Honda Shadow vt 500 c dobry pomysł? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam mam pytanie dotyczące niezawodności tego choppera, o zaletach
    estetycznych tego modelu można by dużo pisać (dlatego zwrócił moją
    uwagę- ponadczasowa, klasyczna sylwetka :)) ale bądź co bądź jest z
    lat 80-tych a ja chciałbym poczuć trochę wiatru we włosach, a nie
    przesiadywać u mechaników. Słyszałem,że pomimo roku produkcji to
    bardzo niezawodne moto, co Wy o tym sądzicie, a jak jest z dostępem
    i ceną części. Pozdrawiam
    • VT500C to taki mały popylacz, bardzo fajny chopperek tylko raczej taki kobiecy.
      Malutki krótki, co sprawia, że jeździ sie nim jak rowerem. To fakt, że pochodzi
      z lat 80, ale wciąż cieszy sie dużym zainteresowaniem. Wg mnie jest bardzo
      trwały, miałem to kiedyś i nic nie dokładałem przez 2 lata. Dużo części można
      kupić z używek ale bez problemu kupisz też nowe.
      --
      pozdrawiam
      • Gość: Konrad IP: *.ghnet.pl 11.08.08, 21:55
        Witam,
        Po wielu latach, od czasu kiedy zakochałem sie w tym motorze w USA, kupiłem go
        miesiąc temu. Jak na to, że na dobra sprawe na motorze nie siedziałem od 20 lat
        byłem w siódmym niebie. Rzeczywiście jest to motor niewielki, ale przez to dla
        kogos kto zaczyna i jest niedużego wzrosu (ja mam 174 cm)– idealny. Jeździ sie
        nim bardzo łatwo, jest świetnie wyważony. Pozycja kierowcy jest na nim zrorowa.
        Nie odczuwam zmęczenia po przejechaniu nawet dłuższych odcinków. 2-cylindrowe V
        z 2-ma świecami na cylinder ma też niebagatelną moc 50 KM i nie znudzi sie tak
        szybko jak 250-ka. Do 100-ki przyspiesza nieco ponad 5 sekund. Bardzo szybko
        jak dla mnie.
        Kupiłem go z dużym przebiegiem 90 tyś. km ale mój mechanik twierdzi, że dbając o
        ten silnik można nawet zrobić 200 tyś. Silnik jest chłodzony cieczą, co w
        korkach ma niebagatelne znaczenie. Jest też cichszy od silników chłodzonych
        powietrzem. No i oczywiście ma wał kardana – przeniesienie napędu prawie
        bezobsługowe i bezpieczne.
        Za serwis pozakupowy: wymianę oleju, płynu hamulcowego, simeringów przednich
        amortyzatorów i ich oleju, wymianę oleju w wale kardana, wymianę świec (4 szt.)
        zapłaciłem 570 zł. Więcej informacji mailowo (konrad@eurotone.pl).
        Polecam gorąco.
      • Gość: Konrad IP: *.ghnet.pl 11.08.08, 21:57
        Witam,
        Po wielu latach, od czasu kiedy zakochałem się w tym motorze w USA, kupiłem go
        miesiąc temu. Jak na to, że na dobra sprawę na motorze nie siedziałem od 20 lat
        byłem w siódmym niebie. Rzeczywiście jest to motor niewielki, ale przez to dla
        kogoś kto zaczyna i jest niedużego wzrostu (ja mam 174 cm)– idealny. Jeździ się
        nim bardzo łatwo, jest świetnie wyważony. Pozycja kierowcy jest na nim wzorowa.
        Nie odczuwam zmęczenia po przejechaniu nawet dłuższych odcinków. 2-cylindrowe V
        z 2-ma świecami na cylinder ma też niebagatelną moc 50 KM i nie znudzi się tak
        szybko jak 250-ka. Do 100-ki przyspiesza nieco ponad 5 sekund. Bardzo szybko
        jak dla mnie.
        Kupiłem go z dużym przebiegiem 90 tyś. km ale mój mechanik twierdzi, że dbając o
        ten silnik można nawet zrobić 200 tyś. Silnik jest chłodzony cieczą, co w
        korkach ma niebagatelne znaczenie. Jest też cichszy od silników chłodzonych
        powietrzem. No i oczywiście ma wał kardana – przeniesienie napędu prawie
        bezobsługowe i bezpieczne.
        Za serwis pozakupowy: wymianę oleju, płynu hamulcowego, simeringów przednich
        amortyzatorów i ich oleju, wymianę oleju w wale kardana, wymianę świec (4 szt.)
        zapłaciłem 570 zł. Więcej informacji mailowo (konrad@eurotone.pl).
        Polecam gorąco.
        • Gość: szamot IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.12.08, 11:20
          Właśnie od dwóch tygodni jestem posiadaczem VT 500. Do tej pory jeżdziłem motorkami w moim wieku ( ostatnio Junakiem ) . Do zakupu Hondy VT 500 skłoniły mnie dobre opinie, właśnie jego wielkość (tez mam 174 cm) oraz bd osiagi jak na tą pojemność. W związku z tym, że jak dotąd poruszałem się "staruszkami" nie mam doświadczenia z techniczna strona tego motocykla. Może ktoś zna link do polskiej wersji instrukcji obsługi?
          • Gość: simsun IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.12.08, 22:08
            O poleskiej wersji instrukcji do japońskiego motocykla produkowanego z myślą o
            USA raczej możesz zapomnieć. Moto jest rzeczywiście fajne, ale jak do serwisu
            przyjechał jeden egzemplarz na wymianę simmeringów wału kardana to niestety do
            dziś u nas stoi bo w Hondzie nie mają i mieć nie będą takich uszczelniaczy.
            • Gość: Plus IP: *.net.euron.pl 03.01.09, 20:11
              Witam śmigam taką maszyn 2 rok i jest super nowe nowe to nie to,co do
              instrukcji to na internecie są w pdf do ściągnięcia za darmo w wersji
              Niem,Angiel.Pozdrawiam i do zobaczenia w trasie.
              • Gość: tomek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.06.13, 13:14
                Witam, Wszystkich!!!
                Ja również planuję kupić taki motorek, a szczególnie po przeczytaniu powyższych opinii. Nie jeździłem już około 12 lat więc po takiej przerwie, odpowiednia pojemność, masa i wielkość powinna być odpowiednia. Dodam że chcę zarazić motorkami małżonkę, więc taki motorek będzie idealny.
                Dzięki i do zobaczenia na trasie :)
    • Witam
      Popieram zakup handy shadow , choć sam już hondą nie śmigam. Polecam Wam stronkę
      :chudzikj.republika.pl/ Podstawowe dane tu znajdziecie , manuala - czyli
      książkę serwisową szukajcie w necie i tu polecam inną stronkę
      :www.pmk-krakow.org/news.php Pozdrawiam
    • Przepraszam, że pisze na ten temat ale nie mogłem znaleźć tematu na quady.Mam
      quada pojemność 100ccm zapalam jadę i potem pyrka jakby nie miał siły.
      PILNE!!!!!!!!!!!!!!!!!
      • Gość: Krolik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.07.09, 13:11
        mogl by mi ktos odpisac na wczesniejszego posta ? prosze ...
        • Gość: henrykza IP: *.tvkdiana.pl 03.10.09, 06:50
          jestem włascicielem 500-tkiod 17.09.09 inic niewiem o nim pomocy!!!!! jak
          zmienic płyn w chłodnicy jak zdemontować siedzenie
          • Gość: artos IP: 212.106.151.* 14.01.10, 18:07
            od roku posiadam vt 500 motorek jest super.ale potrzebuje jakiegoś namiaru na
            części moze mi ktoś pomóc
            • Gość: maciej IP: *.xdsl.centertel.pl 25.01.10, 12:50
              wajnie piszecie o moim marzeniu
              czy dla poczatkujacym kierowcy to dobry wybor
              od dziecka jak mnie przejechal motorem jakis debil powiedzialem
              sobie ze nie wsiade na motor
              teraz w wieku 30 lat chce to zmienic
              a maszyna piekna
              • Gość: JAREK IP: *.ip.netia.com.pl 13.02.10, 12:35
                spelnij marzenie -kup miej cos dla siebie ,a nie tylko zona ,dzieci
                ,dom,normalnie po jakims czasie mozna pawia puscic ,w koncu nam sie tez cos od
                zycia należy,podpowiadam kup w olandii,jeszcze cos z ceny urwiesz-oto strona
                ich allegro--marktplaats.nl, z lewej strony poszukaj -motoren i wpisuj czego
                szukasz,pozdrawiam ,polak pracujacy i mieszkajacy w holandii pare lat,spełnij
                swoje MARZENIA
    • Gość: miś IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.01.14, 14:53
      właśnie skończyłem 50 i coś mi odbiło (chyba) bo zapragnąłem spełnić swoje marzenie i kopić sobie Hondę Shadow trochę się waham między Shadow a Magną co mi doradzacie obydwie są piękne zaznaczam że nie jeździłem motorkiem od lat co najmniej 20
      • Gość: chopper IP: *.dynamic.chello.pl 15.01.14, 20:39
        O, widzę że nie tylko mnie (chyba) odbiło?? wprawdzie jestem dopiero w połowie między 40-50ta wiosna zycia, ale też mnie w tamtym roku na jesień dopadła chęc pośmigania na chopperku. ja niestety jestem w trudniejszej sytuacji, bo nie mam prawka na motocykl i musiałem dopiero zrobić kurs,który niestety z powodu aury będę dopiero kontynuował z wiosny,kto wie kiedy uda mi sie w końcu zdać ten cholerny egzamin... ale wracając do Hondy, to też obrałbym taki kierunek, bo fajne moto no i cena ze względu na dorosły wiek przystępna. Ja chyba poleciłbym shadow. Pozdrawiam
      • Gość: Andrzej IP: *.warszawa.vectranet.pl 23.02.14, 21:56
        Tez mam skończone 50 wiosen i dziś zadatkowałem 500 ładna i nie mogie się doczekać trasy na niej a tez nie jeździłem ponad 20 lat .POZDRO
        • Gość: ps81 IP: *.30.64.102.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 13.04.14, 22:34
          Witam, w ogłoszeniach często jest informacja o wersji USA? czy istnieje podział na Hondę VT wersja europejska i USA?
          pozdrawiam
          • Gość: diabeł IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.04.14, 20:16
            wersja usa ma wwiecej chromów poza tym raczej to samo
          • Gość: Jaco IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.05.14, 16:54
            Tak, istnieje:
            wersja europejska: prostokątny reflektor, czarne i nieco inne zegary i oczywiście w km/h, wskaźnik temperatury między zegarami, inny wyłącznik (obracany), inne, kanciaste pokrywy (boczki) z napisem "Custom 500", inna kanapa i opieraczka, srebrny przedni błotnik (też plastik).

wersja USA: okrągły reflektor, srebrne zegary w mp/h, wskaźnik temperatury wkomponowany w obrotomierz, wyłącznik zapłonu jak w większości mopów, opływowe-profilowane pokrywy (boczki) z napisem "Shadow 500", ładniejsza kanapa z opieraczką i schowkiem na narzędzia, czarny przedni błotnik.

silniki identyczne 50KM i 6 biegów
            ładniejsza jest wersja USA.
        • Gość: acorn-47 IP: *.is.net.pl 28.04.14, 10:01
          Szanowny Kolego!
          50 wiosen to nie dużo ja mając prawko od 1965roku i mając teraz 67 lat śmigam na VT 500C od 4 lat oraz na drugim BMW f 650. Wcześniej były shl , mz, moto-guzzi . VT 500 C jest super , zmieniłem tylko kierownicę na prostą bo ta oryginalna choperowska trochę męczy przy dłuższych trasach. Ale jazda na BMW f 650 to dopiero frajda.Jedynie praca BMW głośniejsza. Pozdrawiam Jan
    • A nie masz możliwości pojeździć u kogoś znajomego itd? Ogólnie moto mało zawodne, części w miarę dostępne, raczej nie powinno być problemu. Jeśli tylko uważasz że będzie ci się nim dobrze jeździć, to przeciwwskazań ze strony awaryjności modelu nie ma żadnych.
      • Gość: ps81 IP: *.181.189.252.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 17.04.14, 08:59
        Witam,jestem totalnym laikiem, nie mam nikogo znajomego posiadającego Honde VT 500. Proszę o kilka wskazówek na co zwracać uwagę przy oględzinach Hondy?Gdzie zaglądać? Jaka wada jest nieistotna a jaka eliminuje dany egzemplarz?

Pozdrawiam
        • Gość: diabeł IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.04.14, 20:23
          sprawdz czy silnik pracuje równo czy obydwie głowice jednakowo się grzeja cz z lag nie wycieka olej poziom oleju płyn chłodnicy opony pod siedzeniem sa wiazki kabli czy było cos przerabiane czy nie ma luzów na górnej części lag na łożyskach itd
    • Na twoim miejscu zainwestowałbym w inny model Hondy. Ostatnio będąc z wizytą u mojego znajomego, który jest maniakiem motoryzacji, miałem możliwość zobaczenia modelu honda shadow 750. Jest to bardzo dobry motocykl z pojemnym zbiornikiem i niewielkim zużyciem paliwa. Przejechałem się nią wokół działki i muszę przyznać, że jazda jest bardzo przyjemna, a silnik dostarcza wystarczająco dużo mocy, by dać niezłego kopa na ulicy.
    • Gość: doniu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.06.14, 10:49
      Witam. Od tygodnia w garażu mam VT 500. Chciałem zabrać się za wymianę oleju silnikowego ale nie wiem ile wchodzi ?? Czy ktoś jest w stanie podać wartości ile wlać przy wymianie z filtrem i bez filtra oleju. Olej wiem że poprzedni właściciel lał Motul 5000 ja też taki bd lał. Dziękuje za info i pozdrawiam.
    • Gość: diR IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 29.06.14, 15:48
      tu znajdziesz odpowiedź :)

www.shadow.org.pl/HS500_1983.html

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.