Dodaj do ulubionych

Rokosz w SN!

28.06.18, 16:54
Wydają jakieś uchwały,ale zapominają,że art 180 ust 5 Konstytucji:
„W razie zmiany ustroju sądów...WOLNO sędziego
przenieść w stan spoczynku ....”,
i ust 4 cyt. przepisu:
„USTAWA określa granicę wieku po osiągnięciu którego
sędziowie przechodzą w stan spoczynku”
Edytor zaawansowany
  • czarek_sz 29.06.18, 18:34
    Miotają się jak śmiertelnie ranne zwierzę które chociaż wie że koniec bliski to jednak jeszcze wierzga i kąsa. Gdzieś przeczytałem że odcięty już łeb żmii ukąsił gościa który gdyby nie szybka pomoc dokonałby żywota podobnie jak dokonuje go nasza nadzwyczajna kasta.
  • rena-ta49 29.06.18, 21:00
    czarek_sz napisał:

> Miotają się jak śmiertelnie ranne zwierzę które chociaż wie że koniec bliski to
    > jednak jeszcze wierzga i kąsa. Gdzieś przeczytałem że odcięty już łeb żmii uką
    > sił gościa który gdyby nie szybka pomoc dokonałby żywota podobnie jak dokonuje
    > go nasza nadzwyczajna kasta.

Kasta nadzwyczajna z Sądu Najwyższego wraz okropnym babskiem Gersdorf stawia się ponad prawem.
    Ależ kasta się boi.
    Ile musieli nakraść i przekrętów zrobić, sami wiedzą to najlepiej.
  • rena-ta49 29.06.18, 21:04
    i komentarze pod art.
    wiadomosci.wp.pl/zabojca-pershinga-wyslal-do-prezes-sadu-najwyzszego-malgorzaty-gersdorf-list-pozniej-cieszyl-sie-z-wyroku-6267993205802625a
    https://pbs.twimg.com/media/Dgzxc-lW0AA5jG0.jpg

Wiecie dlaczego tak się kasta broniła przed ujawnianiem ich oświadczeń majątkowych?
    https://pbs.twimg.com/media/Dg2aZB0XcAE9rWt.jpg
  • rena-ta49 29.06.18, 21:15
    Jeśli sędzia ma majątek warty kilkanaście milionów złotych(Żurek)to jak się dorobił? Z tych mizernych 10000/mc o których mówiła Gersdorf? Majątek wpisany do oświadczenia staje się legalny bez względu na źródło pochodzenia?I prezesi sądów to przyklepują?
    https://pbs.twimg.com/media/DeDkeBSX0AA70o2.jpg
    Wy tez tyle macie ?
  • czarek_sz 29.06.18, 23:20
    Każdy z tych 'biedaków' zdecydowaną większość majątku trzyma na zagranicznych kontach. Kiedyś pisało się o kontach szwajcarskich za sprawą jakiejś afery chyba za rządów koalicji SLD PSL.
  • rena-ta49 30.06.18, 17:41
    czarek_sz napisał:

> Każdy z tych 'biedaków' zdecydowaną większość majątku trzyma na zagranicznych k
    > ontach. Kiedyś pisało się o kontach szwajcarskich za sprawą jakiejś afery chyba
    > za rządów koalicji SLD PSL.

To efekt braku dekomunizacji.To,ze nie było dekomunizacji "załatwił" nam Adam Strzembosz,
    który stwierdził ,że "Sędziowie sami się oczyszczą"
    Tak się oczyścili,że W polskich sądach wciąż pracuje 700 sędziów orzekających za komuny

Read more: www.pch24.pl/po-kolana-w-prl-u--w-polskich-sadach-wciaz-pracuje-700-sedziow-orzekajacych-za-komuny,53368,i.html#ixzz5JvKXoz8W
  • rena-ta49 30.06.18, 17:43
    czarek_sz napisał:

> Każdy z tych 'biedaków' zdecydowaną większość majątku trzyma na zagranicznych k
    > ontach. Kiedyś pisało się o kontach szwajcarskich za sprawą jakiejś afery chyba
    > za rządów koalicji SLD PSL.

Czarku,myślisz ,że takie majątki można zgromadzić z tych marnych 10 tys,za które można przeżyć tylko na prowincji,jak to mówiła Gersdorf?
  • czarek_sz 30.06.18, 18:39
    Jak w IIIRP powstawały fortuny mam wiedzę na postawie fabryki w której pracowałem. W 90 r poprzez znajomości z czasów opozycji załatwiłem że dziennikarka GW napisała dwustronicowy artykuł o złodziejstwie w fabryce który to artykuł zablokował naczelny koszernej. Już wtedy wiedziałem o czym wielu przekonało się po latach że cała ta transformacja to kit dla frajerów. Wyprzedaż majątku fabryki pow wstrzymaniu produkcji to rwanie sukna przez dopuszczonych i zgodnych co do współdzielenia się łupem. Za to co wtedy robiono w Chinach jest szybki proces po procesie na pakę i podwózka na wypełniony stadion na rozwałkę. U nas takie ścierwa są odznaczane i określane jako elita. Mam nadzieję że dożynanie III RP będzie kontynuowane aż do jej żałosnego końca.
  • rena-ta49 30.06.18, 20:53
    Na demonstracji 500 osób.
    www.tysol.pl/a21087-Gersdorf-w-holenderskiej-prasie-Na-demonstracji-500-osob-Gdzie-jest-gniew-ludu-Nie-wiem-
  • al-szamanka 30.06.18, 21:36
    rena-ta49 napisała:

> Na demonstracji 500 osób.
    > www.tysol.pl/a21087-Gersdorf-w-holenderskiej-prasie-Na-demonstracji-500-osob-Gdzie-jest-gniew-ludu-Nie-wiem-

Och, a jak mi jest przykro.
    Chodź, Renatko, razem popłaczemy sobie z tej wielkiej przykrości.

--
    http://i46.tinypic.com/117wpyd.jpg

AL
  • rena-ta49 01.07.18, 07:45
    al-szamanka napisała:

> rena-ta49 napisała:
    >
    > > Na demonstracji 500 osób.
    > > www.tysol.pl/a21087-Gersdorf-w-holenderskiej-prasie-Na-demonstracji-500-osob-Gdzie-jest-gniew-ludu-Nie-wiem-
    >
    >
    > Och, a jak mi jest przykro.
    > Chodź, Renatko, razem popłaczemy sobie z tej wielkiej przykrości.
    >
    >

Ja już wylałam morze łez,teraz suszę poduszkismilesmile
  • czarek_sz 01.07.18, 14:00
    To Wy macie jeszcze łzy żeby opłakiwać wszystko to co pod rządami PiS dzieje się w Polsce ? bo ja dawno już je wypłakałem. Ze śmiechu smile
  • rena-ta49 01.07.18, 18:26
    czarek_sz napisał:

> To Wy macie jeszcze łzy żeby opłakiwać wszystko to co pod rządami PiS dzieje si
    > ę w Polsce ? bo ja dawno już je wypłakałem. Ze śmiechu smile

My tez płaczemy ze śmiechu,bo jak się nie śmieć z tych przyspawanych do stołków.
  • rena-ta49 02.07.18, 13:34
    https://pbs.twimg.com/media/DhFSNPOXcAI5Qzn.jpg
  • czarek_sz 02.07.18, 19:11
    Nie oddam koryta zabijcie a nie oddam smile ciekawy będzie jutrzejszy dzień a także pojutrze. Przyjdą miliony z Bolkiem na ramionach a każdy z pistoletem ? big_grin
  • rena-ta49 04.07.18, 06:55
    https://pbs.twimg.com/media/DhMwaCvXcAE-YBj.jpg

Taki element w SN!
    Dlatego wszyscy WON!
  • rena-ta49 04.07.18, 06:56
    rena-ta49 napisała:

> https://pbs.twimg.com/media/DhMwaCvXcAE-YBj.jpg
    >
    > Taki element w SN!
    > Dlatego wszyscy WON!
    katalog.bip.ipn.gov.pl/informacje/1309
  • rena-ta49 05.07.18, 14:32
    Z ustaleń portalu niezalezna.pl wynika, że gdy sędzia Iwulski orzekał od lat 70. PRL włączając w to wyroki w sprawach opozycjonistów wydane w stanie wojennym, jego żona pełniła funkcje w ważnych pionach Służby Bezpieczeństwa. Czym się zajmowała? Działała w wydziale "T" Techniki operacyjnej, który w bezpiece odpowiadał za inwigilację ofiar represji komunistycznych.
    Sędzia Iwulski, który w stanie wojennym był w składach sądów, skazujących opozycjonistów miał żonę – oficera SB, która zajmowała się inwigilowaniem opozycji. Władze doceniły wkład sędziego w okresie próby, jak nazywano stan wojenny. W 1983 r. gdy wielu opozycjonistom aparat represji łamał życie, szykanował ich wraz z rodzinami, komunistyczne władze nagrodziły Iwulskiego Medalem Za Zasługi dla Obronności Kraju.
    niezalezna.pl/229869-ujawniamy-sensacyjne-ustalenia-ws-sedziego-iwulskiego-on-byl-w-pzpr-a-zona-to-oficer-sb
  • rena-ta49 30.06.18, 20:56
    czarek_sz napisał:

> Jak w IIIRP powstawały fortuny mam wiedzę na postawie fabryki w której pracował
    > em. W 90 r poprzez znajomości z czasów opozycji załatwiłem że dziennikarka GW n
    > apisała dwustronicowy artykuł o złodziejstwie w fabryce który to artykuł zablok
    > ował naczelny koszernej. Już wtedy wiedziałem o czym wielu przekonało się po la
    > tach że cała ta transformacja to kit dla frajerów. Wyprzedaż majątku fabryki po
    > w wstrzymaniu produkcji to rwanie sukna przez dopuszczonych i zgodnych co do ws
    > półdzielenia się łupem. Za to co wtedy robiono w Chinach jest szybki proces po
    > procesie na pakę i podwózka na wypełniony stadion na rozwałkę. U nas takie ście
    > rwa są odznaczane i określane jako elita. Mam nadzieję że dożynanie III RP będz
    > ie kontynuowane aż do jej żałosnego końca.

Pamiętam lata 90te i dalsze, jak za półdarmo dymałało się świątek piątek w robocie ,a
    Balcerowicz, Lewandowski i inne gnidy rozkradały nasz majątek.
  • czuk1 04.07.18, 10:08
    czarek_sz napisał: Każdy z tych 'biedaków' zdecydowaną większość majątku trzyma na zagranicznych kontach. Kiedyś pisało się o kontach szwajcarskich za sprawą jakiejś afery chyba za rządów koalicji SLD PSL.

To insynuacja. Potwierdź te swoje słowa jakimś dowodem.
  • czuk1 04.07.18, 10:44
    Czarek nie zauważyłeś , że (PiS i wy jako jego zwolennicy) wczoraj Prezydent wybrał sędziego starszego od Gersdorf. Sędziowie twierdzą , że tym samym unieważnił ustawę
    ....Iustitia podkreśla, że sędzia Józef Iwulski złożył oświadczenie dotyczące orzekania po przekroczeniu 65. roku życia, jednak było to oświadczenie z powołaniem na Konstytucję RP. Iwulski wskazał w nim, że niezależnie od zmian ustawowych, pozostaje nadal aktywnym sędzią Sądu Najwyższego. Tym samym nie poddał się procedurze wynikającej z nowelizacji ustawy o SN. Co z tego wynika? Zdaniem sędziów oznacza to, że prezydent potwierdził wadliwość ustawy. "Uznawanie przez Prezydenta RP możliwości kierowania Sądem Najwyższym przez sędziego Józefa Iwulskiego oznacza, że wszyscy sędziowie 65+, niezależnie czy złożyli wymagane tą nowelizacją oświadczenia czy też nie, pozostają nadal aktywnymi sędziami Sądu Najwyższego".

'Mam czas i chęci, ale jeżeli chodzi o prawo to ja mogę doczytać'. Tak wybierano ławników do Sądu Najwyższego

Prezydent wybrał sędziego starszego od Gersdorf. Sędziowie tłumaczą, że to unieważnia ustawę
    WB

Józef Iwulski, którego prezydent wybrał na pełniącego obowiązki Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego, jest kilka miesięcy starszy od Małgorzaty Gersdorf. To właśnie ze względu na przekroczenie 65. roku życia oraz to, że nie złożyła do prezydenta wniosku o możliwość dalszego orzekania, Gersdorf - zdaniem pałacu prezydenckiego - przeszła w stan spoczynku.

Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia wskazuje przede wszystkim, że Józef Iwulski nie jest kandydatem na Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego w miejsce prof. Małgorzaty Gersdorf, a jedynie zastępcą na czas jej ewentualnej nieobecności. "Informacje płynące z Kancelarii Prezydenta RP wprowadzają chaos w porządku prawnym Rzeczypospolitej Polskiej, a co najważniejsze wśród jej obywateli" - podają sędziowie.

Iustitia podkreśla, że sędzia Józef Iwulski złożył oświadczenie dotyczące orzekania po przekroczeniu 65. roku życia, jednak było to oświadczenie z powołaniem na Konstytucję RP. Iwulski wskazał w nim, że niezależnie od zmian ustawowych, pozostaje nadal aktywnym sędzią Sądu Najwyższego. Tym samym nie poddał się procedurze wynikającej z nowelizacji ustawy o SN.

Co z tego wynika? Zdaniem sędziów oznacza to, że prezydent potwierdził wadliwość ustawy. "Uznawanie przez Prezydenta RP możliwości kierowania Sądem Najwyższym przez sędziego Józefa Iwulskiego oznacza, że wszyscy sędziowie 65+, niezależnie czy złożyli wymagane tą nowelizacją oświadczenia czy też nie, pozostają nadal aktywnymi sędziami Sądu Najwyższego" - czytamy.

'Mam czas i chęci, ale jeżeli chodzi o prawo to ja mogę doczytać'. Tak wybierano ławników do Sądu Najwyższego

• rena-ta49 05.07.18, 12:03
    Sędzia Iwulski jest mianowany przez prof. Gersdorf na swojego zastępcę.
    Prezydent nie wygasił kadencję prof. Gersdorf i nie powołał pisemnie sędziego Iwulskiego na komisarza SN.
    A.Duda powierzył SSN Iwulskiemu „kierowanie Sądem Najw do czasu powołania I Prezesa
    SN”
    Ale,oświadczenie sędzia Iwulskiego NIE spełnia wymogów ustawy o SN bo powołuje się na Konstytucje a nie ust o SN,której sędzia Iwulski,jak widać nie uznaje...
    KRS może odrzucić to oświadczenie.
    Co ma za znaczenie co mówi Iwulski za 2 tyg i tak go nie będzie.
  • rena-ta49 05.07.18, 12:40
    czuk1 napisał:

Nieuku,poczytaj kto może być ławnikiem i jakie ma spełniać wymogi!
    Uświadomię cię,ławnik nie musi znać prawa ,ławnikiem może zostać nawet kucharka!
    Ławnik to funkcja społeczna!
    Odsyłam do wiki,bo nie ma zamiaru z ignorantami dyskutować!
  • czuk1 07.07.18, 12:33
    Nie musisz . Nic nie musisz. Nawet jako właściciel forum (okazuje się) nie musisz przestrzegać zasad i regulaminu.
    Specjalnie nie postawiono ( w nowej ustawi) ławnikom wymogów znajomości prawa , aby wybrać swoich, miernych ale wiernych.
    Ignorant - to człowiek który lekceważy drugiego człowieka, nie uznaje jego praw i zdania. Inaczej myślący (ich prawo) nie ignorują swoich adwersarzy, dlatego odpowiadaja rzeczowo na wypowiedzi innych forumowiczów.
    Czarek widzisz - jakim trzeba być tłumokiem (faktycznie) by nie widzieć, że z tymi ławnikami to blef. Ławnik jest potrzebny w sądach najniższej instancji a nie w SN. Ławników do sądu rejonowego jednak nie wprowadza się, bo przeszkadzali by w skutecznym (zgodnie z potrzebami PiS) orzekaniu przez sędziów stronniczych, bo z wyboru ministra sprawiedliwości.
    Pytanie jest retoryczne, bo :
    -po co wprowadza się ławników do SN kiedy tam postanowienia/wyroki ogłaszane są w oparciu o dokumentację spraw a nie
    przesłuchania stron. Co ławnik -człowiek z ulicy - może wnieść do sprawy rozpatrywanej od strony prawnej ?
    - dlaczego nie powołano ławników do orzekania w sądach rejonowych ? S

--
    Pisiorem być wstyd więc pozostaje być "totalnym" derff 06.07.18, 16:09
  • rena-ta49 07.07.18, 15:00
    Po co ławnicy w SN? A choćby po to, żeby nie było tak łatwego uzgadniania kasacji z Bogusiem i sędzią Janem. Choćby po to:
    www.wprost.pl/484525/Korupcja-w-Sadzie-Najwyzszym-Sa-nowe-dowody-nagrania-i-sms-y
    Ławnicy w SN będą orzekać tylko w sprawach dyscyplinarnych dot. sędziów i w rozpoznawaniu skarg nadzwyczajnych.Trzeba tej bezkarnej,przez nikogo niekontrolowanej kaście przez kilka lat się przyglądać i potrzebny jest czynnik społeczny.

Konstytucja w art. 182 stanowi, że udział obywateli w sprawowaniu wymiaru sprawiedliwości określa ustawa.
    Jeżeli zatem konstytucja stanowi o zaangażowaniu obywateli w wymiar sprawiedliwości, a jest on sprawowany także przez SN, to nie ma podstaw twierdzenie, że wprowadzenie do niego ławników narusza konstytucję. Przeciwnie – jest to realizacja jej art. 182.
    Zresztą w projekcie ustawy przedłożonym przez pierwszą prezes SN proponuje się włączenie ławników do składów orzekających w sprawach dyscyplinarnych. W uzasadnieniu wskazano, że udział obywateli w takich postępowaniach umożliwi bezpośrednie uczestnictwo społeczeństwa w ocenie pracy sędziów. Projekt różni się od przedłożenia prezydenta RP zakresem udziału ławników w składach orzeczniczych SN oraz sposobem ich wyboru. Nie ma jednak różnic co do istoty roli ławnika w tym najważniejszym sądzie
    Przez lata instytucja ławników w sądach powszechnych była zaniedbywana. Nierzadko traktowano ich jako zło konieczne. Takie podejście niektórych rad gmin powodowało, że do gremiów ławniczych nie zawsze trafiały te osoby, które naprawdę chciały rzetelnie wykonywać swoje obowiązki. Dobrzy ławnicy w sądach, w tym w Sądzie Najwyższym, mogą nie tylko pomóc w budowaniu zaufania pomiędzy społeczeństwem i wymiarem sprawiedliwości, ale wpłynąć także na podwyższenie poziomu edukacji prawnej naszego społeczeństwa.

W projekcie pierwszej prezes SN ławnicy zyskują nawet dalej idące kompetencje niż w projekcie prezydenta.

www.rp.pl/Rzecz-o-prawie/312039981-Lawnicy-w-SN---nietrafione-zarzuty.html
  • czuk1 07.07.18, 15:56
    Dlaczego jełopom. Co za chamskie odzywki . sad
    Sednem mojej uwagi jest .... brak ławników w sadach powszechnych a szczególnie tych gdzie rozpatrywane są sprawy obywateli i czynnik społeczny (ławnik) bardzo by się przydał.
    Widać nie jestem jełopem, kiedy RZ-plita jest podobnego zdania . Dziękuję za argumenty:

Przez lata instytucja ławników w sądach powszechnych była zaniedbywana. Nierzadko traktowano ich jako zło konieczne. Takie podejście niektórych rad gmin powodowało, że do gremiów ławniczych nie zawsze trafiały te osoby, które naprawdę chciały rzetelnie wykonywać swoje obowiązki. Dobrzy ławnicy w sądach, w tym w Sądzie Najwyższym, mogą nie tylko pomóc w budowaniu zaufania pomiędzy społeczeństwem i wymiarem sprawiedliwości, ale wpłynąć także na podwyższenie poziomu edukacji prawnej naszego społeczeństwa. ..."

--
  • rena-ta49 08.07.18, 08:55
    https://pbs.twimg.com/media/Dhhj-82WkAADmT8.jpg
  • rena-ta49 11.07.18, 15:25
    przez cała 3-RP w Sądzie Najwyższym... dzisiaj prezes tego sądu. Jeszcze wczoraj mówił ze nie pamięta szczegółów... gdzie my żyjemy.

"Pan Premier @MorawieckiM @PremierRP miał rację mówiąc o komunistach w Sądzie Najwyższym! Prezes SN Józef Iwulski jest oficerem LWP i szkolonym żołnierzem WSW - na foto w mundurze WSW! Widziałem jego akta w IPN i jestem w szoku zważywszy na zanik pamięci Sędziego! Precz z komuną!"
    https://pbs.twimg.com/media/Dh01DbfXUAMaEmR.jpg
    twitter.com/Cenckiewicz/status/1017027444233179137
  • rena-ta49 15.07.18, 16:35
    https://pbs.twimg.com/media/DiJbYskXkAAOxZu.jpg
    https://pbs.twimg.com/media/DiJbZlxXkAEcT0e.jpg
    Kpt. Sędzia Józef Iwulski "zakwalifikowany do jednostek specjalnych przez Oddział WSW Kraków". 10 III 1987 r.
    https://pbs.twimg.com/media/DiJkL1mXkAA5qdI.jpg
    twitter.com/Cenckiewicz/status/1018486634118045696
    Jakim cudem taki komunistyczny aparatczyk zasiada w SN i skazuje Polaków w imię prawa to już calkowite kuriozum
  • rena-ta49 16.07.18, 07:12
    Kontrowersyjne wyroki w politycznych sprawach, zamiatane pod dywan afery, pobłażliwość wobec własnego środowiska, wreszcie niezbyt jasna przeszłość niektórych członków składu. Sąd Najwyższy miał być ostatnim transparentnym bastionem sprawiedliwości!
    dorzeczy.pl/70580
  • czarek_sz 16.07.18, 15:08
    Jego akta były w tzw zbiorze zastrzeżonym. Ilu jeszcze i kogo dotyczą pozostałe ? bo jest ich tam nie mało.
  • rena-ta49 16.07.18, 20:23
    czarek_sz napisał:

> Jego akta były w tzw zbiorze zastrzeżonym. Ilu jeszcze i kogo dotyczą pozostałe
    > ? bo jest ich tam nie mało.

Też bym chciała wiedzieć.Wierzę ,ze historycy będą coraz więcej tych akt ujawniać.
  • rena-ta49 17.07.18, 09:26
    Początkowo sąd uznał że sędzia jest niewinny a po presji opinii społecznej jednak uznano inaczej i trwało to tylko... 8 LAT!?

katowice.wyborcza.pl/katowice/7,35063,23681642,sedzia-falszywie-oskarzyl-policjantow-i-zlozyl-nieprawdziwe.html5902,wiceprezes-gorniczej-spolki-w-godzinach-pracy-wspiera-posla.html
  • czuk1 16.07.18, 17:43
    rena-ta49 napisała: Kontrowersyjne wyroki w politycznych sprawach, zamiatane pod dywan afery, pobłażliwość wobec własnego środowiska, wreszcie niezbyt jasna przeszłość niektórych
    > członków składu. Sąd Najwyższy miał być ostatnim transparentnym bastionem sprawiedliwości!

To poglądy z "Do rzeczy". Prawda jest jednak po środku. Reformować sądownictwo trzeba tak by nie pozbawiać organizacji sądowych najwyższego szczebla ich niezależności. Jeśli taki konstytucyjny i demokratyczny układ zostanie przywrócony , czas najwyższy na reformę właściwą całego obszaru wymiaru sprawiedliwości . Po to by usprawnić funkcjonowanie i obsługę klientów sądów, prokuratury, adwokatury, kuratorów, komorników sądowych,....
    W tym celu konieczne jest uproszczenie procedur sądowych i prokuratorskich zawartych w kodeksach wykonawczych; konieczne jest wzmocnienie kadrowe w obszarze wymiaru sprawiedliwości, rozszerzenie struktury sądownictwa o sądy grodzkie i sędziów pokoju.
    Mamy wzorce światowe. Wystarczy przeanalizować je i ew. wybrać dobrze funkcjonujące - adekwatne dla Polski.

--
    "Władza jednego człowieka prowadzi nieuchronnie do zła" - historyk Korneliusz Tacyt
  • czarek_sz 16.07.18, 18:30
    Właśnie te światowe wzorce są wprowadzane. A że nie podoba się to tym 'sędziom' którzy przyzwyczaili się do bezkarności także za popełniane przestępstwa /bo nadzwyczajna kasta niemal zawsze swoich wybraniała przed jakimikolwiek konsekwencjami/ to problem tych którzy nie chcą pogodzić się z tym że przestaną być bezkarni w tym co robią, np kradnąc czy biorąc łapówki. Trzeba pogodzić się ze zmianami które w wymiarze sprawiedliwości wprowadza PiS bo chce tego ponad 80 % społeczeństwa. Jak nie kaście nie pasi to niech wezmą do siebie słowa Komorowskiego który powiedział kiedyś że jakby to zawsze można zmienić pracę a nawet emigrować bo zarobkowa emigracja to nie tragedia.
  • czuk1 16.07.18, 19:15
    To dlaczego są apele światowych i krajowych instytucji - ONZ, UE, Europejskiej Sieci Rad Sądownictwa,....

vide:

www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/onz-ocenia-zmiany-w-sadach-wprowadzone-przez-pis-krytyczny-raport,842956.html

www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/deklaracja-lizbonska-europejskiej-sieci-rad-sadownictwa,842427.html

www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/rada-europy-krytykuje-polske-za-zmiany-w-sadownictwie,825687.html

--
    "Władza jednego człowieka prowadzi nieuchronnie do zła" - historyk Korneliusz Tacyt
  • rena-ta49 16.07.18, 21:17
    czuk1 napisał:

> To dlaczego są apele światowych i krajowych instytucji - ONZ, UE, Europejskiej
    > Sieci Rad Sądownictwa,....
    >
    > vide:
    >
    > www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/onz-ocenia-zmiany-w-sadach-wprowadzone-przez-pis-krytyczny-raport,842956.html
    >
    > www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/deklaracja-lizbonska-europejskiej-sieci-rad-sadownictwa,842427.html
    >
    > www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/rada-europy-krytykuje-polske-za-zmiany-w-sadownictwie,825687.html
    >

Jestem zaniepokojona. Ani Putin, ani Trump nawet się nie zająknęli o reżimie w Polsce?
  • czuk1 16.07.18, 22:22
    .....bo reżimu nie ma. Władze wybierane były w drodze niepodważalnych wyborów. Polska to "mały pikuś" na tle problemów którymi zajmują się atomowi (terroryści) władcy świata.
    Poza tym USA i FR , kosztem innych państw, prowadzą interesy swoich państw. I tak np. Trump żąda opodatkowania się (na poziomie 4 % PKB) na NATO państw europejskich - członków NATO. Dawało by to ogromną kwotę, podczas gdy utrzymanie wojsk amerykańskich w Europie kosztuje tylko ok. 6 mld USD. A najważniejsze, że USA wykorzystuje nieodpłatnie infrastrukturę państw europejskich , na terenie których stacjonują wojska amerykańskie. NATO jest organizacją która firmuje nadzór nad światem żandarma światowego nr 1 - USA. Gdyby nie było NATO, USA musiała by ponosić większe (niż dotychczas) koszty utrzymania swoich wojsk wokół FR.
    Dlatego zdziwiony jestem żądaniem Trumpa , zwiększenia wydatków na utrzymanie NATO przez państwa europejskie.

,,,,chyba Trump szuka jelenia,,,,

--
  • rena-ta49 17.07.18, 09:29
    czuk1 napisał:

> .....bo reżimu nie ma. Władze wybierane były w drodze niepodważalnych wyborów.
    > Polska to "mały pikuś" na tle problemów którymi zajmują się atomowi (terroryśc
    > i) władcy świata.
    > Poza tym USA i FR , kosztem innych państw, prowadzą interesy swoich państw. I t
    > ak np. Trump żąda opodatkowania się (na poziomie 4 % PKB) na NATO państw euro
    > pejskich - członków NATO. Dawało by to ogromną kwotę, podczas gdy utrzymanie wo
    > jsk amerykańskich w Europie kosztuje tylko ok. 6 mld USD. A najważniejsze, że U
    > SA wykorzystuje nieodpłatnie infrastrukturę państw europejskich , na terenie kt
    > órych stacjonują wojska amerykańskie. NATO jest organizacją która firmuje nadzó
    > r nad światem żandarma światowego nr 1 - USA. Gdyby nie było NATO, USA musiał
    > a by ponosić większe (niż dotychczas) koszty utrzymania swoich wojsk wokół FR.
    > Dlatego zdziwiony jestem żądaniem Trumpa , zwiększenia wydatków na utrzymanie N
    > ATO przez państwa europejskie.
    >
    > ,,,,chyba Trump szuka jelenia,,,,
    >

Znów brednie! USA na utrzymanie swojej armii płaci 4% PKB,a pozostałe kraje mają obowiązek płacić do NATO 2% PKB,ale nie płacą.Bogaci Niemcy płacą ciut ponad 1%.Czytaj,słuchaj ze zrozumieniem.Trump upomina bogate kraje ,że nie wywiązują się z obowiązków.
  • rena-ta49 17.07.18, 14:39
    elyta sędziowska pije z gwinta na sejmowej mównicy:smilesmile
    https://pbs.twimg.com/media/DiQhjUPWsAATyEt.jpg
  • czarek_sz 17.07.18, 20:32
    I GWniane nie wyły jak w przypadku prof Pawłowicz gdy jadła sałatkę.
  • rena-ta49 17.07.18, 21:08
    czarek_sz napisał:

> I GWniane nie wyły jak w przypadku prof Pawłowicz gdy jadła sałatkę.

Ale już jak Lubnałer i inne nowośmieszne żarły paluchami w ławach sejmowych,tego nie pokazali
    i nie wyli,bo co innego łapami,a co innego widelcem.
  • rena-ta49 18.07.18, 06:49
    Jeżeli sędzia Iwulski mówi ,że "musiał przestrzegać prawa stanu wojennego" to dlaczego nie przestrzega prawa teraz?
    https://pbs.twimg.com/media/DiPkauxWAAAbKIY.jpg
  • rena-ta49 18.07.18, 15:48
    Gersdorf została wezwana, bo Targowica nie może podpiąć się pod Iwulskiego podczas próby zamachu stanu. A oni muszą mieć pod ręką kogoś, kogo postawią jako sztandar.
    Tylko : "zapomniała chyba o nadal obowiązującym art. 104 ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych, a zwłaszcza o par. 3 ust. 4 dotyczący pozbawienia prawa do stanu spoczynku wraz z prawem do uposażenia.
    Cóż: dura lex, sed lex"
    twitter.com/MosinskiJan/status/1019310799158988800
  • rena-ta49 19.07.18, 08:17
    Czy nie powinniśmy spytać Pana Romana Kluskę i innych przedsiębiorców pokrzywdzonych przez urzędy i tzw. Wolne Sądy "Cieciej RP"?
    Czy chcesz by sędziowie SN dyktowali przez telefon treść pism procesowych?
    Czy sędziowie po WSW są Niezawiśli ,a jeśli tak to od kiedy?
    Jest sporo pytań!
  • czuk1 19.07.18, 15:48
    rena-ta49 napisała: > Czy nie powinniśmy spytać Pana Romana Kluskę i innych przedsiębiorców pokrzywdzonych przez urzędy i tzw. Wolne Sądy "Cieciej RP"?
    Oni to już mówili. To znamy. Scyzoryk mi się otwiera na VR. Jako urzędnik przez pól wieku wstydzę sie, że mielismy takiego min. finansow (chyba to był najgorszy o wojny). Do dziś służby podatkowe działają jednak jak za PRL. Od 6 lat "ćwiczę" (z kolegą - współwłaścicielem dużej firmy) jego walkę - w prokuraturach i sądach też w UKS - z właścicielami którzy "wyprowadzają" miliony , przed opodatkowaniem. Doniesienia do prokuratur nie są podejmowane, sądy umarzają sprawy. Działa jakby lokalny układ zamknięty, wieź pokoleniowa sprawców z wymiarem sprawiedliwości. Sprawa jest jedna - działanie na szkodę firmy i skarbu państwa. Doniesienia coroczne - w tej samej sprawie - otwierane są jako osobne sprawy. I choć doniesienia są oczywiste i udokumentowane to nie ma zainteresowania służb państwowych tymi doniesieniami, nie mają fachowców, nie mają forsy na profesjonalnych biegłych, biegli prokuratorów to nieuki, audytorzy nie analizują ksiąg i księgowań tylko pobieżnie przeglądają sprawozdania finansowe (boją się sięgać do szczegółów, a może działają wspólnie z "domowymi złodziejami"), procedury kontrolne w UKS są z czasów PRL, ustawa o rachunkowości toleruje tzw. księgowość kreatywną, ...

> Czy chcesz by sędziowie SN dyktowali przez telefon treść pism procesowych?
    Nie dopuszczam takich myśli. Ale... jeśli kiedyś sędziowie sami się wybierali i ktoś im - zdarzyło się - dyktował wyroki (nie wiem czy tak było .... ale przyjmijmy, ze piszesz prawdę); to dziś kiedy politycy mają we władaniu Sąd Dyscyplinarny, SN i TK .... będziesz mieć Drugą PRL . Sądy będą faworyzować ludzi I sortu i tych z polityki kadrowej pt. TKM.

> Czy sędziowie po WSW są Niezawiśli ,a jeśli tak to od kiedy?
    W tym konkretnym przypadku jesteś pod wpływem propagandy rządowej. Prawda jest taka, że (owszem) z absolwentów wydziałów prawa wybierano w wojsku ludzi do wywiadu/służb specjalnych. Ale generalnie - po studiach prawnicy szli do jednostek WSW na kilka m-cy . I tenże prawnik, późniejszy sędzia (teraz w SN) tez w takiej jednostce się znalazł. Nie przywiązujmy do wszystkich studentów - żołnierzy i podoficerów WSW - wizytówki szpiega czy jakiegoś kapusia.
    Wiem, że mój syn inżynier po Politechnice Lubelskiej został powołany zaraz do wojska (w Węgorzewie, tak złożyło się, że po drugiej stronie ulicy - od koszar - ja kiedyś byłem w szkole podstawowej) i tam przygotowywany był jako wychowawca i nadzorca do hufców pracy. Praktycznie na nic mu się (i ojczyźnie) nie zdało.

> Jest sporo pytań!
    Każde pytanie - tego rodzaju - można spokojnie przemyśleć i przedyskutować. Nie dzieląc się w polemikach na sorty, komuchów i prawych, PO - PiS, ....
    Wolę mieć "swój rozum" , nie poddający się indoktrynacji partyjnej czzy koscielnej.

• czarek_sz 19.07.18, 18:09
    Takich jak Roman Kluska sądy III RP do spółki z urzędami skarbowymi niszczyły w sposób bezwzględny i bezlitosny w trymiga ale gdy chodziło o kogoś ze swoich a więc takich jak szef Amber Gold to gość mógł łamać prawo jak chciał i kiedy tylko zechciał i był nietykalny. Dobrze że to postkomunistyczne szambo pod nazwą SN które samo się nie oczyściło /a podobno w/g Strzembosza miało się oczyścić/ jest zaorywane w sposób planowy, zgodny z prawem i nieodwołalny.
  • rena-ta49 19.07.18, 20:00
    czarek_sz napisał:

> Takich jak Roman Kluska sądy III RP do spółki z urzędami skarbowymi niszczyły w
    > sposób bezwzględny i bezlitosny w trymiga ale gdy chodziło o kogoś ze swoich a
    > więc takich jak szef Amber Gold to gość mógł łamać prawo jak chciał i kiedy ty
    > lko zechciał i był nietykalny. Dobrze że to postkomunistyczne szambo pod nazwą
    > SN które samo się nie oczyściło /a podobno w/g Strzembosza miało się oczyścić/
    > jest zaorywane w sposób planowy, zgodny z prawem i nieodwołalny.

Kto ogląda "Studio Polska" ten niczego więcej nie potrzebuje,tam przyjeżdżają ludzie z całej Polski zniszczeni przez tę bandę sędziowską.Kolejnym przykładem jest program "Państwo w państwie" te praogramy pokazują na co oni sobie pozwalali,jak niszczyli firmy,ludzi.
    Ilu z tych ludzi popełniało samobójstwa. Ta sama mafia sędziowsko-adwokacka w Warszawie pozbawiała ludzi mieszkań.
  • rena-ta49 19.07.18, 21:31
    grupa przestępcza,czyli mafia. Czy tam UB-ecja też protestuje w obronie sądów?
    Delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Rzeszowie zatrzymała kolejne 4 osoby zamieszane w sprawę „wyprowadzania” pieniędzy z Sądu Apelacyjnego w Krakowie. Troje z nich to pracownicy Oddziału Finansowo-Kontrolnego Sądu Apelacyjnego w Krakowie, czwarty - to były pracownik tej komórki. Według zebranych w sprawie dowodów zatrzymani brali udział w zorganizowanej grupie przestępczej działającej w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie oraz dopuszczali się tzw. prania pieniędzy poprzez zawieranie nieprawdziwych umów cywilnoprawnych z firmami, które przywłaszczały pieniądze Sądu Apelacyjnego w Krakowie. Z tytułu zawartych umów ww. uzyskali korzyści majątkowe od 28 do 180 tys. złotych.

W toku sprawy ustalono, iż w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie od 2011 roku dochodziło do przywłaszczania mienia wielkiej wartości, w związku z wydatkowaniem środków publicznych w trybie udzielania zamówień z wolnej ręki. Pieniądze „wyprowadzano” z Sądu Apelacyjnego zawierając z firmami umowy, które faktycznie nie były realizowane, a miały jedynie stworzyć pozory jakoby usługi zostały wykonane i uzasadnić wypłatę pieniędzy. W procederze tym brali udział pracownicy Sądu Apelacyjnego w Krakowie, w tym m.in. prezes sądu, dyrektor sądu, zastępca dyrektora, główna księgowa, zastępca głównej księgowej, główny specjalista do spraw zamówień. Realizacja procederu przestępczego była możliwa poprzez zorganizowanie sieci około dwudziestu firm powiązanych kapitałowo i osobowo, otrzymujących fikcyjne zamówienia z Sądu Apelacyjnego w Krakowie. Firmy te z kolei korumpowały pracowników Sądu Apelacyjnego poprzez udzielanie im fikcyjnych zleceń, co zapewniało im przychylność i dyskrecję – powodowało obawę przed odpowiedzialnością dyscyplinarną i karną w przypadku ujawnienia przestępstwa.

Dotychczas podejrzanym przedstawiono zarzuty przywłaszczenia ponad 30 milionów złotych będących w dyspozycji Sądu Apelacyjnego w Krakowie. W sprawie jest już 30 podejrzanych.

Wydział Komunikacji Społecznej, CBA
    cba.gov.pl/pl/aktualnosci/3897,CBA-Rzeszow-kolejne-4-osoby-zatrzymane-do-sprawy-Sadu-Apelacyjnego-w-Krakowie.html
    Pamięta ktoś ilu ich już zamknęli? Chyba z 20 osób?

Wolne sądy,wolne sądy ,żeby mogli więcej kraść!
  • rena-ta49 19.07.18, 19:23
    W jednym długim poście sam sobie zaprzeczasz.Jesteś za ,a za chwilę przeciw.

Sam przyznajesz,że :
    " Działa jakby lokalny układ zamknięty, wieź pokoleniowa sprawców z wy
    > miarem sprawiedliwości. "

Dlatego trzeba wprowadzić losowanie sędziów,ale kasta sędziowska bardzo się broni.

i zaraz potem piszesz:
    Ale... jeśli kiedyś sędziowie sami się wybieral
    > i i ktoś im - zdarzyło się - dyktował wyroki (nie wiem czy tak było .... ale p
    > rzyjmijmy, ze piszesz prawdę); to dziś kiedy politycy mają we władaniu Sąd Dys
    > cyplinarny, SN i TK .... będziesz mieć Drugą PRL . Sądy będą faworyzować ludzi
    > I sortu i tych z polityki kadrowej pt.

Głośna sprawa kiedy sędzia dyktował drugiemu sędziemu jak ma być napisana apelacja.
    a czyje był sądy za PO,przeciaż cała Polska słyszała co mówił Rulewski:
    Dziennikarz pyta: to był wasz sędzia?
    Rulewski : tak mi się wydaje,
    to czyje były te sądy ,jak nie polityków?
    www.wykop.pl/link/3828699/senator-po-w-sprawie-uniewinnienia-sawickiej-tak-ten-sedzia-nam-sprzyjal/
  • czuk1 20.07.18, 00:27
    rena-ta49 napisała:
    > W jednym długim poście sam sobie zaprzeczasz.Jesteś za ,a za chwilę przeciw.
    > Sam przyznajesz,że : " Działa jakby lokalny układ zamknięty, wieź pokoleniowa sprawców z wymiarem sprawiedliwości. " ----- tu daję przykład indywidualny.
    Nic nie zaprzeczam. Odróżniam przypadki indywidualne od powszechnych zachowań. A więc
    ostatnio uchwalone, niekorzystne i masowe rozwiązania ustawowe - niezgodne z konstytucją;
    ....od ustaw zgodnych z konstytucją
    .

> Dlatego trzeba wprowadzić losowanie sędziów,ale kasta sędziowska bardzo się broni.
    Losowanie sędziów też może nie być bezwzględnie stosowanie, bo są przewidziane wyjątki.

Głośna sprawa kiedy sędzia dyktował drugiemu sędziemu jak ma być napisana apelacja.
    A co w tym złego, kiedy kolega pomaga koledze ?

> a czyje był sądy za PO.?
    Usytuowanie sędziego i instytucji władzy sądowniczej oraz powszechne zachowania sędziów
    było zgodne z konstytucją. Sądy i prokuratury były niezależne od władzy wykonawczej.
    Pogląd Rulewskiego nie jest trafny. Opiera się (podobnie jak mój) na osobistych odczuciach. Następne miesiące wykażą czy będzie miało sterowanie ręczne sądami i prokuraturą, przez min.sprawiedliwości

• rena-ta49 20.07.18, 07:11
    To Sędzia, która widząc kradnącego banknot sędziego stwierdziła, że do zaboru banknotu nie doszło.To jest SN:
    https://pbs.twimg.com/media/Die2rX8X0AYyRJ5.jpg
    należy pozbawić prawa wykonywania zawodu i prawa do emerytury sędziowskiej. Jak SBekom, 2000 zl i tyle.
  • czuk1 20.07.18, 22:04
    Wyrokujesz , jak sąd ludowy w okresie rewolucji.
    Każdy się w pracy pomylic.
  • rena-ta49 21.07.18, 07:21
    czuk1 napisał:

> Wyrokujesz , jak sąd ludowy w okresie rewolucji.
    > Każdy się w pracy pomylic.

Hahaha,a to dobry kawał!!Większej bredni chyba już nie przeczytam!
    Jeśli sędziowie SN "myla" się w obronie swoich kolesi to nie dziwi ,że inni sędziowie kradną wiertarki,kiełbasy,a w krakowskim sądzie działa mafia.A w sprawie twojego znajomego, o którym piszesz ,że walczy od kilku lat też wolno się sędziom mylić!!
    Dziwnym trafem sędzia SN nie pomyliła się na korzyść tej starszej kobiety,
    której ten sędzia ukradł te 50zl, tylko "pomyliła się" na korzyść złodzieja-sędziego !
    Czy sędziom SN wolno się mylić?A gdyby skazała kogoś na karę śmierci przez pomyłkę?
  • rena-ta49 21.07.18, 08:25
    https://pbs.twimg.com/media/DilPv2IWsAEYWYL.jpg
  • czarek_sz 21.07.18, 09:57
    Nie dziwię się że Czuk broni starego układu /bo przecież musi mieć jakiś powód skoro go broni/natomiast dziwię się że dziwi się że nie każdy chce żyć w państwie którego On broni rękami i nogami a więc w państwie zawłaszczonym po 89 roku przez postkomunistów i ich agenturę. Ja też nie chcę żyć w takim państwie a ilu chce pokazała wczorajsza 'wielotysięczna' demonstracja pod Sejmem polegająca na kopaniu w barierki i robieni sobie selfie z policjantami big_grin
  • rena-ta49 21.07.18, 11:27

"Sędziowie" SN: P. Hofmański, M. Laskowski, B. Rychlicki. Ten skład SN w 2013 uznał, że sługus Moskwy, Tomasz Turowski, miał prawo zataić w oświadczeniu lustracyjnym swe związki z komunistycznymi służbami.

To nie są prawnicy, to chłopcy na (kremlowskie) posyłki
    I takie sługusy mówią/piszą ,że sędziwie w pracy się mylą,qrwa wszyscy WON!
    Dosyć tej kremlowsko-okrągłostołowej bandy!
    https://pbs.twimg.com/media/DinkCbhXUAA0w0y.jpg
  • rena-ta49 21.07.18, 12:17
    czuk1 napisał:

> Wyrokujesz , jak sąd ludowy w okresie rewolucji.
    > Każdy się w pracy pomylic.

NIE! Raczej ślepa i głucha,bo nagrania z kamer są bardzo wyraźne i widać jak sędzia kradnie!
    Ale ty jak każdy komuch, będziesz odwracał kota ogonem wbrew faktom!
    Jak złodzieja złapią za rękę też krzyczy,że to nie jego ręka.
  • czuk1 22.07.18, 05:09
    rena-ta49 napisała:
    > NIE! Raczej ślepa i głucha,bo nagrania z kamer są bardzo wyraźne i widać jak sędzia kradnie! . Ale ty jak każdy komuch, będziesz odwracał kota ogonem wbrew faktom! Jak złodzieja złapią za rękę też krzyczy,że to nie jego ręka.

Nie.Ty nie wierzysz sędziemu, który szczegółowo analizował zachowania, motywy, dowody.
    Jesteś ślepa i głucha .... faktycznie.
    Uruchamiasz proces własny, sędziego sądu ludowego. Tobie nie są potrzebni niezależni fachowi sędziowie. Tobie wystarczą informacje pisowskich mediów. Z góry zakładasz , że prawda jest jedna byle by była "nasza." Reszta Polaków się nie liczy bo to drugi sort, komuchy, opozycja totalna. wink

• rena-ta49 02.08.18, 20:44
    Były sędzia:
    "no to jedziemy
    1) od zgodności ustaw z konstytucją jest TK
    2) od interpretacji polskiego prawa są POLSKIE sądy
    3) SN nie jest uprawniony do zawieszania ustaw
    4) w sprawie indywidualnej sąd zastosował zabezpieczenie nie odnoszące się do rozpatrywanej sprawy"
    twitter.com/artomczynski/status/1025071578483187712
  • rena-ta49 02.08.18, 21:09
    Świetnie sędzia Piwnik w Minęła20 zdemaskowała kastę z SN: dbają o własne interesy.
    Oprócz tego, że miła i normalna, to i bez tego zadęcia i bufonady charakterystycznej dla kasty. W takich sędziach nadzieja.
  • czuk1 03.08.18, 09:19
    Jest tak. Słyszymy tylko to co chcemy usłyszeć.
    Wg mnie - Fachura, urzędnik państwowy , ostrożny, lojalny , i rzadko - "mierny ale wierny".
    Ale....dziś, być może gotowa jest wejść do gry ?

--
    z sieci - Pińset plus , demokracja minus.
  • rena-ta49 03.08.18, 12:45
    czuk1 napisał:

> rena-ta49 napisała:
    > > NIE! Raczej ślepa i głucha,bo nagrania z kamer są bardzo wyraźne i widać
    > jak sędzia kradnie! . Ale ty jak każdy komuch, będziesz odwracał kota ogonem wb
    > rew faktom! Jak złodzieja złapią za rękę też krzyczy,że to nie jego ręka.
    >
    >
    > Nie.Ty nie wierzysz sędziemu, który szczegółowo analizował zachowania, motyw
    > y, dowody.
    > Jesteś ślepa i głucha .... faktycznie.
    Uruchamiasz proces własny, sę
    > dziego sądu ludowego. Tobie nie są potrzebni niezależni fachowi sędziowie. Tobi
    > e wystarczą informacje pisowskich mediów. Z góry zakładasz , że prawda jest je
    > dna byle by była "nasza." Reszta Polaków się nie liczy bo to drugi sort, komuch
    > y, opozycja totalna. wink
    >
    >
    >

Sn stwierdził ,że sędzia wziął z lady 50 zł przez roztargnienie.Nie orzekła ,że nie uradł,ale ze przez roztargnienie ukradł. Nie rżnij głupa jak sędziowie w obronie złodzieje!
    Ciebie ,gdybyś "roztargniony" zwinął batonik taki sędzia wsadziłby do więzienia, też przez roztargnienie!
  • czuk1 03.08.18, 21:01
    rena-ta49 napisała:

> czuk1 napisał:

rena-ta49 napisała:
    > Sn stwierdził ,że sędzia wziął z lady 50 zł przez roztargnienie.Nie orzekła ,że
    > nie uradł,ale ze przez roztargnienie ukradł. Nie rżnij głupa jak sędziowie w o
    > bronie złodzieje!

Policja czy oskarżyciel powinni przedstawić sądowi niezbite dowody na to, że facet ukradł te 50,- . Ukarać należało go przykładnie,nie patrzyć, że immunitet daje mu jakąś obronę.A jeśli go uniewinniono - trzeba było się "odwoływać wyżej", aż do skutku. Nie odwoływano się, trzeba domyślić się, że nie było mocnych argumentów na to by faceta skazano.
    Bądźmy jednak obiektywni .....na kilkadziesiąt tysięcy sędziów zanotowano kilka przykładów draństwa, łapówkarstwa, przestępstw, złodziejstwa. Każdorazowo nagłaśnia się je i uogólnia na całe środowisko. To trochę mało by mówić o grzesznej kaście. W każdej grupie zawodowej znajdą się szubrawcy.

rena-ta49 napisałasuspicious Ciebie ,gdybyś "roztargniony" zwinął batonik taki sędzia wsadziłby do więzienia , też przez roztargnienie!
    Batonik, to trochę mniej niż 50 zł. Nie wsadził by mnie o więzienia, bo kara za takie przewinienie nie przewiduje wiezienia . wink

--
    ps. "Silne państwo musi mieć możliwość usuwania ze stanowisk nienadających się urzędników. Odnosi się to również do sędziów. Koncepcja nieusuwalności sędziów zrodziła się w obcym świecie intelektualistów, w świecie wrogim narodowi..."---- Goebbels

--
    "Silne państwo musi mieć możliwość usuwania ze stanowisk nienadających się urzędników. Odnosi się to również do sędziów. Koncepcja nieusuwalności sędziów zrodziła się w obcym świecie intelektualistów, w świecie wrogim narodowi..."---- Goebbels
  • rena-ta49 03.08.18, 21:52
    Człowieku skończ już bredzić! Są nagrania z kamer na stacji benzynowej ,na których widać jak kradnie te pieniądze!!!!!
    Do kogo i czego sie odwoływać ,skoro to SN orzekł,że owszem ukradł ,ale przez roztargnienie i go uniewinnił! Twoje brednie są tak denne ,że ręce opadają!
    Teraz jak zacznie działać Izba Dyscyplinarna ma szanse wylecieć z zawodu,być może.
    Kiedy szary obywatel łamie prawo, zostaje ukarany. Kiedy pracownik łamie prawo, zostaje dyscyplinarnie zwolniony z pracy. Sędzia, który łamie prawo, jest świętą krową schowaną za immunitetem. Dopóki to się nie zmieni, to mamy państwo z dykty!
    Koleś kolesia w SN uniewinniał!

• czuk1 04.08.18, 04:54
    rena-ta49 napisała:
    > Człowieku skończ już bredzić! Są nagrania z kamer na stacji benzynowej ,na których widać jak kradnie te pieniądze!!!!!
    > Do kogo i czego sie odwoływać ,skoro to SN orzekł,że owszem ukradł ,ale przez roztargnienie i go uniewinnił! Twoje brednie są tak denne ,że ręce opadają!
    > Kiedy szary obywatel łamie prawo, zostaje ukarany. Kiedy pracownik łamie prawo,
    > zostaje dyscyplinarnie zwolniony z pracy
    .

> Teraz jak zacznie działać Izba Dyscyplinarna ma szanse wylecieć z zawodu,być może.
    >Sędzia, który łamie prawo, jest świętą krową schowaną za immunitetem.
    Przecież jest i działa Izba Dyscyplinarna. Wystarczyło więc zabrać immunitet i zaostrzyć wymagania zawodowe dla sędziów.

>Dopóki to się nie zmieni, to mamy państwo z dykty!
    Lepiej mieć państwo autarkiczne (dyktaturę) niż demokratyczne !!! Swój TK, KSR i SN orz swoich prokuratorów i zarządzających sądami powszechnymi !!!. W tym celu już zabrano samodzielność funkcjonariuszom państwa z trzeciego filaru - władzy sądowniczej. wink

> Koleś kolesia w SN uniewinniał!
    Teraz w kaście sędziów zrobiono mafię służalczych ziobrowych katów. Wyroki będą zapadać w MS, już zgłosiło się ponad 200 chętnych służalców, już mamy osobny Sąd Karny, choć w SN (ze swoimi katami o podwójnych poborach).

-- robione jest wg poniższych wskazówek.

"Silne państwo musi mieć możliwość usuwania ze stanowisk nienadających się urzędników. Odnosi się to również do sędziów. Koncepcja nieusuwalności sędziów zrodziła się w obcym świecie intelektualistów, w świecie wrogim narodowi..."---- Goebbels
  • czarek_sz 04.08.18, 12:22
    Czuk musisz się pogodzić że skończyło się bezhołowie wśród najwyższej kasty i brak jakiejkolwiek odpowiedzialności za swoje często przestępcze działania i decyzje które często niszczyły ludziom życie a nawet doprowadzały do samobójstw. Jeśli obecnych sędziów którzy przecież orzekali także za rządów PO nazywasz służalcami to kim oni byli wcześniej ? też służalcami tylko służalcami innej partii ? człowieku ogarnij się bo gadasz od czapy.
  • rena-ta49 04.08.18, 16:21
    Coś czuję, że Sąd Najwyższy zawiesi ustawę o Ruchu Drogowym jak ich członek Kasty spowodował po pijaku wypadek.
    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,23752670,kolizja-z-udzialem-pijanego-sedziego-w-suwalkach-uciekl-badanie.html
    W najgorszym przypadku stwierdzą,że podczas upału pomylił wodę z wodą ognistą?
  • rena-ta49 08.08.18, 13:25
    Z setek tysięcy na całym świecie raptem dwudziestu "sprawiedliwych" wliczając w to jej koleżków z Polski...
    https://pbs.twimg.com/media/DkD84KYXcAAH0XQ.jpg
  • czarek_sz 08.08.18, 15:16
    Nie widzę ani jednego profesora z Madagaskaru z KRLD ani z Borneo więc nie z całego świata jeśli już.
  • rena-ta49 17.10.18, 13:11
    Sąd Najwyższy uznał za niedopuszczalne wycofanie zażalenia przez ZUS. Czyli w procesie cywilnym strona jest zakładnikiem sądu.
    To nie jest Sąd Najwyższy, tylko pośmiewisko.
  • rena-ta49 17.10.18, 13:13
    czarek_sz napisał:

> Nie widzę ani jednego profesora z Madagaskaru z KRLD ani z Borneo więc nie z ca
    > łego świata jeśli już.

Wyżej już sięgać nie mogą! Zaorać!
  • czarek_sz 17.10.18, 13:40
    Czy jak SN uzna że nie wolno mi chodzić na nogach to będę musiał chodzić na rękach bo inaczej pierdel ? gdzie jest granica ich chamstwa i bezczelności którą przekraczają bez żadnych zahamowań ?
  • rena-ta49 17.10.18, 15:17
    czarek_sz napisał:

> Czy jak SN uzna że nie wolno mi chodzić na nogach to będę musiał chodzić na ręk
    > ach bo inaczej pierdel ? gdzie jest granica ich chamstwa i bezczelności którą p
    > rzekraczają bez żadnych zahamowań ?

Dokładnie tak Czarku! To co sędziowie wyprawiają nie do pomyślenia w jakimkolwiek innym demokratycznym państwie.
  • rena-ta49 21.10.18, 07:11
    Kolejna odsłona walki nadzwyczajnej kasty z państwem polskim. Sędziowie Sądu Apelacyjnego w Warszawie uznali, że były wiceminister rządu Tuska współpracował z SB, ale mógł tego nie ujawnić w oświadczeniu lustracyjnym, bo... działał w interesie „naszego kraju”, jak określono PRL.
    niezalezna.pl/241425-skandaliczne-umorzenie-lustracji-chodzi-o-wiceministra-z-ekipy-tuska
  • al-szamanka 21.10.18, 11:38
    rena-ta49 napisała:

> Kolejna odsłona walki nadzwyczajnej kasty z państwem polskim. Sędziowie Sądu Ap
    > elacyjnego w Warszawie uznali, że były wiceminister rządu Tuska współpracował z
    > SB, ale mógł tego nie ujawnić w oświadczeniu lustracyjnym, bo... działał w int
    > eresie „naszego kraju”, jak określono PRL.
    > niezalezna.pl/241425-skandaliczne-umorzenie-lustracji-chodzi-o-wiceministra-z-ekipy-tuska

I to jest argument, aby w końcu rozprawić się z tą sędziowską kastą. SBekom, kłamcom nic się nie dzieje, a taka Zdanowska nadal może rządzić Łodzią.

--
    http://i46.tinypic.com/117wpyd.jpg

AL
  • czuk1 18.07.18, 16:47
    rena-ta49 napisała:
    > elyta sędziowska pije z gwinta na sejmowej mównicy:smilesmile
    > https://pbs.twimg.com/media/DiQhjUPWsAATyEt.jpg

Pierwszy Prezes SN pokazała tym swoje obawy , że jest traktowana w Sejmie per nogam.
    Piła z gwinta bo nie podano jej czystej szklanki.

--
  • rena-ta49 18.07.18, 19:23
    czuk1 napisał:

> rena-ta49 napisała:
    > > elyta sędziowska pije z gwinta na sejmowej mównicy:smilesmile
    > > https://pbs.twimg.com/media/DiQhjUPWsAATyEt.jpg
    >
    > Pierwszy Prezes SN pokazała tym swoje obawy , że jest traktowana w Sejmie per n
    > ogam.
    > Piła z gwinta bo nie podano jej czystej szklanki.
    >
    >

Gdyby poprosiła to by podano.
    Nigdy nie widziałam przemawiającej z trybuny sejmowej osoby pijącej z gwinta,wiec chyba proszą o szklanki?
  • czuk1 19.07.18, 07:26
    Poprosiła i jej podano.
    Uczciwie należało pokazać ten moment.
    Ja widziałem.... akurat.
    ps. tez nie lubię takich "brutalnych" kobiet.

--
  • rena-ta49 19.07.18, 08:19
    czuk1 napisał:

> Poprosiła i jej podano.
    > Uczciwie należało pokazać ten moment.
    > Ja widziałem.... akurat.
    > ps. tez nie lubię takich "brutalnych" kobiet.
    >

Bo piętnuje się zachowania nienormalne,a nie to co oczywiste!
  • rena-ta49 16.07.18, 20:25
    wpolityce.pl/polityka/404116-nasz-newsawans-dla-sedzi-ktora-spowodowala-grozny-wypadek
  • czuk1 12.07.18, 08:04
    rena-ta49 napisała: .... nie ma podstaw twierdzenie, że wprowadzenie do niego ławników narusza konstytucję. Przeciwnie – jest to realizacja jej art. 182.

A kto tu tak twierdzi ? Przecież chodzi o to właśnie by ławnicy funkcjonowali w sądach na szczeblu najniższym, gdzie dominują sprawy cywilne. A w SN ławnik w Izbie Dyscyplinarnej SN.... to kwiatek do kożucha.
  • czuk1 04.07.18, 10:05
    rena-ta49 napisała:
    > Wiecie dlaczego tak się kasta broniła przed ujawnianiem ich oświadczeń majątkowych?

Insynuacja...... sędziowie nie bronili sie przed ujawnianiem oświadczeń majątkowych.
  • rena-ta49 05.07.18, 12:13
    czuk1 napisał:

> rena-ta49 napisała:
    > > Wiecie dlaczego tak się kasta broniła przed ujawnianiem ich oświadczeń ma
    > jątkowych?
    >
    > Insynuacja...... sędziowie nie bronili sie przed ujawnianiem oświadczeń mają
    > tkowych.

Znów łżesz! Jak każdy komuch!
    www.rp.pl/Sedziowie-i-sady/302219956-Oswiadczenia-majatkowe-prokuratorow-i-sedziow-beda-jawne.html
  • czuk1 04.07.18, 10:01
    rena-ta49 napisała: Kasta nadzwyczajna z Sądu Najwyższego wraz okropnym babskiem Gersdorf stawia się ponad prawem. Ależ kasta się boi.
    Ile musieli nakraść i przekrętów zrobić, sami wiedzą to najlepiej.

Oglądaj transmisję ze Strasburga. Poznasz prawdę.
    Sąd Najwyższy i jego sędziowie nie są nadzwyczajną kastą lecz stanowią 3 filar naszego ustroju.
    Co oni ci ukradli ? Pani I Prezes SN stoi na prawie , opiera sie na konstytucji.
  • rena-ta49 05.07.18, 12:24
    czuk1 napisał:

> rena-ta49 napisała: Kasta nadzwyczajna z Sądu Najwyższego wraz okropnym babsk
    > iem Gersdorf stawia się ponad prawem. Ależ kasta się boi.
    > Ile musieli nakraść i przekrętów zrobić, sami wiedzą to najlepiej.
    >
    > Oglądaj transmisję ze Strasburga. Poznasz prawdę.
    > Sąd Najwyższy i jego sędziowie nie są nadzwyczajną kastą lecz stanowią 3 filar
    > naszego ustroju.
    > Co oni ci ukradli ? Pani I Prezes SN stoi na prawie , opiera sie na konstytucji
    > .

Albo jesteś takim durniem ,albo takiego udajesz?
    {b]Sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego Ireny Kamińskiej, która środowisko sędziowskie określiła jako „zupełnie nadzwyczajną kastę ludzi”. - Całe życie broniłam sędziów. Uważam, że to jest zupełnie nadzwyczajna kasta ludzi i myślę, proszę państwa, że damy radę – przekonywała sędzia Kamińska.[/b]
    www.youtube.com/watch?v=rDeJDJmneAQ
  • czuk1 04.07.18, 09:54
    czarek_sz napisał:
    > Miotają się jak śmiertelnie ranne zwierzę które chociaż wie że koniec bliski to
    > jednak jeszcze wierzga i kąsa. Gdzieś przeczytałem że odcięty już łeb żmii uką
    > sił gościa który gdyby nie szybka pomoc dokonałby żywota podobnie jak dokonuje
    > go nasza nadzwyczajna kasta.
    Słuchaj co teraz mówią i Polsce i o PiS, w parlamencie UE - na stacji TVN24 jest transmisja.
    Za kilka lat przekonasz się, że padłeś ofiarą demagogicznej propagandy autorytarnej partii
    która (jak było w PRL) przejmuje pełnię władzy, obala demokrację, chce nas skłócić , skłóca Polską z sąsiadami i wyprowadza z UE.
    Czy o to ci chodzi ????
  • rena-ta49 05.07.18, 12:26
    czuk1 napisał:

> czarek_sz napisał:
    > > Miotają się jak śmiertelnie ranne zwierzę które chociaż wie że koniec bli
    > ski to
    > > jednak jeszcze wierzga i kąsa. Gdzieś przeczytałem że odcięty już łeb żm
    > ii uką
    > > sił gościa który gdyby nie szybka pomoc dokonałby żywota podobnie jak dok
    > onuje
    > > go nasza nadzwyczajna kasta.
    > Słuchaj co teraz mówią i Polsce i o PiS, w parlamencie UE - na stacji TVN24 j
    > est transmisja.
    > Za kilka lat przekonasz się, że padłeś ofiarą demagogicznej propagandy autoryta
    > rnej partii
    > która (jak było w PRL) przejmuje pełnię władzy, obala demokrację, chce nas skłó
    > cić , skłóca Polską z sąsiadami i wyprowadza z UE.
    > Czy o to ci chodzi ????

Ty słuchaj tvn i gówno prawdy to na pewno będziesz mundrzejszy!
    My będziemy słuchać i oglądać co nam się podoba!
    Zobaczymy na czyje wyjdzie!
  • czuk1 04.07.18, 09:48
    rena-ta49 napisała:
    Wydają jakieś uchwały,ale zapominają,że art 180 ust 5 Konstytucji: „W razie zmiany ustroju sądów...WOLNO sędziego przenieść w stan spoczynku ....”,
    i ust 4 cyt. przepisu: „USTAWA określa granicę wieku po osiągnięciu którego
    sędziowie przechodzą w stan spoczynku”

Mylisz się. Zdjęcie ze stanowiska I Prezes SN to niekonstytucyjne ustalenia pisowskiego Sejmu. Pełnoprawne - bo imiennie adresowane do I Prezesa - jest ustalenie Konstytucji, w art.
    183. Cytuję pkt 3. Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego powołuje Prezydent Rzeczypospolitej na sześcioletnią kadencję spośród kandydatów przedstawionych przez Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego.
    ....a cytowane przez Ciebie przepisy nie dotyczą sytuacji obecnej I Prezesa SN.
  • rena-ta49 05.07.18, 12:31
    czuk1 napisał:
    Mylisz się. Zdjęcie ze stanowiska I Prezes SN to niekonstytucyjne ustalenia pisowskiego Sejmu. Pełnoprawne - bo imiennie adresowane do I Prezesa - jest ustalenie Konstytucji, w art.
    183. Cytuję pkt 3. Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego powołuje Prezydent Rzeczypospolitej na sześcioletnią kadencję spośród kandydatów przedstawionych przez Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego.
    ....a cytowane przez Ciebie przepisy nie dotyczą sytuacji obecnej I Prezesa SN.

A ty co jednoosobowy Trybunał Konstytucyjny,kto dał ci prawo orzekać co jest niekonstytucyjne?Od tego jest TK,zapamiętaj raz na zawsze i nie powtarzaj bredni z tvn!
    W tym bublu Konstytucji ,jakim jest Konstytucja komucha Kwaśniewskiego jeden art. przeczy innemu!
  • rena-ta49 05.07.18, 12:52
    TK już orzekł - w 1998 - że MOŻNA PRZERWAĆ KADENCJĘ SĘDZIEGO I PRZESUNĄĆ GO W STAN SPOCZYNKU PRZY REORGANIZACJI SĄDU. Orzeczenie jest więc oczywiste!
  • rena-ta49 05.07.18, 13:25
    To,co opowiada p.Gersdorf nie ma już żadnego
    znaczenia prawnego.Niezależnie ,co mówi,jest już prawnie - zgodnie z ustawą o SN - w st spoczynku,a na urlop idzie jako wykładowca UW.Jej czas jako sędziego SN definitywnie się skończył.
    Nigdy nie była czynnym sędzią.Wcześniej była tylko radcą prawnym w TVN.
    A jakiego ma ochroniarza:
    https://pbs.twimg.com/media/DhQ_mYoWsAEEW7w.jpg

Co za żenada. W „obronie demokracji” maszeruje stara komunistka Gersdorf, ruski agent Dukaczewski, damski bokser Farmazon, rewolucjonista-pierdoła Kramek i cała śmietanka lewaków z Czerskiej. To trochę tak - jakby pedofile po wyrokach występowali na ulicy w obronie praw dzieci.
    twitter.com/ZKossakowski/status/1014484385465290754
  • rena-ta49 05.07.18, 14:07
    https://pbs.twimg.com/media/DhVZZEdXUAAV7pL.jpg
  • rena-ta49 05.07.18, 14:08
    rena-ta49 napisała:

> https://pbs.twimg.com/media/DhVZZEdXUAAV7pL.jpg
    https://pbs.twimg.com/media/DhVZZEaX0AAnGwY.jpg
  • czarek_sz 05.07.18, 14:35
    Dziś w/g Czuka wszystko jest pisowskie smile sądy i prokuratura są pisowskie Sejm i Senat są pisowskie urzędy państwowe są pisowskie trybunały są pisowskie. A do kogo to wszystko należało wcześniej kto tym zarządzał, zielone ludziki Czuk ?
  • rena-ta49 05.07.18, 21:19
    czarek_sz napisał:

> Dziś w/g Czuka wszystko jest pisowskie smile sądy i prokuratura są pisowskie Sejm
    > i Senat są pisowskie urzędy państwowe są pisowskie trybunały są pisowskie. A d
    > o kogo to wszystko należało wcześniej kto tym zarządzał, zielone ludziki Czuk ?

Tłumacz tłumokowi ,a on swoje.Kasta mówi o sobie ,ze jest nadzwyczajna kastą ,a on ,że nie są.
    Bo on tak orzekł ,koniec kropka.Juz nie wiem od czego on jest specjalista i czego on nie robił.
    Ponoć nawet prawo wykładal,w bankach pracował,współczuję Polsce ,że miała takich fachowców od wszystkiego i niczego!
  • czarek_sz 05.07.18, 22:54
    Na zaślepienie nic nie poradzisz. Mam takich w rodzinie którzy na słowo PiS albo Kaczyński dostają drgawek. Nie mogę tego zrozumieć bo ja gdy przez osiem lat rządziła PO ani myślałem żeby wychodzić na ulicę i drzeć mordę z tego powodu że łamią Konstytucję że kradną że upokarzają Polskę i Polaków za granicą itd itd. Co cztery lata są wybory i następuje weryfikacja przez biorących udział w wyborach. To zaślepienie /lemingoza ?/ to rzecz do oceny przez socjologów, psychologów i psychiatrów no bo przez kogo innego ?
  • rena-ta49 07.07.18, 10:15
    https://pbs.twimg.com/media/DhfJ78tWAAEHw59.jpg
  • rena-ta49 07.07.18, 10:25
    czarek_sz napisał:

> Na zaślepienie nic nie poradzisz. Mam takich w rodzinie którzy na słowo PiS alb
    > o Kaczyński dostają drgawek. Nie mogę tego zrozumieć bo ja gdy przez osiem lat
    > rządziła PO ani myślałem żeby wychodzić na ulicę i drzeć mordę z tego powodu że
    > łamią Konstytucję że kradną że upokarzają Polskę i Polaków za granicą itd itd.
    > Co cztery lata są wybory i następuje weryfikacja przez biorących udział w wybo
    > rach. To zaślepienie /lemingoza ?/ to rzecz do oceny przez socjologów, psychol
    > ogów i psychiatrów no bo przez kogo innego ?

W wielu przypadkach to złość ,że nie maja już wpływu na rzeczywistość.
    Zauważ jak Staniszkis zmieniła front odkąd córce odmówiono miejsca na listach wyborczych PiS.Potem startowała z listy Nowośmiesznej i też do Sejmu się nie dostała.
  • czuk1 07.07.18, 13:11
    Wszystko jest pisowskie, nie tylko wg czuka. Wcześniej rządząc, koalicja przynajmniej przestrzegała konstytucji, wykonywała wyroki TK, zgodziła się na niezależnego prokuratora generalnego, nie uzależniała od siebie władz sadowniczych, w tym TS, TK, SN,
    KRS.
    Chcesz przekonywać, że było podobnie ?

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.