Dodaj do ulubionych

kształt piersi a rozmair stanika...

20.02.13, 13:37
Witam.
Pierwszy raz tu piszę, więc nie wiem do końca czy to odpowiednie forum...
wg wyliczeń kalkulatora wychodzi mi rozmiar 70E, wg stanika teoretycznie również. Leży idealnie, ale po 2-3h piersi "wracają" do swojego kształtu czyli tzw. skarpetki z piaskiem (kropelki jak przeczytałam u jednej forumki ;)).
I nie wiem czy już rozmiar nie taki, 70D jest za mały ściska mi piersi, że pod bluzką odznaczają się od stanika lub wychodzą bokiem, no, a 70E odstaje mi po jakimś czasie w górnej części miseczki ;/
Ze względu na szeroki rozstaw piersi mam też problem z dobraniem dobrego push-up, żeby przy dekolcie były ładnie (z "rowkiem") ułożone piersi a nie obok siebie...
macie jakieś pomysły?
Do tego dochodzi problem kupna stanika stacjonarnie, u mnie w mieście tylko w esotiqu babka w miarę zna się na rzeczy... innych sklepów brak więc zamawiałam ostatnio staniki online.
Edytor zaawansowany
  • 20.02.13, 17:57
    Wieczorem napiszę więcej ale teraz tak na szybko - nie nasz w tym staniku za wąskich fiszbin? Zobacz czy po zdjęciu stanika ślad fiszbiny jest za piersią a nie na niej.
    A forum jak najbardziej odpowiednie, witamy :o)
  • 20.02.13, 19:49
    teoretycznie nie, jak kupowałam pierwszy w sklepie to babka mi powiedziała, ze D nie może być bo za wąska fiszbina, a ten obecny jest w tym samym miejscu co "stary" :)
    Dziś stałam chyba z godzinę przed lustrem próbując coś z nim zdziałać, no i lepiej jest. Zapięłam na ciaśniejsze zapięcie (środkowe), skróciłam długość ramiączek i od razu poprawa w leżeniu, po paru godzinach piersi były wciąż na swoim miejscu. Jedyny minus to pod pachą po zdjęciu stanika czuję jego "ślad"...
    Ogólnie tak napaliłam się na kupowanie górnej bielizny, że już kusi mnie poprzedni stanik.... najlepiej typowy push up, dobrze unoszący biust by przy bluzce z dekoltem był fajny efekt ;)
  • 20.02.13, 20:27
    > teoretycznie nie, jak kupowałam pierwszy w sklepie to babka mi powiedziała, ze
    > D nie może być bo za wąska fiszbina, a ten obecny jest w tym samym miejscu co "
    > stary" :)

Najlepiej sprawdzisz stojąc przed lustrem, przesuwając ręką lekko pierś na bok i patrząc na miejsce, gdzie się kończy (to dość jasno zobaczysz) - tam powinien przebiegać ślad po fiszbinie.

> Dziś stałam chyba z godzinę przed lustrem próbując coś z nim zdziałać, no i lep
    > iej jest. Zapięłam na ciaśniejsze zapięcie (środkowe), skróciłam długość ramiąc
    > zek i od razu poprawa w leżeniu, po paru godzinach piersi były wciąż na swoim m
    > iejscu. Jedyny minus to pod pachą po zdjęciu stanika czuję jego "ślad"...

To prawda, zbyt luźny stanik niekoniecznie utrzyma biust w ryzach :o) Podrzucę Ci jeszcze dwa linki: jak prawidłowo zakładać stanik i na co zwracać uwagę przy dobieraniu stanika. Zobacz, czy wszystko u Ciebie gra, czy można ewentualnie coś poprawić.
    Gdybyś nie była pewna, zawsze możesz wysłać swoje zdjęcia do naszej zamkniętej galerii, dostęp mają tam tylko zaufane forumki, które na pewno dobrze doradzą. Zdjęcia są chronione hasłem, więc nie zobaczy ich przypadkowy podglądacz :o)

> Ogólnie tak napaliłam się na kupowanie górnej bielizny, że już kusi mnie poprze
    > dni stanik.... najlepiej typowy push up, dobrze unoszący biust by przy bluzce z
    > dekoltem był fajny efekt ;)

Do fajnego efektu niekoniecznie potrzebny jest push-up. Rzuć okiem w necie np. na krój plunge - ma niski mostek i potrafi mocno eksponować biust. Oczywiście to już nieco zależy od kształtu biustu - ja mam raczej stożkowy, i dekoltowe efekty są u mnie dość średnie :o) ale przy biuście kropelkowym bywają dużo bardziej spektakularne. Nie wiem, jakie masz dokładnie wymiary (to 70E to rozmiarówka kontynentalna, tak?), ale może zmieścisz się np. w plunge OnlyHer (link)? Te dopiero dają efekt dekoltowy :o)
    Co do push-upów - tutaj zdania bywają mocno podzielone :o) Na pewno należy uważać, żeby biust nie był gnieciony przez wypełnienie, a rozmiar dobrze dobrany, bo na dłuższą metę to może źle wpłynąć na jego stan. Mamy gdzieś na forum o tym dyskusje, jak wrzucisz push-up w wyszukiwarkę, na pewno wypluje sporo wynikow.
  • 21.02.13, 10:20
    poczytałam trochę o rodzajach staników (tego świadoma nie byłam zupełnie ;)). No i te half-cup podobają mi się bardzo, obejrzałam zdjęcia na small cup jak pięknie piersi w nich się układają...
    Muszę w najbliższym czasie zajrzeć do jednego sklepu, koleżanka z wielkim biustem tam się zaopatruje, może mają też coś na mniejsze piersi w różnych krojach, ostatnia moja nadzieja, na mierzenie i nie kupowanie przez neta :(
  • 21.02.13, 10:25
    Tak, mniejsze i srednie biusty bardzo sie lubia z halfami :o)
    Rzuc okiem jeszcze na stanikowa mape (stanikowamapa.prv.pl), moze znajdziesz sklep w swojej blizszej albo dalszej okolicy. A zakupy przez net nie sa takie straszne jak sie wydaje, mozesz na spokojnie przymierzyc, jak cos nie pasuje, to odsylasz i tyle. Owszem, masz koszty przesylki, ale za to ceny bielizny sa zwykle nieco nizsze, wiec plus minus na jedno wychodzi.
  • 21.02.13, 10:33
    w sumie racja, ale np jeżeli nie jestem pewna, czy powinnam zamówić 70d czy E to kupować dwa a jeden odsyłać czy lepiej jeden i potem zamieniać? :)
    Tak po doczytaniu, to rozmiar może i jest ok, ale ogólnie rodzaj stanika już nie koniecznie. W tych "modelach" co mam obecnie (a wszystkie w sumie jednakowe, jeden delikatnie sie różni) w mniejszych wbijał mi się stanik w pierś, co doczytałam, że czasami robi się w plunge ;)
    Kos-moho dziękuję za pomoc :) troszkę mi rozjaśniłaś o co w tym wszystkim chodzi więc mam sporą lekturę do przerobienia ;)
    Do najbliższego sklepu mam ok 200km :( z zaznaczonych na mapie.
  • 21.02.13, 10:40
    > w sumie racja, ale np jeżeli nie jestem pewna, czy powinnam zamówić 70d czy E t
    > o kupować dwa a jeden odsyłać czy lepiej jeden i potem zamieniać? :)

Ja bym raczej zamawiala dwa, bo masz wtedy porownanie. Czasem jest tak, ze rozmiar X lezy niezle, a miseczka w gore czy w dol genialnie. Jak juz bedziesz miala rozeznanie w markach, krojach i rozmiarach, bedzie Ci sie latwiej zdecydowac na konkretny rozmiar. Zamawiajac dwa zamrazasz troche pieniedzy na pewien czas, to jest oczywiscie minus calego rozwiazania, i na pewno masz koszty odsylki. Za to zamawiajac jeden ryzykujesz, ze bedziesz odsylac, i placic za ponowna wysylke innego rozmiaru. Musisz przemyslec sprawe.

> Tak po doczytaniu, to rozmiar może i jest ok, ale ogólnie rodzaj stanika już ni
    > e koniecznie. W tych "modelach" co mam obecnie (a wszystkie w sumie jednakowe,
    > jeden delikatnie sie różni) w mniejszych wbijał mi się stanik w pierś, co doczy
    > tałam, że czasami robi się w plunge ;)

W zargonie forumowym mowimy o "zamknietych miseczkach", tzn. wlasnie wbijajcych sie w biust, ktory jest pelny u gory i potrzebuje wiecej miejsca. Half-cupy, o ktorych wspomnialas, czesto sa wlasnie otwarte u gory i dlatego sa tak lubiane przez mniejsze biusty.

> Kos-moho dziękuję za pomoc :) troszkę mi rozjaśniłaś o co w tym wszystkim chodz
    > i więc mam sporą lekturę do przerobienia ;)

To milego czytania :o) I jakby co, z pytaniami wal w ciemno na forum :o)

• 21.02.13, 13:58
    > Do najbliższego sklepu mam ok 200km :( z zaznaczonych na mapie.

Zajrzyj jeszcze na listę sklepów. Jest tam więcej adresów niż na mapie, może akurat będzie coś bliżej.
  • 21.02.13, 15:15
    zmniejszyło sie do 120 ;)
    Jeszcze chciałam pytać jak poznać w sklepie internetowym, jaki stanik jaki ma model, bo w większości piszą tylko materiały, w niektórych spotkałam się z opisem 'half' to domyślam się po wyglądzie, że to half-cup?
  • 22.02.13, 10:14
    > Jeszcze chciałam pytać jak poznać w sklepie internetowym, jaki stanik jaki ma m
    > odel, bo w większości piszą tylko materiały, w niektórych spotkałam się z opise
    > m 'half' to domyślam się po wyglądzie, że to half-cup?

Po wyglądzie :o)
    Opisy sklepowe bywają czasem nawet mylące, balkonetką nazywa się czasem zupełnie różne staniki. Gdzieś pamiętam na blogu small cup był przewodnik po krojach - ale w skrócie:
    - half cup ma niskie miseczki i jedynie pioniowe szwy, miseczka składa się zwykle z dwóch, trzech części zszytych w pionie. Model lubiony przez mniejsze biusty ze względu na "otwarte miseczki:, czyli małą szansę na wbijanie się krawędzi w biust pełny od góry.
    - plunge ma niski mostek, i najczęściej chyba miseczkę szytą z trzech części. Mocno eksponuje biust, nie wystaje z głębokich dekoltów, ale może mieć w zależności od kroju i materiału zamknięte miseczki, i się wbijać krawędzią. Oczywiście nie musi, albo nie każdy model musi, w związku z tym warto mierzyć. Efekty bywają spektakularne :o)
    - balkonetka jest też szyta z trzech części, za to ma wyższy mostek. Mniejsze biusty często się z tym krojem nie lubią, ale warto kiedyś na próbę przymierzyć.
    - full cup, jak nazwa wskazuje, krój bardzo zabudowany. Zwykle ma chyba poziomy szew w miseczce, ale tu już nie dam głowy. Preferowany raczej przez większe biusty.
    Jak zajrzysz na stronę ewa-michalak.pl to zobaczysz pogrupowane wg. modelu staniki w sklepie, akurat ten sklep ma je zwykle dobrze opisane. I ew. możesz poszukać na smallcup.blox.pl, wydaje mi się, że tam też był przewodnik po krojach.
  • 22.02.13, 17:30
    myszkak18 tak mi się wydaje, że jest ciut za duża miseczka, tyle, że jak pisałam wcześniej D z tego samego modelu była za mała :(
    kos-moho zaglądałam na stronę ewy, z zamiarem kupienia jakiegoś stanika, niestety żaden nie przykuł mojej uwagi na tyle by wydać na niego ponad stówkę... wcześniejsze modele sobie obejrzałam, gdybym tylko dostała amarantowy lub turkusowy z czarnymi dodatkami (nie znam się jeszcze na nazwach modeli) to bym pewnie brała w ciemno z 3 rozmiary potem dwa niepoprawne odesłała ;)
    Teraz napalam się na taki:
    www.e-sensi.pl/ivette-31166-99x-biustonosz.html
    wiem, ze to push up już doczytałam sobie, że nie koniecznie dobry dla piersi, ale przymierzałam go w sklepie i po prostu piersi (bynajmniej moje) leżą w nim znakomicie do dekoltów, boję się tylko, ze może okazać się po dłuższym noszeniu będzie tak samo jak z tymi, które do tej pory co kupiłam :(
    Wiem, że Wy tu raczej za miękkimi stanikami, ale póki co jeszcze nie czuję się na tyle "pewnie" by założyć miękki stanik, może z czasem do tego dojrzeje ;)
  • 21.02.13, 20:09
    Ja jeszcze dodam, ze nie tylko rozmiar jest wazny, ale kroj stanika tez. To 70D i 70E to byl ten sam model? Bo jesli nie, to nie ma sie co sugerowac rozmiarem. Na to jak lezy dany stanik ma wplyw wiele czynnikow, ktore razem tworza mnostwo kombinacji (ksztalt i kondycja piersi, kroj i rozmiar stanika, model i firma etc).
    Jesli faktycznie Twoje piersi przypominaja woreczku z piaskiem; to np stanik o kroju plunge moze wydawac sie za maly (wylewanie sie piersi sridkiem) mimo dobrego rozmiaru. A np w bardziej zabudowanej balkonetce lub fullcupie w dobrym rozmiarze mozesz miec pusto w gornej czesci miski. Dlatego najlepiej na poczatku wybrac sie na zakupy stacjonarne.
    Chociaz lepsze zakupy online niz zadne ;)

---
    Mam staniki na zbyciu, różne rozmiary:
    tnij.org/staniki01
  • 21.02.13, 20:16
    tak to był jeden model, ten sam rodzaj stanika tylko właśnie miseczka inna, no i z tego D ewidentnie robiły się bułki, piersi się wylewały...
    Dziś ćwiczyłam poprawne zakładanie stanika, no i muszę się pilnować by się nie garbić, jak tak robię to jest ok ;) jak tylko się zgarbię to miseczka robi się mniej pełna...
    Niedługo wybieram się do "większego" miasta, więc czuję, że pierwsze co zrobię zajadę do któregoś z polecanych sklepów ;)
  • 22.02.13, 10:57
    gwen_s napisała:

> Dziś ćwiczyłam poprawne zakładanie stanika, no i muszę się pilnować by się nie
    > garbić, jak tak robię to jest ok ;) jak tylko się zgarbię to miseczka robi się
    > mniej pełna...

Z drugiej strony miseczka powinna pasować w wygodnej pozycji, a nie tylko w tzw. przeproście. Jeżeli miska jest dobra jak tylko poupychasz w niej biust, pachę i stoisz na baczność, a po podniesieniu ręki od razu odstaje, to możliwe, że jest za duża. Za duża miska nie podtrzymuje należycie biustu, więc wcale nie jest lepsza od za małej i na dodatek robi raczej smętny efekt. Najlepiej byłoby faktycznie przymierzyć więcej modeli i staników, z różną szerokością fiszbin i krojów, w twoim rozmiarze wybór jest raczej bardzo dobry. Uzwględnij jednak, że istnieje rozmiarówka europejska i brytyjska. W europejskiej po 70D przychodzi od razu 70E, ale w brytyjskiej mamy jeszcze 70DD i dopiero potem 70E, które naturalnie jest większe od europejskiego 70E.

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.