Dodaj do ulubionych

Eksperymenty wszelkie - polecam

04.09.08, 23:33
Całkiem lub prawie odpuściłam sobie wiodące marki i wiodące sklepy.
Poluję pomalutku, z limitem ceny na ebayu i w niektórych sklepach. Mam 65F/FF,
ale średni co najwyżej biust i na tej średniości, nie na Ffffff postanowiłam
się skupić.
Skutek jest zaskakujący - chyba....
Upolowałam idealnie leżącego Playtexa, piękne Loving Moments, mam zamówione
Elle, o którym wiem, że będzie ok, przymierzyłam grzecznościowo Wonderbra i
został mi wybór między dwoma rozmiarami, fason jest ok. Kupiłam za drobne
pieniądze jakieś Lejaby i Chantelle, jest duża szansa...
Polecam.
Może spróbujmy???
Może odczepić się na chwilę od dużobiuściastych firm, które nie umieją
skonstruować mniejszego stanika???
Kto jest G, nawet w 60-tce tego nie namawiam - coś znajdzie. Namawiam
wszystkie C i wyżej, szukajmy!!
Obserwuj wątek
    • ja_joanna Re: Eksperymenty wszelkie - polecam 05.09.08, 00:58
      Masz zupełną rację joankb, bardzo mi się podoba to, co piszesz.
      Trzymamy się kurczowo marek sprawdzonych na biuściastych, które tym
      czasem na nas w ogóle nie chcą leżeć. Próbujemy łechtać ego wielkimi
      literkami, a może to nie o to w tym chodzi...
      Ja cały czas się zastanawiam, czy nie powinnam sobie odpuścić 65tek,
      mając pod biustem ok. 71 cm. Jeszcze szukam [65], ale nie wiem,
      kiedy mi się znudzi.

Tymczasem, zdradź proszę, jaki kupiłaś rozmiar w Playtexie?

--
      Busenfreundinnen czyli
      Lobby Biuściastych po niemiecku
      73/93 30FF/65H
      • evolet Re: Eksperymenty wszelkie - polecam 05.09.08, 02:16
        Ja przy 67 pod biustem kupuję 65. I nie planuję sięgać po 60. Jak mi zacznie
        obwód jeździć, trudno, będę podszywać. Popieram teorię, że przy mniejszych
        obwodach nie trzeba tak zaniżać.

I w żaden sposób nie neguję działania LB, bo i tak rewolucją jest, że przestałam
        nosić 75C, a wygląd i kondycja biustu zdecydowanie mi się poprawiły:)

--
        It's better to burn out than to fade away
        67/95 = 65G
      • joankb Re: Eksperymenty wszelkie - polecam 05.09.08, 08:31
        65FF - mógłby być nieco ciaśniejszy w obwodzie, ale tylko nieco, miska jest
        idealna, ten fason jest małomiseczkowy.
        A zawdzięczam go "eksperymentowi" zarin. Zaryzykowała i kupiła 70F, okazał się
        na nią za mały.
        Przymierzałam go na zlocie katowickim i ponownie w Krakowie, potem kupowałam już
        właściwie w ciemno, było prawie pewne, że będzie dobry.
        KAŻDE doświadczenie jest ważne, opis każdego stanika.
        To, że się spotykamy jest ważne. Wiem co na kim leży dobrze, co leży dobrze na
        mnie. Potem łatwiej obliczyć "odległość" rozmiarową od znanej forumki i kupować
        bez ryzyka drastycznej pomyłki.
    • kaczencja Jestem za 05.09.08, 02:23
      I dziwię się, że temat na szerszą skalę nie wypłynął wcześniej. Prawie wszystkie kurczowo trzymamy się zamawiania tego, co przetestowane zostało przez biuściaste. Wątki Panache i Freya rozrastają się stale, powiększane o doświadczenia z różnymi modelami, a wątki o takich firmach jak M&S, Charnos, Debenhams, czy Playtex mają po kilka, kilkadziesiąt wpisów. My same nie mamy dostatecznie dużo informacji na temat mniej popularnych marek (na którą to popularność same mamy wpływ), przychodzą nowe forumki, pytają o modele, od których powinny zacząć, podajemy im sztandarowe modele Freyi i Panache, po czym one je kupują i po jakimś czasie robią to samo co my - polecają je kolejnym nowym. Koło się zamyka.

Ja sporo natestowałam się M&S. Początkowo byłam zachwycona, że wszystkie ich staniki mi pasują, aż migracja zrobiła swoje i przyszło sięgnąć po większy rozmiar... który to rozmiar ma miski nie tyle głębsze, co szersze - i przygoda się skończyła. Teraz planuję zapoznać się ze stanikami Debenhams - może tutaj odkryję coś interesującego. Jak coś już do mnie przyleci z UK i przetestuję nabiustnie to zdam relację.

Ja apeluję do wszystkich dziewczyn testujących inne marki, aby nie zatrzymywały opinii o tych stanikach dla siebie, tylko chwyciły za klawiaturę i napisały od czasu do czasu posta recenzującego w wątku producenckim :) Przecież staniki Debenhams i M&S, czy choćby Loving moments mają na allegro spore wzięcie, a na forum informacji o nich jest niewiele :)

Chciałam jeszcze dodać coś odnośnie Panache: nie wszystkie ich staniki są tak pancerne jak widujemy nieraz w galerii. Panache to nie tylko Tango II i staniki ze sztucznego materiału. Naprawdę jest dużo fajnych, przyjemnych w dotyku staników tej marki, które nie są tak zabudowane pod pachami, miseczkami nie wchodzą na obojczyki i da się czerpać przyjemność z ich noszenia. To właśnie stanik Panache jest moim numerem 1 na liście najpiękniejszych wyrobów bieliźniarskich, z jakimi miałam do czynienia. Czy będę testować inne marki? Tak. Ale po cichu sobie powiem, że dla mnie Panache, ze swoimi konstrukcjami, dobrym podtrzymaniem biustu i designem niektórych staników jest zdecydowanym faworytem :)
      • edytaf5 Co do panache - jestem za! 05.09.08, 06:57
        W sumie mierzylam kilka frey (eve, sassy, jeanny, arabelle, antoinette, inferno)
        i wszystkie one sa wg mnie duuuuzo bardziej zabudowane od panache. Freye siegaja
        wyzej i przez czulam sie w nich jak w jakiejs uprzezy... Jestem typem panachowym
        i moze tez dlatego freye mi nie pasuja, ale gdyby na upartego dobrc mi z nich
        jakis stanik to i tak wolalabym panache.
        Ja mam teraz zamiar przetestowac elle, wiec dam znac co i jak ;) Jestem za
        testowaniem innym stanikow, ale sama samowilam elle po przeczytaniu kilku
        komentarzy i zobaczeniu dziewczyn z moim rozmiarem w galerii. Gdyby nie one,
        pewnie dalej szukalabym panache. Nie mowie, ze to byloby zle, ale inne staniki
        sa rownie piekne a nawet piekniejsze a moga zaskoczyc nas tym, ze beda
        faktycznie dla nas - malobiusciastych, ktore nie potrzebuja grubasnych ramiaczek
        i niewiadomo jakiego podtrzymania.
        Tak wiec szukajmy ;)
        --
        69/81
      • bajgla Re: Jestem za 05.09.08, 20:56
        Co do Debenhamsa - mam jednego z allegro i jest super - cienkie ramiączka, mało zabudowany (przynajmniej w porównaniu z "plunge'ami" Freyi czy Panache). Niedługo będę pare dni w Jukeju i zamierzam dokładniej sprawdzić tę markę.
    • ma_go Re: Eksperymenty wszelkie - polecam 05.09.08, 07:21
      Coś na ten temat nieśmiało pisałam w paru wątkach, ale nikogo nie
      namawiałam:)
      Z "biusciastych" firm jako tako pasuje mi Fantasie.Freyki-za wąskie
      fiszbiny, Panache do mnie nie przemawiają.
      Skutek jest taki, że moja "kolekcja"/ wcale niemała, bo i wiek
      słuszny i wahania wagi ostatnio zaliczam /,
      to głównie: M&S, La Senza(ale kupowanye nie w Pl), Ann Summers,
      Playtex, Chantelle, Lejaby, Lepel.
      Może dlatego, że większość pochodzi z czasów sprzed czytania forum.
      Moze dlatego, że mam łatwiej, bo dobrze leżą na mnie
      rozmiary "sklepowe".Czyli w zasadzie nie powinnam się wymądrzać, bo
      jestem mutanem:)))
      Teraz 75D/70E, wcześniej 75DD/70F.
      Nigdy nie kupuję rozciągliców, choćby najpiękniejszch.
      No i zachęcam do mierzenia, bez wzgledu na to co napisane na
      metce/oczywiscie bez przesady.Przy teoretycznym 70E, mam w szufladzie
      bułkujący gorsecik 75DD, idealną La Senzę 80DD!!!!, sporo za dużego
      Lepela 70E...
      --
      Kobieta inżynier jest jak świnka morska...ani świnka, ani morska;)
    • aeyola Uch..jak się cieszę,że powstał ten wątek :-) 05.09.08, 09:42
      Tak nieśmiało próbowałam wspomnieć gdzieś kiedyś, że jednak na mniejsze biusty inne biustonosze są potrzebne, inaczej szyte. Ale jako świeżynka tu, nie dojrzałam do zburzenia pewnego porządku na LMB ;-) Katinkova w swoim blogu pisała, że na mniejsze biusty inne biustonosze potrzebne, niż na większe i ze swojego doświadczenia polecała te niżej zabudowane, z pionowo ciętą miseczką [typu half-cup na przykład]. I mi też takie miseczki najbardziej odpowiadają. Bo np. full-cupowe miski przeważnie mam niemal pod brodą, a już zawsze pod pachami mocno się wpijają. A poziomo cięta miska spłaszcza mi pierś i tworzy ten nieszczęsny kaczy dziobek.

Joankb ukłony w Toją stronę za ten wyzwalający wątek!, moim zdaniem niezmiernie potrzebny małobiuściastej. Mi też brakowało opisów takich marek, jak np. Playtex czy Debenhams lub Lejaby tu, na LMB. Mam jednego Playtexa, ale na tej podstawie nie mogę się wypowiadać o marce, choć niezmiernie go lubię i jest piękny.
      --
      "Gdy już nie ma nic, z czym możesz się identyfikować, kim wówczas jesteś?"
      Animals Teach Us How To Be People
      01.10.2008.Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu
    • zawsze_zielona Re: Eksperymenty wszelkie - polecam 05.09.08, 10:30
      Jestem za. Juz wczesniej pisalam o moich eksperymentach z Arabelka 30DD (choc kazda z nas wie jaki to rozciagliwiec).
      Ja chwilowo wstrzymuje sie od kupowania stanikow. Czekam na zlot w Krakowie, by sobie najpierw poprzymierzac i dopiero wtedy cos kupie. Tym bardziej, ze chyba "dotknela" mnie migracja i nie jestem pewna jaki rozmiar kupowac...

--
      Taki duży, taki mały może piękny być
      Jaki powinnam nosić rozmiar?
    • solange1 Re: Eksperymenty wszelkie - polecam 05.09.08, 11:17
      Zgadzam się! (i przy okazji witam wszystkie lobbystki :)
      Moje próby z freyą i Panache zakończyły się totalnym niepowodzeniem
      (we freyi zmarcha, panache w każdym rozmiarze robi mi kacze dzioby).
      O konieczności poszukania innego fasonu staników uświadomiła mnie
      pani Marysia z Peachfield, za co jej dziękuję!
      Spróbowałam Elle McPherson i bingo!
      Szykowałam się do zamówienia innego modelu Elle i Antoinette
      Masquerade, ale po tygodniu noszenia dobrego stanika doświadczam chyba słynnej "migracji", bo wyszły mi buły nad miseczką :/ a chcę
      szybko jakiś nowy stanik :)
    • joankb Re: Eksperymenty wszelkie - polecam 05.09.08, 11:56
      Ja uprawiam sporty ekstremalne na ebayu. Założyłam sobie limit ceny - ok. 45
      złotych, wyłącznie swój najlepiej sprawdzony rozmiar i wszelkie "dziwne firmy".
      Kup teraz tylko jeżeli jest poniżej limitu, do licytacji limit na tym poziomie.
      Korzystam wyłącznie z polskiego ebaya i mam multum dość precyzyjnie ustawionych
      wyszukiwań. Tutaj, skądinąd przydatne brafinity odpada, nie przeszukuje całego
      ebaya tylko brytyjski i nie ma tam "egzotycznych" marek.
      Kupowałam już w Australii w USA, we Francji i w Holandii. Trzeba mieć dobrze
      opanowane tabelki różnych rozmiarów, coby w szale poszukiwań nie kupić np.
      holenderskiego 85F, choć francuskie można....
      Poczytałam różne opinie na listach, da się czasem zakwalifikować firmę jako
      ściśliwą lub rozciągliwą, w tych firmach, których w brytyjskich sklepach nie ma
      trzeba ryzykować.
      Za 35-40 złotych to ja jakoś nietrafiony zakup sprzedam na allegro - złe
      jakościowo staniki mi się nie trafiły jakoś, najwyżej trafią się niedobrane
      rozmiary.
      A przerabianie, podszywanie, skracanie, przeszywanie ramiączek w stanikach po 30
      i więcej funtów, po 150-180 złotych jakoś mnie nie bawi za bardzo.... I wcale
      niełatwo je sprzedać.
    • yaga7 Re: Eksperymenty wszelkie - polecam 05.09.08, 12:18
      Ja się dziwię, że jeszcze wcześniej na to nie wpadłyście :)
      Sama prowadzę różne eksperymenty z mniejszym lub większym powodzeniem, ale
      zachęcam do nich gorąco!

Gdybym ja jako pierwsza chyba nie spróbowała Fayreforma, w życiu nie
      dowiedzialabym się, że ta firma jest tak kompatybilna z moim biustem.

Powodzenia :)
    • ewakul Re: Eksperymenty wszelkie - polecam 05.09.08, 12:50
      A ja zaczynalam na odwrot.
      Jako pierwszy dobry stanik mialam elle i potem juz z niechecia
      patrzylam na freye czy panache szczegolnie po tym jak zobaczylam w
      galerii jak zabudowane niektore cuda moga byc...
      Z tym ze… Mam 2 piekne elle, nisko zabudowane, piekne kolory no ale
      nie wiem czy cuda jakies z biustem robia. Mierzylam la sense, co
      model to inna rozmiarowka, jak juz mysle ze wiem jaki mam rozmiar to
      okazuje sie ze w tym modelu jest akurat inaczej. Mam MS wzielam 30dd
      (choc z tabelki wychodzi mi 30d) no i jest za maly. Przyszedl
      wczoraj Charnos i choc i tak wzielam o rozmiar wiekszy niz mam to
      tez za maly.
      Wszystkie te staniki (oprocz jednej elle) nabyte na ebay’u za cene
      od 4-9 funtow (juz z przesylka), wiec nawet jak nie pasuje to mozna
      latwo puscic dalej w obieg. Dlatego dziewczyny nie bojcie sie
      ebay’a!!!

Poza tym ze te wszystkie staniki byly fajne, nisko zabudowane ,
      bardzo ladne to jednak wydaje mi sie ze nie robily nic specjalnego z
      biustem. Z ciekawosci przymierzylam pare Panache i okazalo sie ze
      one naprawde lepiej trzymaja i wygarniaja biust (choc nie wszystkie)
      Minusem mniej popularnych firm jest tez to ze nie trzymaja
      rozmiarowki co moze byc irytujace. No chyba ze to tylko ja am
      takiego pecha ale w pewnym momencie pasowalo 5 rozmiarow (28E, 28F,
      30D, 30DD, 30E) !

No wiec chyba zawsze bedzie dylemat piekna elle czy ortopedyczny
      panache. Ja wybralam polsrodek z panache mam delikatna sambe i
      porcelanke przerobina na plunge, obie zreszta juz przymale.
      Przymierzam sie do zakupu harmony bo mierzylam i mi sie podobal ale
      byl za maly. A pozatym to dalej bede polowala na ebayu na nieznane
      modele, moze wreszcie na cos trafie. I zgadzam sie ze trzeba sie
      dzielic informacjami, obiecuje ze w ten weekend sie zbiore wysle
      zdjecia i napisze cos wiecej o moich eksperymentach :)

• nieco8 Re: Eksperymenty wszelkie - polecam 05.09.08, 16:10
        Kurczę ciekawy ten wątek.
        Oto moja historia. Wyrosłam z mojego pierwszego stanika - karmelowej Polly 60F,
        dorosłam do Arabelki 60F, ale zaczęła mi robić bułki, a mimo to nadal marszczy
        się w górnej części miseczki. Zdiagnozowałam więc u siebie typowy problem
        małobiuściastych z zabudowanym obojczykiem i brakiem biustu u góry.
        Zainspirowała mnie też rozmowa z siostrą, którą chciałam zarazić stanikomanią,
        ale ona wykręciła się, mówiąc, że takiego zabudowania, to ona nie zniesie.
        Faktycznie, trzeba mieć chyba lekkiego fioła, żeby paradować w stanikach z
        golfem, jak ja aktualnie. Muszę sobie kupić nowy stanik. Najpierw myślałam o
        Polly 65E, bo aktualną to noszę z przedłóżką. Później stwierdziłam, że nie będę
        się męczyć w golfach i czas poszukać czegoś innego - ścisłego, żeby wchodzić w
        65 i niskozabudowanego, żeby rodziny nie straszyć. Na razie w ebayu ustawiłam
        sobie wyszukiwarkę na elle i masquerade 65E, myślę też o M&S i La Senza, bo dużo
        tego i tanio. Joankb twój pomysł pasuje mi jak najbardziej i mam zamiar
        testować, tylko z pieniędzmi krucho...
        Mam tylko jedną wątpliwość. Czy biustonosze tych "innych" firm będą sprzyjać
        migracji, czy nadają się dla początkujących, czy będą zbierać bułki i nadawać
        kształt jabłuszek?
        No i jeszcze jedna obawa, czy ja się zmieszczę w jakieś Elle w rozmiarze 65E???
        --
        67/87-88,5
        • kaczencja Re: Eksperymenty wszelkie - polecam 05.09.08, 16:57
          Moja migracja oparta była o stanik Gossarda i 3 M&S'y - Panache zaznałam dopiero kilka miesięcy temu, więc tak - dobrze dobrany stanik tych firm też może sprzyjać migracji. Co do jabłuszek i innych takich - sądzę, że wszystko zależy od tego, jaki fason Ci odpowiada. Są osoby, którym świetny kształt nada balkonikowy Notorious od Elle Macpherson, są takie, którym nawet bezszwowy miękki plunge tej marki odpowiada. Mnie akurat pasuje balkonik z pionowym cięciem o panachowych fiszbinach, więc u mnie wybór jest oczywisty, ale komuś innemu może zapasować Loving Moments, czy Playtex, tak jak było u Joankb. Wcześniej czytałam prawie same złe opinie o Playtexach i tylko dlatego na żadnego się dotąd nie skusiłam, bo czytałam o złym podtrzymaniu. A ten wątek sprawił, że kto wie, może za jakiś czas złowię coś tej firmy na eBayu...

Wychodzę z założenia, że to co jest dobre dla innych nie musi być dobre dla mnie i odwrotnie. Gdy czytam same nieprzychylne opinie o jakimś modelu to wiadomo, że czegoś takiego nie kupię. Sęk w tym, aby te opinie w ogóle można było znaleźć, by stwierdzić, czy warto próbować zapoznać się z daną marką/fasonem.
    • elmilinden Poszłam jeszcze dalej... 05.09.08, 18:48
      W ogóle mam już dość staników, nadal chodzę bez. Zaczęłam kupować sobie perfumy,
      one przynajmniej lepiej na mnie "leżą";)

Ale tak naprawdę to smutny wpis, bo po przetestowaniu ok. 35 staników zostały ze
      mną.... 2:/ I o 60tkach zapomniałam już dawno.

Ale naprawdę dobrze dobranego stanika jak nie miałam, tak nie mam. Mam dość
      ciągłego sprzedawania nietrafionych zakupów na Allegro. Nie wspominając, że
      chyba powinno się od tego płacić podatek:/ Po prostu mnie to wszystko wkurza. A
      każdy kolejny zakup i eksperyment okazuje się do niczego. To nie moja wina, że
      mam dziwny kształt klaty.

• klezmatics Re: Poszłam jeszcze dalej... 08.09.08, 10:52
        Ja też mam na razie dość :(
        Choc moja droga krótka - ale wiecej czasu spędziłam na czekaniu na staniki niż
        na noszeniu :(
        No zobaczymy, czy mój kryzys wiary mnie złamie ;) na razie częściej chodzę bez
        stanika niż w ;)
        I eksperymentuję z LaSenzą, usztywnianą.
        --
        www.kmt.waw.pl
        www.homiki.pl
        czyli koty i gryzonie ;)
    • zarin Re: Eksperymenty wszelkie - polecam 05.09.08, 20:27
      Ja w zasadzie lubię Freyę, nie mam z nią większych problemów, staniki Freyi o
      kroju klasycznego balkonika najlepiej na mnie leżą i są bezpieczne. Do
      eksperymentów z innymi firmami motywuje mnie głównie cena i poszukiwanie czegoś,
      co nadałoby się do dekoltów. Gdyby staniki Freyi w moim rozmiarze można było
      kupić za ok. 50 zł i gdyby miała prawdziwe half-cupy i plunge'e, przy tej samej
      jakości, fiszbinach, estetyce etc. to chyba zostałabym przy niej dożywotnio :).

Z powyższych powodów ogólnie dużo eksperymentuję, tylko że jak na razie bez
      szczególnych rezultatów. Bo fakt, że przeszło mi przez ręce kilkadziesiąt
      staników, że próbowałam różnych firm, że często zdarzają się takie za 30-40 zł z
      wysyłką, że nic na tym nie tracę, bo bez problemu udaje mi się to potem sprzedać
      w takiej cenie - ale w sumie co z tego, skoro te eksperymenty są cały czas
      nieudane i chodzę nadal na okrągło w Rio.

--
      Talk to your daughter before the beauty industry does
      • elmilinden Re: Eksperymenty wszelkie - polecam 05.09.08, 20:47
        Zarin, gdyby na mnie jakikolwiek stanik był naprawdę dobry, to bym go mogła
        nosić ciągle, kupiłabym wszystkie wersje kolorystyczne, nawet gdyby to było Rio
        i sięgało mi pod brodę;)

Niestety żaden nie jest naprawdę wygodny i dopasowany:/
    • madzi1 Re: Eksperymenty wszelkie - polecam 05.09.08, 22:27
      Joanko! Ja właśnie ostatnio wpadłam na ten pomysł. Na freje nie mogę
      już patrzeć bo wiem jak fatalnie na mnie leżą. Panache lubię, ale
      czasem mają za szerokie fiszbiny. Aktualnie moim ulubionym stanikiem
      jest porcelain przerobiony.
      Teraz jednak postanowiłam polować na la senze i elle :) La senze
      nosiłam przed uświadomieniem i wiem, że mają ścisłe obwody. Właśnie
      leci do mnie jeden, zobaczymy jak będzie. Jak mi przypasuje to
      przerzucam się na nie bo mają bardzo niskie mostki, a ja uwielbiam
      dekolty.
      Elle za to jest fajna bo staniki są robione z bardzo cienkiego i
      większości przezroczytsego materiału. No i ścisłe są :)

Eksperymentujmy! A nuż odkryjemy jakąś amerykę :D
    • figa84 To nic nie da, jeśli 05.09.08, 22:51
      nie zmusimy siebie i innych forumek do wpisywania w tabelę oraz
      wątki producenckie nowych nabytków.
      Zaczeły się pierwsze głosy o innych markach, lekkie nagłaśnianie
      M&S, a ponieważ miałam w rękach już kilkanaście Frey i Panache
      (wszystkie obmierzone i wpisane do tabeli) postanowiłam spróbować. I
      co? I nic, bo informacji o stanikach jak na lekarstwo. Zamówiłam
      więc 2 z ebay. Zmierzyłam, wpisałam w wątek producenta, w tabelę,
      wysłałam do galerii. Zostały ocenione jako za duże, choć napisałam,
      że daję edukacyjnie. Nie padły pytania o staniczki, a i mam teraz
      problem je sprzedać:-/
      Idąc dalej staniczek, który oceniłam jako lepszy, ale za duży
      postanowiłam zakupic w mniejszych rozmiarach - w efekcie mam już
      30DD, 30E i 30F. F jest narazie jako jedyny w galerii. Jutro
      powinnam dorwać aparat i zrobić fotki tych dwóch. Problem polega na
      tym, że mimo wszystko wątpie w zainteresowanie, ale nóż widelec ktoś
      się pokusi tak jak ja... i nie chcę, żeby się napotkał na brak
      wiedzy o modelu, pomimo wielu wpisów na forum w stylu znalazłam
      świetnego M&S. Jutro też dopiszę pomiary do tabeli.
      W wątku nawołującym o mierzenie staniczków i wpisywanie ich do
      tabeli napisałam, że mogę wpisywać jeśli ktoś nie ma i nie chce mieć
      dostępu. Narazie zgłosiła się 1 forumka:-/

Musimy zrobić to co kiedyś zrobiło LB - wziąść sprawy w swoje ręce,
      ale musimy działać systematycznie. Cóż by było z mojej wiedzy o
      jednym modelu, gdybym zostawiła ją dla siebie??
      • kuraiko Re: To nic nie da, jeśli 06.09.08, 00:57
        hello ;)
        tylko jest małe problemo - ja mam dostęp do tabelki, ale nie mam
        pojęcia jak ją edytować :(((( chlip
        jak wiesz, mam jednego M&S i to ściśliwiec pieroński ;) zakupiłam
        przedłużkę, ale wzięłam ze sobą stanik do sklepu no i został w
        torbie mojego faceta :P i dop. dzisiaj go odzyskam. a mam do
        wpisania M&S, jedną Samantę, Gaię, może jakiegoś Triumpha ku
        przestrodze.
        ja na razie się skupiam na polskich stanikach i poszukiwaniach w
        lumpeksach, bo nie mam kasy. M&S rzeczywiście na dwoje babka
        wróżyła - być może 70 byłyby ok. dzisiaj mierzyłam cudeńko
        przezroczyste różowe z kwiatkami, cóż rozm. 75C, na ostatnią haftkę
        spokojnie, ale wybaczyłabym jako że to był plunge i nie nosiłabym na
        codzień. ale miski robiły mi mega buły - przecinały biust... cały
        czas mam go przed oczami... był taki ładny.
        no i właśnie z M&S tak jest że się nie wie na co się trafi, dlatego
        nawet z allegro boję się zamawiać. z drugiej strony jak udało mi się
        kupić nowiutkie Ceriso za 2,5zł to szkoda mi wydawać np 30zł :PPP

plis plis, napisz mi jak uzupełniać tabelkę, może być na maila,
        chyba masz mojego maila :D
    • joankb Re: Eksperymenty wszelkie - polecam 06.09.08, 10:17
      Dobra... Dla marek, których jeszcze w spisie nie mamy i dla których pewnie mało
      na razie wpisów będzie podpinam ten wątek do spisu... Wszelkie "dziwne" staniki
      wpisujemy tutaj.
      Dla Marksa, Elle i Ann Summers wątki są pozakładane, zaraz uporządkuję spis.
      Wpisujcie tutaj też adresy tych firmowych sklepów, ktore wysyłają do Polski
      (yaga, dzięki za Ann Sumers...), tam też bywają okazje i wyprzedaże... A pewnie
      można odesłać, co na początku eksperymentów się przydaje...
      Gdzieś jest namiar na brytyjski sklep La Senzy, jak ktoś odkopie, poproszę.
      Jest gdzieś namiar
        • ma_go Re: mówisz i masz:) 06.09.08, 10:52
          Mam ze starszych kolekcji idealny kostium La Senzy i ze 3 fajnie
          leżące staniki.
          Mierzyłam w tym roku stacjonarnie wawa/arkadia.
          I nie wiem czy z tegoroczną kolekcja jest coś nie tak, czy do nas
          sprowadzają nieudane modele, 90% było brzydko spłaszczajacych.
          Oczywiście rozmiary do DD:(.
          No i rozwalił mnie napis w przymierzalni:
          " ze względów higienicznych prosimy mierzyć na ubranie"
          Fajne koszulki nocne mają:)
          --
      • pitupitu10 jesten na "nie" 06.09.08, 12:44
        > Dobra... Dla marek, których jeszcze w spisie nie mamy i dla których pewnie mało
        > na razie wpisów będzie podpinam ten wątek do spisu... Wszelkie "dziwne" staniki
        > wpisujemy tutaj.

Jestem przeciw. Uważam, że to wprowadzi bałagan na forum, zamiast czynić je
        bardziej przejrzystym. Już piszę dlaczego.

Co to są "dziwne" marki? Zapewne chodzi o marki, o których mało wiemy i które
        rzadko kupujemy. Jeśli o nie chodzi, to forum funkcjonuje w zamkniętym kręgu:
        jak już ktoś kupi taki "dziwny" stanik, to nie wpisuje o nim opinii (jeśli
        odpowiedni wątek producenta jest już założony), nie zakłada (nie chce jej się?
        boi się? Nie wie jak?) nowego wątku, albo go nie podlinkowuje w spisie treści
        (oj, dużo takich było). Następna osoba znajduje taki stanik na ebay, zagląda na
        lobby by się czegoś o nim dowiedzieć, i co? NIC, żadnych informacji. Więc co
        robi? Nie kupuje. A jak nie kupi, to nie przymierzy i nie podzieli się o nim
        opinią z innymi forumkami. I z tym trzeba walczyć! Fajnie, że powstał ten wątek,
        bo to zmobilizuje wiele osób do eksperymentów i wpisywania się do wątków
        producenckich. Myślę, że to będzie dobre miejsce do informowania o istnieniu
        nowych marek. Ale czy zamieszczanie tutaj recenzji staników to dobry pomysł?

KAŻDY wątek producenta składał się kiedyś z 4 wpisów na krzyż. Wątek o stanikach
        Elle MacPherson ktoś kiedyś założył i wpisał do niego pierwszą opinię. Wtedy
        była to nowa, "dziwna" marka. Teraz opinii o tych stanikach jest całkiem sporo.
        Mamy teraz na lobby wątek o stanikach Itsy Bitsy. Jest to nowa marka, niedawno
        odkryta. Jak rozumiem, można ją obecnie nazwać "dziwną". Cofnijmy się w czasie o
        kilka tygodni. Forumka, która jako pierwsza kupuje stanik tej firmy nie tworzy
        nowego wątku, ale wpisuje się tutaj. Staniki tej marki kupuje coraz więcej osób.
        Powiedzmy, że opinii o tym staniku jest już tak dużo jak w wątku o Elle. Czy nie
        należałoby dla tej marki utworzyć nowego wątku? Tak, żeby każdy mógł szybko
        znaleźć potrzebne informacje? Pewnie tak. Z drugiej strony w wątku
        "eksperymenty" jest już bardzo dużo opinii. I co teraz zrobić? Skopiować
        fragmenty wątku "eksperymenty" do wątku producenta? Zostawić tak jak jest? Ale w
        obecnej sytuacji każdy się musi "przebijać" przez wiele opinii o innych
        stanikach i nie tylko.

Obawiam się, że będzie to wyglądać tak, jak obecnie jest w wątkach o Freyi i
        Panache: niby każdy wie, że powinno się wpisać swoją opinię w odpowiednim
        miejscu drzewka, ale i tak, żeby przeczytać wszystkie opinie o danym modelu
        trzeba "przeczesać" cały wątek. I każdy (no dobra, nie każdy) narzeka, ile to
        czasu trzeba poświęcić na dowiedzenie się czegokolwiek i czy nie można by jakoś
        tego lepiej zorganizować. Obawiam się, że tutaj to będzie funkcjonować w ten sam
        sposób. Nawet jak ktoś trafi na ebay na "dziwny" biustonosz, to nie będzie jej
        się chciało przeczesywać całego wątku w poszukiwaniu informacji.

Powtarzam: każda marka jest na początku "dziwna". Jeśli dużo osób wpisuje o niej
        opinie, to szybko "dziwna" być przestaje.

Apeluję: jeśli kupicie stanik firmy, która na lobby jest nieznana, to utwórzcie
        dla niej wątek i podlinkujcie w spisie producentów! Jeśli taki wątek już jest,
        to wpiszcie się tam!
          • figa84 Re: jesten na "nie" 07.09.08, 16:30
            Nie. Odsyłamy dziewczyny do wątków producenckich, więc tam powinny
            być. Można wpisać i tu, ale po pierwsze właśnie w wątku producenckim.
            Nie możemy pisać, gdzie nam się uzna, bo gdzie odeślemy potem
            dziewczyny do szukania informacji o stanikach? Jak będziemy szukać
            informacji o danym modelu? Tylko przy pomocy opcji szukania?
            Tymczasowe rozwiązania stają się z czasem stałymi.
    • kota.ruda Re: Eksperymenty wszelkie - polecam 07.09.08, 00:07
      wlasnie odsylam niekompatybilnego Fayreforma i niniejszym koncze przygode z
      firmami produkujacymi biustonosze dla duzobiusciastych. howgh!

dzieki bogu pare modeli Elle Macpherson dobrze na mnie lezy, wiec mam zamiar
      wykupic wszystkie ich dostepne kolory. szkoda, ze takie drogie:-(

zrobilam runde po sklepach i niestety przymierzane 32D dostepnych tutaj marek
      (Calvin Klain, Wacoal, Felina, Aubade, Betsy Johnson, DKNY) nie byly
      wystarczajaco scisliwe. przynajmniej jednak sa o polowe tansze od Fayreformow,
      Frei i Panache, wiec zastanowic sie mozna nad popodszywaniem obwodow.

--
      74/89-90
      • joankb Re: pytanie do Joankb 07.09.08, 18:37
        Zero, zero zero. Fakt. I nie obiecuję kiedy się poprawię. Siedzę sobie na
        zadupiu, gdzieś w okolicy Tomaszowa Mazowieckiego i "rozkręcam" budowę. W
        kamizelce ochronnej, w kasku i ślicznych wysokich butach z metalowymi noskami,
        koniecznie :))). W kurzu i błotku na przemian :)))
        Neta mam jakieś dwie godziny dziennie, jak komórka zasięg złapie.
        Wpadam do Krakowa późną nocą w piątek, wyjeżdżam świtem w poniedziałek.
        Resztę czasu prawie przesypiam.
        Co doszło opisałam, dojdą inne - opiszę. Ale zdjęcia to jak ten kołowrotek nieco
        zwolni... A do mierzenia to mam dalmierz laserowy, trochę mało użyteczny...
            • ma_go Re: pytanie do Joankb 07.09.08, 20:37
              Mogę Ci podrzucić coś jeszcze dokładniejszego niz suwmiarka, bo ja
              po Mech. Precyzyjnej/specjalizacja metrologia:P
              Zmierzonych i wpisanych staników "0".
              Na usprawiedliwienie dodam, że większość mam z czasów przedlobbowych.
              Chyba nie ma sensu wpisywać noszonego rok albo więcej, pojecia nie
              mam o ile mógł się rozciągnąć od nowości.Zreszta większość z nich
              już pewnie niedostępna w sprzedaży.
              Nowe zakupy wpiszę:)
              --
              • elektra212 Re: Eksperymenty wszelkie - polecam 07.09.08, 20:45
                Dziewczyny, czy te mniej popularne firmy można dostać w polskich sklepach
                stacjonarnych/internetowych czy tylko w tych zagranicznych? Chętnie
                sprawdziłabym coś mniej zabudowanego. Przy okazji pytanie odnośnie płatności w
                sklepach zagranicznych, ponieważ mam tylko kartę Visa Electron, a gdzieś
                zauważyłam możliwość zapłaty tym sposobem- czy wypróbowałyście w praktyce i bez
                problemu się udaje? Gdzie najlepiej udać się na zakupy innych marek niż Freya? :)
                --
                Nawrócona i nawracająca innych :)
                • ma_go Re: Eksperymenty wszelkie - polecam 07.09.08, 20:56
                  La Senza i M&S np.w wawce w Arkadii,.....tyle,ze małych obwodów i
                  duzych misek brak.Ale przynajmniej obejrzeć mozna, czy Ci jakośc i
                  wygląd pasuje.
                  W M&S nawet kierowniczkę zawołałam i dowiedziałam
                  się ,że "...sprowadzamy , to co "schodzi"...", poszerzać rozmiarówki
                  nie maja zamiaru:(
                  --
              • joankb Re: pytanie do Joankb 08.09.08, 08:39
                Aaaa - ja jestem automatyk-metrolog :))
                Dlatego sposób prowadzenia tabelki i to jakie są rozbieżności w pomiarach
                wprawia mnie w nieustanne zdumienie.
                NAJPIERW standaryzacja metod, potem mierzymy - a jest dokładnie na odwrót.
                • ma_go Re: pytanie do Joankb 08.09.08, 09:45
                  hehe:))).U mnie odwrotnie w tytule:metrolog -automatyk
                  No właśnie,standaryzacja.
                  Gdzieś tam wyczytałam, że dziewczyny mierzą szerokość fiszbin od
                  środka fiszbiny, w/g mnie powinno mierzyć się od wewn. brzegów-tam
                  przecież ma się pierś zmiescić.
                  I ten "pofalowany" obwód, jak go dokładnie zmierzyć?
                  Jak bardzo rozciagąć przy mierzeniu rozciagliwości, do odkształcenia
                  fiszbin?, do oporu?
                  Wiem, wiem, zboczenie zawodowe, ale dla mnie róznica 1 cm to
                  OOOOgromny błąd
                  Jak gdzieś wpisuję wymiar w postaci "ok.xy cm", to czuję się jak
                  przestępca:)
                  --
                  • the_mariska Re: pytanie do Joankb 08.09.08, 09:55
                    ma_go napisała:
                    > Jak bardzo rozciagąć przy mierzeniu rozciagliwości, do odkształcenia
                    > fiszbin?, do oporu?

I to jest bardzo dobre pytanie. Różnica w mierzeniu obwodu sposobami 'swobobne
                    naciągnięcie w rękach' a 'przyciśnięcie drania do stołu i ciągnięcie ile się da'
                    wynosi czasem nawet 15 centymetrów! I przyznam, że pierwsze staniki mierzyłam tą
                    pierwszą metodą, nowsze tą drugą, wskutek czego mój Effuniak naciąga się według
                    tabeli obwodów tylko o 5 centymetrów mniej co Arabelka w tym samym rozmiarze...
                    Trzeba koniecznie wprowadzić jakieś ogólne wytyczne, zwłaszcza że panuje jeszcze
                    wśród niektórych przekonanie 'Nie będę zbyt mocno naciągać obwodu przy mierzeniu
                    bo jeszcze mi się rozciągnie'.
                    --
                    69/98-100 = 30G/GG
                    A TY? Czy na pewno nosisz dobrze dobranystanik?
                    • ma_go Re: pytanie do Joankb 08.09.08, 10:03
                      rozciagnie to przesada...
                      ale mozna uszkodzić
                      Koleżanka z 70 parę "pod", usiłowała wbic się w sciśliwego
                      straplessa 70, skutek - popękały lekko te silikonowe "glutki" na
                      obwodzie.
                      --
                        • ma_go Re: pytanie do Joankb 08.09.08, 10:41
                          A mi się udało:)
                          Co prawda wina nie do końca moja,trochę producenta.
                          Bo obwód szyty był prostym sciegiem a nie "zygzakiem".Niby nitka też
                          była elastyczna, ale okazało się, że mniej niż obwód i poszło.
                          Niewielka strata, bo to był M&S z serii "proca", ale od tej pory
                          uważam.

--
                          Żeby coś się zdarzyło
                          Żeby mogło się zdarzyć...
                          ...
                        • joankb Re: pytanie do Joankb 08.09.08, 10:46
                          Mierzą fiszbiny też mierzę "miejsce na zawartość" czyli wewnętrzną stronę, to
                          jedyny obiektywny pomiar, szerokości fiszbin i tunelików są przeróżne, z
                          ciekawości sprawdzałam, różnica sięga 1 cm, a to duużo.
                          Naciąg mierzę na stole, tak jak pokazywała Ewa - i przez to moje staniki są
                          "rozciągliwsze od innych":DDDD
                    • ewakul standaryzacja pomiarow 09.09.08, 10:22
                      jestem za. jeszcze nie wpisalam zadnego stanika do tabeli bo mnie
                      wlasnie przyblokowalo przy sposobie mierzenia. zaczelam sie
                      zastanawiac i nawet sie pytalam tutaj
                      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=50580&w=79942851&a=83610198
                      ale jakos nikt mi konkretnie nie odpowiedzial.

i cos mi sie nie zgadza jesli w tabelce ktos naciagnal stanik do
                      73cm a ja do 80cm...
                      o fiszbinach nie pomyslalam ale z tego co pisze joankb to chyba tez
                      jest pare metod pomiaru.
                  • plica Re: pytanie do Joankb 08.09.08, 21:21
                    ja (kobieta inzynier) apaluje o nie przesadzanie. owszem zgadzam sie z mierzeniem fiszbin od wewnatrz, ale jesli chodzi o obwody to 1cm nie robi az takiej ogromnej roznicy. jesli chodzi o fiszbine - to juz bardziej :) najlepiej by bylo wpisac ogolne warunki mierzenia w jakims watku. mnie zastanawiam jedno. juz gdzies o tym pisalam. mierzenie szerokosci fiszbiny (moze se byc od wewnatrz) - czy mierzymy od konca fiszbiny do konca (nawet jak to wychodzi nierownolegle wzgledem obwodu) czy mierzymy rownolegle do obwodu. i jesli fiszbiny koncza sie na roznej wysokosci, to przedluzamy sobie wirtualnie prostą biegnaca przez koniuszek fiszbiny a prostopadla do obwodu.
                    --
                    no women no art
                    • joankb Re: pytanie do Joankb 08.09.08, 21:33
                      Ale zobacz do tabeli - identyczne staniki w prawie identycznym rozmiarze różnią
                      się max rozciągnięciem o 10 cm!!! Nieporozumienie. Z tego nawet średniej nie
                      warto wyciągać, chyba, że będzie przynajmniej 50 wartości.
                      Fiszbinę mierzę równolegle do obwodu, pomiar po skosie nie pozwala porównać
                      dwóch modeli. Równoległy też idealny nie jest, bo zależy od wysokości mostka,
                      ale tu błąd jest mniejszy.
        • figa84 Re: pytanie do Joankb 08.09.08, 00:16
          Właśnie o to chodzi. Rozumiem, że teraz akurat pracujesz kawał od
          domu i jest mało czasu. Na ilę Cię tu poznałam to wierzę, że staniki
          znajdą się choć w tabeli.
          Problemem tego forum jest moim zdaniem nie przekazywanie informacji
          dalej przez forumki. Czym jest np. Twoja wiedza, póki tylko Ty ją
          posiadasz?
          Sama nie wszystkie staniki wpisałam odrazu, zdjeć wszystich też nie
          posłałam, ale staram się na ilę mogę.

Moim skromnym zdaniem powinnyśmy naciskać na dziewczyny, żeby
          wpisywały obserwacje do tabeli. Widzisz gdzieś, że ktoś się chwali
          nowym stanikiem, którego mało na forum - proś o pomiary. Z resztą
          nawet modele używane przez setki forumek (Tango, Pollyanna) nie są
          we wszystkich modelach obmierzone i nadal nie mamy pewności o ile
          fszbina będzie szersza w misce czy dwóch większej:-/

P.S.
          Suwmiarka to byś mogła dopiero zrobić pomiary. Mogłabyś np.
          pomierzyć grubość ramiaczek:-)
          • plica Re: pytanie do Joankb 08.09.08, 07:31
            figa84 - zapytaj scarlet czy ma jeszcze maila ode mnie. jakis czas temu (dawno) pomierzylam wszystko co mialam i wyslalam zgodnie ze wskazowkami. danych do teraz nie ma w tabeli. niestety nie pamietam ich a czesci stanikow juz nie mam, czesc sie rozciagnela itd.
            --
            no women no art
    • greylin polskie firmy 07.09.08, 21:57
      to ja jeszcze dorzucę: nie zapomnijcie o polskich firmach. kiedyś koleżanka
      mówiła mi, ze znalazła wyjątkowo ściśliwą 70-tkę polskiej firmy (sawren - o ile
      dobrze pamiętam). nawet go obmierzyła, a ja, przyznaję się bez bicia,
      zapomniałam go wpisać do tabelki. jutro poszukam jej maila i się poprawię :)
      rozmiarowo cudów nie ma się co spodziewać, ale jakby znaleźć więcej takich
      ściśliwców to zawsze jakieś światełko w tunelu :)
      --
      69/102(30GG)
      • moty-lica Re: polskie firmy Sawren 08.09.08, 11:00
        Tak z ciekawosci wpisalam w googlach sawren i wyskoczyla mi strona z pieknymi
        staniczkami! Nigdy o nich nie slyszalam, ale bardzo mi sie podobaja:) Tylko
        oczywiscie rozmiarowka "standardowa", ale skoro to jest poczatkujaca firma, moze
        warto ja "ponaciskac"? :)
        • joankb Re: polskie firmy Sawren 08.09.08, 11:11
          Warto - ale... to kolejny "pociotek" firm białostockich. Te sprzedają w Polsce
          najwięcej i na razie o zbyt się nie martwią. 75B schodzi jak ciepłe bułeczki
          :))) No to i szanse na zmianę nie za wielkie.
          Sklepy, sklepy, sklepy - dopóki te się nie ruszą producenci mogą to mieć głęboko
          w...
    • plica PRESENCE czarny przezroczysty 16.09.08, 20:42
      zakupiłam na allegro wynalazek firmy jak w tytule. rozmiar 32DD. przezroczysty czarny z białymi haftami. dosc scisly jak na 32-ke, cieniutkie szeleczki, niziutki na srodku, dobry do dekoltow, dosc wyciety, z kolei po bokach wyzszy, tak, ze fajnie zbiera. fiszbiny raczej srednie w kierunku troche szerszych. jeden pionowy szew po srodku. jeden minus - sutki nie wypadaja idealnie w srodku miseczki i nie wiem czy troszke nie maławy. wrzuce do galerii fotki w wolnej chwili. podsumowanie - :))))). naprawde nie liczylam na az tak wiele. to tylko stanik za 20 zł z allegro :)
      --
      no women no art
    • certain_whatsit Re: Eksperymenty wszelkie - polecam 22.09.08, 17:23
      Ja właśnie też postanowiłam popróbować z mniej popularnymi
      producentami. Póki co zamówiłam 3 staniki Elle MacPherson. Przy
      wymiarach 67/83 noszę 60E, ale właściwie mam tylko jeden dobry w tym
      rozmiarze, i to Panache, którego szczerze nie cierpię, a resztę
      (kilka Freyek)w 65D/60DD. Z Elle zamówiłam oczywiście Coranto,
      wzięłam 30DD biorąc pod uwagę, że to małomiseczkowce. No i lipa -
      obwód zapięłam od razu na ostatnią haftkę, miski za małe i jakies
      dziwne. Płaszczak:
      tiny.pl/8n3h