Dodaj do ulubionych

JAKI POWINNAM NOSIC ROZMIAR STANIKA-16

• sbarazzina Re: JAKI POWINNAM NOSIC ROZMIAR STANIKA-16 06.11.10, 21:10
        Zacznij od przymierzenia ścisłego 75DD, a z luźniejszych modeli 70E (w rozmiarówce brytyjskiej).

Jeśli będziesz przymierzać staniki stacjonarnie, to nie bój się poprosić sprzedawczyni o podanie luźniejszego/szerszego obwodu albo innej miski. Przymierzaj tak długo, aż będziesz zadowolona z efektu jaki robi stanik i będzie Ci w nim wygodnie. To jest najlepszy sposób, żeby nauczyć się jakie staniki na nas najlepiej pasują.

Wielu z nas wydawało się kiedyś, że mamy szeroko rozstawione piersi. Jakimś cudem zmieniło się to po dobraniu dobrego stanika :) Więc może także u Ciebie, jest to tylko złudzenie.

Powodzenia i miłych zakupów!

--
        tnij.org/staniki_02
        ..::.kontakt na gazetowego.::..
      • sbarazzina anitab13, 78/98 07.11.10, 15:17
        Z wymiarów wychodzi Ci teoretycznie polskie 75F i brytyjskie 75E (34E). Problem w tym, że rzadko który polski producent trzyma się oficjalnycch tabel. Ewa Michalak ma swoją własną rozmiarówkę, Dalia np ma rozmiarówkę zbliżoną do brytyjskiej. Także ciężko mi jest powiedzieć w jaki rozmiar masz celować.

Jeśli będziesz kupować stacjonarnie, to po prostu przymierz wszystkie staniki w Twojej okolicy rozmiarowej. I pamiętaj, że zawsze możesz zapytać w odpowiednim wątku danego producenta, jak wypada dany model.

Tutaj link do notki na Stanikomanii o różnicach w rozmiarówkach:
        stanikomania.blox.pl/2008/10/W-gaszczu-rozmiarow.html
        --
        tnij.org/staniki_02
    • mio8677 64/73 mio8677 08.11.10, 07:18
      Witam wszystkie forumowiczki... Czy może mi ktoś doradzić jaki powinnam nosić rozmiar stanika?
      Wymiary jak w temacie. Mam małe piersi i problem, żeby je wyeksponować.
      Proszę o pomoc
      Pozdrawiam
      • sbarazzina Re: 64/73 mio8677 10.11.10, 08:48
        Wedlug tabelki wychodzi Ci 60B (28B) to rozmiar brytyjski, polski w sumie jest taki sam. Z bardzo scislych stanikow ewentualnie 65A (30A). Niestety nie jest to latwo dostepny rozmiar.

Tutaj masz linka do watku o tym przedziale rozmiarowym, tam dziewczyny wymieniaja sie informacjami i doswiadczeniami, gdzie mozna zakupic staniki w takich rozmiarach:

forum.gazeta.pl/forum/w,50580,85860048,0,Mniej_niz_D_staniki_sklepy_i_porady_.html
        --
        tnij.org/staniki_02
      • sbarazzina anienka89, 69/86 10.11.10, 10:31
        Przy tych wymiarach celowalabym w 65D(30D) lub 65DD(30DD) brytyjskie. Ewentualnie w przypadku bardzo scislych stanikow w 70C lub 70D. To tylko takie orientacyjne rozmiary, w zaleznosci od stanu piersi, osobistych preferencji co do scislosci obowdu, bedziesz wolala ktorys z rozmiarow. najlepiej by bylo gdybys mogla pomierzyc rozne rozmiary na zywo.
        Tutaj masz link do Biusciastej Mapy, gdzie sa zaznaczone wszystkie sklepy z szeroka rozmiarowka. Moze masz jakis w swojej okolicy.

stanikowamapa.prv.pl/
        --
        tnij.org/staniki_02
      • sbarazzina m-a-g-d-a-t-b, 68/89 11.11.10, 12:28
        Sprobuj przymierzyc okolice 65E brytyjskie lub 65F polskie. Pamietaj jednak, ze wielu polskich producentow ma swoja wlasna rozmiarowke i nie trzymaja sie tabelki (ew maja swoja wlasna).

--
        tnij.org/staniki_02
      • sbarazzina a-n-k-a-z-k, 68/86 11.11.10, 12:34
        Sprobowalabym na poczatek brytyjskie 65DD (30DD) i polskie 65E. Jednak jestes troche pomiedzy rozmiarami, wiec moze sie okazac, ze lepsze bedzie 65E (30E) i 65F. To czy lepiej pasuje miska mniej czy wiecej, zalezy w duzej mierze od stanu i ksztaltu piersi. Trzeba mierzyc. Powodzenia :)

--
        tnij.org/staniki_02
    • agunet Re: JAKI POWINNAM NOSIC ROZMIAR STANIKA-16 11.11.10, 18:17
      Witam!
      No to bez zbędnych wstępów POMOCY moje wymiary to 65 cm pod biustem, 75 cm w biuście .Jaki powinnam nosić biustonosz, do tej pory 34/a lub 75/a i wszytko mi "lata". Kiedyś pokusiłam się o wizytę w Triumphie z nadzieją że tam fachowo doradzą i dobiorą biustonosz i ...okazało się , że wszytko miałam za duże a pani wzruszyła ramionami tylko na moje pytanie czy niczego już więcej mi nie może zaproponować ;( Mam dosyć tych niedopasowanych i niewygodnych staników!Gdzie mogłabym kupić na Śląsku takie "maleństwa" ;)
      Pozdrawiam
      • kulka_kulkowa agunet 65/75 14.11.10, 22:32
        Agunet, wszystko lata, bo masz dużo za szeroki obwód stanika. Jeśli miska Twoich 75A jest wielkościowo ok, to zmniejszając obwód, musisz zwiększyć "literkę": 75A->70B->65C->60D.

Jeśli jednak miska była dobierana na "słowo honoru" może się okazać (tak wynika z wymiarów), że potrzebujesz 60B lub 60C.

Proponuję obwód 60, bo żeby stanik się nie przesuwał po ciele, trzeba obwód stanika trochę zaniżyć w stosunku do naszego obwodu pod biustem. U małobiuściastych nie trzeba go bardzo zaniżać, te 5 cm powinno być akurat. Możesz też spróbować modeli ściśliwych z obwodem 65 (z tabeli wynika, że powinnaś mieć 65A, ale ja bym była za spróbowaniem też 65B).

Jeśli chodzi o Śląsk, to nie pomogę, bo ja z północy. Ze sklepów internetowych na pewno warto zajrzeć do onlyher.pl, bradea.pl, do sklepu producenckiego Ewy Michalak i może jeszcze do Mileny.
        Zajrzyj też do wątku "Mniej niż D- staniki, sklepy i porady":
        forum.gazeta.pl/forum/w,50580,85860048,85860048,Mniej_niz_D_staniki_sklepy_i_porady_.html
        U góry masz też linki do Stanikowej mapy świata i spisu sklepów stacjonarnych.
      • kulka_kulkowa Re: JAKI POWINNAM NOSIC ROZMIAR STANIKA-16 14.11.10, 22:53
        Nie wiem, jak dużego zaniżenia obwodu będziesz potrzebowała. Mi "wyglądasz" na 65D :) Jaki rozmiar stanika nosiłaś do tej pory? Jeśli obwód był większy niż 70, to na początek spróbuj przymierzyć 70B i 70C i zobacz który będzie bardziej odpowiedni. Jeśli przy ruchach rękami zauważysz, że stanik przesuwa się w górę, to znaczy, że stanik ma za luźny obwód.
        • indigo-rose Re: 70/76 11.12.10, 17:12
          a ten stanik jest mocno usztywniany? bo jeśli tak, to pomiar nie jest do końca wiarygodny
          a pod biustem zmierzyłaś się ciasno i na wydechu?
          --
          62/89-91 :)
          luinloth.deviantart.com/
            • zawsze_zielona Re: 70/76 14.12.10, 17:25
              Ale nie jest to miekki stanik, prawda?
              Piszesz, ze w 75B masz ostajace miseczki, co oczywiscie sugeruje zle dobrany rozmiar. Jak bardzo odstaja, tzn. jak bardzo ten stanik jest za duzy w miskach?
              Bo widzisz, 75B jest szyte na 89cm w biuscie a Ty, z tego co piszesz masz sporo mniej, dlatego tak sie dopytujemy czy dobrze sie zmierzylas.
              Przymierzalas kiedys staniki z obwodem 70? Np 70A lub 70B? Tylko uczciwie przymierzyc, czyli wygarnac piersi do miseczek, wyregulowac ramiaczka, tak by byly lekko napiete.
              --
              75B jest jak YETI
              NaGIE Biusty
              • annataylor Re: 70/76 14.12.10, 19:47
                no więc jest tak: w obwodzie pod biustem na pewno 70cm.
                co do staników to odstają wszystkie - te miękkie i te usztywniane. chociaż te miękkie to najbardziej, tak, że widać mi pół cycka :P
                • zawsze_zielona Re: 70/76 14.12.10, 20:19
                  Czekaj, ale jak miekki stanik moze odstawiac? Przeciez to tylko kawalek materialu, sam w sobie nie ma ksztaltu i gdy miekki stanik jest za duzy, to zwyczajnie sie marszczy. No nic, kwestia techniczna.
                  Pytanie, czy pomiar w biuscie jest miarodajny? W biuscie nalezy zmierzyc sie luzno, tasma opasujaca piersi ma byc rownolegle do podlogi. Tak sie zmierzylas? Jesli stanik jest usztywniany, czyli sam z siebie ma ksztalt, mierz sie bez stanika.
                  --
                  75B jest jak YETI
                  NaGIE Biusty
    • wiola1409 69/85 wiola1409 12.11.10, 19:39
      Witam jestem tutaj nowa, i mam nadzieję że z czasem moje buszowanie na tym forum będzie znacznie sprawniejsze. Na początek mam pytanie takie, jak w głównym temacie, jaki stanik powinnam nosić? Obecnie w mojej szufladzie widnieją głownie push-up 75A, 70A, a nawet 36/85. A więc jak widać mam problem z dopasowaniem odpowiedniego biustonosza i zwykle, wszelkie próby poszukiwań kończyły się nieudolnie. W swojej "kolekcji" nie mam właściwe stanika, w którym czułabym się na prawdę wygodnie, seksownie bez ciągłego poprawiania i wypychania piersi na zewnątrz.Wiem że taki istnieje i może razem z Wami uda mi się go odnaleźć :)
          • kulka_kulkowa Re: 69/85 wiola1409 15.11.10, 23:33
            W Twoim rozmiarze możesz spróbować którejś z miękkich balkonetek Cleo Panache. Najłatwiej zweryfikować rozmiar w miękkim (bez usztywnień), bo ewentualne błędy widać jak na dłoni. Na forum jest wątek z poradami dot. pierwszego dobrego stanika.

Na większości małobiuściastych dobrze leżą biustonosze z pionowymi cięciami (najczęściej będą to halfcupy) i takich też możesz poszukać. Jest tu gdzieś wątek o modelach z pionowymi cięciami, ale to już spytaj wyszukiwarkę :)

• izal012 71-72/81,5-82 03.04.11, 13:04
            Witam

I ja walczę ze swoimi maleństwami. Oczywiście zaczęłam jak większość z nas od 75B:p, obecnie noszę 70B i jest duuużo lepiej. Przynajmniej nic mi nie lata, dołem nie wychodzi. Niestety jedna pierś jest sporo mniejsza od drugiej i tutaj nadal nie do końca tak jak być powinno. Podpowiedzcie proszę jaki rozmiar powinnam nosić, jakiej firmy biustonosze kupować...
            --
            Tomaszek 14.02.2008
            dzieciom.pl/9149
            • ochanomizu Re: 71-72/81,5-82 - izal012 04.04.11, 15:22
              Witamy!
              Jeśli to 70B ma odpowiedni obwód (nie podjeżdża na plecach, przy podniesieniu rąk nie wjeżdża na biust) i fiszbiny nie są za wąskie, to dobrze.
              Na przyszłość możesz próbować z rozmiarem 30 (65)C albo i D - miseczkę lepiej dobrać tak, by nie bułkowała na większej piersi. Do mniejszej piersi zawsze możesz dodać wkładkę.
              Możesz spróbować marki Audelle - staniki są raczej ścisłe i mają krój dobry dla niewielkiego biustu.

--
              Stary nick na forum: marudna_maruda.
              • izal012 Re: 71-72/81,5-82 - izal012 05.04.11, 07:59
                No z tą 70 to nie dokładnie tak dobrze jest jak bym chciała. O niebo lepiej niż przy 75B, ale nadal czasami mam wrażenie, że mi dołem coś ucieka, muszę sobie raz na jakiś czas wygarnąć pierś na miejsce, szczególnie właśnie tą mniejszą. Najnowszy biustonosz mam od jakichś 2 tygodni, a zapinam się na najściślejszą haftkę. Mimo wszystko muszę jeszcze poeksperymentować.
                Dzięki.
                --
                Tomaszek 14.02.2008
                dzieciom.pl/9149
      • kulka_kulkowa colamjsg1 76/85-86 14.11.10, 23:07
        Według mnie na pierwszy ogień powinno pójść 70C, ewentualnie 70B. U góry masz podlinkowaną Piersiówkę, która powinna Ci pomóc w doborze właściwego rozmiaru. Jeśli chodzi o sklepy, w których obsługa pomoże Ci dobrze dobrać biustonosz, spójrz proszę na Stanikową mapę świata. Jeśli w Twojej okolicy nie ma dobrego sklepu, zawsze możesz zrobić zdjęcia i przesłać je do naszej zamkniętej galerii lub na portal balkonetka.pl (tam galeria jest otwarta, tzn. nie trzeba mieć dostępu i się logować, żeby ją oglądać).
      • sbarazzina Re: pod biustem 78 ,w biuscie 87-jaki to rozmiar? 20.11.10, 22:44
        Spróbuj przymierzyć brytyjskie 75A lub 75B i polskie 75A. Z bardziej rozciagliwych modeli 70C.

Takie rozmiary dostaniesz w wielu sklepach z bielizna. Pamietaj tylko, zeby obowd byl wykonany ze stabilnego, malorozciagliwego materialu. Inaczej bardzo szybko nie bedzie spelnial swojej funkcji.

Pamietaj tez o poprawnym zakladaniu stanika. Tu link do instrukcji:

stanikomania.blox.pl/2009/02/Jak-zalozyc-stanik.html
        --
        tnij.org/staniki_02
      • sbarazzina vikaria, 68/78 22.11.10, 17:02
        Sprobuj przymierzyc 65B (30B) brytyjskie lub z bardziej ciasnych modeli 70A(32A) . W polskiej rozmiarowce w sumie tak samo. Niestety nie sa to latwo dostepne rozmiary.

Tutaj masz linka do watku o tym przedziale rozmiarowym, tam dziewczyny wymieniaja sie informacjami i doswiadczeniami, gdzie mozna zakupic staniki w takich rozmiarach:

forum.gazeta.pl/forum/w,50580,85860048,0,Mniej_niz_D_staniki_sklepy_i_porady_.html
        --
        tnij.org/staniki_02
    • ramonciax Totalnie się pogubilam!!! jaki rozmiar>??? 21.11.10, 19:52
      Hej mam nadzieję, że ktoś mi pomoże, w sumie dlatego tutaj weszłam, a raczej wchodzę od czasu do czasu w celu zrobienia czegoś z biustem, albo tym czymś co mam... ale nigdy nie pisałam nic, bo jakoś głupio czy coś??? :/ nie ważne. ok opiszę jaki mam problem. Zmierzyłam się jak trzeba i pod biustem mam 78... a w biuście w staniku 92, a bez 90... no i włączyłam sobie kalkulator i wyszło mi że (jeśli 78 i 92) to Uk 32DD albo PL 70E... potem (jeśli 78 i 90) to UK 32D i PL 70D, no a potem wyczytałam, że z tego obwodu trzeba jeszcze coś odjąć, więc jak odjęłam (75 w obwodzie i 90 w biuście) wyszło że UK 30E i Pl 65F
      no a w tabeli rozmiarów wyczytałam (75 + 92 naprzykład) to miseczka C ... i nic już nie wiem.... :( Muszę zaznaczyć - i myślę, że to jest ważne... że mój biust jest brzydki, po prostu stał się (bo mały był zawsze) "pusty" po karmieniu dziecka!!!! Kiedyś nosiłam te nieszczęsne push upy - przestałam, noszę teraz miękkie staniki na fiszbinach 70 C albo 75B (to zazwyczaj te tańsze, bo nie mają 70) i te 70C też dopiero zaczęłam kupować po zajrzeniu na to forum, ale dopiero dziś porządnie się zmierzyłam...jak "wygarnę" tłuszcz, skórę czy co to jest z pod pachy to biust w staniku 70 C jest ładny, pełny, i wypełnia stanik, ale za chwile znów ucieka...musiałabym to robić co chwilę...poza tym mam wałeczki pod pachą z przodu..ble...Chcę w końcu mieć dobrze dobrany stanik! :) i ładny biust...Błagam pomóżcie :) ....
      • sbarazzina Re: Totalnie się pogubilam!!! jaki rozmiar>?? 22.11.10, 17:27
        Z wymiarow faktycznie wychodzi Ci 75C (34C) lub z bardziej rozciagliwych modeli 70D (32D) w rozmiarowce brytyjskiej. W polskiej w sumie podobnie. pamietaj tylko, ze obwod stanika musi byc wykonany z porzadnego, scislego materialu. Inaczej szybko sie rozciagnie i przestanie spelniac swoja funkcje. Pewnie dlatego z tego 70C Ci wszystko uciekalo, no i miska byla za mala.

Zmierz sie jeszcze w tzw 'zwisie', czyli w pozycji pochylonej, tulow rownolegle do podlogi. Czesto ten pomiar jest wiekszy niz w pozycji wyprostowanej i wtedy potrzebna jest wieksza miseczka. Niestety ciezko jest dobrac idealny rozmiar na podstawie suchych wymiarow. W zaleznosci od kondycji i ksztaltu piersi mozesz potrzebowac wiekszej lub mniejszej miski.

Spojrz na stanikowa mape swiata, moze masz jakis dobry sklep w swojej okolicy. Moglabys wtedy na spokojnie poprzymierzac sasiednie rozmiary i rozne modele. Tutaj link:

stanikowamapa.prv.pl/
        No i nie zalamuj sie :) Czasem to troche trwa, zanim znajdzie sie naprawde dobry stanik. Ale noszenie dobrze dobranego stanika sprawia, ze poprawia sie ksztalt i jedrnosc piersi.

--
        tnij.org/staniki_02
        • ramonciax Re: Totalnie się pogubilam!!! jaki rozmiar>?? 22.11.10, 19:18
          Dzięki za odpisanie :) zobaczylam tą mapę, i faktycznie w pobliskim mieście jest jeden taki sklep...ale czy mi tam pomogą? hm ale spróbuję... i myślisz, że 75C byłoby dobre??? ja raczej myślałam o czymś o mniejszym obwodzie, w sumie jak nosze 70 to mnie nie uciskają, a nawet po jakimś czasie są już za luźne... ale masz racje może najpierw pójdę do tego skl i poprzymierzam.... Właśnie w sumie o to mi chodziło, żeby to co mam pod pachami poszło w biust :P heh, tyle się naczytałam i namarzyłam o migracji.... no a tak jak pisalam wcześniej, mój biust po karmieniu stał się "pusty" no i raczej nieciekawy.... i w sumie rozmiar mi nie przeszkadza tyle co stan biustu... pozdrawiam i licze na jeszcze jakieś rady? :)
          • sbarazzina Re: Totalnie się pogubilam!!! jaki rozmiar>?? 22.11.10, 22:21
            A co to za sklep?:) Wpisz nazwe w wyszukiwarke na LMB i LB, moze ma juz swoj watek. W takich watkach sklepowych dziewczyny opisuja swoje wizyty w danym sklepie.

Nie moge Ci zagwarantowac, ze 75C bedzie dobre. Ale mozesz zaczac od niego przymiarki. Jesli obwod stanika jest wykonany z porzadnego materialu, nie bedziesz wtedy potrzebowac zanizenia az do 70. Jesli stanik bedzie luzniejszy, przymierz 70.

A jak pomiar w zwisie?

Aha, no i radzilabym na poczatek jakis miekki stanik, np o kroju balkonetki. W miekkim staniku od razu widac, czy jest dobrze dopasowany, czy fiszbina nie jest za waska albo za szeroka.

--
            tnij.org/staniki_02
            • ramonciax Re: Totalnie się pogubilam!!! jaki rozmiar>?? 23.11.10, 09:42
              W zwisie :) 92. Czyli nie duzo więcej. Sklep to "wzgórza olimpu" w Rybniku. no poszukam trochę i zacznę od rozmiaru, który doradzacie :) w końcu się na tym znacie... :) No i mam kolejne "głupie" pytanie... : Stanik miękki to taki bez drutów czy taki w ogóle bez poduszek tylko z cieniutkiego materialu? jakieś pojęcie o tym mam, ale chciałabym wiedzieć "na pewno". No i jeszcze jedno mi się nasuwa.. jak rozpoznam czy jestem szeroko czy wąsko - fiszbinowcem? :P (czytalam o tym troche ale nic nie rozumiałam ... :/). Wiecie co? Muszę się przyznać, że jestem z siebie zadowolona, że odważyłam się napisać... Wierzę, że będzie lepiej. Dzięki :)
              • sbarazzina Re: Totalnie się pogubilam!!! jaki rozmiar>?? 23.11.10, 10:37
                Nie znam osobiscie tego sklepu, ale mozesz poczytac sobie jego watek na duzym lobby. Bez wzgledu na to czy to rewelacyjny sklep czy tylko dobry, pamietaj, ze to Ty ostatecznie podejmujesz decyzje o wyborze stanika. Ma Ci byc w nim wygodnie! :)

Stanik miekki, to stanik z nieusztywniana miska, ale z drutami, czyli fiszbinami.

Np taki:
                znam.to/userfiles/R/037/R037-94627fb.jpg
                Teoretycznie Freya ma waskie fiszbiny, a Panache, Gossard szerokie. Jesli przymierzysz 2 staniki tych firm, to zobaczysz, ktory bardziej Ci pasuje. Pamietaj, ze fiszbina nie moze lezec na piersi, powinna lezec tuz za piersia, ale nie 5cm dalej.

Powodzenia!

--
                tnij.org/staniki_02
                  • ramonciax Re: Totalnie się pogubilam!!!//po przymiarce 25.11.10, 19:31
                    No i byłam w albo we (albo na ) :) Wzgórzach olimpu, i co i nic :/ przymierzylam z 20 różnych freyów i innych (nie pamietam nawet jak sie nazywały - ale były śliczne :))) no niestety, albo nie ten fason, albo nie ten rozmiar, a tego co potrzebowałam - nie bylo :/ mierzyłam różne, najbardziej pasowały mi 65 albo 70 w niektórych przypadkach, no a miseczka D albo E, napewno nie balkonet... wszystkie wpijaly mi sie w górną część piersi... i brzydko to wygladalo (może po prostu moje piersi są za małe, albo za "puste", albo po prostu złe staniki miękkie mierzylam?) no i mierzyłam biustonosze miękkie - które też wyglądały na mnie "zabójczo"... dosłownie... tak więc wyszłam ze "Wzgórz" wzbogacona nie tyle o stanik, jak o wiedzę, który stanik bardziej pasuje do mnie a który już mniej... No i aha - jedynie szerokie fiszbiny... Ale... nie ma tego złego w końcu - idąc z powrotem wstąpiłam do jakiegoś (nie wiem jak się nazywał - ale na przeciwko gł wejścia do Focusa) sklepu z bielizną... Tam też trochę poprzymierzałam no i kupiłam biustonosz, który wg mnie najlepij na mnie leżał - z gorseni perła 043. 70D . W sumie to nie jest biustonosz miękki, ale bogata o wiedzę z forum wynieioną - sądzę, że spełnia swe zadanie... No a wygląda tak: (no i wcale nie jest to pusch up jak w opisie... http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://www.magiakobiety.pl/media/thumbs/upload/biustonosz_043_jpg_150x200_crop_upscale_q85.jpg&imgrefurl=http://www.magiakobiety.pl/sklep/bielizna-damska/inne/gorsety/perla-gorset-gorsenia-g044.2741/&usg=__3JZUFcr2I8aNmIbeJBfhOs6nRJc=&h=200&w=150&sz=7&hl=pl&start=0&zoom=0&tbnid=JJlYo0zLlf2kDM:&tbnh=104&tbnw=78&prev=/images%3Fq%3Dgorsenia%2Bper%25C5%2582a%2B043%26um%3D1%26hl%3Dpl%26client%3Dfirefox-a%26sa%3DN%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26biw%3D1280%26bih%3D647%26tbs%3Disch:1&um=1&itbs=1&iact=rc&dur=249&ei=EavuTMCWCYOGswb8nPHxCQ&oei=EavuTMCWCYOGswb8nPHxCQ&esq=1&page=1&ndsp=24&ved=1t:429,r:3,s:0&tx=31&ty=28 Co myślicie?
                    • sbarazzina Re: Totalnie się pogubilam!!!//po przymiarce 25.11.10, 21:16
                      No i sie zgadza :) Miseczkowo odpowiadaja sobie 75C-70D-65E.
                      Hehe, jak Ci sie wbijaja balkonetki w gornej czesci to oznacza wlasnie ze masz jedrne, pelne u gory piersi :) W takim wypadku faktycznie wiekszosc balkonetek nie bedzie Ci pasowac. I spora czesc plungy, bo duzo ma 'zamknieta konstrukcje'. A juz na pewno nie te zakonczone nierozciagliwa tasiemka. Na jedrne piersi wskazuje tez niewielka roznica w pomiarze w wyproscie i w zwisie :)

Szukaj stanikow otwartych u gory. Half-cupow (wszystkie z Discover Mademoiselle <scisle!>, Masquerade, Gossard Esprit), otwartych plungy (Gossard Garland, Audelle Constance), balkonetek zakonczonych miekka koronka (Pour Moi St Tropez, Chatnos Trellis).

Pisze z wlasnego doswiadczenia, bo mi sie tez wszystko wbija :) Wszystkie wymienione maja raczej scisle obowdy i szerokie fiszbiny.

--
                      tnij.org/staniki_02
                      • ramonciax Re: Totalnie się pogubilam!!!//po przymiarce 26.11.10, 10:15
                        Cieszy mnie to bardzo, że mimo moich "badań" w tej materii piersi okazały się być jędrne... Tak na przekorę chyba, bo mnie się zawsze wydawało, że to nie jest "jędrność", ale może oparłam ten pogląd na zdjęciach różnorakich modelek z dużymi piersiami silikonowymi??? Nie wiem :) Dzięki Ci wielkie za to co piszesz, znów jestem o tyle mądrzejsza, na jakie fasony mam zwracać uwagę - tym bardziej w zakupach przez internet.. (co o tym myślisz, czy to dobry pomysł?, Czy jak zamówię "mój" rozmiar, to będzie pasował?) Tyle tych cudeniek w necie :))) Aha i jeszcze jedno pytanie, stanik, który kupiłam wczoraj jest taki akurat - czy nie powinnam sobie kupić rozmiar wiekszej miseczki? Bo mam mieszane uczucia po przeczytaniu o tych całych migracjach i wszystkim... :)
                        • sbarazzina Re: Totalnie się pogubilam!!!//po przymiarce 26.11.10, 23:56
                          Ta Gorsenia wyglada calkiem dobrze i widac, ze raczej nie bedzie sie wbijac w biust. To dobrze, ze jest taki akurat:) Nie kupuje sie stanikow ani za duzych ani za malych. Zaden z nich nie bedzie prawidlowo podtrzymywal piersi.
                          Migracja to kwestia indywidualna. Wszystko zalezy od tego jak bardzo zniszczylysmy sobie biust zle dopasowanymi stanikami.
                          Radze tylko na poczatek nie kupowac za duzo stanikow, zeby nie okazalo sie po jakims czasie, ze trzeba wszystkie wymienic :) Zacznij nosic wylacznie dobry rozmiar i obserwuj czy cos sie zmienia. A staniki kupuj powoli :)

Nie boj sie zakupow internetowych. Jesli nie przeszkadza Ci zamrozenie gotowki na jakis czas, mozesz zamowic 2-3 sasiadujace rozmiary i zostawic ten najlepiej lezacy, a reszte odeslac. Zawsze przysluguje Ci odeslanie niepasujacych stanikow, nie musisz nawet podawac powodu. Warto sie skontaktowac wczesniej ze sklepem, wlascicielki (to w polskich sklepach jest taki osobisty kontakt:) najlepiej wiedza co jak na kim lezy i potrafia dobrac rozmiar.

No i na koniec link do galerii prawdziwych biustow:
                          www.007b.com/breast_gallery.php
                          Wszedzie dookola w mediach tylko silikony i fotoszop, zobacz jak wyladaja normalne kobiety i wtedy ocen jedrnosc swoich piersi.

--
                          tnij.org/staniki_02
                          • ramonciax Re: Totalnie się pogubilam!!!//po przymiarce 27.11.10, 11:32
                            Po obejrzeniu tej strony stwierdziłam...że mam....piękne piersi :P małe, bo małe, ale nie obwiśnięte, po prostu ladne :)
                            A co do tych staników, to muszę trochę ostudzić mój zapał zakupowy...ostatnio oglądam tylko staniki :P, martwi mnie tylko jedna rzecz, w tym moim nowym (ponoć odpowiednim :))zakupie czy to normalne, że co jakiś czas muszę poprawiać ten stanik, tzn wygarniać to co jest "pod pachą" czy to powinno caly czas być w misce stanika i nigdy nie uciekać..., bo obwód uważam za idealny, ale mogę się mylić..
    • 0ldjoanna 81/96 0ldjoanna 22.11.10, 00:15
      Wymiary jw., niestety żaden stanik dotychczas nie leżał na mnie zadawalająco ;/. Pod pachami mam ewidentnie niewielkie "bułki".

--
      Nie mam na imię Joanna i nie jestem stara ;)
      • mewa000 80/94,5 mewa000 22.11.10, 11:01
        Witam!
        Przez przypadek trafiłam na tą stronę :) Do tej pory nosiłam 75B, czasami 80B ale zawsze cos było nie tak. Przy 75B stanik w obwodzie leżał dobrze, ale miseczki jakoś tak dziwnie, natomiast przy 80B po krótkim noszeniu tył stanika szedł do góry. Wymierzyłam się dokładnie-na ścisk pod biustem mam 80cm natomiast luźno w biuście 94,5. Z kalkulatora wychodzi mi rozmiar 70E uk i 70F polski. Szok przeżyłam, ale jak poczytałam to forum i parę innych stron to nabrałam troche wiedzy :D
        Chciałam zapytać, czy przy moim obwodzie faktycznie brać się za stanik 70 czy jednak lepszy będzie 75? No i wtedy miseczka się zmieni na C o ile dobrze jarzę?
        --
        http://www.suwaczki.com/tickers/zrz63e5enmjgko05.png
        • sbarazzina Re: 80/94,5 mewa000 22.11.10, 17:59
          Moze na poczatek sprobuj 75D(34D) brytyjskie i polskie.
          Oczywiscie w zaleznosci od ksztaltu i kondycji piersi mozliwe jest, ze bedziesz potrzebowac wiekszej lub mniejszej miski. Najlepiej przekonac sie o tym nabiustnie :) jesli masz mozliwosc zakupow stacjonarnych, to nie boj sie poprosic ekspedientke o rozmiar z miska wieksza lub mniejsza czy wezszy lub szerszy obwod. Tylko tak mozesz nauczyc sie jakie modele w jakich rozmaiarch leza na Tobie najlepiej.

Tutaj link do Biusciastej Mapy Swiata, gdzie zaznaczone sa wszystkie sklepy z szeroka rozmiarowka. Moze masz jakis w swojej okolicy:

stanikowamapa.prv.pl/
          Chociaz akurat rozmiar 75D spotakasz pewnie w wielu sklepach z bielizna. Pamietaj tylko, zeby obwod byl wykonany z porzadnego, scislego materialu. Inaczej szybko sie rozciagnie i przestanie spelniac swoja podtrzymujaca funkcje.

--
          tnij.org/staniki_02
      • sbarazzina Re: 81/96 0ldjoanna 22.11.10, 17:36
        Sprobuj przymierzyc rozmiar 75D (34D) i 75DD(34DD) w rozmiarowce brytyjskiej lub polskie 75E.

Te' bulki' pod pacha, to moze byc kawalek piersi odciety przez noszenie stanikow z za mala miska. Ale pamietaj, ze pod pacha mamy tez taki kawalek skory, ktory pozwala nam na ruszanie rekami. jesli podniesiesz rece do gory, a ta bulka nie znika, to raczej na pewno jest to kawalek piersi.

Wtedy dobrze by bylo gdybys jako pierwszy stanik kupila model troche bardziej zabudowany od strony pachy, tak zeby w trakcie noszenia stanika ta bulka znajdowala sie w misce.

--
        tnij.org/staniki_02
    • mikkka85 Re: JAKI POWINNAM NOSIC ROZMIAR STANIKA-16 27.11.10, 19:06
      Mam wymiary 81/91, niewątpliwie małobiuściasta jestem :)
      Do tego jestem bardzo szczupła, w talii 65, śmiesznie wyglądam w staniku, jeszcze śmieszniej bez niego.

Jestem żywym dowodem, że rozmiar 75B jednak komuś pasuje ;)

--
      Pocałowałam księcia, a on zmienił się w żabę.
      • sbarazzina Re: JAKI POWINNAM NOSIC ROZMIAR STANIKA-16 03.12.10, 12:13
        Faktycznie taki rozmiar wychodzi Ci z wymiarow. Pamietaj tylko, zeby stanik byl dobrze dobrany, czyli fiszbina obejmowla cala piers, nie byla ani za szeroka, ani za waska.

To jest rozmair dostepny w zaszadzie wszedzie. Wybierajac stanik, staraj sie kupowac takie o stabilnym, scislym obowdzie. Wiele firm szyje staniki z bardzo rozciagliwych materialow, i po krotkim czasie rozciagaja sie one nie zapewniajac juz prawidlowego podtrzymania.

Tu link do instrukcji jak poprawnie zalozyc stanik:
        stanikomania.blox.pl/2009/02/Jak-zalozyc-stanik.html
        --
        tnij.org/staniki_02
    • funkcjonariusz_angua 71-72/84-85 29.11.10, 13:10
      Jakoś jest mi ciężko dokładnie się zmierzyć:)
      Do tej pory zazwyczaj nosiłam 70b, obwód zwykle był w miarę ok, ale miseczki trochę przyciasne. Z obliczeń wychodzi mi 65C. Myślicie, że będzie ok?
      Jakbyście mi jeszcze napisały jaki rozmiar biustonoszy firmy Konrad by na mnie pasował, byłabym dozgonnie wdzięczna:) (konkretnie chodzi mi o ten model- www.konrad-bielizna.pl/ayanna.htm ) Ich tabela rozmiarów jest trochę dziwna.
      --
      Everything I've ever done
      Everything I ever do
      Every place I've ever been
      Everywhere I'm going to - it's a sin
      • kulka_kulkowa Re: 71-72/84-85 29.11.10, 20:46
        Jeśli w 70B miseczki były przyciasne, to w 65C tym bardziej będą. Ja bym brała 65D.
        Co do Konrada się nie wypowiem, bo nie miałam okazji przymierzać, a na stronie są tak małe zdjęcia, że trudno cokolwiek doradzać. Na początek nie brałabym też push-upa. Ten zalinkowany wygląda na taka "skorupkę" (o ile dobrze widzę), a przy sztywnej misce trudniej ocenić dopasowanie.
    • oliwka-and-more 78 / 87 04.12.10, 16:11
      Dziewczyny bardzo was proszę o dobranie właściwego dla mnie rozmiaru.
      Zazwyczaj noszę 80 B ale nie każdy biustonosz na mnie pasuje ponieważ piersi mam rozstawione dość szeroko w zwykłych stanikach fiszbiny wbijają mi się w mostek co powoduje straszny dyskomfort :(
      • zawsze_zielona Re: 78 / 87_oliwka-and-more 06.12.10, 18:30
        A jak miski z tym rozmiarze 80B, dobre czy za duze?
        IMO mozesz zaczac szukac od rozmiaru 70C, jesli miseczka okaze sie za mala siegnij po 70D. Rozmiar 80B jest na Ciebie za szeroki w obwodzie i dlatego nie pasuje. Wrazenie szeroko rozstawionych piersi miala chyba kazda z nas w niedobranym staniku; ten 80B jest szyty na dziewczyne, ktore ma szersza klateke piersiowa niz Ty i w zwiazku z tym piersi ma tez inaczej usytuowane na klatce piersiowej niz Ty.
        --
        75B jest jak YETI
        NaGIE Biusty
        • oliwka-and-more Re: 78 / 87_oliwka-and-more 06.12.10, 22:03
          zawsze_zielona napisała:

> A jak miski z tym rozmiarze 80B, dobre czy za duze?

Miseczka właśnie pasuje, problem jest właśnie z obwodem bo np 75 B jest na mnie za ciasne w obwodzie i strasznie mnie uciska, dlatego biorę zawsze osiemdziesiątkę.
          Powiem szczerze że jestem całkowicie zielona w tych rozmiar i miseczkach więc może warto się pokusić o inny rozmiar...
          Największym problemem są zawsze fiszbiny które uciskają mnie na mostku, przez co boli mnie żołądek :/ ech.
          Ogólnie jestem chyba uczulona na biustonosze bo żaden z tych które mam a mam z 15 szt. na mnie nie pasuje :( nie wspomnę już o tych które kupiłam i wylądowały w koszu po miesiącu :(
          • zawsze_zielona Re: 78 / 87_oliwka-and-more 07.12.10, 11:35
            Ok, jesli miska w 80B jest dobra, to sprobuj 75C albo nawet 75D i wtedy ocen czy i gdzie Cie cos uciska. Dobry stanik to taki, ktory miesci CALE piersi w miseczce, nic sie nie wylewa, nie tworza sie nieapetyczne buleczki plus ma obwod na tyle stabilny, ze nie przesuwa sie po plecach gdy sie poruszasz a jednak na tyle elastyczny, ze mozesz swobodnie oddychac:)
            --
            75B jest jak YETI
            NaGIE Biusty
    • missfunky 72/87 06.12.10, 14:25
      1. Noszę obecnie 75B, ale to błąd, bo mam jedna pierś większą, a druga idealnie wchodzi w ta miskę, ale obwód za luźny, bo schudłam, a fiszbina nie dotyka mostka albo wychodzi z tyłu
      2. Próbowałam 70 B- za małe na misce, 75C- na jednej za duże, a na drugiej fiszbina dalej jest na piersi.
      3. 70 C? Chociaż 75C jest za małe i za duże jednocześnie :(
      • zawsze_zielona Re: 72/87_missfunky 06.12.10, 18:35
        Poszukaj na poczatek rozmiru 30(65)DD lub polski 65E. Jesli miska bedzie za mala, siegnij po wieksza miske przy TYM samym obwodzie.
        Szybko o przeliczniu rozmiarow. Jesli zmniejszamy obwod o jedno oczko (np z 75 na 70) to miske zwiekszamy o jedno (lub dwa) oczka czyli np z 75B powinnas przejsc na 70C (lub 70D, jesli miska w 70C bedzie za mala).
        Nic wiec dziwnego, ze 70B bylo za male bo miska w 70B jest mniejsza niz w 75B.
        --
        75B jest jak YETI
        NaGIE Biusty
    • minf Re: JAKI POWINNAM NOSIC ROZMIAR STANIKA-16 07.12.10, 17:27
      Witam! Pod biustem mam 60 cm, w biuście - 83 cm. Przez wiele lat nosiłam niedopasowane staniki, a od trzech lat niezmiennie 75B (jestem nastolatką). Bardzo często przy podnoszeniu rąk stanik przesuwał się na piersi, musiałam go nieustannie poprawiać i był niewygodny. Jaki rozmiar powinnam nosić? Dodam, że mój biust nie jest okazały - co więcej, wygląda na bardzo mały i raczej nie przyciąga uwagi. Z góry dziękuję za odpowiedź!
      • zawsze_zielona Re: 60/83_minf 07.12.10, 18:17
        IMO powinnas sprobowac 28(60)E, choc tak naprawde 26(55)F bylby lepszy, ale takich rozmiwro niestety nikt nie produkuje. Ten 75B jest na Ciebie stanowczo za luzny w obwodzie. Byc moze powinnas przymierzyc Effuniaki (marka Ewy Michalak), bo te staniki sa dosc scisle i nie trzeba bardzo zanizac obwodu.
        --
        75B jest jak YETI
        NaGIE Biusty
        • minf Re: 60/83_minf 08.12.10, 16:13
          60E?! A ostatnio jak byłam w sklepie z bielizną to ekspedientka zaproponowała mi co najwyżej B... A przecież dobrze się zmierzyłam. Czy to nie jest za duży rozmiar? Moje piersi są raczej dość małe... I mam jeszcze dwa pytania. Czy ramiączka mają być naciągnięte czy raczej luźne? Jak są naciągnięte to robią mi się "bułeczki" pod pachami, a jak luźne to przy "zgarnianiu" piersi zaraz uciekają na boki.
          • sbarazzina Re: 60/83_minf 08.12.10, 19:37
            Zaproponowala pewnie 75B, bo nic innego nie miała.

Sama literka nic nie znaczy. 60E ma dużo mniejszą miskę niż np 75E. Zobacz to porównanie:
            b75.blox.pl/2008/02/Stanikowy-Matrix.html
            Ramiączka mają być tak wyregulowane, żeby nie spadały z ramion, ale nie mogą się też wrzynać. Tak aby Tobie było wygodnie. Skoro masz zły stanik, to raczej nie będzie leżał idealnie, dlatego piersi uciekają z misek.

--
            tnij.org/staniki_02

• karmonia30 81 / 94-95 karmonia30 07.12.10, 21:00
      Cześć dziewczyny :-)
      Moje obecne staniki to: 75-80 B.
      Po przeczytaniu Waszych porad wychodzi mi, że powinnam nosić: 75 C lub nawet 70 D. Dobrze policzyłam?

* Pod biustem na wydechu, ciasno: 81cm (niestety po siłowni, szerokie mam te plecy ;-(
      * Biust luźno bez stanika 94 cm, * w staniku luźno 95 cm.

Ps. W moim ulubionym staniku 80 B (Atlantic), po ułożeniu piersi i wyprostowaniu się - mam puste przestrzenie u góry piersi, mimo podciągnięcia na maxa ramiaczek i lekko robi mi się fałdka po boku i na plecach.

• sbarazzina Re: 81 / 94-95 karmonia30 08.12.10, 19:47
        Spróbuj 75C albo nawet 75D. Zarówno w polskiej jak i brytyjskiej rozmiarówce. To jest rozmiar dostępny w wielu sklepach z bielizną. 70D lub 70DD będzie pasował tylko w przypadku dość rozciągliwych staników, a takich staramy się unikać. Szukaj staników o ścisłych, pracujących obwodach. Takie nie rozciągną się po kilku praniach.

--
        tnij.org/staniki_02
    • myszaaa163 Re: JAKI POWINNAM NOSIC ROZMIAR STANIKA-16 08.12.10, 00:27
      Dziewczyny,bo ja zwariuje...
      Jakis czas temu zostalam przez forum uswiadomiona,wymiary od tego czasu zmienily mi sie milion razy (najpierw przytylam,potem schudlam na diecie) i teraz mam problem-nie wiem jak dobrac nowy biustonosz. Smaka mam na Effuniaka jakiegos,ale nie jestem przekonana co do rozmiaru.
      Obwod pod biustem na luzno to 80cm,scisniete 68. W biuscie 95 do 98 (nie wiem skad mi sie skoki biora,ale tak jest bez przerwy). I nie wiem czy startowac od 70D czy 70E. Tymbardziej,ze Effuniak jest wyjatkowy pod wzgledem rozmiarowki (jak dla mnie).
      Help!
      • sbarazzina 68/95, myszaaa163 08.12.10, 19:57
        No faktycznie masz niezły rozstrzał w wymiarach :)
        To 98cm to jest pomiar w zwisie? W effuniakach celowałabym raczej w obwód 75, chyba 75DD (między miseczką D a E w rozmiarówce brytyjskiej i effuniakowej jest jeszcze DD).

Dlatego ciężko będzie doradzić coś na odległośc. Najlepiej by było gdybyś mogła się wybrać do jakiegoś sklepu z szeroką rozmiarówką. Spojrz na Stanikową Mapę, może masz jakiś sklep w swojej okolicy :

stanikowamapa.prv.pl/
        --
        tnij.org/staniki_02
    • lenka_pl 70 - 81, 82 09.12.10, 13:42
      cześć,
      moje wymiary to 70cm pod biustem i 81-82 w biuście.
      Do tej pory nosiłam 65 DD Panache Harmony i w obwodzie trzyma fantastycznie, jednak górna część miseczki lekko odstaje, tzn nie jest do końca wypełniona.
      Czy w takim razie powinnam spróbować mniejszej miseczki, np 65D? czy może czegoś innego?
      • sbarazzina Re: 70 - 81, 82 10.12.10, 10:06
        Teoretycznie z wymiarow wychodzi Ci 65C, ale skoro 65DD odstaje tylko troche, to faktycznie sprobuj rozmiaru 65D.

--
        tnij.org/staniki_02
    • b_smok_b Re: JAKI POWINNAM NOSIC ROZMIAR STANIKA-16 09.12.10, 14:24
      Pod biustem 75 (na siłę 74,5) w biuście 83 (w biustonoszu 84). Biust uległ totalnej zmianie po wykarmieniu 2 dzieci :(. Moje najbardziej dopasowane staniki to 2 sztuki Samanty rozm. 75A- obydwa musze poprawiać w ciągu dnia, a miseczki nie są rewelacyjnie wypełnione, ale przynajmniej nie odstają jak w przypadku staników atlantic w rozm. 75A. Jeden z nich jest do głębokiego dekoltu, drugi nie ( fiszbiny łączą się praktycznie na wysokości miseczek), ten pierwszy niestety mam wrażenie że ma za mały rozstaw - albo jest tym wąskofiszbinowcem - (dopiero zaczynam edukację stanikową - gubię się totalnie), bo kończy się zanim pacha się zacznie. Help please...
      • b_smok_b Korekta wymiarów 09.12.10, 14:53
        Udalo mi się docisnąc miarkę pod biustem do 72,5cm, a w biuście (na jednym z wątków była uwaga o mierzeniu się w zwisie) wyszło 85 bez biustonosza. Nadal czekam na pomoc w dopasowaniu rozmiarówki.
      • sbarazzina b_smok_b, 72.5/85 10.12.10, 10:13
        Sprobuj moze z rozmiarem 70B. To jest rozmiar dostepny w wielu sklepach. Pamietaj tylko, zeby stanik mial obowd wykonany ze stabilnego materialu, tak aby nie rozciagal sie za szybko, bo przestanie spelniac swoja funkcje.
        Fiszbina nie musi koniecznie siegac az do pachy. Fiszbina nie moze byc ani za waska ani za szeroka. Po sciegniecieu stanika, slad po fiszbinie powinien odbijac sie tuz za piersia.

--
        tnij.org/staniki_02
        • b_smok_b Re: b_smok_b, 72.5/85 11.12.10, 22:41
          Odwiedziłam dzisiaj sklep z bielizną i spośród całej masy raczej gorzej niż lepiej leżących biustonoszy wybrałam w końcu Panache Harmony w rozmiarze uwaga 30D - rozmiar 70B, który został zasugerowany sprawdził się jedynie w przypadku modelu Atlantis - czyli tego mega push-up'a. A teraz wrażenia po 5 godzinach noszenia: na początku wydawało mi się, że nic mnie tak nie zirytuje jak ucisk spowodowany w końcu dopasowanym stanikiem w obwodzie (mam nadzieję) - a jednak się myliłam - do tego się przyzwyczaiłam, ale do wrzynania ramiączek w linię ręka pacha - nie. Co jest nie tak??? Poza tym, że miski niestety trochę się marszczą(nie opuszcza mnie wrażenie, że nie mam co do nich włożyć). Jakieś sugestie? Fason balkonowy mnie generalnie nie powala - najbardziej podobają mi się halfcupy - ale ekspedientka (swoją drogą nigdy nie zostałam w sklepie z bielizną tak fachowo obsłużona) twierdzi, że te robią dopiero od obwodu 70 - czy faktycznie? Mam nadzieję, że to temat jeszcze na ten wątek, będę wdzięczna za sugestie.
          • zawsze_zielona Re: b_smok_b, 72.5/85 12.12.10, 17:25
            Jak widzisz, stanikologia nie jest nauka scisla i zawsze trzeba przymierzyc kilka sasiednich rozmiarow.
            IMO Harmony to niezbyt trafny wybor dla malego biustu, bo ten stanik wiecej zakrywa niz odkrywa.
            Marszczenie miseczki: wszytsko zalezy gdzie sie marszczy, czy na czubku piersi kolo sutka, wtedy miska jest za mala czy tez na gorze.
            Jesli ramiaczka Ci sie wrzynaja, sprobuj je troche poluzowac, powinno pomoc.

Co do halfcupow, to oczywiscie sa szyte we roznych rozmiarach, takze od 65.. Sugeruje poszukac w marce DM (discover mademoiselle), marks&spencer i effuniak (przy czym ten ostatni ma swoja wlasna rozmiarowke, staniki sa scisle i nie trzeba zanizac obwodu; na stronie jest kalkulator rozmiarow).
            Spojrzyj tez na oferte only her
            www.onlyher.pl/
            Wydaje mi sie, ze byly tam half cupy w ofercie. W razie watpliwosci z rozmiarem, pisz do wlascicielki sklepu, na pewno Ci pomoze.
            --
            75B jest jak YETI
            NaGIE Biusty
            • b_smok_b Re: b_smok_b, 72.5/85 20.12.10, 22:33
              Hmm... mam 3 pytania, ale nie wiem czy to dobry wątek: 1. Po jakim czasie noszenia dobrze dobranego biustonosza wymiary się mogą zmienić (o ile ma co migrować ;o)); 2. Zakupiłam drugi stanik niestety plunge lekko usztywniany 65D per una M&S - bułkuje... i tyle, profil mam fatalny, miseczka wypełniona chyba akurat... (czekam na la senze 65C plunge - może jednak mam miejszą miskę - jeżeli to nie to - to nigdy więcej tego kroju) 3. Czy jest jakiś typ stanika (najlepiej konkretny model) nadający się do małych biustów po karmieniu? - czy np. balkonetka to zły pomysł- czy tylko model Harmony jest nietrafiony, etc. będę wdzięczna za sugestie.
              • sbarazzina Re: b_smok_b, 72.5/85 29.12.10, 09:20
                Niestety nie da się przewidzieć ile będzie trwała migracja i czy w ogóle nastąpi. Najlepiej na początku nie szaleć za bardzo z zakupami, żeby się nie okazało za jakiś czas, że trzeba wszystko wymieniać.

Daj znać później jak leży ta LaSenza. Po 2 stanikach nie ma się co zrażać do danego kroju! Wśród plungy istnieje też wiele typów i możliwe, że po prostu te 2 przymierzane były albo w złym rozmiarze, albo po prostu niekompatybilne.

Spróbuj może jakiegoś miękkiego stanika, w takim najlepiej widać czy jest dobrze dopasowany.

Najlepiej by było gdybyś mogła pomierzyć różne kroje i rozmiary stacjonarnie.

--
                tnij.org/staniki_02

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka