Dodaj do ulubionych

"Wszystko drożeje"

20.08.18, 12:00
Kiedyś za 500 złotych można było kupić kamienice z lokatorami
Ludzie żyli po 120 lat
Putin był fajny
Emigracja to była szansa
Do obrony wystarczyły tablice Mendelejewa
A do życia szczaw i mirabelki
Benzyna mogła być nawet po 7 zł i nikomu to nie przeszkadzało.
Można było robić wały na VAT i też nikomu to nie przeszkadzało,
ludzie zarabiali po 3 zł na godzinę , bo więcej nie potrzebowali ... bo naród bogaty był ...
https://pbs.twimg.com/media/DlBwwWUX4AIGw2S.jpg
twitter.com/analizuje/status/1031441833639989248
Edytor zaawansowany
  • al-szamanka 20.08.18, 13:20
    A na FB placza rzewnymi lzami, ze cukier juz po 5 zlotych w Polsce. A wiem, ze kolezanka trzy dni temu kupowala po 1,49.
    A propos, te stawki po 3 za godzine jeszcze sa?

--
    http://i46.tinypic.com/117wpyd.jpg

AL
  • rena-ta49 20.08.18, 14:20
    al-szamanka napisała:

> A na FB placza rzewnymi lzami, ze cukier juz po 5 zlotych w Polsce. A wiem, ze
    > kolezanka trzy dni temu kupowala po 1,49.
    > A propos, te stawki po 3 za godzine jeszcze sa?
    >

Nie! najniższa stawka godzinowa to chyba 12 zł. wprowadzona już ubiegłego roku przez PiS.
    Oczywiście ,że cukier w zależności od sklepu 1,49-1,69
    Faktem jest ,że masło znacznie podrożało,ale to za sprawą UE!
    Innych podwyżek nie zauważam. Inflacja na poziomie 2%
  • al-szamanka 20.08.18, 22:01
    rena-ta49 napisała:

> al-szamanka napisała:
    >
    > > A na FB placza rzewnymi lzami, ze cukier juz po 5 zlotych w Polsce. A wie
    > m, ze
    > > kolezanka trzy dni temu kupowala po 1,49.
    > > A propos, te stawki po 3 za godzine jeszcze sa?
    > >
    >
    > Nie! najniższa stawka godzinowa to chyba 12 zł. wprowadzona już ubiegłego roku
    > przez PiS.
    > Oczywiście ,że cukier w zależności od sklepu 1,49-1,69
    > Faktem jest ,że masło znacznie podrożało,ale to za sprawą UE!
    > Innych podwyżek nie zauważam. Inflacja na poziomie 2%

Czyli większość lamentów lewicy wyssana jest z palca.

--

AL
  • rena-ta49 21.08.18, 07:19
    https://pbs.twimg.com/media/Dk8kAINXcAEicm9.jpg

"Wszystko drożeje,będzie druga Grecja"smilesmile
  • czarek_sz 20.08.18, 14:22
    Dla ubeków i esbeków którym obniżono emerytury z siedmiu czy dziesięciu tysięcy zł na dwa tysiące to ja się nie dziwię że w/g nich wszystko podrożało. Ich siła nabywcza zmalała kilkukrotnie to nie dziwi reakcja że wszystko podrożało również kilkukrotnie smile
  • rena-ta49 20.08.18, 21:48
    czarek_sz napisał:

> Dla ubeków i esbeków którym obniżono emerytury z siedmiu czy dziesięciu tysięcy
    > zł na dwa tysiące to ja się nie dziwię że w/g nich wszystko podrożało. Ich sił
    > a nabywcza zmalała kilkukrotnie to nie dziwi reakcja że wszystko podrożało równ
    > ież kilkukrotnie smile

Co prawda to prawdasmilesmile
  • rena-ta49 21.08.18, 17:42
    PiS krzywdzi wszystkich.
    Ludzie już nie wiedzą co robić... Jechać w góry, nad morze, czy na mazury, robić zakupy w Tesco, Lidlu, czy Carrefourze.
    Za PO wszystko było jasne:
    Zakupy robiło się na zeszyt, brało się chwilówki, a potem przychodził komornik.
    I komu to przeszkadzało
    twitter.com/analizuje/status/1031797087300734976
  • czarek_sz 21.08.18, 18:53
    Dziś byłem na zieleniaku i np ładne pomidory malinowe są po 2 - 3 zł za kg ziemniaki od 1 zł do 1,50 za kg. Warzywa i owoce tanie jak barszcz - podobnie jak w zeszłym roku. W marketach częste przeceny pełnowartościowej różnorakiej żywności. Biada nam biada wink
  • al-szamanka 21.08.18, 20:12
    czarek_sz napisał:

> Dziś byłem na zieleniaku i np ładne pomidory malinowe są po 2 - 3 zł za kg ziem
    > niaki od 1 zł do 1,50 za kg. Warzywa i owoce tanie jak barszcz - podobnie jak w
    > zeszłym roku. W marketach częste przeceny pełnowartościowej różnorakiej żywnoś
    > ci. Biada nam biada wink

Nie rozumiem skąd zatem takie ceny u lewaków. Są już w takim obłędzie, że wszystko widzą potrójnie?

--

AL
  • rena-ta49 21.08.18, 21:28
    czarek_sz napisał:

> Dziś byłem na zieleniaku i np ładne pomidory malinowe są po 2 - 3 zł za kg ziem
    > niaki od 1 zł do 1,50 za kg. Warzywa i owoce tanie jak barszcz - podobnie jak w
    > zeszłym roku. W marketach częste przeceny pełnowartościowej różnorakiej żywnoś
    > ci. Biada nam biada wink

U mnie to samo.
    Owoce tanie bo był urodzaj.
    Masło jest drogie,ale za to możemy podziękować UE!
  • rena-ta49 22.08.18, 08:35
    Przypominam,ze cenę wody dyktują samorządy!
  • rena-ta49 30.08.18, 15:03
    https://pbs.twimg.com/media/Dl2LYblWsAAoNvH.jpg

A wiecie może gdzie jest ta elektrownia atomowa, za budowę której Grad brał 180tyś miesięcznie?
  • opuncja.figowa.1 31.08.18, 11:12
    A tymczasem 75% więcej Polaków, niż przed rokiem spędziło te wakacje na krajowych wyjazdach, co stało się dzięki coraz wyższym dochodom rodziny. Niektóre dziewczyny w mojej robocie na wakacje w okresie letnim wyjeżdżają z rodzinami po dwa razy.
  • rena-ta49 31.08.18, 12:50
    opuncja.figowa.1 napisała:

> A tymczasem 75% więcej Polaków, niż przed rokiem spędziło te wakacje na krajowy
    > ch wyjazdach, co stało się dzięki coraz wyższym dochodom rodziny. Niektóre dzie
    > wczyny w mojej robocie na wakacje w okresie letnim wyjeżdżają z rodzinami po d
    > wa razy.

Wiadomo,ze więcej pieniędzy w rodzinach napędza gospodarkę.
    Rodzina zaspokoi potrzeby dzieci i te pieniądze wracają do budżetu w postaci chociażby VAT-u,
    ze też ci wybitni finansiści typu Rostowski na to nie wpadli.

• opuncja.figowa.1 31.08.18, 13:17
    Dokładnie tak zgodnie z założeniami programu 500+, jak: demografia, bieda, ekonomia.
  • czarek_sz 31.08.18, 17:39
    Bo realizowali plan Niemców. Polacy mieli być biedni i robić u pana za psie pieniądze.
  • rena-ta49 31.08.18, 18:49
    czarek_sz napisał:

> Bo realizowali plan Niemców. Polacy mieli być biedni i robić u pana za psie pie
    > niądze.

A zakupy robić na zeszyt,albo za chwilówki.
  • rena-ta49 31.08.18, 20:52

> Dokładnie tak zgodnie z założeniami programu 500+, jak: demografia, bieda, ekon
    > omia.

Demografia to jeden z najważniejszych problemów jakie trzeba rozwiązać w PL
  • inka-1 01.09.18, 22:17
    Czytam i jakbym w innym świecie żyła sad ...nie dostrzegacie tego co zdrożało i drożeje z dnia nadzień ,po cichu .W sklepach w których robię zakupy jest coraz drożej ,owoce ,wędliny ,mięso ,wyroby cukiernicze ...opłaty ....
    Na wakacje ludzie jeżdżą od lat często za ,,kredyty" o których nie mówią głośno bo Polak musi się pokazać smile ..od lat na kolonie mają też zapewnione wyjazdy z biednych rodzin ( nie koniecznie pracujących rodziców i tu paradoks bo często pracujący rodzic nie ma za co wysłać dziecka ) ....Bezrobocie owszem zmniejszyło się ,ale dlatego że ludzie rezygnują z UP nie poszukują pracy by nie stracić dodatków 500+ ,alimentów i zasiłków ....pozorny dobrobyt ...

--
    "Jutro ciekawi mnie ogromnie,jest szansą która wszystko zmienia..
    Kocham jutro,z jego każdą obietnicą z jego wielką tajemnicą.."
  • a74-7 01.09.18, 22:27
    Jak napisze, ze w Uk wszystko identycznie drozeje ,nikt mi nie uwierzy wink
    Inny swiat...europka...
  • rena-ta49 02.09.18, 08:04
    a74-7 napisał:

> Jak napisze, ze w Uk wszystko identycznie drozeje ,nikt mi nie uwierzy wink
    > Inny swiat...europka...

Niektórzy nie rozumieją,że jak susza to niektóre produkty drożeją,jak na świecie rośnie cena ropy to drożeje wszystko.To ,ze UE swoimi durnymi dyrektywami np. kwot mlecznych też nie dociera.
    Ceny na świecie rosną z powodu PiS-usmilesmile
  • rena-ta49 02.09.18, 07:47
    Sklepy z przeważającej większości są w rękach zagranicznych korporacji i jeśli coś w nich drożeje to ceny nie podnosi rząd,a te korporacje. Nie prawdą jest,że ktoś traci z powodu dochodu, 500+ bo tych nie wlicza się do dochodu,tak samo jak nie wlicza się do dochodów 300 na wyprawkę. Dlatego biorą te dodatki nawet bogaci politycy i posłowie a nawet biznesmeni. Za PO było 900 tyś niedożywionych dzieci i nic nie drożało, to, dlaczego inflacja była 2x większa?
    Masło drożeje przez chorą unijną politykę kwot mlecznych i gwałtowny wzrost popytu w Chinach.
    U nas w osiedlowym markecie łopatka wieprzowa w promocji po 8.99zł/kg a w Kauflandzie to nawet po 7.99zł/kg,
    Kurczak ćwiartka po 2.99zł/kg w Kauflandzie.
  • m.maska 04.09.18, 13:18
    Taki drobiazg. Przed wyjazdem do Polski zamowilam kilka artykulow w Yves Rocher tu w Niemczech, m.in. wode toaletowa Osmanthus á 16€ za flaszke, bedac w Polsce weszlam do pewnej galerii wprost na sklepik Yves Rocher, z ciekawosci spojrzalam na cene, 99zl... to PiS? nie, to obce firmy rzna Polakow rowno i to nie od dzisiaj a od lat - podobna sytuacja byla przed wiele laty w sklepie firmowym Guerlain'a - popukalam sie tylko w glowe.

--
    http://www.bilder-hochladen.net/files/itqm-o3-3d8e.gif
    www.youtube.com/watch?v=wccL2xJ78sU
  • m.maska 04.09.18, 13:20
    Aaaa i zeby nie bylo, ze PiS wprowadzil opodatkowanie tych firm - te firmy lata cale wyprowadzaly podatki z kraju, a w Niemczech musza je placic i mimo to jakos wychodza im ceny nizsze...

--
  • rena-ta49 04.09.18, 14:54
    m.maska napisała:

> Aaaa i zeby nie bylo, ze PiS wprowadzil opodatkowanie tych firm - te firmy lata
    > cale wyprowadzaly podatki z kraju, a w Niemczech musza je placic i mimo to jak
    > os wychodza im ceny nizsze...
    >

Zanim PiS wprowadziło dla zagranicznych sieci podatek ceny wcale nie były niższe a towar gorszej jakości.
  • rena-ta49 04.09.18, 14:52
    m.maska napisała:

> Taki drobiazg. Przed wyjazdem do Polski zamowilam kilka artykulow w Yves Rocher
    > tu w Niemczech, m.in. wode toaletowa Osmanthus á 16€ za flaszke, bedac w Polsc
    > e weszlam do pewnej galerii wprost na sklepik Yves Rocher, z ciekawosci spojrza
    > lam na cene, 99zl... to PiS? nie, to obce firmy rzna Polakow rowno i to nie od
    > dzisiaj a od lat - podobna sytuacja byla przed wiele laty w sklepie firmowym Gu
    > erlain'a - popukalam sie tylko w glowe.
    >

Mało tego ,te firmy zazwyczaj wykazywały zamiast zysków straty na sprzedaży.
    A PO dawało im różne przywileje niszcząc nasz rodzimy handel.
  • inka-1 02.09.18, 09:26
    Renatko spokojnie ...500+ zależy od dochodu dla pierwszego dziecka lub dla dziecka jedynego dla samotnej matki ...alimenty od tzw państwa zostaną zabrane gdy matka zarabia więcej niż 1500 zł na rękę ( zamiast ścigać ojca zabiera się matce) ...przekraczając dochód często zabierane jest rodzinne i wiele innych dodatków które biorą osoby pobierające 500+ .Dlatego moim zdaniem te pieniądze powinny być dawane wszystkim lub tylko tym którzy pracują ...) .Bądzmy sprawiedliwi czy rządziło PO,SLD czy PIS zawsze warunki pogodowe miały wpływ na ceny ...Nikogo nie lekceważę ,nie ,,wyzywam od lewaków ,żydów ,pisowców " itd ...szanuję ludzi ogólnie i bardzo nie lubię agresji .Za wszystkich rządów w sklepach były promocje i coś taniej by coś było drożej ...cena też często zależy od gatunku ,zawartości np ,,jak to mówią cukru w cukrze" ...

--
  • czarek_sz 02.09.18, 10:28
    W Polsce handel to wolny rynek więc cenę ustala nawet nie producent /np żywności/ tylko sprzedawca a wcześniej ew pośrednik. Jest sporo elementów które wpływają na ostateczną cenę danego towaru ale w ostateczności cenę ustala sprzedawca. U mnie w okolicy gdzie mieszkam i zaopatruję się w różnego rodzaju produkty żywnościowe ceny są dość stabilne od kilku lat a np elektronika jest dużo tańsza niż klika lat temu. Warto kupować tam gdzie jest gęsta sieć sklepów zwłaszcza tych dużo i wielkopowierzchniowych bo tam zawsze będzie najtaniej.
  • rena-ta49 02.09.18, 12:41
    czarek_sz napisał:

> W Polsce handel to wolny rynek więc cenę ustala nawet nie producent /np żywnośc
    > i/ tylko sprzedawca a wcześniej ew pośrednik. Jest sporo elementów które wpływa
    > ją na ostateczną cenę danego towaru ale w ostateczności cenę ustala sprzedawca.
    > U mnie w okolicy gdzie mieszkam i zaopatruję się w różnego rodzaju produkty ży
    > wnościowe ceny są dość stabilne od kilku lat a np elektronika jest dużo tańsza
    > niż klika lat temu. Warto kupować tam gdzie jest gęsta sieć sklepów zwłaszcza t
    > ych dużo i wielkopowierzchniowych bo tam zawsze będzie najtaniej.

Rolnik w skupie dostaje 20 gr za kg czarnej borówki,a w sklepie kosztuje 30zł
    Sklepy nie należą do państwa ,to kto na tym zarabia jak nie pośrednicy i sprzedawcy?
  • rena-ta49 02.09.18, 12:37
    Renatko spokojnie ...500+ zależy od dochodu dla pierwszego dziecka lub dla dzie
    > cka jedynego dla samotnej matki ...alimenty od tzw państwa zostaną zabrane gdy
    > matka zarabia więcej niż 1500 zł na rękę ( zamiast ścigać ojca zabiera się matc
    > e)

Ineczko,jestem bardzo spokojna.
    Almenty zostają zabrane teraz przy dochodzie 800 zł na osobę, za PO kiedy dochód na osobę przekraczał 725 zł.
    A jeżeli w rodzinie wychowuje się dziecko niepełnosprawne, świadczenie będzie przysługiwało, o ile dochód na jednego członka nie przekroczy 1200 zł na miesiąc.

Bierzesz pod uwagę kobiety,które udają samotne matki,żyjące w związkach nieformalnych? Oszukują w ten sposób nie tylko państwo,ale i nas podatników. Ja znam wiele takich przypadków. Wiąże się to z wieloma przywilejami chociażby w staraniu się o miejsca w żłobkach,przedszkolach.
    Jakoś za POprzedniej ekipy nie było 500+i nie kwiczał nikt, ze ten dostał ten nie dostał nikogo nie obchodziło ma czy nie ma. Najwyżej zabierano dzieci do rodzin zastępczych, do Domów Dziecka ze względu na biedę.

• opuncja.figowa.1 03.09.18, 08:45
    W kwestii programu 500! To nie jest program dedykowany jedynakom.
  • inka-1 03.09.18, 09:15

> W kwestii programu 500! To nie jest program dedykowany jedynakom.

ale wiele rodzin robi wszystko by dostawać 500 na pierwsze dziecko też zaniżając swoje dochody ,a kobiety samotne lub rodziny gdzie jest jedno dziecko ,a mają niskie zarobki zwyczajnie są ,,dyskryminowane" ...wielodzietnym łatwiej wyciągnąć od państwa zasiłki ...

--
  • opuncja.figowa.1 03.09.18, 09:54
    Pretensje do oszustów, którzy zawsze pojawiają się statystycznie w każdym rozdawnictwie.
  • rena-ta49 03.09.18, 12:43
    inka-1 napisała:

> opuncja.figowa.1 napisała:
    >
    > > W kwestii programu 500! To nie jest program dedykowany jedynakom.
    >
    > ale wiele rodzin robi wszystko by dostawać 500 na pierwsze dziecko też zaniżają
    > c swoje dochody ,a kobiety samotne lub rodziny gdzie jest jedno dziecko ,a maj
    > ą niskie zarobki zwyczajnie są ,,dyskryminowane" ...wielodzietnym łatwiej wycią
    > gnąć od państwa zasiłki ...
    >
    >
    >

To jedno dziecko kiedyś będzie musiało zapracować na emeryturę dwojga rodziców?
    Czy da radę,wątpię.Chodzi w tym programie o poprawienie dzietności.
  • czarek_sz 03.09.18, 15:06
    Wiele tych tzw samotnych 'biednych' matek z jednym dzieckiem żyje na kocią łapę z konkubentem i mają szmalu po czapkę a tych naprawdę samotnych jest niewiele które przecież jak chcą to uzyskują pomoc od państwa z innych źródeł ,np z MOPSów i z gmin. Zasiłki celowe ,dodatki mieszkaniowe itd.
  • rena-ta49 03.09.18, 18:08
    czarek_sz napisał:

> Wiele tych tzw samotnych 'biednych' matek z jednym dzieckiem żyje na kocią łapę
    > z konkubentem i mają szmalu po czapkę a tych naprawdę samotnych jest niewiele
    > które przecież jak chcą to uzyskują pomoc od państwa z innych źródeł ,np z MOPS
    > ów i z gmin. Zasiłki celowe ,dodatki mieszkaniowe itd.

Oczywiście i niektórzy specjalnie nie brali ślubu by korzystać z przywilejów.
    Nie o to w tym programie chodzi
  • rena-ta49 03.09.18, 18:38
    na polskie rodziny.
    Realizowała wyłącznie ważne projekty:

– W-wski kibel z modrzewia syberyjskiego za 4,6 mln
    – Horoskopy dla psów
    – Szkolenia z komunikacji z kosmitami
    – 7-krotne odbudowywanie tęczy
    – Tablice Mendelejewa dla armii
    - Portal internetowy dla bezdomnych
    twitter.com/analizuje/status/1036524749172695040
  • m.maska 05.09.18, 16:52
    inka-1 napisała:

>
    >
    > ale wiele rodzin robi wszystko by dostawać 500 na pierwsze dziecko też zaniżają
    > c swoje dochody ,a kobiety samotne lub rodziny gdzie jest jedno dziecko ,a maj
    > ą niskie zarobki zwyczajnie są ,,dyskryminowane" ...wielodzietnym łatwiej wycią
    > gnąć od państwa zasiłki ...
    >
    >
    >

Inko, wszedzie w kazdym kraju jest niesprawiedliwosc i nie ma takiego rzadu, ktory zaradzilby na wszystkie bolaczki. Chodzi wylacznie o to zeby jednak bylo tego mniej i lepiej niz bylo...
    Dla wyjasnienia, dzisiaj czytalam artykul, jak to w jednym z niemieckich miast policja przyuwazyla sobie pod Arbeitsamtem, do ktorego przyjezdzali po zapomogi ludzie, luksusowymi samochodami. Znane byly przypadki kilka lat temu, kiedy to odkryto naciagacza, ktory mieszkal sobie na Wyspach Kanaryjskich, mial jacht i pobieral w Niemczech zapomoge.
    A z drugiej strony fiskus, ktory bedzie scigal kogos za 2€.
    --
  • rena-ta49 05.09.18, 21:01
    Dziwne bo im wszystko podnieśli, podatki, opłaty za media a mi nic, nawet płace mniej.
  • rena-ta49 03.09.18, 12:40

> W kwestii programu 500! To nie jest program dedykowany jedynakom.

Dokładnie! Jest to program ,który ma poprawić w rodzinach dzietność.
    Wspomaga państwo rodziny z kilkorgiem dzieci.
    Samotna matka rodziny nie powiększy,chyba ,że udaje samotną.
  • al-szamanka 05.09.18, 10:13
    rena-ta49 napisała:

>
    >
    > Dokładnie! Jest to program ,który ma poprawić w rodzinach dzietność.

> Wspomaga państwo rodziny z kilkorgiem dzieci.
    > Samotna matka rodziny nie powiększy,chyba ,że udaje samotną.

I o to chodzi, inaczej śniadzi wszystko zaleją.

--

AL
  • al-szamanka 05.09.18, 10:19
    Akurat jestem w Polsce i naprawdę nie widzę, aby coś straszliwie zdrożało. Ludzie wyjeżdżają ze sklepów z kopiastymi wózkami i to bez wyjątku wszyscy, czyli stać ich... a ja ze swoim kilogramem świetnych śliwek za jedyne 1,49 złotych i jedną bułką za 30 groszy poczułam się przez moment jakbym była pozbawiona środków do życia.

--

AL
  • rena-ta49 05.09.18, 12:07
    al-szamanka napisała:

> Akurat jestem w Polsce i naprawdę nie widzę, aby coś straszliwie zdrożało. Ludz
    > ie wyjeżdżają ze sklepów z kopiastymi wózkami i to bez wyjątku wszyscy, czyli s
    > tać ich... a ja ze swoim kilogramem świetnych śliwek za jedyne 1,49 złotych i j
    > edną bułką za 30 groszy poczułam się przez moment jakbym była pozbawiona środkó
    > w do życia.
    >
    >

Ja to samo odczułam wczoraj.Poszłam na zakupy,które zmieściły się w koszyczku,w porównaniu do pełnych wózków-ja bidotasmilesmile
    Na targowisku piękne pomidory 2,50zl,śliwka 1,50zł
    W Lidlu 1 kg podudzi z kurczaka 4,99 zł- obiad dla dużej rodziny.

• al-szamanka 05.09.18, 22:24
    rena-ta49 napisała:

> al-szamanka napisała:
    >
    > > Akurat jestem w Polsce i naprawdę nie widzę, aby coś straszliwie zdrożało
    > . Ludz
    > > ie wyjeżdżają ze sklepów z kopiastymi wózkami i to bez wyjątku wszyscy, c
    > zyli s
    > > tać ich... a ja ze swoim kilogramem świetnych śliwek za jedyne 1,49 złoty
    > ch i j
    > > edną bułką za 30 groszy poczułam się przez moment jakbym była pozbawiona
    > środkó
    > > w do życia.
    > >
    > >
    >
    > Ja to samo odczułam wczoraj.Poszłam na zakupy,które zmieściły się w koszyczku,w
    > porównaniu do pełnych wózków-ja bidotasmilesmile
    > Na targowisku piękne pomidory 2,50zl,śliwka 1,50zł
    > W Lidlu 1 kg podudzi z kurczaka 4,99 zł- obiad dla dużej rodziny.
    >

Brat kupił dzisiaj schab... 8 złotych za kilogram.

--

AL
  • rena-ta49 06.09.18, 07:55
    https://pbs.twimg.com/media/DmWj_d1XcAAiJoN.jpg
  • rena-ta49 06.09.18, 08:16
    wszystko drożeje to musi tak być.
    Przecież TVN to-wstajesz i gó.no wieszsmile
  • rena-ta49 28.09.18, 14:36
    atomówki?
    https://pbs.twimg.com/media/DoGNMXvWkAAl1iM.jpg
  • rena-ta49 10.04.19, 18:05
    Nie darmo go Flinstonem nazywająsmilesmile Chyba ,że on podawał dane z czasów kiedy rządził PO_PSL
    https://pbs.twimg.com/media/D3xwg4MXkAE_Lve.png
  • rena-ta49 14.04.19, 18:55
    Ej, lemingi ,masło w Lidlu 2,99zł za kostkę,wystarczy kupić 3 kostki.
    swięta,czas pieczenia,a tu masło po 2,99zł
    https://pbs.twimg.com/media/D4HkS2EX4AAbWWA.jpg
    a w Biedronce ta sama kiełbasa za 11,90 kg
    https://pbs.twimg.com/media/D4HcV4KXoAU1cxi.jpg

Wszystko drożeje,jak żyć ? https://www.beruska8.cz/smajlici/smajlici2/70.gif
  • rena-ta49 26.04.19, 15:34
    Pokazuja ceny w DE paliwa 95 i 98 i porównują do cen 98 w Polsce.
    Przy kursie NBP 1€ = 4,29.
    Tak więc: w DE 1l 95 kosztuje 6,43 zł w PL 5,19 zł, 98 w DE 6,51 zł w PL 5,86 zł.
    Chyba Rysiek Petru im to rachował?
    https://pbs.twimg.com/media/D5EkZ1kWwAI6XqS.jpg

A ceny w Europie kształtują się tak:
    www.e-petrol.pl/notowania/rynki-zagraniczne/stacje-paliw-europa/on
    Można sprawdzać co dnia!!
  • czarek_sz 26.04.19, 18:17
    A czy gazecina porównały zarobki w Niemczech i w Polsce ? nie porównała. Więc z tym kitem to może do szklarza i do leminga a nie do człowieka z pomyślunkiem.
  • rena-ta49 03.06.19, 08:50
    Od kiedy rząd dyktuje ceny pietruszki,co lemingi??
    Ceny warzyw na przednówku są od zawsze wysokie,a na cenę pietruszki wpływa susza oraz spekulanci.
    Mam działkę, dla PO wychoduję tańszą pietruszkę!!
  • rena-ta49 03.06.19, 08:51
    czarek_sz napisał:

> A czy gazecina porównały zarobki w Niemczech i w Polsce ? nie porównała. Więc z
    > tym kitem to może do szklarza i do leminga a nie do człowieka z pomyślunkiem.

Bo to są gazety dla idiotów!
  • rena-ta49 03.06.19, 20:51
    Niskie bezrobocie
    Wysokie PKB
    Dobre oceny raitingowe
    Gospodarka się rozwija
    Ludzie planują wczasy.
    No i kurna co z tego jak pietruszka droga,a jak szparagi stoją?
  • rena-ta49 07.06.19, 07:56
    rzekła osłanka Okła Drewnowicz,której mąż robił wały na fakturach.
    Ona nie wie,ze nowalijki zawsze sa znacznie droższe.
    Co rząd ma do ceny kapusty?Dzikami, bananami itd. obalić się rządu nie dało. Teraz próbują kapustą?
    Przypominam:
    www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/maz-poslanki-po-skazany-za-lewe-faktury-lewe-faktury-meza-poslanki/n3r2kps
  • rena-ta49 07.07.19, 09:41
    A ja dostałam faktury za prąd niższe na ten rok ,niż wcześniej płaciłam.
    https://pbs.twimg.com/media/D-Sk5gsW4AUwnlG.jpg
  • rena-ta49 15.07.19, 12:54
    "To juz calkowita klęska ..."
    forum.gazeta.pl/forum/w,86794,168198761,168198761,jesli_jest_tak_dobrze_jak_mowia_rzadzacy_.html?so=2
    Komuszkom pozostanie do podcierania się Gazeta Wyborcza https://www.beruska8.cz/smajlici/smajlici2/70.gif
  • al-szamanka 15.07.19, 14:51
    rena-ta49 napisała:

> "To juz calkowita klęska ..."
    > forum.gazeta.pl/forum/w,86794,168198761,168198761,jesli_jest_tak_dobrze_jak_mowia_rzadzacy_.html?so=2
    > Komuszkom pozostanie do podcierania się Gazeta Wyborcza https://www.berusk
> a8.cz/smajlici/smajlici2/70.gif

No nie wiem, jeszcze Michnik się do jakiejś d... przyklei i co wtedy robić z jąkałą w spodniach.

--

AL
  • rena-ta49 15.07.19, 19:39
    al-szamanka napisała:

> rena-ta49 napisała:
    >
    > > "To juz calkowita klęska ..."
    > > forum.gazeta.pl/forum/w,86794,168198761,168198761,jesli_jest_tak_dobrze_jak_mowia_rzadzacy_.html?so=2
    > > Komuszkom pozostanie do podcierania się Gazeta Wyborcza https://www.
> berusk
> > a8.cz/smajlici/smajlici2/70.gif
    >
    > No nie wiem, jeszcze Michnik się do jakiejś d... przyklei i co wtedy robić z ją
    > kałą w spodniach.
    >
    >

Dla lemingów sama przyjemność.
  • rena-ta49 16.07.19, 08:22
    rena-ta49 napisała:

> "To juz calkowita klęska ..."
    > forum.gazeta.pl/forum/w,86794,168198761,168198761,jesli_jest_tak_dobrze_jak_mowia_rzadzacy_.html?so=2

Hahaha,usunęła ten post.
    https://www.beruska8.cz/smajlici/smajlici2/70.gif
    > Komuszkom pozostanie do podcierania się Gazeta Wyborcza https://www.berusk
> a8.cz/smajlici/smajlici2/70.gif
  • rena-ta49 17.07.19, 12:05
    a masło w Biedrze po 2,49 zl.
    Ale wazniejsze jest ,że papier do dupy podrożałsmilesmile
  • opuncja.figowa.1 17.07.19, 12:27
    Tekst o papierze toaletowym do gazecie uchodzącej niegdyś za opiniotwórczą. Cóż za piękna katastrofa smile
  • rena-ta49 27.07.19, 17:48
    Ynteligentni inaczej ciągle piszą ,ze wszystko drożeje. Wtedy kiedy jej to napisze GW-no prawda,to ona nie pisze ,ze to wolny rynek reguluje cenę masł,mleka pietruszki.
    Jak rząd chce wspomóc rolników ,
    to idiotka pisze:
    "Ceny ustalane przez rząd, a nie przez rynek? To przecież już było przez lata! W kolejnym obszarze wraca stare!"
    forum.gazeta.pl/forum/w,29055,168439964,168439964,A_jednak_.html?so=2
  • rena-ta49 27.07.19, 17:50

> Tekst o papierze toaletowym do gazecie uchodzącej niegdyś za opiniotwórczą. Cóż
    > za piękna katastrofa smile

Lewactwu podaje GW-no prawda co mają mysleć,jacy czytelnicy takie newsy w GW-no prawdzie!
  • rena-ta49 30.07.19, 07:16
    Durnie lewackie cały czas pisza o wolnym rynku,ale jednocześnie
    takie wrzutki robią:
    czuk1 03.07.19, 19:35
    Za rządów PiS ceny rosną jak szalone. Co się dzieje?
    Wszystko wokół drożeje. Mąka, chleb, napoje, prąd, usługi – wydaje się, że ceny ogarnęło prawdziwe szaleństwo. To jednak nic dziwnego, socjalistyczne rozdawnictwo musi się tak skończyć. A to przecież nie koniec!
    Szalejące ceny pójdą jeszcze do góry. Choćby dlatego, że rząd zmusił przedsiębiorców do płacenia wyższych składek ZUS. To prawdopodobnie nie przełoży się na wysokość emerytur, ale za to zdecydowanie powiększy koszty działalności gospodarczej. Od września wchodzą kolejne podatki, choćby od sprzedaży. Prawdziwe szaleństwo podwyżek przyjdzie jednak w przyszłym roku, gdy podwyższone zostaną ceny energii. To efekt braku działań w sferze energetyki odnawialnej.
    Zresztą energia będzie w tej chwili jednym z głównych problemów dla Polski – już dzisiaj importujemy ogromne ilości zza granicy a nasze elektrownie opalane są… rosyjskim węglem. To uzależnienie.
    „Ostrzegam państwa, pilnujcie swoich portfeli. Dzisiaj naprawdę poważna załoga zaczyna się zabierać za wasze portfele i za wasze złotówki” – mówił o PiS Donald Tusk w 2006 roku. Niestety to były prorocze słowa.

a jego koleżanka forumowa pisze tak:
    iryska2604 26.07.19, 21:42
    A przeciez walczylismy między innymi o wolny rynek - i co ,zapomnieli o tym?

Bo nie słyszeli o wolnym rynku? Czy to PiS zrobił debilom suszę?Czy PiS dyktuje cenę za pietruszkę,czy rolnik ,a najwięcej pośrednicy?
    Co post,to zaprzeczenie zdrowemu rozsądkowi!
  • rena-ta49 05.09.18, 11:57
    al-szamanka napisała:

> rena-ta49 napisała:
    >
    > > opuncja.figowa.1 napisała:
    > >
    > > > W kwestii programu 500! To nie jest program dedykowany jedynakom.
    > >
    > > Dokładnie! Jest to program ,który ma poprawić w rodzinach dzietność.

> > Wspomaga państwo rodziny z kilkorgiem dzieci.
    > > Samotna matka rodziny nie powiększy,chyba ,że udaje samotną.
    >
    >
    > I o to chodzi, inaczej śniadzi wszystko zaleją.
    >
    A oni pracować na pewno nie będą!
    Dlatego lepiej by polskie dzieci się rodziły.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka