Dodaj do ulubionych

Lewaki,gdzie jest Polska? NIE MA!

23.11.19, 17:15
Przecież na zachodzie ludzie uśmiechają się... i w ogóle jest zajebiscie.I lewakom podaje to TVN?
https://pbs.twimg.com/media/EKEduriW4AAersm.jpg
Obserwuj wątek
      • czuk1 Re: Lewaki,gdzie jest Polska? NIE MA! 25.11.19, 11:02
        Przemoc nie ma imion - Lewak czy Prawak.
        Mnie przekonuje Seneka Młodszy, wpis na pięknym zdjęciu w wątku renat49.
        Nie ma się z czego cieszyć.
        Analizujmy wyniki polskich badań socjologicznych.
        Patrzmy jak bije polski zegar przemocy.
        Czytaj jak jest - www.niebieskalinia.pl/.
        Czarku. Dane wycinkowe, są z Europy.

--
        Ojczyznę swoją kocha się nie dlatego, że wielka ale za to , że własna - Seneka Młodszy
        • m.maska Re: Lewaki,gdzie jest Polska? NIE MA! 25.11.19, 16:45
          czuk1 napisał:

> Przemoc nie ma imion - Lewak czy Prawak.
          > Mnie przekonuje Seneka Młodszy, wpis na pięknym zdjęciu w wątku renat49.
          > Nie ma się z czego cieszyć.
          > Analizujmy wyniki polskich badań socjologicznych.
          > Patrzmy jak bije polski zegar przemocy.
          > Czytaj jak jest - www.niebieskalinia.pl/.
          > Czarku. Dane wycinkowe, są z Europy.
          >

Czyzby wycinkowe? skad ta wiedza? a moze raczej niepelne...oj naiwny, naiwny, naiwny, jak dziecko we mgle...

--
          http://www.bilder-hochladen.net/files/itqm-o3-3d8e.gif
          www.youtube.com/watch?v=wccL2xJ78sU
          • m.maska Re: Lewaki,gdzie jest Polska? NIE MA! 28.11.19, 15:16
            m.maska napisała:

> czuk1 napisał:
            >
            > > Przemoc nie ma imion - Lewak czy Prawak.
            > > Mnie przekonuje Seneka Młodszy, wpis na pięknym zdjęciu w wątku renat4
            > 9.

> > Nie ma się z czego cieszyć.
            > > Analizujmy wyniki polskich badań socjologicznych.
            > > Patrzmy jak bije polski zegar przemocy.
            > > Czytaj jak jest - www.niebieskalinia.pl/.
            > > Czarku. Dane wycinkowe, są z Europy.
            > >
            >
            > Czyzby wycinkowe? skad ta wiedza? a moze raczej niepelne...oj naiwny, naiwny, n
            > aiwny, jak dziecko we mgle...
            >
            >

Masz, posluchaj sobie, bo jestes tak zabetonowany, ze malo co sie przebija...

rozmowy.eu/co-takiego-niepokojacego-dzieje-sie-w-szwecji?fbclid=IwAR3sGukgoJWWTmSLuXSoSIpf7H2-b7gxq0iMbdJYw6zfXQM7xg3dyHGBCxc

--
            • czuk1 Re: Lewaki,gdzie jest Polska? NIE MA! 30.11.19, 07:53
              m.maska napisała:
              > > Czyzby wycinkowe? skad ta wiedza? a moze raczej niepelne...oj naiwny, naiwny, naiwny, jak dziecko we mgle...[
              Ocena taka jest nieuczciwa. Nie mam potrzeby uzyskiwania wiedzy pełnej o gwałtach. Żyję tu blisko 100 lat i obserwuję stosunki społeczne w Polsce. A takie sumaryczne statystyki mogą mnie tylko rozśmieszać. Wystarczy przejrzeć w sieci opinie fachowców, stowarzyszeń, mediów. Dlatego wskazałem linki do 2-3 takich źródeł wiedzy, w sieci. Tego jednak się nie czyta, nawet nie zauważa. Ale międli swoje, wyprowadza wnioski ..... że to katolicka nowa Polska pod rządami konserwatystów chroni Polki/Polaków przez patologiami. Dowodem na to są dane Eurostatu. Jaki to dowód ?
              I dzieje się to w dniach światowych .... "dyskusji o przemocy w świecie". Teraz właśnie jest natłok informacji na ten temat. Gwałt (pojęcie różne w poszczególnych krajach - rzutujące też na dane Eurostatu) jest tylko niewielkim fragmentem zjawiska przemocy. I o tym należałoby dyskutować.

Zdanie to jest z kosmosu. Jakby autorka dopiero na Ziemi wylądowała .A metryczki o Ziemianach poszczególnych daje ona w oparciu o zapisy w jej komputerze.
              Nie potrafię tego zrozumieć, bo czytam wpisy na forum .... bardzo inteligentnej właścicielki forum, będące dowodem na stałość Jej poglądów politycznej, najczęściej jakoś dokumentowanych . A tu

> Masz, posluchaj sobie, bo jestes tak zabetonowany, ze malo co sie przebija...
              Co ?????? .....mam słuchać opinii jednego człowieka i na tej podstawie wyprowadzać sobie pogląd
              na zjawiska gwałtów/ przemocy w Europie ? Faktycznie chcesz mnie zabetonować !

--
              Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - przewidywał Stefan Ossowiecki
              Sztandar PiS dumnie powiewa - uważa Końcówka Alfabetu
              Zło większym złem zwyciężaj!! - apel © KC PIS i e_PIS_kopatu.
              • czuk1 Re: Lewaki,gdzie jest Polska? NIE MA! 30.11.19, 07:57
                Uzupełnienie zdania:
                Nie potrafię tego zrozumieć, bo czytam wpisy na forum .... bardzo inteligentnej właścicielki forum.... będące dowodem na stałość Jej poglądów politycznych, najczęściej jakoś dokumentowanych . A we wpisie widzę lewitowanie w iluzjach i nieprawdzie.

--
                Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie -
                przewidywał Stefan Ossowiecki
              • m.maska Re: Lewaki,gdzie jest Polska? NIE MA! 01.12.19, 14:16
                czuk1 napisał:

A to co tam na gorze cytowales, to opinia wylacznie Twoja? czyli jednej osoby siedzacej w polskim zascianku, ktorej wydaje sie, ze wie jak wyglada to w Europie - no ale przeciez macie obowiazek plucia na Polske.
                Wiesz, ja tutaj mieszkam, dzien w dzien, od lat, i wiem jak jest tutaj i jade do Polski na kilka tygodni i mam porownanie - jak jest tam, potem jade na wycieczki, samodzielne, nie w autobusie, gdzie pilnuje mnie 50 innych osob, plus kierowca i przewodnik czy jakis inny rezydent a wieczorami obsluga hotelowa, slucham tutejszych ludzi, ktorzy wiedza co sie dzieje w ich kraju - gdzie zamkneli duzy supermarket, bo uchodzcy przychodzili, srali miedzy regalami(sorry, ale to trzeba nazwac po imieniu, bo Tobie sie wydaje, ze wszedzie lepiej byle nie w Polsce - cholera, dlaczego nie wyjechales z taka mentalnoscia?) i obsluguja sie jak chca nie placac - i co im zrobia? no tylko tyle, ze zamkna supermarket.
                Obserwuje od dawna to co wypisujesz, w Polsce wszystko jest dla Ciebie zle, niedobre, nie takie, wszystko Ci sie nie podoba - bo to polskie, bo flaga, bo "Bog, Honor; Ojczyzna" a jak bedzie "bob, humus, wloszczyna" to bedzie tak k.... nowoczesnie, swiatowo, po europejsku...
                Wiesz co? szkoda, ze takich jak Ty jest wielu - ten polski zacofany zascianek... w Europie, to inni szanuja polskie symbole bardziej anizeli Polacy we wlasnym kraju.
                Aha... Luk Triumfalny upamietniajacy Bitwe Warszawska, to tez be, tez zascianek - ale juz gdzie indziej w Europie, czy na swiecie, to jest super, tam sie jezdzi zeby takie budowle ogladac i poznawac historie tego kraju... ech te polskie kompleksy.

--
                • czuk1 Re: Lewaki,gdzie jest Polska? NIE MA! 02.12.19, 11:35
                  rena-ta49 napisała:

> Jednego człowieka mówisz/piszesz?
                  > To wrzuć w google przemoc w Szwecji,może nawet wystarczy samo słowo "Szwecja" i
                  > wyskoczy tysiące
                  > ,jak nie dziesiatki tysięcy art. o tym co dzieje się w Szwecji,jaka tam "demokr
                  > acja"

Dałaś mi link, dajesz uogólnienie ne podstawie jednej wypowiedzi. I każesz mi wierzyć.
                  Jeśli w Szwecji tacy są przybysze, to nic dziwnego......
                  Dla mnie wiarygodne bardziej jest Twoje opisanie sytuacji w Szwecji.
                  Oczywistym jest dla mnie, że w Szwecji więcej jest przemocy ale mały ma to związek z demokracją.
                  Raczej wiąże się ze stanem prawa - jego łagodnością a także zbiorowiskiem różnych narodów w Szwecji.
                  Nie kwestionuję też, że w Polsce pozytywny (dodatkowy) wpływ na stan przemocy ma powszechny katolicyzm -
                  ludzie boją się "grzeszyć" .
                  Ale nie jest mniej o kilkadziesiąt razy przypadków przemocy (w tym gwałtów) . Podałem źródła/linki które potwierdzają moją tezę. Dyskusja na ten sam temat toczyła się na "quanecie".

--
                  Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie -
                  przewidywał Stefan Ossowiecki
                  • m.maska Re: Lewaki,gdzie jest Polska? NIE MA! 02.12.19, 12:07
                    czuk1 napisał:

>mały ma to związek z demokracją.

Maly ma to zwiazek z demokracja?
                    Czy Ty wiesz co piszesz?
                    Tam jest CENZURA - a cenzura nie ma nic wspolnego z demokracja.

wpolityce.pl/spoleczenstwo/474618-wojna-gangow-szwecja-placi-wysoka-cene-za-masowa-imigracje
                    Kidawa-Blonska jest kompletna idiotka z glebokiego zascianka... jej durnowate gadanie o 7 tysiacach imigrantow, wciaz powtarzane to ma sie ochote tylko walnac w ten durny leb...
                    7 tysiecy - ach jakie to wspanialomyslne - niech ich sobie wezmie do wlasnego domu a nie decyduje za caly narod. Takich rzeczy nie wolno robic bez referendum.
                    Dzisiaj jest ich 7 tysiecy - o niewiadomej przeszlosci, nie wiadomo skad przyszli, kim sa, czy kogos juz zamordowali, czy moze zamordowali wielu...
                    7 tysiecy - oni maja prawo sprowadzic swoje rodziny. Przy zalozeniu, ze kazdy ma trzy zony, matke, ojca, ciotke, braci i 8 (tylko) dzieci - to tych 7 tysiecy trzeba przemnozyc przez min. 4 i tak z 7 tysiecy jest ich juz 28 tysiecy.
                    I oni maja prawo do bigamii - jednym slowem podwojne prawodawstwo, bardziej restrykcyjne dla rodowitych Europejczyków, bo oni takiego prawa nie maja.
                    Zapraszasz jednego goscia pod swoj dach - a on sprowadza Ci cala swoja rodzine i pociotkow i masz na nich pracowac zeby im bylo dobrze - bo skoro ich zaprosiles, to masz ich teraz utrzymywac.
                    Europa schodzi na psy...
                    Wieki cale mieli mozliwosci zrobic cos z Afryki - nic, dopoki byli tam Europejczycy cos tam bylo - teraz nawet RPA schodzi na psy, bo murzyny nie nadaja sie do pracy - przyjezdzaja do Europy, bo tutaj moga zyc na koszt bialych.
                    Mlodzi Europejczycy nie chca miec dzieci - po co sprowadzac na swiat przyszlych niewolnikow dzisiejszych imigrantow, ktorzy za lat 30-50 nakryja nas czapkami i zrobia z Europy to przed czym uciekali z Afryki czy Afganistanu, Pakistanu. To sa narody, ktore moga kozy pasac, bo to nie wymaga wysilku.

--
                    • czuk1 Re: Lewaki,gdzie jest Polska? NIE MA! 05.12.19, 13:00
                      Nie dogadamy się. Nie liczycie się z faktami, opiniami innych, dowodami rzeczowymi, przeinaczacie wypowiedzi uczestników, stosujecie wszystkie niedozwolone chwyty erystyczne, wierzycie bezgranicznie
                      rządzącym i bronicie do upadłego, działacie jak urzędnicy dzisiejszego reżimu .
                      Z drugiej strony, podziwiam Panią Renatę 49 za wielką medialną aktywność (choć brutalną), świetną wiedzę o tym co dzieje się w Polsce i świecie, za szybkie reagowanie , informowanie na forum o wydarzeniach politycznych i jasne ich opiniowanie. Kilkuosobowe grono uczestników forum "bez granic" jest dobrowolnie i w takim mocno ograniczone - "granicami" wyznaczonymi przez PiS. Dlatego też nie ma chętnych do brania udziału w forum, przypominającym mi odprawy dla urzędników sprzed 30-tu lat.
                      Ponieważ mam czasu prowadzić długich sporów na forach. Dlatego, ze względu na wyjątkową oryginalność tego forum - odniosę się do kilku wątków, a ściśle do pierwszych tam wpisów ; bez zagłębiania się w ogrom treści poszczególnych wątków. .... ale to w opcji sporów - "baba swoje a chłop (też) swoje"..., bez przekonania , że coś nowego wniosę do tego "forum twardych głów".

--
                      Co może być przyjęte bez dowodów , to może być odrzucone bez dowodów - łacińskie przysłowie, (wg Christophera Hitchensa)
                      Wiara - udawanie, że wie się coś, czego się nie wie - Peter Boghossian.
                      • rena-ta49 Re: Lewaki,gdzie jest Polska? NIE MA! 05.12.19, 13:47
                        Jakimi faktami?Jak na razie nie podajesz żadnych konkretnych danych.
                        O telefonie zaufania piszesz,jak to ma się do potwierdzonych danych,do statystyk?Konkrety prosze.
                        Nie,to ty czegoś nie rozumiesz albo udajesz,że nie rozumiesz.
                        Gdyby w Polsce panowała taka przemoc jak ty sugerujesz to sądzisz,że Eurostat nie umieściłby nas w tej statystyce? Z czego ta „wyjątkowa sympatia” dla Polski wynika,że nie znaleźliśmy się w tej statystyce na „zaszczytnych „ miejscach, jak sadzisz?
                        Może jednak zwróć się do Eurostatu z pretensjami jak śmie w swoich statystykach Polski nie umieszczać na zaszczytnych pierwszych miejscach w/s przemocy.

• czuk1 Re: Lewaki,gdzie jest Polska? NIE MA! 07.12.19, 16:30
                          rena-ta49 napisała:

> Jakimi faktami?Jak na razie nie podajesz żadnych konkretnych danych.
                          > O telefonie zaufania piszesz,jak to ma się do potwierdzonych danych,do statysty
                          > k?Konkrety prosze.
                          > Nie,to ty czegoś nie rozumiesz albo udajesz,że nie rozumiesz.
                          > Gdyby w Polsce panowała taka przemoc jak ty sugerujesz to sądzisz,że Eurostat n
                          > ie umieściłby nas w tej statystyce?
                          Z czego ta „wyjątkowa sympatia” dla Polski
                          > wynika,że nie znaleźliśmy się w tej statystyce na „zaszczytnych „ miejscach, ja
                          > k sadzisz?
                          > Może jednak zwróć się do Eurostatu z pretensjami jak śmie w swoich statystykach
                          > Polski nie umieszczać na zaszczytnych pierwszych miejscach w/s przemocy.
                          >
                          Każdy urząd statystyczny zbiera jedynie, sumuje i publikuje dane statystyczne od podmiotów zobowiązanych do składania sprawozdań. Owszem, jednostki organizacyjne krajowych urzędów statystycznych kontrolują wyrywkowo jakość sprawozdań statystycznych. W wyniku takich kontroli nie wykryjemy , że ewidencja zjawisk obejmowanych sprawozdawczością statystyczną nie obejmuje wielu przypadków i zdarzeń, gdyż (po prostu) nie zostały one zarejestrowane. I ta jest z analizowaną przemocą , w tym gwałtami. Aby mieć tu dane prawdziwe trzeba by zmienić system rejestracji przemocy, bo duża część przypadków pomocy nie jest zgłaszana do miejsc rejestracji tych zjawisk. Przyczyny tego stanu rzeczy są wielorakie , tkwią (m.in) w różnicach kultury narodów i obyczajów.
                          Nie jestem w swojej opinii o zaniżeniu danych dla Polski odosobniony. W swoich opiniach , zainteresowanych kieruję do sieci internetowej, podałem też wycinkowe dane z badań socjologicznych , p. profesor .... (czytaj na forum "quanet"). Nie będę się powtarzał.

ps. Śmieszyć mnie jedynie może Twoje powyższe rozumowanie, przygany i wysyłanie do Eurostatu ; mnie, który był 11 lat kierownikiem przodującego inspektoratu statystycznego. ?!
                          • rena-ta49 Re: Lewaki,gdzie jest Polska? NIE MA! 07.12.19, 18:03
                            Zrozum,ja wkleiłam dane ,ktore podaje Eurostat n/t przemocy ,
                            ty się z nimi nie zgadzasz ,wiec nie polemizuj ze mna ,a z Eurostatem i udowodnij im
                            ,że podają nieprawdziwe dane!Ja nie mam powodów nie wierzyć Eurostatowi,gdyż nie mam żadnych dowodów
                            na to ,że rozmijaą się z prawdą!
                          • rena-ta49 Re: Lewaki,gdzie jest Polska? NIE MA! 07.12.19, 18:11
                            "ps. Śmieszyć mnie jedynie może Twoje powyższe rozumowanie, przygany i wysyłanie do Eurostatu ; mnie, który był 11 lat kierownikiem przodującego inspektoratu statystycznego. ?!"

Porównujesz siebie,kierownika jakiegoś podrzędnego inspektoratu statystycznego do Eurostatu?
                            Chyba nic bardziej śmiesznego dziś nie przeczytam!!

Eurostat jest urzędem statystycznym Unii Europejskiej z siedzibą w Luksemburgu. Jego misją jest dostarczanie wysokiej jakości statystyk dla Europy. Wypełniając swoją misję, Eurostat promuje następujące wartości: szacunek i zaufanie, wspieranie doskonałości, promowanie innowacji, zorientowanie na usługi, niezależność zawodową. Szukając sposobów na ciągłe doskonalenie swoich produktów i usług, Eurostat zyskał uznanie Europejskiej Fundacji Zarządzania Jakością „Zaangażowany w doskonałość” w listopadzie 2016 r.

Dostarczenie Unii Europejskiej statystyk na poziomie europejskim, które umożliwiają porównania między krajami i regionami, jest kluczowym zadaniem. Społeczeństwa demokratyczne nie funkcjonują właściwie bez solidnej podstawy wiarygodnych i obiektywnych statystyk. Z jednej strony decydenci na szczeblu UE, w państwach członkowskich, w samorządach lokalnych i przedsiębiorstwach potrzebują statystyk, aby podejmować te decyzje. Z drugiej strony społeczeństwo i media potrzebują statystyk, aby uzyskać dokładny obraz współczesnego społeczeństwa i ocenić wyniki polityków i innych. Oczywiście statystyki krajowe są nadal ważne dla celów krajowych w państwach członkowskich, podczas gdy statystyki UE są niezbędne do podejmowania decyzji i oceny na poziomie europejskim.

Statystyki mogą odpowiedzieć na wiele pytań. Czy społeczeństwo zmierza w kierunku obiecanym przez polityków? Czy bezrobocie rośnie czy maleje? Czy jest więcej emisji CO2 niż dziesięć lat temu? Ile kobiet idzie do pracy? Jak radzi sobie gospodarka twojego kraju w porównaniu do innych państw członkowskich UE?

Międzynarodowe statystyki są sposobem na poznanie sąsiadów w państwach członkowskich i krajach spoza UE. Są ważnym, obiektywnym i praktycznym sposobem pomiaru tego, jak wszyscy żyjemy.

Zmieniająca się rola Eurostatu
                            Eurostat został utworzony w 1953 r. W celu spełnienia wymagań Wspólnoty Węgla i Stali. Z biegiem lat jego zadania uległy rozszerzeniu, a kiedy Wspólnota Europejska została założona w 1958 r., Stała się Dyrekcją Generalną (DG) Komisji Europejskiej. Dzisiaj Eurostat jest częścią portfolio Paolo Gentiloni , komisarza ds. Gospodarki. Kluczową rolą Eurostatu jest dostarczanie statystyk innym DG i dostarczanie danych Komisji i innym instytucjom europejskim, aby mogły one określać, wdrażać i analizować polityki Wspólnoty.

Rezultat: Eurostat oferuje całą gamę ważnych i interesujących danych, które rządy, przedsiębiorstwa, sektor edukacji, dziennikarze i społeczeństwo mogą wykorzystać w swojej pracy i życiu codziennym.

Wraz z rozwojem polityk wspólnotowych rola Eurostatu uległa zmianie. Dzisiaj gromadzenie danych dla UGW i rozwój systemów statystycznych w krajach kandydujących do członkostwa w UE są ważniejsze niż dziesięć lat temu.
                            ec.europa.eu/eurostat/about/overview

I jeszcze napisz czym/kim ty nie byłeś ,bo z tego co pamietam,to finansistą,bankowcem ,prawnikiem,
                            a twój zawód to dyrektor ,czy kierownik?

• m.maska Re: Lewaki,gdzie jest Polska? NIE MA! 02.12.19, 15:17
                    czuk1 napisał:

> Ale nie jest mniej o kilkadziesiąt razy przypadków przemocy (w tym gwałtów) . P
                    > odałem źródła/linki które potwierdzają moją tezę. Dyskusja na ten sam temat toc
                    > zyła się na "quanecie".[/i]
                    >

Twoja teza... no dobra, to kiedy ostatnio w Polsce wydarzylo sie cos takiego, czy moze podobnego, tylko prosze o konkretne przyklady:

dorzeczy.pl/swiat/25588/Po-zamachu-w-Londynie-Max-Kolonko-Wojujacy-islam-zalewa-Europe-Musimy-sie-zbroic.html
                    wiadomosci.wp.pl/atak-na-london-bridge-polak-jednym-z-bohaterow-ktory-rzucil-sie-na-terroryste-6451645117167233a
                    wyborcza.pl/7,75399,22250921,nowy-podejrzany-w-sprawie-zamachu-na-la-rambli-w-barcelonie.html
                    www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/nicea-ciezarowka-wjechala-w-tlum-ludzi-strzelanina,661142.html
                    www.wikiwand.com/pl/Zamach_w_Berlinie_(2016)
                    wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/614186,holandia-kilka-osob-rannych-w-ataku-nozownika-w-hadze.html
                    Wiesz na czym polega ta zasr... poprawnosc? ze nie maja nawet odwagi nazwac tego po imieniu... to nie byl zamach terrorystyczny? jesli rosly mezczyzna rani troje dzieciakow? i jest mi scheiss egal, czy ma to podloze religijne czy jest to psychopata, jest to terror.
                    Litosciwie nie wkleje Ci wiecej takich linkow - mialbys za duzo czytania... to co dzieje sie w USA - to juz tylko wisienka na torcie.
                    No dalej, a teraz pokaz mi te "liczne" przyklady przemocy w Polsce.

--
                    http://s7.directupload.net/images/120410/klvh35gq.jpg
          • czuk1 Re: Lewaki,gdzie jest Polska? NIE MA! 25.11.19, 18:28
            rena-ta49 napisała:

> No popatrz,dlaczego to TVN nie opublikował danych n/t tej ogromnej przemocy w Polsce?

Chyba nikt nie uwierzy , że u nas wskaźnik gwałtów wynosi 2 na 100 osób a na Zachodzie wskaźniki są kilkadziesiąt razy wyższe. Media nagłaśniają to co uważają za ważne , wiarygodne, pouczające,....

> Nie sądzisz ,że na tle innych krajów jednak odstajemy?Czego dowodem jest powyższy skrin ?
            > Polska nie znalazła się w czołówce w Europie?

To, że w danych statystycznych Eurostatu Polska znalazła się na pierwszym pozytywnym miejscu wcale nie znaczy, że u nas jest tak cudownie. Wczoraj od przedstawicielki Niebieskiej Linii usłyszałem, że z badań prof. Beaty Gruszczyńskiej można się dowiedzieć, że co 2,5 doby z powodu nieporozumień rodzinnych ginie jedna osoba, co 40 sekund jakaś osoba jest ofiarą przemocy. Corocznie jest ok. 2 mln przypadków przemocy (psychicznej, fizycznej, seksualnej, ekonomicznej). Co trzecia kobieta poddawana jest przemocy.
            W tongue_outolsce uczestnicy (głównie ofiary przemocy) boją się zgłaszać przemoc, nie wierzą w skuteczną pomoc, obawiają się pomówień i napiętnowania otoczenia. Polacy przekonani są , że rodzina to świętość, że nikt nie powinien wtrącać się do rodzinnych sporów. Interwencje Policji i straży miejskiej podejmowane są niechętnie.

--
            • rena-ta49 Re: Lewaki,gdzie jest Polska? NIE MA! 26.11.19, 06:51
              A kto mówi,że jest cudownie?Z tych danych jedynie wynika ,że w przytoczonych krajach przemoc jest znacznie większa niż w Polsce!Weź zarzuć TVN-owi i Eurostatowi kłamstwo!
              Eurostat publikuje twarde dane z Europy.
              tysol.pl/a40084-Szokujace-dane-Eurostatu-ws-gwaltow-Kobiety-w-Polsce-48-razy-bezpieczniejsze-niz-w-Anglii
              • czuk1 Re: Lewaki,gdzie jest Polska? NIE MA! 26.11.19, 21:58
                rena-ta49 napisała:

> A kto mówi,że jest cudownie?Z tych danych jedynie wynika ,że w przytoczonych krajach przemoc jest znacznie większa niż w Polsce!Weź zarzuć TVN-owi i Eurostatowi kłamstwo!
                > Eurostat publikuje twarde dane z Europy.

Te dane Eurostatu są zebrane mechanicznie z krajów europejskich. Nie odzwierciadlają one dlatego prawdy o zjawiskach społecznych , które wymagają badań reprezentacyjnych, sondażowych , ankietowych.
                Mamy podobne zdanie. Nie mogę mieć (akurat tu) pretensji do Eurostatu za kilkudziesięciokrotnie niższy wskaźnik gwałtów w Polsce, niż w Europie Zachodniej. Wypadało by się (durnowato) cieszyć z takich wskaźników. Ale ... każdy głupi ma swój rozum. Kiedy jeszcze zostanie poparty badaniami naukowymi i opiniami, obserwacjami otoczenia - wyłoni się prawda.
                Faktycznie przemoc seksualna, fizyczna, psychiczna, ekonomiczna w Polsce jest na poziomie wysokim, wręcz alarmującym. Wystarczy okiem rzucić na wyniki badań prof. Beaty Gruszczyńskiej; czy takie przypadkowe informacje :
                pl.boell.org/sites/default/files/dosc_milczenia._przemoc_seksualna_wobec_kobiet_1.pdf
                www.racjonalista.pl/forum.php/s,301075

--
                Sporo jest głupców negujących zmiany klimatyczne i zagrożenie spowodowane tymi zmianami. Na szczęście stale ich ubywa.---- snajper55 na forum Aquanet.
              • rena-ta49 Re: Lewaki,gdzie jest Polska? NIE MA! 01.12.19, 07:43
                Czy wyobrażacie sobie aby jakiś obwieszony granatami chrześcijanin z maczetą albo nożem latał po Dubaju, Mekce albo po dzielnicy Molenbeek i z okrzykiem "szczęść Boże" mordował przypadkowych przechodniów? ....nie wyobrażacie sobie?! Bardzo ciekawe dlaczego?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka