Dodaj do ulubionych

bez ramiączek-jaki?

06.05.13, 15:33
Witam,
potrzebuję stanika pod granatową sukienkę, ma mały biust. Normalnie noszę ok. 75 b. Poradzcie jakiej firmy? Gdzie szukać.
dziękuję,
pozdrawiam,j.
Edytor zaawansowany
  • miss-alchemist 07.05.13, 21:36
    A jakie masz wymiary? Straplessy są często ciaśniejsze niż tradycyjne biustonosze i nieco inaczej się je dobiera. Zmierz się ciasno pod biustem i luźno w biuście, zgodnie z zaleceniami z naszego wątku rozmiarowego ;)
  • kis-moho 07.05.13, 21:38
    Bursz, a jesteś pewna tego 75B? Jak masz ochotę, możesz się zmierzyć i doradzimy, czy na pewno - dobrze dobrany rozmiar ułatwia poszukiwania i pewnie też zawęzi nieco możliwości.
    Tak na początek podrzucę artykuł o straplessach:
    kobieta.onet.pl/moda/ramiaczka-zrzuc-czyli-w-poszukiwaniu-idealnego-straplessa/h1r4q
    A gdzie szukać... no właśnie, sama nie wiem za bardzo. Ja mój strapless kupowałam przez net (mam wonderbra), ale nie jest to najfajniejszy stanik, jaki mam. Wygląda tak:
    http://images.asos-media.com/inv/x/3/17/866998/black/image1xl.jpg

i nadaje się na biusty raczej o kształcie kropli (widziałam go na znajomej, na której wyglądał genialnie), na moich stożkach wygląda raczej średnio. Dlatego nie znając Twojego kształtu biustu nie bardzo mogę doradzać - ale jeżeli możesz go gdzieś przymierzyć (może masz w okolicy sklepy z brafittingiem?), to na pewno warto. Może dziewczyny coś lepszego doradzą?

--
    Jak 100krotna mam raczej niewielki biust, ale i u mnie równoważy go duża pupa ;)
  • bursz 08.05.13, 13:41
    Witam,
    wg rozmiaru Ewy Michalak noszę 75b, bez ramiączek ma być 75c aby nie spłaszczał biustu?
    Dziękuję,
    pozdrawiam,j.
  • miss-alchemist 08.05.13, 15:27
    > Witam,
    > wg rozmiaru Ewy Michalak noszę 75b, bez ramiączek ma być 75c aby nie spłaszczał
    > biustu?
    > Dziękuję,
    > pozdrawiam,j.

To zależy, jaki model byś chciała ;) Ale jeśli straplessa Ewy Michalak (LINK), to nie polecam brać większej miski, lecz zostać przy 75B albo spróbować nawet 75A - on jest dużomiskowy.

Spróbowałabym ewentualnie Passionaty Delight, tutaj 75A, bo wypada dużomiskowy.

Fajnie leży też Berlei, tylko nie wiem, jaki rozmiar byłby dobry - on jest lekko dużomiskowy, więc pewnie też 75A, ale może 75B byłoby dobre? Też jest bardzo ścisły.

Kiedyś mierzyłam też fajnego straplessa Avy, jest niedrogi, więc warto spróbować. On już nie jest tak ścisły, jak Ewa Michalak, więc próbowałabym 70C.

Zazwyczaj biustonosze bez ramiączek trzeba wziąć oczko więcej w obwodzie (często są ścisłe, ale jeśli nosisz 75 u EM, to z większości straplessów właśnie 75 będzie Ci pasować) i nieco mniejsze w miseczce. W przypadku biustonosza bez ramiączek lepiej, żeby był odrobinę przymały, niż przyduży, ponieważ w przypadku przydużej miski nie będzie można jej podciągnąć ramiączkiem.
  • sbarazzina 08.05.13, 22:22
    miss-alchemist napisała:

> > Witam,
    > > wg rozmiaru Ewy Michalak noszę 75b, bez ramiączek ma być 75c aby nie spła
    > szczał biustu?
    > > Dziękuję, pozdrawiam,j.
    >
    > To zależy, jaki model byś chciała ;) Ale jeśli straplessa Ewy Michalak (ht> tp://www.ewa-michalak.pl/product-pol-91-Strapless-Toffi.html), to ni
    > e polecam brać większej miski, lecz zostać przy 75B albo spróbować nawet 75A -
    > on jest dużomiskowy.

Od Ewy Michalak sugerowałabym może nawet obwód 80. Ja noszę z EM rozmiar 75D, a straplessa mam 80C i wcale nie jest luźny.

---
    Mam staniki na zbyciu, różne rozmiary:
    tnij.org/staniki01
  • sbarazzina 08.05.13, 09:18
    Moze ktorys ze straplessow Audelle albo Passionata (ten drugi duzomiskowy). Obie firmy sa bodajze w Onlyher i tam na pewno dobrze Ci doradza.

---
    Mam staniki na zbyciu, różne rozmiary:
    tnij.org/staniki01
  • mssselfdestruct 08.05.13, 19:20
    Jak to ma być pod jedną sukienkę, do noszenia okazyjnie, to możesz będąc na jakichś zakupach sprawdzić przy okazji H&M i Pepco. Ich straplessy może nie robią jakiegoś super efektu dekoltowego jak Effuniak, ale zdarza się że na małobiuściastych leżą zupełnie ok i mają przyjazną cenę (H&M ok. 60 zł, a z Pepco ostatnio dziewczyny wrzucały na balkonetkę przyzwoicie leżące i wściekle ciasne straplessy kupione za 10 zł). Możesz próbować swojego standardowego rozmiaru lub ewentualnie miseczkę większy.
  • bursz 08.05.13, 20:55
    Witam,
    dziękuję Wam.
    www.ewa-michalak.pl/product-pol-87-Mleczny-Strapless.html
    ten rozważam,
    pozdrawiam,j.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.