Dodaj do ulubionych

Kufry a prędkość

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.02.06, 18:16
Kufry .Jaki mają wpływ na prędkość na ile ją ograniczają i zakłucają .
Obserwuj wątek
    • Gość: Potas Re: Kufry a prędkość IP: *.chomiczowka.waw.pl 12.02.06, 19:05
      Wszystkie szanujące się firmy kufrowe zawsze umieszczają na nich indeks
      dopuszczalnej prędkości. (co wcale nie znacz, że musisz się do nich stosować)To
      są tylko ograniczenia wynikające z zabezpieczeń producenta,przed roszczeniami
      gwarancyjnymi. np. GIVI przeważnie ogranicza max prędkość z kuframi do 120
      km/h.Wszystkie akcesoryjne, uniwersalne kufry przy większych prędkościach
      powodują lekką szime motocykla. Nie spotkałem tego zjawiska przy dedykowanych do
      danego modelu kufrach np BMW K 1200 GT, czy Triump Sprint ST. Można dawać po
      oporach, a one nie wpadają w drgania. Inaczej było z Suzuki DL 1000. tam GIVI
      miotały się od 160 km/h
      • Gość: brembo Re: Kufry a prędkość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.02.06, 19:27
        dodam do słów Potasa również, że ograniczenia co do maxymalnej ładownosci można
        potraktowąć z przymróżeniem oka;) mam 3 sztuki GIVI elegant E45. africa twin z
        kuframi ma prawie 120cm szerokosci. ładuje w boczne nawet do 15kg, a w górny
        20kg i nic sie nie dzieje. przejechalem tak dziesiatki tysiecy kilometrów.
        odpiał mi sie kiedys taki kufer przy ok120/130kmh boczny i koziołkował po
        asfalcie. nie wiem jak te nowe GIVI ale stare kufry są pancerne. zadnych
        zniszczeń, a kufer mial w sobie z 8 do 10kg. Nie zauważyłem tez zadnej różnicy w
        spalaniu bez i z. prędkosc max o 10kmh niższa, tyle.

ale jak kupilem transalpa 4 lata temu, z kuframi to pierwsze co zrobilem na
        tarsie wrocek wawa to przywalilem prwaym kufrem z malucha:D
      • deviant.rr Re: Kufry a prędkość 12.02.06, 22:12
        Ja śmigam z kompletem OXFORD HUMPBACK - idealnie pasuje do ścigów i da się
        zapakować. I co najważniejsze nie oprzeszkadzają w przycieraniu kolanami :)
        Dobre kufry czy torby to podstawa!
        • Gość: Kamil Re: Kufry a prędkość IP: *.cable.ubr05.newm.blueyonder.co.uk 15.02.06, 01:58
          Witam,
          Ja mam Wingrack GIVI z dwoma bocznymi Keyless i topcasem 45L. Zrobilem w
          wakacje 9000km z pasazerka na Honda VFR 800 do Portugalii przez Chorwacje itp.
          Poczatkowo troche sie balem szalec po przeczytaniu ze V max. z kuframi to 120..
          W miare pokonywania kilometrow naciagalem zalecenia producenta. Wracajac
          jechlalem stala predkoscia ok.150 chwilami w miare potrzeby do 180 i nic sie
          nie stalo. Aczkolwiek brakowalo mi czasami poczucia pewnosci, bo GIVI to jednak
          wloszczyzna.. Pozdrawiam
          • patmate Re: Kufry a prędkość 15.02.06, 13:50
            Nie ma co się specjalnie przejmować tą "zwyczajową" predkością 120-130, to
            samo wypisuje się o torbach na bak, czy dla samochodów w przypadku bagażnikow
            dachowych. Grunt to sprawdzić poprawnosc mocowania. Z relacji znajomych-w
            rodzinie mieli przykry wypadek- sakwa boczna źle mocowana wkręciła się w tylne
            koło, TIR z naprzeciwka i śmierć pasażerki....
            Pzdr

--
            patmate

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka