Dodaj do ulubionych

Groteskowy antykomunizm, czyli zagadka polityczna

07.12.19, 14:50
Proponuje troche rozrywki w sobotnie szarobure popołudnie - zagadka brzmi: kto jest autorem tych słów:

Najbardziej groteskowa i żałosna cecha PiS, to wydumany ANTYKOMUNIZM!
Wiecie co jest najbardziej zabawne w wyznawcach PiS? Jasne, jasne, wiele rzeczy, ale jest jedna najśmieszniejsza - ANTYKOMUNIZM. Przeciętny wyznawca PiS podobnie jak jego guru, za komuny miał pełne pory i grzecznie wypełniał postanowienia WRON. Na 100 wyznawców, może jeden dostał zomowską pałką i to za rysowanie gwoździem Nyski, po pijaku. Za to 100 na 100, jak tylko Gierek obniżył cenę margaryny, już byli szczęśliwi i dochodzili do wniosku, że się nie ma co awanturować. 100 na 100, gdyby im w 1989 roku powiedzieć, że wolność oznacza brak przyzakładowej kasy zapomogowej, 13 pensji, wynoszenia narzędzi z zakładu i Boney M w Sopocie, rzuciłoby się PRL na ratunek. Antykomunizm PiS jest tak autentyczny jak cycki Dody. Jak powiedział Frasyniuk, 2% polskiego społeczeństwa miało odwagę autentycznie walczyć o wolność. Ja dodam, że reszta walczyła o salceson i wódkę i komunizm nie specjalnie im przeszkadzał. Dziś się tak ochoczo przypomina 10 milionów działaczy Solidarności i to im przypisuje wielkie zasługi, nie jakimś tam Kuroniom, Michnikom, Borusewiczom, którzy się na robotniczej krwi "nachapali". A ja się pytam, skoro ta bohaterska 10-cio milionowa armia, walczyła o wolność, nie o kiełbasę, to jak to się stało, że po tym jak generał wyjechał z czołgami na ulicę, 9,99 miliona zamknęło okiennice, a garstka desperatów, ledwie 10 tys. zostało internowanych. Co mógł generał zrobić, gdyby 10 milionów prostych, szarych bohaterskich działaczy wyszło na ulicę? Co dziś robi te 9.9 miliona, które narobiło w pory? Ano nazywa złodziejami i komuchami tych, co mieli odwagę siedzieć za wolność. Teza oszołoma: "To prości Polacy, zbudowali wolną Polskę, a tamci zdradzili i poszli kraść do władzy". Było dokładnie odwrotnie, to 10 milionów prostych działaczy podkuliło ogonki i ledwie kilka tysięcy postawiło się komunie. Dziś tamten tchórzliwy tłum ustawia po stronie ZOMO nielicznych bohaterów. Co więcej te 10 milionów pyta, co ja z tego mam? Kto mi za patriotyzm i walkę z komuną zapłaci? Słynne 21 postulatów, to manifest socjalny, w który doradcy Wałęsy z KOR wpletli idee i skromny pakiet wolnościowy. Zaledwie 5 punktów dotyczyło demokratyzacji, praw jednostki i wolności słowa, 16 postulatów, brzmi dziś jak program samoobrony.
[...]
PiS to płycizna intelektualna, masowość, disco polo socjalne, gęba pełna frazesów, a tak naprawdę walka nie o ideały, a o salceson, nie o wolność, ale o socjalną garkuchnię i nie o Polskę, a o PRL
Obserwuj wątek
    • rena-ta49 Re: Groteskowy antykomunizm, czyli zagadka polity 07.12.19, 18:14
      Największym,groteskowym antykomunistą jak dotąd był i jest elektryk, zwany Bolkiem!

No i co w zwiąkzu z tym?
      Czy autor tego tekstu z przed ponad 12 lat jest politykiem czy kiedykolwiek by politykiem czy może jest tylko blogerem?
      Bawimy się w cytaty?
      Czyje to słowa, i czy to prawda czy kłamstwo?:
      Od wczesnej zimy odpowiadam już po raz 153. na to pytanie. Powiedziałem, że nie wybieram się do Brukseli i to podtrzymuję

• rena-ta49 Re: Groteskowy antykomunizm, czyli zagadka polity 07.12.19, 18:14
        rena-ta49 napisała:

> Największym,groteskowym antykomunistą jak dotąd był i jest elektryk, zwany Bol
        > kiem!
        >
        > No i co w zwiąkzu z tym?
        > Czy autor tego tekstu z przed ponad 12 lat jest politykiem czy kiedykolwiek by
        > politykiem czy może jest tylko blogerem?
        > Bawimy się w cytaty?
        > Czyje to słowa, i czy to prawda czy kłamstwo?:
        > Od wczesnej zimy odpowiadam już po raz 153. na to pytanie. Powiedziałem, że
        > nie wybieram się do Brukseli i to podtrzymuję

>
      • rena-ta49 Re: Groteskowy antykomunizm, czyli zagadka polity 07.12.19, 18:38
        Antykomunista Frasyniuk ,ktory jak powiedział Czarzasty antykomunisci dogadali się z komunistami przy Okrągłym Stole i stali się nagle właścicielami firm.
        A czyje to słowa?
        "Tak więc panie Frasyniuk,z ostrożności procesowej sformułuję parafrazę pańskiego dzisiejszego pytanie tak;skoro jako działacz podziemia ruszył pan z biznesem na kilkadziesiąt ciężarówek na początku lat 90-tych,to albo pan........ś,albo pan jesteś........"

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka