Dodaj do ulubionych

Owsiak-"Największy szkodnik służby zdrowia

03.01.19, 11:53
i chorujących"
Rozwiązywanie nieistniejącego problemu i nazywanie tego ratowaniem życia- coś takiego tylko w Polsce! - napisał na portalu społecznościowym Łukasz Foltyn. Twórca Gadu-Gadu tłumaczy w swoim wpisie sposób działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Tuż przed kolejnym finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Łukasz Foltyn postanowił opisać sposób funkcjonowania fundacji Jerzego Owsiaka a także mechanizm dzięki któremu Polacy uważają, że działalność ta ma ogromny wpływ na polską służbę zdrowia.

Twórca komunikatora Gadu-Gadu podkreśla, że Narodowy Fundusz Zdrowia wydaje na ratowanie życia i leczenie Polaków blisko 1000-krotnie więcej niż WOŚP. "Tyle że nie kupuje za to sprzętu ani nic innego dla służby zdrowia, tylko płaci szpitalom za konkretne procedury medyczne- zabiegi itp... Z tych pieniędzy, czyli z NFZ, szpitale same kupują wszystko co niezbędne do leczenia - sprzęt, leki, materiały, opłacają rachunki za prąd, ogrzewanie, oraz - co najważniejsze, bo stanowi aż 80% kosztów leczenia szpitalnego - płacą pensje lekarzom, pielęgniarkom, i pozostałemu personelowi szpitala" – pisze Foltyn. Jak zauważa, na wszystkim tym nie ma żadnego znaczka NFZ, choć zostało to przez ten fundusz, czyli nas wszystkich płacących składki zdrowotne, sfinansowane. "I wtedy w szpitalu, który ma kontrakt z NFZ- a jest to warunek otrzymania sprzętu z WOŚP- pojawia się WOŚP z propozycją przekazania szpitalowi jakiegoś sprzętu..." – dodaje.

Wskazując, że żaden szpital nie odmówi przyjęcia sprzętu otrzymywanego za darmo, podkreśla że jest to - wbrew powszechnej opinii - sprzęt tani i drobny. Jako przykład podaje tu kardiomonitory po kilka tysięcy zł za sztukę. "Droższy np tomograf został zakupiony chyba jeden w całej historii WOŚP, na kilkaset takich urządzeń pracujących w placówkach medycznych w Polsce... Ale to z WOŚP kojarzą się Polakom tomografy... Tak to działa... Podobnie z inkubatorami dla wcześniaków itp... Wraz ze sprzętem z WOŚP przy wejściu do szpitala zawisa logo fundacji, które zwykle jest większe a przynajmniej bardziej widoczne niż znaczek NFZ symbolizujący że w danym szpitalu leczy się za pieniądze NFZ. Ale odtąd ludzie uważają że to dzięki WOŚP szpital leczy i ratuje życia. Takiej opinii sprzyja wszechobecna propaganda medialna, na przykład reportaże zatytułowane „WOŚP uratował życie mojemu dziecku”. Za to na temat NFZ mediach są wyłącznie negatywne materiały... Utrwala się wiec mit ze WOSP ratuje życie a NFZ nic nie robi i nie wiadomo na co idą składki, ale na pewno nie na leczenie i ratowanie życia... To zapewnia bicie rekordów zbiorek każdego roku a z Jurka Owsiaka czyni wręcz świętego (świeckiego)... Ludzie zaś czuja się bohaterami, wrzucając do puszki średnio, na każdego obywatela- 3 zł..." – podkreśla Foltyn.

Zdaniem informatyka tylko pacjenci nie mają żadnej korzyści z działania fundacji Owsiaka, ponieważ nie w braku sprzętu jest problem, ale w braku środków na większą ilość etatów dla lekarzy i pielęgniarek. "Rozwiązywanie nieistniejącego problemu i nazywanie tego ratowaniem życia- coś takiego tylko w Polsce!" – dodaje.

Foltyn nazywa Jerzego Owsiaka największym szkodnikiem służby zdrowia i chorujących.
dorzeczy.pl/kraj/88853/najwiekszy-szkodnik-sluzby-zdrowia-i-chorujacych.html
Edytor zaawansowany
 • rena-ta49 03.01.19, 11:59
  Takiego zdania jest wielu Polaków,w tym i ja!

  Sprawa jest poważna. Matka Kurka, bloger, który wygrywał procesy z Jerzym "Jurkiem" Owsiakiem nie tylko przypomina skąd się Owsiak wziął, na co idą pieniądze ze zbiórki na WOŚP, ale w końcu pokazał jakimi metodami perswazji dysponuje "owsiakowizna". Sprawa zdaje się będzie kontynuowana w sądzie.
  "Najmocniej przepraszam, że taki nudny i niestety obrzydliwy temat, ale w myśl zasady, że w czasie świątecznym wszystko co żyje mówi ludzkim głosem, chciałbym o ludzki głos zaapelować. Moje zmagania z panem Jerzy O. i sektą, którą stworzył, trwają ponad pięć lat. W tym czasie spotkało mnie mnóstwo przyjemności, o jakich dotąd nie pisałem, bo nie cierpię taniego heroizmu, a i „przygody” wydają się tak nieprawdopodobne, że szybciej autora relacji można uznać za wariata, nie wykonawców prowokacji. No, ale dziś, na dzień przed Wigilią, po ochlapaniu domu czarną mazią, moja cierpliwość i dar do znoszenia ludzkiej małości się wyczerpały"

  - stwierdził bloger Matka Kurka.

  "Gorący zwolennicy „Jurka” Owsiaka od 2013 roku fundują mnie i mojej rodzinie wyjątkowe prezenty. Pierwszy Święty Mikołaj, jak tylko ruszył proces w Złotoryi, chciał mnie leczyć prądem. Wysłał kilka wiadomości i parę zapowiedzi wizyt. Uspokoił się dopiero wówczas gdy trafił do prokuratury. Następnym gadżet, tym razem zostawiony pod moim oknem, przez wyznawcę-bandziora, to rok 2014, zaraz potem jak w sądzie zapomniałeś „Jurku”, że jesteś prezesem „Złotego Melona” i poszedłeś nad Wisłę krzyczeć, jak bardzo krytycy twojej sekty śmierdzą komorą Auschwitz. Potem był prezent od ciebie. Pamiętasz? Też przed Wigilią, razem z sektą wysłaliście do mnie 130 anonimów, które odebrała moja Córka, wówczas 13-letnie dziecko"

  - dodał Piotr Wielgucki.

  "Możesz nie pamiętać, bo ty ludzkimi tragediami nie raz się podtarłeś albo chciałeś zrobić na tym biznes. No to ci przypomnę, wysłałeś prośby ludzi cierpiących na ciężkie i nieuleczalne choroby, wykreśliłeś wszystkie ich dane, a do każdego listu dokleiłeś anonimową prośbę od WOŚP, żeby udzielić finansowej pomocy. W słowniku ludzi niekulturalnych brakuje słów, aby określić twoją dobroczynność, ale czego się można spodziewać po człowieku, który rozbił stoisko straganiarzowi, kazał karczkom siłą wyrzucić z konferencji dziennikarza i cudzej Żonie proponował 10 tysięcy za zdradę męża. Nauczyłeś swoich bandyckich wyznawców własnych technik, które wyniosłeś z milicyjnego domu i tak się potoczyły dwie następne „przygody”"

  - stwierdził.

  "W czasie ostatnich wakacji, gdy miałeś ze mną proces cywilny, twój administrator proces karny, a w innym procesie cywilnym, który przerżnąłeś, byłem świadkiem i dostarczycielem materiału dowodowego, bandzior oblał mi gównem dom i samochód. Jak wiesz, w przeciwieństwie do ciebie, nie rzucam słów na wiatr i skrzętnie gromadzę dowody, groźby karalne bandziora również zostały zarchiwizowane, podobnie jak dziesiątki maili, jakie dostaję od twoich „sympatyków” i które nie nadają się do cytowania. Nauczyłeś ich tego i zachęcałeś: „będziesz miał w dupę”. Zresztą wystarczy wejść na twoją stronę i poczytać komentarze albo na stronę posługującą się szyldem WOŚP i twoim wizerunkiem, tę którą promowałeś i za co usłyszałeś wyrok, aby zobaczyć, że tam co piąty jest bandytą zdolnym do wszystkiego"

  - napisał Wielgucki.

  "Wreszcie dzisiejszy poranek i akcja w stylu twojego tatusia ze służby bezpieczeństwa, ewentualnie brata z ORMO. Toporna resortowa symbolika, dom ochlapany drukarskim tuszem, przed tarasem porzucone skarpetki. Naprawdę więcej w tym komedii i braków w milicyjnym szkoleniu niż metafory, to jest tak słabe, że ciebie bym nie wskazał jak podejrzanego, tobie mimo wszystko nie brakuje fantazji przy gnojeniu ludzi. Tym bardziej powinieneś przekazać bandytom, którzy dla „serduszka” WOŚP gotowi są kwasem siarkowym oblewać, że takich dennych „happeningów” nie warto urządzać"

  - relacjonował bloger Matka Kurka ostatnie zdarzenie sprzed swojego domu.

  " Nie fanatycy-bandziory zapatrzeni w „Jurka” ,nie przestanę pisać, a w skarpetkach już mnie próbował wasz guru puścić i wiecie jak na tym wyszedł. Piszę i będę pisał, nie dalej jak tydzień temu napisałem do „Jurka” w sprawie firmy „zięcia”, któremu "Jurek" przelewa na konta ciężką kasę z puszek dzieci i oczekuję odpowiedzi na ten list w trybie ustawy, ale oczekuję czegoś więcej. Jerzy O. potrafisz swoim fanatykom-bandziorom wycisnąć największą brednię z tą naczelną, że gdyby nie ty, to dzieci by poumierały. W zawiązku z tą naturalną umiejętnością mam dla ciebie propozycję o poziom wyższą. Wyjaśnij bandziorom z „serduszkami” WOŚP na czole, że problem masz ze mną, nie z moją Żoną i Córką"

  - powiedział najbardziej znany krytyk działań Jerzego Owsiaka.

  "1000 razy pisałeś listy otwarte i apelowałeś do rożnych ludzi o to, żeby coś dla „łącznia Polaków" zrobili, czas abyś ty coś zrobił dla dobra wspólnego. Podżegaj i nakręcaj swoich bandyckich fanatyków ile chcesz, z tego żyjesz, ale chyba masz jakiś kodeks honorowy i dzieci nie ruszasz? Jeśli chodzi o kobiety to wszyscy widzieli, co potrafisz i tutaj na cud nie liczę. Dlatego wystarczy, że pożyczysz na Święta swoim fanatykom-bandziorom, aby zza węgła, inaczej nie mają odwagi, atakowali mnie, nie moją rodzinę. Może to naiwność z mojej strony, podejrzewam jednak, że na tyle cię jeszcze stać. Zrewanżowałbym się tym samym, ale jak wiesz nigdy twoich trzech siedzib za 14 milionów, fury za ćwierć miliona, „mieszkania w bloku” za milion, daczy pod Warszawą i nawet naklejki z „serduszkiem”, gównem nie oblałem"

  - puentował Wielgucki.

  Pytanie, ile trzeba jeszcze, byśmy zdali sobie sprawę, że dobro dobru nie równe i w dziełach charytatywnych jest w czym wybierać? Nie jesteśmy skazani na Owsiaka. Na tym także polega wolność.
  prawy.pl/100495-owsiak-jak-to-wytlumaczysz-swoim-wiernym-fanatykom/#.XCu3o-HqqaN.twitter
 • rena-ta49 03.01.19, 12:10
  prawo i ukrywają faktury!
  wlocie.pl/index.php/2018/12/29/oto-8-wyrokow-potwierdzajacych-ze-owsiak-i-wosp-lamia-prawo-i-ukrywaja-faktury-szokujace-dane/
 • rena-ta49 03.01.19, 12:11
  P. "Jurek" Owsiak, zamiast sądowych przeprosin przesłał na adres mego biura patetyczny apel do jakieś p. Pawelskiej, by żyła "w zgodzie z istotami i Matką Ziemią". Biuro odesłało - adresat i rodzaj święta nieznany.
  Czekam na "szacunek" i "pokonanie focha"; na przeprosiny i 10 tys
  https://pbs.twimg.com/media/Dv5o-qoWsAA7GNe.jpg
  twitter.com/KrystPawlowicz/status/1080416591303659520
 • m.maska 03.01.19, 12:19
  Ludzie lubia byc robieni w balona - wrzucaja do puszki zlotowke i juz maja swiadomosc jacy sa wielcy i ofiarni...


  --
  http://s7.directupload.net/images/120410/klvh35gq.jpg
  www.youtube.com/watch?v=wccL2xJ78sU
 • rena-ta49 03.01.19, 12:53
  m.maska napisała:

  > Ludzie lubia byc robieni w balona - wrzucaja do puszki zlotowke i juz maja swia
  > domosc jacy sa wielcy i ofiarni...
  >
  >
  Naiwniacy niech robią ze swoją kasa co chcą,ale niech nie szantażują ,że kto nie daje ten nie będzie leczony sprzętem Owsiaka.Nie dotarło do nich jeszcze,że ten sprzęt nie jest wlasnością szpitali.
  Mało tego,są przeświadczeni,że bez tej złotówki Służba Zdrowia by upadła.
  A okazuje się ,że z tej złotówki 50 groszy zabiera Owsiak dla siebie i całej rodziny.
  https://pbs.twimg.com/media/DvlgBr_W0AA0PCY.jpg
 • czarek_sz 03.01.19, 19:34
  Ja już kiedyś napisałem że Owsiak to odpowiednik sutenera bo też zarabia na stręczeniu z tą tylko różnicą że stręczy nie do prostytucji a do żebrania z czego on i jego rodzina czerpią ogromne profity. Al Capone też dawał na cele dobroczynne i dawał o wiele więcej niż Owsiak a i tak poszedł siedzieć.
 • rena-ta49 03.01.19, 20:15
  czarek_sz napisał:

  > Ja już kiedyś napisałem że Owsiak to odpowiednik sutenera bo też zarabia na str
  > ęczeniu z tą tylko różnicą że stręczy nie do prostytucji a do żebrania z czego
  > on i jego rodzina czerpią ogromne profity. Al Capone też dawał na cele dobroczy
  > nne i dawał o wiele więcej niż Owsiak a i tak poszedł siedzieć.


  Ważne, że Owsiak swe kabzy forsa nabija...
  Owsiak sam napisał - do kogo należy sprzęt zakupiony przez wośp (post z 2017 roku). Szpital może tylko używać sprzętów i łożyć na ich utrzymanie/serwisowanie. Nie wolno go nawet przenieść do innego oddziału bez zgody fundacji wośp. Chytre.
  https://pbs.twimg.com/media/DwADtrrXcAA7ph7.jpg
  twitter.com/Nietereska/status/1080869190968492032
 • rena-ta49 03.01.19, 12:23
  to zaledwie ok. 0,01% budżetu NFZ...
  Rzeczywiście, gdyby nie Owsiak szpitale byłyby pozamykane, a Polacy musieliby się leczyć u znachorów...
  https://pbs.twimg.com/media/DvlFPAjX0AEftwX.jpg
 • rena-ta49 04.01.19, 12:45
  https://pbs.twimg.com/media/DwD3SEzWwAAkdo5.jpg

  Nic dodać, nic ując. Sekta @fundacjawosp upstrzyła szpitale "serduszkami" i rości sobie prawo do decydowania o placówkach publicznych, które finansowane są w 99% przez NFZ, a 0,3% to "sprzęt WOŚP", od wielu lat głównie sam chłam: łóżka, szafki, strzykawki, pompy z wyprzedaży.
  twitter.com/Matka_Kurka/status/1081136596383158272
 • rena-ta49 08.01.19, 15:39
  https://pbs.twimg.com/media/DwYvEcUX4AAof04.jpg
 • czarek_sz 08.01.19, 16:24
  Założę się że znów padnie rekord smile
 • al-szamanka 08.01.19, 21:23
  rena-ta49 napisała:

  > https://pbs.twimg.com/media/DwYvEcUX4AAof04.jpg


  Rzeczywiście obrzydliwe. Ciekawa jestem jaki to psychopata będzie chciał mieć te dwa oddechy.

  --
  http://i46.tinypic.com/117wpyd.jpg


  AL
 • rena-ta49 08.01.19, 21:56
  A będzie z każdym dniem coraz więcej tych idiotyzmówhttps://www.beruska8.cz/smajlici/smajlici2/70.gif
 • m.maska 08.01.19, 21:26
  rena-ta49 napisała:

  > https://pbs.twimg.com/media/DwYvEcUX4AAof04.jpg

  a przynajmniej swieze te oddechy? po umyciu zebow i spryskaniu sprayem? glupiej juz byc nie moze - ale to swiadczy tez o tej glupawej parce, ktora wierzy, ze znajdzie sie ktos kto zechce na to dac kase - i zapewne sie nie myla, bo idiotow nie brakuje...


  --
  http://s7.directupload.net/images/120410/klvh35gq.jpg
  www.youtube.com/watch?v=wccL2xJ78sU
 • rena-ta49 08.01.19, 21:59
  m.maska napisała:

  > rena-ta49 napisała:
  >
  > > https://pbs.twimg.com/media/DwYvEcUX4AAof04.jpg
  >
  > a przynajmniej swieze te oddechy? po umyciu zebow i spryskaniu sprayem? glupiej
  > juz byc nie moze - ale to swiadczy tez o tej glupawej parce, ktora wierzy, ze
  > znajdzie sie ktos kto zechce na to dac kase - i zapewne sie nie myla, bo idioto
  > w nie brakuje...
  >
  >

  Czekam aż ktoś swój mocz,albo jeszcze coś atrakcyjniejszego odda na aukcjęsmilesmile

 • rena-ta49 11.01.19, 09:02
  https://pbs.twimg.com/media/DwnHRR6X0AE9Y_H.jpg
 • rena-ta49 11.01.19, 12:42
  https://pbs.twimg.com/media/DwkWivLWwAAMJ0J.jpg
  https://www.beruska8.cz/smajlici/smajlici2/70.gif
 • czarek_sz 11.01.19, 15:08
  Kto za to zapłaci ? podatnik zapłaci bo przecież nie Owsiak. I tradycyjnie koszty obsługi oraz reklamy zbiórki /raczej żebraniny/ znacznie przewyższą to co zostanie zebrane.
 • rena-ta49 12.01.19, 10:35
  Rozliczyliśmy 26 Finał, wydaliśmy 96 milionów. Owsiak ty masz na drugie imię Łgarz! zbiorki.gov.pl/zbiorki/zbiorki/szczegoly-zbiorki … Nie rozliczyłeś też 25 i 24 Finału. Łgałeś, łżesz i będziesz łgać, inaczej nie potrafisz.
  https://pbs.twimg.com/media/DwoUPNXW0AQ8PVO.jpg
  twitter.com/Matka_Kurka/status/1083701415690813441
 • rena-ta49 12.01.19, 10:50
  czarek_sz napisał:

  > Kto za to zapłaci ? podatnik zapłaci bo przecież nie Owsiak. I tradycyjnie kosz
  > ty obsługi oraz reklamy zbiórki /raczej żebraniny/ znacznie przewyższą to co zo
  > stanie zebrane.


  https://pbs.twimg.com/media/DwE1i_PUcAEZknl.jpg
  Zbierają dzieci zmarznięte Owsiak w studio się lansuje .3 razy wezwanie sądu olał , na okazanie faktur.Dlatego dobrze ,że ten cyrk nie odbywa się w publicznej telewizji.Prywatne niech ponoszą koszty.
 • rena-ta49 12.01.19, 11:08
  czarek_sz napisał:

  > Kto za to zapłaci ? podatnik zapłaci bo przecież nie Owsiak. I tradycyjnie kosz
  > ty obsługi oraz reklamy zbiórki /raczej żebraniny/ znacznie przewyższą to co zo
  > stanie zebrane.  Jakby Caritas miał takie wsparcie medialne jak Owsiak rozbiłby bank szwajcarski. Ale dyrektor Caritas Polska nie wywodzi się z Milicji Obywatelskiej.
 • rena-ta49 12.01.19, 11:09
  https://pbs.twimg.com/media/DwlKWHRWkAASLT7.jpg
 • czarek_sz 12.01.19, 13:30
  Po raz kolejny powtórzę że koszty obsługi WOŚP są o wiele wyższe niż to co zostaje zebrane więc tak naprawdę WOŚP przynosi nie zyski a straty. Jest chyba jedyną fundacją na świecie która od samego początku jedzie na debecie a mimo to wciąż istnieje. Polak potrafi big_grin
 • rena-ta49 12.01.19, 14:14
  Tak było w 2009 roku:
  https://pbs.twimg.com/media/DwlVHmAXcAU-Tyr.jpg
  Dlatego Owsiak nie chce pokazać faktur,mimo wyroków sądu administracyjnego?
  Caritas pomaga cały rok nie od święta!
  caritas.pl/dzialania/
  wigilijnedzielo.caritas.pl/
  caritas.pl/projekty/program-skrzydla/
  caritas.pl/projekty/tak-pomagam/
  tytkacharytatywna.pl/
  rodzinarodzinie.caritas.pl/
  akcje.caritas.pl/tornister/
  caritas.pl/projekty/okna-zycia/
  jalmuzna.caritas.pl/
  pomagam.caritas.pl/
  caritas.pl/dzialania/
  twitter.com/BratWodza/status/1083738814940626945
 • rena-ta49 13.01.19, 12:03
  cóż kiedy jak groch o ścianę.
  Finansowanie Owsiakowej imprezy do dobra reklama
  Gdy w ubiegłym roku widać było, że Owsiak działa bez wsparcia państwa, wielu jego fanów szyderczo pytało mnie, jak sobie poradził i jak się z tym czuję – bo przecież orkiestra pobiła kolejny rekord. Owszem, ale trzeba tu zaznaczyć dwie kwestie.

  Po pierwsze – ogromną część podawanej na koniec sumy stanowią wpłaty od firm, w tym biorących udział w aukcjach, a nie pieniądze ze zbiórki w dniu finału, a dopiero porównanie tychże spontanicznych wpłat dałoby obraz "poparcia", jakim cieszy się WOŚP bez wsparcia państwa. Firmy bowiem od dawna traktują dotowanie Owsiakowej imprezy swoimi pieniędzmi po prostu jako rodzaj promocji i reklamy, a rządzą tutaj całkiem inne zasady niż w przypadku zbiórki od osób fizycznych. Firmy kalkulują, wydają firmowe, nie prywatne pieniądze. Nie ma porównania.

  Niestety, z jakichś powodów WOŚP nie podaje ani w swoich rocznych zestawieniach, ani w umieszczonych na stronie podsumowaniach finałów, ile zebrano do puszek (czyli od osób fizycznych w dniu finału), a ile od instytucji w różnych formach. Widzimy tylko ogólną sumę uzyskaną w ramach finału i informację, co się na nią składa, ale bez liczb ani procentów. Nie chcę dorabiać na siłę teorii spiskowej, ale doprawdy nie rozumiem, dlaczego Owsiak nie chwali się tym, ile pieniędzy dostał po prostu od ludzi.

  Po drugie – gdyby nie polityczna pożyteczność Owsiaka dla kolejnych rządów, które sprawowały władzę przez niemal cały czas III RP, nie byłoby tysięcy godzin bezpłatnej transmisji w TVP, udziału policji, wojska i innych służb, nie byłoby wszystkich efekciarskich posunięć, które sprawiły, że WOŚP nie była po prostu jedną z wielu imprez dobroczynnych, ale została niejako upaństwowiona. Jeśli więc dzisiaj konkuruje z innymi imprezami na mniej więcej równych zasadach, to i tak startuje z bardzo uprzywilejowanej pozycji, wypracowanej przez ponad dwie dekady dzięki specjalnemu traktowaniu.


  reszta tu:
  opinie.wp.pl/lukasz-warzecha-owsiakowi-nie-nalezy-sie-specjalne-traktowanie-6335017380255361a
 • rena-ta49 13.01.19, 13:44
  i zbiórka coś marnie idzie,a jakby jeszcze na tę niedzielę zamknąć kościoły to gdzie by te dzieci zbierały? Bo ja ich głównie pod kościołem widzę.
  I jeszcze co do oświadczeń lewactwa:
  https://pbs.twimg.com/media/DwwDzE_W0AAPNuY.jpg
  ja mogę takie oświadczenie podpisać ,pod warunkiem ,że lewacy hurtowo podpisza takie:
  https://pbs.twimg.com/media/DwyTlctW0AA0wZH.jpg


 • rena-ta49 13.01.19, 14:21
  ma się z tej umowy wywiązywać tak jak ja, płacąc podatki się wywiązuje!
 • rena-ta49 13.01.19, 14:23
  i tam niech leczy tylko tych ,którzy wrzucają do puszek!Wtedy ja chętnie podpiszę oświadczenie,
  że nie chce być tam leczona!
 • al-szamanka 13.01.19, 16:36
  rena-ta49 napisała:

  > i tam niech leczy tylko tych ,którzy wrzucają do puszek!Wtedy ja chętnie podpis
  > zę oświadczenie,
  > że nie chce być tam leczona!

  Niech nie tylko wybuduje, ale płaci też dokształty i pensje lekarzy, ich ubezpieczenia, składki emerytalne, 500+ dla ich dzieci itp. Niech to będzie rzeczywiście jego szpital. I wtedy jestem ciekawa ile pociągnie.


  --
  http://i46.tinypic.com/117wpyd.jpg


  AL
 • czarek_sz 13.01.19, 19:44
  Przede wszystkim niech władza potraktuje WOŚP nie jako instytucję dobroczynną /fundację/ ale jako prywatny biznes Owsiaka Niech WOŚP będzie traktowana na równi z innym prywatnymi podmiotami bo to co robi Owsiak to kpina z państwa.
 • rena-ta49 13.01.19, 20:02
  czarek_sz napisał:

  > Przede wszystkim niech władza potraktuje WOŚP nie jako instytucję dobroczynną /
  > fundację/ ale jako prywatny biznes Owsiaka Niech WOŚP będzie traktowana na równ
  > i z innym prywatnymi podmiotami bo to co robi Owsiak to kpina z państwa.

  Musi być tak traktowana ,jak jest zarejestrowana. Ale tu chodzi o to ,ze z tego "biznesu" żyje cała rodzina w tych wszystkich spółkach ,które zakłada Owsiak.
  Wiesz jak to jest, jak się wyprowadza kasę z jednej spółeczki do drugiej.
 • czarek_sz 13.01.19, 21:39
  Dlatego dziwi mnie że prywatny biznes rodziny Owsiaków jest traktowany jak fundacja którą nie jest i nigdy nie był. Jakaś zmowa kurła ?!?! podobno Adamowicza dźgnął Owsiak przebrany za Cybę.
 • rena-ta49 13.01.19, 19:55
  al-szamanka napisała:

  > rena-ta49 napisała:
  >
  > > i tam niech leczy tylko tych ,którzy wrzucają do puszek!Wtedy ja chętnie
  > podpis
  > > zę oświadczenie,
  > > że nie chce być tam leczona!
  >
  > Niech nie tylko wybuduje, ale płaci też dokształty i pensje lekarzy, ich ubezpi
  > eczenia, składki emerytalne, 500+ dla ich dzieci itp. Niech to będzie rzeczywiś
  > cie jego szpital. I wtedy jestem ciekawa ile pociągnie.
  >
  >

  Ja tylko chcę żeby wybudował jeden,wyposażył go zatrudniał personel i utrzymał dla swoich wyznawców. Bo ta jednorazowa akcja pokazuje jaki to procent budżetu ,który państwo przeznacza na służbę zdrowia.
 • al-szamanka 13.01.19, 16:31
  rena-ta49 napisała:

  > Tak było w 2009 roku:
  > https://pbs.twimg.com/media/DwlVHmAXcAU-Tyr.jpg
  > Dlatego Owsiak nie chce pokazać faktur,mimo wyroków sądu administracyjnego?
  > Caritas pomaga cały rok nie od święta!
  > caritas.pl/dzialania/
  > ✅ wigilijnedzielo.caritas.pl/
  > ✅ caritas.pl/projekty/program-skrzydla/
  > ✅ caritas.pl/projekty/tak-pomagam/
  > ✅ tytkacharytatywna.pl/
  > ✅ rodzinarodzinie.caritas.pl/
  > ✅ akcje.caritas.pl/tornister/
  > ✅ caritas.pl/projekty/okna-zycia/
  > ✅ jalmuzna.caritas.pl/
  > ✅ pomagam.caritas.pl/
  > caritas.pl/dzialania/
  > twitter.com/BratWodza/status/1083738814940626945

  Żeby uprościć:
  na "obsługę" ponad 440 milionów wydał Caritas niecałe 6 milionów
  na "obsługę" 54 i pół miliona wydal Owsiak 24 i pół miliona... no to się obsłużył, każdy normalnie myślący to widzi.


  --
  http://i46.tinypic.com/117wpyd.jpg


  AL
 • rena-ta49 13.01.19, 19:58
  Bo z tego jeszcze idzie kasa na "Róbta co chceta " i taplanie się w błocie.
  Czyli na lewacką indoktrynacje młodzieży.
 • inka-1 13.01.19, 22:11
  Przykro się czyta te wpisy ,,czy nikt z Was nie był w szpitalu ,nie pracował w służbie zdrowia ( lub ktoś z jego bliskich ) ...
  Jeśli rodzaj pomocy komuś nie odpowiada to niech nie pomaga ,ale nie przeszkadza i nie szkaluje mających inne zdanie ...
  Wiele dobrego przynoszą takie akcje ( pensje dostaje każdy ,dotacje, takie są dzałania firm ..nikt świeżym powietrzem nie żyje i organizacja czegoś co przyniesie zysk kosztuje )

  --
  "Jutro ciekawi mnie ogromnie,jest szansą która wszystko zmienia..
  Kocham jutro,z jego każdą obietnicą z jego wielką tajemnicą.."
 • czarek_sz 14.01.19, 13:49
  Owsiak to oszust i cwaniak który na szczytnym celu zbudował swój własny prywatny biznes które jemu i jego najbliższym przynosi krociowe zyski. I o tym mówmy a nie rzeczach nieistotnych. Ciekawy artykuł Matki Kurki który w szczegółach wyjaśnia jak Owsiak okłamuje opinię publiczną twierdząc że wszystkie zebrane środki natychmiast przeznaczane są na sprzęt medyczny a on ze zbiórki nie bierze dla siebie ani grosza. - www.kontrowersje.net/wo_p_przez_2_lata_ze_125_mln_z_rozliczy_a_21_mln_za_kt_re_kupi_a_kup_ek?fbclid=IwAR2MQ0qbjqfpS52c_g34jgvP-SuNdlFh8ysGph-sVmHMV_9bZ8gE2wdOcbI
 • rena-ta49 14.01.19, 14:12
  czarek_sz napisał:

  > Owsiak to oszust i cwaniak który na szczytnym celu zbudował swój własny prywatny biznes które jemu i jego najbliższym przynosi krociowe zyski. I o tym mówmy a nie rzeczach nieistotnych. Ciekawy artykuł Matki Kurki który w szczegółach wyjaśnia jak Owsiak okłamuje opinię publiczną twierdząc że wszystkie zebrane środki natychmiast przeznaczane są na sprzęt medyczny a on ze zbiórki nie bierze dla siebie ani grosza. - www.kontrowersje.net/wo_p_przez_2_lata_ze_125_mln_z_rozliczy_a_21_mln_za_kt_re_kupi_a_kup_ek?fbclid=IwAR2MQ0qbjqfpS52c_g34jgvP-SuNdlFh8ysGph-sVmHMV_9bZ8gE2wdOcbI


  W tych zbiórkach uczestniczą wielkie firmy i społeczeństwo.Owsiak jeszcze nigdy nie podał ile tak naprawdę wyjmuje z puszek ,ile nazbierały tak naprawdę dzieci. Podaje sumy ogólnie,ale ich nie rozlicza.Kasa idzie na utrzymanie całej jego rodziny.Wyroki sadu administracyjnego n/t nie pokazywania faktur mówią chyba same za siebie.
 • rena-ta49 14.01.19, 14:06
  inka-1 napisała:

  > Przykro się czyta te wpisy ,,czy nikt z Was nie był w szpitalu ,nie pracował w
  > służbie zdrowia ( lub ktoś z jego bliskich ) ...
  > Jeśli rodzaj pomocy komuś nie odpowiada to niech nie pomaga ,ale nie przeszkad
  > za i nie szkaluje mających inne zdanie ...
  > Wiele dobrego przynoszą takie akcje ( pensje dostaje każdy ,dotacje, takie są d
  > załania firm ..nikt świeżym powietrzem nie żyje i organizacja czegoś co przynie
  > sie zysk kosztuje )
  >  A Ty przeczytałaś pierwszy post w tym waąku? Jeśli nie przeczytałaś ,albo przeczytałaś bez zrozumienia to jeszcze raz podaję link do autora :
  www.salon24.pl/u/lukaszfoltyn/692263,wosp-czyli-mit-i-fikcja-solidaryzmu-spolecznego
  Zabraniasz ludziom mieć własne-odmienne zdanie n/t ?
  Zaprzeczysz ,że Owsiak od lat niszczy ludzi,którzy ośmielają się mieć wątpliwości co do jego uczciwości? Widziałaś chociaż raz Owsiaka na ulicy zbierającego pieniądze?Czy może prawdą jest ,ze to dzieci zbierają? A wiesz ,że sprzęt który jest przekazywany jest jednym z najtańszych,nie jest własnością szpitali,ale już serwisować musi go szpital w firmach wskazanych przez Owsiaka?
 • rena-ta49 14.01.19, 14:22
  inka-1 napisała:

  > Przykro się czyta te wpisy ,,czy nikt z Was nie był w szpitalu ,nie pracował w
  > służbie zdrowia ( lub ktoś z jego bliskich ) ...
  > Jeśli rodzaj pomocy komuś nie odpowiada to niech nie pomaga ,ale nie przeszkad
  > za i nie szkaluje mających inne zdanie ...
  > Wiele dobrego przynoszą takie akcje ( pensje dostaje każdy ,dotacje, takie są d
  > załania firm ..nikt świeżym powietrzem nie żyje i organizacja czegoś co przynie
  > sie zysk kosztuje )
  >

  Mnie znajoma pielęgniarka tak relacjonowała tę akcje WOSP:
  "Pracownicy WOŚP gdy przywieźli jeden drobny sprzęt o rozleźli się po oddziałach i wszędzie naklejali serduszka. Przynajmniej tak było w "moim" szpitalu."
  A 90% autobusów to też WOŚP? Bo serduszka w prawie każdym na krótkich trasach w mojej okolicy
 • rena-ta49 14.01.19, 15:16
  Obrzydliwe, kłamliwe wystąpienie Jerzego Owsiaka. Dolewa oliwy do ognia, nawet teraz nie potrafi się powstrzymać. Mówi coś o języku nazistowskim i faszystowskim. Nie mógł się powstrzymać...
 • rena-ta49 14.01.19, 15:57
  polskieradio24.pl/5/1222/Artykul/2245618,Niewystarczajace-zabezpieczenia-podczas-finalu-WOSP-Byly-szef-BOR-ochrona-sie-nie-spisala
  Facet "ucieka do przodu" i odwraca uwagę przewidując zarzuty za niewłaściwe zabezpieczenie imprezy. Teraz takie zarzuty będzie komentował jako "mowę nienawiści".
 • inka-1 14.01.19, 16:38
  a może warto teraz pomilczeć ,a nie dolewać oliwy do ognia komentarzami

  --
  "Jutro ciekawi mnie ogromnie,jest szansą która wszystko zmienia..
  Kocham jutro,z jego każdą obietnicą z jego wielką tajemnicą.."
 • rena-ta49 14.01.19, 18:08
  inka-1 napisała:

  > a może warto teraz pomilczeć ,a nie dolewać oliwy do ognia komentarzami
  >

  Nikt bardziej nie dolał oliwy do ognia jak Owsiak swoim szczuciem w oświadczeniu o rezygnacji.
 • marii51 16.01.19, 14:46
  HALLO HALLO ..pani renato-49
  rena-ta49 napisała:

  > inka-1 napisała: --POZDRAWIM INECZKO.....
  a może warto teraz pomilczeć ,a nie dolewać oliwy do ognia komentarzami


  > Nikt bardziej nie dolał oliwy do ognia jak Owsiak swoim szczuciem w oświadczeni
  u o rezygnacji.

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
  jakiej oliwy? i do czego? jakie szczucie?
  a może jednak pani renata-49 ma rację
  '
  tylko czytając
  -- kolejny post W/G PANI
  -- dochodzę do wniosku,że OWSIAK ?
  ale to nic
  Odezwa wdowy po Prezydencie

  TVAntena
  Żona zamordowanego prezydenta Gdańska Magdalena Adamowicz prosi, by na pogrzeb nie przynosić kwiatów i zniczy, a zamiast tego wesprzeć dwie bliskie mężowi organizacje: Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy oraz hospicjum księdza Dutkiewicza.
  -"Wierzę, że życzenia Pawła byłyby dwa. Po pierwsze, by Jerzy Owsiak, mimo tych tragicznych wydarzeń dalej był prezesem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy" -
  mówi Magdalena Adamowicz. -
  "Po drugie, byśmy kontynuowali jego dzieło, jakim jest stowarzyszenie
  "Wszystko dla Gdańska" - ma do spełnienia 50 apolitycznych celów,
  jest proobywatelskie, działa dla mieszkańców".
  Stąd prośba rodziny, by na sobotni pogrzeb nie przynosić kwiatów i zniczy,
  ale by wesprzeć obie organizacje.
  Wolontariusze z puszkami będą w kościele i przed kościołem. -
  "Taka jest moja wola i wiem,
  że taka byłaby wola mojego męża" - dodaje Magdalena Adamowicz.
 • marii51 16.01.19, 14:48
  > Nikt bardziej nie dolał oliwy do ognia jak Owsiak swoim szczuciem w oświadczeni
  u o rezygnacji.
  ale trwa inna sprawa...
  [b][VAntena
  Żona zamordowanego prezydenta Gdańska Magdalena Adamowicz prosi, by na pogrzeb nie przynosić kwiatów i zniczy, a zamiast tego wesprzeć dwie bliskie mężowi organizacje: Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy oraz hospicjum księdza Dutkiewicza. -"Wierzę, że życzenia Pawła byłyby dwa. Po pierwsze, by Jerzy Owsiak, mimo tych tragicznych wydarzeń dalej był prezesem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy" - mówi Magdalena Adamowicz. -"Po drugie, byśmy kontynuowali jego dzieło, jakim jest stowarzyszenie "Wszystko dla Gdańska" - ma do spełnienia 50 apolitycznych celów, jest proobywatelskie, działa dla mieszkańców". Stąd prośba rodziny, by na sobotni pogrzeb nie przynosić kwiatów i zniczy, ale by wesprzeć obie organizacje. Wolontariusze z puszkami będą w kościele i przed kościołem. -"Taka jest moja wola i wiem, że taka byłaby wola mojego męża" - dodaje Magdalena Adamowicz./b]
 • marii51 16.01.19, 14:49
  zbisowalam bo forum podawalo,że nie chce wysłać sorrki
 • rena-ta49 19.01.19, 21:09
  żeby w dzień śmierci wydawać oświadczenie o swojej rezygnacji, a w dzień pogrzebu o swoim powrocie. Ale jaja,ale jaja!
 • opuncja.figowa.1 19.01.19, 21:20
  Telenowela meksykańska trwa
 • czarek_sz 19.01.19, 21:24
  Niestety PiS spuścił z tonu i to mocno. Dobra zmiana została zatrzymana i póki co trwa wyczekiwanie które jest wodą na młyn totalnej targowicy. Obym się mylił.
 • opuncja.figowa.1 19.01.19, 21:37
  Czarku, ja ich w jakims sensie rozumiem. Poza nami betonem nic i nikt im mi sprzyja. Maja wszystkich przeciwko sobie: gopolityke, lewactwo, UE, media, tzw. elity, celebrytow, artystow etc.
 • czarek_sz 19.01.19, 22:01
  Opuncjo w takich sytuacjach idzie się na całość bo liczenie na litość czy na przetrwanie zawsze kończy się źle i nie tylko dla rządzących. PiS jeśli będzie kontynuował politykę przetrwania a taką prowadzi polegnie z kretesem a razem z nim polegną nasze marzenia o takiej Polsce o jakiej marzyliśmy w latach osiemdziesiątych. Osobiście boję się że Polska jest już nie nasza i poza naszymi plecami trwa kolejny rozbiór Polski. Po raz kolejny udowadniamy że Polak przed szkodą i po szkodzie głupi.
 • opuncja.figowa.1 19.01.19, 22:13
  Starają sie być przyzwoici i dyploatyczni, nie potrafią, albo nie chcą odpowiadac chamstwem na chamstwo.
 • czarek_sz 19.01.19, 22:26
  To błąd i to wielki. W naszej obecnej sytuacji nie da się lawirować tylko trzeba się opowiedzieć i realizować z żelazną konsekwencją głoszony przed wyborami program - reforma wymiaru sprawiedliwości, media ,polityka historyczna itd. Jestem przekonany że gdyby PiS kontynuował to co rozpoczął po wygranych w 2015 r wyborach bylibyśmy w zupełnie innej sytuacji. Jestem za radykalnymi rozwiązaniami w tzw sytuacjach podbramkowych a dziś tak właśnie jest. Mimo to wciąż wierzą w mądrość i patriotyzm Jarosława Kaczyńskiego.
 • opuncja.figowa.1 19.01.19, 22:35
  Moim skromnym zdaniem PIS nie ma wsparcia i potrzebuje wiatru w żagle, bo nic tak nie uskrzydla, jak sukces. Tymczasem wszyscy oponenci śmieja im sie w twarz.
 • rena-ta49 20.01.19, 09:26
  opuncja.figowa.1 napisała:

  > Moim skromnym zdaniem PIS nie ma wsparcia i potrzebuje wiatru w żagle, bo nic t
  > ak nie uskrzydla, jak sukces. Tymczasem wszyscy oponenci śmieja im sie w twarz.
  >

  A ja sądzę ,że PiS-owi brakuje dobrego PR.Tego głównie brakuje,PiS nie potrafi odpowiednio wykorzystać niektórych posunięć.
 • czarek_sz 20.01.19, 09:33
  100/100 Reniu
 • m.maska 20.01.19, 14:26
  opuncja.figowa.1 napisała:

  > Moim skromnym zdaniem PIS nie ma wsparcia i potrzebuje wiatru w żagle, bo nic t
  > ak nie uskrzydla, jak sukces. Tymczasem wszyscy oponenci śmieja im sie w twarz.
  >

  Oni maja sukcesy, tylko nie potrafia ich wykorzystac - tak jak pisze Renata - no ale, to swiadczy wlasnie dobrze, bo nie dla poklasku robi sie dobrze.


  --
  http://s7.directupload.net/images/120410/klvh35gq.jpg
  www.youtube.com/watch?v=wccL2xJ78sU
 • rena-ta49 20.01.19, 09:04
  czarek_sz napisał:

  > To błąd i to wielki. W naszej obecnej sytuacji nie da się lawirować tylko trzeb
  > a się opowiedzieć i realizować z żelazną konsekwencją głoszony przed wyborami p
  > rogram - reforma wymiaru sprawiedliwości, media ,polityka historyczna itd. Jest
  > em przekonany że gdyby PiS kontynuował to co rozpoczął po wygranych w 2015 r wy
  > borach bylibyśmy w zupełnie innej sytuacji. Jestem za radykalnymi rozwiązaniami
  > w tzw sytuacjach podbramkowych a dziś tak właśnie jest. Mimo to wciąż wierzą w
  > mądrość i patriotyzm Jarosława Kaczyńskiego.


  Póki lewactwo takie jak TW BONI, i inni rządzi w PE nie ma wielkich szans.
  Może coś się zmienić po majowych wyborach.Zobacz jak oni traktują państwa narodowe.
 • czarek_sz 20.01.19, 09:20
  Powrót Owsiaka do Orkiestry to nie była jego decyzja tylko decyzja prowadzących. Owsiak jest tylko kukłą wykonującą polecenia i sowicie za to opłacaną. Nie wierzę że pomysł utworzenia WOŚP to był pomysł Owsiaka a nie pomysł komunistycznych służb dla których WOŚP była i nadal jest jednym z filarów na którym budowały swoją pozycję i nadal budują.
 • rena-ta49 20.01.19, 08:57
  opuncja.figowa.1 napisała:

  > Starają sie być przyzwoici i dyploatyczni, nie potrafią, albo nie chcą odpowiad
  > ac chamstwem na chamstwo.


  A dla PO teraz lepszy martwy Adamowicz,niż żywy.
  Mają kolejne paliwo,chociaż sami w kampanii jechali po nim.
 • rena-ta49 20.01.19, 08:46
  opuncja.figowa.1 napisała:

  > Telenowela meksykańska trwa

  Juras nawet gdyby chciał to wycofać się nie może, nie pozwolą ci, którzy go wykreowali, którym ciągle jest potrzebny do robienia zamętu w polskim społeczeństwie.
 • m.maska 14.01.19, 18:12
  inka-1 napisała:

  > a może warto teraz pomilczeć ,a nie dolewać oliwy do ognia komentarzami
  >

  Bardzo warto, warto byloby zeby Owsik zamilkl a nie wykorzystywal tej tragedii zeby znowu cos ugrac... juz czekam, jak bedzie wyl, ze on to chcial zrezygnowac, ale przeciez setki, tysiace, miliony go blagaly i on nie moze pozostac gluchy na glos ludu...


  --
  http://www.bilder-hochladen.net/files/itqm-ly-288c.gif
  www.youtube.com/watch?v=wccL2xJ78sU
 • rena-ta49 15.01.19, 18:55
  takie groźby karalne dostaje Matka Kurka,tylko dlatego ,że
  obnaża hipokryzje Owsiaka:
  https://pbs.twimg.com/media/Dw56ylQX0AAjIOV.jpg

  To ,ze MK im nie odpuści jest pewne i będzie potem płacz ,że są ciągani po sadach.
 • m.maska 15.01.19, 18:59
  Oby nie skonczylo sie to tragicznie - bo ta "opozycja" jest nakrecona do granic niemozliwosci.

  --
  http://s7.directupload.net/images/120410/klvh35gq.jpg
  www.youtube.com/watch?v=wccL2xJ78sU
 • rena-ta49 15.01.19, 20:39
  m.maska napisała:

  > Oby nie skonczylo sie to tragicznie - bo ta "opozycja" jest nakrecona do granic
  > niemozliwosci.
  >

  Fani Owsiaka kilka razy niszczyli MK dom, ostatnio chyba na początku stycznia. Takie maja metody!
  https://pbs.twimg.com/media/DvFoA-FXcAA8p8p.jpg

  twitter.com/Matka_Kurka/status/1076756376318369792
 • rena-ta49 16.01.19, 09:56
  Skoro dostawali tacy jak Arafat, Gore czy Obama to dlaczego nie on? Przecież Pokojowy Nobel to od lat jedna wielka parodia.Putin też był nominowany do pokojowego Nobla.
 • al-szamanka 16.01.19, 10:23
  rena-ta49 napisała:

  > Skoro dostawali tacy jak Arafat, Gore czy Obama to dlaczego nie on? Przecież P
  > okojowy Nobel to od lat jedna wielka parodia.Putin też był nominowany do pokojo
  > wego Nobla.


  Nagroda Nobla, już dawno nie jest tym, czego chciał jej twórca. Polityka, kolesiostwo zrobiły z niej kolejne narzędzie manipulacji.

  --
  http://i46.tinypic.com/117wpyd.jpg


  AL
 • rena-ta49 16.01.19, 15:09
  al-szamanka napisała:

  > rena-ta49 napisała:
  >
  > > Skoro dostawali tacy jak Arafat, Gore czy Obama to dlaczego nie on? Prze
  > cież P
  > > okojowy Nobel to od lat jedna wielka parodia.Putin też był nominowany do
  > pokojo
  > > wego Nobla.
  >
  >
  > Nagroda Nobla, już dawno nie jest tym, czego chciał jej twórca. Polityka, koles
  > iostwo zrobiły z niej kolejne narzędzie manipulacji.
  >

  100% w punkt! Już dawno się o tym mówi.Lewactwo ten komitet tez opanowało!
 • rena-ta49 18.01.19, 12:51
  Za rozwinięcie metody " PAN DA" - Mrówka cała i złoty melon są za!
  dorzeczy.pl/kraj/90412/Owsiak-bez-szans-Nie-bedzie-Nagrody-Nobla-dla-tworcy-WOSP.html
 • rena-ta49 18.01.19, 13:55
  Tragedia w Gdańsku na imprezie WOŚP pokazuje nam całą filozofię polityki "róbta co chceta". Byle jak ,na odpie*dol, jakoś to będzie.Tym razem się nie udało zginął człowiek a odpowiedzialny za to "strzelił focha" i czeka na błagania aby dalej filozofię "róbta co chceta" uprawiał.
  twitter.com/panzer_w1959/status/1086220314051256323
  W punkt!!
 • rena-ta49 18.01.19, 19:24
  Owsiak milczy, a instruktor PP drwi: „Taka afera”!
  Proszę sobie wyobrazić, że na jakiejkolwiek imprezie masowej promującej tolerancję, miłość i wiarę w ideały, niech to będą „Światowe Dni Młodzieży”, ginie 5 osób i żadna z nich nie umiera naturalnie. 3 osoby umierają z przepicia i przećpania, jedna w niewyjaśnionych okolicznościach i jedna po śmiertelnym pobiciu. Jaki byłby oddźwięk medialny, zwłaszcza, że „Światowe Dni Młodzieży” to impreza szczególna, z udziałem młodych katolików, którzy przyjeżdżają na spotkanie z papieżem, żeby się oddać duchowej uczcie? Nietrudno zgadnąć, co by się działo w mediach, ilu ekspertów zajęłoby jednoznaczne stanowisko, jakie konsekwencje prawne poniósłby organizator i przede wszystkim, jak gęsto musiałby się tłumaczyć i to w sądzie? Warto też przypomnieć, że „Światowe Dni Młodzieży” to przedsięwzięcie olbrzymie, powyżej miliona uczestników, a rekord padł w Brazylii, gdzie liczba uczestników przekroczyła 3,7 miliona i nikt nie zapił się na śmierć, nikt nie został na śmierć pobity. Tymczasem w roku 2014 odbył się XX Festiwal „Przystanek Woodstock”, na którym śmierć poniosło 5 osób, z przyczyn opisanych wyżej. Procesów się nie boję, ale dla porządku napiszę, że te dane bardzo ciężko odnaleźć w oficjalnych źródłach i nie mówię tu o organizatorze Jerzym Owsiaku i Fundacji WOŚP, bo to nie czas i miejsce na żarty, ale o danych policji, czy prokuratury. Tragiczne statystyki zdobyłem od rodziców i uczestników festiwalu, którzy stracili syna i przyjaciół na imprezie masowej „Przystanek Woodstock”.

  Jerzy Owsiak co roku zaprasza na swój „najpiękniejszy i najbezpieczniejszy festiwal świata” rodziców z małymi dziećmi i promuje imprezę pod hasłami: „stop narkotykom”, „miłość, przyjaźń, muzyka”, "profilaktyka zdrowotna" . Całe wydarzenie zabezpiecza „Pokojowy Patrol”, czyli dzieci szkolone przez inne dzieci, które biegają w żółtych i czerwonych koszulkach, oraz zewnętrzna firma ochroniarska ubrana w koszulki niebieskie. Wiadomo nie od dziś, że Jerzy Owsiak i pracownicy Fundacji WOŚP kłamią bez zahamowań, co potwierdził sąd w pisemnym uzasadnieniu wyroku, dlatego nieważne co mówi Owsiak i jego ludzie, ważny jest stan prawny. Festiwal „Przystanek Woodstock” odbywa się w ramach realizacji celów statutowych Fundacji WOŚP i jest finansowany z pieniędzy zebranych przez dzieci do puszek. WOŚP rocznie wydaje około 3,5 miliona złotych – oficjalnie. Zatem nie słuchajmy kłamstw Owsiaka i sprawdźmy, jakie są cele statutowe WOŚP zapisane w:
  § 8
  Celem Fundacji jest działalność w zakresie ochrony zdrowia, polegająca na ratowaniu
  życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej.

  Widać wyraźnie, że Jerzy Owsiak nie organizuje jakiegoś tam festiwalu, ale jest to impreza masowa przeprowadzana według zapisanych w statucie celów Fundacji WOŚP. W tej sytuacji prawnej trudno dobrać odpowiednie i kulturalne słowa, gdy się zderzy powyższe puste hasła z tym, co się na „Przystanku Woodstock” naprawdę dzieje. Jak można przypisać tragedie związane z upojeniem alkoholowym, przedawkowaniem narkotyków i śmiertelnym pobiciem do ratowania życia chorych osób, w szczególności dzieci i działania na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, albo do promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej? Okazuje się, że można. Oto instruktor „Pokojowego Patrolu”, niejaki Radosław Iwicki podsumował tragedię pięciu Matek, Ojców i zgony 5 młodych ludzi, następująco:

  @bolo1: miasta podobnej wielkości (od Woodstock w Polsce większe są tylko Warszawa i - o włos - Kraków) śmiertelność na poziomie 0,0006%/rok przyjęłyby z pocałowaniem ręki. Taka afera. (…)
  cdn....
 • rena-ta49 18.01.19, 19:25
  Ad rem: USC w liczącym 650k mieszkańców Wrocławiu odnotował w 2014 7535 zgonów, czyli 20,6 dziennie. Woodstock 2014 miał 750k "mieszkańców", trwał trzy dni, zgonów odnotowano cztery. Strach mieszkać we Wrocławiu.

  że prawo dość precyzyjnie definiuje obowiązki organizatora imprezy masowej i nie należy do nich pilnowanie czy ktoś gdzieś przypadkiem w jakimś namiocie nie postanowi przesadzić z chlaniem albo wda się w bójkę w mieście parę kilometrów od imprezy.

  poza tym można się zastanawiać, czy dresiarnia klepiąca przypadkowych ludzi nie jest motywowana produkowaną i rozpowszechnią przez kolesia od dwóch lat ślepą nienawiścią do WOŚP/Woodstocku. Serio.

  Pozostawiam te słowa bez komentarza, ale serdecznie namawiam wszystkie media, które kolejny raz dostają gotowca, aby zmusiły do odpowiedzi Jerzego Owsiaka. Spytajcie Panie i Panowie dziennikarze, czy ten „radosny” komentarz człowieka, który o zgrozo nie tylko odpowiada za bezpieczeństwo uczestników „Przystanku Woodstock”, ale „szkoli” funkcjonariuszy „Pokojowego Patrolu”, jest oficjalnym stanowiskiem organizatorów imprezy, to znaczy: Jerzego Owsiaka i Fundacji WOŚP. I koniecznie proszę dopytać, czy rzeczywiście Jerzy Owsiak jest zadowolony ze wskaźnika śmiertelności festiwalu „Przystanek Woodstock”, organizowanego w ramach celów statutowych i środków Fundacji WOŚP. A może swoim zwyczajem w 2015 roku będzie chciał śrubować rekord? Pytania można też zadać rzecznikowi fundacji Krzysztofowi Dobiesowi tel. 695 870 020, rzecznik@wosp.o...

  PS Na zdjęciu jedna z 5 ofiar, Mateusz Hernik, „nic nie znaczący wskaźnik” 0006%, „normalka” statystyczna przy pracy „Pokojowego Patrolu” ochrony na festiwalu promującym działanie na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej. Źródło: Facebook

  PS 2 Czekam na jeszcze jedną informację dotyczącą liczby zgonów, która się może zmienić, ale te dane powinien na kolanach przekazać Jerzy Owsiak.
  www.kontrowersje.net/5_zgon_w_na_przystanku_woodstock_owsiak_milczy_a_instruktor_pp_drwi_taka_afera
 • al-szamanka 18.01.19, 19:46
  rena-ta49 napisała:

  > Tragedia w Gdańsku na imprezie WOŚP pokazuje nam całą filozofię polityki "róbta
  > co chceta". Byle jak ,na odpie*dol, jakoś to będzie.Tym razem się nie udało zg
  > inął człowiek a odpowiedzialny za to "strzelił focha" i czeka na błagania aby
  > dalej filozofię "róbta co chceta" uprawiał.
  > twitter.com/panzer_w1959/status/1086220314051256323
  > W punkt!!

  Owsiaka pod sąd za to, że nie zapewnił odpowiedniej ochrony dla uczestników.


  --
  http://i46.tinypic.com/117wpyd.jpg


  AL
 • czarek_sz 18.01.19, 19:51
  Owsiak ma taki sam immunitet jak ci z nadzwyczajnej kasty więc póki co włos z głowy mu nie spadnie.
 • rena-ta49 19.01.19, 21:11
  czarek_sz napisał:

  > Owsiak ma taki sam immunitet jak ci z nadzwyczajnej kasty więc póki co włos z g
  > łowy mu nie spadnie.


  Spoko,immunitet się kończy!
 • a74-7 19.01.19, 22:42
  juz nie pamietam ,chyba wpolityce.pl ,wypowiedz bolka: "jurku nie wolno ci odejsc , nie teraz" ,brzmialo jak rozkaz.Obaj z tego samego nadania.
 • rena-ta49 20.01.19, 08:52
  a74-7 napisał:

  > juz nie pamietam ,chyba wpolityce.pl ,wypowiedz bolka: "jurku nie wolno ci odej
  > sc , nie teraz" ,brzmialo jak rozkaz.Obaj z tego samego nadania.


  Pod względem ego Owsiak = Bolek.
  W dzień śmierci zrobił show za swoim "odejściem,w dzień pogrzeby show z powrotem!
 • rena-ta49 19.01.19, 21:11
  Śledztwo trwa,ale zobaczysz jaka rozpęta awanturę jak go o to oskarżą.
 • rena-ta49 15.01.19, 19:16
  mogę się z jego dużą częścią zgodzić. Nie z wszystkim!!
  opinie.wp.pl/odejscie-jerzego-owsiaka-zaboli-wosp-ale-w-dluzszej-perspektywie-wyjdzie-jej-na-dobre-6338743939631233a
 • marta90 16.01.19, 13:22
  Owszem, szpital z pieniędzy z NFZ powinien wyposażyć oddziały w niezbedny sprzęt jednak często tego nie robi. Jestem pielęgniarką na oddziale zabiegowym, na którym nie ma żadnego sprzętu z WOSP. I co? I jest bieda! Jeden(!) kardiomonitor na caly oddzial, dwie pompy strzykawkowe. Prośby o dodatkowy sprzęt są zbywane. Ktoś, kto pisze takie artykuły nie ma pojęcia o rzeczywistości w polskich szpitalach. Dodam, ze pracuje w dość dużym szpitalu, nie na prowincji. Oddzialy dziecięce na szczęście są dobrze wyposażone ale dużo sprzętu z serduszkiem.
 • rena-ta49 16.01.19, 15:07
  Ludzie masowo umierają z braku sprzętu w szpitalach gdzie niczego nie dał Owsiak. W średnim szpitalu takich pomp jest po 120 ,a w twoim 2 ?
  Szkoda,że, aby napisać tego posta musiałaś zakładać nowego nicka.
  Nie miałaś odwagi napisać tego kłamstwa pod swoim nickiem?
  Jeśli to prawda to, czego się tak obawiasz?
 • marta90 16.01.19, 20:11
  Czytaj dokładnie- dwie pompy na oddziale, nie w szpitalu. Nick nie jest nowy, nie mam powodu aby klamac. Łatwo jest krytykowac nie mając pojęcia o czym się mówi.
 • rena-ta49 17.01.19, 14:03
  Aha,nick nie nowy, ale pierwszy post popełniony wczoraj na tym forum?
  Jakoś wyszukiwarka nie chce mi pokazać twoich postów.

  Dobrze byłoby, aby prezes NFZ podał do publicznej wiadomości, jaki procent sprzętu znajdującego w szpitalach na oddziałach dziecięcych stanowi sprzęt zakupiony przez WOŚP.
  To nie jest tak, że sprzęt WOŚP-u stanowi podstawę sprzętu w szpitalach.
  Bo jeśli na MZ. wydaje rocznie 80 mld,a udokumentowane rozlicznie zakupionego przez Owsiaka sprzętu opiewa na 40-50 mln to jest o 0,5 promila tego, co wydaje państwo.
  Ja wiem,że to, co wydaje państwo to nie tylko sprzęt,ale mimo wszystko kwoty nieporównywalne.
  Jeszcze raz powtarzam, to nie Owsiak finansuje zakup sprzętu tylko ludzie, więc nic mu nie jestem winna. Owsiak żyje i bogaci się kosztem tych ludzi. Skoro tak dramatycznie brakuje w szpitalach sprzętu ratującego życie, to, dlaczego Owsiak kupuje takie pierdoły jak fotele, szafki i łóżka?
  W latach '90 może i brakowało sprzętu medycznego. Wiemy jak było za komuny. Ale teraz W XXI w.? Nadal wierzysz, że gdyby nie WOŚP to nie byłoby sprzętu medycznego i dzieci by w szpitalach umierały?


  Druga sprawa, jeśli średniej wielkości szpital ma 100-120 pomp to ile przypada na oddział? Ile musiałoby być tych oddziałów gdyby podzielić 100:2 ?  I jeszcze na koniec jestem matką,babcią.Moje dzieci chorowały, bywały w szpitalach moje wnuki też,ja sama również bywam. Mam też okazję rozmawiać z osobą, która pracuje w szpitalu i obserwuje ten cyrk z naklejaniem na wszystko i wszędzie tych serduszek, bo nikt się temu nie sprzeciwia bojąc się hejtu. Czas z tym skończyć. Nikt by się Owsiaka nie czepiał gdyby uczciwie pokazał faktury.
 • opuncja.figowa.1 17.01.19, 10:56
  Nie mam pojęcia, ile kosztuje kardiomonitor, czy pompa. Zakładam 3000 zł. Ciekawe zatem, ile samorząd, do którego należy twój szpital wydał z naszych podatków na promocję i obsługę WOŚP? Dodam na fundację, która wzbudza liczne kontrowersje, w tym finansowe i zamiast łączyć, dzieli.
 • marta90 17.01.19, 11:49

  Ile by nie wydał- dla mnie liczą się efekty. Na oddziałach wspieranych przez WOŚP jest sprzęt, tam gdzie powinien o to zadbac szpital- są braki. Na odprawy kolejnych zmieniających sie prezesów/dyrektorów znajdują się pieniądze a rzeczywistość na oddziale jest taka, że brakuje pampersow. W wielu szpitalach nie ratowaliby skrajnych wcześniaków bo.nie mieliby czym ich ratowac. Taka jest prawda ale kto nie pozna tego na wlasnej skórze lub nie zobaczy jak to jest nie miec na czym pracować ten nie wie o czym mowi. Obys nie byla w sytuacji podbramkowej, gdy z powodu brakow w szpitalu ucierpi ktos z Twojego otoczenia.
 • opuncja.figowa.1 17.01.19, 15:14
  Uwagi personalne proszę sobie darować.
 • czarek_sz 17.01.19, 17:30
  Już dawno mówiło się że ogromne koszty obsługi prywatnego biznesu Owsiaku pod nazwą WOŚP a więc darmowe reklamy w mediach a głównie w tv wynajmowane samoloty /za kasę z puszek ?/ imprezy występy zespołów muzycznych itd itd znacznie przewyższały zebraną do puszek kwotę i to wielokrotnie przewyższały. Poza tym cwaniaczek całymi latami kisił kasę na bankowych kontach nim ją wydał na sprzęt co wzbogacało go na grube miliony zł a na cele statutowe czyli sprzęt medyczny wydawał tylko tyle /a nawet nie tyle tylko pewien procent/ ile zebrał. Po 89 roku nie było chyba większego cwaniaka i oszusta żerującego na ludzkim nieszczęściu i to podobno legalnie jak Owsiak.
 • rena-ta49 17.01.19, 20:23
  czarek_sz napisał:

  > Już dawno mówiło się że ogromne koszty obsługi prywatnego biznesu Owsiaku pod n
  > azwą WOŚP a więc darmowe reklamy w mediach a głównie w tv wynajmowane samoloty
  > /za kasę z puszek ?/ imprezy występy zespołów muzycznych itd itd znacznie przew
  > yższały zebraną do puszek kwotę i to wielokrotnie przewyższały. Poza tym cwania
  > czek całymi latami kisił kasę na bankowych kontach nim ją wydał na sprzęt co wz
  > bogacało go na grube miliony zł a na cele statutowe czyli sprzęt medyczny wydaw
  > ał tylko tyle /a nawet nie tyle tylko pewien procent/ ile zebrał. Po 89 roku ni
  > e było chyba większego cwaniaka i oszusta żerującego na ludzkim nieszczęściu i
  > to podobno legalnie jak Owsiak.


  Przez 27 lat funkcjonowania WOŚP wpłacił z ludzkich datków na polską służbę zdrowia 1 miliard złotych ,czyli tyle ile rząd wydaje obecnie w ciągu kilku dnia.
  Z tego miliarda ile poszło na degenerację młodzieży na Woodstoku?
 • rena-ta49 17.01.19, 14:19
  opuncja.figowa.1 napisała:

  > Nie mam pojęcia, ile kosztuje kardiomonitor, czy pompa. Zakładam 3000 zł. Cieka
  > we zatem, ile samorząd, do którego należy twój szpital wydał z naszych podatków
  > na promocję i obsługę WOŚP? Dodam na fundację, która wzbudza liczne kontrowers
  > je, w tym finansowe i zamiast łączyć, dzieli.

  Marzy mi się aby w końcu ktoś sumiennie podliczył ile kosztuje podatników ta rokroczna hucpa.
 • rena-ta49 17.01.19, 14:30
  opuncja.figowa.1 napisała:

  > Nie mam pojęcia, ile kosztuje kardiomonitor, czy pompa. Zakładam 3000 zł. Cieka
  > we zatem, ile samorząd, do którego należy twój szpital wydał z naszych podatków
  > na promocję i obsługę WOŚP? Dodam na fundację, która wzbudza liczne kontrowers
  > je, w tym finansowe i zamiast łączyć, dzieli.


  Popatrz,rok 2015 średniej wielkości miasto Jelenia Góra wydaje 23,5 tyś na organizacje tego prywatnego cyrku.Ile za to można by kupić dla miejskiego szpitala sprzętu?Jeśli kardiomonitor kosztowałby nawet 5tyś?
  gazetawroclawska.pl/ile-kosztuje-wosp-jak-wiele-trzeba-wydac-zeby-duzo-zebrac-do-puszek-wielkiej-orkiestry/ar/3710440

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.