Dodaj do ulubionych

JAKI POWINNAM NOSIC ROZMIAR STANIKA-17

16.05.11, 08:23
Ponad 90% Polek nosi niewłaściwy rozmiar biustonosza, dlatego zapraszamy serdecznie wszystkie forumki (zwłaszcza nowe), które nie są pewne swojego rozmiaru do wpisania się w tym wątku. Doświadczone forumki na podstawie wymiarów i szczegółowych opisów pomogą dobrać odpowiedni rozmiar stanika.

Wpisz w tytule swoje wymiary i nick!

1) Uwaga - mierzymy się zawsze:
- pod biustem ściśle, na wydechu czyli bez powietrza (i bez stanika),
- w biuście delikatnie, bez ściskania (bez stanika i w staniku, a wpisujemy większy wynik).

2) Napisz, jaki rozmiar teraz nosisz - możesz opisać stanik, który leży częściowo dobrze i te zupełnie niedopasowane - a wspólnie spróbujemy ustalić, jaki rozmiar byłby dla Ciebie najlepszy! :)

3) Przymierzając stanik:
- dobrze włóż cały biust do miseczek zagarniając go też spod pach [instrukcja wygarniania znajduje się TUTAJ
- wyprostuj się,
- podciągnij ramiączka,
- poruszaj się trochę, poskacz, schyl się głęboko, zamachaj rękami. [Dobrze dobranego stanika przez cały dzień nie trzeba poprawiać - nie przesunie się, kiedy się schylisz, żeby zawiązać buty, ani kiedy zmieniasz bluzkę.]

4) Po przekroczeniu 500 postów zakładany jest nowy wątek rozmiarowy.
Poprzednie zostają jako archiwalne i tam już NIE piszemy

Poprzedni szesnasty wątek rozmiarowy.

PS. Ostrzegamy przed popadaniem w zakupowy szał od razu po ustaleniu rozmiaru. Biust w nowym rozmiarze potrafi stopniowo odzyskiwać swoje prawidłowe wymiary, więc stanik, który kupisz dziś, za miesiąc może już nie pasować. Kupujmy więc rozważnie!
Edytor zaawansowany
  • 17.05.11, 16:48
    aga.vu: 73/92, widoczna asymetria między mniejszą lewą a większą prawą piersią, biust bardzo "rozjechany" na boki
    dzięki za skierowanie do właściwego wątka!!:)
  • 17.05.11, 18:57
    Przy Twoich wymiarach z tabelek wychodzi brytyjskie 32DD (polskie 70E) - ale jako że przy asymetrii lepiej dobierać stanik tak, żeby na większej piersi nie bułkował - może okazać się, że lepszy będzie rozmiar większy (tzn 32E - polskie 70F), uzupełniony wkładką na mniejszej piersi.
    Gdyby w obwodzie 70 było Ci za luźno, próbuj 30E (65F) albo (większa miseczka) 30F (65G).
    Powodzenia!
  • 17.05.11, 20:54
    Dzięki bardzo! :)
  • 01.04.12, 21:53
    Dotychczas w zwykłych sklepach 34/75, ale z pewnością popełniałam błąd. Tak więc co byloby odpowiednie?

(nie wiem czy w dobrym miejscu pisze, ale jestem nowa, jeśli cos nie tak, prosze o poinstruowanie)
  • 24.09.13, 15:11
    Tak się cieszę, że do Was trafiłam, co prawda u mnie nawet o biuście nie ma co mówić, no ale może dobry stanik trochę pomoże i chociaż coś tam u mnie poprzesuwa bo dodać muszę, że biust mam straaasznie rozjechany :(

Liczę na Waszą pomoc :-)

Pozdrawiam
  • 29.05.11, 21:12
    82/101 jaki powinnam nosic rozmiar sytanika bardzo prosze o pomoc
  • 30.05.11, 10:02
    Ze staników bardzo ścisłych (np. Effuniaki) radziłabym Ci spróbować rozmiaru 80DD, z pozostałych pewnie lepsze będzie 75F (brytyjskie 34E).
  • 30.05.11, 10:53
    dziekuje slicznie za odpowiedz ,wczoraj przymierzalam staniki 80D w H&M i niestety sa zamale w miseczkach ,a pani ze sklepu z bielizna nawet nie potrafila mi pomoc z doborem odpowiedniego biustonosza ,wiec w sobote uderzam na miasto w poszukiwaniu odpowiedniegio dla mnie rozmiaru.pozdrawiam
  • 19.08.11, 18:08
    witam,
    jestem nowa ale poczytałam trochę o biustonoszach i napewno wiem że nosiłam i noszę zły rozmiar biustonosza,
    kiedyś wydawało mi się ze mam 75 b ale po ciąży piersi zmalały i pojawił się problem bo A za małe a B za duże przy obwodzie 75, i w końcu mnie oświeciło, ale chciałabym żeby mnie w tym ktoś utwierdził,
    -mocno zmierzone pod biustem miarą - 72 a zmierzone biustonoszem(czytałam że tak też można zmierzyć to aby 67-68 cm, tak naciągnięta gumka pasuje prawie idealnie, tylko duża różnica w stosunku do mierzonego miarą,
    -sam biust bez biustonosza lekko to 87cm
    mieszkam w angli więc przelicznik tez tutaj troszkę inny,
    wracając do tematu czy mój rozmiar nowy to: 30-32, C? LUB POLSKIE 65-70 C,, troche dziwne bo zawsze miałam tylko b,
    z góry dziękuję
  • 19.08.11, 19:11
    Zacznij od przymierzenia 70B (32B) i 70C (32C). Z wymiarów wychodzi Ci 70C (32C), ale możliwe, że potrzebujesz mniejszego rozmiaru niż to wynika z tabelki (ze względu na zmiany po ciąży). Jeśli miska w 70B będzie dobra, ale obwód będzie za luźny, powinnaś sięgnąć po 65C - 30C w rozmiarówce brytyjskiej (to samo z 32C - ta sama pojemność miseczki z węższym obwodem to 30D - czyli jeśli obwód obniżamy o oczko, to literka miseczki będzie większa).
    Możliwe, że w 75B piersi uciekają Ci pod obwód, bo nie są właściwie podtrzymane przez za luźny obwód, a nie przez za duże miseczki. Mierząc "nowe" rozmiary, zwróć uwagę, żeby dobrze założyć biustonosz (przede wszystkim wygarnij pierś do miseczki - może się to wydawać zabawne, ale jest bardzo ważne).
    Rozmiarówka w zakresie miseczek A-D jest w zasadzie taka sama i w Polsce i w Anglii - tylko obwody inaczej się oznacza (jak wyżej).

Nie słyszałam o mierzeniu obwodu biustonoszem. Zresztą możesz potrzebować różnych rozmiarów z różnych modeli - materiały, z których robi się obwód są bardzo różne i różnie pracują na ciele.

W Anglii masz ten komfort, że możesz iść do każdego Debbenhamsa, La Senzy czy Johna Lewisa i zmierzyć naprawdę sporo modeli. Powodzenia!
  • 19.08.11, 23:10
    Przepraszam, ale troszkę się zdziwiłam.

Ja mam wymiary 69/82 (w dołku) - 84 (w górce), też mam biust po rocznym karmieniu i jestem podtabelkowa i generalnie pasują na mnie okolice 65C. Wydaje mi się, że na 87 w biuście powinna być jednak większa miska przy obwodzie 65 - może D, lub DD? 70 faktycznie C.

Może coś źle widzę, niedługo w tym siedzę, ale z samego porównania z moją sytuacją wynika mi, że albo czegoś nie zrozumiałam, albo coś nie halo z tym doradzanym przez Ciebie 65C.
  • 20.08.11, 14:19
    Jakaś ta moja wypowiedź nieskładna wyszła. Zaczęłabym od 70C i próbowała okoliczne rozmiary. Co do kompresowalności biustu po ciąży, to chyba faktycznie przesadziłam. Motylanoga, dzięki za korektę!

motylanoga123 napisała:

> Przepraszam, ale troszkę się zdziwiłam.
    >
    > Ja mam wymiary 69/82 (w dołku) - 84 (w górce), też mam biust po rocznym karmien
    > iu i jestem podtabelkowa i generalnie pasują na mnie okolice 65C. Wydaje mi się
    > , że na 87 w biuście powinna być jednak większa miska przy obwodzie 65 - może D
    > , lub DD? 70 faktycznie C.
    >
    > Może coś źle widzę, niedługo w tym siedzę, ale z samego porównania z moją sytua
    > cją wynika mi, że albo czegoś nie zrozumiałam, albo coś nie halo z tym doradzan
    > ym przez Ciebie 65C.
  • 20.08.11, 20:44
    dziki dziewczyny, dziś mierzyłam 70c i jeden był prawie dobry a drugi troszkę za mała miseczka, ale też np 34b pasował z tym że nciągnięty na maxymalne oczka i miseczka była dosc mała, więc trzeba mierzyć i mierzyć a ja tego taaaak nie lubię
    bardzo dziękuję za porady
  • 06.10.11, 10:31
    Dzien dobry chcialabym wiedziec jaki powinnam nosic rozmiar.pod biustem mam 66 cm, w biuscie 72cm w staniku 77cm a przy nachyleniu moj biust ma 78 cm:) dziekuje za pomoc
  • 06.10.11, 10:38
    Nosze staniki 70B i obwod jest bardzo luzny a miseczka lezy w miare dobrze:)
  • 06.10.11, 16:17
    M0ni, jako orientacyjny wyjściowy rozmiar możesz się rozejrzeć za 60B albo C - ale to jedynie orientacyjny rozmiar na początek. Z bardziej ścisłych staników możesz spróbować i obwodu 65. Najlepiej poszukaj na stanikowej mapie świata (podlinkowana na głównej stronie forum) sklepów w Twojej okolicy i poprzymierzaj różne staniki, żeby zobaczyć w jakim kroju i rozmiarze Ci najlepiej. Niestety sensowne staniki w Twoich okolicach rozmiarowych nie są zawsze dostępne, dlatego warto przed zakupami zadzwonić do sklepu i podpytać, czy takie mają.
  • 06.10.11, 20:44
    Kupiłam ostatnio 65 B i obwod byl taki w miare lepszy niz 70 ale miseczka b byla tak malutka ze calkowicie mi scisnelo piersi. u mnie w okolicy niestety nie ma dobrych sklepow z bielizna i wszedzie rozmiary zaczynaja sie od 70 w gore. poki co okupuje allegro w poszukiwaniu czegos sensownego.
  • 06.10.11, 21:14
    Jak 65B ma za małe miseczki, próbuj większe, albo coś od 60C w górę. Jeżeli masz ochotę, możesz wysłać swoje zdjęcia w tym 65B do naszej zamkniętej galerii, dziewczyny rzucą okiem, i może doradzą, na co uważać. Tu masz więcej informacji o galerii:
    forum.gazeta.pl/forum/w,50580,82215844,82215844,Regulamin_galerii.html
  • 07.10.11, 08:47
    Zamówiłam na allegro wczoraj 60D i zobaczymy czy bedzie pasowal:) patrzylam tez na glebokosc miseczki zmierzylam sobie tak plus minus piersi w zwisie i wyszlo tak od pachy ok 13 cm i znalazlam wlasnie duzo 60D ale miseczki mialy glebokosc 16cm a ten jeden trafilam mial 13cm:) mam nadzieje ze okaze sie idealny:)
  • 11.10.11, 09:44
    Dostałam ten stanik 60D i w obwodzie okazal sie za ciasny:) zapielam na ostatnia haftke i wpijal mi sie wszedzie i po godzinie go sciagnelam:) wiec idealem powinno byc 65 D:)
  • 11.10.11, 19:33
    Jeśli to 60D jest dobre w misce, to ideałem będzie 65C (prawdopodobnie, może się zdarzyć, że miska inaczej się będzie układać). Możesz dołożyć do tego 60D przedłużkę, jeśli nie możesz już go zwrócić.
  • 19.01.12, 15:45
    witam wszystkich bardzo serdecznie;)

Generalnie mój biust nie należy do udanych- mały i dziwny. Niby obie są równe, ale zawsze jest tak, że lewa miseczka przy lekkim nachylaniu w części "przymostkowej" lekko się odchyla. nie karmiłam, nie rodziłam.

pod ściśle 70 cm
    pod luźno 74 cm
    bez stanika w biuście 80 cm (masakra jakaś)
    w staniku w biuście 82 cm
    w staniku w zwisie 86 cm

Bardzo proszę o poradę w sprawie rozmiaru

z moimi biustonoszami bywało różnie, czasami miałam 75 B czasami 70 C czasami jakieś A... oczywiście zawsze miałam w nich jakieś gąbeczki, więc od razu w sklepie mierzyłam z gąbkami włożonymi do środka więc nie wiem tak naprawdę jaki mam bez wkładki ;/

kamek999
  • 17.05.11, 21:24
    Witam. Prosze o pomoc w doborze rozmiaru - najchetniej wg angielskiej rozmiarowki.
    68/79
    Dotychczas nasze 75B.
    Dziekuje i pozdrawiam.

_ _ _ _ _
    green_tea7
  • 17.05.11, 21:51
    A jak się to 75B sprawuje - oprócz za luźnego obwodu? Miseczki są za duże?
    Tabelkowo wychodzi Ci 30B, ale jeśli miseczki w Twoim 75B nie są za duże, celowałabym raczej w 30D.
  • 17.05.11, 22:23
    Dziekuje za szybka odpowiedz.
    Miseczki lekko luzne, moze bylyby nawet w porzadku tylko ze moj biust ma fatalny ksztalt :/
    Dlatego np bardotki kompletnie nie wchodza w gre :(
  • 18.05.11, 09:17
    To próbuj raczej 30d (ściślejszy obwód też trochę "wypłaszczy" miski) o kroju half-cup albo plunge. O tych krojach możesz poczytać na blogu SmallCup: smallcup.blox.pl/2011/03/Polmiseczka-czyli-halfcup.html , smallcup.blox.pl/2011/05/Do-glebokiego-dekoltu.html
  • 18.05.11, 09:30
    Dziekuje serdecznie za wskazowki.
    Po lekturze watku o polecanych biustonoszach zastanawiam sie nad zakupem Freya Rio - to chyba cos takiego jak zasugerowalas mi w tym drugim linku. Sadzisz ze to dobry wybor?
    Pozdrawiam.

_ _ _ _ _
    green_tea7
  • 19.05.11, 17:53
    Z tego co się orientuję Freya Rio ma miseczki większe niż standard. Próbuj 30C (jeśli jest) abo 30D. Przy czym Rio jest balkonetką - nie zawsze ten krój dobrze leży na niewielkich biustach (na mnie np. taki krój leży średnio), ale na Tobie może pasować.
  • 19.05.11, 20:07
    Dziekuje za wyjasnienie. Zatem bede trzymac sie zalinkowanych propozycji.
    Pozdrawiam!

_ _ _ _
    green_tea7
  • 18.05.11, 06:01
    Przepraszam, wpisalam sie w 16 watku, wiec ponawiam tutaj :-)
    Wymiary mam niestety jak w temacie. Rozumiem, ze te 73 mam obnizyc do 70 ?
    Czy 70B (32B) bedzie dobry czy jednak cos zle mysle ?

i poleccie jakis model na lato, potrzebuje tak na poczatek ze 2 sztuki. Przewiewne, na upalny urlop, pod letnie bluzeczki.

rozmiarowi 75B mowie papa :-)

--
    MAJA i:
    http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/h/h9325iaw0.png
    http://www.suwaczki.com/tickers/ydfvwja8v2zy3wvi.png
  • 18.05.11, 09:29
    Dobrze myślisz - 70B(32B) powinno pasować na takie wymiary jak Twoje - ale dopóki nie spróbujesz, nie będziesz mieć pewności.
    Jeśli w 75B tylko obwód był problemem (miseczka była raczej dobra, jesli chodzi o wielkość), to może okazać się, że 70B będzie za małe, a lepiej pasować będzie 70C.
    Co do modeli - co biust, to gust ;) Z miękkich modeli dobrym wyborem mogłyby być halfcupy Ewy Michalak www.ewa-michalak.pl/cat-pol-1214553855-Biustonosze-Halfcup.html te które mają HM w nazwie (te staniki mają ciut inną rozmiarówkę, gdybyś się na nie decydowała to wpisz swoje wymiary do kalkulatora na stronie sklepu www.ewa-michalak.pl/Kalkulator-chelp-pol-10.html ; pomiar w "zwisie" jest ważny) albo miękkie staniki Gossarda (Esprit w wersji balcony, Glossies).
    Powodzenia!
  • 19.05.11, 15:58
    witam, mój obwód pod biustem to 74 cm a w biuście 83. Właściwie to nigdy nie miałam dobrze dobranego biustonosza. Zawsze nosiła rozmiar 70A. Ostatnio zaczełam nosić 70B bo 70A za bardzo ściska mnie w klatce. Natomiast wiecie jak jest z rozmiarówkami.. 70B w h&m jest dobrze dopasowane i wygodne natomias w innych sklepach za duże. Tak samo z 70A, czasem jest tak małe, że nie mogę go dopiąć. Możecie coś polecić?

Pozdrawiam
  • 19.05.11, 17:57
    Jeśli te 74cm pod biustem są mierzone ciasno, to chyba rozmiar 70A albo B (w zależności od kroju i firmy) ma szansę pasować. Próbuj raczej firm szyjących tylko bieliznę (Audelle, Gossard, Ewa Michalak, Samanta, Dalia) - takie staniki będą lepsze konstrukcyjnie i trwalsze niż te z sieciówek.
  • 21.05.11, 15:25
    Moje wymiary to 72cm(ścisło na wydechu) pod biustem i 86cm w biuście(luźno). Bardzo proszę o radę jaki powinnam nosić rozmiar. Oraz o konkretne modele staników, ponieważ nie mogę trafić i z modelem i z rozmiarem. Próbowałam już M&S (30C,30D i 30DD) i ciągle to nie to. Ostatnio zamówiłam Panache masquerade coquette(30D) i znów pudło, ogólnie niewygodny, piersi źle wyglądają. Z góry dziękuje za pomoc.
  • 22.05.11, 12:05
    Jeśli chodzi o rozmiary - dobrze strzelasz ;) Na Twoje wymiary ma szansę pasować 30D albo DD, pewnie w zależności od modelu.
    A co do modeli - zarówno M&S jak i Coqette bywają kapryśne; przy M&S dodatkowo bywa loteria obwodowo-rozmiarowa (staniki bardzo ścisłe, bardzo luźne, miseczki znacznie większe lub mniejsze niż standard).

Spróbuj może coś z Audelle (Honeycomb w wersji usztywnianej, Daisy) - te modele na większości biustów leżą nieźle, może Masquerade (Tiffany w wersji plunge, Maia) albo staników Ewy Michalak (ale uwaga, one są bardzo ścisłe, potrzebowałabyś raczej 70C niż obwodu 65).

Niestety nie mogę dać Ci gwarancji, że podane wyżej modele będą pasować. Może - o ile to jest wykonalne - pierwszy stanik lepiej by było kupić w sklepie z brafittingiem, listę uświadomionych sklepów znajdziesz tu .
  • 22.05.11, 22:29
    Mam ze swoimi piersiami duży problem. Zupelnie nie wiem jaki stanik mam nosić. Do tej pory było to 80 B,ale widzę,że ten rozmiar nie jest dla mnie dobry. Pod biustem mam 82 cm, w biuście 95... Piersi nie są duże, mają "szczurkowaty" kształt i niestety rozjeżdżają się na boki. Jaki biustonosz nosić,żeby "trzymały się kupy" i w miarę dobrze wyglądały? Bardzo proszę o porade.
  • 23.05.11, 18:55
    Spróbuj rozmiaru 75D (brytyjskie 34D), a ze staników bardzo ścisłych (na przykład staniki Ewy Michalak) 80B ;) Plunge (o tym kroju możesz tu poczytać) powinien zbliżyć piersi do siebie, warto spróbować.
  • 23.05.11, 21:00
    Mój rozmiar polski to 55E,ale nie wiem czy taki dostane..? gdzie kolwiek
    jest jakaś nadzieja
    a brytyjskiego 55DD
    Jaki dokładnie mam mieć stanik
    te które teraz nosze to odstaje mi najczęściej między pierśmi i to okropnie wygląda
    Pomóżcie..!
  • 24.05.11, 08:46
    A jakie są Twoje wymiary? Bo w to, co piszą niektóre elektroniczne bra-fittery na stronach sklepów nie należy wierzyć bezgranicznie. Skoro wychodzi Ci 55DD-E, to raczej masz niezbyt wielki i niezbyt ciężki biust, za duże zaniżenie nie jest konieczne. Spróbowałabym 60D (28D) - niektóre Masquerade, Cleo, a z polskich staników Avocado, Milena są ścisłe, 60 powinna wystarczyć.
    Z tego co wiem, 55 można uszyć tylko na zamówienie u Ewy Michalak - ale te staniki są tak ścisłe, że nie ma potrzeby zaniżać. Niestety obwód 60 u Ewy Michalak też jest tylko na zamówienie :(
  • 25.05.11, 16:33
    > Sera-chan, pod biustem : 85,5 w biuście: 99,5 , a przy nachyleniu: 104,5
    > Proszę, pomóżcie, jestem tu nowa i ciężko mi się w tym wszystkim połapać... Nie
    > stety, choć jestem "przy kości", na zbyt duży biust nie narzekam ;(( . A chciał
    > abym wiedzieć, jaki mam tak naprawdę rozmiar... Do tej pory nosiłam push-upy 80
    > C, różnych firm, ale zależałoby mi na znalezieniu czegoś bez tych cholernych g
    > ąbek, co ładnie wyeksponuje mi biust i będzie w odpowiednim rozmiarze...
    > Z góry dziękuję za wszystkie odp...

Myślę, że rozmiar 80E (brytyjski 36DD) ma szanse pasować. Spróbuj może coś z Audelle (Honeycomb w wersji usztywnianej, Daisy) - te modele na większości biustów leżą nieźle, może Masquerade (Tiffany w wersji plunge, Maia) albo staników Ewy Michalak (ale uwaga, one są bardzo ścisłe, potrzebowałabyś raczej 85C albo D niż obwodu 80).
  • 27.05.11, 15:26
    Witam. Mam 15 lat i taki oto problem: mam pod biustem 65cm, a w biuście 82cm. Moje piersi rozchodzą się na boki i jak noszę stanik to wyglądam na kompletnie płaską. Na razie noszę 70A(jest ciut za luźny w obwodzie), no ale jakoś nie mogę znaleźć odpowiedniego w rozsądnej cenie, jak powiedziałam mamie, że powinnam nosić 60E(bo taki mi wyszedł z bra-fittera) to stwierdziła, że na pewno nie, bo ja nie mam aż tak dużych piersi itp. Ostatnio wypatrzyłam stanik 70D(nie wiem czemu ale staniki 65 w obwodzie mnie cisną) to mama go nie kupiła bo stwierdziła że za drogi(53zł, nie pochodzę ze zbyt bogatej rodziny). Pomocy! Mieszkam w Lublinie.
    PS Czy naprawdę mam 60E?
  • 27.05.11, 15:37
    Na Twoim miejscu spróbowałabym na początek rozmiaru 65C lub D, zaniżanie do obwodu 60 nie jest konieczne (zwłaszcza że piszesz, że 65 Cię cisną).
    W Lublinie jest kilka "uświadomionych" sklepów (Body, Bravissima), pierwszy dobry stanik lepiej by było kupić pod czujnym okiem brafitterki. No i koniecznie powinnaś na brafitting zabrać Mamę.
    Niestety należy liczyć się z tym, że stanik będzie droższy niż 50-60zł, ale znając swój rozmiar i krój będziesz mogła na kolejne okazje polować na allegro czy w sklepach internetowych.
    No i może się zdarzyć tak, że w zależności od firmy, kroju, modelu pasować będzie inny rozmiar, więc mówienie, że masz 60E może być prawdziwe w przypadku części staników, a nieprawdziwe przy innych.
    Powodzenia!
  • 31.05.11, 20:15
    witam, proszę o poradę, z kalkulatora wynika, że mój prawidłowy rozmiar to 65D. Ale czy na pewno ?
    Na co dzień noszę 75A, ale miseczka zbyt ściska biust, w obwodzie jest za luźno. Próbowałam 70B ale tu z kolei w obwodzie za ciasno. Dośc dobrze leżał stanik w rozm. 70C, ale nie kupiłam, bo chcę najpierw ustalić prawidłowy rozmiar :)
  • 01.06.11, 09:10
    Dobrze kombinujesz ;)
    Ze staników bardzo ścisłych najlepszym wyborem będzie 70C, z pozostałych 65D (brytyjskie 30D).
  • 01.06.11, 20:25
    dzięki :)
  • 01.06.11, 18:49
    Przepraszam, że zawracam głowę, bo jestem uświadomiona już od dłuższego czasu, ale elektroniczny bra-fitter nie działa, a ja sama nie jestem ekspertką.
    Nosiłam dotąd obwody 60 (pod biustem miałam 67), ale niedawno przytyłam ok. 5 kilogramów, zmierzyłam się i jestem w szoku! 75 cm! Jak to możliwe, że aż tyle mi przybyło pod biustem?? Przecież tam są głównie żebra! Dodam tylko, że jestem wysoka i mimo większej liczby kilogramów, jestem na granicy niedowagi.
    Doradźcie mi, proszę, jaki obwód powinnam teraz nosić... Dodam, że w biuście (mierzone bez stanika) ok. 88 cm. Czyli sumarycznie 75/88.
  • 01.06.11, 21:20
    IMO obwód 70 powinien dać radę - większego zaniżania raczej bym nie polecała. Co do miseczki - według tabelek na 88 w biuście powinno pasować D, zacznij od tego rozmiaru i zobacz jak leży.
    A brafitter www.atlastravel.nazwa.pl/mariska/index2.html działa, tylko moim zdaniem zaniża zbyt dużo ;)
  • 02.06.11, 15:16
    Witam.
    spoonhead, wymiary 71/81-82. Jestem po ciąży, siedem miesięcy temu urodziłam synka, mój biust całkowicie stracił jędrność, można powiedzieć, że jest to sama skóra która opada pod wpływem grawitacji ;) Dodatkowo piersi są bardzo szeroko rozstawione. Nieważne jaki mam stanik to i tak przy pochylaniu się wszystko się z niego wylewa, co nie wygląda zbyt estetycznie. Noszę rozmiar 70A, bardzo proszę o poradę, bo już nie mogę na siebie patrzeć.
  • 03.06.11, 08:38
    Spróbuj rozmiaru 65C (brytyjskie 30C) - obwód będzie ciaśniejszy, a miseczka nieco większa niż w 70A, powinien lepiej pasować.
    Co do stanu biustu po karmieniu, zajrzyj na stronę Mahedy maheda.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=120%3Aratunku-skoczyam-karmi-czyli-marta&catid=56%3Anaprawa-piersi&Itemid=86&lang=pl i zobacz zmiany, do których może przyczynić się dobrze dobrany stanik.
  • 03.06.11, 09:30
    Jestem naprawdę w szoku po obejrzeniu tych zdjęć, nigdy nie przypuszczałabym, że piersi mogą się tak zmienić od odpowiedniego stanika. Mogłabyś zaproponować mi jakieś konkretne modele biustonoszy? Mieszkam w malutkim mieście i wątpię aby tutaj był ktoś kto się na tym zna. Mój biust wygląda identycznie jak ten ze zdjęć.
  • 03.06.11, 17:08
    Spróbuj może coś z Audelle (Honeycomb w wersji usztywnianej, Daisy) - te modele na większości biustów leżą nieźle, Samanta o kroju A345 albo A142 też mają szanse pasować.
  • 05.06.11, 16:32
    Moje wymiary to:
    pod biustem 64 cm
    biust 78 cm
    Proszę o pomoc jaki rozmiar powinnam nosić???
  • 05.06.11, 18:40
    Witam bardzo prosze op pomoc wymiar pod biustem na wdechu to 78 , biust luzno to 82 -83
    jaki powinnam nosic rozmiat teraz nosze 75 a 70 b ale miska z be troche odstaje u góry :(
  • 13.06.11, 13:36
    Pod biustem mierzymy sie scislo na WYDECHU. Zmierz sie jeszcze raz i napisz co Ci wyszlo. Mierzylas kiedys 70A?
  • 13.06.11, 13:33
    Sprobuj przymierzyc 65B lub 60C, zarowno w polskiej jak i brytyjskiej rozmiarowce (30B i 28C brytyjskie oznaczenia).

Nie jest latwo kupic taki rozmiar, ale mimow szytsko warto poszukac. Tu masz linka do watku, gdzie zebrane sa informacje o tym przedziale rozmiarowym:

forum.gazeta.pl/forum/w,50580,85860048,85860048.html?v=2&f=50580&w=85860048&a=85860048&wv.x=0
  • 07.06.11, 20:38
    Witam. Pod biustem mam 66 cm mierzone na wydechu, w biuście 76, a 79 w "zwisie". Pomóżcie, jaki powinnam nosić rozwiar?
  • 13.06.11, 13:38
    Zacznij od przymierzenia 65B, w brytyjskiej rozmiarowce 30B.

Nie jest latwo kupic taki rozmiar, ale mimo wszytsko warto poszukac. Tu masz linka do watku, gdzie zebrane sa informacje o tym przedziale rozmiarowym:

forum.gazeta.pl/forum/w,50580,85860048,85860048.html?v=2&f=50580&w=85860048&a=85860048&wv.x=0
  • 15.06.11, 15:15
    Dziękuję za odpowiedź. No niestety ale wszystkie 65 b (na razie tylko kilka bo trudno je dostać) które przymierzyłam zupełnie nie pasowały na mnie:( Tylko przykrywały biust, a nie oto mi chodziło. Były strasznie rozciągliwe i chyba miały za szeroko rozstawione fiszbiny. Po latach noszenia pusiapków z obwodem 75, które tylko zakrywały okolicę biustu, twierdziłam, że nic "tam" nie mam. I nic dziwnego skoro wszystko się rozpłaszczyło:( i ucieka w okolice pach. Dopiero ostatni stanik, który kupiłam (węższy, o zgrozo 70 przy obwodzie 66) z cieniutką gąbką pokazał że mam piersi!! Po prostu ładnie je zabrał, ale niestety się rozciągnął. Szukałam stanika który zbierze ładnie piersi, a nie tylko je zakryje. Już nie wiem jaki rozmiar mam szukać:(
  • 16.06.11, 12:13
    A przymierzalas kiedys cos z firmy Audelle? One na pewno nie sa rozciagliwe i zazwyczaj bardzo dobrze leza.

Tutaj jest kilka modeli:
    www.onlyher.pl/searchlub
    www.bra-dreams.pl/search.php?filter_producer=&filter_sizes=19&filter_traits[1285770234]=
  • 08.06.11, 19:11
    marti0515: pod biustem 74, w biuście 84 - jaki rozmiar stanika ???
  • 13.06.11, 13:43
    Zacznij od 70B. To dosc latwo dostepny rozmiar w wielu sklepach. Jesli miska bedzie za mala wtedy przymierz 70C. Przy bardzo rozciagliwych modelach sprobuj 65C.

Pamietaj, ze fiszbiny musza okalac cala piers. A obowd musi byc stabilny i dobrze trzymajacy. Gdy obowd jest za luzny, piersi uciekaja bokiem, nawet z dobrej miseczki.
  • 10.06.11, 15:26
    Mam staniki 32/70 i 34/75 ale piersi mi spod nich 'uciekają' :/ mam je tez trochę szeroko rozstawione. Jaki stanik dobrać?
  • 13.06.11, 13:50
    32/70 i 34/75 to jedynie oznaczenia obowdu. Rozmier biustonosza sklada sie z cyfry oznaczajacej obowd i literki oznaczajacej miseczke, np 70A, 70C, 75B.
    Jesli stanik ma podany tylko obowd to raczej nie jest to dobry stanik.

Na podane wymiary z tabelki wychodzi 70A. Jesli piersi uciekaja Ci dolem, tzn ze stanik jest duzo za luzny na Ciebie. Szukaj stanikow z porzadnym, scislym obwodem, z fiszbinami dokladnie okalajacymi piersi od strony pachy. To sprawi, ze Twoje piersi beda na wlasciwym miejscu i zbiora je do przodu. Przy dobrze dobranym staniku, efekt rozstawienia na boki zazwyczaj znika:)

Na pewno zmierzylas sie ciasno pod biustem?
  • 14.06.11, 22:33
    Na pewno, a co? Zaskakująca różnia obwodów w i pod 'biustem'.... ;]
  • 15.06.11, 11:46
    Nie, roznica nie jest zaskakujaca ;) Tylko jesli spod obowdu 70 piersi uciekaja Ci dolem, to albo ten obowd jest baaaardzo szeroki, albo Ty masz jednak troche mniej pod biustem. Wolalam sie upewnic, ze sie prawidlowo mierzysz.
  • 12.06.11, 02:44
    mam wyjątkowo mały obwód pod biustem: 61 cm (63 mierzone na luzie) i naprawdę nie mogę znaleźć dla siebie stanika. w biuście mam 73 cm mierzone na półwdechu.
    plus mam dosyć szeroko rozstawione piersi, wręcz nieco rozjechane :p i potrzebuję czegos co mi je zbierze bardziej w centrum klaty.
    mam jeden dobry biustonosz, który ma obwód 56 cm i nie rozciąga się zbytnio, ale to jakiś chiński wyrób z delikatnej koronki, więc nic nie zbiera i nic nie podtrzymuje :(

jaki powinnam nosić rozmiar? i czy w ogóle są staniki na taki obwód?
  • 13.06.11, 13:57
    Oczywiscie, ze istnieja staniki na taki obwod! :) Tylko nie tak latwo je kupic.
    Z wymiarow wychodzi Ci rozmiar 60B. Z bardzo scislych modeli byc moze pasowalby rozmiar 65A. Jaki masz obowd w zwisie?

Onlyher to jest sklep internetowy i stacjonarny (we Wroclawiu). Ktory ma dosc spory wybor w malych rozmiarach, mozesz do nich napisac, na pewno poradza w wybraniu konkretnego modelu.
    www.onlyher.pl/
    Z bardzo scislych stanikow mozesz sprobowac staniki Ewy Michalak. Te staniki maja swoja specyficzna rozmiarowke i bierze sie pod uwage obowd biustu mierzony wlasnie w zwisie:
    www.ewa-michalak.pl/
  • 13.06.11, 19:43
    W zwisie mam 77 cm, czyli wg. kalkulatora Ewy Michalak 60B.
    A czy takie małe rozmiary znajdę też w innych stacjonarnych, tych ze stanikowej mapy np. w Warszawie?
  • 15.06.11, 11:44
    No niestety, zrobilam szybki przeglad i nie udalo mi sie znalezc stacjonarnie w Warszawie z rozmiaru 60B.

Mozesz sprobowac przymierzyc 60C, to popularniejszy model, a moze uda Ci sie trafic na jakies malomiskowy model. Albo 65A lub 65B z bardzo scislych modeli.

Podaje kilka linkow, gdzie udalo mi sie znalezc cos w tych rozmiarach:

www.bra-dreams.pl/search.php?filter_producer=&filter_sizes=19&filter_traits[1285770234]=

http://peachfield.pl/szukaj.html

www.dopasowana.pl/search.php
    Oprocz tego w tych sklepach powinni miec Audelle, z ktorego moze pasowaloby 30B.
    abrakadabra.me/
    www.aishabra.pl/biustonosze.html
    Wiem, nie wyglada to zachecajaco, ale moim zdaniem sprobowac warto! Powodzenia!
  • 17.06.11, 22:33
    Ok, dziękuję bardzo za pomoc :)
  • 14.06.11, 22:40
    moje wymiary to: 69/85 Pomóżcie mi dopasować rozmiar.
    Do tej pory nosiłam biustonosze tylko push-up w rozmiarze 70B lub 75B.
  • 15.06.11, 11:50
    Z wymiarow wychodzi Ci rozmiar 65D (30D) w brytyjskiej rozmiarowce, taki sam w polskiej. Jestes troche pomiedzy rozmiarami, wiec moze sie okazac, ze 65DD (30DD) bryt. i 65E w polskiej, bedzie lepiej pasowalo.
  • 17.06.11, 18:21
    69 pod, 83 w biuście = 65D/65C? Rok temu skończyłam karmienie piersią, mimo stosowania wszystkich możliwych sposobów (ćwiczenia, natryski, tabletki na powiększenie biustu) piersi mam bardzo miękkie, jakby puste w środku, całe szczęście dość kształtne mimo wszystko... Obawiam się tylko, czy na taki miękki biust da się dobrać stanik, który go nie spłaszczy.

Do tej pory stosowałam push-upy w rozmiarze 75B. Mam wrażenie, że strasznie deformują mi piersi, tuż po zdjęciu są jakby spłaszczone, dopiero po 8 godzinach snu dochodzą do siebie.

A no i piersi mam dość szeroko rozstawione, potrzebuję czegoś, co je dobrze zbierze spod pach i wypchnie w górę. I podtrzyma. I nie będzie już deformować.

Jaki stanik powinnam dobrać, na co zwrócić uwagę, może znacie jakieś konkretne modele, które mogłyby dać w moim przypadku dobry efekt? Koniecznie w czarnym kolorze - innych nie noszę.

Będę wdzięczna za każdą odpowiedź.
  • 17.06.11, 21:42
    Mhm, moje piersi są kształtu Soft Round wg. zamieszczonej kiedyś na forum klasyfikacji: bratiquehelene.blogspot.com/2009/04/they-come-in-all-sizes-and-places.html.

I z tego, co czytałam, najbardziej odpowiadają mi modele Plunge, głęboko wycięte pośrodku, mocno zbierające piersi z boków... ale może się mylę?
  • 17.06.11, 21:43
    Szkoda, że nie można edytować postów po ich wysłaniu. Link do klasyfikacji to oczywiście:

bratiquehelene.blogspot.com/2009/04/they-come-in-all-sizes-and-places.html
  • 18.06.11, 14:04
    Tak, możesz zacząć od przymierzenia staników w takich rozmiarach. Z bardzo ścisłych staników może pasować 70C.

Jeśli faktycznie biust masz bardzo miękki i lejący, to możliwe że piersi będą wylewać się z plunga przodem. Mogą ale nie muszą :) Może na początek lepsza byłaby balkonetka, która zebrałaby piersi do przodu i trzymała je w ryzach. Najważniejsze, żeby stanik był wygodny, żebyś czuła się w nim lepiej niż w tych starych, za luźnych. Fiszbina musi dokładnie okalać pierś z każdej strony, a obówd musi być stabilny, tak żeby piersi pozostawały na swoim miejscu przez cały dzień.

Skąd jesteś? Zobacz na Stanikowej Mapie czy masz w swojej okolicy jakiś sklep w którym mogłabyś poprzymierzać różne modele w różnych rozmiarach:
    stanikowamapa.prv.pl/
    Dla poprawy stanu biustu możesz też spać w staniku. Może to być miękki, lużny stanik bez fiszbin albo topik z wbudowanym stanikiem. Ważne, żeby piersi były zebrane i podtrzymane także w nocy.

Tutaj masz cykl notek Mahedy dokumentującą jak może poprawić się stan piersi po ciązy i karmieniu wyłącznie dzięki dobrze dobranemu stanikowi:

www.maheda.eu/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=56&Itemid=86&lang=pl
  • 18.06.11, 14:36
    Jejuuuu, dzięki. Za odpowiedź, za wspaniałego linka.

Mieszkam w Warszawie, byłam już w Abrakadabrze i Lady's Place - w obu wszystkie staniki Freyi i Panache w rozmiarze 65D wyglądały na mnie jak puste wory - jednocześnie sama górna ich krawędź idealnie przylegała... trochę tego nie rozumiem. Szczególnie, że w jakimś mniej znanym sklepie, który mam tuż pod domem przymierzałam Kingę 65D i leżała bardzo dobrze - tyle, że miała maleńką poduszeczkę, prawie płaską, ale za punkt honoru postawiłam sobie znaleźć miękusa lub nawet skorupę ale bez push-upa - w dobrym rozmiarze. No i lekko spłaszczała biust od spodu, nadawała piersiom taki trochę zbyt stożkowaty kształt. A ja lubię krągłości.

Wniosek - zaczynać od 65C, gdy zapinam się na środkową lub najciaśniejszą haftkę, to zmniejszyć obwód, gdy miseczka jest worem, zmniejszyć miskę. Gdy robi bułę, zwiększyć. Dobrze myślę?

W obu tych sklepach widziałam, że dziewczynom przykro było, że nic dla mnie nie mają, obie proponowały mi poszukać Panache Atlantis... tu mam trochę wątpliwości, w końcu to żelowe niby-cudo to, jakby nie patrząc... też push-up, tylko sprytniej wykombinowany... tak mi się zdaje, mogę się mylić. No niby fajnie masuje pierś... to zawsze lepsze... Ale i tak czuję się jak po podwójnej mastektomii, jak mutant, na którego nic nie pasuje. Miałam wrażenie, że dziewczyny pod tym zmartwieniem skrywały po prostu ogromne współczucie dla tego, co ja niby mam. Ryczeć mi się chciało. Mówię sobie, że patrzę przez pryzmat swoich kompleksów, że one już nie takie rzeczy widziały i że wszystko mi przejdzie, jak znajdę odpowiedni stanik, że wtedy będę w euforii totalnej i wyleczona z kompleksów i pełna nadziei na jakąkolwiek migrację. Szczególnie, że znalazłam na tym forum sporo wypowiedzi dziewczyn, szukających nawet od dwóch miesięcy, które określały siebie tymi samymi słowami. To pociesza, dodaje wiary w powodzenie całej akcji.

Zabieram się ze smakiem za lekturę.
  • 18.06.11, 18:37
    Dobrze przeliczasz rozmiary :)

Fraya i Panache to moim zdaniem nie są marki na mniejsze biusty. Konstrukcja jest dopasowana do potrzeb dużych biustów, więc nie dziwne, że źle leży w rozmiarze 65D, który w sumie raczej mniejszym biustem jest niż większym ;) Ale nie jest to wcale taki mały biust! I wybór też jest całkiem spory. Cała sztuka polega na tym, żeby znaleźć odpowiedni dla siebie model.

Ja jak zawsze polecam staniki firmy Audelle, zobacz kilka postów poniżej, komuś podawałam już adresy sklepów w Warszawie, które mają tę firmę. To są zazwyczaj usztywniane half-cupy, ale bez poduszek. Albo staniki Ewy Michalak (dość ścisłe i mają swoją własną rozmiarówkę).

Myślę, że sprzedawczyniom było przykro, że nie mogą Co nic odpowiedniego zaproponować, a nie z powodu Twojego biustu. Jeśli chcesz oszczędzić sobie stresu, zadzwoń wcześniej do sklepu i zapytaj czy mają coś w Twoim rozmiarze z innych firm niż Panache i Freya. Możesz pytać też o modele "otwarte u góry".

Znasz ten blog?:
    smallcup.blox.pl/html
    I Balkonetkę? Tam w katalogu, możesz zobaczyć dziewczyny o zbliżonych do Twoich wymiarów i jak różne staniki na nich leżą. Możesz wybrać w Katalogu np tylko staniki w rozmiarze 65D.

balkonetka.pl/katalog/
    Swoją drogą, wbijanie się krawędzi w prawidłowym rozmiarze w balkonetkach Freyi (u Ciebie jeżeli miska była pusta, a krawędź przylegała, tzn że miska była za duża) oznacza biust raczej pełny u góry, więc aż taki miękki być nie może:)

Ale się rozpisałam:) W każdym razie nie poddawaj się, bo nie musisz się godzić na kompromisy, na pewno znajdziesz odpowiedni stanik :) Czasem po prostu to trochę trwa.
  • 18.06.11, 19:08
    Hehe, pełny u góry, to prawda, na pewno nie zwisający... ale jednak miękki :) Nie wygląda tak, jak na blogu, który mi podałaś. Raczej jak biust nastolatki - mały, prawie płaski i kształtny... tylko miękki.

Na Audelle zwrócę uwagę, dziękuję. Do Pani Ewy Michalak nawet już napisałam z prośbą o radę :) Może znajdzie chwilkę, żeby mi pomóc, z tego, co widziałam, ma bardzo indywidualne podejście do każdej klientki, ogromne doświadczenie i zwyczajnie kocha to, co robi. Na Balkonetce znalazłam Effuniaka Szarą Panterkę - miękkus w rozmiarze 65C, właścicielka nawet mieszka w Warszawie, kto wie, może to będzie dobre? :) Poza tym kusi mnie Effuniak PL Black - ze sztywnych.

W każdym razie dziękuję Ci, sbarazzina, trzymasz mnie na duchu i dajesz mnóstwo wartościowych rad, a tego właśnie w tej chwili potrzebuję.
  • 19.06.11, 10:04
    Właśnie zamówiłam Effuniaka Szmaragd 70B - wg. effuniakowej rozmiarówki powinien być dobry - jest dostępny w 24h, więc jakby co wymienię go na inny rozmiar... i mam taką drobną nadzieję, że w przeciągu tygodnia, dwóch, będę miała swój pierwszy dobry biustonosz. A może, jeśli od razu się uda z rozmiarem... nawet już w ciagu najbliższych 3 dni? :)

Jest również możliwe, że to decyzja zupełnie nietrafiona, że trzeba będzie jednak uderzyć w sztywniaki.. ale wierzę, że w sklepie pani Ewy coś dla mnie na pewno się znajdzie :)

I możliwe też, choć w mojej ocenie mało prawdopodobne, że się totalnie załamię i nic tam nie znajdę. Ale jestem dobrej myśli :)

Pozdrawiam serdecznie, zdam relację, jak już przyjdzie.
  • 19.06.11, 16:28
    Trzymam kciuki i koniecznie zdaj relacje (np w watku o stanikach Effuniak).
  • 20.06.11, 16:22
    Lobby małobiuściastych? Po wcześniejszych wpisach widzę, że niewiele tu dziewczyn z małym biustem, z bardzo małym chyba zero...

Jeszcze nigdy nie miałam dobrze dobranego stanika, nawet jeśli obwód jest ok (da się znaleźć) i miseczka również (sporadycznie, tak naprawdę dobrze dopasowanej też nie miałam), to rozstaw ramiączek jest za szeroki, co powoduje wbijanie się łączenia miseczki i ramiączka pod pachę oraz odchylanie miseczek przy każdym schylenie się i prezentowanie biustu (a raczej jego braku...), co uniemożliwia mi założenie wydekoltowanej bluzki :(
  • 27.06.11, 19:44
    Przymierzaj wszystkie 60A i B, jakie znajdziesz, aby określić rozmiar, a także 65A ze ściśliwców i małomiseczkowców.

Zerknij na balkonetka.pl - ja szukam, przeglądając zdjęcia staników w rozmiarze, który jak podejrzewam noszę i zbierając o nich informacje. Ale ja zielona jestem :)

• 20.06.11, 23:18
    Do tej pory nosiłam 32/70 ale jest mi niewygodnie. czuję ze jest źle dobrany. Domyślam się ze musze kupic z obwodem 65 ale jaką wybrać miseczkę?
  • 27.06.11, 19:41
    Spróbuj 65A, warto zajrzeć do Effuniaka, tam celowałabym w 70AA, ale warto skorzystać z effuniakowego kalkulatora, bo ma specyficzną rozmiarówkę. Mi wyliczył miski dużo większe, niż potrzebuję.

Zajrzyj na balkonetka.pl, poszukaj dziewczyn z podobnymi rozmiarami, jak Ty i spróbuj dobrać model, który na nich dobrze wygląda.
  • 23.06.11, 18:31
    Hej, poradźcie proszę i mi, bo chyba też jestem ofiarą "75A" :) Moje wymiary to: 73 cm mierzone ściśle pod "biustem", a powyżej 82 cm bez niczego, a 83 cm w staniku. Dotąd załamywałam się mierząc 75A, bo miseczki były puste, ale kupowałam, bo po wypruciu drutów jeszcze jakoś dało się to nosić, ale też szału ni ma... Nie wiem, czy to coś zmienia, ale dodam, że jestem chuda :)
  • 24.06.11, 15:30
    Po mojej wypowiedzi bardzo proszę jakąś bardziej doświadczoną w temacie brafittingu użytkowniczkę forum o wypowiedzenie się, gdyż obawiam się namieszać. Dopiero tydzień siedzę w temacie.

Mi bardzo dobrze startowy rozmiar wyliczył ten kalkulator:

www.atlastravel.nazwa.pl/mariska/index2.html
    Dokładnie rzecz biorąc - rozmiar, który widniał w rubryce rozmiar brytyjski, stanik wyjątkowo ściśliwy jest teraz rozmiarem, od którego zaczynam mierzenie. Wyliczyło mi 65C, kiedy się uczciwie zmierzyłam, nie dodając sobie cm w biuście ;) Faktycznie, w 70 zapinam się na najciaśniejszą haftkę, w 65 na najluźniejszą i czuję się komfortowo. 60 też przymierzałam sporo, raczej w D, nie DD, jak pokazuje mi ten kalkulator. Z tego wywodu wynikałoby, że liczy dobrze, ale i tak w zależności od modelu mogą być wahania o 1 rozmiar miseczki - jestem po karmieniu, może to ma wpływ.

Wiem, że jest też taka opinia, że elektroniczne kalkulatory tylko wprowadzają zamieszanie. Część się z tym zgadza, część nie.

Może jednak warto od tego zacząć?
  • 25.06.11, 13:35
    Faktycznie, kalkulator idealny nie jest, ale na poczatek moze pomoc wybrac rozmiar od ktorego mozna zaczac przymierzanie. W przypadku malych biustow, duze zanizenie jakie proponuje, czesto nei jest potrzebne.

Dostojna, zacznij od przymierzenia 70B lub ewentualnie 65C. Pamietaj o tym, zeby obwod byl pracujacy, dobrze trzymajacy, a fiszbiny okalaly cale piersi. Czesto 70B dostepne w sieciowkach ma nienajlepsza konstrukcje, dlatego trzeba zwracac na to szczegolna uwage. Bo sam 'dobry' rozmiar nie oznacza dobrego dopasowania.
  • 25.06.11, 14:01
    Dzięki za cenne podpowiedzi! :)
  • 24.06.11, 16:32
    Moje wymiary to 63/75. Zwykle noszę 75a, ale one bardzo źle leżą, są za szerokie pod biustem i mam wrażenie, że miseczka też jest za duża.
  • 24.06.11, 17:35
    I teraz wyjdzie, że się wymądrzam, ledwo cokolwiek wiem :( Ale sama przeżywałam jeszcze parę dni temu huśtawkę nastrojów i czekałam na odpowiedzi, to teraz staram się pomóc, jak tylko potrafię. Błagam, dziewczyny bardziej doświadczone, poprawiajcie mnie, jeśli knocę.

Wydaje mi się, że najlepiej by Ci było w obwodzie 55 - ale ekstremalnie trudno taki znaleźć, więc warto spróbować obwodowych 60tek z bardziej ściśliwych firm - np. Effuniak jest maksymalnie ściśliwy jak dla mnie - mam 69 pod, a obwód 70 jest dla mnie idealny. Na stronie Effuniaka jest kalkulator rozmiaru, ale mi wyliczył 70B, dziś przyszło i okazuje się, że miska powiewa aż miło, teraz nie wiem, czy zamawiać 70A, czy 70AA. Więc w moim przypadku obwód wyliczony dobrze, miska zawyżona. Spróbuj, a co tam :)
  • 24.06.11, 17:39
    Acha, a miska wg. tego kalkulatora

www.atlastravel.nazwa.pl/mariska/index2.html
    wychodziła mi dobra w rubryce wyjątkowo ściśliwy (u mnie 65C i to naprawdę jest mój optymalny, jak się wydaje na ten etap mej skromnej wiedzy rozmiar, na pewno dobry jako startowy).

U Ciebie to by było 60B, spróbuj. Tylko na Effuniaka patrz inaczej, bo rozmiarówka Ewy jest specyficzna. Ale w innych firmach może właśnie 60B będzie dobre (w ściśliwych)?
  • 25.06.11, 13:43
    Nie dziwne, ze 75A nie pasuje, bo ten rozmiar ma za duzy obwod i za duza miseczke.

Zacznij od przymierzenia 60B, tak jak sugerowala Motylanoga. Mozesz tez sprobowac 60C, bo w sumie jestes troche pomiedzy rozmiarami.
    Z bardzo scislych stanikow mogloby pasowac 65A lub 65B.

Apropo zanizania i obwodu 55. Malobiusciaste czesto sa tez dosc szczuple, nie maja za duzo cialka do sciskania tam gdzie lezy obowd biustonosza i dlatego nie potrzebuja duzego zanizania. Dodatkowo czesto biust jest lekki, samonosny, wiec nie trzeba zanizac obowdu, zeby uzyskac potrzebne podtrzymanie.
    Kalkulator jest stworzony raczej do duzych biustow i czesciej sie w tych okolicach rozmiarowych sprawdza.

Tak jak pisalam, zazwyczaj to nie znaczy zawsze :) Sa oczywiscie malobiusciaste potrzebujace obowdu 55, ale nie ma ich wiele. No i zdecydowanie latwiej jest kupic rozmiar 60B (i tak trudno dostepny) niz nieistniejace 55C ;)
  • 25.06.11, 15:19
    Podobnie jak inne dziewczyny ja równiez proszę o pomoc w doborze właściwego biustonosza :)
    Teraz noszę tradycyjne 75B ale nie jest to chyba dobry wybór . Obwód biustonosza szybko mi sie rozciaga i nie pozostaje na swoim miejscu a miseczki mam niekiedy takie wrażenie jakby były za małe .
    Moje wymiary to 71 pod biustem , 84 bez stanika i jak sie dobrze ziemrzyłam to 82 w staniku
    Czekam z niecierpliwością na odpowiedź :) pozdrawiam
  • 25.06.11, 18:52
    75B raczej jest na Ciebie za luzne. Sprobuj zmierzyc rozmiar 65D. W bardzo scislych stanikach dobry moze okazac sie rozmiar 70B lub 70C (w zaleznosci od modelu stanika i ksztaltu biustu).

Chociaz, jesli 75B jest za male w misce, to moze sie okazac, ze potrzbujesz miseczki wiekszej niz wskazywalyby na to wymiary. Pamietaj, zeby prawidlowo zakladac stanik, tutaj instrukcja:
    stanikomania.blox.pl/2009/02/Jak-zalozyc-stanik.html
    Jesli msieczki w przymierzanym staniki beda za male, zmierz wiekszy. Nie boj sie literek! :)
  • 26.06.11, 16:25
    A więc: pod biustem tak normalnie mam 67, w biuście tylko 80cm...
    Mam bardzo duży problem z doborem i kupnem stanika, ponieważ w sklepach nie mają moich rozmiarów, zawsze jest za luźny pod biustem a miseczka jakby za mała. Pozostaje mi tylko zwężać każdy biustonosz na własną rekę....
    Może Wy mi coś pomożecie?

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.