Dodaj do ulubionych

To mówicie ,że Nowoczesna sie rozpadła?

05.12.18, 11:39
A jeszcze niecały miesiąc temu określała radnego Kałużę mianem "Ciula, i zdrajcy"...
Dziś jawnie łasi się do PO o wspólny klub,
milczeniem pomijając, ze oszukała wszystkich swoich wyborców, startując jako wróg i alternatywa dla tegoż PO...
Ciekawi mnie kto pokryje długi Nowoczesnej?
Gasiuk-Pichowicz wraz z mężem zadłużyła Nowoczesną i myk do PO,Politycy to jednak dno dna!
Edytor zaawansowany
 • czuk1 05.12.18, 19:22
  W Sejmie "zniknął" Klub Nowoczesnej, bo (w dotychczasowym) zostało tylko 14 posłów. A Klub może tworzyć 15> i więcej posłów. Roztrwonili wysiłek Partii . Nie mają szans na przekroczenie progu 5 %-owego w wyborach następnych.

  --
  "Już pierwszego dnia prezydent na forum COP mówił, że “użytkowanie węgla nie stoi tym samym w sprzeczności z ochroną klimatu”, oraz że Polska “ma zasoby wystarczające na 200 lat” i zrezygnowanie z tego byłoby sprzeczne z interesem narodowym. Kolejnego dnia, na Barbórce, oświadczył, że "nie pozwoli, by ktokolwiek zamordował polskie górnictwo"."
 • rena-ta49 05.12.18, 20:04
  Lubnauer z koleżankami w 3/4 roku rozwaliły Nowoczesną w dym. Tylko kto teraz spłaci długi?
  Mam nadzieję, że dla wszystkich jest już jasne, jaką "współpracę" proponuje PO.
 • rena-ta49 05.12.18, 20:24
  czuk1 napisał:

  > W Sejmie "zniknął" Klub Nowoczesnej, bo (w dotychczasowym) zostało tylko 14 pos
  > łów. A Klub może tworzyć 15> i więcej posłów. Roztrwonili wysiłek Partii .
  > Nie mają szans na przekroczenie progu 5 %-owego w wyborach następnych.
  >

  6 posłów Nowoczesnej przechodzi do PO - to naturalny proces. Kałuża przechodzi do PiS - prostytucja polityczna .
 • rena-ta49 06.12.18, 09:07
  to już rekord? Sowa,Kobyliński zmieniają kluby jak rękawiczki. To ciule?
  To się chyba prostytucja polityczna nazywa i wychodzi na to, że alfonsem jest Dyndała... ciekawe czasy nastały!
 • rena-ta49 06.12.18, 09:16
  Poseł Kobyliński (K'15, .N, teraz KO).

  Prezydent Gliwic Frankiewicz (tworzył na Śląsku PO) od lat finansuje festiwal jazzowy jego ojca. W przeszłości z komitetu Frankiewicza startowała posłanka Golbik, która weszła do Sejmu z list .N, ale zamieniła ją na PO.
  twitter.com/szachmad/status/1070590371003027456
 • m.maska 06.12.18, 13:55
  Ale to jest numer, maz Gasiuk-Pihowicz najpierw wpuscil .N w klopoty finanosowe a na koniec zostawili to bagno Lubnauer - oczywiscie, ze nie ma kogo zalowac - tylko, ze niektorzy sa tak gleboko uposledzeni, ze nie sa w stanie wyciagac wnioskow nawet z wlasnych doswiadczen a co dopiero z obserwacji.
  Jest taka zyciowa zasada, ze z ludzmi bez zasad nie wchodzi sie w zadne uklady, nawet jesli ich braku zasad nie odczulo sie na wlasnych plecach, wiadomo, ze wczesniej czy pozniej powtorza swinstwa juz raz zrobione.

  --
  http://s7.directupload.net/images/120410/klvh35gq.jpg
  www.youtube.com/watch?v=wccL2xJ78sU
 • czarek_sz 06.12.18, 21:25
  Nowoczesna to taka sama spółka córka PO jaką był tzw Ruch Palikota. Mieli powiększyć stan posiadania PO ale jak to w polityce bywa chciwość na stołki odebrała politykom Nowoczesnej rozum i zerwali się ze smyczy zapominając do czego zostali powołani. Czy przez rok który pozostał do wyborów powstanie kolejna spółka córka PO w wiadomym celu ?
 • rena-ta49 07.12.18, 15:26
  Sprawozdanie o ubiegłorocznych źródłach finansowania Nowoczesnej jest katalogiem niemal wszystkich błędów i naruszeń prawa, jakie można popełnić przy gromadzeniu środków na działanie partii politycznej. Państwowa Komisja Wyborcza sprawozdanie odrzuciła. Nowoczesna złożyła na uchwałę PKW skargę do Sądu Najwyższego. Przedstawiamy dokument, którego lektura zdumiewa chaosem i nonszalancją prowadzących rachunki partii.
  Pomyłka drobna
  Za taką można uznać zdumiewającą w czasach powszechnego stosowania arkusza kalkulacyjnego różnicę między sumą wpłat do kasy partii wyliczoną poprawnie, a tą, jaką Nowoczesna umieściła w sprawozdaniu. Mówiąc wprost, tam, gdzie zliczone łącznie wpłaty sumują się do 7 607 złotych i 60 groszy, sprawozdanie podaje sumę 7 607 złotych.

  PKW stwierdza wprawdzie, że Nowoczesna złożyła sprawozdanie finansowe niezgodne ze stanem faktycznym, naruszając tym obowiązek sprawozdawczy, jednak "stwierdzone uchybienie nie stanowi przesłanki do odrzucenia sprawozdania". Kłopoty zaczynają się jednak później.

  Pomyłka gruba, dwukrotna
  Darowizny, jakie Nowoczesna uznała za nieprawidłowe i powinny podlegać przepadkowi na rzecz Skarbu Państwa wyniosły wg sprawozdania 10 504,40 złotych. PKW poprosiła o udzielenie w tej sprawie wyjaśnień, a Nowoczesna po zweryfikowaniu swoich danych zmieniła tę sumę na 3 742,66 złotych. PKW przeprowadziła jednak własną analizę dokumentów i stwierdziła, że suma środków pozyskanych przez Nowoczesną w sposób niezgodny z przepisami wynosi... 4 992,66 złotych.

  Finansowanie nielegalne
  Dokumentacja wpływów na rachunek partii dowodzi zdaniem PKW, że części wpłat dokonały przez nieuprawnione do tego podmioty; spółki prawa handlowego, osoby, co do których nie ma pewności, że są Polakami na stałe mieszkającymi w Polsce, a nawet... wpłata osoby nieżyjącej. Łącznie takie wpłaty składają się na sumę 4 842,66 złotych.

  Martwa dusza płaci na Nowoczesną
  Z historii rachunku partii wynika, że 1 grudnia ub. roku Nowoczesna otrzymała przelew z konta p. Henryka Klemensa Bertholda. Mająca dostęp do państwowych baz danych PKW ustaliła jednak, że p. Berthold 2,5 miesiąca wcześniej zmarł.

  Poproszona o wyjaśnienia w tej sprawie Nowoczesna oświadczyła, że spłata spełniała wymagania prawne, zatem partia mogła ją przyjąć. Zdaniem PKW jednak przyjęcie przelewu od osoby nieżyjącej oznacza, że partia nie zidentyfikowała darczyńcy, a korzystanie ze środków z nieudokumentowanych, niezidentyfikowanych źródeł stanowi naruszenie przepisu ustawy o partiach politycznych.

  Zarówno brak wyjaśnienia sprawy, jak wyjaśnienie jej, ale w sposób niewnoszący nic nowego do stanu faktycznego PKW uznała za stan, rodzący domniemanie naruszeń prawa i pozwala na odrzucenie sprawozdania.

  Wpłata z Niemiec i inne przypadki
  PKW stwierdziła też, że mimo iż Nowoczesna uznała za środki uzyskane w sposób niezgodny z prawem wpłatę od osoby na stałe mieszkającej w Niemczech, 300 złotych, o których mowa zostało przelane na jej rachunek bieżący, a następnie wydane. "Tym samym Partia potwierdziła, że przyjęła środki pochodzące od osoby nieuprawnionej do jej finansowania" - pisze w uchwale PKW.

  Ogółem PKW wymienia kilkanaście konkretnych przypadków uznania nieprawidłowo dokonanych wpłat, także od osób anonimowych, fundacji i firm.

  Jest też przypadek przyjęcia od osoby fizycznej wpłat, których łączna suma o 150 złotych przekraczała dopuszczalny przez prawo limit. Partia nie dokonała zwrotu tej kwoty, naruszając tym samym przepis ustawy o partiach politycznych.

  Miażdżące wnioski
  Przyjęcie przez Nowoczesną środków z niedozwolonych źródeł stanowi przesłankę do odrzucenia jej sprawozdania finansowego - stwierdza w uchwale z 15 października PKW. Kwestionowane wpłaty nie są wysokie, jednak "przepis ma charakter kategoryczny i nie pozostawia żadnego marginesu ocen, np. uwzględniania proporcji kwot przyjętych z niedozwolonych źródeł do ogólnej kwoty przychodów". Nie uwzględnia też "tego, czy naruszenie przepisów nastąpiło w sposób umyślny, czy też z powodu nieznajomości przepisów ustawy o partiach politycznych".

  Skarga Nowoczesnej na decyzję PKW trafiła do Sądu Najwyższego. Ten nie podejmując ostatecznej decyzji postanowił zwrócić się z pytaniem prawnym do Trybunału Konstytucyjnego. Chodzi o stwierdzenie, czy przepisy nakazujące bezwzględne odrzucenie sprawozdania w wypadku stwierdzenia naruszenia prawa "niezależnie od okoliczności, przyczyn i skali tych naruszeń", są zgodne z konstytucją. Do czasu otrzymania odpowiedzi TK postępowanie ws. zawierającego liczne uchybienia sprawozdania finansowego Nowoczesnej zostało zawieszone.  Czytaj więcej na www.rmf24.pl/fakty/polska/news-finansowa-kompromitacja-nowoczesnej,nId,2716292#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

 • rena-ta49 07.12.18, 15:36
  czarek_sz napisał:

  > Nowoczesna to taka sama spółka córka PO jaką był tzw Ruch Palikota. Mieli powię
  > kszyć stan posiadania PO ale jak to w polityce bywa chciwość na stołki odebrała
  > politykom Nowoczesnej rozum i zerwali się ze smyczy zapominając do czego zosta
  > li powołani. Czy przez rok który pozostał do wyborów powstanie kolejna spółka c
  > órka PO w wiadomym celu ?


  Teraz na" fali" będzie Biedroń smilesmile
 • czarek_sz 07.12.18, 19:07
  Pozostało mało czasu więc nie wiadomo czy zdążą coś powołać i przekonać do siebie tylu wyborców aby dało to co najmniej pięć procent które pozwoliłoby wejść do Sejmu i zawiązać koalicję z ojcem założycielem smile
 • rena-ta49 07.12.18, 15:33
  m.maska napisała:

  > Ale to jest numer, maz Gasiuk-Pihowicz najpierw wpuscil .N w klopoty finanosowe
  > a na koniec zostawili to bagno Lubnauer - oczywiscie, ze nie ma kogo zalowac -
  > tylko, ze niektorzy sa tak gleboko uposledzeni, ze nie sa w stanie wyciagac wn
  > ioskow nawet z wlasnych doswiadczen a co dopiero z obserwacji.
  > Jest taka zyciowa zasada, ze z ludzmi bez zasad nie wchodzi sie w zadne uklady,
  > nawet jesli ich braku zasad nie odczulo sie na wlasnych plecach, wiadomo, ze w
  > czesniej czy pozniej powtorza swinstwa juz raz zrobione.
  >


  Dupę uratuje mu małżonka,która wybiera się PE za konkretna kasę.
  Zgadzam się ,że zasad u Pichowiczów ZERO!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.