Dodaj do ulubionych

Dobrany stanik jest chyba za ciasny :(

03.10.14, 15:21
Witam!

Jakiś czas temu wybrałam się do salonu z brafittingiem, aby dobrać mój pierwszy biustonosz o właściwym rozmiarze. Miał to być wygodny stanik pod suknię ślubną. :) Mój rozmiar ustalono na 70D/70E. Wcześniej nosiłam 75B, a zdarzał się i obwód 80.

Zakupiłam taki oto biustonosz: www.adore.pl/pl/p/DB-9132-Agio-biustonosz-krem/942 w rozmiarze 70E.

Przed ślubem kilkakrotnie go założyłam na próbę. W sklepie i po założeniu wydawał się obcisły, ale wygodny. Jednak z biegiem czasu zaczyna mi się w nim robić coraz ciaśniej, a po ściągnięciu mam mocne czerwone odciśnięcia na skórze.

Ściągnięcie go po ślubie i po weselnym obiedzie, czyli po pełnym dniu noszenia było ogromną ulgą! Mam wrażenie, że wszystko mnie w nim ciśnie i pije. Nie wiem, czy jeszcze kiedyś go założę. :(

I stąd moje pytanie: czy ten stanik jeszcze się rozciągnie czy też powinnam następnym razem kupić jakiś większy? Przyznam, że zupełnie przeszło mi zainteresowanie brafitterską bielizną przez ten uciskający stanik. :(
Edytor zaawansowany
  • 07.10.14, 10:45
    Po pierwsze, kup przedłużkę. Po drugie, z czasem się rozciągnie. Co do większego obwodu, to jeżeli będziesz kupowała dokładnie taki sam, to ja bym wzięła o rozmiar większy w obwodzie, pamiętaj o tym, że jeżeli zwiększasz obwód to zmniejszasz miskę.
    Co do zakupów na przyszłość, to pamiętaj, że każdy biustonosz jest inny. Zdarza się, że ten sam model w tym samym rozmiarze ale w innym kolorze, może mieć ciaśniejszy/luźniejszy obwód, większą/mniejszą miskę. Tak to już jest.
  • 07.10.14, 11:15
    Czyli jeszcze jest nadzieja. W takim razie kupię przedłużkę i będę próbować dalej jeszcze z innymi rozmiarami. :)
  • 20.11.14, 14:19
    a ja bym dodała jeszcze jedną uwagę
    jeślio jakiś czas nosiłaś nowy dobrany stanik, twój biust prawdopodobnie 'urósł' dlatego powinnaś zwiększyć nie obwód, a miseczkę
    jest to normalne, że gdy zaczynasz nosić 'dobry' stanik rozmiar biustu 'wraca do normy' i 'wychodzi' spod pach i z podbiustu
    Pamietaj też, ze dobrze dobrany stanik utrzymuje się na obwodzie nie na ramiaczkach- prawdopodobnie wczesniej nosiłaś 'mocno naciągnięte ramiaczka' i teraz dalej masz to przyzwyczajenie
    sama jestem wstanie nosić nawet mieciutkie staniki jeśli sa dobrze dobrane ze schowanymi ramiączkami albo obciętymi ;p
    (oczywiscie czym większy biust tym ich rola wzrasta ale i tak nie może być przeceniona
    przy rozmiarze 70 E spokojnie powinnaś móc nosić dobrze dobrany stanik z pominięciem ramiączek- jeśli czujesz sie z tym niepewnie zacznij próbowac tak chodzić po domu ^_^
    pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.