Dodaj do ulubionych

.... znowu wylecę...

08.11.19, 09:39
Wpadka Dudy na konferencji z Mosbacher. "Ostentacyjne złamanie protokołu"
mb 2 — 3 minuty

Zdjęcia z konferencji, które skomentował dr Janusz Sibora w rozmowie z "Faktem", pokazują stojących za pulpitami Andrzeja Dudę i Georgette Mosbacher jak równy z równym. To wpadka dyplomatyczna. Jak tłumaczy badacz, głowa państwa może urządzać konferencje tylko z głową innego państwa lub z premierem.
Nie po to jest protokół dyplomatyczny na świecie, żeby go tak ostentacyjnie łamać. Bo ten protokół coś wyraża: szacunek jednego państwa dla drugiego państwa, czyli podmiotów prawa międzynarodowego

- powiedział dla "Faktu" Sibora. Przypomniał również, że to powtórka z przeszłości, kiedy to Andrzej Duda podpisywał dokument przy biurku Donalda Trumpa na stojąco.Tłumaczył, że nie chodzi o "prestiżowe osobiste względy, tylko o szacunek dla państwa", a całą sytuację określa mianem "groteskowej".
Sibora: Odbieram to jako uszczerbek dla majestatu państwa
Janusz Sibora wyjaśnił, że po złożeniu listów uwierzytelniających ambasador formalnie jest przedstawicielem państwa i ma prawo żądać widzenia się z prezydentem. Natomiast jego pozycja nie uprawnia do występowania z nim np. w takiej sytuacji jaka miała miejsce z prezydentem Dudą.
To zdjęcie i ten sposób prowadzenia konferencji odbieram jako uszczerbek dla majestatu państwa, bo prezydent reprezentuje majestat Rzeczypospolitej. I to jest zapisane w konstytucji


.... moje prywatne zdanie. ...
Nic się stało. Majestat naszego Prezydenta nie został naruszony. Ani też Pani Ambasador nie urosła do rangi/roli
Prezydenta USA. To był wylewnie przyjazny gest Polski do USA.
Obserwuj wątek
  • rena-ta49 Re: .... znowu wylecę... 08.11.19, 16:46
   J Sibora nie ma racji bo gdyby oglądał relację filmową zamiast zdjęć z tego wydarzenia, to by zauważył, że Prezydent sam ogłosił tą informację a dopiero później poprosił panią Mosbacher za pulpit. Ale wtedy nie mógłby sobie pokrytykować. Tak więc protokołowi stało się zadość.
   https://pbs.twimg.com/media/EIt54I5XYAIYZVy.jpg
   Sibora to 'ekspert " Der Fuckt ,jak komentował opowieści o bigosie i pilnowaniu żon?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka