JAKI POWINNAM NOSIĆ ROZMIAR STANIKA? - 2 Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Zapraszamy serdecznie wszystkie forumki (zwłaszcza nowe), które nie są pewne
    swojego rozmiaru.

Wpisz w tytule swoje wymiary!

1) Uwaga - mierzymy się zawsze:
    - pod biustem ściśle, na wydechu czyli bez powietrza (i bez stanika),
    - w biuście delikatnie, bez ściskania (bez stanika i w staniku, a wpisujemy
    większy wynik).

2) Napisz, jaki rozmiar teraz nosisz - możesz opisać stanik, który leży
    częściowo dobrze i te zupełnie niedopasowane - a wspólnie Spróbujemy ustalić,
    jaki rozmiar byłby dla Ciebie najlepszy! :)

3) Mierząc stanik:
    - dobrze włóż cały biust do miseczek zagarniając go też spod pach,
    - wyprostuj się,
    - podciągnij ramiączka,
    [sprawdzisz w ten sposób, czy miseczki nie są za małe]
    - poruszaj się trochę, poskacz, schyl się głęboko, zamachaj rękami.
    [Dobrze dobranego stanika przez cały dzień nie trzeba poprawiać - nie
    przesunie się, kiedy się schylisz, żeby zawiązać buty, ani kiedy zmieniasz
    bluzkę.]

4) My pomagamy dobrać rozmiar na podstawie SZCZEGÓŁOWYCH OPISÓW, a nie -
    fotografii.

UWAGA: nie wysyłamy sobie wzajemnie ŻADNYCH ZDJĘĆ na prywatne maile!
    Nie dajcie się nigdy zwieść tekstom w stylu "Podeślij mi zdjęcie biustu, a
    wtedy ocenię Twój rozmiar" - TO BZDURY!
    Takie próby są oczywiście kasowane, dlatego widząc je od razu należy wezwać
    moderatora.

5) W tym wątku doradzają forumowiczki posiadające już pewne doświadczenie.
    Zatem wszelkie budzące wątpliwości "rady" nieznanych nam wystarczająco osób
    będą kasowane bez ostrzeżenia.

6) Po przekroczeniu 500 postów zakładany jest nowy wątek rozmiarowy.
    Poprzednie zostają jako archiwalne i tam już NIE piszemy.

Pierwszy wątek rozmiarowy:
    forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=50580&w=75041237&a=75041237&v=2&wv.x=0
    PS. Ostrzegamy przed popadaniem w zakupowy szał od razu po ustaleniu rozmiaru.
    Biust w nowym rozmiarze potrafi stopniowo odzyskiwać swoje prawidłowe wymiary,
    więc stanik, który kupisz dziś, za miesiąc może już nie pasować. Kupujmy więc
    rozważnie!
    • 17.02.08, 00:13
      pod 76, w biuście 81-83 w zależności od dnia cyklu. W 70A miseczka jest dla mnie
      za duża. Pozdrawiam (przepraszam za pomyłkę:)
      • Wg tabeli 70A powinno byc na Ciebie za male, bo jest szyte na 81.5cm biuscie. A
        przymierzalas miekkie staniki czy poduszkowce? Mierzylas sie scislo pod biustem?
        Z tabeli wychodzi 70B, jesli sie dopniesz w 65 to wtdy 65D.
        --
        Det er ved Guds godhed, at vi i dette land har de 3 utroligt vigtige ting:
        talefrihed, trosfrihed - og klogskab til aldrig at bruge nogen af dem.
        • zawsze_zielona napisała:

> Wg tabeli 70A powinno byc na Ciebie za małe, bo jest szyte na 81.5cm biuście.

Małe sprostowanie: polskie/europejskie 70A jest szyte na 83 cm w biuście. I
          powinno być dobre (albo za luźne pod biustem). Problem może leżeć w jego
          zakładaniu. Należy wygarnąć całe piersi do miseczek i odpowiednio skrócić ramiączka.
          Z niektórych modeli warto jednak wybrać 65D. :)
          --
          Nareszcie mam WYGODNY stanik. :-)
      • 08.03.08, 12:46
        zawsze kupuje rozmiar 75B ale chyba jest niewalsciwy bo po
        podniesieniu rak stanik tez sie podnosi a miski nie zawsze sa
        dokladnie wypelnione biustem.. Jaki powinnam nosic?
      • 16.03.08, 22:38
        No własnie, jak widać z wymiarów, natura mnie biustem nie obdarzyła
        ( tu zaznaczam , że nastu lat też już nie mam - od nieważne ilu
        lat :-), w każdym razie, biust mi już nie urośnie. Pytałam kiedyś w
        ogólnych biuściastych i sprawdzałam w tabelkach, wychodzi 60A albo
        65AA. I tu się zaczynają schody. Po pierwsze zawodowo śpiewam,więc
        żebra mi się bardzo rozszerzają przy braniu oddechu. W 60 mam
        wrażenie, że mi zaraz coś na plecach pęknie. Po drugie, aj do osób
        mdlejacych należę i jak długo pochodzę w ciasnym obwodzie, to mi się
        słabo robi. Zazwyczaj noszę więc 70A, bo to najmniejszy rozmiar
        dostępny w sklepach, ale wyraźnie widać, że miseczki są za duże.
        Wygląda to wręcz tak - stanik - 2-3cm odstępu - pierś. Niezbyt
        ładnie. Chciałabym dobrać dobry stanik, ale z koleii w ciasnych
        obwodach się duszę. Jest jakiś zloty środek na to?
        • Może spróbuj jednak 60B a na czas śpiewania zakładaj przedłużkę lub
          dwie? Miseczka w 60B powinna Ci lepiej pasować.
          --
          Mały i
          Duży
          Każdy zasługuje na wygodny stanik
          • 16.03.08, 23:43
            Tyle, że dla mnie nawet miseczka A jest za duża. Przy B biustu w
            tych miseczkach ze świecą szukać... Przedłużka to fajny pomysł.
            Tylko, jak stale będę nosić dwie przedłużki, to nie lepiej większy
            obwód kupić jednak? ( bo nawet kiedy nie spiewam, w 60 robi mi sie
            trochę słabo).
            • Ale mierzyłaś 70B czy 60B? Bo miseczka w 70B jest dużo większa niż w 60B...
              Miseczka w 60B jest nawet mniejsza od miseczki w 70A ;)
              Raczej nie będziesz nosić staników ciągle z przedłużką. Na forum są takie, które
              mając 68 pod biustem chciałyby aby zaczęto produkować w Europie również 55-tki. ;)
    • Wg tabeli 70B, ale jesli dopniesz sie w 65 to 65D. Poczytaj o rozciagliwcach
      poszukaj jakiegos 65D.
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=32203&w=64219281&a=64219281
      --
    • teraz noszę 70 albo 65 b z duzum pushupem wygląda to nieźle,
      boję się że jak się "przesiądę" na staniki bez pushup to optycznie
      pod swetrem piersi będą mniejsze
    • 17.02.08, 10:42
      Cześć, co byście mi poleciły :)? Teraz noszę nieśmiertelne 75A- w obwodzie
      mogłabym wcisnąć drugą siebie ;), co do miseczek... Push-up'y skutecznie
      rozbijają mi biust i mam wrażenie, że mam go jakoś szeroko rozstawiony :(
      Chciałabym coś, co oczywiście jest dopasowane, ale także żeby zbierało mi biust
      do zewnątrz ;)
    • 17.02.08, 11:46
      Witam po raz pierwszy na forum :-) i proszę o pomoc w dobraniu właściwego rozmiaru...
      Do tej pory nosiłam biustonosze: 75A - obwód był zbyt luźny, potem 70B, a ostatnio, jak sobie poczytałam Wasze rady, kupiłam 70C lekko usztywniany. Jest lepiej :-) ale wydaje mi się, że obwód 65 w jakimś bardziej rozciągliwym modelu byłby korzystniejszy, tym bardziej, że dałabym chyba radę "wygarnąć" jeszcze trochę biustu do miseczki spod pach. Wydaje mi się, że poszukiwania w netowych sklepach powinnam zacząć od 65 DD lub E, jak myślicie?
      Dziękuję za pomoc,

--
      Pozdrawiam, Ola
      • A próbowałaś 70D? Ale tak aby powygarniać sobie wszystko do miseczek? Powinno
        leżeć jeszcze lepiej niż 70C.
        Skoro jednak postanowiłaś szukać 65-tek to powinnaś spróbować 65E. 65DD będzie
        pewnie minimalnie za małe i z wygarniania biustu spod pach nic Ci nie wyjdzie,
        bo ten biust nie zmieści się w miseczce.
        • 70D nie przymierzałam ale masz rację, spróbuję :-) Zamówię 70D i 65E i zobaczę w
          czym biust będzie się lepiej trzymał. Dzięki za odpowiedź!
          --
          Pozdrawiam, Ola
          Mój blog
          • Lepiej trzymać pewnie będzie w 65E, zwłaszcza z rociągliwców. Tylko w
            wyjątkowych ściśliwcach lepszy może być 70D. Poczytaj najpierw czy ten model,
            który chcesz kupić to rozciągliwiec, ścisliwie. Z rozciągliwców nie ma co
            zamawiać 70D. poszukaj także czy ma duże czy małe miski, żeby się nie naciąć na
            jakiś nietypowy model.
          • Wiesz, to 70D to masz szanse przymierzyc w zwyklym bielizniaku.
            --
    • Pytam się tutaj, bo na LB w rozmiarowym ruch taki, że sama zaczęłam udzielać
      porad :) Udało mi się ją wreszcie wymierzyć niemal przemocą. Wymiar w biuście
      może być nieco zaniżony, bo miała na sobie puszap 70D (który kupiła tylko dzięki
      temu, że jej trułam głowę, i uważa że nic ciaśniejszego nie chce). I tak cud, że
      przekonałam ją, żeby zdjęła bluzkę do mierzenia. Zamówiłam jej już 65F
      (brytyjskie) i chciałam się tylko upewnić, czy przypadkiem nie powinnam brać od
      razu większej miseczki, bo ma biust skatowany push-upami...
      • Mysle, ze dobrze zaczelas od 65F. Jak mama przymierzy, to zobaczysz, czy ma duzo
        cialka pod pachami. Mi sie tak robi w lekko za malych stanikach, choc na biuscie
        leza niby dobrze. Jesli buly pod pachami sa wielkie to celuj od razu w FF. Nawet
        jak bedzie troche za duzy to sie ulozy. Tylko wybieraj jakies mniej zabudowane
        biustonosze, bo jak sie ma plaska klatke piersiowa (ja ja np) to mimo, ze
        rozmiar dobry, to na gorze sporo brakuje i koronka fruwa. Jak masz dostep do
        naszej galerii to mozesz sobie obejrzec mnie w Darcey i Katinkova w Haromony,
        bedziesz wiedziala o czym mowie.
        --
        Wygodny stanik
        Jaki powinnam nosić rozmiar?
        • Niestety mam dostęp tylko do galerii LB, a na dużych biustach się wszystko
          inaczej prezentuje. Ale stanik który jej kupiłam jest typu plunge więc raczej
          nie powinno być problemu. Biorąc pod uwagę, że mama się dzisiaj niesamowicie
          śmiała z mojego "Giee jak garnek! :)", ciekawe jak zareaguje jak jej sprezentuję
          to monstrualnie ogromne F... ;)
          • jak jej nie powiesz co to za rozmiar, to pomysli ze jakies dziwne 75B;)
            --
            Wygodny stanik
          • the_mariska napisała:

> Niestety mam dostęp tylko do galerii LB,

To może poprosisz o dostęp do małobiuścistej? Myślę, że dostaniesz skoro masz
            dostęp do LB...
          • Mariska, to pooglądaj sobie moje zdjęcia, ja mam 91 cm w biuście i zaczynałam od
            72 cm pod (obecnie, cholera, 64...). I tak, najlepsze będzie pewnie 65F, chociaż
            mi się zdarzają też 65FF.

--
            Podręcznik użytkownika
            • O Boże, kasiamat, ty masz chyba wszystkie staniki świata... :) Dostęp do galerii
              mam dopiero od kilku dni i na razie jestem na etapie "Ojeeej, jak tego
              wszystkiego duuużo". Swoją drogą, mam nadzieję, że moja mama będzie się w 65F
              prezentować równie dobrze. Nie mam pojęcia jak to możliwe że po dobrych
              trzydziestuparu latach złych staników, urodzeniu i wykarmieniu pięciorga dzieci
              i do tego jeszcze menopauzie ona nadal ma całkiem zgrabny i jędrny biust...
              • Nie, sporej części mi brakuje :) Poza tym, około 99,99% asortymentu w moim
                rozmiarze nie istnieje. No i dużej części tego wszystkiego co jest na mnie w
                Galerii już się zdążyłam pozbyć - z części wyrosłam i puściłam w obieg, część
                się na mnie obraziła i poszła na spacer (np. Ines). Mariska, sprawdź za chwilę
                pocztę gazetową, OK?

--
                Podręcznik użytkownika
    • (Dzien dobry:)

pod biutem: 65-66 cm
      w biuscie: 77-78 cm

Nosze 70/75A, 70B , oczywiscie szczegolnie miseczka A wydaje mi sie jakby "za
      krotka" i mam uczucie, ze drut mi sie gdzies tam wbija w cialo... Poki co
      najwygodniej mi z tych wszystkich w staniku 70B, ale ciezko znalezc stanik z
      takim obwodem w normalnym sklepie:(
      --
      Wygodny stanik
    • 70/82
    • 17.02.08, 18:30
      Przepraszam, wyzsze można usunąc :)
      • Celuj w 65C (na 81.5 w biusci) albo 65D (jest na 84cm w biuscie) a jak sie
        dopniesz w 60 to wtedy 60DD.
        --
        Wygodny stanik
        • 17.02.08, 18:40
          Dzięki za odpowiedź, byłam święcie przekonana że muszę miec 75A, ach ta
          niewiedza :)
          • 17.02.08, 19:41
            Witajcie dziewczyny potrzebuj.ę konkretnej rady.
            Pod biustem 72cm dosyć ciasno mierzone. Jesli chodzi o biust to
            84cm.A w staniku 87cm. (stanik lekki push up).
            Do tej pory kupowałam bardzo różne staniki od 75b, poprze 70b.
            Potrzebuję infomacji jaki stanik dobrać, taki na codzień (ale
            usztywniony, najlepiej z wkłądkami) i druga ważna sprawa potrzebuję
            bardotkę push up w kolorze ecru, gładka bez żadnych koronek (biorę
            ślub), więc doradźcie co powinanm kupić. Może możecie mi polecić
            konkretny model z konkretnej firmy. Będę wdzięczna, czekam na info
            • Jesli szukasz swojego rozmiaru, to powinnas przymierzac staniki MIEKKIE. Mozna
              zreszta w nich wygladac duzo lepiej niz w gabkach, popatrz tutaj na porownanie
              Katinkovej:
              img99.imageshack.us/img99/4052/powiekszeniesc8.jpg
              Do rzeczy, powinnas szukac 65D a jesli sie dopniesz to 60E.
              Co do tego push-up, to rozumiem ze chodzi Ci o stanik bez ramiaczek, tak?
              tinyurl.com/275xrz
              tinyurl.com/262uc7
              tinyurl.com/yqyhth
              Albo jesli jestes z Warszawy/Poznania przejdz sie do Avocado ew. zamow przez
              internet
              www.avocado.com.pl/oferta2.php?nazwa=m_wyszukane&
              Jesli jestes z Krakowa idz do Intimo ew. internet
              www.intimo4you.com/
              --
              Wygodny stanik
              • 17.02.08, 20:55
                Zawsze_zielona dziękuję.
                To jeszcze spróbuję doprecyzować. jestem z Warszawy i potrzebuję
                ładnie modelującego bisuztonosza do sukni ślubnej ( to jedna rzecz).
                Polecasz to avocado, muszę tam zajrzeć. A czy jeśli miałabym kupić
                ten push-up to też 65C
                Co do tego 60E moge się nie dopiąć.
                Druga rzecz o która chciałam dopytać to gdzie w Wawie moge klupić
                takie staniki czyli 65C? Bo kiedys już próbowałam się zorientować i
                pani na mnie dziwnie patrzyła, ze o co mi chodzi??
                Będę wdzięczna za wszelkie porady
                • Idz do Avocado i przymierz ich 60D, sa rozciagliwe i maja wieksze miski, wiec
                  jest szansa, ze bedzie na Ciebie pasowac. A 65C to podobno mozna szukac w
                  Cubusie, ale nie wiem, poszukaj na watku o sklepach stacjonarnych. Poza tym
                  zostaje Ci internet, np listki maja calkiem sporo na 65C
                  tinyurl.com/yvzn2g
                  --
                  Wygodny stanik
                • 18.02.08, 00:04
                  Ale po co Ci 65C? Ten stanik jest przeznaczony na 81,5 cm w biuscie, a Ty masz
                  84. Za male miski nie sa dobre.
                  Szukaj 65D, ten jest duzo latwiejszy do dostania i brytyjskiego 60E czyli
                  polskiego 60F/G w bardziej rozciagliwych obwodach.
                  W Warszawie masz Avocado z swietna doradzajaca pania Ania, Chatte w Promenadzie,
                  Buduar w Zlotych Tarasach. No i zawsze jest internet.

Tu masz 65D w kolorach "goly"
                  http://www.figleaves.com/us/nsf/qwiseranswered.asp?searchhandle=A%253dWomen%25GGs%257eB%253dWomen%25GGs%257eD%253d12%257eG%253d3046%255e1%255e3150%255e1%255e3711%255e2%257eK%253d4%257eL%253d1%257eM%253d12%257eN%253d6%257e&answerhandle=2660&sortorderrequested=&originalquery=Women%27s&oqmc=&answerhandlecrumb=&spellercorrections=&pagesize=&removetextsearch=&hd=&colouranswerselected=&productid=&productcolour=&answer=1&answer=2660&answer=1&answer=1&answer=1
                  "kosc sloniowa"
                  http://www.figleaves.com/us/nsf/qwiseranswered.asp?searchhandle=A%253dWomen%25GGs%257eB%253dWomen%25GGs%257eD%253d12%257eG%253d3046%255e1%255e3150%255e1%255e3711%255e2%257eK%253d4%257eL%253d1%257eM%253d12%257eN%253d8%257e&answerhandle=2550&sortorderrequested=&originalquery=Women%27s&oqmc=&answerhandlecrumb=&spellercorrections=&pagesize=&removetextsearch=&hd=&colouranswerselected=&productid=&productcolour=&answer=1&answer=2550&answer=1&answer=1&answer=1
                  "bialy"
                  http://www.figleaves.com/us/nsf/qwiseranswered.asp?searchhandle=A%253dWomen%25GGs%257eB%253dWomen%25GGs%257eD%253d12%257eG%253d3046%255e1%255e3150%255e1%255e3711%255e2%257eK%253d4%257eL%253d1%257eM%253d12%257eN%253d8%257e&answerhandle=3337&sortorderrequested=&originalquery=Women%27s&oqmc=&answerhandlecrumb=&spellercorrections=&pagesize=&removetextsearch=&hd=&colouranswerselected=&productid=&productcolour=&answer=1&answer=3337&answer=1&answer=1&answer=1

PS ja sie zapinam w 65 bez problemu, zaczynalam z 78 cm pod biustem. Teraz
                  powoli mysle o 60 z rozciagliwych obwodow (oczywiscie z przedluzka przez
                  pierwszy miesiac).
                  • Rany turzyca, tym watku sa dwie dziewczyny )jedna z 82 w biuscie i dla niej byl
                    65C), odpowiadam jednaj a te odpowiedz czyta druga. Musze zaczac kolo wymiarow
                    pisac komu odpowiadam, to moze nie bedzie takiego zamieszania. Ide spac.
                    --
                    Wygodny stanik
                    • 18.02.08, 00:57
                      Faktycznie bajzel. :)

Zeby bylo jasne: EWTEL nie powinna siegac po 65C tylko 65D albo bryt. 60E
                      pol.60F/G w rozciagliwych stanikach. I dla EWTEL byl wybor stanikow w jasnych
                      kolorach pod sukienke slubna i namowa na wizyty w warszawskich sklepach.

IWUS88 ma 2 cm mniej w biuscie i powinna celowac w 65C, ktore nie jest latwe do
                      dostania, wiec moze rowniez probowac z 65D w malomiseczkowcach albo wyprobowac
                      60DD z bardziej rozciagliwych modeli.
        • 21.02.08, 13:39
          Kupiłam 70c ( jak spytałam o 65 to babka na mnie spojrzała jakbym mówiła po
          chińsku...) rzeczywiście leży o niebo lepiej, nie jeździ mi w górę, dół ani na
          boki, bardzo dziękuję za radę :)
          • Ale Ty powinnaś kupić 65C lub 60DD, a nie 70C! Jeśli nie trafiłaś na wyjątkowego
            ściśliwca to za jakiś czas okaże się, że stanik się przesuwa. Następnym razem
            kup mniejszy obwód, a ten póki jest nienoszony/mało noszony najlepiej sprzedaj
            na giełdzie/allegro.
            Dodam tylko, że w zwykłym bieliźniaku 65C ani 60DD nie dostaniesz niestety.
            • Jest bardzo ciasny i kupiony tak na sprawdzenie, a 65 C cały czas szukam. Niestety- jak już coś znajdę to cena mnie zabija ( biedna studentka ze mnie ;p ) a tak jak napisałaś- w zwykłym bieliźniaku takich rozmiarów nie mają :(
            • 24.02.08, 08:14
              witam...z reguły nosiłam 70A,czasem B.za każdym razem inaczejteraz mam niemiecki
              70B-jedyny,do którego nie mam zastrzeżeń...chyba to jest mój rozmiar,ale dla
              pewności w wasza fachowosc dopytuję.Mam jeszcze inny problem Poradzcie jaki
              najlepszy staniczek dla piersi"szeroko rozstawionych?Mam nadzieję,że wiecie o co
              chodzi...mam piersi jakoś tak w dużej odległości od siebie;-)-inaczej ując tego
              nie potrafię
              --
              Aniołek Sara...06.03.90
              Kajetan...16 lat
              Kaja... 4latka
              • 70B może być dobry, ale w modelach trzymających obwód, czyli z tzw. ściśliwców.
                65C może okazać się jednak lepszy.
                65C choć ma miski mniejsze niż przeciętny stanik o rozmiarze 70B. Więc możesz
                spróbować też 65D, który ma miski bardziej podobne wielkością do tych w 70B.
                Problem szeroko rozstawionych piersi jest czasami spowodowany noszeniem złego
                rozmiaru biustonosza. Bardziej chyba zbierają modele o cięciu pionowym, skośnym.
              • To, że piersi są szeroko rozstawione często jest wynikiem tego, że
                zostały wepchnięte pod pachy przez niedobrany stanik. Spróbuj może
                przymierzyć 65C lub 65D. Jeżeli 70B ma dobry rozmiar miseczki to
                raczej 65D.
                --
                Mały i
                Duży
                • 24.02.08, 14:32
                  dzieki serdeczne:-)spróbuje
                  --
                  Aniołek Sara...06.03.90
                  Kajetan...16 lat
                  Kaja... 4latka
    • 18.02.08, 18:21
      Witam :)

wg tabelki wychodzi mi 65D
      Przez wiele lat to było 70A, ostatnio noszę 75A, chociaż "noszę" to za dużo
      powiedziane, bo zakładam to narzędzie tortur tylko jak gdzieś wychodzę i
      pierwsze, co robię po powrocie to "zrzucam kajdany" :)

myślę, żeby zacząć od 70B, a dopiero potem ten docelowy

pozdrawiam
    • 18.02.08, 20:02
      Witajcie dziewczyny :-)
      Po kilku miesiącach zaastanawiania się, dlaczego nie mogę dobrać sobie stanika,
      trafiłam na forum.
      Wiem już, ze 75 w obwodzie to za dużo. Miałam jakiś stanik 75C, ale za luźny,
      choć miska w miarę.
      Te 76 to zmierzone w miarę normalnie. Gdy scisnę mocniej (po obu stronach miarki
      wychodzą pięęękne bulwy wtedy), to nawet 74 cm. Choć należę raczej do
      szczupłych, to na plecach po ciąży pzostało mi coś, o czym myślałam, że jest
      sadełkiem. Piersi są raczej miękkie, po karmieniach.
      Aha, mierzyłam 70C, miski ok, ale niektóre staniki pod biustem są bardzo ciasne
      i wszystko pod i nad obwodem wyłazi mi, zwłaszcza na plecach. Czy to te kolejne
      piersi? Czy tak ma być?
      • Jesli mialabys przymierzyc 70 to powinno to byc 70DD (brytyjski) albo 70E
        (polski). Mowimy NIE piersiom uciekajacym z miseczek, wszystko jedno ktora
        strona. Poza tym byc moze 65F mogloby byc na Ciebie dobre. Jesli jestes z
        Warszawy/Poznania idz do Avocado. W Krakowie jest Intimo, w Warszawie mozesz tez
        sie umowic z p. Marysia z Peachfield, poza tym internet.
        --
        Wygodny stanik
        • 18.02.08, 20:11
          Mierzyłam jeszcze 70D, ale miski były za duże. Ale sprawdzę jeszcze raz inne
          rozmiary, bo pewnie nie wygarniałam tego jak trzeba.
      • W 70C było Ci ciasno bo miało dużo za małe miseczki i piersi
        wychodziły z nich górą i wędrowały na plecy. W staniku w dobrym
        rozmiarze te "kolejne piersi" z pleców schowają się do miseczki i
        staną się częścia piersi właściwych. Przymiez polskie 70E lub
        brytyjske 32 (70) DD. Prawdopodobnie lepszym rozmiarem dla Ciebie
        będzie jednak 30(65) F.
        --
        Mały i
        Duży
        • 18.02.08, 20:14
          A w nowym staniku miseczki mogą być ciut za duże? (Zapas na wygarnianie)?
          Proponujesz jakiś określony krój lub model? Miękki albo też bardziej zabudowany?
          • Ciut za duże mogą jak najbardziej być. W większości przypadków ta za
            dużość znika w przeciągu kwartału a czasami nawet szybciej. Na
            początek polecane są staniki miękkie na fiszbinach, ze względu na
            to, że łatwiej w nich ocenić, czy stanik dobrze leży niż w przypadku
            staników o sztywnych miseczkach. Natomiast jeżeli chodzi o krój i
            model to co biust to gust:) Trochę podpowiedzi możez znależć tu:
            forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=50580&w=75020734
            --
            Mały i
            Duży
    • 18.02.08, 22:12
      To 73 to mierząc bardzo ciasno, na wydechu, jak regulamin nakazuje. 86-87 natomiast luźno, delikatnie w najszerszym miejscu. Aktualnie noszę 70C, przerzuciłam się niedawno z 75B i zauważyłam znaczną poprawę(brak podjeżdżającego do brody stanika, nie muszę go poprawiać w ciągu dnia). Czy mam odpowiednio dobrany rozmiar czy może dalej go modyfikować? Jeśli tak, to na jaki?
    • Podczytuję Lobby od kilku dni i powoli, acz z psychicznymi oporami,
      nawracam się na rewolucję rozmiarową. Oczywiście z tego, co tu
      przeczytałam, wszystkie moje staniki nadają się do utyliacji, co by
      uzasadniało, dlaczego z najlepiej czuję się bez stanika :).
      Przyznam, że jestem w kropce i liczę na Waszą pomoc. Z kalkulatora
      mi wychodzi, że powinnam nosić co następuje:
      Rozmiar brytyjski: 30 (65) E
      Rozmiar brytyjski, stanik rozciągliwy: 28 (60) FF
      Rozmiar brytyjski, stanik wyjątkowo scisliwy: 32 (70) D
      Rozmiar polski: 65F
      Melissa : 65E

I tu pojawia się pytanie, jaki stanik wybrać (producent, model,
      miseczka wysokozabudowana czy niskozabudowana itp) na początek.
      Czytam i czytam i w głowie mam zamęt, bo coś wypada większe, coś
      mniejsze, gdzieś fiszbiny mają większe obwody, gdzieś mniejsze, a ja
      po pierwsze jestem skazana na zakup przez internet, po drugie nie
      mam porównania z żadnym innym stanikiem (zakładam, że dotychczas
      noszone 75A do żadnych porównań się nada). Czy możecie zaproponować
      model, który według kalkulatora wypada standardowo i który posłuży
      mi nie tylko do noszenia, ale również jako punkt odniesienia do
      przyszłych zakupów?
      --
      Klusia ma już
        • Gdy się ciasno na wydechu zmierzę pod biustem, to mi wychodzi 70-71.
          W biuście, swobodnie i luźno, 89-90.
          --
          Klusia ma już
          • Patrzę sobie właśnie na tabelę rozmiarów w Peachfieldzie i wychodzi
            65E. Gdybym chciała sobie kupić Freya Arabella, to bardziej 65F,
            60FF (bo rozciągliwy), czy raczej tak, jak podaje sprzedawca, czyli
            65E
            --
            Klusia ma już
            • popatrz sama jak to sie rozciaga:
              spreadsheets.google.com/pub?key=pxpi6szJEGjb8-r-aEKk9Hw&gid=0
              wiec jesli juz to 60FF.
              Ale osobiscie serdecznie odradzam arabelle na pierwszy stanik.
              1) Potwornie rozciagliwa a to niewskazane.
              2) Niewiarygodnie kaprysna - bardzo czesto niekompatybilna z biustami, umie
              zrobic takie paskudztwo z biustu, ze brak komentarzy
              3) Rownie czesto odbierana jako niewygodna, wpijajaca sie.

Siegnij po ktorys z bezpiecznych modeli. W dostepnosci 24h jest np bardzo
              chwalone Rio, jest i w rozmiarze 65E i w 60FF. (jako pierwsze zamawialabym 65).

A co do rad sprzedawcy (a raczej sprzedawczyni ;) - one sa pisane ogolnie, pod
              wszystkie staniki.
              • Ja tylko dodam, ze Rio ma gigantyczne miski dosc ciasny obwod, wiec 65E moze byc
                za duze, pewnie 65DD z Rio (ma waskie frejowe fiszbiny). Moze skusisz sie na
                Polyanne, ktora IMO jest wymiarowa, wiec 65E powinno byc dobre.

--
                Wygodny stanik
                • Dzięuję za porady, dziewczyny. Rio bardziej mi się podoba niż
                  Polyanna, więc może zaryzykuję Rio 65DD. Mam tylko wątpliwość, czy
                  wąskie fiszbiny są odpowiednie dla mojej sylwetki. Mam dość szerokie
                  barki, więc od obwodu pod biustem do góry mocno się "rozszerzam"
                  (sylwetka pływaczki :)) Ergo - piersi są trochę rozstawione i dobrze
                  by je było z boków zebrać. Czy wąska fiszbina spełni to zadanie?
                  Może powinnam darować sobie Freyę?
                  W Avocado bardzo spodobała mi się Kitty i Orient Express, ale
                  Avocado, jak wynikałoby z lektury Waszych postów, to trochę
                  ryzykowny wybór na początek :(
                  --
                  Klusia ma już
                  • Jesli mozesz isc do Avocado, to zrob to. Poprzymierzasz sobie i na pewno
                    ekspedientki ci dobrze doradza.
                    Ja odeslalam Rio wlasnie ze wzgledu na waskie fiszbiny, mimo iz rozmiarowo byl
                    dobry.
                    --
                    Wygodny stanik
                  • Ja tam lubie avocado, bardzo dobrze sie nosi. Choc do wyliczania na tej
                    podstawie brytyjczykow kiepsko sie nadaje. :)
                    O tym czy jestesmy freyowe czy panachowe decyduje nie tyle sylwetka (choc w
                    pewnym stopniu rowniez) ile ksztalt naszych piersi - Panache ma szersza
                    podstawe, Freya wezsza. Ale im mniejszy biust tym trudniej to ocenic, mi sie
                    wydawalo ze mam dosc szeroka podstawe piersi, a jestem zdecydowanie
                    waskofiszbinowa. I jesli ktos ma freyowa budowe ciala to staniki z waskimi
                    fiszbinami bardzo dobrze zbieraja biust.

Mooh czy Ty mieszkasz w Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Warszawie?
                    • Nie nie mieszkam w żadnym z tych miast, niestety. Jestem skazana na
                      zamawianie przez internet, mierzenie i odsyłanie nietrafinych
                      modeli. Dlatego próbuję choć w przybliżeniu określić, w jaką markę i
                      modele powinnam celować, żeby to nie była jakaś zupełna porażka.
                      --
                      Klusia ma już
    • Kochane Dziewczyny co doradzaja - w "starym" wątku poradziłyście
      mi na podstawie podanych wymiarów przymierzyc polskie 70C
      (niestety u siebie znlazłam tyko sztywniaki bezszwowe) a z
      brytyjczyków 65DD. Od Forumki kupiłam Panache Salsa 65 DD i... sama
      nie wiem co z tym fantem zrobic - zapne sie i na ostatnia haftke
      bezproblemowo jednak wtedy bułki z ciała mam na plecach ;/ , a pod
      pachami nie, jednak zapięcie na środkowe tez ich nie niweluje,
      miseczka u góry nie jest wypełniona, jest troche luzu. Jest to
      mój pierwszy zakup, czy zostawic i wygarniac ?? z pleców i ile
      sie to da, czy opomiarować sie na nowo (tamte wymiary były
      zrobione w trakcie miesiaczki, i byc moze "obraz" troche
      sfałszowały).
      --
      //*^*^Życie jest jak bumerang, wszystko co zrobisz wraca do
      Ciebie*^*^*^//
      • Niektóre z forumek buły z pleców też wygarniają, więc nie zaszkodzi spróbować. A
        zmierzyć się na nowo też nie zaszkodzi.
      • Moze zrobisz zdjecia i wyslesz do galerii? Tylko postaraj sie dobrze powygarniac
        i podciagnac ramiaczka. Popatrzymy, moze cos wykombinujemy. Poza tym moze byc
        tak, ze jestes bardzo sciesliwa i 60F moze bylby na Ciebie lepszy, skoro w 65
        zapinasz sie bez problemu.
        --
        Wygodny stanik
        • Scarlet-agto omierzyłam sie na nowo ( tyci przed i w trakcie
          okresu ja normalnie puchne :/ na całości ciała) wziełam
          innych centymetr i dokładnie scisłam pod biustem - doszłam do 73
          cm (72,5 ostateczna granica) i 85 cm na goły biust. Panache
          samba mam od rana zapiete na środkowa haftke bo troche
          fiszbina w mostek mnie cisła ale ogólnie czuje tak jakbym od
          zawsze miała na sobie ;) jedynie ramiączka przedłuzyłam bo wbijły
          sie za mocno.Scarlet bułki a włściwie 1 większa robi sie na
          plecach tuż za pachą pod łopatką szczególnie prawej ;/, lewa jest
          mniejsza, jakies takie dziwadło. Na dzien dzisiejszy i tak do
          marca postaram sie dobrze wygarniać z plecków i nie garbić ;). Z
          foto mam problem bo mogę tylko z tel zrobic. Scarlet drugi stanik
          do przymierzania kupic z mniejszym obwodem i miska? Dięki za
          pomoc Aga.
          Ciebie*^*^*^//
          • agnieszka, na mnie salsa 65dd zrobiła mi z biustu totalne naleśniki.
            idiotycznie to wyglądało. a mam wymiary jak twoje: 73/85

na sobie mam 28dd freya maisie.
            i naleśnika nie ma, za to sa okrągłe, sterczące piersiątka.
            • mówisz Bibeo zeby zmienic obwód na mniejszy ale miski DD
              zostawic i zmienic rodzaj i firme stanikowa, hymm pomysle o tym,
              dzięki.
              --
              Ciebie*^*^*^//
    • Witam,

pod biustem mam 82 cm, a w biuście 91 cm. Zawsze nosiłam 75A, ale jest trochę za
      ciasny dla mnie i przerzuciłam się ostatnio na 80A, za to miseczka jest teraz za
      duża.

Bardzo proszę o pomoc.

Dziękuję.
    • proszę mi podpowiedzieć pod biustem 72,73,biust 80 dzięki
    • 20.02.08, 09:53
      bede wdzieczna za rekomendacje dot. roznych producentow - wiadomo,
      kazdy szyje inaczej
      --
      11 diamond ring
przejdź do: 1-100 101-200 201-300 301-400 401-500 501-543
(101-200)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.