Dodaj do ulubionych

16.00 pod sądami zobaczymy Gawłowskiego,

01.12.19, 12:02
Neumanna, Kwiatkowskiego, Burego, Piniora, Grabarczyka?Wybiorą się bronić kasty sędziowskiej i bezkarności ludzi PO-PSL?
Obserwuj wątek
   • rena-ta49 Re: 16.00 pod sądami zobaczymy Gawłowskiego, 01.12.19, 17:37
    Ciekawe czy ten sędzia też protestuje?
    SSN Edward Matwijów - 20 lat w PZPR, współdziałał z SB - właściciel lokalu kontaktowego, ps. „Marynarz”. Brat z SB/ojciec z MO. Absolwent WUML. Skazywał w stanie wojennym - np. księdza za głoszenie patriotycznych kazań. W SN do 2015 r.
    https://pbs.twimg.com/media/Domj4_-XgAAuEZi.jpg
    niezalezna.pl/238603-pupile-bezpieki-i-entuzjasci-partii-komunistycznej-zobacz-liste-sedziow-sadu-najwyzszego
      • rena-ta49 Re: 16.00 pod sądami zobaczymy Gawłowskiego, 01.12.19, 20:01
       Śpiewak: Dlaczego nie pójdę na demonstrację w obronie sądów? Są oazą feudalnych stosunków społecznych

       ...."Demonstracje w całej Polsce mają się rozpocząć o godz. 16. Do udziału zachęca m. in. noblistka Olga Tokarczuk.

       Tymczasem aktywista miejski Jan Śpiewak, od lat walczący z warszawskimi reprywatyzatorami, zamieścił na Facebooku obszerny wpis, w którym tłumaczy, dlaczego nie weźmie udziału w proteście. Jak przyznaje, w przeszłości chodził na demonstracje w obronie sądów. Co więcej, był nawet ich organizatorem. Co się jednak zmieniło?
       "Wierzyłem, że nacisk społeczny wymusi na sędziach odrobinę refleksji. Propozycję zmian i oczyszczenie się z czarnych owiec. Po trzech latach od wybuchu afery reprywatyzacyjnej widzę, że sądy i cały wymiar sprawiedliwości wymagają radykalnej demokratycznej reformy. Polskie sądy są dzisiaj oazą i gwarantem feudalnych stosunków społecznych" – stwierdza gorzko Jan Śpiewak.

       Dalej aktywista pisze: "Nie pójdę na demonstrację, bo sądy dalej nic nie zrobiły z sędziami, którzy ustanawiali kuratorów dla 140 latków, nie pójdę na demonstrację póki środowisko nie zrobi nic z sędziami, którzy eksmitowali na bruk lokatorów wyrzucanych przez mafię reprywatyzacyjną, nie pójdę na demonstrację, dopóki za łapownictwo będą dawały wyroki w zawieszeniu jak dla szefa Platformy Obywatelskiej w Piasecznie, nie pójdę na demonstrację póki sądy będą dawały wyroki w zawieszeniu dla liderów grup przestępczych jak Piotra Baczkowskiego ps. Łapa, który ukradł kilkadziesiąt kamienic w Krakowie i został wypuszczony następnego dnia z więzienia po ogłoszeniu wyroku, nie pójdę na demonstrację dopóki sądy będą surowe wobec słabych i bezsilne wobec silnych".

       "Radykalna demokratyzacja sytemu sprawiedliwości - zarówno sądowego jak i prokuratorskiego. Nie mam gotowych recept, ale nie ulega dla mnie wątpliwości, że jest to jedna z kluczowych spraw do rozwiązania w najbliższym czasie jeśli chcemy żyć w prawdziwie demokratycznym państwie" – konkluduje Jan Śpiewak.

       dorzeczy.pl/kraj/122143/spiewak-dlaczego-nie-pojde-na-demonstracje-w-obronie-sadow-sa-oaza-feudalnych-stosunkow-spolecznych.html
       Przypomnę ,że to ten sam Śpiewak:
       www.tysol.pl/a38514--Chyba-bede-musial-uciekac-z-Polski-J-Spiewak-otrzymal-225-tys-zlotych-kary-za-uzycie-sformulowania%E2%80%A6

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka