Dodaj do ulubionych

To jest ta komusza jelita!!!

20.06.19, 21:37
Syn Bodnara wymusza pieniądze z użyciem noża.
Syn Super-Niani oskarżony o gwałt.
Wnuczek Wałęsy atakuje kobietę nożem.
Córka jednego komucha TW daje dupy i ssie pały starym dziadom w Hollywood
Syn Halickiego maryśką handlował.
Ta zdegenerowana elyta uśmiecha się po ewropejsku,nie to co my zacofane mohery.
Edytor zaawansowany
  • czarek_sz 22.06.19, 11:50
    I oni chcą uczyć moralności tych którzy takich rzeczy nie robią. Dzisiejsza opozycja to błogosławieństwo dla Polski za czym jak myślę stoi zamysł Boży. Temat do długiej dysputy dlatego go nie rozwinę.
  • a74-7 22.06.19, 13:20
    Do dlugiej dyskusji? Czarus: opozycja nie ma lidera - to primo. Secundo -programu tez brak.
    Tam Nie ma z kim dyskutowac smile
    Mam nadzieje ze juz jestes na rybkach, z Janeczka oczywista !!!big_grin
  • krytyk2 07.07.19, 22:50
    opozycja faktycznie nie ma prawdziwego lidera ,ale jest jeszcze społeczenstwo,z którego na PIS w 2015 roku głosowało zaledwie 18 % uprawnionych.więc 82 % może miec odmienne zdanie w kwestii tego kto powinien rządzić.
  • rena-ta49 08.07.19, 08:08
    krytyk2 napisał:

> opozycja faktycznie nie ma prawdziwego lidera ,ale jest jeszcze społeczenstwo,z
    > którego na PIS w 2015 roku głosowało zaledwie 18 % uprawnionych.więc 82 % może
    > miec odmienne zdanie w kwestii tego kto powinien rządzić.

Problem PO polega na tym, że jeszcze więcej ludzi NIE głosowało na PO.
  • opuncja.figowa.1 08.07.19, 10:22
    Takie są zasady demokracji, więc nie manipuluj.
  • rena-ta49 08.07.19, 14:41
    opuncja.figowa.1 napisała:

> Takie są zasady demokracji, więc nie manipuluj.

To ich stara sztuczka,zapomnieli juz słowa byłego marszałka Niesiołowskiego do opozycyjnego PiS:
    "Jak sobie wygracie wybory ,to sobie przegłosujecie co bedziecie chcieli:
    NO TO WYGRALI!! I zadne zaklinanie nic tu nie pomoże.
  • czuk1 08.07.19, 19:34
    krytyk2 napisał:
    > opozycja faktycznie nie ma prawdziwego lidera ,ale jest jeszcze społeczenstwo,z
    > którego na PIS w 2015 roku głosowało zaledwie 18 % uprawnionych.więc 82 % może
    > miec odmienne zdanie w kwestii tego kto powinien rządzić.

I to jest problem. Ściślej jest to słabość ustroju demokratycznego. Jest to również tragedia. Demokracja jest w czarnej dziurze. Większość społeczeństwa nie bierze udziału w wyborze swoich pełnomocników do rządzenia. Prawo do sprawowania władzy uzyskuje jednak ta partia/ten ruch społeczny na który głosuje najwięcej wyborców. Nie jest to jednak większość dorosłego społeczeństwa.
    Pojęcie demokracji (w skrócie) - to są rządy większości. Widzimy, że praktycznie
    to jedynie "większość wyborców" a nie "większość wyborców uprawnionych do głosowania".
    Partie polityczne które zostają wyposażone w środki finansowe (dotacje, z naszych podatków), mają więc przewagę, lepsze warunki finansowe niż komitety wyborcze lub pojedynczy kandydaci. I wygrywają w wyborach. Zdarza się - jak ma to miejsce teraz w Polsce - partie polityczne przekupują wyborców obietnicami socjalnymi. I wygrywają wybory. Choć głosuje na ich kandydatów mała część dorosłych, uprawnionych do głosowania.
    Tragedia narodowa tworzy się wtedy, kiedy rządzący stawiają sobie cel - utrzymać władzę
    jak najdłużej. A więc zaczynają traktować wyborców jako swojego suwerena, którego trzeba pozyskać na długie lata i powiększać liczbę swoich zwolenników. Oznacza to, że trzeba rządzenie opierać na ciągłym podrzucaniu wyborcom (szczególnie przed wyborami) kolejne przywileje socjalne bądź finansowe. I to jest w Polsce jest faktem.
  • rena-ta49 09.07.19, 08:37
    Najfajniejsze jest to ,ze "demokratom" nie podoba sie demokracjasmilesmile
    Inni "demokraci " dupy nie ruszają i nie chodzą na wybory ,czyli co trzeba ich zmusić?
    "Demokraci" szanują demokrację tylko wtedy ,kiedy oni wybory wygrywają?
    Najlepsze jest to,że ci "demokraci" ,którzy utracili władzę ,a chcą do niej wrócić obiecują teraz to samo co dał PiS. I jak PO wygra wybory(nie daj Boże) i da ludziom te 500+ ,to to nie będzie z ich podatkówsmilesmile
    Zebyś ty czytał siebie ,jakie durnoty piszesz!
  • czuk1 09.07.19, 10:17
    rena-ta49 napisała:

> Najfajniejsze jest to ,ze "demokratom" nie podoba sie demokracjasmilesmile
    Jakie wyjście ma człowiek który musi uznawać zło mniejsze, tj. powszechnie funkcjonujący w świecie ustrój państwowy, ustrój demokratyczny. Pozostaje mi krytyka słabości demokracji , na przykładzie Polski.

> Inni "demokraci " dupy nie ruszają i nie chodzą na wybory ,czyli co trzeba ich zmusić?
    Wybory dotyczą wybierania konkretnych kandydatów. Polscy demokraci chodzą na wybory i głosują na przedstawionych im kandydatów.

> "Demokraci" szanują demokrację tylko wtedy ,kiedy oni wybory wygrywają?
    Demokraci szanują demokrację (bez względu na to kto rządzi) bo jest ona określona w konstytucji jako ustrój w Polsce. Wkurzeni są jeśli rządzący naruszają podstawy demokracji.

> Najlepsze jest to,że ci "demokraci" ,którzy utracili władzę ,a chcą do niej wrócić obiecują teraz to samo co dał PiS. I jak PO wygra wybory(nie daj Boże) i da ludziom te 500+ ,to to nie będzie z ich podatkówsmilesmile
    To pomieszanie z poplątaniem. Poplątanie dyskusji o ustroju, z poglądami Polaków i polityką socjalną rządzących. Tak , to nie dogadamy się.
    Po pierwsze - wszyscy politycy muszą stosować konstytucję a w niej zapisano - Art. 2. Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej.
    Po drugie - odpowiedzialni rządzący nie powinni mówić , że coś dają. Wiemy przecież, że rządzący mogą jedynie dysponować tym co naród wytworzy (jako PKB) , ściślej podzielić wypracowany dochód , wg koncepcji rządu.
    Po trzecie - rządzący powinni stosować istniejące prawo, państwem zarządzać racjonalnie, dbać o stan bezpieczeństwa , o rozwój gospodarczy, dbać o godne życie Polaków,.....
    Po czwarte - jest ciągłość władzy w Polsce i (wg mnie) nie do pomyślenia jest by po zmianie rządów zmieniały się radykalnie warunki funkcjonowania państwa i obywateli.... przez zmianę prawa.

> Zebyś ty czytał siebie ,jakie durnoty piszesz!
    Proponuję by każdy czytał swoje durnoty.
  • rena-ta49 09.07.19, 13:01
    Art. 2. Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej.

Noo i co? W którym miejscu rząd łamię ten art. Konstytucji i dlaczego ty jeszcze nie zawiadomiłeś o popełnienieniu przestępstwa?
    500+ w którym miejscu łamie ten art. Konstytucji?Czy wspomaganie rodzin,emerytów to łamanie prawa? Co ty bredzisz człowieku?
    W którym kraju obywatele nie sa wspomagani z podatków innych obywateli?
    W którym kraju nie płaci się podatkow?Co to za pierdolenie ,że z twoich podatkow rzad kogoś wspomaga,z moich też ,chociaż moja rodzina, ani ja nie korzystam z tej pomocy,to nie zawiszczę tego wspomagania!!
    Dla mnie sprawiedliwością społeczną jest wspomaganie rodzin ,a nie wspomaganie złodziei ,żeby jeszcze bardziej się bogacili.(vide Kulczyk i inni)
  • czuk1 09.07.19, 16:29
    Zawiadamiam ciągle na forach , na demonstracjach i manifach.
    Cd. Twojego wpisu nie nadaje się do polemiki ; brak w nim prawdy są słowa świadczące o całkowitym niezrozumieniu funkcjonowania państwa, totalnej stronniczości, błędnym i obłędnym rozumowaniu.
    Chyba znowu zaczniesz pisać sama do siebie. Bo przechodnie zatrzymują się coś zagadują, są przeganiani lub sami uciekają. Nawet czarek sam się wygasza, może ze wstydu. A wydawało się, że gospodyni jest mądra, uprzejma ale ze swoimi radykalnymi poglądami.
  • rena-ta49 09.07.19, 21:28
    Nawet czarek sam się wygasza, może ze wstydu.

A ty adwokat Czarka jesteś ,że w Jego imieniu sie wypowiadasz i wiesz czego wstydzi się Czarek?
    Ty o moje forum sie nie martw,ja też jestem wolnym człowiekiem i na swoim forum piszę co chce,
    wbij to sobie to głowy!!Zrozumiano?
    Ps. Imiona ,nazwiska piszemy z dużej litery,nie uczono towarzysza?
  • m.maska 09.07.19, 18:29
    czuk1 napisał:

> to jedynie "większość wyborców" a nie "większość wyborców uprawnionych do gło
    > sowania".

Widac pozostalym uprawnionym do glosowania, to zwisa i powiewa i nie ida do wyborow... licza sie wylacznie ci, ktorzy do wyborow ida i dokonuja wyboru i ta ilosc wyborcow stanowi 100%... skrzyknijcie sobie wszystkich przeciwnikow obecnego rzadu i niech glosuja i niech udowodnia, ze jest ich wiecej - jak na razie wybory do PE udowodnily, ze kiedy poszlo do wyborow 45% uprawnionych, to ta cala opozycyjna zbieranina poplynela, glownie na fali postkomuchow. Cimoszewicz, Miller, Belka, Sikorski - same skomprmitowane nazwiska - to od razu widac kto tam glosowal - przeciez nie byli to swiadomi wyborcy, wybierali nazwiska, ktore im sie kiedys obily o uszy... Skompromitowany Cimoszewicz nawet nie prowadzil kampanii i prosze bardzo. Buzek, ktory w tym wieku powinien siedziec i grzac nogi w cieplych papuciach - ale nie, w koncu tam za kazdy dzien leci niezla kasa - na ktora Ty tez dajesz... Mozesz sobie tylko pomarzyc o takich pieniadzach, za nicnierobienie.

--
    http://s7.directupload.net/images/120410/klvh35gq.jpg
    www.youtube.com/watch?v=wccL2xJ78sU
  • czarek_sz 09.07.19, 18:46
    Czuk jeśli jesteś przeciwko demokracji bo tak odczytuję to co napisałeś to co proponujesz w w zamian. Powrót do PRL czy też może do rządów III RP które od PRL w zasadzie niczym się nie różniły. Ja zawsze byłem ze demokracją i zawsze będę.
  • rena-ta49 09.07.19, 21:33
    czarek_sz napisał:

> Czuk jeśli jesteś przeciwko demokracji bo tak odczytuję to co napisałeś to co p
    > roponujesz w w zamian. Powrót do PRL czy też może do rządów III RP które od PRL
    > w zasadzie niczym się nie różniły. Ja zawsze byłem ze demokracją i zawsze będę
    > .

Oni są za specyficzną demokracją,demokracja jest wtedy kiedy oni są u władzy.
  • rena-ta49 09.07.19, 21:47
    Towarzysz może próbować wyjść z komunizmu, ale komunizm nie wyjdzie z towarzysza nigdy.
  • czuk1 09.07.19, 22:47
    rena-ta49 napisała:
    > Towarzysz może próbować wyjść z komunizmu, ale komunizm nie wyjdzie z towarzysz a nigdy.

Może najpierw ....co inni piszą na temat komunizmu w Polsce.
    Otóż w PRL był ...to - wg Wikipedii....

.... "system partii hegemonicznej . Struktury dominującej partii były ściśle stopione ze strukturami państwa. Gospodarka miała charakter centralnie sterowany. Przedsiębiorstwa prywatne były likwidowane, a ich mienie nacjonalizowano...... Wprowadzano przymus pracy. Oficjalną ideologią w państwach rządzonych przez komunistów była jedna z wersji ideologii komunistycznej (marksizm-leninizm, stalinizm, maoizm). Opozycja była zwalczana. Ograniczano wolność słowa za pomocą kontroli mediów i cenzury. Prowadzono również oficjalną politykę laicyzacji (ateizm państwowy). Obywatelom ograniczano możliwość swobodnego wyjazdu za granicę...."

Nie byłem komunistą ale jego ustrojowym beneficjentem. Jako syn biednego chłopa, wykształciłem się, miałem pracę w zawodzie, z powodzeniem i dorobkiem zawodowym przepracowałem ponad 50 lat, mam dzieci , wnuki i prawnuczkę. Nie wiem czy w kapitalizmie miałbym takie szanse. Nie wchodziłem do tzw. przez Ciebie komunizmu. Nie mam więc z czego wychodzić. Nie wiem jednak czy w kapitalizmie miałbym takie w/w szanse. Jako urzędnik pracowałem (ponad 50 lat) w dwóch ustrojach, jednakowo dobrze, lojalnie , wydajnie i pożytecznie dla społeczeństwa i państwa.
    Twój komunizm (ustrój) został przeze mnie, i moich współpracowników, wcześnie odrzucony. Zmiana ustroju była oczekiwana.. Ustrój ten zbankrutował, wcześniej niż zaczęło go rozmontowywać społeczeństwo. Akurat wtedy widziałem to naocznie, na co dzień w pracy i domu.

ps. *pisałem o"towarzyszu" . Nie da się .... przekonać, że to nietrafione. Jak w wierszu - "Strzyżono , golono".
    ** Zauważ też (z pojęcia - komunizm) jak blisko nam do socjalizmu, płyniemy tam wartkim nurtem , pod kierunkiem wodza, ale bez przymusu i ateizmu.... jak czerwonawe buraki.
  • czuk1 09.07.19, 22:04
    czarek_sz napisał:
    > Czuk jeśli jesteś przeciwko demokracji bo tak odczytuję to co napisałeś to co proponujesz w w zamian. Powrót do PRL czy też może do rządów III RP które od PRL w zasadzie niczym się nie różniły. Ja zawsze byłem ze demokracją i zawsze będę ale pod warunkiem, że rządzący będą liczyć się z opiniami
    .
    Krytykuję słabe strony demokracji i jej świadome wypaczanie przez rządzących, prowadzone w interesie ich partii. Ja też byłem i jestem za demokracją -traktuję ją jako zło mniejsze - ale ta dzisiejsza (modyfikowana niekorzystnie, obecnie w Polsce) wymaga ścisłego stosowania bądź modernizacji , w tym wprowadzenia skutecznych ograniczeń/blokad prawnych dla rządzących którzy nie stosują obowiązującego prawa, tworzą i wprowadzają prawo niezgodne z konstytucją i przyjętym prawem międzynarodowym, pozbawiają sędziów niezależności od rządu, prokuraturę traktują jako narzędzie politycznej walki . Krytykuję stan prawa w Nowej Polsce ustanawianego w dużym stopniu na dzisiejsze potrzeby partii rządzących, bez uwzględnienia strategicznych potrzeb państwa i obywateli. Również uważam - jak Ty - w polskiej (każdej) demokracji rządzący powinni się bardziej liczyć się z opiniami społeczeństwa obywatelskiego, zorganizowanego w stowarzyszania, organizacje i samorządy.
  • czarek_sz 09.07.19, 22:44
    Nie ma takiego ustroju politycznego który uszczęśliwiłby wszystkich bez wyjątku. Każdy system polityczny ma swoje dobre i złe strony ale najmniej złych i najwięcej dobrych ma demokracja. Krytykować można a nawet trzeba ale co innego krytyka i wskazywanie błędów bądź patologii a co innego walka z demokratycznie wybranym rządem nie po to by coś zmienić na lepsze ale aby obalić rząd /prosząc o pomoc wrogie nam państwa/ aby przejąć władzę. Co wspólnego ma z demokracją to co w 2015 r powiedział Schetyna że PO będzie totalną opozycją ? ano to że cokolwiek by nie zrobił rząd to i tak będą to torpedować i zwalczać wszelkimi sposobami z atakami na Polskę także na forum PE i w Berlinie a także w Moskwie. To tyle Czuk.
  • rena-ta49 09.07.19, 21:32
    Fakt ,że twarzami Polski w PE są stare,skompromitowane w Polsce komuchy jest wymownym świadectwem wizerunkowej i intelektualnej ruiny PO.
  • rena-ta49 05.07.19, 09:11
    czarek_sz napisał:

> I oni chcą uczyć moralności tych którzy takich rzeczy nie robią. Dzisiejsza opo
    > zycja to błogosławieństwo dla Polski za czym jak myślę stoi zamysł Boży. Temat
    > do długiej dysputy dlatego go nie rozwinę.

A dzisiaj zapadnie wyrok na mordercę ,syna prokuratorki w MS za czasów PO.
    Kajetan P,który zamordował i poćwiartował ciało lektorki j. włoskiego.
    Takie to jelity!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.