dziecko na skuterze Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Moja kolezanka zastanawia się nad zakupem skutera, z myślą m. in. o wożeniu
    dziecka do przedszkola. Czy są jakieś specjalne foteliki, w których można
    wozić 3-4 letnie dziecko? Czy są przepisy prawne regulujące kwestię wożenia
    dzieci na motorach/skuterach?
    • Gość: Framauro IP: 62.148.89.* 13.06.05, 11:15
      Do przewozu pasażera trzeba miec skończone 17 lat (a może obecnie 18) oraz jesli
      pasażer nie ma skończonych 7 lat noe wolno przkraczać prędkości 40 km/h. O
      fotelikach nic nie wiem.
    • na takie małe dzieci lepiej sowiecki zprzęg:D....fotelik wbudowany:D

--
      i jak tu jej nie kochać...
    • Aha. Nie widziałam jeszcze czegoś takiego :-). Ale mnie interesuje skuter, bo
      na motor nie mam prawka.
      • Gość: Jaski IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.06.05, 13:16
        AFAIR dzieci poniżej 7 lat wozić trzeba przed sobą a nie za sobą jak zwykłego
        pasażera, ale pewien nie jestem.
    • Gość: MJ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.06.05, 13:20
      Dziecko musi mieć kask, jak nie ma skończonych 7 lat nie można przekraczać
      40km/h (ale można jechać po autostradzie!!!!!!!!!), skuter o pojemności do 50cc
      (bo takie zwykle kryją się pod nazwą "skuter") w ogóle nie może przekraczać
      45km/h, chyba że prowadzący posiada prawo jazdy kategorii A1.

O fotelikach też nic nie słRe: dziecko na skuterzeyszałem. Stryjek kiedyś
      dospawał do jawki dodatkowe podnóżki i woził dziecko przed sobą, ale starsze niż
      czteroletnie.

I tak w ogóle potępiam taki pomysł, zwłaszcza jeżeli ma to być w mieście, a
      koleżanka nie miała doświadczenia z motocyklami albo skuterami.

Ale pomysł ma hardcore'owy.
      • Dzięki za odpowiedzi. Na forum "samodzielnej mamy" - bez odzewu :-( Na razie to
        jest tylko pomysł. (Ale dlaczego hardcorowy? - jakoś w foteliku na rowerze wożę
        córkę i nikt się nie dziwi). Obejżałam różne skuterki i foteliki (nigdzie nie
        ma do skutera). Może jeszcze komuś sie coś przypomni.
      • Gość: Framauro IP: 62.148.89.* 13.06.05, 15:09
        kategoria prawa jazdy nie ma nic wspólnego z prędkością. Na A1 można jeździć
        motocyklami do poj. 125 cm3 i mocy do 15 KM. A limit 50 m3 i 45 km/h dotyczy
        rejestrowania na motorower. Jesli jedzie szybciej niż 45 km/h albo ma poj.
        większą niż 50 cm3 to wtedy pojazd jest rejestrowany na motocykl.
        • Gość: Mj IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.06.05, 22:51
          Tak to wygląda - z A1 zgoda, do 125cc i 15KM (11kW). A na Dowód Osobisty można
          jeździć motorowerem (czyli Vmax 45km/h i do 50cc).

Ale wiadomo, że nowe skutery klasy 50 rejestrowane na motorower osiągają koło
          90km/h (tylko w chwili rejestracji są zablokowane do 45km/h). Więc jeśli złapie
          Cię na tym policja jak jedziesz powyżej 45km/h, to musisz okazać Prawo Jazdy
          kategorii co najmniej A1 (czyli A1 lub A). Jeśli nie masz, to Cię ukarają, bo to
          już nie jest motorower.
          Nie słyszałem jeszcze o konkretnym przypadku, ale kolesie od skuterów (co nie
          mają Prawa Jazdy) mówią, że jak widzą drogówkę, to zwalniają do tych 45km/h.
          • Dzięki za wyczerpujący opis dot. predkości i potrzebnej kategorii prawka. A czy
            znacie może jakieś sklepy ze skuterami w Warszawie (najbardziej mnie
            interesują nietypowe) usługi - bo chyba nie ma nic typowego co by mnie
            interesowało.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.