Dodaj do ulubionych

Która lepsza??

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.10.05, 16:43
Szukam rady. Które moto lepsze i dlaczego? Aprilia RS 125 czy Honda NSR 125??
A może znacie jakieś inne fajne maszynki klasy 125 do zabawy w mieście? :D
Edytor zaawansowany
  • Gość: Kwiatek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.10.05, 18:37
    Ludzie nikt nie ma 125??? no nie wierze!!
  • matej23 04.10.05, 19:09
    Ja miałem NSRkę, to odpowiem.

Moim zdaniem lepszym wyborem jest Honda, bo po pierwsze to Japonia, a po drugie
    Honda. Mój egzemplarz ma 17 lat i chodził jak zegarek. Przez trzy sezony nie
    wydarzyło się absolutnie NIC. Z awaryjnością u Włochów podobno gorzej, ale
    osobiście nie doświadczyłem z powodu braku włoskiego moto w stanie
    posiadania ;-)

Prawdą jest, że NSRka jest słabsza od RSki. Ale nie ma nic za darmo. To, co na
    codzień uderza, to zużycie paliwa. Słyszałem, że Aprilie potrafią wciągać ok. 7
    litrów na setkę. To sporo, zważywszy na niewielką pojemność. Moja Honda
    zamykała się w granicach 5 litrów jazdy dość blisko czerwonego pola. Choć
    szczerze powiedziawszy, nigdy mnie dokładne spalanie nie interesowało. Jak
    miałem kasę, to jeździłem, a jak nie, to nie. Proste. Nie wiem, jak jest z
    olejem w dozowniku, ale Honda wciągała mniej więcej litr na 1000 km.

Poza tym włoskie motocykle wymagają dosyć często wymian tłoka (może czegoś
    jeszcze?), a ten też raczej nie jest tani. U siebie nie przeprowadzałem takiego
    zabiegu. Wydatki miałem ograniczone do typowych materiałów eksploatacyjnych.

• Gość: lukasz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.10.05, 19:07
    Honda nsr jest najladniesza ze wszytskich 125 ale jesli chodzi o om itd to chyba
    tylko cagiva no moze jeszcze aprila rs moze z nia sie poscigac nic innego te
    hondy czy yamahy nie dadza rady cagivie lub aprilce ale ja bym wybral nsr tez
    chce taki motorek moze kiedys jak finanse bedom cos sobie kupie narazie mam maly
    motorek ale jak masz hajs to kupuj nsr wg najladniesza i laska na to leca
  • juchas115 04.10.05, 20:10
    Wg. mnie powinieneś wybrać honde, może właśnie nie jest tak mocna jak cagiva
    ale równa się z aprilią, a ma na pewno bardziej wytrzymały silnik, te silniki
    jest ciężko zajechać. a włoskie się szybciej zużywają ... pozdórwka.

--
    Uwielbiasz to... kochasz to - kiedy licznik pszyspiesza ci jak obrotomierz ...
  • Gość: brembo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.10.05, 01:37
  • Gość: Kwiatek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.10.05, 16:37
    Dzięki serdecznie za rade:D obecnie ujeżdżam a raczej ujeżdżałem małe włoskie
    moto - aprilie pegaso 50 i po 5 tys kilometrow poddał sie silnik :/ ale jak był
    jescze w miare to zapie..l jak głupi :D troche jestem wyrosniety (192) wiec
    wygladalem na tym enduro jak bym na psie jezdzil:D

a nie wiecie jak wyglada sprawa z zarejestrowaniem tych sprzetow na 50? bo nie
    mam prawka <lol>
  • Gość: pozdro IP: *.orange.pl 20.10.05, 12:36
    | Aprilia | Honda |
    WYGLAD | | X |
    OSIAGI | do 180 km/h | do 160 km/h |
    SILNIK | X | |

Pod względem wyglądu honda wygrywa jest ładniej malowana ogólnie przy dobrym tuningu(np.moim) wygląda jak 600, ale niestety w hondzie trzeba wymieniać tłok,cylinter i te bajery co ok.15 tyś kilometrów w aprilki raczej sie nie da zajeździć (jeśli oczywićsie nie pizgasz non stop na czerwonym), osiągi aprilia ma nie porównywalne do hondy, przyspieszenie podobne, jak już ktoś napisał z aprilią może sie równać tylko cagiva mito. Co do ceny gdy chcesz nówke musisz sie liczyć z tym że nrs kupisz najmłodszą z 2003 roku za ok. 14 000zł a aprilia nowa 24 000zł. Na 50 zarejestrować nie problem gdy masz znajomych w wydziale komunikacji ale nie polecam tak rejestrować... policja nie jest głupia i wie jakie motory mają pojemność 125 a jakie 50 więc mogą ci maszyne wziąść na warsztat i mierzyć cylinter :( Więc ja polecam NSR bo aprilia jest po prostu obrzydliwa a wkońcu 160 to nie tak mało i do jazdy po mieście wystarcza a wygląd jednak robi swoje.
  • Gość: Abadon IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.10.05, 00:24
    ehh niewim co wy w tej Hondze widzicie mi odwrotnie własnie chonda sie niepodoba Aprile sa wieksze bez tuningu oprucz tłumika jak 600wygląda aprile są w holere ładniejesz mjaa fajne bajery kompterek pokładowy(mowa to o nowszych) pozatym Aprilia zostawai Honde daleko w tyle jezeli chodzi o siągi. Sam ma Aprilie AF1 i odejsice ma jak cholera wieksza od RS i też według mnie mocniejsza MOja RS jest gabaretowo wienksza ni że te nowe 600 moja w dodatku ma załozony zilinder 160 i lei pod 200 na 2 staje na koło z gazu ogulnie polecam Aprilie za 2 lata znuw kupie Aprilie tym razem RSV 1000

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.