Dodaj do ulubionych

JAKI POWINNAM NOSIĆ ROZMIAR STANIKA - 20

25.06.14, 13:44
Zapraszamy serdecznie wszystkie forumki (zwłaszcza nowe), które nie są pewne swojego rozmiaru.

Prosimy, żeby pytanie o rozmiar wpisać jako odpowiedź na ten post.

*UWAGA: nasze ekspertki nie siedzą przed komputerem 24 godziny na dobę, dlatego odpowiedzi na Wasze pytania mogą pojawić się z pewnym opóźnieniem.
Prosimy o cierpliwość i "podbijanie" pytań dopiero, gdy ewidentnie zostaną przeoczone (kiedy zobaczysz, że wszystkie inne osoby otrzymały odpowiedzi, a przy Twoim pytaniu cisza).

Wpisz w tytule swój nick i wymiary!

- pod biustem ściśle, na wydechu czyli bez powietrza (i bez stanika),
- pod biustem luźno, na wydechu
- w biuście w najszerszym miejscu w pozycji wyprostowanej normalnie oddychając, leciutko naprężając taśmę/delikatnie, bez ściskania,, w swoim najwygodniejszym miękkim (!) staniku i bez niego, uwzględniamy większy wynik
- w biuście mierzymy się w swoim najwygodniejszym, miękkim (!) staniku, pochylając się tak mocno, by biust "zwisał" swobodnie, leciuteńko naprężając taśmę,

Wymiary podaj nam wg. schematu:
w biuście normalnie - xx
w biuście w zwisie - xx
pod biustem luźno - xx
pod biustem ścisło- xx

2) Napisz, jaki rozmiar teraz nosisz, zakładając go wg instrukcji poniżej - możesz opisać stanik, który leży częściowo dobrze (np. "80E jest dobre w miseczce, ale obwód za duży..", “brzeg miseczki wbija się w pierś”, “miseczka odstaje”) i te zupełnie niedopasowane - a wspólnie spróbujemy ustalić, jaki rozmiar byłby dla Ciebie najlepszy! :)

2A) Nie zapomnij o ważnych informacjach dodatkowych, mających wpływ na wybór rozmiaru - takich jak ciąża (który miesiąc), karmienie (czy już ustabilizowane), silna asymetria, czy mastektomia.

3) Mierząc stanik:
- dobrze włóż cały biust do miseczek zagarniając go też spod pach, instrukcja wygarniania znajduje się tutaj:
forum.gazeta.pl/forum/w,50580,89074532,89500954,Re_Wygarniamy_porzadnie_eee_.html
- wyprostuj się,
- podciągnij ramiączka (sprawdzisz w ten sposób, czy miseczki nie są za małe)
- poruszaj się trochę, poskacz, schyl się głęboko, zamachaj rękami
[Dobrze dobranego stanika przez cały dzień nie trzeba poprawiać - nie przesunie się, kiedy się schylisz, żeby zawiązać buty, ani kiedy zmieniasz bluzkę. W dobrze dobranym staniku biust też nie podskakuje, kiedy musisz podbiec do autobusu].

4) Pomocne w ocenie dopasowania stanika może być obejrzenie go na zdjęciu. Zachęcamy do skorzystania z tej formy pomocy. Zdjęcia można wysłać do zamkniętej galerii, do której mają dostęp forumki z dłuższym stażem (link do regulaminu forum.gazeta.pl/forum/w,50580,130135389,130135389,Nowy_regulamin_galerii.html ). Najbardziej pomocne do oceny będą zdjęcia w najlepiej dopasowanym staniku. UWAGA! Zdjęcia prosimy wysyłać tylko i wyłącznie na oficjalnego maila galerii, prosimy nie wysyłać ich na żadne prywatne maile.

5) Odpowiedzi na pytania, które niemal każda z nas sobie zadawała, są tu:
forum.gazeta.pl/forum/w,50580,75041526,0,FAQ_najczesciej_zadawane_pytania.html
i tu
forum.gazeta.pl/forum/w,32203,64532723,0,FAQ_czyli_najczesciej_zadawane_pytania.html
6) W tym wątku doradzają forumowiczki posiadające już pewne doświadczenie.
Zatem wszelkie budzące wątpliwości "rady" nieznanych nam wystarczająco osób będą kasowane bez ostrzeżenia.

7) Najczęściej podajemy Wam brytyjskie rozmiary staników. Jeśli interesuje Was również rozmiarówka kontynentalna (staniki polskich czy niemieckich marek) napiszcie o tym w Waszym poście, a wtedy podamy Wam oba rozmiary. Jeśli podany przez nas rozmiar będzie rozmiarem kontynentalnym, a nie brytyjskim - oczywiście zaznaczymy to w odpowiedzi.

8) Po przekroczeniu 500 postów zakładany jest nowy wątek rozmiarowy.
Poprzednie zostają jako archiwalne i tam już NIE piszemy.

Link do wcześniejszego wątku rozmiarowego jest tu:
forum.gazeta.pl/forum/w,50580,137987531,137987531,JAKI_POWINNAM_NOSIC_ROZMIAR_STANIKA_19.html
PS. OSTRZEGAMY przed popadaniem w zakupowy szał od razu po ustaleniu rozmiaru.
Biust w nowym rozmiarze potrafi stopniowo odzyskiwać swoje prawidłowe wymiary, więc stanik, który kupisz dziś, za miesiąc może już nie pasować. Kupujmy więc rozważnie.
Edytor zaawansowany
  • 25.06.14, 13:50
    Pozwoliłam sobie na otwarcie nowego wątku, tamten zbliżał się do 500 postu.

w biuście normalnie - 87
    w biuście w zwisie - 90
    pod biustem luźno - 77
    pod biustem ścisło - 75

Przez ostatnie kilka lat nosiłam 70C (w niektórych zbyt ciasny obwód, we wszystkich niewypełnione i odstające na górze miseczki) naprzemiennie z zupełnie niedopasowanymi stanikami "sportowymi". Sądzę, że powinnam nosić mniejsze staniki niż wynikałoby to z pomiarów. Zakupy w teoretycznie uświadomionych sklepach (Satine, Dopasowana) nie okazywały się trafnymi, obsługa z którą miałam do czynienia mało pomocna.

Wracając do tematu - pełniejsze na dole, wklęśnięta góra, nie potrafię ocenić czy to bardziej stożek czy kropelka. Dwa lata temu zakończyłam karmienie, nie wpłynęło ono znacząco na wygląd biustu. Zawsze był umiarkowanie jędrny, lekko asymetryczny. Szeroki rozstaw pomiędzy piersiami, rozlewające się na boki. Celuję w staniki mocno wykrojone, nie lubię tych zabudowanych. Koniecznie fiszbiny, chętnie miękkie lub ew. lekko usztywniane miseczki.

Proszę o wskazówki, które modele warto przymierzyć i przede wszystkim, jaki ja rozmiar powinnam nosić?
  • 30.06.14, 01:31
    pod biustem ściśle 69/70, w biuście 80. Nie mam miękkiego stanika który dobrze leży.

Do tej pory nosiłam głównie 70A, ale zdarzały się też inne. Parę staników 70A, po założeniu we właściwy sposób opisany w forum, okazuje się mieć za małe miseczki - robią się bułeczki, stanik pośrodku nie przylega do mostka. Obwód 70 bardzo szybko się rozciąga i robi za duży. Stanik wąskofiszbinowy mi nie służy. Modeli 75A czy 70AA nie będę komentować, bo wiadomo, że zupełnie nie pasują (gdzie ja miałam głowę?)

Po naczytaniu się forum, stanikomanii itp. wybrałam się do sklepów z pewnością, że mój rozmiar to 65B. W sieciówkach nie mogłam go znaleźć. Poszłam do sklepu z bielizną 4lejdis (teraz dopiero widzę niepochlebne opinie na LB), i ekspedientka znalazła jeden (!) egzemplarz 65B z, jeśli dobrze pamiętam, Triumphu. Dam sobie głowę uciąć, że to nie było żadne B. stanik był za mały pod każdym względem, dusił w obwodzie i w piersiach, które wyglądały w nim komicznie. Pani zaoferowała jednak 65C - przymierzyłam 2 modele, jeden z triumphu, a drugi sloggi. Nie dusiły już, ale na pewno nie były komfortowe w obwodzie. Jeśli chodzi o miseczkę, naprawdę nie wiem co mam powiedzieć - nie było żadnych oznak niedopasowania typu bułeczki itp, ale nie czułam się w nich dobrze. Przepraszam, ze piszę tak ogólnie i niedokładnie, ale naprawdę sama nie wiem co mi nie pasowało.
    Frapuje mnie bardziej kwestia obwodu - czuję się zdecydowanie źle w 65, ale wiem, że 70 nie przeżyje więcej niż miesiąca.

Co teraz? Chodzić po sklepach i szukać 65B? Czy może dać szansę 65C?
  • 02.07.14, 13:15
    Cześć, witajcie, proszę o radę

Moje wymiary:
    pod biustem ściśle 75
    pod biustem luźno 79
    w biuście ściśle 87
    w biuście luźno 91

W ostatnich miesiącach trochę przytyłam i nie mieszczę sie juz w swoje staniki. Dotąd nosiłam 70 B i były idealne, ale teraz mam kilka kg więcej i to głównie niestety w postaci tłuszczyku na plecach. Obwód 70 dośc mocno wbija mi się więc w ciało, tworząc nieładne fałdki, ale obwód 75 jest z kolei trochę za luźny.
    Miseczka B jest już za ciasna, spłaszcza mi biust.
    Mam zamiar wypróbować 70 C, ale zastanawiam się nad tym obwodem: czy ścisłośc pod biustem na pewno ma być kosztem wygenerowania takich sporych fałdek? Nie mam niestety w tym miejscu mięśni, więc dopasowanie obwodem nie wygląda najestetyczniej.
  • 02.07.14, 18:43
    Dodam jeszcze, ze bylam dzis w Esotiq ( pierwszy z brzegu sklep z bielizną) i mierzyłam:
    - w rozm. 70 z jakąkolwiek literką sie nie mieszczę, jest za ciasny w obwodzie
    - rozm. 75 C byl juz lepszy, ale tez jakby trochę ciasno w miseczkach - ale z drugiej strony nic mi sie nie wylewało ani nie marszczyło
    - przymierzylam jeszcze 75 D, ale ten juz za duzy

macie moze jakieś inne propozycje?
  • 12.10.14, 22:16
    Witam :) Ostatnimi czasy mam problem z dobraniem rozmiaru stanika, po prostu moje tradycyjne 75B zbytnio mi odstaje.
    moje wymiary to:
    w biuście normalnie- 84 cm
    w biuście w zwisie- 88 cm
    pod biustem luźno- 75 cm
    pod biustem ściśle-69 cm
    Z góry dziękuję pomoc :)
  • 28.01.15, 06:52
    W biuście luźno 92
    W biuście w zwisie 94
    Pod biustem luźno 80
    Pod biustem ściśle 75
    Dodam ze pomiary dokonane są w trzecim dniu miesiączki czyli w tkz. Dołku wymiarowym, piersi są miękkie i nie nabrzmiałe. Moja droga w doborze dobrego stanika jest bardzo długa. Tutaj na forum jestem zalogowana jakoś mniej więcej od ponad trzech lat. W tym czasie mój biust sporo się zmienił, trochę przytyłam a pozatym dobrze dobrany biustonosz i porządne wygarnianie biustu do miseczek plus masaże powiększyły mój biust. Wcześniej nosiłam zupełnie źle dobrane staniki. Słynne 75b noszone przez lata dosłownie rozpłaszczyło mi biust, miałam niesamowity kompleks z tego powodu, potem przez przypadek trafiłam 🎯 tutaj i zdałam sobie sprawę z tego że stan mojego biustu zawdzięczam nieodpowiedniemu rozmiarowi. Teraz ponownie proszę o poradę. Do tej pory nosiłam 70 d lub 75 c ale zauważam ze jest spora różnica rozmiarów pomiędzy producentami. 70 d czasami odpowiada dużo mniejszej miseczce. W 70 kach mam wrażenie że fiszbiny mają za maly rozstaw czyli nie okalają piersi pod pachą tylko dosłownie ja tną, ogólnie ciężko mi trafić w dobry rozmiar,np przedwczoraj odebrałam przesyłkę z Ebay niedrogo kupiłam zestaw trzech biustonoszy o rozmiarze 75 c, i stwierdzam totalną porażkę, obwód przy ubraniu wydaje się idealny ale tak jest tylko do kilku podniesień rąk potem obwód podjeżdża do góry. Chciałabym aby ktoś mi pomógł dobrać odpowiednią markę z szeroko rozstawionymi fiszbinami i o ścisłym podtrzymaniu pod biustem, postaram się wysłać zdjęcia do galerii, może to w czymś pomoże.
    --
    Joanna
  • 06.06.16, 13:23
    Witam:) W swojej pracy już nie raz spotykałam się z takimi biustami i faktycznie nie jest to łatwy temat. Jeśli chodzi o dobranie rozmiaru to tak naprawde możesz mieć różne, zależy jaka firma, model. Jeśli wszystkie które nosiłaś 70C byly za duże, bez wypełnienia na górze, to znaczy ze miska jest za duża, ale trzeba też wziać pod uwagę poprawne zakładanie biustonosza, czyli wygarniecie ciała spod pach w kierunku piersi. no i oczywiście mierzymy z wyprostowaną sylwetką. Jeśli mimo to, miski i tak odstają to warto zmierzyć miskę mniejszą - B. Jeśli natomiast miska B jest za mała i się wrzyna w pierś, to proponuje skusic się i zmierzyć rozmiar 65D. Obwód bedzie ścisły, dopasowany, a przez to i miski bedą lepiej przylegać. Kwestia tylko czy w 65 nie bedzie Ci za ciasno, bo niektóre firmy szyją je naprawdę ciasne.
    Przy biuście o takiej budowie jak pisałas warto mierzyć modele usztywnione z wyjmowana wkładką, co jest bardzo przydatne do zmniejszania asymetrii. Dobre też bedą modele z pionowymi cięciami, tzw balkonetki, które uniosą biust od spodu, dzięki czemu bedzie pełniejszy u góry. Miękkie biustonosze też będą się nadawały, pod warunkiem, ze ich miski bedą uszyte z co najmniej 3części, i odpowiednio dopasowany rozmiar. Przy szerszym rozstawie piersi trzeba wybierać biustonosze najlepiej z szerszą fiszbiną, która ładnie zbierze biust z boków ( szersza fiszbina jest wtedy kiedy drut ma kształt litery "U" ale bardziej rozciągniętej).
    Z usztywnionych modeli polecam na pewno Ewe Michalak, której biustonoszę czynią cuda, mają szersze fiszbiny, ale obwody dość ścisłe, wiec mogłabyś mierzyć 70B, a nawet 75A.
    Z miękkich modeli polecam wypróbowaną przeze mnie również Mitas Design - koronkowe miękkie biustonosze bez fiszbin, myslę, że w rozmiarze 70B. Wiele modeli usztywnionych z wyjmowanymi wkładkami ma w swojej ofercie firma Alles ( szersze fiszbiny), Kinga, Nipplex. Proponuje polskie firmy, gdyz sama na nich pracuje i noszę i jakościowo są bardzo dobre.
    Najlepiej byłoby spróbowac i udać sie jeszcze raz do jakiegoś profesjonalnego sklepu z bielizną i fachową obsługą, bo tylko dzięki mierzeniu można dobrac stanik idealny.
    Jeśli mieszkasz niedaleko Lublina, polecam sklep Brafiterka w Lublinie na ul. Bernardyńskiej 8 :)
    Pozdrawiam i zyczę znalezienia biustonosza idealnego
  • 04.07.14, 16:06
    Witam, jestem tutaj nowa i chciałabym się spytać jaki rozmiar dla mojej koleżanki?
    Wyniki :w biuście normalnie - 90
    w biuście w zwisie - 92
    pod biustem luźno - 82
    pod biustem ścisło- 81
    Koleżanka aktualnie wciska się w 75a.
    Ostatnio założyła 75b, biust jest ładnie zebrany, ale obwód jest za mały (nadal robią się nad paskiem bułeczki)
    Myślałam nad 80b lub 75c, ale nie wiem czy dobrze celuje, więc proszę was o pomoc.
    Pozdrawiam
  • 12.07.14, 12:14

--
    "Tańczenie jest generalnie głupie i ma tylko zastosowanie w okresie godowym,(...) nikt przy zdrowych zmysłach nie marnuje tyle energii po próżnicy" (by ciezka_cholera)
  • 18.07.14, 10:06
    Pod biustem (bardzo ciasno) - 68
    Pod biustem (bez większego ściskania) - 71
    Biust (na wyproście) - 88
    Biust (w zwisie) - 90

Dodam, że od dwóch dni noszę rozm. 70D (Esotiq - wiem wiem, że słaba marka, ale dopóki nie trafię w swój rozmiar, nie chcę kupować nic droższego). Po całym dniu noszenia zauważyłam, że:
    1. gdy jestem mocno wyprostowana, tworzą mi się delikatne "bułeczki";
    2. gdy leżę na boku, obwód trochę przesuwa mi się w bok (nie zauważyłam, by w jakichkolwiek sytuacjach podjeżdżał do góry (jeżeli jednak tak się dzieje, to na pewno nieznacznie).

Dzień wcześniej testowałam 70E (tej samej marki). Kiedy byłam wyprostowana to było ok, ale wystarczyło, że troszkę opadły mi ramiona i miseczki sporo odstawały w ich górnej części (pod stykiem z ramiączkami). Gdy się pochylałam, to już w ogóle - w tej części miseczek robiła się "pustka".

Chciałam spróbować 65E, ale ekspedientka tak mnie zakręciła, że skutecznie wmówiła mi, że obwód 65 będzie dla mnie za ciasny. Zaznaczę, że mierzyła mnie gdy miałam na sobie bluzkę i zrobiła to dość luźno, tzn. w ogóle nie czułam ucisku miary - wyszło jej 73 lub 74 cm (nie pamiętam dokładnie). Kiedy jednak zapinam się w swoim "70" na najciaśniejszą haftkę, nic mnie nie uciska, ani nie tworzą się jakieś wałki, dlatego sama już nie wiem...

Z góry dziękuję za radę :) Będę wdzięczna za podanie rozmiaru polskiego i brytyjskiego.
  • 18.07.14, 12:48
    Dodam tylko, że uparłam się przy swoim i dzisiaj wymieniłam jeden z zakupionych biustonoszy 70D na 65E. W obwodzie jest o niebo lepszy, jednak dalej są te nieszczęsne bułeczki (niewielkie ale jednak są). Zajrzałam do miseczek i piersi w niej rzeczywiście są trochę spłaszczone. Obawiam się jednak, że miseczka F znowu miałaby za duży luz - tak jak to było analogiczne przy 70E w stosunku do 70D. Pomocy! :)
  • 22.07.14, 15:05
    Czesc dziewczyny pisze do was bo moze odpowiednio dobrany stanik pomoże... mam 2dzieci i po ich karmoeniu piersi strasznie obwisly mam nadzieję że gdy kupie odpowiedni biustonosz chociaz,trochę poprawi sie ich kondycja.rozmiar pod biustem ciasno :76cm rozmiar pod biustem luźno:79cm rozmiar w biuście normalnie: 87 rozmiar w biuście w zwisie :90 nosze rozmiar 34b ale miski wydaja mi sie za dużo źle podyrzymuja piersi.pozdrawiam,asia
  • 23.07.14, 12:24
    Witam :) Odkad pamiętam noszę rozmiar stanika A75, lecz ostatnio zauwazylam, ze obwod jest troche za luźny. Albo leci mi pod szyje, albo piersi w miseczkach źle sie układaja, zawsze jest coś nie tak, czuje ze biustonosz jest źle dobrany, gdyz nie czuje sie w nim komfortowo.. ;/

w biuście normalnie - 85
    w biuście w zwisie - 88
    pod biustem luźno - 75
    pod biustem ścisło- 74
  • 23.07.14, 23:53
    Przymierz 70A lub 70B. nie możesz zrobić nic innego niż pójść do sklepu i przymierzać, póki nie znajdziesz takiego, który pasuje :)
  • 23.07.14, 12:50
    > biuście normalnie - 80
    > w biuście w zwisie - 81
    > pod biustem luźno - 72
    > pod biustem ścisło- 71
    Mam bardze małe piersi. Moje wymiary w biuście są większe też dlatego, że mam wystające łopatki, które zwiększają trochę wymiary. Chciałabym poznać swój rozmiar kontynentalny, o ile jest to możliwe. Mam na pewno bardzo mały rozmiar, po zdjęciach wydaję mi się, że takie płaskie 65-70AA by było idealne. Bardzo proszę o radę.
  • 26.07.14, 23:38
    Witajcie :)

Potrzebuję pomocy! Przez ostatnie 1,5 roku straciłam ponad 20 kg i wreszcie po wielu latach nie mam nadwagi. Jednak wraz z pozbyciem się części tłuszczyku, zniknęły też piersi. Zostały dwa maluchy, z którymi sobie nie radzę... :( Nosiłam kiedyś 75D, 80C, zdarzyło się 85C, 85D. Teraz w 75D pływam. Najgorsze, że we wszystkich biustonoszach miseczki mi odstają, co bardzo źle wygląda w obcisłych bluzkach. Na górze miseczek świeci pustkami, bo piersi sporo straciły na jędrności. Pomóżcie...:(

Moje rozmiary:
    w biuście normalnie - 97
    w biuście w zwisie - 104
    pod biustem luźno - 87
    pod biustem ścisło- 83
  • 06.08.14, 22:00
    Witam serdecznie,
    proszę o pomoc w dobraniu biustonosza, wyniki:
    - w biuście normalnie: 82 cm;
    - w biuście w zwisie: 84 cm;
    - pod biustem luźno: 75 cm;
    - pod biustem ściśle: 72 cm.

Zawsze nosiłam biustonosze 75A, a potem 70B, ale nigdy nie czułam się w nich dobrze, biustonosz mi się przekręcał i przy przebieraniu musiałam poprawiać biust. W 70B robią mi się takie wałeczki z boków i muszę wygarniać biust kilka razy dziennie, bo ucieka.
    Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam,
    migdalyipapaja
  • 07.08.14, 21:03
    cześć, mam wielką prośbę o pomoc w dobraniu tego właściwego stanika. Od zawsze coś mi nie pasowało w noszonych przeze mnie stanikach - gdzieś uwierały, gdzieś były za luźne... Generalnie nie jestem zadowolona ze swojego biustu. Jest on bardzo mały, czasem powiedziałabym, że w ogóle go nie posiadam. Obecnie noszę rozmiar 80A
    Moje wymiary;
    Obwód pod biustem na wdechu 83
    obwód pod biustem luźno 85
    obwód w biuście bez stanika 93
    obwód w biuście w staniku 96

Dodam jeszcze, że zupełnie nie mam możliwości udania się do stacjonarnego sklepu. Do najbliższego sklepu mam ponad 70km Dlatego prosiłabym o polecenie jakiś sklepów online ;)
  • 23.08.14, 15:52
    - w biuście normalnie 85
    - w biuście w zwisie 87
    - pod biustem luźno 74,5 cm
    - pod biustem ścisło 73 cm
    Mierzyłam wyłącznie bez stanika, bo nie mam miękkich staników.
    Piszę dlatego, że ostatnio schudłam. Moje poprzednie wymiary to około 76,5 pod biustem i 87 w biuście (oba mierzone raczej ścisło niż luźno, stojąc).
    Moje obecne staniki (dobierane pod poprzednie wymiary) są najczęściej w rozmiarze 70c lub 70b. Pojedyncze sztuki 65d, 75b. Są usztywniane, można do nich włożyć "poduszeczkę" i wtedy są push-upami, ale zazwyczaj tego nie robię.
    Interesuje mnie rozmiarówka polska.
  • 23.08.14, 17:00
    w biuście normalnie - 85 cm
    w biuście w zwisie - 88 cm
    pod biustem luźno - 69 cm
    pod biustem ścisło- 67 cm

Aktualnie noszę 65C/70B :)
  • 23.08.14, 19:05
    72/75/82/82 ostatni pomiar w staniku sportowym, innego miękkiego nie posiadam :/ noszę 75 B
  • 23.08.14, 19:06
    72/75/82/82 ostatni pomiar w staniku sportowym, nie mam innego miękkiego :/ noszę 75B
  • 08.09.14, 19:07
    witam
    ja również poproszę o poradę
    zmierzyłam wg. schematu i wyszło:
    w biuście normalnie 81
    w biuście w zwisie 83
    pod biustem luźno 69
    pod biustem ścisło 65

aktualnie noszę 70 C, miseczki są dobre ( nic nie odstaje ), wybieram staniki z fiszbinami
    --
    4761567
  • 01.10.14, 15:15
    Czesc :) Piszę z prośbą o ustalenie mojego rozmiaru. Dlugi czas nosilam 75A, lecz obowd lecial mi do szyi, a piersi latały w miseczkach. Poźniej przerzucilam sie na 70B lecz robily się tzw 'bułeczki', obecnie nosze 75B z push-upem i jest w porzadku, choc bez push upu obawiam sie, ze miseczka bylaby troche pusta. Dodam, jeszcze, ze moje piersi rozstawione są dosc szeroko, wiec to tez robi robotę. Bardzo proszę o poradę, moje rozmiary to :
    w biuście normalnie - 86
    w biuście w zwisie - 88
    pod biustem luźno - 76
    pod biustem ścisło- 75
  • 12.10.14, 22:23
    Witam :) Ostatnimi czasy mam problem z dobraniem rozmiaru stanika, po prostu moje tradycyjne 75B zbytnio mi odstaje.
    moje wymiary to:
    w biuście normalnie- 84 cm
    w biuście w zwisie- 88 cm
    pod biustem luźno- 75 cm
    pod biustem ściśle-69 cm
    Z góry dziękuję pomoc :)
    Bony nie ogarniam tego forum, jest dla mnie za skomplikowane :p
  • 15.10.14, 16:01
    Hejka , też prosiłabym o analizę moich wymiarów, od kilku lat mam z tym problem najpierw się tym nie przejmowałam ale zaczęło mi to przeszkadzać.. zawsze problem z obwodem i wiecznie wkładanie piersi do miseczek,
    tak więc ostatnio kupiłam sobie 34C w sumie nie wiem jaki to rozmiar też na oko kupowany bo to prezent -.- ale obwód nadal za duży
    miseczki jakby okej ale mam wrażenie że lekko za małe

zawsze nosiła 75C i mega lipa z tym, obwód o wiele za duży miseczki ujdą

wymmiary
    w biuście normalnie - 90
    w biuście w zwisie - 93
    pod biustem luźno - 73
    pod biustem ścisło- 71

chciałabym poznać wymiary polskie, i z USA
  • 16.10.14, 14:41
    Dziewczyny, bardzo proszę o pomoc!

Moje wymiary:
    w biuście normalnie - 80
    w biuście w zwisie - 82
    pod biustem luźno - 65
    pod biustem ścisło- 62

Mam 23 lata i raczej szczupłą budowę ciała, żadnych przebytych ciąż. Lekarka stwierdziła niedorozwój biustu. Odkąd pamiętam nosiłam staniki z H&M z push upem w rozmiarze 70A lub 70B. Mam wrażenie, że cały biust jaki mam jest rozpłaszczony do boków klatki piersiowej, kończąc pod pachami. :( Staniki które noszę zakrywają całą pierś, jednak nie utrzymują tłuszczu, który jestem w stanie wygarnąć spod pachy (po chwili wraca on na swoje miejsce).

Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc w doborze rozmiaru oraz podpowiedź gdzie mogłabym kupić taki biustonosz.
  • 07.11.14, 14:09
    Wymiary Twojego biustu wcale nie wskazują na żaden niedorozwój, po prostu jesteś szczuplutka. I kupujesz za szerokie w obwodzie staniki. Spróbuj rozmiar 65, a może wręcz 60. Miseczka na oko B, ale przymierz rózne opcje.
  • 16.10.14, 21:34
    80/82 72/69
  • 16.10.14, 22:02
    Kajaromi:
    w biuscie normalnie- 84
    W biuście w zwisie- 85
    Pod biustem luźno- 74
    Pod biustem ściśle- 71

Właśnie przytylam bardzo szybko ok 6kg wiec nie zdążyłam dobrać stanika. wczesniej nosilam 65C/D , teraz są zbyt ciasne. Jeden stanik mam 70C, ktory ma zdecydowanie za duze miseczki i myślę,ze w przypadku szerokiego rozstawu fiszbin biust wygląda jeszcze bardziej płasko :) a i bardzo chciałam dobrac stanik Intimissimi ale nie rozumiem rozmiarowki. Z góry b. dziękuje :)
  • 02.11.14, 07:34
    73/75; 87/93
    koncze etap karmienia piersia. Wybieram biustonosz rozmiar 70 c lub d. Problem jest taki, ze piersi mi z nich "wyskakuja" w trakcie chodzenia, czy podskokow, a nawet pochylenia sie. Jaki biustonosz powinnam wybrac? Odstep miedzy piersiami jest okolo 2 cm. Pomozcie prosze
  • 15.11.14, 16:41
    70/74; 85/89 Noszę 75b lub c, ale zwykle są to push upy no name, których fiszbiny wbijają mi się w piersi, obwód pod biustem zdaje się, że wybieram zbyt lużny, po czasie mam wrażenie, że jest strasznie rozciągnięty. Karmiłam piersią łącznie 25 mies,ostatnie karmienie 4 lata temu, ale piersi straciły na jędrności i już się "nie podniosły" :-( i na dodatek są szeroko rozstawione; lubię fasony, które je "zbierają". nadszedł czas na zainwestowanie w lepsze biustonosze. Czy powinnam wybrać rozmiar 70 D, czy 70 C? z góry dziękuję.
  • 18.12.14, 19:02
    w biuście normalnie - 89 w staniku, 94 bez
    w biuście w zwisie - 91 w staniku
    pod biustem luźno - 79
    pod biustem ścisło- 75

Mierzyłam w staniku sportowym, bo innych miękkich nie mam. W sklepie ekspedientka dobrała mi 70 E, ale nie wszystkie fasony mi pasują. Ostatnio zakupiłam internetowo stanik Ava 069 - taki, w którym szelki można zapinać na różne sposoby, a pasek zapina się z przodu i przeznaczony jest do ubrań z dużym dekoltem z tyłu. Niestety tylko przy skrzyżowanych szelkach jako tako się układał. Bez skrzyżowania miski znacznie odstawały. Inny stanik w tym rozmiarze zakupiłam w Esotiq i leży w miarę dobrze, choć odciska się na mostku i po całym dniu to trochę boli. Inny biustonosz to bardotka firmy Ava model 705 - dobrze trzyma i jest dość wygodny, ale mimo wkładek, biust jest dość płaski. Jakoś nie mogę znaleźć stanika, który ładnie by wyeksponował biust i nadał mu odpowiedni kształt. Czasem noszę dopasowane (ale nie obcisłe) sukienki i jak patrzę w lustro to z boku jestem prawie całkiem płaska. Może pomożecie?
  • 21.12.14, 19:38
    w biuście normalnie: 76
    w biuście w zwisie: 80
    pod biustem luźno: 69
    pod biustem ścisło: 67-68( tak pomiędzy

do tej pory nosiłam staniki 75B jednak były za luźne, przerzuciłam sie na 70 B i obwód jest ok jesli z czasem się nie rozciągnie, jednak miseczka troszkę odstaje ale to zalezy od push-upu.

Interesuje mnie rozmiarówka polska, niedawno przeglądałam oferte firmy Kinga więc jesli znałaby Pani jakis pasujący do mnie sanik z tej firmy, bardzo prosze o pomoc i z góry dziekuje! :) oczywiście staniki z innych firm polskich rozmiarówek jak najbardziej również, jednak mam ograniczony budżet i stanik tak nie więcej niz 90 zł :)
  • 28.12.14, 11:30
    Witam :) bardzo proszę o pomoc w dobraniu rozmiaru, najlepiej polskich producentów bądź marek dostępnych w polskich sklepach stacjonarnych.
    > w biuście normalnie - 82
    > w biuście w zwisie - 84
    > pod biustem luźno - 70
    > pod biustem ścisło- 65
    Mam 19 lat, jestem szczupła, nigdy nie byłam w ciąży. Moje piersi są baardzo małe, odkąd skończyłam 15 lat niewiele się zmieniło. Kształt raczej stożkowaty-zwykle noszę staniki z wkładkami i "wygarniam" co 2 godziny (ciężko mi znaleźć stanik który nie byłby za duży w obwodzie-Dalia Ivette K03 65D była idealna w obwodzie, ale miska-ciut za duża).

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
  • 10.01.15, 13:18
    Czesc mam nadzieje ze wreszcie uda mi się znaleźć odpowiedz na pytanie czy da się znaleźć dla mnie coś lepiej pasującego.

Moje rozmiary

78 w biuście normalnie
    78.7 w zwisie
    68 pod biustem scisliwie
    71 luźno

Mój biust jest trochę po przejściach bo po dwóch ciążach
    Aktualnie nosze 32b (wg amerykańskiej rozmiarowki a jak sprawdziłam jest to 70C wg europejskiej)
    Najlepiej na mnie lezą w tym rozmiarze staniki typu plunge ale wydaje mi się ze nawet w nich mam luz wiec może miseczka za duża? A może potrzebuje coś bardziej płaskiego bo wydaje mi się ze szerokość nie jest zła?
    Dodam tez ze ma asymetryczne piersi może pół miski różnicy może trochę więcej)

Ciekawa jestem co mi zalecicie; dziękuje :)
  • 28.01.15, 06:59
    Witam 32 b to 70 b europejskie

--
    Joanna
  • 10.02.15, 10:47
    Witajcie moje rozmiary to
    w biuście normalnie - 85
    w biuście w zwisie - 92
    pod biustem luźno - 75
    pod biustem ścisło- 78
    Zawsze nosiłam 75B ewentualnie 75A lecz biust nigdy nie wypełniał miseczek. Jestem po 3 ciążach i mam szeroko rozstawiony spłaszczony stożkowy biust. Proszę o radę wg kalkulatora wychodzi 70C/ lub D

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.