Dodaj do ulubionych

Pseudo stowarzyszenie p.t. Rada Etyki Mediów

12.02.19, 11:29
wydała negatywne oświadczenie ws. materiału Wiadomości o Adamowiczu,
ale ta sama Rada uznała okładkę "Newsweeka" z Antonim Macierewiczem za dopuszczalną.
wpolityce.pl/polityka/132482-rada-etyki-mediow-uznala-okladke-newsweeka-z-antonim-macierewiczem-za-dopuszczalna
Edytor zaawansowany
 • rena-ta49 12.02.19, 11:34
  Jakich dokładnie oszczerstw "był obiektem" Adamowicz? Co było nieprawdą?
  Czy "Rada Etyki Mediów" oceniła publikacje innych mediów na temat Adamowicza? Choćby GW i Newsweek-a?

  "Nie miał prawa do obrony". Kiepski żart:
  https://pbs.twimg.com/media/DzKpYsHWoAE76B5.jpg
 • czarek_sz 12.02.19, 11:38
  Co wolno świętej krowie to nie tobie. Tak bym to podsumował i olał ciepłym moczem jednocześnie.
 • rena-ta49 12.02.19, 12:12
  czarek_sz napisał:

  > Co wolno świętej krowie to nie tobie. Tak bym to podsumował i olał ciepłym mocz
  > em jednocześnie.

  Noo,taka to etyka tej rady.
 • rena-ta49 13.02.19, 12:19
  W związku z oświadczeniem „Rady Etyki Mediów” z 11 lutego 2019 r. na temat cyt. zbadania na wniosek Związku Miast Polskich, czy „działania podejmowane wobec Pawła Adamowicza przez spółkę Telewizja Polska SA oraz inne jednostki publicznej radiofonii i telewizji, jak również zatrudnionych w nim dziennikarzy, od dnia 1 stycznia 2016 roku do dnia zamachu na jego życie, mieściły się w granicach uczciwości, rzetelności oraz staranności, wymaganych i określonych w zasadach etyki zawodowej dziennikarza” Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich informuje, iż Rada ta nie reprezentuje środowiska dziennikarskiego w Polsce, a głoszone przez nią „stanowisko” jest prezentacją subiektywnych ocen wąskiej grupy osób związanych z Stowarzyszeniem Dziennikarzy RP, utworzonym w 1982 w miejsce zlikwidowanego dekretem o stanie wojennym SDP oraz współpracujących z SDRP organizacji .

  Konferencja Mediów Polskich reprezentująca w latach 90-tych najważniejsze i największe podmioty funkcjonujące na rynku mediów w Polsce, która w 1995 r. powołała do życia Radę Etyki Mediów, została zlikwidowana w 2013 r. Zdaniem większości z podmiotów powołujących Radę, wyczerpała ona wówczas swoją formułę działania. Postulat rozwiązania Rady zgłosił 29 sierpnia 2013 r. ówczesny prezes TVP Juliusz Braun . Współtworzące Radę Etyki Mediów, Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy wystąpiło z Konferencji wcześniej, już 7 kwietnia 2011 r. w proteście przeciwko stałemu ignorowaniu głosu stowarzyszenia w Radzie, a w proteście przeciwko upolitycznieniu działań Rady Etyki Mediów występowali z niej kolejni jej członkowie , m.in. red. Anna Pietraszek, red. Teresa Bochwic, red. Tomasz Bieszczad i red. Maciej Iłowiecki. Red. Maciej Iłowiecki uzasadniał swoją decyzję o opuszczeniu Rady w październiku 2011 r. tym, że Rada Etyki Mediów nie chciała potępiać donosicielstwa, agresji, stronniczości dziennikarzy oraz tym, iż „usprawiedliwiała wszelkie ich zachowania”.

  Obecna „Rada Etyki Mediów” powołana jest w 2015 r. przez stowarzyszenie Konferencja Mediów Polskich utworzone z organizacji, które pozostały w Konferencji Mediów Polskich (w kształcie z 1995 r.) po opuszczeniu jej przez największe tworzące ją podmioty, m.in. Polskie Radio, TVP , KSD i SDP. W niczym nie przypomina Rady , która była tworzona przez całe środowisko dziennikarskie. Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, największa i najstarsza organizacja dziennikarska w Polsce nie uczestniczy w pracach tej Rady, ani z nią nie współpracuje .  Krzysztof Skowroński, Prezes SDP

  Jolanta Hajdasz, Wiceprezes SDP  Warszawa 13 luty 2019 r.
  cmwp.sdp.pl/odpowiedz-zg-sdp-na-oswiadczenie-rady-etyki-mediow/
 • czarek_sz 13.02.19, 12:51
  I gitara.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.