Dodaj do ulubionych

Szkoła Podstawowa nr 55 w Krakowie

19.01.06, 17:43
Witam. Czy ktoś wie może coś na temat tej szkoły? Jaki poziom nauczania, jacy
nauczyciele, jaka atmosfera? Chodzi mi zwłaszcza o klasy 4-6. To szkoła przy
ul. Dobczyckiej na Woli Duchackiej.
Edytor zaawansowany
  • peliczapla 21.01.06, 16:55
    Hej! Czy naprawdę nikt nic o tym miejscu nie wie? Bardzo mi zależy na wszelkich
    opiniach, nawet z drugiej ręki, zasłyszanych itd.
  • Gość: Cocu IP: 62.111.139.* 24.01.06, 12:15
    Chodziłem do tej szkoły, co prawda było to ponad 9 lat temu ale miło wspominam.
    Ostatnio byłem tam kilka razy (brat kumpla właśnie tam uczęszcza). Szkoła
    odnowiona, ładnie, schludnie, jest duże boisko szkolne a to dla dzieciaków
    ważne. Kadra nauczycielska z tego co się orientuje to nie zmieniła się aż tak
    drastycznie. Zresztą podstawówka to jeszcze nic wielkiego, w większości jest
    ten sam poziom nauczania. Problem zaczyna się na poziomie gimnazjum, wtedy
    mozna już mówić o dobrych i złych szkołach. Tak przy okazji na przyszłość od
    razu odradzam gim. 27 na Malborskiej, 3 lata wyjęte z życiorysu. Wylęgarnia
    żuli i niski poziom nauczania. No ale to tak na marginesie :).
    Ogólnie rzecz biorąc to moge spokojnie polecić 55.
    Pozdrawiam
  • Gość: peliczapla IP: *.lesko.tke.pl 25.01.06, 16:44
    Serdeczne dzięki, Cocu. A może wiesz jeszcze i to, czy bardzo daje się odczuć
    fakt, że w tym samym budynku mieści się też inna placówka edukacyjna (Zespół
    Szkół Specjalnych, zdaje się)? Czy jest przez to ciasno? No i czy nauczyciele z
    tej szkoły są tacy raczej "zapyziali" (bo podobno kadra do najmłodszych nie
    należy), czy mimo wszystko chce im się zorganizować coś dla dzieciaków:
    wycieczkę, kino, teatr, jakiś konkurs? Jeśli jeszcze tu zajrzysz, to bardzo Cię
    proszę o odpowiedź. Również pozdrawiam.
  • peliczapla 07.02.06, 11:15
    Podbijam, bo bardzo mi jednak zależy, żeby ktoś coś jeszcze o tej szkole
    napisał...
  • Gość: gonzo IP: 62.111.139.* 20.02.06, 11:12
    skończyłem tą szkołę i uważam że nie jest źle,naprawdę bardzo miło wspominam
    czas spędzony w tej szkole.Jeśli chodzi o kadre to chce im sie organizowac
    różnego rodzaju konkursy czy wyjscia,bo często można zobaczyc ze dzieci gdzies
    wychodzą itd.Mysle ze oplaca sie chodzic do tej szkoly bo jest tu raczej
    spokojnie...boiska są juz dwa!trawiaste i betonowe no i boisko do kosza.full
    wypasss!polecam i pozdro :)
  • Gość: Agucio IP: 62.111.139.* 14.03.06, 20:06
    Rok temu skonczylam te szkole i na pewno bede ja wspominac bardzo, bardzo mile.
    Kadra moze nie jest najmlodsza (w czesci - mlodzi nauczyciele tez sa), ale za
    to dobrze uczy. W szkole nie jest ciasno, a Zespolu Szkol Specjalnych prawie w
    ogole sie, ze tak powiem, 'nie czuje'. Naprawde, moge spokojnie polecic te
    szkole. Spedzilam w niej super szesc lat w moim zyciu. Co do gimnazjum - tak
    samo, odradzam Gimnazjum nr 27 przy ul. Malborskiej.
  • Gość: jjj IP: *.net.autocom.pl 15.09.08, 19:51
    A wez typek sie odpie.... od 27 !!!!!!!!!!!!!!
  • Gość: ghm IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.05.06, 21:54
    Chodziłem tam rok do szkoły .Nawet znośnie
  • Gość: peliczapla IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.05.06, 12:31
    O, to pierwsza nie tak entuzjastyczna opinia. Czy mógłbyś ją trochę rozwinąć?
    Czemu było tylko "znośnie" i dlaczego chodziłeś tam tylko rok?
  • Gość: Maniek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.10.06, 11:43
    to super szkoła tu chodze od 1 klasy ponad średni poziom super prze fajni
    nauczyciele wogul spoko!!!
  • Gość: były uczeń IP: *.autocom.pl 08.12.06, 21:40
    atmosfera miła. nauczyciele suuper. nauczanie jak dla mnie było za wysokie :PP
    pozdrawiam (chodziłem do tej szkoły 6 lat.) i byłem strasznie zadowolony, wiele
    z tego wyniosłem..! :) pozdrawiam!
  • Gość: Magda IP: *.autocom.pl 27.03.06, 17:21
    Chodziłam do tej szkoły dwa lata temu. a Więc jest wniej wysoki poziom
    nauczania, świetna atmosfera oraz nauczyciele. Bezpieczęństwo też niczego sobie.
  • Gość: Ania D. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.04.06, 00:42
    Witajcie
    Również chce dorzucić swoje trzy grosze. Szkołę podstawową wspominam bardzo
    miło. Skończyłam ją jakieś 10 lat temu. To były piękne czasy. Nauczyciele
    wspaniali. Pozdrawiam ciocię Andreę :) W najbliższym czasie zamierzam ją
    odwiedzić. Dawno już tam nie byłam. To pięknie, że stworzyli tam także szkołę
    specjalną. Dzieci zdrowe mają możliwość poznania, że dzieci niepełnosprawne
    także są ludźmi. Akurat znam jedną 14 letnią Magdę na wózku, która uczęszcza do
    tej szkoły. Jest to bardzo kochana dziewczyna. Ma niewielki dorozwój, straciła
    oboje rodziców i mieszka w Domu Pomocy Społecznej. A jeśli chodzi o Gimnazjum
    nr 27 przy ulicy Malborskiej to ODRADZAM. Przez ostatnie 4 lata miałam do
    czynienia z tymi uczniami. Zdemoralizowana młodzież. Alkohol, głośna muzyka
    techno i to jeszcze w piątki (obok jest kościół), papierosy, itp.
  • Gość: Ania D. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.06, 10:48
    Oczywiście, skończyłam tę podstawową szkołę nr 55 :)
  • Gość: peliczapla IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.04.06, 15:25
    Serdecznie dziękuję za wszystkie dotychczasowe wypowiedzi (oczywiście proszę o
    jeszcze: im więcej, tym lepiej). Już byłam na pierwszej rozmowie w 55-tce.
    Wrażenia raczej pozytywne, choć jest jedna baaardzo przykra sprawa - komasacje
    klas IV. Wiem, tak się dzieje w wielu szkołach, ale akurat w SP 55 już klasy I-
    III były dość liczne, a zatem połączone klasy IV liczebnie będą dochodzić do...
    czterdziestki uczniów. Fatalnie, że w czasach niżu demograficznego dochodzi do
    takich absurdów, zamiast do podnoszenia jakości kształcenia. Nie wiem, czy i w
    Waszych szkolnych czasach w SP 55 uczyliście się w tak dużych klasach? A czy
    ktoś miałby jakieś sugestie co do fajnych wychowawców? Jeszcze nie podjęłam
    decyzji o przenosinach córki z dotychczasowej szkoły, właśnie ze względu na te
    niepomyślne wieści. Ale nadal czekam na argumenty - za lub przeciw. Pozdrawiam!
  • Gość: KŁ IP: *.chello.pl 25.04.06, 21:50
    moja córcia ma tam iśc do pierwszej klasy. Do kogo warto?
  • Gość: Monika IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.05.06, 14:16
    Ja chodziłam tam do szkoły! Polecam panią Wolff
  • kaha1 11.06.06, 11:38
    podciągam wątek. Może jeszcze ktoś?
  • Gość: M IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.08.06, 07:55
    Znam ta szkołe, gdyż jestem jej absolwetką. I musze pzryznać ze wielu
    nauczycieli odeszło ale ci ze "starej kadry" którzy pozostali zasługuja na
    szacunek i pochwale pod wzgledem podejście do uczniów. Mam 21 lat a do tej pory
    odwiedzam ta szkołe i jej nauczycieli, ponieważ wiem ze wiele dzieki nim sie
    nauczyłam- zarówno intelektualmie jak i emocjonalnie.
  • Gość: SoS IP: 194.0.102.* 22.06.07, 16:53
    Ja znam tą szkole uczeszczam do niej tok nauczania bardzo dobry !! super jest w
    tej szkole ;) akurat teraz skonczylam i sie wybieram do gim a z tego powodu
    bardzo zaluje. Naprawde fajne osoby, fajna szkola, fajnie nauczyciele ;P, fajnie
    tam bylo :)
  • Gość: Magda IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.10.07, 12:17
    Szkoła dobra, nauczyciele również. Budynek szkoły zadbany. Warunki
    humanitarne wystarczające.
  • Gość: peliczapla IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.11.07, 17:49
    Dziękuję wszystkim, którzy się tutaj o 55-tce wypowiadają. Co prawda
    mogę poczytać je sobie już dawno "po fakcie", bo pozostawiłam swoje
    dziecko w innej szkole, nie zdecydowałam się na SP 55 (chyba trochę
    żałuję), ale myślę, że niejednemu rodzicowi z tego olbrzymiego
    osiedla przyda się w razie czego taki zbiór opinii. Pozdrawiam!
  • Gość: gość IP: *.autocom.pl 07.07.08, 11:52
    Bardzo dobra decyzja ... nie masz czego załować ...
  • Gość: gość IP: *.autocom.pl 07.07.08, 11:54
    Bardzo dobra decyzja - nie masz czego żałować ...
  • Gość: kasia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.07.08, 10:50
    Nie mam dużego porównania, ale lata spędzone w tej szkole (było ich
    8) wspominam jako jeden z najlepszych okresów w moim życiu. Szkoła i
    jej kadra rozwinęły mnie merytorycznie i emocjonalnie. Szkoła na
    medal...
  • Gość: Paulina IP: 94.254.236.* 29.01.09, 10:25
    zgadzam sie ja chodziłam do tej szkoły 6 lat i wspomnienia z nią są
    bardzo miłe teraz obecnie chodzi do niej mój brat i siostra!skoro
    moi rodzice dowożą ich aż ze swoszowic to musi być zkola super!!
  • Gość: D.FRANEK IP: *.2-0.pl 09.11.09, 14:07
    DUP
  • Gość: Pati IP: *.autocom.pl 02.06.09, 16:48
    Ogolnie nauczyciele ok Dyrekcja tez ale co do czystoci to ubikacje
    masakra moja corka chodzi do tej szkoly i zalatwia sie dopiero po
    powrocie do domu ;/ niestety Remontu lazienek nie zrobili od
    kilkunastu lat sa takie same brudne i smierdzonce!a podlogi sa po
    przyklejane tasmami dwustronnymi ze by dzieci sie nie przewracalyy
    na przerwach!!Wybor nalezy do Pani!
  • Gość: me IP: *.chello.pl 29.06.10, 22:06
    bardzo proszę o aktualne opinie na temat tej szkoły - stoję przed decyzją
    posłania do niej dziecka i będę wdzięczna za mądre rady
  • Gość: Doś IP: *.ghnet.pl 31.08.10, 17:19
    chodzę do tej szkoły idę teraz do szóstej klasy.Nauczyciele są ok klasy też
    wszystko jest ok nielicząc okropnie brudnych i cuchnących toalet.
  • Gość: :) IP: 77.236.26.* 25.04.11, 13:23
    Witaj!
    Poziom nauczania jest normalny. Nie ma niczego skomplikowanego.
    Nauczyciele? Mili. Nie są źli. Naprawdę. Tam jeden może być taki oschły, ale nie aż tak. :)
    A pro po nauczycieli... Pan od Wf-u to ... On się niczym nie zajmuje. Wpuszcza dzieci i mają robić to co chcą. Taki jest, a zwolnić go nie mogą. Ale istnieje przecież szansa, że dziecko będzie miała panią od WF-u. Ona jest normalna, gdyż prowadzi te lekcje.

• holydog 27.01.15, 20:46
    Mamy 2015r, właśnie przeprowadzamy się na WD-West, za rok nasz syn idzie do szkoły, czy ktoś z rodziców lub uczniów może napisać aktualną opinie o szkole podstawowej nr 55 w Krakowie. Dzięki
  • Gość: mama IP: *.dynamic.chello.pl 19.03.15, 13:47
    Witam,
    Jestem mamą dwójki dzieci uczęszczających do tej szkoły. Przez kilka lat styczności z tą szkołą mam negatywną opinie o niej.
    1. Brudno zarówno w szkole (szczególnie toalety) jak i wokół. Nie wierzyłam dzieciom w to co opowiadają o toaletach. Jednak poszłam na "wizję lokalną" i... prawie zemdlałam. Takiego syfu nie widziałam nigdzie. Zrobiłam zdjęcia na dowód. Właśnie wysłałam do Sanepid-u, niech to skontrolują.
    2. Nauczyciele nie reformowalni. Nie przestrzegają regulaminu, statutu. Dzieci są zastraszane - szczególnie u pani uczącej klasy od 1-3. Pani nazywa się na literę "S", jest wulgarna, wyzywa dzieci a nawet szarpie. Mnóstwo rodziców chodziło na skargi do dyrektora. Jednak on nic nie robi. Jak już coś, to tak sprawę zagmatwa, że wyjdzie na to, że nauczyciel zawsze ma rację.
    Tak się złożyło, że od przyszłego roku będziemy mieszkać gdzie indziej, więc dzieci przepisuję do innej szkoły. Żałuję tylko, że tak długo z tym zwlekałam. Ciągle się bałam, że dzieciom będzie trudno przyzwyczaić się do zmiany.
  • Gość: mb IP: 78.11.187.* 09.06.15, 14:50
    to jest jakas masakra .... moja corka w tym roku idzie tam do pierwszej klasy , ale zlozylam podania do 2uch innych i niestety nie dostalismy sie :-( z urzedu zostala przyjeta tutaj jako dziecko z rejonu . Niestey codziennie slysze same negatywne opinie , o stanie szkoly , zreszta jest wizawi moich okien i mam swiadomosc jej stanu , ale najbardziej przeraza mnie opinia o Paniach , ktore biora pod skrzydla te male dzieciaczki i kazda matka chcialaby miec zaufanie ,ze zajma sie tam ich pociechami rownie dobrze jak "mamy" a tu sie okazuje , ze dziec na dziendobry zrazaja sie do szkoly nauki... a o Pani S tez juz slyszalam sporo ... pozatym z tego co slysze to wszystkie maja jakies wzgledy w kuratorium , bo niektore powinny byc juz dawno wywalone ! a wiekszosc na emeryturze. Bedziemy probowac przeniesc sie na czarnogorska , slyszalam bardzo dobre opinie.
  • Gość: Marcin IP: *.dynamic.chello.pl 26.10.15, 22:59
    Chodzilem do tej szkoly 30 lat temu, teraz chodzi moj syn. Ani mi , ani jemu nic sie złego nie stało w tej szkole.
    Jedynie źle wspominam panią żak i mam nadzieję , ze juz tam nie uczy.
    W toaletach jest syf to prawda-tak mowi moj syn.
    Stołówka-potrawy nie są smaczne.
    Poza tym teraz szkola zostala odmalowana wewnątrz , bo jak do tej pory nie robione było nic co sprawiło ze szkoła wygladala dokladnie tak jak dwadziescia , trzydziesci lat temu.

Ja polecam tą szkołę. Mamy ze znajomymi fajne wspomnienia i nikt nie narzeka
  • danumi1 17.11.15, 11:13
    Chyba mówimy o innych szkołach. Szkoła 55 przy Dobczyckiej jest taka na jaką wygląda: obskórna,brudna i odradzam każdemu nie ze względu na wygląd tylko na to, żę nic nie oferuje.
    Nauczyciele nie radzą sobie z przemocą w klasach. Nie mają zapału do prowadzenia lekcji.
    Panie na świetlicy nie mają pomysłu na zorganizowanie czasu - fakt nie wszystkie. Dzieci albo siedzą przed komputerem albo jest im puszczany telewizor z bajką.
    Szkoła od wewnątrz odmalowana? Kiedy? Gdzie? Może jedna czy dwie klasy. Tak to nadal wygląda jak za szkoły za czasów PRL. Ostatnio jedynie okna wymienili i to sztuk 8 na całą szkołę.

Mam wrażenie, że hasłem tej szkoły jest " Nie narobić się tylko przetrwać". Zero kreatywności, zero wparcia ze strony nauczycieli, zero motywacji, zero dostrzegania plusów u uczniów. Za to jedyne co dziecko w tej szkole może to oddychać. Na przerwie biegać nie wolno, krzyczeć nie wolno. A gdzie mają biegać? Bo betonowym boisku, gdzie siatka z ogrodzenia się rozwala?

Jedno mnie tylko ciekawi- inne szkoły mają tyle samo pieniędzy i da się odmalować, przygotować sale dydaktyczne, zaangażować nauczycieli, widać, że chcą się rozwijać. W tej szkole niestety pierwsze wrażenie nie mija tylko się umacnia.
    Jak masz możliwość wybierz inną szkołę. Tą odradzam.
  • holydog 05.02.17, 05:54
    Dziękuję wszystkim za opinie. Syn nie poszedł do szkoły w 2016r. z uwagi na likwidację obowiązku szkolnego dla 6-latków. Podjęliśmy decyzję że nie pójdzie do sp nr 55. Zastanawia nas tylko jedno od przynajmniej 10 lat wyniki ze sprawdzianie 6-klasisty w tej szkole były fatalne. Jedne z najgorszych w Krakowie, a w 2016 wynik mieli naprawdę świetny. Czym to wytłumaczyć?
    Chcieliśmy posłać dzieciaka do szkoły przy malborskiej im. Celiny Borzęckiej, ale jej byt jest niepewny. Zastanawiamy się nad szkołą Sióstr Nazaretanek, ale jesteśmy realistami i wiemy że szanse są nikłe - może ktoś wyrazi jakąś opinię związaną z rekrutacją. Mam jeszcze pytanie do rodziców i uczniów szkoły przy malborskiej, byłych i obecnych, jaka jest wasza opinia o tej szkole?

• ta.paula 19.04.17, 06:37
    Zastanawiam sie gdzie poslac syna, najwyzszy czas zlozyc dokumenty ;)
    Chciałam do SP 55, ale po takich opiniach chyba muszę ponownie przemyśleć sprawę.
    Nie chodzi mi o warunki bytowe, to da się przeżyc, najbardziej chciałabym żeby dziecko bylo szanowane przez nauczycieli i żeby mialo szanse na rozwoj - nie tylko intelektualny.
    Ciekawe czy znają Państwo opinie nt SP 56?

--
    Kubuś - grudzień 2010
    ? - lipiec 2015

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka