o sędzi bym nie zmienił. Popełniła karygodny błąd w sztuce orzekania.
  Zagrożenie wielkie - imgpdf.wip.pl/pdf/zg-ochro%C5%84-siebie-i-dzieci-przed-smogiem/smog-realne-zagrozenie.pdf --
  -- społeczna presja na władze konieczna.
 • czuk1 13.12.18, 08:13
  czarek_sz napisał: Póki co w Polsce sądy nie są podporządkowane władzy a dowodem na to są ich dziaania stricte polityczne które w Turcji skończyłyby się pierdlem albo kulką w łeb. U nas uchodzą za męczenników w walce z reżimem który morduje demokrację i wyprowadza Polskę z Europy.

  Ja zbulwersowany fragmentem Twojego wpisu ..."w Turcji skończyłyby się pierdlem albo kulką w łeb..." odniosłem się do tego. A Ty każesz mi się pukać w głowę .... nie wiem po co !
  I komentujesz od nowa, kończąc pytaniem : "Za rządów PO nie były podporządkowane władzy ścigały złodziei warszawskich kamienic ścigały watowskie mafie ? ..."
  Dlatego znowu muszę mieć inne zdanie:
  Sądy nie ścigają złodziei - robi to policja , służby specjalne i prokuratura. Sądy jedynie rozstrzygają sprawy sporne i wnioski o ukaranie pozwanych lub potencjalnych przestępców (tu złapanych na gorącym uczynku) a następnie - wymierzają kary i rozstrzygają spory. Tak było i jest. Nie wiem co sugerujesz .Mogę powiedzie, że odpowiedzialność za te przestępstwa jest podzielona. A sprawy są w trakcie. Jedno można już powiedzieć - działo się to za rządów PO (choć było także za rządów PiS ,w latach 2005-2007). Wtedy prokuratura była wydzielona , nie nadzorowana przez rząd. Przesłuchania na komisjach śledczych potwierdzają słabość rządu PO w nadzorze, zaniechania i bezczynność a w Warszawie współudział Urzędu Prezydenta.

  --

  Zagrożenie wielkie - imgpdf.wip.pl/pdf/zg-ochro%C5%84-siebie-i-dzieci-przed-smogiem/smog-realne-zagrozenie.pdf --
  -- społeczna presja na władze konieczna.
 • akteona 16.12.18, 12:29
  Tak zupełnie przypadkiem przeczytałam kilka postów w tym wątku. Ciekawe. Jeżeli mogę , to napiszę, że tylko ...brać ...chyba od nazwiska jednego mena.Ale , to pewno wina tego od win. Hi hi
 • rena-ta49 21.12.18, 06:43
  wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/prokurator-wzial-300-tys-zlotych-lapowki-sad-go-uniewinnil/c514cwr
 • al-szamanka 21.12.18, 09:05
  rena-ta49 napisała:

  > wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/prokurator-wzial-300-tys-zlotych-lapowki-sad-go-uniewinnil/c514cwr

  Doskonały argument, aby wywalić komunistycznie przebarwionych kolesiów z sądu i zastąpić zdrową, nieprzekupną i sprawiedliwa ekipą.


  --
  http://i46.tinypic.com/117wpyd.jpg


  AL

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka