Płyta indukcyjna. Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam wszystkich.
    Chciałabym zainstalować płytę indukcyjną. Zastanawiam się jednak, czy
    "elektryka" poradzi sobie z takim obciążeniem. Czy ktoś z Państwa ma
    doświadczenia w tej sprawie? Czy wystąpiły jakieś problemy, komplikacje? Będę
    wdzięczna za wszelkie uwagi i wskazówki. Pozdrawiam serdecznie :).
    • witam... kupiłem płyte i mam wielki problem... elektryka nie jest wogole do niej orzygotowana... nie bede wdawal sie w szczegoly ale zeby ja podlaczyc (nawet jezeli jest przystosowana do 220V) trzeba wiele przerobic wiec daj sobie spokoj....pozdrawiam
    • Mamy płytę indukcyjną tylko taką braliśmy od samego początku pod uwagę, nie było
      żadnego problemu z jej podłączeniem działa super. Polecamy. To co wypisuje
      fidololo07 jest albo nieporozumieniem albo bzdurą, w kuchni masz gotowe gniazdo
      siły jedynie jeśli chcesz je przenieść w inne miejsce to musisz coś przerabiać.
      Indukcja jest ekonomiczniejsza i bezpieczniejsza dla dzieci. My nie mieliśmy
      żadnych problemów przy jej instalacji.
      • Domyślnie w standardzie wykończenia nie ma wzmianki o sile w kuchni. Czy mimo to
        jest ona obecna, czy też trzeba zgłosić zapotrzebowanie do Nickla i dopłacać?
        • Na Pałacowej jedno gniazdo siły jest w kuchni w standardzie.
          • to co napisałem wcześniej nie jest bzdurą... my na komornickiej nie
            mamy poprostu siły w mieszkaniach... dziwne nie?!? mało tego... cała
            kuchnia podłączona jest na jednym BS-sie więc nawet jak na upartego
            chciałbyś podłączyć kuchenke pod 220V (nowe mają taką możliwość) to
            musiałbyś dołożyć nowy bezpiecznik i właśnie do niego ją podłączyć.
            Miałem już w domu trzech elektryków i każdy powiedział, że
            takiej "kaszanki" w mieszkaniu jeszcze nigdy nie widział.
            pozdrawiam
            • Fidololo, a udało Ci się to w końcu podłączyć?
              My też mieszkamy na Komornickiej, na razie mamy gazową, której
              serdecznie nienawidzę i zaczęłam się zastanawiać czy nie wymienić na
              indukcyjną podłączaną na 220V.
              Po twoim poście zwątpiłam czy w ogóle się za to brać.
              • jeszcze nie... mają mi podłączyć w tym tygodniu... dam znać jak to działa...
                • I co udalo sie w koncu podlaczyc bez problemow ta plyte indukcyjna?
                  • witam... po wielu miesiącach męczarni udało się... znaleźliśmy elektryka, który przyjechał i bez zbędnych wywodów i komplikacji poprostu ją podłączył... inni chcieli mi kuć ściany, zmieniać instalacje i jeszcze inne dziwne żeczy robić... kuchenka jest podłączona do gniastka i od 2 dni wszystko działa... robiliśmy już testy włączając wszystkie sprzęty na raz i nic sie nie stało więc chyba można... ja sie nie znam :) ale dziala.... pozdrawiam
                    • A możesz zdradzić przy jakiej ulicy mieszkacie i jaki macie model
                      płyty ?
                      • Większość płyt ma możliwość zasilania prądem o napięciu 240V lub trójfazowym
                        400V. Ja mam płytę indukcyjną Mastercook ID64 ES, w instrukcji jest wyraźnie
                        napisane jak podłączać 240V (lub 400V dla tych co mają "siłę" w kuchni). Należy
                        jednak pamiętać, że płyta indukcyjna pobiera do 8000W przy maksymalnym
                        obciążeniu, instalacja elektryczna 240V musi być na to przygotowana (w
                        instrukcji piszą o bezpieczniku 32 ampery)
                        • kolego kapitalisto - głównym problemem jest właśnie pobór prądu i
                          zabezpieczenia, które mamy w domach na Komornickiej.
                          Moja kuchenka to Amica model PI6508TU ( przepisałem z karty gwarancyjnej)...

• Witam , jestem elektrykiem i pozwole sobie zabrac głos aby
                          uświadomić co niektóre informacje zawarte na forum. Aby podłączyc
                          płytę indukcyjna lub ceramiczną (podobne moce 7-9 kW) MUSI BYĆ
                          instalacja 3 fazowa . Dlaczego skoro instrukcja sugeruje co innego .
                          Moc np 8 kW czyli 8000 Watt : 230 Volt = 34,7 Ampera. Tyle
                          potrzebuje kuchenka aby zadziałała . Przy zasilaniu mieszkania max
                          25 A ( w układzie 1-fazowym) zabraknie 34,7 - 25 = 9,7 A. Kuchenka
                          posiadająca 4 palniki bedzie działała wybiórczo. Albo ten palnik
                          albo tamten palnik. A gdzie pozostałe urządzenia w domu ?
                          Podłaczenie do "siły" 400 V sytuacja ma sie bardziej komfortowo.
                          Srednio zasilanie do mieszkania to 3 X 25 A . Kuchenka potrzebuje
                          raptem w kazdej fazie po 10 A pozostałe 15 Amper mozna wykorzystać
                          na reszte urzadzen w mieszkaniu . Pozdrawiam
                    • Poszukuje fachowca od elektryki, ktory podlaczy mi plyte indukcyjna
                      w polowie grudnia

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.